Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59201) EnterR


EnterR
veterán

Még annyi kérdésem lenne, hogy MSI 990FXA-GD65 is jó? Engem megfogott a Military Class minősítés, Hi-C CAP, Icy Choke. Vagy maradjak ASUS-nál?

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#59202) bluyoo válasza EnterR (#59201) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az MSI-nél minden "Military Class" még a legolcsóbb alsó kategóriás lapjaik is ....
Itt egy 12K-s Military Class 4-es lap (bár Intel) ha megfogott. ;]
Majd ha ők is vállalnak +2év garit "minősítés" mellé akkor tényleg jelent is valamit az a plecsni.
Ettől függetlenül nem rossz lap, de sokadjára is M5A99FX PRO R2.0. :DDD

Bazinga!

(#59203) EnterR válasza bluyoo (#59202) üzenetére


EnterR
veterán

Oké. Engem könnyen megtéveszt az ilyen marketing duma. :D
Sabertooth gondolom betartja amit ígér.

PSN ID: marquuard

(#59204) bluyoo válasza EnterR (#59203) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem azt írom hogy nem tartja be amit kínál. Hanem inkább hogy a konkurencia nem csak beszél hogy mennyire tartós a terméke, és nem annyira általános a kínált extra (nehezen hiszem hogy egy 12K-s lap annyira prémium ... :DDD ).
Ugye a TUF lapoknál is prémium alkatrészekkel szerelnek [link] és extrán megkínozzák a kész lapokat [link]. Bár ahogy látod ez az árazásán is látszik.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59205) EnterR válasza bluyoo (#59204) üzenetére


EnterR
veterán

Köszönöm az informáiót, nincs több kérdésem :D
M5A99FX PRO R2.0 lesz, vagy ha lesz olcsóbb a Sabertooth, akkor az lesz, egy R2.0

PSN ID: marquuard

(#59206) BomiBoogie válasza Mahrenburg (#59180) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akkor sajnos le kell mondanom az Armorról, majd egy következő lapon... :C

(#59207) BomiBoogie válasza bluyoo (#59198) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A ház nélküli konfignál azért kérdés, vajon a szellőzése jobb-e?

(#59208) bluyoo válasza BomiBoogie (#59207) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát jó kérdés. Egy jól összerakott házban azért elég jó légáramlatot lehet kialakítani de a szoba falán ugye egy óriási légtér áll rendelkezésre.

Bazinga!

(#59209) anytime válasza bluyoo (#59208) üzenetére


anytime
őstag

Azért linkeltel mar versenyképes fotókat, ráerőltetett ventilátorokkal :)

(#59210) bluyoo válasza anytime (#59209) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Azt adta ki elsőre a google! :DDD
De a képen szerintem egy régi AMD-s vas van és azon is a dVGA kaott gányolt hűtést (gondolom szénné tuningolva). Az én képzelt verziómban nincs dVGA és ODD sem. :DDD

Bazinga!

(#59211) Norbika88


Norbika88
senior tag

Üdv!
Lecserélném jelenlegi Giga870Ud3 as lapomat:
Amik szóba jöttek eddig:

1.
2.
3.

Proci vga maradna, 965 BE és Giga R9 270 X.
Asus lapom volt, már igaz azon is elszállt az alaplapi hang.(M2N-e)
Asrock még nem volt, azzal vannak egy kis fenntartásaim, anyag minőség kérdésben.
Néztem review okat, teszteket, de nem sikerült még döntenem.
Egy kis pro/contra jól jönne.

Köszi!

(#59212) Zsivaagoo válasza Norbika88 (#59211) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Egyértelműen a 3.

Asrock felejtős AM3(+) oldalon.
Asus és Giga játszik, de 25K körül lehet olyat találni ami 990 csipes és x8-x8 módban korlátozás nélkül képes CF/SLI-re.

------------------

M2N -- NV csipes, korai f0s lap.

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#59213) PCnorbi92


PCnorbi92
csendes tag

Hali

Ha kizárólag a játékok futtatása a célom akkor a következő három lap közül melyiket válasszam.Vásárlás előtt állok:
-[link]
-[link]
-[link]

?? :W

Vagy inkább nézelődjek ilyen ár kategóriában Giga térfélen?

