Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-29 16:15:37

LOGOUT.hu

Szerkesztés alatt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) tomp válasza tibcsiworld (#998) üzenetére


tomp
félisten

A névleges akksi és a leadott kapacitás 2 külön dolog. Elég sok elvész mert kifelé az 5V-ot fixen tudnia kell. A cella feszültsége meg ugye nem ennyi.
Xiaomi is ennyit tud. Sony is. Mert ugyan úgy át kell alakítani a feszültséget kifelé.
Dobozból kivéve félig volt az akki és kb 3500mA még kijött belőle. Azaz teljesen felöltve megvan a 6600mA.

(#1002) BenQhunria


BenQhunria
tag

Sziasztok!
Vásároltam egy Asus ZenPower 10050mAh külső akkumulátort 7 990 Ft-ért.
Először is kérdezném megéri az árát, tapasztalata van valakinek?
Másodszor szeretném ugye tölteni ez milyen töltővel tehetem meg, az jó ami telefonhoz van, vagy vegyek külön egyet hozzá,tölthetem nagyobb teljesítményűvel is,csak akkor élettartam csökken? 6 óra 5V/2A standard kábel segítségével írja az oldalon.

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#1003) t72killer válasza tomp (#1001) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ok, innentől kezdve az a kérdés, h mit írnak a dobozra. Egy usb-s powerbanknál azt illene ráírni - v legalábbis a könnyen, webshop oldalakon is hozzáférhető speckókba beleírni - hogy 5v-on, valós szituban mennyit képes leadni. Ergo ha a 3600mAh-s sgs7e-met 2x fel akarom tölteni (pontosabban min2 eszköz kímélése érdekében 3x felhúzni 20-ról 85%-ra), ahhoz 12+Ah-s powerbankot kell vegyek, a 10-es már nem is elég :Y?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1004) tomp válasza t72killer (#1003) üzenetére


tomp
félisten

Sony ráírja a dobozra is a valós 5V-os kapacitást. Igaz az aljára és kicsiben de legalább ott van. Én csak a Sony-tól láttam ezt. A Xiaomi ráírja magára a házra. De a dobozra is?
A többi gyártónál nem láttam ráírva a dobozra.
De egyszerű. A névleges kapacitás 63%-át adja vissza.
5ezres 3300-at, 10ezres 6300-at.

(#1005) Májkii válasza tomp (#1004) üzenetére


Májkii
senior tag

A Xiaomi dobozán is rajta van.

(#1006) tomp


tomp
félisten

Kicseréltettem a Sony akksit mert nem volt 100-as. Tegnap rádugtam egy usb-s ventilátort amitől hangosan ciripelt és sistergett. Hálózati töltővel is max 390mA-el töltött. Magával a leadással nem volt gond mert nyomta kifelé az áramot ami a csövön kifért de a töltő elektronikával gond volt.
Remélem a csere darab jó lesz.

Májkii
Na akkor ők is rendben vannak.

(#1007) t72killer válasza tomp (#1004) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nemrég láttam 1 német tesztet, ahol pár 20Ah körüli darab 11-et tudott a valóságban - ez azért durva

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1008) tomp válasza t72killer (#1007) üzenetére


tomp
félisten

A 20ezres 12ezret tud. Sajnos ez van.
Ez olyan mint az adattárolás. Ott sem a ráírtat kapjuk.

(#1009) tomp


tomp
félisten

A csere darab is 390mA-el tölt de legalább nem ciripel hangosan.
Van egy érdekes szöveg a leírásban.
"Nem tudja teljesen feltölteni az eszközt ha hosszabb ideig áll. Teljesen fel tudja tölteni az eszközt ha előtte feltölti."
Ez mit jelent? Lehet ezért nem tölti max erővel mert júniusi gyártás azaz több hónapja állt?

(#1010) BenQhunria


BenQhunria
tag

Asus ZenPower 10050mAh mivel tölthetem , amit adtak Huawei p8-hoz az jó vagy vegyek másikat?
Vagy lehet tölteni kicsit erősebbel ?

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#1011) dugynok válasza BenQhunria (#1010) üzenetére


dugynok
senior tag

Bármivel. Erösebbnél hamarabb feltölti.

