Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59551) Atlantis válasza bluyoo (#59531) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem csak azok, de úgy vélem, kedveltebbek, preferáltabbak az ASUS-termékei, mint a többi gyártói, ami csak részben indokolt. Egyébként igazad van, a TUF tűnhet a legmegbízhatóbb választásnak, már ha igaz a marketing-duma, amit az ASUS ír róla.

No, de tegnap megjött a H87 Performance, úgyhogy most nekiállok átszerelni a gépet. Remélem, simn megy majd minden.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#59552) n00n válasza hegegabi80 (#59550) üzenetére


n00n
őstag

Nézegettem, viszont van egy SSD-m és akkor jó lenne már hozzá SATA3. Azok meg 5-8k körül vannak. Még egy kicsit hozzáteszek és veszek egy AM3+-os lapot AM3 helyett és akkor a CPU-m is fejleszthető idővel. Vélemény?

(#59553) hegegabi80 válasza n00n (#59552) üzenetére


hegegabi80
addikt

A kérdés meg is van válaszolva! :))
Ha van rá keret, akkor nyilván való, hogy megéri az AM3+ lap. Aztán abból melyiket éri meg majd megmondják a hozzáértők. Bár szerintem hétköznapi használatban sokat nem fogsz észrevenni a sata2 és sata3 között, de jobban fogod tudni fejleszteni és még a régi deszkát lehet el is tudod adni.

(#59554) n00n válasza hegegabi80 (#59553) üzenetére


n00n
őstag

Csak kéne valaki aki megmondja milyen AM3+-os lapot vegyek. Mert én nagyon homály vagyok hozzá. :D

(#59555) hegegabi80 válasza n00n (#59554) üzenetére


hegegabi80
addikt

Ne aggódj, majd jönnek a hozzáértők és adnak tippeket. Meg attól is függ, mennyit szánsz rá.

(#59556) n00n


n00n
őstag

Nem aggódok. Hát 15k körül lenne a legjobb, de ha ennyiből nem lehet, akkor 20 még belefér.

(#59557) hegegabi80 válasza n00n (#59556) üzenetére


hegegabi80
addikt

Ha később FX prociban gondolkozol, akkor a gépösszerakós topoikban a gigabyte ga 970a ud3 vagy ud3p deszkát ajánlották. Ez 20K körül mozog, de azért még várj, hátha ajánlanak még esetleg olcsóbbat.

(#59558) bluyoo válasza BomiBoogie (#59548) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Tömören mindenben jobb a Gryphon. :)
Egyedül a LAN és az USB portok tekintetében van egyezés és persze hogy mindkettő TUF alkatrészekkel van szerelve és így 5év rájuk a garancia.

(#59547) hegegabi80
Hajrá! :)
Ilyenkor jövök rá hogy az SSD mekkora fejlődés volt. Az opredszeremet nem kellett újratelepítenem mióta összeraktam a vasat (majd három éve) és nem lassult érezhetően a rendszer.

(#59551) Atlantis
Hát nem tudom miért ez jött le neked. Az ASRock-ot például csak én ajánlottam vagy 1200X. :DDD
Mindenesetre lehet ezt a "marketing-duma" szöveget emlegetni (ami szerintem ..ség) de hát minden egyes cégnek muszáj reklámoznia, leírnia, mit tud a terméke ... nem lehet minden fehér dobozban!
Mindenesetre "marketing-duma" ide vagy oda a TUF lapokra 5év a garancia, míg a konkurencia marad a 3évnél hiába az ultra durable, a military class, ..... Sőt itthon sok helyen az ASRock lapokat újra 2évvel árulják.
Szóval ezért is kedvelem ezt a lapcsaládot mert nem csak a "duma" van, hanem valamilyen szinten alá is támasszák a dolgot a +2/3év garanciával. Pl. én még nem halottam olyat hogy egy TUF lapot egy hónapon belül visszavittek volna hogy rossz. Persze ez csak a felhasznált anyagok és a tesztelés ...
"No, de tegnap megjött a H87 Performance, úgyhogy most nekiállok átszerelni a gépet. Remélem, simn megy majd minden." Úgy legyen! :) Majd egy véleményt írhatsz a lapról ha nem gond.