[ Szerkesztve ]

(#59214) Norbika88 válasza Zsivaagoo (#59212) üzenetére


Norbika88
senior tag

Köszi a választ.
Most látom kicsit sok lett a http a linkben.
Akkora nem éri meg az a plussz pénz ami a sabertooth és az M5A99FX pro között van?
Mert igen dicsérték azokat a kerámia (bevonatos?) bordákat.

(#59215) isti101


isti101
tag

Melyik a legbeváltabb-legolcsóbb 1150 es alaplap amelyre 19 pines usb 3.0 csati köthető ?
Intel Celeron Dual-Core G1820 2.7GHz ,procit tervezek hozza, vagy max egy 3220 at.

[ Szerkesztve ]

(#59216) tecsu válasza bluyoo (#59117) üzenetére


tecsu
addikt

:DD Ezt a 170%-kal gyorsabb USB-t jól kiszámolták! :C
Ezzel a logikával a 100%-kal gyorsabb USB az semennyivel sem gyorsabb. :W

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#59217) csucsbicep válasza PCnorbi92 (#59213) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ha nem vagy komoly játékos és nincsenek komoly igényeid, akkor bármelyik olcsóbb lap megteszi.

(#59218) Vartanus


Vartanus
őstag

Sziasztok!

Megvettem az Asrock A88X Extreme6+ lapot,ami pl ilyen hibát adott:

És mindezt azért mert a biosba belépve maradt a gép amíg ki kellett rohannom a boltba 1-2 ebéd alapanyagért. a teljes bios defaulton volt :D

Visszaküldtem PCX-hez, kicserélték nekem másikra szó nélkül viszont ez is csinálja,a kiadott összes biost végigpróbáltam... kissé csalódtam és elgondolkodtam azon hogy kérek másik lapot.

Néztem a Giga Sniper A88X-et de itt is sokan azt mondták csak Gigát nem mert már szart gyárt..jó nézem az Asus A88X-PRO-t.. az elődjére az A85V-PRO-ról volt olyan aki azt mondta bármely kimnetén cskozódik a rákötött monitor és C6 üzemódban cicereg a VRM-je...meg van még az MSI A88X-G45 Gaming,az idei MSI lapokról is megoszlanak a vélemények. Megint nagyon nem tudok dönteni :(

Ti mit javasoltok? Továbbra is fontos a tuning(főleg a ram és IGP tuning).

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#59219) bluyoo válasza Norbika88 (#59214) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát a 965 BE alá talán még a másik kettő is "túlzás" (legalábbis árban). :)
Ezekbe a lapokba az FX-9590 is (kivéve az ASRock lapját) vígan ellenne CF/SLI mellett.
De szerintem jobb lap a Saber, bár inkább az 5év garancia, ..... persze a CeraMIX bevonat mellett. :) Asus sabertooth 990fx r2.0
Ha egy dVGA és a 965 BE marad akkor egy 970-es lap is tökéletes lehet pl. az Asus M5A97 EVO R2.0. Mondjuk bajod biztos nem lesz belőle ha komolyabb lapot választasz. :)

(#59213) PCnorbi92
Szia! :)
"Ha kérdezel, feltétlenül közöld a következőket:
1. Mennyit szánsz az alaplapra?
2. Milyen hardverek alá szeretnéd?
3. Milyen méretű lapot szeretnél?
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB 2/3,SATA 2/3,PCI,PCI-E,...)
5. Milyen a monitorod csatlakozása?
6. Szeretnél tuningolni vagy nem?"

(#59215) isti101
Hát ha natív USB3-as portok kellenek akkor a B85-ös lapokat nézegesd (amelyiket olcsóbban megkapod) pl.: az ASRock B85M.
Ha a külső chip által vezérelt is megfelel akkor akár H81-es lapokon is megtalálod pl.: ASRock H81M-HDS hogy márkánál maradjak.

