Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-29 16:15:37

LOGOUT.hu

Szerkesztés alatt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) Zοltta válasza tibcsiworld (#1599) üzenetére


Zοltta
senior tag

Jah ,hogy nem alszik ki magától ? akkor leshettem ,hogy mikor kapcsolnak ki a ledek :D köszi!

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#1602) tibcsiworld válasza Zοltta (#1601) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Hát az enyémen tuti úgy van! Amikor töltőre vágom, világít (vagy nem) az aktuális töltöttséghez mérten a led, és folyamatosan "gyulladnak" ki! Ha mind ég akkor van 100-on! Ugyanez visszafelé "merítéskor".

Szerintem mind így működik. Vagy valamelyik máshogy? (sajna nincs tapasztalatom más bankkal! :( )

(#1603) Zοltta válasza tibcsiworld (#1602) üzenetére


Zοltta
senior tag

Nekem sem, mivel ez az első bankom ami nagyon bejött :)
Gondolkodok, hogy veszek mellé egy nagyobb 20 ezres bankot is :D a mostaninak a bátyát :) csak mivel anno jutányosan 3999-. Forintért jutottam hozzá a 10 ezreshez :)

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#1604) tibcsiworld válasza Zοltta (#1603) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Hát az tényleg durván olcsó volt! Én is valami szuper akcióban vettem. Emlékszem, hogy utána 1 évig nézegettem, de olyan olcsón már nem láttam! De nem emlékszem, mennyi volt az ára! :(
Illetve nekem is bejött az első egyből, és így nincs is más tapasztalatom! :(

szerk.: rosszul írtam fentebb. Merítéskor villognak a ledek! :)

[ Szerkesztve ]

(#1605) Firehand


Firehand
tag

Sziasztok.
Wiereless töltést tudó kb. 10.000 mA-es powerbankot keresek.
Fontos lenne hogy ne csak kábelen lehessen tölteni a telefont, mivel sokat vagyok kint és ha 5 percenként ki kell kapni a telefont a nagykabát zsebémből akkor kényelmetlen a zsinór.

Naív kérdés de a qi. töltésnek van valami egészségkárosító hatása?
Pl ne hordjam a szívem felett mert szívtelen leszek ;-)
Samsung Note 8 telefon mellé kellene a bank.
Előre is köszönöm az ötleteket.

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

(#1606) tibcsiworld válasza Firehand (#1605) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Én sajna ebben nem vagyok otthon! Igen sokat fejlődtek ezek! De szerintem bármelyik megbízható cégtől, amelyiknek neve van, bátran veheted! Csak figyeld az apró betűket is! :)

(#1607) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

Sziasztok!
Van egy fémházas 10000mAh-s Xiaomi külső akkum. Egész este a töltőn volt, de csak 1 led világít rajta még most is. Ilyenkor mi lehet a hiba oka? A többi led is jó, mert amikot megnyomom rajta a Power gombot, akkot sorozatban alszanak ki, mintha csak 1 egységnyi energia lenne benne. Eddig hibátlanul működött.

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#1608) tibcsiworld válasza BLUE TORNADO (#1607) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

A töltő, mennyi töltőáramot tud nyomni?

(#1609) BLUE TORNADO válasza tibcsiworld (#1608) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

2,1 mAh.

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#1610) tibcsiworld válasza BLUE TORNADO (#1609) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Az inkább 2100mA, de azzal nekem teletolja 6 óra alatt!

Próbáld meg csutkára lemeríteni és feltolni, esetleg egy másik töltővel tölteni! ha kínai, akkor simán lehet, hogy a negyedét tudja a töltő! Egy nonamet mértem 2 hete, az az 1A-ás simán 3-400mA-t tolt! :(

(#1611) BLUE TORNADO válasza tibcsiworld (#1610) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Sikerült. Igazad volt! Teljesen lemerítettem és simán feltöltötte a töltő. Köszi a segítséget!!!! :R :R :R :R

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#1612) tibcsiworld válasza BLUE TORNADO (#1611) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Igazán nincs mit! Soha nem lehet tudni, hogy a technika melyik része vacakol! Sajna ezt végig kell zongorázni néha, de van, hogy az elsőnél kiderül a hiba! :)

(#1613) Moleman


Moleman
addikt

Sziasztok, powerbankot keresnék cipő és kesztyű melegítő panelek ellátására. Túl sokat nem szeretnék költeni rá, a panelek is olcsók voltak, napi 2×15 percet kéne bírnia (amíg beérek melóba motorral), de fogalmam sincs, mennyit fogyaszthatnak ezek a cuccok, néhol 2 ampert hazudnak. A 10 dolláros 20Ah Xiaomi tudom, hogy kamu, de pl ez a 10400-as igazi lehet?
Köszi!

