Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49351) Gubek-Einste válasza bozsozso (#49346) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AC1200G+ és a C5v2 (már csak azt lehet újonnan kapni) a SoC-je miatt nincs OpenWRT, az AC55U-ra lehet tenni, a C7-re is van.

#49348 pzolika9512
Nagyon sok a panasz rá és sem hardverben, sem pedig firmware-ben nem jó.
Van 1-2 típus amire CFW-t rakva már jobb a helyzet de rátenni sem olyan egyszerű mint más típusoknál.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49352) Mr Bond 007 válasza pzolika9512 (#49348) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nekem van egy tenda access pointom de olyanokat csinál, hogy frissítem a firmware-t újraindul és még mindig ugyanaz a firmware van rajta 2013-as dátummal, miközben tavaly decemberi amit feltúrtam neki. Vagy pl ha átállítom a dátumot akkor se változik semmi még rr után se. Konfigurációs ip címe teljesen más mint ami a kezelési leírásban volt. (Gugliztam és megtaláltam a jót, de egy szerencsétlen 1.0 user itt elbukna...) Soroljam tovább? :D

Egyébként 5 ezer forint volt (így fért bele a büdzsébe anno az Edgerouter meg a switch mellé. Lényegében az 5 év gari miatt vettem meg) és stabilnak stabil (ebből a szempontból meglepően korrekt), de amint tudom cserélem le egy Unifi AC LR-re. Chromecast-nál már néha azért elfogy, de ha csak a mobiltelónak kéne tökéletesen elég lenne. Ajánlani pont a fentiek meg egyéb furcsaságok miatt nem ajánlom senkinek. Nekem is csak átmeneti beruházás volt.

[ Szerkesztve ]

(#49353) pzolika9512 válasza Gubek-Einste (#49351) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

értem, hát mindegy, mert már megrendeltem, de egy darabig talán jó lesz, aztán csere :DDD

köszi :R

Mr Bond 007

nekem az a lényeg hogy stabil legyen, úgyhogy akkor egy darabig ez a router lesz aztán majd jön tplink 1043 :D vagy valami ilyesmi

[ Szerkesztve ]

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#49354) Ciripke


Ciripke
tag

Sziasztok!

A topic elején levő összefoglalóban a dual band és ac képes routerek között miért nem szerepel egy Linksys sem? Valami probléma van velük? Kinéztem egy Linksys EA6700-at használtan, de így kicsit elbizonytalanodtam...

(#49355) m0ski


m0ski
aktív tag

Sziasztok!

Erre a problémára elegendő lehet az EdgeRouter X + AP, vagy inkább ajánlott az EdgeRouter Lite?
Illetve Mikrotik esetén melyik eszköz lenne képes ellátni a feladatot?

Köszönöm!

(#49356) MaCS_70 válasza Ciripke (#49354) üzenetére


MaCS_70
félisten

Erről már nagyon sok szó esett, legutóbb tán Gubek-Einste írta meg: amióta a Linksys a Ciscotól a Belkinhez került, már nem tündököl régi fényében.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49357) Mr Bond 007 válasza Ciripke (#49354) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Pont nemrég lett kitárgyalva.
Ezért meg ezért.

m0ski:
Edgerouter X-el én nem foglalkoznék. Semmit se tud hardveresen gyorsítani.(mindent a cpu kezel, ami bár erősebb mint a lite-é, de az a hardveres gyorsítással már majdnem mindenben otthagyja az x-et) Később ettől picivel gyorsabb netnél simán el fog vérezni. Sokan inkább okos switch-ként utalnak rájuk ami mellékesen routeolni is tud. Mindenképpen a lite-ot javaslom.

[ Szerkesztve ]

(#49358) Ciripke válasza MaCS_70 (#49356) üzenetére


Ciripke
tag

Értem, hát nem tudtam, hogy ennyire romlott a minősége, sokáig használtam Linksys routereket gond nélkül. Valójában egy 54 nm-es panelba keresek olyan routert, amivel lehetséges lefedni ekkora területet (L alakú a lakás) Ac képes eszközöm még nincs, szóval inkább a lefedettség a lényeg. a TP-LINK TL-WDR4300-on is gondolkodtam, de a felhasználói vélemények elég lehangolóak térerősség vonatkozásában. Tudtok ajánlani valamit ami már bevált hasonló körülmények között?

