Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5851) Avicularia válasza bul07 (#5850) üzenetére


Avicularia
veterán

Szinte bájtra kb ennyit hoz nálam is a totalcommander alatti másolásnál. Azzal meg nem vagyunk kisegítve, ha egy későbbi széria már tudja a ráírt specifikációt. Amit mi kaptunk az nem tudja.

(#5852) Cs.I.T. válasza Avicularia (#5851) üzenetére


Cs.I.T.
csendes tag

A TotalCommanderben ahogy emlékszem, érdemes átállítani a másolási blokkméretet nagyobbra. Ez megvolt nálatok?

(#5853) TaaT válasza bul07 (#5848) üzenetére


TaaT
veterán

USB2.0-ban miért nem hozzák a 3.0-ás írást a pendrive-ok? Persze a 30mega alatti értékekre gondolok. :)

Give them hell Ukraine!

(#5854) cocka válasza TaaT (#5853) üzenetére


cocka
veterán

Hozzák. Csak ahhoz olyan pendrive is kell. Pl. transcend jetflash 780. Ez hozza.

(#5855) Thomech08


Thomech08
csendes tag

Sziasztok
Új pendrive ott szeretnék venni a régi ADATA C905 8GB helyett egy 16GB USB 3.0 pendrive ott. Ennek nincs semmi baja csak apám elkérte tőlem így gondoltam akkor veszek valami modernebbet. Ennek az utódját az AData S102 Pro 16GB néztem ki mivel a 8GB ossal nagyon megvoltam elégedve mindig gyorsan ír olvas például a gyári érték 8Mb írás helyett 12-13Mb al írja a Total Commander és nagyon igényes kis pendrive a maga kategóriájában. Sajnos USB 3.0 nincs a gépemen de így is gyorsabbak a 3.0 pendrive ok mint a 2.0 úgy halottam. Tehát az lenne az egyik kiszemelt a másik pedig a Kingston DataTraveler R30 16GB DTR30 erről nem tudok sokat csak annyit, hogy ezt is sokan dicsérik és, hogy az írási olvasási sebessége nagyon jó még 2.0 nál is. 6000Ft om lenne rá maximum.
Köszönöm előre is a segítséget! :DD

A péntek az én napom, a gépem a játékra hangolom! :P

(#5856) vond válasza Thomech08 (#5855) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az USB2-t szerintem mindkettő rendesen kihasználja. A DTR30-ról nem tudok nyilatkozni, de S102-esből volt már több darab is nálam. Mind gond nélkül üzemel (némelyik már 3-4 éve folyamatosan). Szerintem dönts a kialakítás és az anyagok alapján. Ha fém és elegánsabb kinézet kell, akkor ADATA, ha gumi és modern, akkor Kingston. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#5857) Thomech08 válasza vond (#5856) üzenetére


Thomech08
csendes tag

Persze ebben az ár kategóriában ajánlatokat is szívesen fogadok ha van esetleg valakinek ötlete. Igen ezt én is tapasztaltam, hogy az ADATA minőségibb és "elpusztíthatatlan". :)
Csak a DTR30 ról sok tesztben azt írják gyorsabb mint az S 102. Neked USB 2.0 nál mennyi volt az írási sebesség pl egy 1.4gb filmnél az S102 PRO val?

A péntek az én napom, a gépem a játékra hangolom! :P

(#5858) bul07 válasza Thomech08 (#5855) üzenetére


bul07
nagyúr

Mindkettővel jól jársz, ha visszakeresel itt vagy a sebességes fórumrészbe[link] akkor teszteket is találsz

Amúgy ebay nem játszik?
790-es 16Gb-os 2000Ft és 90/12 a sebessége

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5859) TaaT válasza cocka (#5854) üzenetére


TaaT
veterán

Nem, én arra gondolok hogy pl az olcsóbb jetflash tud 3.0-ban 20-al írni, akkor 2.0-ban már csak 15-el. :)

Give them hell Ukraine!

(#5860) Thomech08 válasza bul07 (#5858) üzenetére


Thomech08
csendes tag

Hát van ebay em már rendeltem is párszor ott. De ha a garanciát igénybe kell venni az eléggé nagy problémát okozhat. Ezért hanyagolom (inkább az olx vagy a vaterás hirdetéseket is pontosan emiatt felejtettem el inkább) mert itt a városban szeretnék inkább venni. Eddig mind a 4 pendrive omat ami volt itt vettem és még jó mind. Tehát én inkább úgy vagyok vele, hogy elektronika cuccot ebay ről inkább nem.