(#1614) Moleman válasza Moleman (#1613) üzenetére


Moleman
addikt

Tárgytalan, végül itthon vettem eredeti 2S-t. :)

(#1615) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Hogyan lehet megnézni,hogy mennyire van elhasználódva a termék?
Valami battery tesztre gondolok.

(#1616) RoBos


RoBos
senior tag

Sziasztok,

nem vok otthon a témában ezért előre is elnézést ha hülyeséget kérdezek, de mi a különbség a Xiaomi power bank 2 és a 2S között?! Ill. melyik a jobb vagyis manapság ma már melyik a jobb "vétel"?!
10000-es akkut kellene vennem és ezeket néztem ki. Vagy más gyártótól van ennél is még jobb vétel?
Előre is köszi a választ!

(#1617) tibcsiworld válasza gyuri2008 (#1615) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Mivel én is ezt használom, és nem is érdeklődtem, hogy van e jobb, ...

Ez a 10.000-es bankba betöltött mennyiség.

Ez a kinyert mennyiség

A dolog annyiban sántít, hogy a kinyeréskor ez a kütyü rengeteg energiát elszív! :( Főleg egy éjszakai töltés esetén! :(

(#1618) tibcsiworld válasza gyuri2008 (#1615) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Még 2 kép a kicsikéről! :)

(#1619) tibcsiworld válasza RoBos (#1616) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Szia!

Nem kérdeztél hülyeséget! A 2 között annyi különbséget látok, hogy a 2s 2 szálon tud tölteni, és mindkét szálon tud elméleti 5,1V/2,4A-t! Ez mellett mindkettő tud 9V/2A-t, ami igen szép. (1 helyen azt láttam, csak 9V/1,8A, de az sem rossz!)
Ugyanolyan ársávban mozog, így mindenképp a 2s-t választanám!

szerk.:
valahol 3-as, valahol 2-es gyorstöltést láttam a 2s-re. Gondolom ez annak a zavara, hogy a 2s 2 szálon is tudja azt, amit a 2 1 szálon!

[ Szerkesztve ]

(#1620) RoBos válasza tibcsiworld (#1619) üzenetére


RoBos
senior tag

Szia,
köszi szépen a választ, akkor a 2S-nél maradok! :)

(#1621) Headbang


Headbang
aktív tag

sziasztok

A GP Batteries külső akksikról mi a véleményetek?
Jó ár-érték arányúnak tűnik a GP 1C10A modelljük 10400mAh-es. köszi!

(#1622) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Sziasztok.

Korábban egy 3000 mAh-s telefont használtam ,most egy 4000 mAh-s van és a 10000 és a 9000 mAh-s külső aksik már csak egyszer tudják feltölteni a telefont. Egy 13000 mAh-s külső aksi már gondolom elég lenne ,hogy kétszer feltudja tölteni a 4000 mAh-s telefont?

(#1623) Ringman


Ringman
nagyúr

sziasztok!
egy Mi Home Security Camera 360-hoz szeretnék egy powerbankot venni, amit szünetmentesként tudok használni.
nagy teljesítmény nem szükséges, egyedül az kellene, hogy egyszerre tudjon az akku töltést felvenni és leadni. (van otthon egy használaton kívüli szünetmentesem, de kicsit overkill lenne a 600VA egy kamerához).

szerk:
a kamerán 5V és 2A van feltüntetve.

köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#1624) tibcsiworld válasza Gedeon31 (#1622) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

A mAh az kevés ebben az esetben!

Példa. (ami az összefoglalóban is benne van):

az ősrégi 10.000mAh-s bankom ezt az árammennyiséget 3,6V-on tudta leadni új korában! Viszont a leadás feszültsége erősen 5V körül mozog, és a toltés is 5V-on megy!
5,1V-on a "10.000"-es xiaomi már csak 6250mAh-t tud leadni! Ezt is csak új korában! Nem kell megijedni, az összes minőségi gyártó így számol! Ettől csak rosszabb van az 50-500.000-ek! Azok Kb 1V-on számolnak, ami vicc! :(

A képlet az összefoglalóban van! Szerencsésebb lenne a wh használata, de csak kevesen használják! :(

A 13.000-es ez alapján mindenképp tudja majd a 4000-es tölteni 2x. Sőt, még később is. (feltéve, hogy 3,6V-on adták meg ezt a teljesítményt)

(#1625) tibcsiworld válasza Ringman (#1623) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Bocsi. Mi is a kérdés?