(#49359) scream válasza Ciripke (#49358) üzenetére


scream
veterán

Arról nem is beszélve, hogy már nem is forgalmazzák a 4300-at.

(#49360) Lefty


Lefty
addikt

Sziasztok,

5-6 ezer forint körül 300Mbit/s körüli wifi routert mit tudtok ajánlani?

Most egy TP-LINK TL-WR841N van és úgy néz ki, hogy fél év után a wifi rész elszaródott a wifi része, lassú, alig megy a wifi, állandóan újra kell indítani, utána egy kicsit megint van wifi. De kábelesen, ami csatlakozik rá, az meg jó.

(#49361) EQMontoya válasza Lefty (#49360) üzenetére


EQMontoya
veterán

5-6 ezer forint körül 300Mbit/s körüli wifi routert mit tudtok ajánlani?

:))

Nem tudsz véletlen egy jó whiskyt, 5-600ft/liter árkategóriában?

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#49362) Lefty válasza EQMontoya (#49361) üzenetére


Lefty
addikt

Azért írtam ezt, mert a TL-WR841N is annyi volt, tekints el ettől, legyen 10 ezer körül.

(#49363) Forestgreen


Forestgreen
aktív tag

Sziasztok!

Egy TP-Link TL-WR740N router mekkora sebességre képes vezetékes hálózatnál?

Köszi!

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#49364) Alex91 válasza Ciripke (#49358) üzenetére


Alex91
félisten

Ha jo aron van az a Linksys, akkor nyugodtan vedd meg! Inkabb az arral van baj, masok ugyanazt altalaban olcsobban adjak.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#49365) EQMontoya válasza Alex91 (#49364) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ennyit talán megér.

Same rules apply!

(#49366) Mr Bond 007 válasza Forestgreen (#49363) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

30-50 Mbitet tud max natolni kábelen a wan lan port között. Forrás
Gugliztam pár percig, de csak ezt találtam. Ha ennél gyorsabb a neted vagy ettől gyorsabbat fogsz később köttetni akkor felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#49367) Ciripke válasza EQMontoya (#49365) üzenetére


Ciripke
tag

Itthon 33 ezerért kínálják használtan. Ennél többet nem szándék ra és ebben az ár kategóriában nem is találtam akar meg használtat sem.

(#49368) EQMontoya válasza Ciripke (#49367) üzenetére


EQMontoya
veterán

Lehet, inkább venném meg szállítással együtt 70 fontért (28k) az újat.

Same rules apply!

(#49369) mucsgyver70 válasza bozsozso (#49346) üzenetére


mucsgyver70
aktív tag

Nekem wdr3600 v1.5-ös van és 5Ghz-en 15dBm (31mw) a max kimenő teljesítmény, amíg 2.4Ghz-en 20dBm (100mw). Így nem csoda hogy 5Ghz-en jóval gyengébb.

[ Szerkesztve ]

(#49370) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
na végül nem vártam senkire, hogy költsön adja, vagy megengedje, hogy kipróbáljam az AC87U-t, ezért mérgemben elmentem és vettem egyet. A wifi problémáim megoldódtak. Brutális lefedettség lett, még a troli megállóban is van netem :D a letöltési sebesség is 10mega körül megy (15 kábelen), itt mondjuk az tuti már, hogy az intel cseszett el valamit, mert ennél minőségibb router szerintem már sehova nem kell.
Köszönöm nektek, hogy segítettetek :)
Kellemes Ünnepeket :)

(#49371) asdexed


asdexed
tag

Sziasztok!

Olyan routert vagy arra flashelhető rendszert keresek, ami működik VPN kliensként is (PPTP, IPSec, L2TP), és szűrhető, hogy mi menjen VPN-en keresztül és mi simán.

