Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59501) Bence3111


Bence3111
tag

Helosztok!!!!
Igaz hogy már elég rendesen utána néztem ennek az alaplapnak de szeretném tudni a véleményeteket hogy megéri e megvenni ezt az Asus M5A97 R2.0 alaplapot.Ha valakinek esetleg van akkor letudná írni róla a tapasztalatait(UEFI BIOS,ventilátor szabályozhatóság,egyéb).
Itt van róla egy link

[link]

[ Szerkesztve ]

(#59502) bluyoo válasza Bence3111 (#59501) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Milyen CPU alá, hardverek mellé lesz? Kereted?
Amúgy egy viszonylag olcsó és jó megoldás Fan xpert ventilátorvezérléssel. Ha a kereted engedi a nagy tesója az M5A97 EVO R2.0 jobb választás. Erősebb digitális vezérlésű tápellátás, jobb audio és bővíthetőség.
Ha felhasználói tapasztalatokat szeretnél másold át a kérdésed az Asus M5A alaplapok és/vagy az AMD FX topic-ba.

(#59499) Popes
Még tetszik is! Viszem, veszem .... :DDD

Bazinga!

(#59503) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Gépösszerakás előtt állok munkatársamnak!
A6-6400K proci alá a Gigabyte GA-F2A88XM-DS2 alaplapot néztem ki. Semmi extra neki csak általános felhasználásra, net, film, zene, és néha a gyerekeknek egy kis játék, de nem a legújabbakkal és gépigényesekkel. Tuning egyenlőre nem igazán lesz, max ha kevés lesz a kraft. Vagy később esetleg kap egy nagyobb prockót.

Vehetem nyugodtan ezt a lapot? Ettől többet nem igen akarnak rászánni.

Látom ezen már nem sima 4, hanem 4+4 tűs 12V tápkábel kell neki, de gondolom ez csak a 100W-os prociknál lényeges. (a tápon lesz elvileg ilyen csati)

(#59504) StarZ3r0


StarZ3r0
tag

Ugyan bluyoo meggyozott mar, hogy asus vanguard b85 kell nekem es mar majdnem meg is rendeltem, egy utolso rakerdezest meg megtennek, hogy mi a velemyetek az ASROCK Z87 Pro3-rol? Egy arban vannak, kerdes, hogy ez a kozelebe er-e a masiknak?

(#59505) SRII válasza StarZ3r0 (#59504) üzenetére


SRII
őstag

Asus Vanguard B85 +1 (bluyoo kolléga nem hiába ajánlotta!) nyugodtan megrendelheted.

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#59506) StarZ3r0 válasza SRII (#59505) üzenetére


StarZ3r0
tag

oke, koszi xD akkor leadom a rendelest

(#59507) bluyoo válasza StarZ3r0 (#59504) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Annyira azért nem kampányoltam mellette! :DDD
De akkor inkább a ASRock Fatal1ty B85 Killer mint a Z87 Pro3.

(#59503) hegegabi80
Mekkora a kereted? Monitorcsatlakozás? Lesz dVGA?

Bazinga!

(#59508) hegegabi80 válasza bluyoo (#59507) üzenetére


hegegabi80
addikt

Nem lenne külön vga, csak APU. Egyenlőre monitor csati még a régi d-sub, és egy darabig még nem is lesz hd meg ilyesmi.
Hát a keret az olyan 40-50K körül. Egyedül a ház meg hdd és dvd író marad meg, meg a régi moncsi. Ezért is gondoltam az APU-s megoldásra, 2x2Gb rammal.

(#59509) NyMRooD


NyMRooD
őstag

FX8350-hez szeretnék egy normális alaplapot (ami mellett esetleg tuningolni is lehet), én egy GIGABYTE GA-990XA-UD3, szerintetek megfelel a célnak? Ha esetleg nem, akkor nagyjából ilyen felszereltséggel tudnátok ajánlani valamit? Árban kb. 25-30 (ha nagyon muszáj 35) ezerig tudok elmenni.

u.i. Egy Thermaltake Urban s31-be szeretném betuszkolni.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#59510) Csolt


Csolt
tag

Sziasztok!

