Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59351) Gainka


Gainka
őstag

Nooh egy szerintem nektek egyszerü kérdéssel fordulok hozzátok hogy egy fractal care 1000 gép házba beleférne ez a lap? [link]
Mert micro igen, de ez is az, meg is kissebb : [link]vagy hogy is van ez? :)
Illetve, eleinte egy pentium lesz benne késöbb egy nem k-s i5, van értelme h87-es lapot venni vagy vagy egyáltalán mi különbség van a b85 és a h87-es lapok között?
Vagy egy sima i5-nek elég lenne egy h81-es lap is?

(#59352) jim bcs válasza Gainka (#59351) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Igen bele mindkettő de a GA-B85M-D3H az ajánlott a 2 közül és inkább a FC Core 1000 usb3.0-át venném ha már van a lapon kivezetés lesz hová kötni. H81-es lap az nagyon fapados gyenge tápellátással, Pentium/Celeron alá elég és oda is tervezték vagyis irodába, neked egy jobb B85 doszt elég mint a fentebb tervezett GA-B85M-D3H, később mehet az i5. Manapság már elég csekély az eltérés a B/H széria között, többnyire egy jó B-s lap jobban megéri általános felhasználásra.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59353) Sebaj Fóbiás válasza BomiBoogie (#59345) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Osztottam, szoroztam, döntöttem. Ez lesz. Köszi! :)

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#59354) Atlantis válasza jim bcs (#59352) üzenetére


Atlantis
veterán

Le tud kezelni 16GB RAM-ot a B85 is? Épp most őrlődöm, hogy B85 vagy H87 legyen, mindkettő Gigabyte.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#59355) Gainka válasza jim bcs (#59352) üzenetére


Gainka
őstag

Koszi le is irtal mindent amire kivancsi voltam thx. :)

(#59356) BomiBoogie válasza Sebaj Fóbiás (#59353) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem ajánlok rosszat, ha visszanézed a topikban, láthatod, mennyit agyaltam rajta, de végül nekem is Gryphonom lett. :K

(#59357) jim bcs válasza Atlantis (#59354) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Már miért ne tudná? Igen le tudja simán azért van ott 4 slot és ezért nem kell H87-es lapot venned, nyugodtan vehetsz akár egy Gigabyte GA-B85M-D3H-t vagy Asus Vanguard B85-öt, aztán belepasszintasz 4x4GB CL9 1600mhz-et oszt csókolom. ;)

(#59355) Gainka
Nincs mit, így lett kerek. :)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59358) baboss válasza jim bcs (#59357) üzenetére


baboss
őstag

"Várjuk a képeket amelyek tükrözik a kibontás és beüzemelés utáni WOW-t "
Elkezdtem az átalakítást.egyenlőre csak a gyerek gépén.Részletes leírás és képek itt vannak.

[ Szerkesztve ]

(#59359) Sebaj Fóbiás válasza BomiBoogie (#59356) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Megrendeltem, vááá de izgi! :DD

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#59360) jim bcs válasza baboss (#59358) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

húúúú apukám még modding is :C ,nálam is van wow, várom a többi képet és írást nagyon jó idáig köszönjük a dokumentációt :R

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59361) MZsoltee válasza Atlantis (#59354) üzenetére


MZsoltee
veterán

32 GB-ot is!

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#59362) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok!

Tervezem az Extreme4 lap cseréjét. A kiszemelt: Gigabyte GA-Z77X-UD3H, sajnos Asus már nincs nagyon. Ami szempont, hogy rendelkezzen rendes venti. vezérléssel mind 3 és mind 4 pines légkavarók esetén.

Jó lesz-e? :)

mobal,

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#59363) Csacse


Csacse
tag

Sziasztok!

Szeretnék fejleszteni és kíváncsi vagyok hátha van valakinek véleménye esetleg tapasztalata a kiszemeltemről :)

ASRock Fatal1ty Z87 Killer

Üdv Köszi a választ.

(#59364) Rendo84


Rendo84
senior tag

Egy FX-6300 cpu-hoz, milyen lap lenne ideális, ami minél olcsóbb, minimális tuning esetén? Egy 10.000 Ft körüli is megtenné? + Ehhez mérten mekkora hűtést igényel, kb mennyiből jönne ki?
Előre is köszi!