(#59218) Vartanus

Hi!
Biztos hogy ez a lap hibája? Nem az iGPU okozza? dVGA-val is ...?
Egyáltalán minek hagyod UEFI-be lépve miközben vásárolsz? :DDD

(#59216) tecsu
Asus USB 3.0 boost
De kritikusak vagyunk. :) Az ASRock XFast USB pl. 5X -ös gyorsaságot ígér.
Viszont az UASP valóban jóval gyorsabb Faster USB 3.0 Performance: Examining UASP And Turbo Mode
"Ezzel a logikával a 100%-kal gyorsabb USB az semennyivel sem gyorsabb." Nem értem! :B

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59220) Norbika88 válasza bluyoo (#59219) üzenetére


Norbika88
senior tag

Kicsit próbálok "előre" gondolkozni, ha már maradok ezen az amd fronton.
Később tervezek bele FX procit ill. még 1 R9 270 x et.

Gigát alaplapból többet soha, azt tudom.
Először LAN szállt el belőle, most hangkártya, nem érzékeli a bedugott jack-ket, vehetnék hangkarit bele persze.
Inkább kivenném, féltem a közel 60k vett vga-t benne.

(#59221) bluyoo válasza Norbika88 (#59220) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát ha a pénztárcád engedi, és mindenképp AMD vonalon maradsz, akkor az említett lapok közül én a Sabertooth 990fx r2.0-át választanám. Lehetőleg olyan üzletből akik vállalják az 5év garanciát is.

Bazinga!

(#59222) Vartanus válasza bluyoo (#59219) üzenetére


Vartanus
őstag

Ugyan az a proci egy MSI lapban minden téren hibamentesen fut(1,5évig használtam és ugyan ilyen hülye szokásokkal :DDD és semmi gond nem volt)...egyszer írni akartam az Uefi Tech Service felületen hogy nem tudom használni az Internet flasht, és mivel nem tudok angolul ezért szótárral fordítva írtam le a gondom,és kb a felénél szintén kifagyott a bios...én nem tudom de egy 25K-s alaplapnál ez nem normális szerintem,mint az sem hogy a bios egyes reklámozott szolgáltatásai hol működnek hol nem.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#59223) Norbika88 válasza bluyoo (#59221) üzenetére


Norbika88
senior tag

Olyat még nem találtam :D
Csak 3év, ipon állítólag 5év, de 3 van oda írva.

[ Szerkesztve ]

(#59224) bluyoo válasza Vartanus (#59222) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát ha órákat szeretnél az UEFI-ben tölteni, és úgy bogos a deszkád, akkor nincs mese cserélned kell.
Már úgy is megjelent a pár hónapja említett MSI A88X-G45 is (bár a PCX-ben nincs ...).
De már az Asus A88X-Pro is, szóval van merre mozdulnod.
"mint az sem hogy a bios egyes reklámozott szolgáltatásai hol működnek hol nem." Mire gondolsz? Csak azért hogy tudjunk az esetleges hibákról (az akkor említetteken felül).

(#59223) Norbika88
Egyszerű a képlet írsz nekik egy mailt hogy mi a helyzet mert neked csak 5évvel kell. :DDD
Néha tényleg van kavarás a garanciaidővel nem árt előre tisztázni.
De pl. [link]. Már ha be tudják szerezni ...

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59225) Norbika88 válasza bluyoo (#59224) üzenetére


Norbika88
senior tag

Ez jónak tűnik :DD
Köszi!

(#59226) bluyoo válasza Norbika88 (#59225) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Hát sajnos itthon az a tendencia hogy ezeket az "extra" garanciaidőket nem nagyon vállalják a beszállítók/kiskerek, sőt néha még a normál garanciaidőből is lecsippentenek.
Véleményem szerint nem szabad hagyni a dolgot azért 1-2év elég sok idő egy hardver esetében.

Bazinga!

(#59227) Norbika88 válasza bluyoo (#59226) üzenetére


Norbika88
senior tag

Felhívtam telefonon őket, hosszabb ideje késik státuszba van a holmi.
De berendeltem, talán így megsürgetik a dolgot.
Remélem 1-2 héten belül lesz valami belőle.

(#59228) bluyoo válasza Norbika88 (#59227) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Elég türelmes vagy. :DDD Lehet más üzletben megkapnád azonnal 5évvel is.

Bazinga!

(#59229) Norbika88 válasza bluyoo (#59228) üzenetére


Norbika88
senior tag

Nem igazán vagyok turelmes ember, ar es ingyenes szallitas meger talan annyit.

