Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64451) Fapomogacs válasza Csendeske (#64450) üzenetére


Fapomogacs
tag

Amit én figyelembe szoktam venni egy kártya kiválasztásánál:

- mennyibe kerül
- mire kell
- mennyit fogyaszt (táp miatt nem mindegy) és milyen áram csatlakozó kell hozzá
- mit tud
- befér e a házba

35k-t én sokallok használtan garival érte. Ennyiért van hogy 660Ti-t lehet venni akár garisan is.
Persze nem 2 évvel, max. féllel. Ami sokkal jobb kártya.

Attól függ mennyire fontos neked a gari, ilyen összegnél szerintem nem probléma még ha nincs rá gari, 80-100k-ért már nem vennék anélkül.

§§ A pénzt sokszor el lehet játszani, a becsületet csak egyszer. §§

(#64452) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sziasztok.

Számítógépet újítanék. Eddig az évek alatt AMD processzorom volt. Szeretnék váltani i5-re. De most jönnek az új Skylake processzorok. Mivel hosszú távra tervezek, így realizálódott bennem, hogy ez nem lesz olcsó mulatság. i5-6600K-t néztem ki. Sajnálattal vettem észre, hogy nem jár hozzá processzor hűtő.

A kérdésem sokrétű. Várjak még? Nem akarok tuningolni kell nekem a K-s processzor? És van esetleg valamilyen AMD-s alternatíva ilyen teljesítményben? Mert esetleg akkor azt is számításba veszem.
Kb mikorra várható a többi Skylake processzor megjelenése a magyar eladóknál?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#64453) FollowTheORI válasza .LnB (#64452) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Felesleges várni, olcsóbb sokkal nem lesz.
Ha nem akarsz tuningolni nem kell K-s proci, elég valami olcsóbb is, de mostanában a K procik alapórajele is magasabb mint a simáké ezt tudni kell (6600 - 3.3 GHz / 6600K - 3.5 GHz tuning nélkül), de valszeg ár/érték arányban akkor jársz jól, ha K-s veszel és picit még fehúzod. (Most hosszútávban is gondolkodva.)
(Az alap 3.3-3.5 GHz-ről felhúzva egy 4-4.2GHz minimumra azért érthető hogy többet kapsz a pénzedért. :) )

AMDs alternative fasorban sincs.

Valamikor ősszel (hamarosan) meg kell jelenjenek.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#64454) SECTORnooB válasza .LnB (#64452) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Ha nem akarsz tuningolni nem szabad K-s proceszort venni mert ők a szorzózármentesek. Szerintem egy hónapon belül elérhetők lesznek a kisebb Skylake-ek. AMD oldalon hasonló teljesítmény nyújt a 9590-es FX-de ugye az IPC-teljesítménye sokkal roszabb a fogyasztásról nem is beszélve. Ha váltani akarsz akkor vagy Skylake vagy Haswell. De egyértelműen a Skylake időtállóbb, de teljesítménybe 4690-el ugyan ott vagy mint a 6600-al.

(#64455) .LnB válasza FollowTheORI (#64453) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ősszel megjelennek az jó, akkor nem sokára. Azt szeretném még kérdezni, hogy 1151-hez mikor lesznek processzorhűtők? Esetleg kompatibilis legalább az visszafele? Gondolom nem. Valószínűleg ősszel már lesznek processzorhűtős dobozos verziók is.
Nem tervezek tuning alaplapot sem, kockáztatni pedig nem akarok a tuningal. Régebben próbálgattam de már nem tervezem. Egy ASUS B150M-PLUS D3-at néztem csak.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#64456) schawo válasza SECTORnooB (#64454) üzenetére


schawo
titán

Mi az, hogy nem szabad? :F

(#64455) .LnB
A hűtők oda-vissza kompatibilisek.
A tuning kockázata pont nulla.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#64457) FollowTheORI válasza .LnB (#64455) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Jó hozzá bármelyik 115x hűtő. Ez nem változott, csak a lábkiosztás.