Gyakorlatilag IP és Port szerint szeretném szűrni. Minden 80-as, 443-as stb. portokon történő kommunikáció VPN-en menne, a torrent stb. pedig simán a szolgáltatón át.
Üzemel egy web/ftp szerver is, amely szintén a szolgáltatón át menne ki, nem pedig VPN-en.

A jelenlegi routeremre DD-WRT és Open-WRT is elérhető, ám ezekről csak annyi infót találtam, hogy kliensként működik. Hogy szűrni/irányítani lehet-e, azt nem tudom.

Ha van valami ötleted, hogyan lehetne kivitelezni a dolgot, megköszönöm a válaszod! :)

Itt kérdeztem: /tema/router_os_vpn_tunneling_bizonyos_portokon

"Én ismerek minden szabályt, de a szabályok garantáltan nem ismernek engem."

(#49372) kali válasza Forestgreen (#49363) üzenetére


kali
legenda

szia,

93 - 94 Mbps

Ciripke szia, nem rossz az ea6700, rt-ac56u/rt-ac68u hardver a chipset, proci, ram és féash tekintetében, ár függvényében a linksys is jó vétel lehet, de szoftveresen nincs olyan jó, nem szabható személyre olyan részletességgel, mint az asus említett típusai.

[ Szerkesztve ]

(#49373) Gubek-Einste válasza Ciripke (#49358) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én is sokáig használtam egy Linksys by Cisco WRT320N-t, jó kis eszköz de sajnos már eljárt felette az idő.
Minden környezet más és más, főleg társasházi/panelos környezetben kiszámítatlan a helyzet.
Egy próbát lehet tenni a Linksys-szel is.
Ajánlott eszközök hasonló áron még az Asus AC55U/AC56U/AC1200G+, a TP-Link Archer C5/C7/C8/C9.

#49362 baker_
Ebben a kategóriában még az Asus N12 D1 ami általánosan ajánlott a TP-Link 841N és ND mellett.
Van még 1-2 eszköz a 10k-s kategóriában ami szóba jöhet, ezek: Asus N14U, TP-Link 842ND/843ND/940N/MR3420 de ezek valamilyen többlet tulajdonságuk miatt csak bizonyos esetben szoktuk ajánlani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49374) Forestgreen válasza kali (#49350) üzenetére


Forestgreen
aktív tag

Szia!

Köszi a választ!

Az ellenoldal szerintem megvan egy Gigabyte Z170X Gaming 5 lap személyében és a routert kikerülve sem tudtam 100-as netnél 54 Mbps fölé menni, így a szolgáltatói modem, vagy a hálózat a szűk keresztmetszet... Egyenlőre router nélkül közvetlenül a modemre csatlakoztatva várom a szerelőt, hogy kimérje nálam a hálózati kapacitást és megnézze, hogy az általuk bőven elégségesnek titulált modem lehet e a probléma okozója.

A telefonban egy nagyon kedves hölgy azt mondta, hogy a 100/10-es netnél 20/2 a mindenkor garantált, nehezen tudtam vele megértetni, hogy attól még esetenként felkúszhatna 100 mega környékére, ha nem is állandóan.. mert ugye akkor nem váltok 40-ről 100-ra, ha tudom, hogy csak 54 mbps a plafon... (kábel neten, nem ADSL neten hozzáteszem) :)

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#49375) pzolika9512 válasza Forestgreen (#49374) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

ezt amúgy nem értem, egy kis faluban lakok, szlovén határtól nem messze, semmilyen nagy város sincs a közelben de 40Mbit/5MBit-es netem van (maximum elérhető csomag a faluban 80Mbit), de az mindig! tehát ez szerepel a papíron és ez is jön a kábelen állandóan :F

ezt nem dicsekvésből mondtam, csak egyre több embertől hallom, hogy nem az igazi az internetje, sőt olyan embert is ismerek aki nagyvárosban lakik (Debrecen) és a lehető legnagyobb internet amihez hozzájuthat 5MBit-es :Y és ez számomra fura kicsit

[ Szerkesztve ]

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#49376) bozsozso válasza kali (#49350) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszönöm.