(#59230) BomiBoogie válasza Norbika88 (#59229) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akkor nem vagy türelmes, de legalább a pénzedre vigyázol. :D

[ Szerkesztve ]

(#59231) Vartanus válasza bluyoo (#59224) üzenetére


Vartanus
őstag

Pl az XFast LAN hülyét csinál a Qualcomm lanból...Nálam a biosban nem működnek a következők:
Hiába van fenn olyan bios aminek leírásában ott a target TDP,gyakorlatilag mégsincs benne sehol. Nem működik az Internet Flash, Easy Driver Installer, Easy RAID Installer és az UEFI Tech Service sem.

Az Asus A88X-PRO jó lehet?
Soha nem volt még Asus lapom és mintha régi Asus F2A85V és F2A85M tulajok panaszkodtak volna a VRM ciripelésére meg az A85V-PRO értékeléséhez ezt írták PCX-nél: "2 ilyen alaplapból 2 esetében villogott, vibrált a kép, rendszeres gépleállások stb (A10-es processzorokkal mindkét esetben) mázli ha az ember jót fog ki belőlük"

Véleményed?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#59232) bluyoo válasza Vartanus (#59231) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Köszi! Bár érdekes hogy ezeket idáig senki nem említette. Vagy csak senki nem használja ... :DDD
Ez a "PCX-es hiba" már felmerült itt, véleményem szerint több köze van az APU-nak és a monitornak a hibához mint a lapnak. Mindenesetre olyan lappal még nem találkoztam amire ne lett volna egyáltalán panasz, vagy ne került volna hibás darab a polcokra. És még az esetleges "kétbalkezes" felhasználót nem is számoltuk hozzá.
A negatív vélemény mindig hangosabb .... szóval annyit tanácsolok hogy a pozitív hozzászólásokat is olvasd (az említett oldalon is egy felhasználó hú de rossz, kettő pedig meg van elégedve, ~200 meg nem ír semmit mert működik). :)
A ciripeléssel kapcsolatban sokszor nem a lap, hanem a dVGA, esetleg a táp okozza. Amit elég nehéz meghatározni hogy pontosan melyik hardver is csinálja. És azt is csak bizonyos hardverek együttesen bizonyos beállítások mellett.
Legtöbb esetben az energiatakarékossági funkciók, vagy az órajel állításával kiküszöbölhető (már ha van).
A kiválasztott lap topijában kérdezz rá! Biztos akad egy két tulajdonos aki nyúzza a kérdéses hardvereket és pontosan tud válaszolni az esetleges kérdéseidre. :)
Mindenesetre elég új lap a A88X-PRO, de mint Asus "csúcslap" nem hinném hogy komolyabb gondod lenne vele.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59233) Vartanus válasza bluyoo (#59232) üzenetére


Vartanus
őstag

Én utána kérdeztem sokan WiFi-vel használják ezért értelemszerűen nem működnek a lap net alapú bios cuccai.
Lehet rosszul gondolom,de ha a procimmal lenne a gond akkor egy 3D Vantage vagy egy FurMarkos izzasztó teszt alatt hibát kéne dobnia (de ezen progik közül egyik sem ad hibát stressz tesztek alatt még IGP+RAM tuning 800@1054Mhz esetén sem, a ramokat Prime95-tel teszteltem együtt a Furmarkos IGP izzasztással) de 3órán keresztül tökéletesen futott és igaz hogy baromi lassan de még netezni is tudtam mellette a legkisebb képi hiba vagy fagyás nélkül.

Én valahogy nem találtam külön topikot Asus FM2(+)os lapoknak. :(

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#59234) bluyoo válasza Vartanus (#59233) üzenetére


bluyoo
nagyúr

De neked nem is oprendszer alól jelentkezik a hiba. Csak érdekes hogy másnál gond nélkül üzemelnek neked meg két lap is ... Bár az emberek 99.99% nem tölt folyamatosan annyi időt az UEFI-ben amennyit te szeretnél. Mindenesetre gőzöm sincs pontosan mi okozhatja a hibát az UEFI alatt.
Meg kellene kérni egy másik Extreme6+ tulajt hogy nála is hozza vagy nem ezt a hibát ha UEFI-be lépve úgy felejti a gépet.
Vannak topic-ok csak éppen nem igazán aktívak [link].

Bazinga!