(#59556) n00n
Hát ha később FX-et szeretnél bele akkor a 20K-s keret erősen indokolt. :)
15K-ból max. a Gigabyte GA-78LMT-USB3 (rev. 5.0) jön ki. AMD 760G chipset-el.
20k környékén már kapsz belépő szintű AMD 970-es chipset-el szerelt lapokat.
Pl.: Gigabyte GA-970A-DS3P vagy a valamivel jobban felszerelt ASRock 970 Extreme3 R2.0.
De egy FX alá kicsivel drágább/erősebb tápkörű lapokat szoktunk ajánlani.
Pl.: Gigabyte GA-970A-UD3P (~22K), esetleg az Asus M5A97 R2.0-át egyes boltokban 20K környékén .....
De ha letört, akkor több mint valószínű vissza is lehet forrasztani. Kopogj be egy szervizbe hátha .... :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59559) mobal


mobal
MODERÁTOR

Több kérdés is megfogalmazódott bennem a mai napon :)!

A z87 lapok milyen valószínűséggel fogadják a frissített Haswell-t továbbá a "sima" Asus Z87-PRO / EXPERT lapok közül melyiket?

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#59560) BomiBoogie válasza mobal (#59559) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Minden valószínűség szerint fogadják majd őket. :K

(#59561) bluyoo válasza mobal (#59559) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Elég nagy eséllyel. :)
+1 a Z87-PRO -nak. Erősebb 12 fázisú digitális tápkör.
A Z87-Expert 8 fázisú digitális tápkörrel rendelkezik, viszont Thunderbolt csatlakozót kapott a DisplayPort helyett.
Az Asus honlapján össze tudod őket nézni. Megnyomod a "Hozzáadás összehasonlító listához" gombot mindkét link esetében majd jobb fent az "Összehasonlító lista" és "Összehasonlítás most" gombokat.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59562) mobal válasza bluyoo (#59561) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ezen túl vagyok, csak kiv. voltam, hogy kell-e nekem az EXPERT. +1 az EXPERT nevének. Esetleg valami más hasonló (+-8k) árkategóriában?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#59563) bluyoo válasza mobal (#59562) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ha a Thunderbolt csatlakozót nem nézzük mindenben jobb a PRO, még árban is.
Abban az árban elég jó választás.
De ebben a kategóriában azért nem egy lap van ami számításba jöhet.
Pl.: Gigabyte GA-Z87X-UD5H, Asus Sabertooth Z87, ..... vagy akár a "játékos lapok" mint az ASRock Fatal1ty Z87 Professional, Asus Maximus VI Hero, MSI Z87-GD65 Gaming, ....

Bazinga!

(#59564) mobal válasza bluyoo (#59563) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Asus. Ha van jobb ne kímélj! Sabertooth bejönne csak a csicsás skinek nem az én világom...

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#59565) BomiBoogie válasza mobal (#59564) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Legalább a Thermal Armor miatt vegyél Sabert, hadd legyen valakinek a topikból. :DDD

(#59566) mobal válasza BomiBoogie (#59565) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Nem csak játékra van, de te ezt pontosan tudod. Bár tuning alap. Miben tudd többet a páncélt leszámítva? Tényleg ennyire komoly a minőség?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#59567) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

Vásároltam egy Asus A55BM-E alaplapot. Vettem hozzá egy Thermaltake Thunderblade 120mm Case Fan ventilátort maxon megyen és nagyon hangos. Az lenne a kérdésem a biosban hol tudnám szabályozni,hogy ne maxon megyen a venti ?

(#59568) bluyoo válasza mobal (#59564) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ja hogy csak Asus érdekel ....
Akkor szerintem maradjon a Z87-PRO, hacsak nem sokallod a Sabertooth árát.

(#59567) jenei1994
Hi!
Használd a Fan Xpert-et. :) De az UEFI-ben a 42.oldal, Monitor Menu

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59569) jenei1994 válasza bluyoo (#59568) üzenetére


jenei1994
addikt

köszi!

(#59570) Atlantis válasza bluyoo (#59558) üzenetére


Atlantis
veterán

Én csak 1-2 hete követtem a topicot és nekem feltűnően sok volt az ASUS-ajánlások száma. Mondjuk, el kell ismernem, hogy a korábbi negatív élmények miatt a szemem jobban megakad azon a néven.

Szép dolog a TUF, de sehol nem kapod meg az 5 évet hozzá, szóval tök mindegy ebből a szempontból, melyiket választja az ember. Asrock-ot meg ahogy nekem is javasolták, meg kell reklamálni és mindjárt 3 év lesz a garancia rá.