Egy játékra szánt gépet szeretnék összerakni. Úgy néz ki, hogy a processzor Intel i7-4770K lesz, ehhez milyen alaplapot ajánlotok? 40-50.000-ért gondoltam.

(#59511) bluyoo válasza hegegabi80 (#59508) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szóval elég alacsony a keret .... Nem tudom pontosan hol vásárolod, de alig drágábban a GA-F2A88XM-HD3 (rev. 3.0) jobb választás lenne. Van HDMI, több SATA port amiből 4db 90°-ban elforgatott, .... Bár ez a lap sem éppen tuninglap. Ahhoz azért kicsit többet kellene a lapra szánni.

(#59509) NyMRooD
Igen megfelel a célnak (de egy VGA-val akár egy 970-es lap is)!
Bár szerintem az AM3+ -os Asus lapok jobbak . Pl. az M5A99X EVO R2.0.
35K-ért már az Asus M5A99FX PRO R2.0 -át megkapod. Már a 9000-es FX-eket is támogatja.
Mindkét lap digitális tápkörrel és hőcsöves MOSFET hűtéssel, ....
Ha csak Gigában gondolkodsz a GA-990FXA-UD3 (rev. 4.0) már digitális tápkört kapott, és egy szerencsétlenül elhelyezett hőcsövet is. Ugyancsak támogatja az 9000-es FX-eket.
Ha gondolod kérdezz rá az AMD FX topic-ban.

(#59510) Csolt
Szia!
Kifejezetten játékosoknak szánt lapra gondoltál? Kifejezetten ATX méret vagy mATX is érdekel?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59512) SRII válasza NyMRooD (#59509) üzenetére


SRII
őstag

Asus M5A97 EVO R2.0

Asus M5A99X EVO R2.0

Tuning terén nagyon jók, nem lesz vele gondod! Ajánlott alaplapok.

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#59513) Lineup


Lineup
csendes tag

Sziasztok! Erről az alaplapról mi a véleményetek esetleg valakinek van vele tapasztalata? Ezzel a procival szeretném használni majd. Előre is köszi. Üdv.: LineUP!

(#59514) NyMRooD


NyMRooD
őstag

Köszönöm a segítséget, akkor egy Asus M5A99FX PRO R2.0 szerzek be mellé.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#59515) hegegabi80 válasza bluyoo (#59511) üzenetére


hegegabi80
addikt

PCX-ből lesz vásárolva. Éppen az csak pár százassal drágább, de olyan sok fölösleges csatlakozó van rajta. Nem lesz kihasználva sose. Szerintem még a másik is sok.

Esetleg 1155-nél milyen lapot ajánlotok? Itt is a lehető legolcsóbb érdekelne.

(#59516) hegegabi80 válasza Lineup (#59513) üzenetére


hegegabi80
addikt

Úgy látom te is hasonló cipőben jársz most, mint én. Csak olvass vissza egy kicsit. :D

[ Szerkesztve ]

(#59517) Lineup válasza hegegabi80 (#59516) üzenetére


Lineup
csendes tag

Igen-Igen most olvastam egy cipőben járunk csak nekem még nincs meg rá a cash :D

(#59518) bluyoo válasza hegegabi80 (#59515) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A te lapod lesz nekem mindegy melyiket választod. :)
Viszont egy HDM kábel s kész is a HTPC.
Az LGA1155 helyett szerintem már inkább az LGA1150-es foglalatot nézegesd. Pl. az Asus H81M-A vagy az ASRock H81M.
Hacsak nem használtan szeretnél hardvereket.

Bazinga!