(#1626) Ringman válasza tibcsiworld (#1625) üzenetére


Ringman
nagyúr

akkor nem fejeztem ki magam érthetően:

a powerbanknak ezt kellene tudnia egyidejűleg:
- hálózatról töltöm 24/7-ben
- közben míg hálózaton van, áramot ad a kamerának.
így gyak. szünetmentes tápként akarom a külső akkut használni.

ezt egy elfekvőben lévő párezer mAh-s powerbank nem tudta, mikor azt töltöttem hálózatról, nem töltötte a kamerát

[ Szerkesztve ]

(#1627) Gedeon31 válasza tibcsiworld (#1624) üzenetére


Gedeon31
addikt

Néztem ezt ez jó választás lenne? [link]

(#1628) Zοltta


Zοltta
senior tag

Sziasztok!

Van mostanság ennél jobb 20.000 mah -es külső akkumulátor ?:)
Xiaomi Mi Power Bank 2C 20000 mAh kellene nekem egy 20 ezres külső akksi és ezt láttam mostanság többek által is használva, köszi :)

[ Szerkesztve ]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#1629) tibcsiworld válasza Ringman (#1626) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Bocsi, nem voltam itthon! Pár oldallal visszafelé ezt picit átbeszéltük. Ott volt pár tipp is.

(#1630) tibcsiworld válasza Gedeon31 (#1627) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Tökéletes! Ez már 3,5 töltésre is elég!

Zοltta:

szerintem jelenleg ár/érték arányban biztos, hogy nem!

[ Szerkesztve ]

(#1631) Zοltta válasza tibcsiworld (#1630) üzenetére


Zοltta
senior tag

Köszi! Akkor ez lesz a kicsi 10 ezres következő társa :)

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#1632) Zοltta válasza Gedeon31 (#1627) üzenetére


Zοltta
senior tag

A Xiaomi oldalán olcsóbban kijössz futárral együtt, egy ezrest spórolsz úgy. :D

[ Szerkesztve ]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#1633) Gedeon31 válasza tibcsiworld (#1630) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm akkor egyre gondoltunk :R

(#1634) Gedeon31 válasza Zοltta (#1632) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm , amikor linkeltem még mind a kettő oldalon egy árban volt :)

(#1635) tibcsiworld válasza Zοltta (#1628) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Azért ez a töltési sebesség sem semmi:

9V/2A

Tuti ezt 2 szálon nem tudja, de ez brutális!

(#1636) Joacoking


Joacoking
tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani olyan (olcsóbb) powerbankokat, amivel egy Li-Po 3300 mAh-s Xiaomi Mi 9-et egyszer vagy másfélszer (talán kétszer):

1) vezetékesen fel lehet tölteni 27W-os teljesítménnyel
2) vezeték nélkül fel lehet tölteni 20W-os teljesítménnyel

Ha van olyan, ami mindkettőre alkalmas, akkor azt is szívesen fogadom :D

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro 5G 512GB+12GB - Xiaomi Mi 9T Pro 64GB+6GB

(#1637) Zοltta válasza tibcsiworld (#1635) üzenetére


Zοltta
senior tag

Közben 2 napja berendeltem, már nagyon kíváncsi vagyok rá , milyen :)

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#1638) keep2000


keep2000
tag

Sziasztok. Bringázáshoz szeretnék venni egy új powerbankot. Jelenleg van egy 10.000-es Xiaomi, nagyon elégedett vagyok vele.
Viszont a bringázáshoz praktikusabb lenne egy olyan, ami nem tepsi alakú, hanem mondjuk hosszúkásabb, pl egyforma széles és magas, mert a vázcsőhöz szeretném rögzíteni. A hossza nem érdekes.
Ami menne róla, az nagyobb bringatúrákon telefon a térkép/navi miatt, illetve ha rámsötétedik, akkor lámpa, tehát mondjuk nem pici verzió kéne, inkább valami nagyobbat keresnék.
Gyorstöltés nem érdekes (maximum ha őt töltöm), de ha másik PB-ról rá tudok tölteni, akkor jó, mert akkor a táskába raknék egy Xiaomit még.
Tudtok olyanról, ami jó lehet nekem?

Xiaomi 11 Lite 5G NE, Honor MagicWatch 2

(#1639) Eliott


Eliott
tag

Sziasztok! Nem tudom mennyire él még a topik, de azért hátha.. :)

Több napos nyári fesztiválozáshoz lenne szükségünk egy nagyobb powerbankra. Bár a területen van lehetőség töltésre (ha ott hagyod az erre kihelyezett pavilonnál x órára x forintért cserébe), jobb lenne a saját sátornál, szem előtt töltögetni a készülékeket. Legalább 2 kimeneti USB-re lenne szükség, mert egy P20 Pro-t (4000mAh) és egy i8 Plus-t (~2700mAh) élesztene újjá szükség esetén (lehetőlég nem csak 1x).

Tudtok ajánlani ehhez megfelelő nagyságú aksit, jó ár-érték/minőség szempont alapján? 15-20.000 mAh, vagy több lenne a legpraktikusabb.