Asrock H87 Performance: még ismerkedek vele, szerelésnél kisebb-nagyobb komplikációk azért adódtak. Egyrészt addig verném szívlapáttal még az anyját is annak a baromnak, aki ezt az LGA foglalatot kitalálta, míg csak mozog. Mérnöki szemmel nézve az AMD AM3+ megoldása sokkal értelmesebb, nem lötyög-mozog össze-vissza, megvannak a tűrések, stb. Erről nem az Asrock tehet, nem a lap hibája.
Az viszont igen, hogy az előlapi hangkimenetet nem lehet használni, mert annyira hátratették, hogy nem éri el a házban lévő kábel. Nem nagy veszteség, de ez tervezési hiba. A SATA-portok is kissé zsúfoltan vannak, nekem 5 eszközöm van, elég nehezen sikerült mindet rádugni. A rendszerhűtő ventilátoroknak szánt csatlakozók is lehetnének értelmesebb helyen, bár egyiket se használom, a ház vezérlője átveszi a laptól ezt a feladatot.
A lap szolgáltatásai eddig bőven jók nekem, hang is remekül szól, de még nem állt össze teljesen a rendszer. UEFI nagyon szokatlan, de elsőre is jobban tetszik, mint a Sabertooth 990X-é, bővebbek a leírások az egyes beállításokról, ötletes kis oktató van benne, szóval egészen jó. Simán felismerte a 16GB Kingston-t, a múltkori ASUS-szívás miatt ennek nem kicsit örültem.

Röviden így néhány óra után ennyit tudok róla írni.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#59571) bluyoo válasza Atlantis (#59570) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Szép dolog a TUF, de sehol nem kapod meg az 5 évet hozzá" Tévedés .... kivéve a B85 Vanguard de azt is ki lehet terjeszteni. Bár ha így is lenne ez a kiskerek és a beszállítók sara. Sajna pár dolgot megtehetnek itthon amit külföldön nem igazán (fel sem merülne).
Az LGA foglalat nem potyára született. Biztos nem azért alkalmazzák hogy téged idegesítsenek (alapból magasabb gyártási költséggel is jár). :)
Hát igen az első generációs UEFI-k óta azért eltelt egy kis idő. Szóval jobbak részletesebbek lettek az évek alatt.
Köszi az észrevételeket.

(#59569) jenei1994
Szívesen! :)

Bazinga!

(#59572) Apollo_21


Apollo_21
addikt

ÜDv ismét!

2. hónapban jelentkeztem egy alaplap javaslásra!
Nos a régi félelmeim úgylátszik nemmaradtak meg véletlenül az Asrock felé...úgy néz ki hogy a Z77 Extreme4-M amit sikerült választanom a 3570K-m hoz elhasalt.
Mit ajánlotok cirka 30ig bezárólag 1155ös fronton?

i5 3570K
Sapphire 7970
4x4gb Kingston hyper X genesis grey
Corsair Gs600
2tb toshiba sata 3
2db 1tb samsung sata2
így nyersen ezekhez keresem ismét a társat.

Lapméret mind1..lehet atx de igazából m-atxbe gondolkodnék, mivel se cf se sli nincs és nemis igen lesz tervben.
Normálisan legyenek elhelyezve a csatlakozók; özepes léptékű tuningra azért alkalmas legyen, tehát mondjuk remélhetőleg 4.2felettire.
4usb, 4sata
HDMI-s a monitor, de a külön vga miatt úgysem érdekes...

Remélem érthetően fogalmaztam, nyomdai hibákért felelősséget nem vállalok!:D

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#59573) bluyoo válasza Apollo_21 (#59572) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Hát pedig újonnan mATX méretben és abban az árkategóriában nem nagyon van jobb választás.
Talán a Gigabyte GA-Z77MX-D3H (rev. 1.1)-et még elég sok helyen lehet kapni. Esetleg használtan egy Asus P8Z77-M PRO.
ATX méretben ugyancsak főleg ASRock lapok vannak még jelen a piaconpl. az Z77 Extreme4 ... de gondolom most kerülnéd a márkát.
Mi lett pontosan a baja?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59574) Apollo_21 válasza bluyoo (#59573) üzenetére