(#59519) Pete55555


Pete55555
addikt

Félig off: H91/B95 chipsetekről lehet tudni valamit? Gondolom később jönnek, mert én nem találtam róluk semmit :( Valami várható változás az elődökhöz képest?

...Szeretem leracsniztatni...

(#59520) zoli58


zoli58
tag

Sziasztok,
1150-es alaplapot szeretnék venni. A Gigabyte esetében itt van az ultra durable, az MSI-nél a military class, asusnál és asrocknál semmi ilyesmi. A lapnak atombiztosnak, stabilnak, megbízhatónak és tartósnak kell lennie. Vajon az említett ficsőrök mennyire takarnak ténylegesen jobb minőségű alkatrészeket, vagy inkább ez csak marketingduma? Ilyen szempontból gyengébb-e az asus vagy az Asrock?
Másik szempont, hogy nem akarok külön hangkártyát, ezért fontos a minél jobb alaplapi hang.
Mi a véleményetek, esetleg tippek?
Köszönöm!

(#59521) bluyoo válasza Pete55555 (#59519) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Semmit .... Még jó hogy mindig van mit várni! ;]

(#59520) zoli58
Szia!
Először is az LGA1155-ös foglalatot átgondolnám. Nem elavult de új konfig esetén miért ne a legújabb foglalattal építenél. Szóval inkább LGA1150.
"A lapnak atombiztosnak, stabilnak, megbízhatónak és tartósnak kell lennie. " Hát erre megvannak a lapok és lapcsaládok de nem ártana tudnunk hogy:
Mennyit szánsz a dologra? Milyen hardverek alá? Milyen felhasználás mellet? :)

Bazinga!

(#59522) bluyoo válasza zoli58 (#59520) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Bocs nem tudom miért olvastam LGA1155-öt! :DDD :B

Bazinga!

(#59523) BomiBoogie válasza zoli58 (#59520) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

TUF-TUF-TUFTUFTUF. :DDD

(#59524) bluyoo válasza BomiBoogie (#59523) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:DDD
Kb. ez lesz a válasz! Kérdés melyik TUF , TUF! :D
Amíg a konkurencia nem dob plusz garanciát az áll. "extratartós" lapjaikra, addig egyértelmű hogy melyik gyártót kell ez ügyben komolyan venni. Bár azért a többi deszka sem fog megromlani két éven belül!

Bazinga!

(#59525) Pete55555 válasza BomiBoogie (#59523) üzenetére


Pete55555
addikt

VANGUOAAAAAAAAAAAAAARD ;]

(#59521) bluyoo Ez sajnálatos. Bár szvsz nem kell sok jóra számítani, kb ugyanazt tudják majd, csak támogatják a haswell refresht.
Mindig van mire várni... mire összejöne a pénzem lapra, költözünk albiba... :W

...Szeretem leracsniztatni...

(#59526) BomiBoogie válasza Pete55555 (#59525) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mindig van mire várni... ezért kell gépet venni adandó alkalommal, aztán többet el nem engedni. :D

(#59527) zoli58 válasza bluyoo (#59521) üzenetére


zoli58
tag

A felhasználási terület: irodai munka, böngészés, erőforrásigényesebb a fotófeldolgozás, időnként videószerkesztés, filmnézés HD-ben ezzel szimultán egyebek két nagy monitoron. És persze a régi Videoton Hifi tornyot kellene kiváltania. Tuningot, játékot nem tervezek.
Alaplapra 50 rugónál többet nem szánok, persze jó lenne kevesebből kijönni.
4770-es proci, 16GB RAM, egy HD-s tunerkártya, egy passzív hűtésű videokártya, ha az integrált nem bizonyulna elégségesnek, egy 120GB-s SSD az oprendszernek. Nagyjából így.
Volt már Asus lapom, MSI is, a jelenlegi gépemet egy Giga lap hajtja immár 10 éve minden probléma nélkül.

