Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-29 16:15:37

LOGOUT.hu

Szerkesztés alatt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) Thorio86


Thorio86
csendes tag

Segítsetek kérlek! Nekem ez mind kínai! :D
Vettem egy Blueberry power bankot, 10.000 mAh kapacitású, és két kimenet van rajta
- 5V 2.1A
- 5V 1A
Melyiket használjam, ha a Nokia Lumia 735-ös telómat (2200 mAh) akarom feltölteni vele?

(#1202) bebe159 válasza Thorio86 (#1201) üzenetére


bebe159
aktív tag

Szerintem az 1 amperest. Nézd meg a töltő adapterére mi van rá írva, de szvsz (nem vagyok szaki) a 2A sok lenne neki.

(#1203) tibcsiworld válasza Thorio86 (#1201) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Nyugodtan használ a 2.1-est, mert a telefon elektronikája nem engedi szétsütni magát!

A feleségem 930-asa 1,5-öt vesz fel, tehát a 2.1-el érdemes. A másik lassabb lenne! De igazából mindegy, ha ráérsz, az 1-esből is mehet! De ha közben játszol, ... , akkor mindenképp a "gyorstöltést" válaszd!

(#1204) Thorio86 válasza tibcsiworld (#1203) üzenetére


Thorio86
csendes tag

Köszi!
Rögtön van is egy problémám. A külső akksival elméletileg 4x fel tudom tölteni a telót. Ez az este úgy nézett ki, hogy az akksi 100%-ról teljesen lemerült, a telómat viszont nem hogy nem töltötte fel 4x, hanem egyszer sem, 92%-ig jutott. Vihetem vissza? Vagy próbálkozzak még?

(#1205) tibcsiworld válasza Thorio86 (#1204) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

A bankot Te töltötted fel? Lehet, 1 napra rá kellene nyomnod töltőre a bankot, és még egyszer kipróbálni!

Ha a bankot a telefon márkanevű cég gyártja, akkor lehet, csak rossz darab a legrosszabb esetben. Bár nincs tapasztalatunk ilyen nevű bankkal! :(

(#1206) s3toraph válasza Májkii (#1196) üzenetére


s3toraph
senior tag

Köszi! :R
Közben azt kiderítettem hogy iphone-t 1A-es kimenetröl szabad csak tölteni.

Másoktól kérdezem, az a-data-ról , asus-ról és a tp-link-röl vélemény?

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#1207) tomp válasza s3toraph (#1206) üzenetére


tomp
félisten

Mi az, hogy csak 1A-rel lehet tölteni? Mármint, hogy 1A-es kimenetről szabad csak?
Tilos 1,5-2A-es kimenetre/fejre kötni? Ez érdekes. :DD
A telefon úgyis csak annyit vesz fel maximum amekkorát a töltő elektronika tud.
Nekem az Xperia M4-et gyárilag 850mA-el lehet tölteni. De ha rárakom a 1,5A-es bankra akkor 1,5A-t vesz fel. Ez a maximum is egyben amit a töltő elektronika enged/tud. Ha a 2,1A-es fejre rakom rá akkor is csak 1,5A-t vesz fel.

(#1208) tibcsiworld válasza s3toraph (#1206) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Ha ez igaz, akkor nagyon nagy baj van az iphone elektronikájával!

(#1209) s3toraph válasza tomp (#1207) üzenetére


s3toraph
senior tag

+ (#1208) tibcsiworld :
Nekem ezt mondták hozzáértők, hogy az iphone-nál másképp van (csak apple-nél, androidnál szabályozza mennyit vesz fel), ott nincs ilyen védelem, és a gyári töltők mind 1A-esek. Szóval ennél nem szabad nagyobbal tölteni állítólag.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#1210) tibcsiworld válasza s3toraph (#1209) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Hmm. Érdekes. Pedig emlékszem, hogy sokan vettek ilyen bankokat iphone-hoz, de nem említették, hogy ilyes fajta gond vagy "más" megoldással kellett tölteni! Ha gondolod, olvass vissza, és írj azoknak, akik iphone-hoz vettek ilyet! De mindenképp érdekes lenne a dolog! De most már kíváncsi vagyok én is! :)

[ Szerkesztve ]

