Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) radi8tor válasza jockas (#249) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Távolítsd el a programot (Dataram) és tegyél fel egy másikat, pl Softperfect: [link]
Lehet valamelyik driverrel összeakad a gépeden.

Amúgy mire használod a RAMdisket?

⭐ Stella

(#254) jockas válasza radi8tor (#251) üzenetére


jockas
senior tag

A Softperfect miatt meg a Windows kék halálozott leállításkor. :DDD Azóta van fent a Dataram és egyébként nincs is más gondom. Így inkább maradok ennél, csak erre kellene még rájönnöm, hogy hogyan tudok ezt megoldani... Csak ezek az ID Software engine-es játékok. Semmi mással nincs gondom...

Egyébként böngésző Cache-re használom.

(#255) radi8tor válasza jockas (#254) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Aha, én nem próbáltam játszani olyannal amikor volt RAMdiskem.

⭐ Stella

(#256) joecontra válasza jockas (#254) üzenetére


joecontra
addikt

Esetleg Gavotte ramdisk?

Üdv,
J

(#257) Auratech


Auratech
őstag

Engem olyan megoldás érdekel, ahol a ram a hdd cache méretét növeli meg drámaian.
A vinyó (aktuális)64 mb cache sem külön partícióként van rendszerben.
Esetleg a SuperCache Express az jó lehet? Bár nem olcsó..

Auratech Field Recording

(#258) radi8tor válasza Auratech (#257) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ilyenről még nem hallottam, de most elolvastam. Ellenben SSD-vel lehet gyorsítani a HDD-t: Intel® Rapid Storage Technology

⭐ Stella

(#259) Auratech válasza radi8tor (#258) üzenetére


Auratech
őstag

Egyszerűen frusztráló, hogy egy 8Gb-os 24Mbit mkv az iPadon hibátlanul kereshető. Fut mint a vaj, ahogy húzom az ujjam az időszalagon... Ahol eleresztem, azonnal megy a film, szinkronban, felirattal.
Pc-n meg a gpu gyorsítás/16Gb ram../4 mag ellenére is szarabb a felhasználói élmény.

Auratech Field Recording

(#260) radi8tor válasza Auratech (#259) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt nem ez fogja megoldani. Windows nem képes erre. Mai napig a profi videoszerkesztők Mac-et használnak. Vajon miért..

⭐ Stella

(#261) Auratech


Auratech
őstag

Beállítottam a large disc cache-t a registryben. A gyorsítótárazás 512Mb-ról felugrott 4Gb-ra. Az egyszer beindított nagy programok (Corel, PS, Indesugn..) másodjára alig nyúlnak a vinyóhoz, ellentétben a korábbi állapothoz, mikor csak a legutolsó app fért bele a chache- be, meg pár driver dll...
Hátrányát még nem tapasztalom...

Auratech Field Recording

(#262) radi8tor válasza Auratech (#261) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Erről tudnál nekem valami leírást linkelni?

⭐ Stella

(#263) Auratech válasza radi8tor (#262) üzenetére


Auratech
őstag

LargeSystemCache set to 1 (hexa)

/HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management

Ez nem nagy truváj, de ennyi ram mellett nem okozhat gondot..Ha okoz, kikapcsolom...
(a nagy progik ismételt indításakor a vinyó csak egyet-egyet villan, míg ezelőtt folyamatosan a betöltés alatt, után)

A különbséget ott látom, mikor a beállítás nélkül átkerül a swap-ba a nagyméretű, egymásra indított progik cache tartalma. A cache most felduzzad a swap (nálam fix 4Gb) méretére, plusz 192Mb, sacc/kb, aztán kezdi kilapozni.. Kíváncsi vagyok, ha a swapot megnövelem 8Gb-ra jön-e vele a nagyobb cache max...

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#264) jockas válasza Auratech (#261) üzenetére


jockas
senior tag

A FancyCache is valami hasonló megoldás. Legalábbis annál a megoldásnál is a második indítás gyorsabb... :)

(#265) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Frissítettem win8 pro x64 alatt a Softperfect Ramdisk-et 3.3.3 verzióról 3.4 verzióra.