Tehát ha lenne a Giga lapok között olyan h87-es, vagy z87-es, amin a hang ki van spécizve, akkor nem lenne kérdés a kérdés. Csakhogy a Giga lapok között nincs ilyen, (illetve dehogynem, a Sniper sorozat, de az megfizethetetlen).
Több MSI és Asrock lap azért esik ki, mert 3 db PCIE 3.0 x16 csatlakozó van benne, noha tudjuk, hogy a proci összesen 16 szálat támogat. Azaz ha beteszek egy videókártyát, és azt maximumon akarom hajtani, akkor a másik 2 hely már el is veszett mindörökre...
tetszene az asus maximus hero, de az asus nem ultra durable. vagy egy msi a gaming sorozatból?
Vagy inkább egy olcsóbb giga lap + egy külön hangkártya?
Hát ez a dilemma tárgya...

(#59528) Atlantis válasza zoli58 (#59527) üzenetére


Atlantis
veterán

Ha ennyire fontos a hangminőség, akkor a külön hangkártya legjobb. 50k-ból azért már lehet Sniper Gigabyte-ot venni, de azon is csak ALC898 van, ha jól tudom. Esetleg nézd meg az Asrock kínálatát, pár lapjukon ALC1150 van, meg asszem az MSI-nek is vannak jobbfajta hangkeltővel megáldott lapjai.

Amúgy itt ASUS-t fognak ajánlani, ami nem feltétlen baj, de nem is feltétlen a legjobb megoldás.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#59529) hegegabi80 válasza bluyoo (#59518) üzenetére


hegegabi80
addikt

Persze tudom, mindenkinek más az igénye meg kerete. De HTPC-t biztos nem akar majd csinálni belőle a munkatársam. Bár ki tudja mikor bolondul meg. :D
Igen tudom, hogy az 1150-et kellene választani, csak hát nagyon szűkös a keret.
Na meg 2-3 év múlva úgy is kitalálnak egy új foglalatot és abba fognak újra fejleszteni. Sajnos ez a számítástechnika már csak ilyen.
Bár megmondom őszintén ezek a konfigok már alapdolgokra sok-sok évig elegendőek, hacsak meg nem adják magukat. Pl nekem is csak sata2 meg usb2.0 van az alaplapon, de egyáltalán nem hiányzik a 3.

Köszi a segítséget. Jah és még annyi, hogy amúgy mire érdemes figyelni az alaplapoknál.

(#59530) Popes válasza BomiBoogie (#59526) üzenetére


Popes
őstag

Én is pl az adandó alkalomra várok de május 11 előtt nem tudott eljönni :DDD , és egyszer mindent el kell engedni. :K

Deus ex machina

(#59531) bluyoo válasza zoli58 (#59527) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát ehhez nem feltétlen kell extra strapabíróság de azért pl. az Asus VANGUARD B85 (a kereted fele) viszont nem kiemelkedő audio terén. Bár ahogy előttem írták ha igazán minőséget szeretnél akkor külön hangkártya (nem mintha a legtöbb int. nem szolgálná ki az átlag felhasználót).
Ha mindenáron Gigabyte akkr az ugyancsak B85-ös cshipset-el már ATX méretben a G1.Sniper B5 ami GIGABYTE AMP-UP Audio -val van szerelve. Ugyancsak 30K alatt!
De (szerintem) a konkurencia sem rosszabb MSI B85-G43 GAMING vagy a legújabb LGA1150-es az Asus B85-PRO GAMER.
De komolyabb audio és LAN -al ellátva és az általad kért H87-es chipset-el is van választék:
Asrock Fatal1ty H87 Performance
MSI H87-G43 GAMING
A Z87-es lapokat én több VGA-s rendszerhez vagy tuninghoz ajánlanám.
"mert 3 db PCIE 3.0 x16 csatlakozó van benne, noha tudjuk, hogy a proci összesen 16 szálat támogat. Azaz ha beteszek egy videókártyát, és azt maximumon akarom hajtani, akkor a másik 2 hely már el is veszett mindörökre..." Féligazság a dolog mert azért egy 8X8X PCI-E 3.0 slot gond nélkül kiszolgálja a mai VGA-kat.
És ugye mindkét említett lap esetében a PCI-E 2.0 -ás slot külön van. A Giga felhasználói kézikönyvében szépen illusztrálva 5. oldal.