Egyébként abból mi igaz, hogy a Kingston nak olyan a garancia rendszere, hogyha elromlik a pendrive amitt vettem akkor csak elküldöm nekik postán külföldre a gyári számával ellátva és ha tényleg rossz küldenek helyette egy újat ingyen postával. Mert az egyik eladó ezzel akar beetetni, hogy ő külföldön vette új mert tényleg ki sincs bontva de ilyen rá a garancia. Hát én még ilyen garanciáról nem nagyon halottam.... :N
Ez lenne az: Kingston

A péntek az én napom, a gépem a játékra hangolom! :P

(#5861) bul07 válasza Thomech08 (#5860) üzenetére


bul07
nagyúr

Igen a garanciáztatás kérdéses , egy 2000Ft-os cuccnál nem is érdemes visszaküldeni

Igen van ilyen garancia , de előfordulhat hogy számlát is kérnek
Megeshet hogy Ázsiai piacra szánt példány és az európai központ e miatt elutasítja a garanciáztatást

Amúgy nem tudom hogy hogy tudja ennyiért adni mikkor az ebay-en is ennyi az ára

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5862) vond válasza Thomech08 (#5857) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A 16 gigás S102 Pro nagyjából ki is használja az USB2 korlátait, szóval ilyen 35/25 körül teljesít.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#5863) Thomech08


Thomech08
csendes tag

vond Értem az eléggé jó akkpr lehet maradok a jól beváltnál annyi, hogy most megpróbálok kéket venni belőle mert a szürke is jól néz ki de a kedvenc szín az kedvenc szín :D

bul07 Értem hát ő annyit mondott, hogy külföldön vette de az a számla így nem ér semmit mert külföldi. Igen amúgy nekem is csak az miatt akadt meg rajta a szemem mert 2E Ft al olcsóbban adja mint mások.

Esetleg "kitolósba2 nem tudtok valamit ajánlani? Mert eddig mindig kupakos pendrive om volt de mindig vigyázni kell rá le ne essen a vége. De viszont kitolósban nem találtam semmi gyorsat teljesítményileg és kinézetre elfogadhatót ami 6E Ft ért lenne... :(

[ Szerkesztve ]

A péntek az én napom, a gépem a játékra hangolom! :P

(#5864) Droid_


Droid_
tag

Mik most a bevált, ajánlott darabok?
Igények:
-8 vagy 16GB
-USB 3.0
-Strapabíró (lehetőleg fém) ház

(#5865) Thomech08 válasza Droid_ (#5864) üzenetére


Thomech08
csendes tag

Ezt nyugodtan merem ajánlani jól árasított és nagyon strapabíró, erős. De feljebb volt róla is szó.
Adata S102 16GB USB 3.0

A péntek az én napom, a gépem a játékra hangolom! :P

(#5866) konradl válasza Thomech08 (#5865) üzenetére


konradl
tag

Sziasztok!

Melyik pendrivet javasoljátok, ami a leggyorsabban teszi fel a wint usb 2-ről?
Melyik másolást kell nézni? seq, 512k, 4k vagy 4k qd32

Előre is köszi a választ.

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#5867) bul07 válasza konradl (#5866) üzenetére


bul07
nagyúr

25-30MB/s olvasás már bőven elég , se perc alatt felmegy egy win

Itthonról vagy ebay-ről?
Csak telepítőnek kell vagy másra is akarod használni?(hogy fontos e az írás)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5868) TaaT válasza bul07 (#5867) üzenetére


TaaT
veterán

16gigás JF 760-ról raktam rendszert a szülők gépére, tényleg baromi gyorsan felment. :K

Give them hell Ukraine!