Apollo_21
addikt

Sajnos még nemzártam ki mindent.
Cirka 2napja csak 2memó modult lát...bios is..és a windows is.
Aida érzékeli hogy a slotba ott a másik 2 modul is..de nemhasználja a gép.
Úgyanez a bios..bios system browser kiírja h 4modul 4 slotba..de amúgy sehol máshol már nem jelzi.
A főoldalon ugyanugy csak 2-t érzékel/ ír ki.
Csere lap és procim nincs kéznél.
Másik baj azóta a proci szorzó limitálva lett 38ban max. És semmit nemenged átálítani a bios.
Kb írás védett lett..így tudnám legegyszerübben felvázolni. Cmos clear, elemcsere stb is volt:)
Ramok, slotok egyesével átnézve, másik táppal a gépet néztem. Mind-mind jók.
Proci láb nemhajlott, hőmérséklet nemvolt magas amíg ment 60körül próbáltam járatni kicsit felette.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#59575) BomiBoogie válasza Atlantis (#59570) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez nem igaz, nagyobb pesti üzletekben gond nélkül negkapod papíron is a kiskerbe az 5 évet.

(#59576) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

A Gryphonon van egy ASST_FAN hely, az csak 3 pines, de attól még lehet rákötni egy házventit és vélhetően a lap is érzékeli, ugye?

A másik 3 CHA_FAN és a CPU_FAN világos.

(#59577) bluyoo válasza Apollo_21 (#59574) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Amikor már azt hinné az ember hogy minden idióta hibával találkozott akkor mindig jön egy újabb .....

(#59576) BomiBoogie
Több mint valószínű. Az az Armor KIT 35mm-es ventilátorának van fenntartva de nem hiszem hogy nem hajt meg más szélkavarókat is.

Bazinga!

(#59578) Apollo_21 válasza bluyoo (#59577) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ilyen bosszúság miatt érdemes kútbadobni a 1155öt mint olyan?
Amd-re nemváltanék már vissza, az feltünt a 2hónap alatt amíg ez a vas jól ment h 100x jobb az egész.
De most vhogy a tuningtól kezd elmenni a kedvem:) És ha esetleg megválnék tőlük akár nyomott áron..miután kiderül h nincs baja...1150be fektetnék..annyival nem kerül többe.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#59579) BomiBoogie válasza BomiBoogie (#59576) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszönöm, igen, tudom, de szerintem meghajt mást is, elvégre nem fogja tudni, pontosan milyen venti az.

(#59580) bluyoo válasza Apollo_21 (#59578) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Akár jó indok lehet a fejlesztésre. Bár egy I5 3570K -ról nem nagyon tudsz előrelépni érdemben. Viszont ha tényleg tuningmentes konfigot szeretnél akkor tényleg jó ötlet az LGA1150. :K

(#59579) BomiBoogie
:)

Bazinga!

(#59581) baboss


baboss
őstag

jim bcs
ViZion
pcgamer01
Drizzt01
Itt a folytatás.Cooler Master HAF XB - A kocka átalakítása.

[ Szerkesztve ]

(#59582) BomiBoogie válasza baboss (#59581) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintem jövőre indulhatsz a Veletechen casemod kategóriában. :D

(#59583) baboss válasza BomiBoogie (#59582) üzenetére


baboss
őstag

A Logouton: Modding oldalon sokkal jobb és szebb gépeket láttam,ez szerintem piskóta azokhoz képest :U ..Azért igyekszem a legjobbat kihozni belőle.

[ Szerkesztve ]

(#59584) Atlantis válasza BomiBoogie (#59575) üzenetére


Atlantis
veterán

Akkor elavultak az értesüléseim, ha megadják, az mindenképpen pozitív. Különösebben nem néztem utána, mea culpa.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#59585) #91166208


#91166208
törölt tag

sziasztok... erről a lapról tudnátok véleményt mondani, megéri ?

ha felesleges tudnátok helyette ajánlani másikat , köszönöm... csak játékra kellene semmi extra, core i5 proci van..

[ Szerkesztve ]

(#59586) bluyoo válasza #91166208 (#59585) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Most jött ki. Szóval felhasználói tapasztalatokat ne várj.
De a tulajdonságait nézve elég jó kis lap lett [link]. Intel I217V LAN, SupremeFX audio, Fan Xpert 2, ....
"csak játékra kellene semmi extra" Játékosoknak szánt lap szóval .... :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59587) #91166208 válasza bluyoo (#59586) üzenetére


#91166208
törölt tag

rendben, köszi !