(#1211) s3toraph válasza tibcsiworld (#1210) üzenetére


s3toraph
senior tag

Fogja ezt még olvasni a témában jártas ember és vagy megerősíti vagy megcáfolja. Aki engem felvilágosított, ő is ember és tévedhetett, bár ismerem és nem kicsit van benne a mobilos témában. Egy biztos, ha csak 1A-res powerbank portról töltjük, úgy nem lehet gond Apple esetén sem (nyilván a saját USB kábelét használva). Az ipad-ek más tészta, azoknak eleve nagyobb teljesítményű a töltőfeje mint 1A, kell is mert egy tabletnek jóval nagyobb az akkuja és marha lassan töltené fel 1A-rel, legalábbis így magyarázta (nincsenek apple cuccaim, nem értek hozzá, csak segítek tesómnak iphone-hoz powerbankot keresni).

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#1212) Martin97 válasza s3toraph (#1206) üzenetére


Martin97
aktív tag

Szia!

Elvileg minden akku vezérlő elektronikában kell hogy legyen ilyen irányú védelem is mert különben gyakori eset volna minden telefonnál, hogy spontán gyullad. De nem csak telóknál, hanem minden egyéb eszköznél is, ammiben litium akkuk vannak. Én egy galaxy a5-ös telefonhoz csomagolt töltőt használok minden eszközömhöz. (A telefont nem én használom, de ez most nem lényeg.) Ez a töltő 2A-t ad le 5v-on és támogata a qc-t is. Eddig még egyetlen eszközömnek sem lett baja tőle.
Ebből kiindulva egy iphonnak sem árthat, tuti hogy jobb vagy legalább olyan elektronika van benne, mint egy 4 éves lumia 610-esben. :)

Iphonet nem töltöttem még róla, de biztosan menne. A töltés során a legnagyobb veszélyforrás a rossz, már elhasználódott kábel, ami ha rövidre záródik kinyírhatja az eszközt. (Mondom ezt úgy, hogy rojtos és x-szer javított kábeleim vannak csak, de jól kivitelezve ezek is elég megbízhatóak lehetnek. :D )

Ha nincs meg még a powerbank akkor személy szerint belföldről a yoobao-t ajánlom külföldről pedig a xiaomit vagy blitzwolfot.

Nagy szakértő ugyan nem vagyok a témában, de erősáramon is tanulnom kellett 2 félévig elektronikát. :)

(#1213) bebe159


bebe159
aktív tag

Bocsi, rossz topikba írtam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1214) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

12V-os feszültségre milyen bankot ajánlotok? Egyrészt repülőre vihetőnek kéne lennie (=<100Wh), másrészt kéne biztosítania 3-4A-t ~2órán keresztül (azaz max 50W körüli teljesítményre van szükség, tartósan).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1215) s3toraph válasza s3toraph (#1195) üzenetére


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Még egyszer, fixálni a dolgokat (most xiaomi van első helyen):
- Bármilyen xiaomi powerbankot nyugodtan használhat az ember bármilyen iphone-hoz?
- Ha ipad-et is kellene tölteni, melyik az első xiaomi amit ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#1216) Martin97 válasza s3toraph (#1215) üzenetére


Martin97
aktív tag

1.: röviden: igen, hosszan fentebb kifejtettem.
2.: legalább egy 10k mah-es bankot, abban van elég tartalék.

Most 220v-nál van olcsó 16k-s yoobao. Szerintem annyiért nagyon jó vétel.

(#1217) s3toraph válasza Martin97 (#1216) üzenetére


s3toraph
senior tag

Köszi. :R

Kettőből xiaomi mindenképp, ami még képben van az a TP-link.

Xiaomit egyébként a xiaomishop.hu-ról lehet rendelni.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#1218) bebe159 válasza s3toraph (#1217) üzenetére


bebe159
aktív tag

Én megnézném itt az aprón is. :)
Úgy vagyok vele, hogy legyen akármilyen bank, arra a kimenetére dugom (1 vagy 2 A ami szokott lenni), amennyivel a telóhoz adott gyári töltő is küldi neki.

(#1219) s3toraph válasza bebe159 (#1218) üzenetére


s3toraph
senior tag

Ajándék lesz, így új kell, és rendes bolti garis.

Ha így használod az a legbiztosabb. :K

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#1220) Májkii válasza s3toraph (#1217) üzenetére


Májkii
senior tag

Bátran rendelhetsz onnan is. :)

(#1221) futo001 válasza Májkii (#1220) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok,

Több sikertelen powerbank vásárlás után szeretném kikérni a tapasztaltak véleményét.