(#49377) bozsozso válasza Gubek-Einste (#49351) üzenetére


bozsozso
őstag

Hát nem tudom lehet a 4300 lesz végül, mert az van itt közelbe készleten vagy n56u mert ezek vannak itt a közelbe készleten

(#49378) citkar válasza pzolika9512 (#49375) üzenetére


citkar
addikt

Budapesten például a DIGI-t figyelembe véve a XIX. kerületben valahol ugyan van 500-as vagy 1000-es net, de két utcával arrébb, még a kerületen belül csak 8 Mbit/sec érhető el. Ahol más szolgáltatók is csak kb 30 Mbitet adnak maximálisan, persze ott az már aranyárban van, kb 10 ezer csak a net asszem.

[ Szerkesztve ]

(#49379) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Most nem tudom jól emlékszem-e és nem is találom, de az asus router-ek magyar kezelő felülettel vannak ellátva? Vagy van egyáltalán olyan router amiben alap a magyar nyelv?

(#49380) Nyx89


Nyx89
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg Digi 1000-es nethez TPLink 1043 v2.1 routert hasznalok, de az utobbi idoben eleg sok stabilitasi gondot tapasztalok, fokent wifi de ugyanugy kabeles kapcsolaton keresztul is

Kliensek:
NAS - kabel - egesz ejjel + legtobbszor delutan ~12ora
PC - kabel - este max 3-4 ora
2 Laptop - wifi - este max 2-3 ora
3 Telefon - wifi - effektive 4-6ora, valojaban allandoan

Ehhez a felhasznalasi korhoz szeretnek keresni valami jobb megoldast mint a 1043, kevesnek erzem a feladathoz. Elso korben Archer C8/C9-ben gondolkozom, de nyitott vagyok egyeb markakra is.
Fo szempontom a stabil internet kapcsolat (munka miatt, vpn-en keresztul), masodlagos a teljes sebesseg kihasznalas.

Elore is koszonom.

Udv

(#49381) Multibit válasza bozsozso (#49379) üzenetére


Multibit
veterán

Nem mindegy mi van a közelben készleten? Neten keresztül is tudsz rendelni!
Igen, az Asusok gyári felületét be lehet állítani magyar nyelvüre.

(#49382) bozsozso válasza Multibit (#49381) üzenetére


bozsozso
őstag

Annyiból nem mindegy, hogy most szeretném megvenni.

más: 5k felárat megér szerintetek asus n56u vagy tplink 4300 a tplink c5 pedig a másik kettőnél ennyivel többe kerül

[ Szerkesztve ]

(#49383) Multibit válasza bozsozso (#49382) üzenetére


Multibit
veterán

Ha csak ebből a háromból lehet választani, a C5 éri meg a legjobban. Az a leginkább "jövőálló".

(#49384) bozsozso válasza Multibit (#49383) üzenetére


bozsozso
őstag

Neked milyen javaslatod lenne?

Jelenleg tp-link 3600-as routert használok, de úgy néz ki utód után kell néznem. UPC120-as net ,nem szándékozom váltani, de ki tudja.

kábel:
2tv(bár az egyik még 5Ghz-es wifin van)
2pc
2htpc
xbox

wifi:
3-4 telefon(van 5Ghz-es is)
2tablet

Természetesen ezek nem feltétlenül mennének egyszerre. Panelba lenne.

Kiszemeltem asus n18u, n56u és a tplink 3600-4300 sincs elvetve. Ti melyiket javasolnátok? Akár más típust is.Ár az 20k körül, de ha stabilabb lenne nagyobb nethez akkor lehet több.

(#49385) adika4444 válasza Nyx89 (#49380) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Archer C8-C9 jó választás.
Ha gondolod írd le mi vele a gondod, lehet csak valami beállítási kérdés lesz a megoldás, nekem is van 1043ND v2.1 és én teljesen elégedett vagyok vele.
(#49384) bozsozso:
Szia, ha eddig elégedett voltál vele akkor bepróbálkozhatsz egy új 3600-zal (nekem van, én elégedett vagyok vele), Asus N18U csak 2.4 Ghz, az N56U szintén jó darab, 4300-nak nincs sok értelme mert 5 Ghz 450 Mbps-re kevés eszköz képes.