(#59588) bluyoo válasza #91166208 (#59587) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Természetesen vannak olcsóbb lapok is, és persze jóval drágábbak is.
De a B85-ös "gamer" lapok elégé egy árban vannak. Kivéve természetesen az ASRock-ot amit pár ezressel olcsóbban megkaphatsz.

Bazinga!

(#59589) jim bcs válasza baboss (#59581) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#59581) baboss
Köszönjük! :R

(#59584) Atlantis
Vásárlás és kézhezvételtől számított 3 max.5 munkanapon belül regisztráld a lapot utána 100% hogy megvan az 5év bármit is írjon a bolt ahonnan vetted, viszont ahol megadják az 5évet ott meg is lesz de a biztonság kedvéért regelheted az Asus Member programjával amit a laphoz kapsz, vagy letöltesz a gyári oldalról, vagy elintézed manuálisan az Asus Member-en közvetlenül.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59590) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ma ismét szét kellett szednem a masinát, hogy beszereljem a 4. ventit hátra.

Érdekesség, hogy a Fan XPert elsőre nem ismerte fel teljesen az új ventit, fel tudta pörgetni, de nem lehetett a görbét állítani, illetve az auto-stop sem működött, kellett egy automata thermal tuning a szoftverből, hogy életre keljen. :K

[ Szerkesztve ]

(#59591) Astrasattila


Astrasattila
tag

Szervusztok!
Van néhány alaplap ( ajánlások útján ), amiből kellene választanom, de igazából nem tudok. Van egy rangsorom, de nem számottevő. Az én sorrendem így alakult vásárlási sorrendben: MSI Mpower, Asus Maximus Formula VI, Asus Maximus VI Extreme, Asrock Z87 Fatal1ty Pro. Hogy sorolnátok be ezeket a lapokat? Összességében érdekelne. Tudom, hogy árban akár 40 ezer különbség is van, de nem biztos, hogy tud annyival többet.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#59592) jim bcs válasza BomiBoogie (#59590) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#59590) BomiBoogie
Ez teljesen normális, ilyenkor néz egy összteljesítményt az összes ventiről majd újra egyesével, utána mint ahogy rájöttél magad is már szabályozható egyenként.

(#59591) Astrasattila
Ez egy picit összetettebb dolog, előszöris el kellene dönteni hogy feltétlen kell-e az atx lap ugyanis 1 vga esetén nem indokolt kvázi doszt elég egy matx lap amivel még jobban is járhatsz mint egy atx-el. Ha eldöntötted akkor mennek az ajánlatok, játék vagy munka a cél esetleg mindkettő ezen belül milyen mélyre menjünk stb... Valamint kellene még 1-2 info mert az sem biztos hogy szükséged van a K-s procira illetve Z-s lapra, így többet spórolhatsz mint 50k viszont teljesítményben ugyanott leszel.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59593) Sebaj Fóbiás


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Hihetetlen, de megvan! :C

Asus GRYPHON Z87 + i7-4770k + CM Hyper 212 + Corsair CML8GX3M2A1600C9B + Adata 128GB ASX900S3 + Asus GTX750TI-OC-2GD5

Ezúton köszönöm mindenkinek a segítséget, külön kiemelve membrandj, BomiBoogie és bluyoo urakat! :R

Azért egy új táp, egy új ház meg egy 2 terás vinyó még jöhetne, úgyhogy asszem lesz még második ütem. :)

[ Szerkesztve ]

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#59594) BomiBoogie válasza Sebaj Fóbiás (#59593) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nagyon szívesen, használd egészséggel. Pakold tele a jövendőbeli házat ventikkel, hadd dolgozzon a Fan XPert. :D

(#59595) bluyoo válasza BomiBoogie (#59590) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ahogy Jim bcs is írta muszáj a programnak pontosan felmérni mit aggattál rá. :)

(#59591) Astrasattila
"Tudom, hogy árban akár 40 ezer különbség is van, de nem biztos, hogy tud annyival többet." 40K-val biztos nem ér többet egy lap, legalábbis ha a nyert MHz-eket nézzük ami ugye a CPU-n és a CPU/ház hűtésén is múlik. De abban a kategóriában már olyan extrákat kapsz amiket a legtöbb felhasználó nem használna pl. a MAXIMUS VI EXTREME esetében az Asus OC panel , .... vagy az MAXIMUS VI FORMULA vízhűtésre előkészített MOSFET CrossChill hybrid hűtése, .. vagy az MSI Z87 XPOWER 32 fázisú tápköre, ......
Ezért tettük fel a téma összefoglalóban (és jobbra) azt a 6+1 kérdést hogy a legmegfelelőbb lapot próbáljuk ajánlani. Főleg az anyagi oldalát figyelembe véve.