(#59365) Picturemaker válasza Rendo84 (#59364) üzenetére


Picturemaker
őstag

Nem elég.
Egy annyira olcsó lap valószínűleg még tuning nélkül sem fogja bírni.
Talán a legolcsóbb olyan lap aminél van legalább egy kis borda a VRM részen az Asrock 970 Extreme 3. Ez 4-4.2-ig bírja az FX6300-at, de a nagyobbakat már nem.
4GHz-ig egy TX3 szintű hűtő is megbirkózik vele, 4,2 már necces. Ugyanolyan feszültségen kb. 30W különbség van 4 és 4,2 között (mértem).

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#59366) EnterR válasza Picturemaker (#59365) üzenetére


EnterR
veterán

4,6GHz

PSN ID: marquuard

(#59367) Picturemaker válasza Picturemaker (#59365) üzenetére


Picturemaker
őstag

Ezt hiába írod, hisz pár hozzászólással feljebb derült ki, hogy a 4,5 sem megy.
Ha megadod a procidnak azt a feszt amin stabil, akkor megsül a lapod. Ez tény.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#59368) Atlantis válasza jim bcs (#59357) üzenetére


Atlantis
veterán

Azt láttam, hogy ezt írják oda, de a RAM-kompatibilitási táblázatban csak 2 slot-tal tesztelt a Gigabyte, ezért merült fel bennem a kérdés. Nekem amúgy elég lehet a B85 is, bár lehetne 6 natív SATA is rajta...

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#59369) bluyoo válasza Atlantis (#59368) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"bár lehetne 6 natív SATA is rajta..." Az is megvan. :)

Bazinga!

(#59370) Atlantis válasza bluyoo (#59369) üzenetére


Atlantis
veterán

Igen, ezt is tudom, de a Gigabyte (és ahogy láttam a többi lapgyártó is) ebből csak 4-et tesz a B85-ös lapjaira. Hacsak félre nem értek valamit.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#59371) bluyoo válasza Atlantis (#59370) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ahogy én tudom minden említett lapon 6db SATA port van. 4db SATA 6Gb/s és 2db SATA 3Gb/s port.
Az Intel H87 chipset chipset annyiban különbözik a SATA portok tekintetében, hogy 6db SATA 6Gb/s porttal rendelkezik.
LGA1150 Original Haswell chipsets

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59372) Atlantis válasza bluyoo (#59371) üzenetére


Atlantis
veterán

Igazad van, elakadtam annál, hogy 4 SATA III van, a másik kettőt már nem vettem figyelembe.

Akkor bőven elég a B85 is, jó, hogy erre felhívtátok a figyelmem.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#59373) bluyoo válasza Atlantis (#59372) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Egyes Giga lapoknál pl. csak a chipset változik a lap maga egyforma és árban azért van különbség.
GA-B85M-D3H, GA-H87M-D3H, GA-Z87M-D3H

Bazinga!

(#59374) tecsu válasza bluyoo (#59373) üzenetére


tecsu
addikt

És mi a fő különbség ezekben a chipsetekben?

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#59375) Atlantis válasza bluyoo (#59373) üzenetére


Atlantis
veterán

Tényleg, nem raktam őket egymás mellé eddig soha. Még megfontolom, akár elég lehet a B85 is, de hátha a NYÁK vagy a kondik vagy valami képről nem megállapítható dolog komolyabb a H87-en. Z87 biztos felesleges, nem tuningos procit veszek.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#59376) bluyoo válasza tecsu (#59374) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Pár hozzászólással előrébb .... :N
LGA1150 Original Haswell chipsets
De a téma összefoglalóban minden chipset-hez ott a link. :)

Bazinga!

(#59377) bluyoo válasza Atlantis (#59375) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"de hátha a NYÁK vagy a kondik vagy valami képről nem megállapítható dolog komolyabb a H87-en" Semmi ilyesmi nincs. Vagyis valamivel jobb kondikat kapott a H87-es de az biztos nem ér +6K-t. Mindkét lap GIGABYTE Ultra Durable™ 4 Plus -os.
Ha "extrább" menőséget szeretnél akkor szerintem ne ezeket a lapokat nézegesd.
Hanem pl. a TUF szériás Asus Vanguard B85-öt vagy valamelyik ATX-es főleg játékosoknak szánt példányt.