16000-20000mAh közötti kapacitásra gondoltam. Szeretném, ha 2 USB kimenet lenne rajta, jó lenne, ha mindkettő tudna 2A kimeneti áramot. Elemlámpa, kijelző nem kell, hogy legyen benne.

Telefont töltene, néha egy átalakítóval a fényképezőmet etetné.

Néztem Xiaomit, Ex-Pro, és egyéb általam nem ismert márkákat.
A Xiaomit néhol nagyon lehúzták, az általam kinézett Ex-Pro kicsit drága (ráadásul egyet már ebből is rendeltem, de hibás volt a bekapcsoló gombja).

Mi lehet a legjobb választás jelenleg?

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#1222) t72killer válasza futo001 (#1221) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Eredeti 20Ah-s xiaomit hol húzták le? Nekem ez van, a telót annyival eteti, amennyit az csak fogadni tud (1.6A).

Amúgy az, hogy az adott eszközt hány Amperrel tölti, az eszköztől is függ. Ha dolgoznak, minden bank feszültsége beesik 4.9-4.95V-ra, ahol sok kütyü már nem a max áramerősséget veszi fel.

Amúgy én is gondolkoztam egy nagyonbika 12V-os bankon, de rájöttem, hogy van itthon egy 12V/10Ah-s búvárlámpa-akksi (és itt bizony a 10Ah 12V-on értendő, 2db 100W-os égő megy róla funkciója szerint), abból konverzió nélkül etetem majd a 12V-os cuccokat. Persze, ekkora erő már nem könnyű, meg Li helyett NiMH a cucc.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1223) benyo513


benyo513
tag

Sziasztok!

Amazon.de-n keresek 45 euró alatt QC 3.0-s 10000mah feletti töltőt 2 kimeneti csatlakozóval.
Tudnátok ebben segíteni?

(#1224) futo001 válasza t72killer (#1222) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Valami tesztet találtam neten, ott panaszkodott a csóka, hogy a felét se tudja az ígértnek. Persze lehetett hamis vagy hibás, de akár egyszerű user error is. :)

Még mindig nem döntöttem el melyik legyen, most a Kinps és a RavPower került be a képbe, elég ígéretesek, mindkettő Li Polymer akksis.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#1225) t72killer válasza futo001 (#1224) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hamis vagy user error. A valódi precízen 20Ah-s a 3.7V-os cellák szintjén, azaz 72Wh energia van benne. Áramerősségnek meg 1.6A-t egészen biztosan leszállít, többet nem tudtam mérni, ennyit vesz fel a telóm 5V-on. Ha autó beindításához kell, az más eszköz:))

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1226) Rederik


Rederik
tag

Sziasztok,

Nem 100%-ig csatlakozik a fórumtémához, de szeretnék tanácsot kérni.

Vettem egy Yoobao M16-os powerbankot, s hozzá egy acme CH17-es gyorstöltőt.

A kérdésem ez utóbbira vonatkozik. A powerbankot és okostelefonokat ugyanis tölti megfelelően, de régebbi telefont csak a beépített kábelén, usb csatlakozón keresztül nem.

Van tippetek, hogy ez miért lehet? Az usb portjain keresztül a powerbankot és egy csomó új eszközt is tölt megfelelően, de régi telefonokat nem. Lehet, hogy valamii USB szabvány dolog viccel velem?

Köszönöm

(#1227) Pyro05


Pyro05
tag

Sziasztok!

Karácsonyra szeretnék venni a páromnak egy power bankot. Érdeklődnék, hogy az alábbi modellekről mik a vélemények, melyikek igazán ajánlottak? Fontos lenne a nagy kapacitás és a két kimenő port. Ne legyen túl nagy és nehéz, illetve nem hátrány, ha csajos színben is kapható. :P

- YooBao Master M16 16000/M20 20000 mAh
- Asus ZenPower 10050 mAh
- Xiaomi 10000/16000/20000/Pro 10000 mAh

Előny lenne ha Magyarországi raktárról pár napon belül beszerezhető lenne. Nem szeretnék most ebay, amazon és barátairől rendelni.

Köszi a segítséget!

War. War never changes.