(#59528) Atlantis
"Amúgy itt ASUS-t fognak ajánlani, ami nem feltétlen baj, de nem is feltétlen a legjobb megoldás." Ezt úgy írod mintha csak Asus lapok lennének ajánlva. Mondjuk a "A lapnak atombiztosnak, stabilnak, megbízhatónak és tartósnak kell lennie. " kikötésre valóban a TUF széria ugrik be.

(#59529) hegegabi80
"Igen tudom, hogy az 1150-et kellene választani, csak hát nagyon szűkös a keret." Semmivel nem drágább egy LGA1150-es rendszer mint egy LGA1155-ös .... De az új foglalathoz sem kell majd 2-3év! :DDD
"Bár megmondom őszintén ezek a konfigok már alapdolgokra sok-sok évig elegendőek, hacsak meg nem adják magukat. Pl nekem is csak sata2 meg usb2.0 van az alaplapon, de egyáltalán nem hiányzik a 3." Ezért is javasoltam a HDMI-s jobb bővíthetőségű lapot ki tudja 4-év múlva nem lesz szíve kidobni és HTPC-nek ..... :DDD A SATA3-at megint csak. Egy SSD-vel olyan pörgős rendszert lehet építeni akár egy Cerkával vagy gyengébb AMD APU-val hogy csak pislog a delikvens. Az USB3-at meg ugyancsak .... majdcsak olcsóbbak az USB3-as eszközök mint a kettesek, és azért a számítástechnikában ne hátrafelé nézegessünk .... :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59532) bluyoo válasza Pete55555 (#59525) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát elég sűrűn jönnek az új platformok/termékek szóval világmagváltó dolgokra valóban nem kell számítani.
Főleg hogy a mostani belépő chipset-eket is "butítják" lásd H81 a két RAM slot és PCI-E 2.0 támogatással, ...
A B85 meg most is "mindennel" rendelkezik amire egy átlagos felhasználónak szüksége lehet, sőt sokszor többet is. Lásd Hegegabi80-nak még a H81 is sok .... :)
"csak támogatják a haswell refresht" Erre meg (előreláthatólag) a H81 és B85-ös chipset-ek is képesek lesznek.

Bazinga!

(#59533) BomiBoogie válasza Popes (#59530) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Persze, úgy értettem, hogy én is eladtam egy asztali konfigomat, hogy nem kell ez már nekem, a vége meg az lett, hogy újból építettem egyet.

A topiklakók tudnának mesélni, nem volt egyszerű menet. :D

(#59534) bluyoo válasza BomiBoogie (#59533) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mondhatni egy rohanó csiga sebességével döntöttél/építettél .... ;]

Bazinga!

(#59535) hegegabi80 válasza bluyoo (#59531) üzenetére


hegegabi80
addikt

Igazad van, az 1150 nem sokkal drágább, talán 2-3ezer kemény forinttal. Amikor még én vettem azért jelentősebb volt.
De 1150-nél is csak az alsó szegmens jöhet szóba. Én azon a kevés pénzen biztos nem agyalnék, de sajnos a munkatársam igen. De hát ez van, őt egyáltalán nem érdekli, csak szolt nekem, hogy rakjak össze egy gépet ált. felhasználásra. És ő nem akar xy hónap meg év múlva fejleszteni, hanem elég legyen sokáig.

Még gondoltam egy 1155 cerka proci+dvga kombóra is. De akkor inkább lehet marad az APU és inkább +ssd.