(#5869) konradl válasza bul07 (#5867) üzenetére


konradl
tag

Szervíz pendrive-nak szánom, tehát csak win+programok

Ezt néztem ki és a számok alapján elég pofás: Kingston 16GB DTR USB 3.0

Vélemény?
Esetleg ennél jobb ajánlat?
Itthoni vásárlást szeretnék gari miatt :)

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#5870) edari


edari
őstag

Ma veszem át a jetflash 780-as pendrive-ot, jövő hónapban pedig a Kingston hyperx 3k ssd-t. Kíváncsi vagyok hogy usb3-on keresztül mennyi idő amíg a win7 felmegy :D

[ Szerkesztve ]

(#5871) cocka válasza edari (#5870) üzenetére


cocka
veterán

A 780-asban nem fogsz csalódni. :)

(#5872) bul07 válasza konradl (#5869) üzenetére


bul07
nagyúr

DTR mi?
Mini, G3, G4, Locer+G3, R3.0, R3.0 G2

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5873) TaaT válasza edari (#5870) üzenetére


TaaT
veterán

Amúgy milyen alaplapon keresztül fog menni a telepítés? Én úgy tudtam hogy a simákon az USB3 driver felrakásáig 2.0 a sebesség, és ezzel a plusz idővel már nem biztos hogy annyival gyorsabb lesz a telepítés 3.0 alatt. :)

Give them hell Ukraine!

(#5874) edari válasza TaaT (#5873) üzenetére


edari
őstag

Asus p8z68 v pro. Tegnap integraltam bele az usb3 drivert a win7 telepitobe, igy elvileg usb3-as sebesseggel megy majd a muvelet.

[ Szerkesztve ]

(#5875) konradl válasza bul07 (#5872) üzenetére


konradl
tag

Gondolom a leggyorsabb az r3.0 g2?!
Mennyivel marad le a sima r3.0?

Természetesen más fajtát is elfogadok.
5-7000Ft körül keresem a leggyorsabb win7 telepítő pendriveot :)

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#5876) TaaT válasza edari (#5874) üzenetére


TaaT
veterán

Ha nem vesz el sok időt a driver telepítés és elég gyors a pen 3.0-ban akkor még jó is lehet. :)

Give them hell Ukraine!

(#5877) bul07 válasza konradl (#5875) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát
Hivatalosan G2 a gyorsabb viszont ha itt visszakeresel találhatsz ehhez hasonló teszteket
Nehéz fogós kérdés
Egy megoldás van netten rendeld és ha nem hozza az elvártat akkor elállsz a vásárlástól , igaz ekkor 30napjuk van visszautalni a pénzt

Van még
S102 100/25 ([link])
780 140/40 ([link]) visszont figyelj a garanciára mert máshol nem 2évvel adják hanem többel

Amúgy a legjobb W telepítő SANDISK Cruzer Extreme lenne csak ugye elég drága itthon , ebay-en a magyar árért 32GB-at lehet kapni

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5878) TaaT


TaaT
veterán

Más, Sincerity mellett tudom még ajánlani 3c_expert -et az ebay-ről, szintén gyors, 8.-án lett leadva a rendelés, ma hozta a postás, és a vámosok sem tenyereltek rá a 64gigás Sandisk Cruzer Extreme-re. :)

Give them hell Ukraine!

(#5879) bul07 válasza TaaT (#5878) üzenetére


bul07
nagyúr

Kérhetünk konkrét linket , hogy ne keljen nagyon keresni

Szerk:

Ő lenne az ?

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5880) TaaT válasza bul07 (#5879) üzenetére


TaaT
veterán

Nem akartam linkelni nehogy valami baj legyen belőle, de tessék :) [link]

szerk.: igen :K

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#5881) bul07 válasza TaaT (#5880) üzenetére


bul07
nagyúr

Van választék a az biztos
Viszont ahogy nézem a olcsó részlegén nem túl jó ajánlatai vannak , viszont a felső árkategóriában jó árai vannak (úgy értem hogy mondjuk 16Gb-ra szűrve olcsóak között nem túl jó de a drágább példányoknál már vállalható)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5882) edari válasza TaaT (#5876) üzenetére


edari
őstag

Amikor mar Windowson belul rakom fel, altalaban gyorsan szokott vegezni. De persze meg az is kerdeses, hogy jol sikerult-e integralnom.