Procihűtőben meg én nem erőltetném a gyárit. Bár fogalmam sincs hol jár most az intel az újakkal (milyen lesz), de terhelés alatt szokott hangja lenni. Inkább vegyél egy picit drágább saját hűtőt és azzal csöndben (és valszeg jobban is) meg van oldva a hűtés. Ha vigyázol rá akár még a következő gépedre is. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#64458) SECTORnooB válasza schawo (#64456) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Akkor kijavítom felesleges :)

(#64459) .LnB válasza FollowTheORI (#64457) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ha nem lesz dobozos gyári hűtő akkor veszek. Ha lesz akkor egy ideig gyári, aztán mindenképp veszek valami mást. Egyenlőre ennyi kérdésem lett volna, köszönöm a válaszokat. Nem tudom pontosan még mi lesz. Az szinte biztos, hogy skylake-et veszek. Várok egy bővebb paletta megjelenéséig mo-on. De ez a 6600K jónak tűnik. Attól tartok, hogy a tuninghoz kellene egy jobb alaplap is, és azok sem olcsók. Így gondoltam, hogy olcsóbb alaplap és no tuning. Nem tudom, hogy egy ASUS B150M-PLUS D3 alaplap mennyi tuningot bír el.
Ha nem ősszel veszem akkor majd télen, és akkor lehet alaplapokból is bővebb választék lesz.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#64460) .LnB válasza .LnB (#64459) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Úr isten az az utolsó mondat milyen lett. :(((

Szóval: Ha nem ősszel veszek akkor valószínűleg az az Asus lesz. De lehet várok télig és akkor alaplapokból is bővebb választék lesz.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#64461) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok! Megérné lecserélni egy AMDX4 760K-s procit egy X4 860K-ra 5000ft ellenében? Előre is köszi! :F

(#64462) FollowTheORI válasza Pehi (#64461) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#64463) Pehi válasza FollowTheORI (#64462) üzenetére


Pehi
senior tag

Nem tud annyival többet,vagy szinte nincs is különbség a kettő között? :F

(#64464) FollowTheORI válasza Pehi (#64463) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Minimális.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#64465) robi212


robi212
tag

Sziasztok,
Adott egy ASUS Rampage II Extreme alaplap és egy Intel Xeon 5650 processzor. Lenne rá lehetőségem megvenni őket, de mivel ez egy szerver proci, nem tudom, hogy mennyire muzsikálnak jól együtt. Nekem elsősorban grafikai programok használatához kell: Photoshop, Illustrator, a későbbiekben pedig valamelyik 3D-s progi.
Ja, jár hozzá még 12 Gb RAM. Elvileg gamer PC részei voltak, tehát használva volt nem szerverként.
Szerintetek érdemes ebbe beleugrani és építeni ezek köré egy rendszert, vagy inkább felejtsem el?
Előre is köszönöm.

Ha a Vasembert felcseréled Bádogemberre, már nem ugyanazt a filmet nézed.

(#64466) Pehi válasza FollowTheORI (#64464) üzenetére


Pehi
senior tag

Köszi szépen!

(#64467) schawo válasza robi212 (#64465) üzenetére


schawo
titán

Nem tudom, hogy ezek a szoftverek mennyire képesek kihasználni a 6 mag/12 szál nyújtotta előnyöket.

Maga a proci tökéletesen használható a lapban. Én is ilyet használok. Mennyiért kínálják?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#64468) robi212 válasza schawo (#64467) üzenetére


robi212
tag

Lap + proci + ram = 70k.
Régebben a Lenovo használta az x5550-es procit a munkaállomásaiban, gondolom ez annak a továbbfejlesztett változata. A Lenovo ezen gépei 3D munkára, CAD, nagyteljesítményű munkákra vannak kitalálva. Plusz a régi Mac Pro-kba is volt xeon 5600-as széria.
Te amúgy mire használod?
Fogyasztása milyen? Nem túl magas?

Ha a Vasembert felcseréled Bádogemberre, már nem ugyanazt a filmet nézed.

(#64469) A. Zsömle


A. Zsömle
csendes újonc

Sziasztok.

Egy sapphire r9 390x-hez elég egy AMD FX-8350?
Ha nem, milyen procit vegyek inkább?

Köszi

(#64470) Fapomogacs válasza robi212 (#64468) üzenetére


Fapomogacs
tag

Nekem is volt egy pont ilyen konfigom, 3D alkalmazásoknál a HT jól jön és ki is tudják használni. Játékokra is erős konfig.
Sajnos SataIII nincs rajta, így SSD erősen korlátos lesz, de jó alap egy erős rendszerhez. A fogyasztása miatt ne aggódj, ha nem húzod annyit eszik mint egy Core2Quad. :) Csak ég és föld a különbség köztük.
Jól tuningolható erős proci.
A lap kifejezetten tuningbarát, működés közben állítható az órajel!