Már arra is gondoltam, hogy az én alaplapom, meg procim odaadom neki, és én fejlesztek. De aztán mindig lebeszélem magam, mert nekem is elég ami van. Sata2 csatira dugva a sata3 ssd is nagyon sokat dobott rajta. Sajnos aki egyszer épít magának egy gépet, utána nehezen tud leállni. Én is próbáltam sok mindent, mire kialakult a jelenlegi.

Na mindegy köszi még egyszer a tippeket.

[ Szerkesztve ]

(#59536) BomiBoogie válasza bluyoo (#59534) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem baj, a lényeg az eredmény. :D

(#59537) anytime válasza bluyoo (#59534) üzenetére


anytime
őstag

;]

"Hát ha ennyire minimalista megérheti neked fejlesztened. Legtöbbször én sem a szükség miatt hanem azért váltok mert még normális áron eladható a hardver." - akkor nem varj a Skylake-re ;]

[ Szerkesztve ]

(#59538) bluyoo válasza hegegabi80 (#59535) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Én azért megpróbálnám azt a kis tőkét kicsikarni! ;] Nem azért mert jól esne ha többet költene, hanem mert jobban járna az új foglalttal.
De ha ennyire minimalista megérheti neked fejlesztened. Legtöbbször én sem a szükség miatt, hanem azért váltok mert még normális áron eladható a hardver.

(#59536) BomiBoogie
Példás! :R

(#59537) anytime
:D De volt aki lassabban haladt a konfigurációjával .... ;]

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59539) hegegabi80 válasza bluyoo (#59538) üzenetére


hegegabi80
addikt

Na majd meglátjuk. Egyébként még egy utolsó, bár nem pont idevág.
AMD A-6400K, vagy intel 1150 G-s procival és külön vga-val. Az előbbi olcsóbb az utóbbi pl játékban tuti elveri.
De csak kisebb játékok, annak meg lehet elég az apu-s.

Sajnos most biztos hogy nem fogok, mert másra kell a pénz. Család mellet már nehéz. Na meg amire kell, arra bőven elég nekem.

(#59540) bluyoo válasza hegegabi80 (#59539) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mondjuk úgy hogy az Intel + dVGA jobb/erősebb, az AMD APU meg olcsóbb (és van tuninglehetőség)! :)
AMD A6-6400K vs Intel Celeron G1820 A cerka ~5K-val olcsóbb plusz a dVGA.
Az egy árban lévő Pentium G3220 meg aztán végképp. AMD A6-6400K vs Intel Pentium G3220
Mondjuk az AMD APU-hoz meg a magasabb órajelű RAM nem árt, és azért az APU iGPU-ja sem képes csodára.
Bár én viszonylag erősebb hardverhez (szoktam) viszonyítom ..... és ha nincs játék akkor meg mindkettő elég ....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59541) Popes válasza BomiBoogie (#59533) üzenetére


Popes
őstag

Nekem is elég lassan akar alakot ölteni a konfigom de most már ha eddig vártam a 9-es sorozatra, még próbálok kitartani az elképzelésem mellett. Mondjuk mikor megláttam hogy bluyoo belinkelte hogy kapható az Asus b85 gaming az eléggé elbizonytalanított a várakozásban mert végülis nekem az is elég lenne.

Deus ex machina

(#59542) zoli58 válasza bluyoo (#59531) üzenetére


zoli58
tag

ezt az asust (Asus B85-PRO GAMER) még nem is láttam... ígéretesnek tűnik, nagyon is :) Vagy MSI H87-G43 GAMING
A sabertooth durva, de nem hinném, hogy annyival jobb, amennyivel drágább, a b5-ös meg a z87-es sniper-ről olvastam nem túl jó véleményeket (hogy aztán ezeknek mennyire lehet hinni, az kérdéses)
alakul a dolog, köszönöm a segítséget mindannyiótoknak! :R

(#59543) mobal válasza BomiBoogie (#59533) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Én megmondtam ;]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#59544) hegegabi80 válasza bluyoo (#59540) üzenetére


hegegabi80
addikt

Most beleültetted a bogarat a fülembe. :DD
Ez az Asus H81M-A alaplap egész megtetszett nekem, pl egy G3220-al. A többi cuccom meg maradna. Még is csak fejleszthetőbb, meg van rajta sata3, meg hdmi ahogy mondtad is.