(#59235) Vartanus válasza bluyoo (#59234) üzenetére


Vartanus
őstag

Én pont azon 0,1%ba tartozom aki dirket azért vette combos VRM-mel ellátott FM2+ lapot mert igen szeretek tuningolni és néha végletekig módosítani a biost ezért töltök benne jóval több időt,gondolom sok ember nem tuningol csak megveszi beállítja a biost és többet nem ige nyúl hozzá,ezért lehet hogy másnál nem bukott ki.

Én is furcsálom oké, több ezer, százezer lapot gyártanak le de hogy hozzám egymásután 2 gyári hibás kerüljön kissé fura.

Amúgy is cserélni akartam volna, tuningban mégsem olyan jó ahogy gondoltam>>nagy hiányát érzem tuningnál az extrenal clockgen-nek.

Családban van egy AM2-es Asus ami kb 7éves máig tökéletesen üzemel és win 8hoz is van driver hozzá. Ebből is(meg hogy az Asus a legnagyobb márka a piacon és neve sok eseteben egyet jelent a minőséggel) gondoltam hogy jó lesz majd az A88X-PRO.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#59236) bluyoo válasza Vartanus (#59235) üzenetére


bluyoo
nagyúr

De most akkor is hozza ha a hibát amikor "dolgozol" az UEFI-ben? Nem csak akkor ha tétlenül hagyod?
"több ezer, százezer lapot gyártanak le de hogy hozzám egymásután 2 gyári hibás kerüljön kissé fura." Meglehet egy típushiba ami csak ritka felhasználói szokás alatt ütközik ki. Ezért is hoztam fel hogy keresni kellene egy másik tulajt is hogy nála fennáll vagy nem a gondod. Mert ha nem akkor szinte biztos nem a lap a ludas (vagyis nem miatta fagy ki).
Hát én mondhatni szinte tuningellenes lettem. :DDD Legalábbis nem űzöm a sportot.
Magam is az Asus-t márkát preferálom, egy két felülvizsgálat a lapról: [link], és egy az előzőleg kérdezett Giga lappal összemérve: [link].

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59237) Vartanus válasza bluyoo (#59236) üzenetére


Vartanus
őstag

Én csak azt tudom,hogy eddig tesóm Asus lapja tökéletesen működött mindig és hogy net is tele van Asus lapokkal végrehajtott OC rekordokkal Jones965 kolléga is nagyon szépeket alakít a saját Asus lapjával. Meg Olvirdáék is legtöbbször Asus lappal jutnak legjobb bench és OC eredményekre.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#59238) bluyoo válasza Vartanus (#59237) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Arzért az ASRock lapok sem az az alsó kategóriás kerülendő lap mint anno. :)
Pl. pont a mostani APU-dal és a lapod elődjével értek el: (FM2) AMD A10-5800K 7.93 GHz. Amit azóta megdöntöttek ugyancsak ASRock FM2A85X Extreme6-os lappal:7979.13MHz.
És azért a mostani deszkáddal is elértek igencsak szép eredményeket Pl.: A10-6800K 8520.22MHz mint ahogy a F2A85-V Pro-val is.
Mindenesetre mint írtam magam is Asus lapokat használok ... :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59239) BomiBoogie válasza bluyoo (#59238) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Az semmi... én itthon 8 GHz-ig toltam, közben meg dobáltam rá a frigóból a jégkockákat! :C

(#59240) bluyoo válasza BomiBoogie (#59239) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"én itthon 8 GHz-ig toltam, közben meg dobáltam rá a frigóból a jégkockákat!" :DDD
Na igen ezek a csúcsok nem mindennapos használattal és körülmények mellett születnek. :)

Bazinga!

(#59241) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Sziasztok!

A kettő közül melyiket választanátok?

Asus P8Z68-V PRO/GEN3
MSI Z68A-GD65 (G3)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#59242) Underground2 válasza bluyoo (#59129) üzenetére


Underground2
tag

és milyen vélemények, tapasztalatok vannak Asrock téren? mert eddig nem fogalalkoztam vele, inkább giga vagy asus! mondjuk a pro3-mal se volt semmi bajom! megéri asrockot venni?
egy olyan lapot szeretnék, ami "méltó" a procihoz és ki tudja hozni belőle a maxot!