üdv, adika4444

(#49386) Gubek-Einste válasza Nyx89 (#49380) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha váltasz akkor mindenképpen AC típust lenne érdemes választani.
Jó lenne tudni 1-2 dolgot:
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott AC-s eszközök:
Asus AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U/AC1200G+,
TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49387) spider80


spider80
őstag

Sziasztok! tegnap óta olvasgatok a témában,nagyjából leszűkítettem a kört 2 típusra. a felállás: UPC 240mbites netéhez kellene nekem egy AC1200-as router. Egy laptopon mennének a letöltések, ehhez vennem kell egy usb-s ac1200-as eszközt. A laptop 1 helyiségben lenne a routerrel. Telefonok vegyesen 5 és 2,5 Ghz-en mennének+ a másik szobába vagy elér normálisan a 2,4 Ghz,vagy nem. Örülnék ha elérne,de elég vastagok a falak,1-2 helyen már nagyon gyenge a jel. Van is ott ilyen konnektorba dugható AP-m, végül is nagyjából jó.
Szóval a 2 típus: Tp-link c5 és Asus 55u. A fő kérdésem az lenne,hogy torrentezést melyik bírja jobban? Olvasgattam,hogy C5-ből az új verzió problémásabb. Újként már csak ilyet fogok úgyis kapni.

Sajnos a kábelezés nem nagyon megoldható, jelenleg pedig a UPC saját routere üzemel 60-70mbites wifi sebességgel 2,4Ghz-en.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#49388) bozsozso


bozsozso
őstag

Most jöttem rá nagyon nem vagyok tisztába ezekkel a szabványokkal. Az ac-s routerkehez ac-s kliensek kellenek vagy jók a "hagyományos" 2.4 illetve 5Ghz-esek is? Azokkal is elérhetők nagyobb átviteli sebességek?

(#49389) kali válasza bozsozso (#49388) üzenetére


kali
legenda

visszafelé kompatibilisek az ac-s eszközök, tehát n, g...stb. szabványt tudó eszközökkel is működnek, de mindig a szűkebb keresztmetszet lesz a meghatározó, tehát hiába van jobb routered, a gyengébb ellenoldali eszközöd maximum fog érvényesülni, mert hiába ad többet a router, az ellenoldal nem tud többet fogadni. (erősen sarkítottam, de így biztos érthető.)

spider80; szia, az rt-ac55u és a c5 v1 közel azonos hardver, qca 720 MHz egymagos proci és 128 MB ram, így nem nagyon különböztethető meg "teherbírás" tekintetében, a c5 v2 is nagyjából azonos, de abban bcm 800 MHz egymagos proci és 128 MB ram dolgozik.
hardveresen mindegyik jó, szoftveresen szoktam inkább az asus mellett letenni a voksomat, mert alapban is sokkal részletesebben konfigurálható és több lehetőséget ad.

[ Szerkesztve ]

(#49390) bozsozso válasza kali (#49389) üzenetére


bozsozso
őstag

tehát akkor nagyobb sebesség nem érhető el csak a használt kliens maximuma. Esetleg annyival lehet nagyobb sebességem ha a jelenlegi eszközöm nem szolgálta ki az elméleti maximumot. Jól értem?

(#49391) Gubek-Einste válasza spider80 (#49387) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Esetleg még szóba jöhet az Asus AC1200G+ is mivel az is hasonló a másik kettőhöz.