Kb 1 vagy 1,5 éve én még 16K-ért vettem az 1155 lapot. A sata3-asok meg 20 fölött voltak. Hát ilyen ez. :)

(#59545) bluyoo válasza zoli58 (#59542) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"ezt az asust (Asus B85-PRO GAMER) még nem is láttam... ígéretesnek tűnik, " Nemrég jelent meg szóval nagy tapasztalata senkinek nincs vele. De nemrég volt róla szó itt a topic-ban. Egy tuningmentes, játékosoknak szánt, ROG tulajdonságokkal rendelkező lap.
Az MSI üdvöskéje már régebb óta a piacon van különösebben nem szidta senki! :DDD
"A sabertooth durva, de nem hinném, hogy annyival jobb, amennyivel drágább," Nem is egy felső kategóriás tuninglapra gondoltam a TUF említésekor, hanem az említett, ugyancsak TUF szériás Asus VANGUARD B85-re, esetleg a tuningképes Gryphon Z87-ra (bár utóbbi tuning nélkül szinte felesleges pénzköltés).
Sok sikert a döntéshez. :)

Bazinga!

(#59546) bluyoo válasza hegegabi80 (#59544) üzenetére


bluyoo
nagyúr

;]
Irány az ASZTALI GÉP / ALKATRÉSZ beárazás topic! :)

Bazinga!

(#59547) hegegabi80 válasza bluyoo (#59546) üzenetére


hegegabi80
addikt

;]
Megtörtént! Most néztem május 29-én lesz két éves az alaplap. Hú de rég volt.

(#59548) BomiBoogie válasza bluyoo (#59545) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Végülis a Gryphon miben tud többet a Vanguardnál, a csipszeten kívül persze? Vagy semmivel?

(#59549) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Sajnos csak 4 Sata csatlakozó van a gépemben az alaplapon és kettő abból már kipurcant. Viszont kettő SATAs HDD-m és egy SATAs SSD-m van. Szóval egynek most "nincs hely". Ezért szeretnék venni egy új lapot. Eddig ez volt a konfigom:

Deszka: ASROCK M3A770DE
CPU: AMD Phenom II 710 AM3 BOX
RAM: KINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR3 1600Mhz (2db)
GPU: GAINWARD 0599-BLISS GTS250 512MB PCIE
HDD: HITACHI 500GB 7200rpm 16MB SATA2 (2db)
SSD: KINGSTON 64GB SATA2 SSD 2,5" SSDNow V100 SV100S2/64G
HÁZ: GIGABYTE GZ-X3 Fekete
PSU: CHIEFTEC CTG-400-80P 400W BOX

Milyen alaplapot ajánlotok helyette? Amivel a lehető legolcsóbban megúszom a cserét. Mert ugye "csak" azért kell cserélnem az egyébként jól működő lapot, mert letörött róla kettő Sata "pöcök".

Egyébként ezt nem lehet javíttatni? Odaforrasztatni helyette másik pöcköket? Ha nem, akkor Valakit nem érdekel egy működőképes ( csak 2 sata-s :DDD ) ASROCK M3A770DE alaplap?

(#59550) hegegabi80 válasza n00n (#59549) üzenetére


hegegabi80
addikt

A legolcsóbban úgy tudod megúszni, ha veszel egy a PCI sínbe egy Sata kártyát. Pár ezer forint (3K körül), és aszem van rajta 2 vagy 4 sata csati.
De természetesen cserélheted az alaplapot is, majd jobban hozzáértők javasolnak valamit.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.