(#1012) BenQhunria válasza dugynok (#1011) üzenetére


BenQhunria
tag

És élettartam nem csökken , tudnál linkelni egyet amivel nyugodtan tölthetem?

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#1013) dugynok válasza BenQhunria (#1012) üzenetére


dugynok
senior tag

Nézd az aláírásom

(#1014) Martin97 válasza BenQhunria (#1010) üzenetére


Martin97
aktív tag

Akármilyen usb-s töltővel töltheted.

Akkor kicsit szakmaibban: A bankok kapacitását a li-ion cellák feszültségén adják meg. (Legalábbis a legtöbbjét, mert ez nagyobb szám.)

Na mármost a cellák középfeszültsége 3,6-3,7V (típustól függ) ami ekkora feszültségen 10ah-ás az 5V-on 10X(3,7/5)X0,9=6,6Ah-át ad le. DE EZT NE KEVERD AZZAL AMENNYIT A TELÓBA TUD TÖLTENI!!!

Mivel a telódban is li-ion/poli akku van, aminek szintén a fentebb említett középfeszültséggel rendelkezik, ezért ha 5V-on 2Ah-át, vesz fel a telefon (10Wh), akkor az akkuba kb. ennek 90%-a hasznosul töltés formájában, a veszteség miatt, tehát kb. 9Wh, ami 3,7V-on 2,43Ah-át jelent.

LEEGYSZERŰSÍTVE:
Így a legegyszerűbb számolni, ha telefont, tabletet, vagy akármilyen eszközt töltesz a bankról amiben 1, vagy több párhuzamosan kötött li-ion/poli cella van:

10X0,7,25=7,25ah. Ez nagyon leegyszerűsített, de kb lefedi a valóságot.

Felmerülhet a kérdés, hogy miért tölt kevesebbet a bank, mint amennyi a kapacitása, hogyha mindkét eszközben ugyan olyan kémiájú akkuk vannak!?

Nagyon egyszerű. A bank először átalakítja az akkuk feszültségét (ami a cellák töltöttségtől függően 3-4,2V között változik) konstans 5V-á.(Itt már van némi veszteség) Amit kábelen keresztül a töltendő eszközbe továbbít (itt is van veszteség), amit a töltendő eszköz 5v-ról átalakít 4,2V-á amennyivel tölti az akkut. (Értelemszerűen ennél az utolsó transzformálásnál is van némi veszteség.)

A fentebbi totál leegyszerűsített képletbe belevettem már a transzformációkból és továbbításból származó (hő)veszteségeket is. Ez csak támpont értékű, mert sok tényező befolyásolja a veszteségek nagyságát.

Akinek nem világos valami, az nyugodtan kérdezzen, és megpróbálom megmagyarázni. :)

Szerk: ezt a fejtegetést az összefoglalóba szántam, de gondoltam tisztábarakom a dolgokat, mert volt néhány félreértés.

[ Szerkesztve ]

(#1015) t72killer válasza tomp (#1008) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azért egy winyónál nem ilyen durva különbség nincs ;] Ezekután tényleg visszaolvasgatok a topikban, mit tudnak a filléres fleabay-es darabok:R

#1014: hátigen, a jóöreg sgs2-mhöz ezért van belepattintható pótakksim, zéró átalakítási b@romság. Újabb, fix akkus telónál ezt sajna nem lehet megjátszani.:(

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1016) Martin97 válasza t72killer (#1015) üzenetére


Martin97
aktív tag

Én pótaksit nem használok, túl drága. Sokkal egyszerűbb, és multifunkciósabb egy power bank. Egyedül a lumia 610-esemhez van, mert abból kettő volt a családban, csak az egyiket már lecseréltük, de az akku megmaradt belőle. De azt sem nagyon használom, mert gyári is egész jó még. Meg amúgy is csak macera szétszedni, bekapcsolni, stb... egyszerűbb rányomni a bankra, aminek a kapacitása is nagyobb. :)

Néztem egy galaxy A5-öt, de az már újonnan melegedett qc töltésnél. Sokat nem adok annak az akkujának. Ugye a fogyasztói társadalom hátránya, de legalább így fenntartható a gyorsabb fejlődés, ha az emberek rákényszerülnek az eszközök lecserélésére.