#49390 bozsozso
Igen, ha a jelenlegi router a szűk keresztmetszet akkor az újjal jobb lehet az elért eredmény de természetesen a környezeti és egyéb tényezők függvénye minden.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49392) spider80 válasza Gubek-Einste (#49391) üzenetére


spider80
őstag

Köszi. Bár ez kinézetre nem annyira tetszik a sok antenna miatt. Gondolom itt kívül vannak a 2,4 Ghz-es antennák is,azért 4 db. Akkor ha jól sejtem kb mindegy a 3 közül melyiket veszem.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#49393) spider80 válasza kali (#49389) üzenetére


spider80
őstag

Köszi kali neked is,átsiklottam felette az előbb. Nekem is szimpatikusabb az Asus. Meg régebben tp linkjeim voltak,jó lenne egy kis változás. Lehet 55u lesz akkor.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#49394) Multibit válasza spider80 (#49392) üzenetére


Multibit
veterán

Ha nálad elsődleges fontosságú a kábeles kapcsolat, akkor nagyjából mindegy. Ha fontos a wifi sebesség, stabilitás, rugalmasság, akkor az AC1200G+ a nyerő. Éppen amiatt, ami nem tetszik neked rajta ;) Különben is, milyen dolog az, hogy egy számítástechikai eszköz kiválasztásakor a kinézet befolyásol téged és nem a tudás? Ez nem szobadísz! Az asszony dönt helyetted? ;]

(#49395) bozsozso válasza Gubek-Einste (#49391) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszönöm.

(#49396) spider80 válasza Multibit (#49394) üzenetére


spider80
őstag

Nem. :) Nekem az 5 ghz-es wifi kapcsolat maximum sebessége a fontos. De mivel a letöltő laptop kb 3 méterre lesz a routertől,azzal talán nem lesz baj. 2.4-en meg megy amennyi megy. Úgyis van egy 2.4 ghz-es ap a másik szobában. Kábelen nem is nagyon lesz használva. De már megrendelzem az 55-öst :)

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#49397) Nyx89 válasza Gubek-Einste (#49386) üzenetére


Nyx89
aktív tag

Koszonom hogy irtal, megprobalok lenyegretoroen valaszolni

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
- Panel, 3szobat kellene kiszolgalnia

Mennyi lenne a beszerzésre?
- C8/C9 koruli arban gondolkozom 35-40, alapvetoen nincs bajom a markaval ezert huzok erre, mondhatni az ismert terep elonye.

Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
- Stabilitas, megbizhato mukodes mindenek felett. Ha jol emlekszem max a fix IP van beallitva a routerben a NAShoz, semmi egyeb speci beallitas nincs.

Asusok kozul lattam hogy mar AC56U is 2magos, ez mar megbirkozna Digi 1000es kapcsolattal?

(#49385) adika4444: Neked is koszonom hogy irtal. Fokent Wifi kapcsolattartasi gondjaim vannak, illetve egyre surubben tortenik meg velem hogy bongeszes kozben egy egy pillanatra megakad a betoltes, es mondjuk tobbszori F5/ShiftF5 kombinaciora tolti be az adott oldalt, ami eleg kellemetlen tud lenni mondjuk Banki muveletek kozepen. Ezt vezetekes kapcsolatnal is produkalja!

(#49398) lacy86


lacy86
addikt

Hello Mindenki!

Juniustol ( vegre ) Digi netem lesz, 500/200 es szeretnek egy routert.
A kovetkezokre hasznalnam / szolgalna ki:

1db laptop, 2 telefon, 1 ipad , illetve kesobb majd egy okos tv es nas vasarlas
Nagyon max. 20k-t tudok raaldozni.

Koszonom szepen

(#49399) kali válasza lacy86 (#49398) üzenetére


kali
legenda

szia,

a legolcsóbb javasolt a tl-wr1043nd v2/v3, de beleszorítható a keretbe az erősebb hardverű rt-n18u is, ez a kettő akkor jó, ha elég a csak 2.4 GHz wifi szórás, vagy ha dual band kell, akkor tl-wdr3600, de beleférhet még a tl-wdr4300 és az rt-n56u b1/v2 is.

(#49400) Multibit válasza spider80 (#49396) üzenetére


Multibit
veterán

Wifi-n fogsz torrentezni, miközben a router közelében vagy a számítógéppel? Grat! Ha nem zavar a full duplex hiánya, egészségedre!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.