(#59593) Sebaj Fóbiás
Szívesen! Problémamentes használatot! :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59596) BomiBoogie válasza bluyoo (#59595) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, most már tudom, csak kicsit megijedtem, mert azért minél kisebb a ház, annál nagyobb munka szétszedni és összerakni... :)

Már csak a Flo jön, 1 hónapja várok rá, de már úton van... :D

(#59597) Astrasattila válasza jim bcs (#59592) üzenetére


Astrasattila
tag

Szervusz!

Testvérem gépét újítjuk fel. A procin kívül gyakorlatilag mindent cserélünk 60 napon belül. A proci 4.4GHz-en működik. Nem állandóan megy most a gép. Viszont sok a megrendelése, ezért 1-2 héten belül állandóan fog menni hónapokon át. Nyilván 1-1 újraindítás belefér. Munka megy főleg, valamennyi játék is. Jellemzően több 100 megás képekkel is kell dolgozni, vagy nagyméretű videóanyagot vágnia/ szerkesztenie. Mindenképpen tuningképes alaplapot akarunk, hogy ezt a 4.4-et hozzuk. Esetleg a kíváncsiság vezérlésével feljebb is megyünk, de csak egy próbáig, mert kaptam tanácsot, hogy felette nem tenne jót neki 24/7-ben a nagyobb órajel. VGA tekintetében jelenleg egy R9 290X-re gondoltunk, de ha olcsóbb lesz, nem kizárt a kettő sem. Bár a másik tábortól sem zárkózunk el, csak még nem találtunk egy jó alternatívát. Nvidia ezekre a célokra talán jobb lenne. Jó volna ha a Noctua D14 elférne rajta, az sem baj ha kényelmesen. Legyen az alaplapon széles USB 3, Bluetooth.
Árban az Asus VI Extreme az extrém plafon! :DDD

(#59598) bluyoo válasza Astrasattila (#59597) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ha már főleg munka a cél, esetleg a Workstation széria nem jött képbe? Pl. a Z87-WS.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59599) Astrasattila válasza bluyoo (#59598) üzenetére


Astrasattila
tag

Nem, ezt nem ajánlotta senki, de felvettük a listára, köszönöm szépen! Tetszetős kis alaplap ez is, rengetek okos funkcióval ami tényleg jól jöhet szerkesztésnél. :)

bluyoo! Bocsánat, oda nem reagáltam. Szóval olvastam a bevezetőt, de mivel konkrét lapokat ajánlottam, ezért bátorkodtam kihagyni a 6 pontot. Nekem balgának eszembe sem jutott, hogy lehet még egyéb alaplap is ajánlható. Bocsánat.

[ Szerkesztve ]

(#59600) bluyoo válasza Astrasattila (#59599) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szerintem ha már nem olyan szűkös a keret elég jó választás. Játék terén sem nyújt azért sokkal kevesebbet (ugye főleg játékosoknak szánt lapokat említettél).
A dupla Intel I210 LAN és az Realtek ALC1150 magáért beszél. Na meg a 2db 16X modra képes PCIe 3.0 slot-ról se feledkezzünk meg (nem sok lap képes rá). Tuningban ugyancsak nem marad el [link].
Ami szerintem, többek között, a nem agyondizájnozott bordázatnak is köszönhet. Ami hőcsövet is kapott, és ahogy nézem a többi alkotóeleme a tápkörnek nagyjából megegyezik a felső kategóriás ROG lapokéval mint pl. a honlapon is kiemelt Beat hőtűrő tekercsek.
Persze dolgozni az általad említett lapok bármelyikével lehet. De van rajtuk kívül nem egy ajánlható lap.
Pl hogy márkán belül példálózzak a TUF szériás SABERTOOTH Z87 5év garival ...

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.