[ Szerkesztve ]

Metin2 is the best game ever. Change my mind.

(#1640) tibcsiworld válasza keep2000 (#1638) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Szia! Sajna nem figyelem a piacot egy ideje! Így bocsi, de nem tudok segíteni! Eddig viszont sajna nem futottam össze henger alakúval!
Nem tudom, hogy használsz e a kormányon táskát, de ha igen, abba is bele tudod tenni a bankot, és egy hosszabb kábellel tölteni! Vagy a vázon ha van táskád, vagy minek hívják, abba betenni! Más most nem jut eszembe! Bocsi! :(

Eliott:

Ezt ajánlom! Szerintem nincs olcsóbb! Ha van időd, akkor kínából rendelni olcsóbban! Ha van hozzá jó kábeled, akkor majdnem brutális töltési sebesség is kivehető belőle!

(#1641) Gedeon31 válasza tibcsiworld (#1640) üzenetére


Gedeon31
addikt

Itt olcsóbban meglehet venni [link]

(#1642) Zοltta válasza Gedeon31 (#1641) üzenetére


Zοltta
senior tag

Nekem is innen van, és a jó hír, hogy a xiaomi oldala felismeri ,hogy eredeti és a matrica is sértetlen volt :D
ÉS baromi jó telep.!

[ Szerkesztve ]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#1643) tibcsiworld válasza Gedeon31 (#1641) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Igen. Bocsánat. Félreérthetően fogalmaztam. Ár/érték arányban a legolcsóbb!

[ Szerkesztve ]

(#1644) ledgeri


ledgeri
Topikgazda

Léteznek-e jó SOS töltők, amik AA-s akkukat/elemeket használva működnek, egyáltalán megéri-e az elemes (környezetvédelmi érveket mellőzve) energiasűrűségét számolva... Csak most kaptam egy igényt, hogy jaj, én biztos tudom... hát nem... :P

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1645) Zοltta válasza ledgeri (#1644) üzenetére


Zοltta
senior tag

Töltésenként dobálhatnád ki az ellemeket, meg ha újra tölthetőt veszel, ameddig azok feltöltödnek , addig a külső akksi is feltöltődik.

Értelmetlen válalkozás :D

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#1646) traurber


traurber
újonc

Üdv!
Kezdem a lényeggel: létezik olyan power bank, amit QC 3-mal lehet tölteni, a kimenetet pedig manuálisan 5V/2A-ra lehet kapcsolni?

*******************
Részletesebben: Power bank-et keresek egy 4000 mAh-s Redmi Note 7-hez, viszont van egy problémám, amit néhány fórum alapján mások is tapasztaltak Xiaominál, Samsungnál is. Ha QC 3-as töltővel rakom a delejt a telefonba, utána gyorsabban merül, mint amikor a standard gyári 5V/2A-os töltőt használom, ezért a telefont az említett alacsonyabb feszültségen és áramerősségen akarom tölteni.

A telóakksi mérete miatt 20.000-es PB-t keresek, amihez jó lenne a QC 3-as támogatás. És itt adja magát a fenti kérdés

Nem életbevágóan fontos, megelégszem QC nélküli PB-vel is, de ha volna ilyen, amit keresek, annak örülnék.

(#1647) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok Fórumtársak!

Tudnátok ajánlani egy power bank-et, ami lightning csatlakozón vesz fel áramot? Hogy ne kelljen külön kábel hozzá iPhone mellé.
Eredetileg Xiaomi Mi Power Bank 2S volt a kiszemelt, de a töltő csatlakozó végett változtatnék a koncepción.

Köszi előre is.

(#1648) t-shirt


t-shirt
veterán

Sziasztok!

Amennyiben hosszabb ideig nincs használatban a külső akkumulátor akkor milyen töltöttségi szinten érdemes tárolni?

(#1649) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Nekem régebbi készülékekhez (Samsung J5 2017, iPhone 5s, 8, iPad 2 2017) kellene külső akku. Ezeket nem vágja tönkre a gyorstöltés? Ha nem gond, mert úgyis a készülék szabályozza, hogy mennyit vesz fel a 10.000mAh-es Xiaomi Mi 2S, Xiaomi Mi Power Bank 2 közül melyik az ajánlott? Szerintem városnézésnél, egész nap cipelni a Xiaomi Mi Power Bank 2C 20.000mAh már nehéz.

[ Szerkesztve ]

(#1650) ledgeri válasza pinnacle (#1649) üzenetére


ledgeri
Topikgazda

A gyorstöltés olyan mint az FPS: ha 144Hz-et akarsz látni, mindennek tudnia kell elejétől a végéig.
Mondjuk a nagyobb kapacitású jobb töltőkön van lassú mód, ami pl okosórához, apróságokhoz ajánlott...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.