Bazinga!

(#59378) Atlantis válasza bluyoo (#59377) üzenetére


Atlantis
veterán

Rendben, kösz mindent. ASUS-t biztos nem veszek, de a Sniper B5 még esetleg esélyes lehet, ugyan a játékosoknak szóló vakítás nem érdekel, a(z elvileg jobb) hangchip viszont igen. Bár +10k-t az se ér meg.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#59379) bluyoo válasza Atlantis (#59378) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"ugyan a játékosoknak szóló vakítás" Na ebben egyetértünk. :)
Bár a "vakítással" párhuzamosan általában azért jobb felszereltséget és alkotóelemeket kapsz mint ugyan azon gyártó alapmodellje esetében.

Bazinga!

(#59380) Atlantis válasza bluyoo (#59379) üzenetére


Atlantis
veterán

Azt meg lehet tudni valahol, hogy mennyi SATA kábelt adnak egy laphoz?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#59381) Apollo_21 válasza Atlantis (#59380) üzenetére


Apollo_21
addikt

Én eddig mindegyikhez kettőt kaptam. Sztem ez lehet az átlag, bevett szokás..:)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#59382) bluyoo válasza Atlantis (#59380) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Általában minden gyártó honlapján megtalálod a választ.
A G1.Sniper B5 -höz 2db jár, 4. oldal.

(#59335) Mahrenburg
"az Asus B85-PRO Gamer, de ez még nem kapható"
Már kapható ~30K. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59383) Atlantis válasza Apollo_21 (#59381) üzenetére


Atlantis
veterán

Affene, az kevés lesz...azért kösz a választ.

bluyoo: tényleg, ez se jutott eszembe, pedig minden esélyes példány használatiját letöltöttem már... :B

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#59384) jim bcs válasza Atlantis (#59380) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

you tube--->alaplap neve megtoldva egy UNBOXING szavacskával de ha csak a lap nevét írod az első 6 találatban lesz legalább 1 unboxing video ;) +gyári oldal manual pdf valamint rákérdezel kinek van ilyen és megmondja de általában 2 a minimum B/H szériánál, Z/X szériánál 4 és afelett

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59385) bluyoo válasza Atlantis (#59383) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A legtöbb gyártónál nem is kell a felhasználói kézikönyvet bújni sem videókat. Hanem a honlapon azonnal ott az infó. Pl. az ASRock is Fatal1ty B85 Killer. A Giga ilyen szerencsétlen ez ügyben.

Bazinga!

(#59386) Atlantis válasza bluyoo (#59385) üzenetére


Atlantis
veterán

Hja, én viszont csak Giga lapokat néztem...tényleg odaírhatnák ők is.

#59387: Hát, ezek már csak ilyen ki titkolózók. :) A lényeg, hogy jó lapokat csinálnak...legtöbbször.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#59387) bluyoo


bluyoo
nagyúr

Egy kis érdekesség az MSI-től. Delid Die Guard lefogató a tuning szerelmeseinek.
"Az MSI felkészült a processzorok kupaktalanítására" Abu85 tollából.

(#59386) Atlantis
Még a kiegészítők ok, de hogy pl a tápellátásukról sem tolnak egy mondatot amit azért nem ártana ..... :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59388) EnterR válasza Picturemaker (#59367) üzenetére


EnterR
veterán

Nézz be ASRock topikba, hogy hogyan oldottam meg a stabil 4,5GHz-t. Azt meg akárki meg tudja csinálni akármilyen hozzáértés nélkül.

PSN ID: marquuard

(#59389) bluyoo válasza EnterR (#59388) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Óóóó anyám borogass! :Y Még sufnituninghoz mérten is csúnya [link]. :DDD
Ha nem írnád el nem hinném hogy az hatékony lehet. :))
Így tényleg nem trottlingol teljes terhelés melett sem?
Azért így sem lesz ajánlottabb mint pl. az M5A97 EVO R2.0.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59390) EnterR válasza bluyoo (#59389) üzenetére


EnterR
veterán

10-10 kör IBT/LinX, 1 óra Large FFT és szavahihető ember vagyok. :DD
Ocsmány, mint a rossebb, de hatalmas előrelépés a stock 3,5GHz-hez mérten, akárhogyan is néz ki. :D

Amúgy Pancsermestertől jött az ötlet, neki is ment asszem 4,6GHz-ig.