Kb. 25-30K a lap ha hibátlan és megvan a SupremeFX hangkártyája (nem nagy szám egyébként) persze ha kapsz egyáltalán, a proci 25K PH-n, memória pedig 18k körül. 70K-ért jó vétel.

(#64469) A. Zsömle
Gyenge hozzá az AMD proci, min. i5 3.4. gen. valamelyik combosabb.

[ Szerkesztve ]

§§ A pénzt sokszor el lehet játszani, a becsületet csak egyszer. §§

(#64471) robi212 válasza Fapomogacs (#64470) üzenetére


robi212
tag

Mit értesz azalatt, hogy az SSD erősen korlátos? A hangkártya amúgy nincs benne, amennyire tudom.

Ha a Vasembert felcseréled Bádogemberre, már nem ugyanazt a filmet nézed.

(#64472) Fapomogacs válasza robi212 (#64471) üzenetére


Fapomogacs
tag

Azt értem alatta, hogy SataII 300Mb/sec max. adatátvitel, SataIII 600Mb/sec, az SSD-k nagy fájloknál akár 520-550Mb-ot is tudnak, szerintem ez erősen korlátos. :)

§§ A pénzt sokszor el lehet játszani, a becsületet csak egyszer. §§

(#64473) robi212 válasza Fapomogacs (#64472) üzenetére


robi212
tag

Értem. Rendben, köszi szépen nektek.

Ha a Vasembert felcseréled Bádogemberre, már nem ugyanazt a filmet nézed.

(#64474) MiklosSaS válasza A. Zsömle (#64469) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem eleg. 4690K vagy 6600K kell neked. Az is 4.3 GHz korul.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#64475) Fapomogacs válasza A. Zsömle (#64469) üzenetére


Fapomogacs
tag

Nos, mint feljebb már elhangzott, egy AMD FX 8xxx széria max. 280x, GTX 770 kártyát képes kihajtani, a 390X erősebb mint a 780Ti. Ami javallott mellé min. i5 Ivy vagy Haswell széria 3570K, 4670K, 4690K ha tuningolsz.
Ha nem akkor i5 3570, illetve haswell refresh procik: i5 4590, 4690 esetleg 4460 bár ez az utolsó a sorban.
Ilyen összegű kártyánál elgondolkodnék egy i7 beszerzésén is, 3770K mondjuk, 50K+-ért lehet venni, annyi mint az i5 4670.

Nem mindenki akar tuningolni ám...

[ Szerkesztve ]

§§ A pénzt sokszor el lehet játszani, a becsületet csak egyszer. §§

(#64476) Grave_444


Grave_444
nagyúr

I7 3770 (+4-500MHz) vs I5 4570? Kinek mi a véleménye? :)

Ha jól sejtem a szorzó emeléssel már 4 maggal is beéri az I5-öt, HT miatt meg jobban teljesítene játékokban is.

(#64477) gtamate2 válasza Grave_444 (#64476) üzenetére


gtamate2
veterán

Sajnos a játékok nem igazán szeretik a HT-t többnyire, az hogy a jövőben mennyire fog változni nem tudom, de sajnos most ez a helyzet.. :(

*Sn0w

(#64478) Grave_444 válasza gtamate2 (#64477) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Eddig is megvoltam HT nélkül. Most lehetőségem lenne vagy 3770-re vagy talán 4770-re váltani.
GTX 970 @1500MHz-et szerintem nagyjából kiszolgálja a 4570 is.

(#64479) gtamate2 válasza Grave_444 (#64478) üzenetére


gtamate2
veterán

Ha rátolod a plusz szorzót az i7-re akkor elvileg még erősebb is mint a 4570, a HT-t pedig le lehet tiltani ha mikrolaggot vagy alacsonyabb minimumfps-t veszel észre. Később pedig hátha kihasználják az alkalmazások. Mondjuk az alaplapod szerint 4570-ed van, akkor mi is a valóság? :)

*Sn0w

(#64480) Grave_444 válasza gtamate2 (#64479) üzenetére


Grave_444
nagyúr

4570 van és tudnék váltani, ahogy az előbb is írtam.
Nem túl meggyőző a dolog, mert pont a HT miatt gondoltam I7-re. :)
Viszont én is úgy tudom sok helyen csak hátrány vagy nagyon keveset hoz pluszba.
Szerintem ez el is dőlt maradok az I5-nél.