[ Szerkesztve ]

(#1017) BenQhunria válasza Martin97 (#1014) üzenetére


BenQhunria
tag

:R

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#1018) t72killer válasza Martin97 (#1016) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálam mondjuk 5$körüli a használható kínai pótakksi, ráadásul amíg az van bent, az eredeti nem öregszik és majdnem annyit visz, mint az eredeti -viszont az s7e-nél sajna ez nem opció:(.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1019) Martin97 válasza t72killer (#1018) üzenetére


Martin97
aktív tag

Ilyen ez a pop szakma...
Én mondjuk kínából nem néztem rá az akkuárakra, mert akkora szükségét nem érzem. :)
Amúgy az akku az állásban is öregszik, csak nem degradálódik olyan mértékben, mint folyamatos használatnál. :)

És még valami, ami gyakran előfordul: Tölteni akármilyen töltővel lehet a bankokat, mert van bennük védelem, és csak annyit vesznek fel, amennyitől még nem károsodnak. Legalábbis ez igaz a jobb féle bankokra. A kínai csodákról inkább nem nyilatkoznák.

[ Szerkesztve ]

(#1020) Májkii válasza Martin97 (#1019) üzenetére


Májkii
senior tag

Milyen töltőfejet javasolnál egy Xiaomi 10000 Pro power bankhoz? Szeretnék beszerezni egy újat ami gyorsabban tölti, mert a mostani elég lassúnak tűnik, meg már elég régi (egy Xperia X10 Mini Pro töltőfeje volt).

(#1021) Martin97 válasza Májkii (#1020) üzenetére


Martin97
aktív tag

Hát ha nincs újabb töltőd, akkor egy blitzwolf 2,4A-es fejet tudnék ajánlani. Elvileg jó gyorsan tölt. :)
[link]

(#1022) t72killer válasza Martin97 (#1019) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Elvben mindíg a készülék szabja meg a töltőáramot, az sgs2-met is szoktam tölteni a saját 700mA-es töltőjével és egy 2.1A-es gopro töltővel. Mind2-vel kb uannyi idő feltölteni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1023) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hm, az csak nekem gyanús, hogy a 20Ah-s xiaomi könnyebb a 16-osnál:F

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1024) tomp


tomp
félisten

Na ezt nem értem! Valaki magyarázza meg!
10.000mA-es Sony akksi.
1,5A ki és be.
850mA-es Sony fejjel 390mA-el töltődik. 1A-es Chromecast fejjel szintén.
Lenovo 1,5A-es fejjel viszont töltődik rendesen ami a csövön kifér. Nem úgy van, hogy ha kisebb adapterrel töltjük akkor az adapter max kapacitásával tölt? Mert a Sony ebben az esetben konkrétan leveszi magát kb az usb 2.0 szintjére. Ha olyan adapterrel van töltve ami az eszköz maximális bemenetet akkor annyival tölti magát.
Ilyen korlátozást én még nem láttam soha. :Y

(#1025) ledgeri válasza t72killer (#1015) üzenetére


ledgeri
Topikgazda

A vinyók, meg adattárolás különbsége azért kisebb, mert ott az 1000, és az 1024 különbsége hatványozódik csak (a mértékegységnek megfelelő számmal), ami már alapbók kisebb arány..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1026) ledgeri válasza Martin97 (#1021) üzenetére


ledgeri
Topikgazda

Kábelekből is van ajánlott?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1027) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A nagyobb ebayes árusokban amúgy mennyire lehet megbízni, hogy nem a kínai hamisítvány másolatát koppintó bóvlit árulnak "original" hirdetés alatt? Nyilván a "féláras" darabokat helyből átugrom, azokkal 1értelmű, h valami zizi van.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1028) dugynok válasza t72killer (#1027) üzenetére


dugynok
senior tag

Biztosabb, ha Gearbestről vagy Banggoodról rendelsz. Most van kupon a Xiaomi-re, így 3900-ért hozható.

(#1029) t72killer válasza dugynok (#1028) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

3900? A 20Ah-sat nézem, az 28$ mindkettőnél.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1030) t72killer válasza t72killer (#1029) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ajvé, viszont most látom, h a 20Ah-sal (5.1Vx20Ah>100Wh) gondjaim lesznek ha repülök:(

Van még minőségi darab 15-18Ah magasságában, jó hatékonysággal (5V-on leadott Ah/súly) hasonló árban?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1031) dugynok válasza t72killer (#1029) üzenetére


dugynok
senior tag

A 10.000mAh-s annyi Banggoodon.