Ajánlatodra megnéztem az extreme 3at és elég jónak tűnt! utána feltűnt az is h mondjuk az extreme 6 se sokkal drágább és azért több mindenre be lehet fogni! esetleg arról mi a véleményetek?

rég voltam már ilyen döntésképtelen :D

You'll never walk alone!

(#59243) bluyoo válasza Bjørgersson (#59241) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
+1 a P8Z68-V PRO/GEN3 -nak. Erősebb tápkör, Intel LAN .....

(#59242) Underground2
Mekkora az új keret? Akkor maradnál az LGA1155-ös foglalaton?

Bazinga!

(#59244) Underground2 válasza bluyoo (#59243) üzenetére


Underground2
tag

A "Milyen processzort vegyek?" topikba érdeklődtem ennek is utána és azt a választ kaptam, hogy ne cseréljem le mert az egyik legjobb i5! amit mondjuk én is így gondolok! Viszont Daywalker is írta, hogy:
...remélem h nem gond h idézek?!...
"Bár felmerült a Haswellre váltás, végül ezt alapos mérlegelés után elvetettem." - ez alapján én is úgy döntöttem h egyenlőre nem cserélek! viszont nem olvastam utána részletesen, hogy miért és mennyivel jobb a Haswell?! Jól tudom h túlnyomórészt a videó teljesítményt növelték?!
Viszont ha valaki most elkezdené sorolni, hogy mennyivel jobb a 4. generáció, akkor lehet meggyőzne, amilyen magabiztos vagyok mostanában :D

Szerk.
Bocsi, a válasz lemaradt! A keretet olyan max 30ra lőttem be (nem gond ha használt, de gari jó lenne) de ha egy picivel még túl kell menni, hogy a procinak minnél jobb helye legyen, akkor az sem gond!

[ Szerkesztve ]

You'll never walk alone!

(#59245) Pete55555 válasza Underground2 (#59244) üzenetére


Pete55555
addikt

Azért jobb a Haswell, mert a lapba belemegy majd a Broadwell, gyorsabb a proci is, sandy vs haswell váltást azért meg lehet érezni, plusz az alaplap kb. ugyanannyi lenne mindkettőhöz. És ahogy Bluyoo kolléga mondta, most még veszik a 2500k-t jó áron, abból majdnem megvan egy új szorzózáras haswell i5, amivel elvagy még pár évig.

Szerk: 30-ból meg veszel egy ASUS vanguard B85-öt 25-ért (azé mer TUF meg VÁNGÁÁÁÁRD) és a maradék mehet procira.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#59246) bluyoo válasza Underground2 (#59244) üzenetére


bluyoo
nagyúr

I5-2400K vs I5-4670K
Mindenesetre ha nem akarnál új lapot én sem mondanám hogy váltsál. De hogy új lapot szeretnél szerintem kézenfekvő lenne a a két generációval újabb CPU-t is megcélozni.
"A keretet olyan max 30ra lőttem be ..."
Használtan az Asus P8Z77-V-t mondanám. Nekem is ilyen lapom van minden megvan rajta ami kellhet.
Újonnan az Asrock Z77 Extreme 4 jó választás lehet az Extreme 6 azért jóval a 30K.-s kereteden kívül van (használtan annyiért már a Sabertooth Z77-et is megkapod).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59247) bluyoo válasza Pete55555 (#59245) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"azé mer TUF meg VÁNGÁÁÁÁRD" :DDD Ezt lopom! ;]

Bazinga!

(#59248) Vartanus válasza Pete55555 (#59245) üzenetére


Vartanus
őstag

Miért vezeted félre?

A Brodwell-K bár szintén LGA 1150-es lesz de új lapok kellenek majd hozzá :)

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#59249) Pete55555 válasza Vartanus (#59248) üzenetére


Pete55555
addikt

Nem úgy volt, hogy menni fog benne? Ezek szerint lemaradtam.

(#59247) bluyoo Nyugodtan :D
Ha kérdezik, hogy "de miért, a Vanguardot ajánlod?" ennyit mondasz, és nem lesz több kérdés ;]

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#59250) Vartanus válasza Pete55555 (#59249) üzenetére


Vartanus
őstag

Nem..túl szép lenne..Intelnél szokás ez(mostmár AMD-nél is) azzal magyarázzák hogy a spéci Iris Pro Graphics 5600-as IGP miatt kell új alaplap .

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.