(#1228) tibcsiworld válasza Pyro05 (#1227) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

"Fontos lenne a nagy kapacitás és ... Ne legyen túl nagy és nehéz,"

ez a 2 kizárja egymást!Melyik lenne a fontosabb? a 10-es csaomin nem hiszem, hogy van 2 kimenő! Felesleges is lenne!

(#1229) Bakitm


Bakitm
tag

Sziasztok!

Elsősorban a Z1 Compact telefonom töltésére szeretnék egy powerbank-ot, ezért annyira nem fontos, hogy 10k mAh vagy annál nagyobb kapacitású legyen, mert egész jól bírja aksiról is.
Az alábbiakat néztem ki:
Sony CP-E6B
TP-Link
Asus ZenPower
Fontos lenne, hogy ne legyen túl nagy ezért talán az Asus-t sorolnám hátrébb, illetve az Asus és a TP-Link 2A vagy nagyobb áramerősséggel tölt(TP-Link tud 1A-val is), ami nem tudom jó-e a telefonomnak vagy sem.
Én a Sony felé hajlok, igaz ár és teljesítmény tekintetében az a legrosszabb. Melyiket ajánlanátok a 3 közül, esetleg más itthon beszerezhető powerbank-ot nézzek?

(#1230) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Sziasztok!
Xiaomi power bank létezik gumis borítással vagy van ezekhez valami gumis tok? Azért kellene hogyha használat közben töltöm a telót akkor ne csúszkáljanak egymáson. Legjobb lenne az olyan kétoldalas tok aminek az egyik felébe a külső akksi tehető a másik oldalába meg a teló; persze ezt utólag összeragasztással is meg tudom oldani.

u.i.: Amúgy alapból a telón, nem szeretek semmilyen tokot.

(#1231) dugynok válasza fehér_ember (#1230) üzenetére


dugynok
senior tag

Szia,

Igen, vannak tokok hozzá, pont amilyet keresel. Hardveraprón is, keress rá a xiaomi powerbank tok kifejezésre, de ne csak a tokok között keress, hanem globálisan :)

[ Szerkesztve ]

(#1232) tibcsiworld válasza fehér_ember (#1230) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Pl ilyen?

meg ilyen?

és így néz ni!

szerk.: persze én hamus kézzel is megfogom! :(

Ez az olcsóbbik!

[ Szerkesztve ]

(#1233) fehér_ember válasza dugynok (#1231) üzenetére


fehér_ember
addikt

Köszönöm a válaszod és (#1232) tibcsiworld -ét is; ez utóbbi esetben a fotókat is. :K

(#1234) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Van valakinek köztetek Xiaomi Power Bank PRO 10000mAh külső akksija?
Ilyet szeretnék ajándékba venni öcsémnek, de eléggé megijeszt a leírásban szereplő 5V/9V/12V Output.
Azért tölt el aggodalommal, mert nem tudom ezek a feszültségértékek hogy állíthatók be. Nem szeretném ha a telóját tönkrevágná azzal hogy véletlenül valamit elnyom rajta és pl. 5V helyett 12V-ot küld rá.
Szóval hogy működik ez a kimeneti feszültséges dolog, kinyirhatja-e vele figyelmetlenségből a drága telóját (iphone)?

[ Szerkesztve ]

(#1235) tibcsiworld válasza fehér_ember (#1234) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

A hivatalos honlap nem ír 9 és 12V-ot!

(#1236) Martin97 válasza fehér_ember (#1234) üzenetére


Martin97
aktív tag

Szia!

A nagyobb fesz csak a qc kompatibilis telefonok esetén értendő. Ha az adott telefon nem támogatja, akkor 5v-on tölti, ha támogatja akkor meg nagyobb feszültségen. Nem fogja kinyírni a tesód telóját, ne aggódj. :)

(#1237) Májkii válasza fehér_ember (#1234) üzenetére


Májkii
senior tag

A telefon elektronikája nem engedi, hogy kinyírjad. Ugyanilyen power bankkel töltök egy SE-t, és eddig még nem nyírta ki.

(#1238) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Ismét köszönöm a hasznos infókat. :R
Így, hogy szóba lett hozva a qc is, már egyből találtam (ezt; azt;...), így legalább már értem, miről is van szó.
Szóval ha ilyen töltőnk van, akkor legalább figyeljünk oda a minőségibb kábelek beszerzésére ha pótolni kell, úgy elkerülhetjük a bajt.