(#5883) TaaT válasza bul07 (#5879) üzenetére


TaaT
veterán

Igaz, Jetflash nincs is neki egyáltalán, de Sincerity-nek meg Cruzer Extreme nincs. :)

Tesla93: Egy időt mondjuk mérhetnél, igaz nincs mihez viszonyítanom mert a szülők gépére telepítést sem mértem. :B

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#5884) bul07 válasza TaaT (#5883) üzenetére


bul07
nagyúr

Az egyik nevénél nincs , a másiknál meg van :)

Amúgy próbáltátok már ezt a telepítő készítő programot , nagyon egyszerűnek tűnik a használata

Ha megjön egy 16GB-os csinálok egyet vele mert a W7 nem igazán jól működik a laptopomon és gondoltam dobok rá egy 8.1-et

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5885) TaaT válasza bul07 (#5884) üzenetére


TaaT
veterán

Nem is tudtam hogy van neki másik is. :)

Give them hell Ukraine!

(#5886) bugizozi válasza bul07 (#5884) üzenetére


bugizozi
őstag

Használtam már, nekem bevált :K

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#5887) edari válasza TaaT (#5883) üzenetére


edari
őstag

Majd ha szeretned lemerem. :)

(#5888) gg72


gg72
veterán

Én is beneveznék egy 32GB-os SanDisk Cruzer Extreme-re, honnan lenne érdemes megvenni az ebay-ről? Pl.:
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#5889) bul07 válasza gg72 (#5888) üzenetére


bul07
nagyúr

Vagy innen

Én sinceritytradingau választanám de 3c_expert is jó lehet

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5890) konradl válasza bul07 (#5877) üzenetére


konradl
tag

Köszönöm szépen a segítséged :)

ebay-es sandisk lesz ebből :)
Adok neki egy esélyt.

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#5891) TaaT válasza gg72 (#5888) üzenetére


TaaT
veterán

A 3c_expert-nek van Taiwan-i aukciója is, onnan kevésbé feltűnő.

A második viszont Anglia (elméletileg) szal kisebb a rizikófaktor.

Give them hell Ukraine!

(#5892) bul07 válasza konradl (#5890) üzenetére


bul07
nagyúr

Vár picit

Túl meleg van , most jut eszembe hogy gond volt a bootalhatóvá tételével Extreme esetén

TaaT megpróbálod a Extreme-et bootalhatóvá tenni , mondjuk azzal a programmal amit feljebb linkeltem

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5893) bul07 válasza bul07 (#5892) üzenetére


bul07
nagyúr

Á remélem még időben olvassa nem lenne jó ha olyat venne miattam ami nem is használható telepítőnek

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5894) TaaT válasza bul07 (#5892) üzenetére


TaaT
veterán

Havernak lett véve az Extreme, elég pipa lesz ha nem lehet bootolhatóvá tenni. :DDD

Give them hell Ukraine!

(#5895) bul07 válasza TaaT (#5894) üzenetére


bul07
nagyúr

Kérlek számolj majd be hogy hogy alakult sikerült e?(Mikkor próbáljátok meg? Nem akarlak siettetni csak hogy mégis)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5896) TaaT válasza bul07 (#5895) üzenetére


TaaT
veterán

Ha minden igaz a hétvégén viszem el neki, akkor ki lesz próbálva. :)

Give them hell Ukraine!

(#5897) gg72


gg72
veterán

Kösz a tippeket! ;)

(#5898) cocka válasza bul07 (#5892) üzenetére


cocka
veterán

A kérdés csak annyi, hogy ez firmware szintű defekt vagy csak logikai. Mert ha ez utóbbi, az talán orvosolható a BootICE-szal.

Mindenesetre ha olcsóbbat akar és ugyanolyan gyorsat, de bootolhatót, akkor TERMÉSZETESEN transcend jetflash 780 a megoldás. :DDD

Ja és nemcsak hogy olcsóbbat, de kevésbé hosszút és ormótlant.

[ Szerkesztve ]

(#5899) TaaT válasza bul07 (#5895) üzenetére


TaaT
veterán

Ki van próbálva, bootolható. :)

Give them hell Ukraine!

(#5900) OctoCore


OctoCore
tag

Sziasztok, 128 gbos pendriveot keresnék, milyet ajánlotok ? (routerbe menne adattárolásra tehát elég az usb2.0- is :) ) Illetve ha eBay-en nézem milyen ártól jöhetnek a VALÓS 128gbos pendik ?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.