(#64481) gtamate2 válasza Grave_444 (#64480) üzenetére


gtamate2
veterán

Ja akkor felesleges is, amúgy is elég a 4570 a 970-nek.

*Sn0w

(#64482) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

nagy dilemmába vagyok. Nem tudok dönteni, hogy melyik processzort válasszam.

Egy gtx 970-es vga-t kellene meghajtania, legfőképpen programozásra és játékra kellene, meg internetezni,filmezni, de arra minden jó ... :K

Intel Core i7-4790 processzor vagy Intel Core i5-6600K processzor

szerintetek megéri most váltani Skylake -ra vagy még a 4790 egy pár évig kiszolgál?
csak mert nem szeretnék 2 év múlva mindent lecserélni megint, mert nem lesz hozzá "alkatrész".

köszönöm szépen a segítséget előre is :R

(#64483) SECTORnooB válasza smallmer (#64482) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Felesleges az I7 játékra, a helyedben 6600K-ra tenném a voksom a bővíthetőség szempontjából és az esetleges tuningpotenciál miatt is. :)

(#64484) schawo válasza robi212 (#64468) üzenetére


schawo
titán

A 70k pont jó, ha 65-re lemenne, akkor nagyon jó vétel volna. Én zenei munkához használok ilyen X56x0 gépeket, azok a szoftverek akárhány magon is szinte 100%-osan skálázódnak. Meg persze otthon játékra is ilyet használok, úgyhogy összesen 5 (+1 tartalék) van belőle.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#64485) Csongi2015


Csongi2015
tag

Sziasztok

50 60 korul vennek procit jatekra foleg.Segitsetek,mindegy hogy intel vagy AMD amelyik a jobb.
Koszonom

(#64486) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok! Ha esetleg valakit érdekelne,egy AMD X4 860K-t tesztelgettem,mindenféle játékkal,mindenféle felbontáson! Tudom,hogy az Intel az isten,de nem mindenki tud annyit kiadni! Sokszor azt érzem,hogy akinek intel-je van,(ismerősök közül) azt hiszik ,hogy Ferrariba ül,amikor nekem (csak) egy Renault-om van,AMD-hez viszonyítva! Térjünk a lényegre! Asrock FM2A88X-HD+ alaplap 2x4 giga HyperX Savage 1866Mhz ram, 860K proci,750Ti OC 2giga VGA! Akárhogy tuningoltam a VGA-t úgy hogy a proci alapórajelen ment,kb 60% tudta kihajtani,még full hd-ba is.El is lehet hinni,meg nem is! Én elmentem erősebb VGA-t keresni! :D

(#64487) schawo válasza Pehi (#64486) üzenetére


schawo
titán

Négy

Van 750Ti-m. Ha akarod, tesztelhetünk egyet azonos körülmények között, hogy lásd, mennyit jelent egy jobb proci. Az nem információ, hogy a procid csak 60%-ban volt kihasználva, de még az sem, hogy ha közben a gpu 100%-on futott. Még ilyen körülmények között is elszáll a max frametime egy gyenge proci mellett a 750Ti-n.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#64488) Pehi válasza schawo (#64487) üzenetére


Pehi
senior tag

Én is elhiszem mindezt amit írtál! Akkor szerinted nem is tudna többet ez a konfig erősebb Vga-val? GTX 960 a kiszemelt! Azt mondták jobban passzolna! :) Azért valljuk be hiába húztam a procin,nem változott semmi! Bezzeg amikor meghúztam a Vga-t,minden eredmény látványosan megnőtt!

[ Szerkesztve ]

(#64489) schawo válasza Pehi (#64488) üzenetére


schawo
titán

Minden bizonnyal jobb fps-t kapsz egy 960-nal. Azért a téglafal procilimittől messze van. Még az is könnyen elképzelhető, hogy 30-35ezer forintból a legjobb megoldás egy 960-at venni, nem cpu-n fejleszteni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#64490) Pehi válasza schawo (#64489) üzenetére


Pehi
senior tag

Köszi a megerősítést! :R

(#64491) Fapomogacs válasza schawo (#64489) üzenetére


Fapomogacs
tag

Jó lenne hozzá a 960 csak hol kapsz olyat 30-35-ért?
akkor Én is veszek.
:C

§§ A pénzt sokszor el lehet játszani, a becsületet csak egyszer. §§

(#64492) schawo válasza Fapomogacs (#64491) üzenetére


schawo
titán

750Ti-je van most is. Kérlek számolj utána.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#64493) Pehi válasza schawo (#64492) üzenetére


Pehi
senior tag

:K Jól mondod!