[ Szerkesztve ]

(#1239) gmatyi88


gmatyi88
tag

Sziasztok. 8000mAh tól felfele keresek powerbankot. Lcd az nagyon jól jönne ha lenne benne. Amiket töltenék róla az lg g2 , Tab S 10.5 és 2db s6edge. Gyorstöltést favorizálnám ha lenne benne. Köszi Esetleg type c is lehet ha új telefon érkezne

[ Szerkesztve ]

(#1240) petszol


petszol
tag

Sziasztok.Kinéztem az interneten egy Vinsic VSPB206B márkájú 20k mah-ás szerkentyűt.Csak 5 V 2.4A a kimeneti mindkét porton,de nekem szerintem elég lenne.Érdekelne,hogy valaki vásárolt-e már ilyet közületek,illetve ajánlott-e ez a márka.
Köszönöm.
http://www.vinsic.com/Products/sku-VSPB206B

[ Szerkesztve ]

Üdv: Petszol

(#1241) tibcsiworld válasza petszol (#1240) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

"Csak 5 V 2.4A". Huh, mennyi kellene?

Egyébként nem ismerős! :(

(#1242) petszol válasza tibcsiworld (#1241) üzenetére


petszol
tag

A csak 5V 2.4A arra értettem,hogy láttam más töltőt ami tud 5-9-12 voltot is ugyanazon a kimeneten.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Petszol

(#1243) futo001 válasza petszol (#1240) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Ezt a típust én is néztem, de végül ezt vettem:
[Vinsic VSPB303B]

Ebben már van QC3 is. Baromi jók az első benyomások, csak batár és nehéz, de nagyon minőségi. QC3 valóban működik benne, a másik port is vígan tölt egy Iphone 7 Plust, az USB-C nem tudom milyen, nincs hozzá eszközöm.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#1244) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok, hallott már valaki a Pineng márkáról?

[link]

(#1245) Soma01


Soma01
veterán

Nekem egy 3000 mAh-sra lenne szükségem. A Lidl-ben van most egy fajta, ami tetszik a mérete miatt (meg jól is néz ki), 103 x 64 x 8 mm. Tudtok ajánlani Kínából rendelhetőt ilyesmi méretben, vagy vegyem meg a Lidl-set? 4500 Ft körül van az ára, ha jól emlékszem.

(#1246) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni magamnak egy power bankot. A kérdésem az lenne, ha a telómban 3000mah-s akksi van, akkor mekkora power bankot kell vennem, ha azt szeretném, hogy legalább 3-szor újratöltse a telót 0-ról?

Gondolom nem ilyen egyszerű a válasz, hogy 12000mah kell nekem. Jól sejtem? Most tényleg csak az írjon, aki nagyon érti ezt a témát, esetleg szakmájába vág a dolog.

Jelenleg van egy ilyenem:

[12000mah power bank link]

Ez valamivel több mint másfélszer tölti fel a telómat. Létezik hogy tényleg 12000mah-s?

[ Szerkesztve ]

(#1247) tomp válasza dredjudge84 (#1246) üzenetére


tomp
félisten

Legalább 14300mA-es kell a 3ezres akksi háromszoros feltöltéséhez.
A linkelt bank ha valóban 12ezres akkor 7560mA-t tudna leadni azaz 2,5x feltöltené.

(#1248) dredjudge84 válasza tomp (#1247) üzenetére


dredjudge84
őstag

Értem. Tehát egy 10400mah-s xiaomi powerbank se tudja 3x feltölteni a telót ugye? Van erre valami képlet, ami alapján ki lehet számolni a valós teljesítményt?

(#1249) tomp válasza dredjudge84 (#1248) üzenetére


tomp
félisten

Ha normális minőségi a bank akkor a ráírt érték 63%-át tudja visszaadni. A többi a "veszteség". Normális bankokra nem csak a "bolti" értéket írják rá hanem azt is mennyit ad le.
pl Sony bankomon ez van: 10.000mA 3,7V / 6300mA 5V

(#1250) dredjudge84 válasza tomp (#1249) üzenetére


dredjudge84
őstag

Értem. Akkor még tesztelgetem kicsit, lehet hogy tudja amit ráírtak ezek szerint.

Bár nem gondoltam volna hogy majdnem a fele kapacitás az veszteség. Azért ez durva.

Mekkora a jelenleg legmagasabb mah powerbanknál, ami tényleg annyi is?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.