(#1032) t72killer válasza dugynok (#1031) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R. Közben rájöttem, hogy a 20Ah-s valójában csak 72Wh, lehet vele repkedni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1033) Martin97 válasza ledgeri (#1026) üzenetére


Martin97
aktív tag

Van, pl. Akármelyik ismertebb, megbízható márkától, vagy normális minőségűnek tűnő egyéb kábel. Hirtelen ezt találtam ami jó vételnek tűnik: [link]

t72: Xiaomin kívül még a yoobao-t tudom ajánlani hasonló méretben. Egyébként a xiaomival is repkedhetsz, mert a 20000-es kapacitás a cellák feszültségén értendő. 5V-on ennél kevesebbet ad le.

(#1034) t72killer válasza Martin97 (#1033) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Közben rájöttem a kapacitáslimitre és berendeltem a 28$-os xiaomit:R

Vicces azért, ahogy az ára majdnen duplázódik, ahogy az öreg kontinensre ér (tudom, fa meg tréfa)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1035) tibcsiworld válasza tomp (#999) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Értem én! :)

Nekem az MI 10ezresre 6250 van írva 5,1V-on! Ami a vicc az egészben, hogy a 2500-as aksit több, mint 3x tölti! Sőt! A feleségem Lumia 930-át csepptölti is! Amit elvileg a bank nem is tud(hat)!

(#1000) t72killer

Sajna nincs tapasztalatom! Hátha valakinek! :)

(#1002) BenQhunria

Bármivel töltheted, de javaslom, hogy legalább 1,5-össel, mert egy élet kivárni, ha kisebbel töltöd! :)

(#1036) tomp válasza tibcsiworld (#1035) üzenetére


tomp
félisten

Arra tudsz magyarázatot, hogy ha nem 1,5A-es fejjel töltöm akkor miért korlátozza le a power bank a töltést?

(#1037) Martin97 válasza tibcsiworld (#1035) üzenetére


Martin97
aktív tag

Akkor helyesen gondolkodtam, hogy valahol 7,25A-er környékén tud tölteni a telóba egy 10000-es bank. :)

t72: Ha megjött írj pár gondolatot, hogy milyen.

Szerk: Milyen a családos élet? Minden rendben ment?

[ Szerkesztve ]

(#1038) tibcsiworld válasza tomp (#1036) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Sajna nem! Bocsi. :(

(#1039) tomp válasza tibcsiworld (#1038) üzenetére


tomp
félisten

No közben megoldódott!
Vettem egy Sony CP-AD2-es 2,1A-es töltőt. Ezzel gond nélkül tölti magát a power bank.
Elmondtam a boltban ezt a töltési jelenséget. Ott sem értették mert még ők sem láttak ilyet. 1,5A-el tölt a bank. Ha csak 1A-es fejet kap akkor miért nem tölt 1A-el. Miért korlátoz le 0,39A-re. "Jó kérdés, ilyet még nem láttam soha." Hát még én se. :DD

(#1040) t72killer válasza Martin97 (#1037) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mindenképpen tesztelem:R

Amúgy a powerbank is "családi modell" lenne, mind3 telónk töltéséért felelne.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1041) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akinek újabb xiaomi powerbankja van, lenne szíves megnézné, h a Wh-ban mért kapacitás rá van-e írva? Repülőre felengedés miatt.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1042) Martin97 válasza t72killer (#1041) üzenetére


Martin97
aktív tag

(#1043) Taknyoshal


Taknyoshal
tag

Sziasztok!

Vásároltam egy Yoobao M16 típusú powerbanket.
Direkt ilyet vettem, mert 16.000MAh elég nagy nekem és mert 2 amperes kimenete is van, ami gondoltam jól jön majd az S6 Edgemhez, gondoltam gyorsan tölti majd. Erre a fenéket, aktívabb használat mellett még merül is töltés közben. :( Hogy lehet ez? Létezik olyan powerbank, ami gyanolyan gyorsan töltené a telefonom mint a Samsung gyorstöltője?