Tisztában vagyok azzal, hogy ez a lap egyenlő a nullával, belátom. De nem vagyok egy extrém e-penis hegyező, elég ez is.
Majd Sabertoothban :D

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#59391) Picturemaker válasza EnterR (#59388) üzenetére


Picturemaker
őstag

Olvastam, úgy hogy az IBT elhasal. :)
Figyi, az Asrock hasonló lapjai éppen csak elegek az FX6300 alá. Az, hogy mókolgatsz a hűtéssel, nem ajánlható mindenkinek, főleg abban a formában ahogy Te is megcsináltad. Lemezeket bedugdosni rögzítés nélkül nem veszélytelen, ráadásul a hatásfoka is gyenge.
Ne ajánljunk olyan lapot ami nem tudja gyári állapotban azt teljesíteni amit a kérdező szeretne.
Semmi baj az Asrockkal (nekem ABIT kidőlése után az lett a kedvenc márkám, csak most váltottam, igaz az MSI-vel nem is vagyok maradéktalanul elégedett), de FX-hez csak erős korlátok között ajánlhatóak az "olcsó" lapjai.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#59392) EnterR válasza Picturemaker (#59391) üzenetére


EnterR
veterán

Nem ajánlom. Fentebb leírtam, hogy OC-ban sz@rt sem ér. Legalábbis FX alatt.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#59393) bluyoo válasza EnterR (#59390) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Végül is ötletes, bár a kivitelezésen azért lenne mit finomítani! :)
Ha lenne egy I5-öt azt a tuningőrületet is hanyagolhatnád de hát nehéz az AMD-s élet. ;]
"Majd Sabertoothban " Elég lenne egy 23-25K-ds lap is. :)

Bazinga!

(#59394) EnterR válasza bluyoo (#59393) üzenetére


EnterR
veterán

Igen, múltkor már beszéltük, Asus M5A99FX PRO 2.0 lesz, ha addig nem lesz olcsóbb a Sabertooth. Bár nagy leárazásra nem számítok.

Amúgy ASRock topikban van egy rövid ismertető, hogy hogyan távozik a bordáról a hő.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#59395) Picturemaker válasza EnterR (#59392) üzenetére


Picturemaker
őstag

EnterR: Tényleg, mikor lesz új lap?
Várom a fejleményeket, hogy mennyit sajtolsz ki abból a kivételes prociból.

bluyoo: Te ehhez nem értesz! Az AMD egy életérzés! :DDD

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#59396) EnterR válasza Picturemaker (#59395) üzenetére


EnterR
veterán

Hát nyáron megyek dolgozni, meg pár mixet még feladok, aztán utána már meg is rendelem. :D

Remélem összejön Sabertooth-ra a pénz. Holnap megöntözök pár asszonykát, aztán félre is rakom. :D

Amint megvan, nekiesek a tuningnak. Ki fogom használni, hogy majdnemcsak a proci termel áramot. Mugen 4-en nem fog múlni, az bírja. Meg jövőhéten itt a Storm Scout 2 meg 9db ventilátor, tehát a szellőzéssel nem lesz probléma.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#59397) bluyoo válasza Picturemaker (#59395) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Voltunk már Citroen kacsával az Erdélyi-szigethegységben, hát az az igazi életérzés! :DDD
De azért a Passattal egyszerűbb volt a történet.

(#59394) EnterR
:K

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59398) Mahrenburg válasza bluyoo (#59382) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Köszönöm, Vezérigazgató Úr!

Kicsit nem figyelek oda, azt' nem megjelenik... :)

Hát nem csodálkozom az árán, de azért reméltem...

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#59399) tecsu válasza bluyoo (#59376) üzenetére


tecsu
addikt

Aham köszi. De úgy látom, hogy akinek van egy nem túl régi, annak nem érdemes még cserélnie semmit.
Mert jövőre jön a DirectX 12. Win9, USB 3.1, HDMI 2.0, DISPLAYPORT 1.3 (8K-4K @ 120 Hz), Intel Broadwell - K, DDR 4, SATA Express (SATA 3,2).

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#59400) BomiBoogie válasza bluyoo (#59382) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

S ez mitől olyan PRO GAMER?

Hogy utálom az ilyen lapokat... :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.