(#64494) tothfree


tothfree
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi konfig-ban szeretném lecserélni a processzort egy gyorsabbra ehhez szeretnék kérni pár javaslatot.

ASROCK 870 Extreme3
AMD Athlon II X4 640 3.0Ghz AM3 BOX
CORSAIR 8GB Vengeance LP DDR3 1866MHz CML8GX3M2A1866C9R
VTX3D VX6850 1GBD5-DH PCIE
SAMSUNG 500GB F3 7200rpm 16MB SATA2 HD502HJ
COOLERMASTER RC-335-KKN1-GP Elite
CHIEFTEC CTG-500
BENQ GL2240A

3,8-4 GHz-ben gondolkodom, tuningolni nem szeretném, játékra használnám és 30k körüli összeget tudok rá költeni (szüség esetén max 10k-val még meg tudom toldani). Jobban szeretnék újat venni, de nem ragaszkodom hozzá foggal-körömmel.

Előre is köszönöm!

tothfree

(#64495) Fapomogacs válasza tothfree (#64494) üzenetére


Fapomogacs
tag

Mivel AM3-as lapod van így Phenom II X6 a legjobb amit beletehetsz.
Ha komolyan fejleszteni szeretnél akkor lapot is cserélned kell, úgy viszont már a 30 biztosan kevés, a 40 talán elég de csak használt hardverekre.

Ha eladod a mostanit, ami kb. 7-8k a lap, proci 10k körül.
Így van 18 + max. 40 = 56K, ebből újonnan nem fog kijönni FX8320 + lap.
Kell alá deszka. Az olcsóbbak nem is támogatják.
Vagy veszel használtan garival.

vagy Intel, i5 3470 garisan úgy 38k + lap hozzá 16-18k garival használtan.
Ez ajánlom.

[ Szerkesztve ]

§§ A pénzt sokszor el lehet játszani, a becsületet csak egyszer. §§

(#64496) HAX


HAX
tag

Na visszatértem, még mindig nem lett végleges döntés.

Amiket kinéztem:
Xeon E3-1271 v3 kb 65k
i7 4770 kb 63k
i5 4690 kb 50k

Szerintem a Xeon tűnik a legjobbnak hosszútávon mert ugye az-az i7 4790-el egyenértékű csak igp nélkül, viszont itt jön képbe a 4690, a HT-t nem tudom mennyire használnám ki az a 20-25k felár elég sok érte viszont egy értelmes deszka is drágább hozzá mint egy 4770-hez, 4670-et azért nem vettem számításba mert a későbbiekben egy update-nél szerintem nehezebb tőle megválni mint a 4690-től már csak a hype miatt is és jó lenne a legkevesebbet bukni eladáskor.

[ Szerkesztve ]

(#64497) Fapomogacs válasza HAX (#64496) üzenetére


Fapomogacs
tag

Szerintem a Xeon-t nehezebb eladni mert sokan még mindig tartanak tőle, inkább a "valódi" i7-et keresik.
Ahogyan 775-nél is a Xeon olcsóbb mindig.
A HT-t játékok nem használják ki.
Ha mindenképpen i7-et vennél inkább a 4770-et ajánlom, az eladhatóság miatt.
Egyenlőre az i5 4690 is bőven megteszi.
Az ár és felhasználás kérdése az egész.

§§ A pénzt sokszor el lehet játszani, a becsületet csak egyszer. §§

(#64498) Because


Because
őstag

szerintetek érdemes lesz lecserélni egy g3220-at egy g4500-as pentiumra?

[ Szerkesztve ]

(#64499) smallmer


smallmer
őstag

Srácok van annyi plusz a skylake processzorokban amennyivel többe kerül mint az előző generációs?
itt értem pl : i7 4790 vs i7 6700 .

(#64500) tothfree válasza Fapomogacs (#64495) üzenetére


tothfree
csendes tag

Köszi! Úgy látom elég rossz a helyzet ezzel a lappal úgyhogy inkább csúsztatom a vásárlást pár hónappal és akkor lesz úgy 100k a proci/lap kombóra. Akkor is az i5 3470? És milyen lapot javasolsz alá?

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.