Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14457) Brian_GT


Brian_GT
őstag

Sziasztok!

Proci vásárlás előtt állok, ez olyan max 1,5 hónap múlva mindenképp be is következik szóval eképp nézzük az elérhető hardvereket, max 2 hónapra.

A döntés a fejemben majdnem teljes 1-2 ponton szeretnék tanácsot kérni, ha lehet akkor már fizikai valójában olyantól akinek ilyen van, persze ha lehetséges.

Mindenképp AMD proci lesz terítéken és abból is 4magost akarok.
Itt nézegettem ugye AMD szinten a Phenom II-es 940es ami 3.0GHzen megy az egyik legjobb most. Ez sAm2es tokozásban.
Ez így nagyon frankó is lenne hozzá egy jó alaplap és DDR2 paff.

Nah csak ugye most tör be ezzel az sAM3al az AMD, itt egy kis kérdés téved bennem.
Itt amit néztem árlistákat az a Phenom II-es 720as és 810es.

Nah a gondok, hogy tudjatok is mire válaszolni sok területes:

1. SaM3nál ahogy látom a 720ason 6MB cache van a 810esen csak 4
SaM2nél szinte alap már a 6MB(mármint Phenom IInél)
Itt részemről az SaM2 felé húzok.

2. Viszont én már gondolkodtam abban, hogy nem vacakolok DD2-vel hanem akkor már DDR3...eglsz jó árakon van már.
Igen ám de akkor meg magától értetődik, hogy SaM3 kell.

Nagy kérdés ott fogalmazódik, hogy maradjak SaM2nél és ezzel egy 6MB-es 3.0GHz-es procinál és ezzel akkor DDR2-nél VAGY akkor válasszak SaM3at ami jó mert akkor már DDR3 viszont itt ahogy láttam 2.8 fölé nem jutok..720as tud 2.8at a 810es csak 2.6ot.

Szóval szerintetek mekkora előny van most abban ha Sam2 helyett már SaM3at választok?
Ram tekintetében jobb lenne mert a DDR2 már leáldozóban van...deeee nem tudom. Igazából a 720as esetében az a 2.8 és a 940es 3.0 közötti 200MHz elhanyagolható sebesség...csak vhogy nekem az a 940es egy erőteljes procinak néz ki ez a 720as meg olyan kis semminek mellette. Vagy csak én látom rosszul???

Illetve felvet egy kérdést ugye az alaplap kérdése is, ami részemről maradnék Gigabyte-nál és úgy vettem észre, hogy SaM2nél kicsit jobbak a Gigabyte lapok mint SaM3nál.
Itt tanácsokat is elfogadnék majd, hogy melyik lapot kéne inkább venni.

Köszönöm előre is mindenki segítségét és építő jellegű hozzászólását!

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.