(#1044) tomp válasza Taknyoshal (#1043) üzenetére


tomp
félisten

Én vennék egy USB fesz.mérőt. Ki tudja mennyi a valós kimenete.
Nálam egy ilyen mérővel derült ki, hogy a 1,5A-es Sony bankot legalább 1,5A-es fejjel szabad csak tölteni...

(#1045) t72killer válasza Martin97 (#1042) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi, szuper:R Így már nem dobathatják ki.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1046) Martin97 válasza Taknyoshal (#1043) üzenetére


Martin97
aktív tag

Szia!

Van qc 3.0-ás blitzwolf, de az "csak" 10000 mah-es. [link]

(#1047) bghistvan válasza Taknyoshal (#1043) üzenetére


bghistvan
senior tag

Érdekes.......nekem egy 20.000-es van, rosszat egyáltalán nem tudok rá mondani!
Én visszavinném a helyedbe,cserére!
Hol vetted?

[ Szerkesztve ]

(#1048) t72killer válasza bghistvan (#1047) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

mennyit tudsz kinyerni a 20ezresből?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1049) bghistvan válasza t72killer (#1048) üzenetére


bghistvan
senior tag

Bemásolom egy korábbi hozzászólásom,ez volt az első tapasztalatom a powerbankról.
Most jöttem haza egy hosszabb utazásról,igaz most nem "vezettem naplót a töltésekről",de nem hagyott cserben,egyszerre 3 eszközben tartotta a lelket,kellemesen csalódtam benne!

: 970.

Jöttem egy kis élménybeszámolóval a Yoobao M20-at illetően :)
Mikor átvettem a készüléket a 4 világító kék ledből 3 égett,a 4-ik nem,tehát egy 1,8A töltőfejjel feltöltöttem csutkára,addíg amíg mind a 4 led állandóan világító helyzetben maradt,ez kb 2,5 órába tellett,ami úgy gondolom normális mert a gyártó azt mondja hogy egy 0-100%-ra való töltés 10-12 óra ......
Miután teljesen feltöltődött,a 2A usb portra raktam egy 4000mah tabletet az 1A usb portra pedig egy 2300mah mobilt,a 0-100%-ra való töltés után aludt ki a 4-ik led,majd egy 3000mah mobil újra a 2A usb -re,ezután feltöltöttem vele egy bluetooth hangszórót ami 2000mah-es,itt már a 3-ik led is kialudt (a 2-ik led is halványabban világított),jóval később mikor asszony lemerítette a tablet-et,újra feltöltöttem a 4000mah akksiját,és miközben szándékosan direkt merítettem a mobilom ami meg 3000mah,szintén feltöltöttem teljesen!
Az első led még mindig pislákol halványan!!!
Tehát :
4000mah
2300mah
3000mah
2000mah
4000mah
3000mah
az összesen 18.300mah amit gond nélkül feltöltött,úgy hogy egy kicsi tartalék még mindig van benne,szerintem ez abszolút nem rossz teljesítmény,egy viszonylag hosszabb utazást be lehet vállalni vele 2-3 feltöltendő eszközzel,nekem végülis erre kellett.
Az egyszerre 2 eszköz töltésekor a töltési idő mondjuk jelentősen nőtt a 4000mah tablet estében,de ha csak egy eszköz van csatlakoztatva,akkor kb ugyanazt tudja időben a 2A mint a gyári 1,8A töltőfej,bár a mobilokat egy kicsivel gyorsabban tölti.
Melegedni abszolút nem melegszik az M20,csak az usb portoknál van egy alig észrevehető langyosodás,említésre se méltó.
A súlya egy kicsivel 400g felett van,a mérete is megfelelő ,talán jobban örültem volna egy sötétebb színnek mert csak fehérben lehet kapni,úgyhogy valami tokot vadászok még rá.
Ami jópofa benne,hogy a zseblámpa funkció is használható :)

[ Szerkesztve ]

(#1050) t72killer válasza bghistvan (#1049) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez mindenképp impresszív, le a kalappal:R. A telóakksik gondolom már nem hozzák az eredeti kapacitásukat, mert egy 20Ah/59Wh-s darabból kicsit sok a 18+Ah. A banggood-on az egyik vevő műszerrel 13+Ah-t mért, ami nem rossz, jobb a xiaominál.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.