Sajnos pár óra küzdelem után hajnalban úgy döntöttem visszarakom a 3.3.3 verziót.

Oka:
2 ram lemezt használok
1. A betűjellel egy 2 GB méretűt Temp-nek, ami minden indításkor kreálódik a szükséges mappákkal, tehát nincs mentve sosem a tartalma

2. B betűjellel egy 512 MB méretűt Opera cache mappáinak, amit indításkor winyóról olvas fel és leállításkor le is menti a tartalmát

3.4-es verzióval az A jelűvel nincs semmi gond, de a B jelű ramdisk-et nem indítja el automatikusan. (újrakreáltam 3.4 alatt, más betűjellel is próbálkoztam).
Kézi indítással nem volt vele probléma. Alapból A és B betűjelet nem is enged kreálni egyébként, amin meg is lepődtem

Szóval lemezképet nem csatol fel nálam automatikusan. Visszaraktam a 3.3.3-at amivel a probléma megszűnt és itt simán enged A és B betűjelekre is kreálni

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#266) AtHoS válasza AtHoS (#265) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Na bakker..kínlódásom után 2 nappal kiadták a 3.4.2 verziót

Changelog:

2013-10-04 3.4.2
- Fixed an issue when creating more than one disk on Windows 7 and above.
- Improved Windows 8.1 compatibility and better dynamic disks support.

2013-10-02 3.4.1
- Fixed not mounting a boot-time volume with an image file attached.
- Fixed a few stability issues and slightly improved I/O performance.

Ma ismét megpróbálkozom a cserével...8.1 előtt nem ártana végre működőképes kompatibilis verziót használni a főbb rendszer programokból...

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#267) AtHoS válasza AtHoS (#266) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A 3.4.2 win 8 pro alatt eddig szépen teszi a dolgát, ahogy előtte a 3.3.3 is tette

Szerk.:
i5-2500k alapórajelen (3300 MHz - Turbo 3700 MHz)
4x4GB DDR3-1600 9-9-9-24

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#268) Soja


Soja
aktív tag

Szerettem volna kipróbálni én is a Softperfect Ramdisk-et, fel is telepítettem, következő indításnál kékhalál :( .
2 éve használom a gépem, még soha nem láttam rajta kékhalált, mondhatni atomstabil.

(#269) IG55 válasza Soja (#268) üzenetére


IG55
senior tag

Nálam jól működött/dik Win 7, 8, 8.1 alatt is. Talán valami másik progival összeakad.
Próbáld ki a Dataramot, az is jó.

(#270) Soja válasza IG55 (#269) üzenetére


Soja
aktív tag

Már fenn is van, prímán működik. Külön jó, hogy 4GB-ig ingyenes. Nekem nincs is többre szükségem jelenleg.

(#271) Jetteroh válasza Soja (#268) üzenetére


Jetteroh
csendes tag

Én Laptopon használom a Primo Ramdisk Ultimate Edition-t, mint Temp lemez.
Mivel Win7 32bit-em van, a 4GB-omból a rendszer csak 3GB-t tud használni. A maradék 1GB-t a Ramdisk kapta - mivel ez képes azt kezelni.
Tökéletesen müxik, játszom, sw-fejlesztek vele.
Ha nagy ritkán nagy Temp-et használó telepítés van, addig átkapcsolom winchesterre.
Ez kifejezetten az az eset, amikor a Ramdisk csak hozzáad a rendszerhez. :K

(#272) kispx


kispx
addikt

Sziasztok,
van valakinek tapasztalata a ImDisk programmal?
Kékhalálok?

(#273) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

újra beizzítottam a Qsoft-féel ramdisket a gépemen (b:), de a Chrome cache-t képtelen vagyok áttenni...
Csinálok egy Shortcutot a Chrome.exe-nek a d:\-be, jobb klikk, Tagetbe a chrome.exe után, de a " elég beírom a --disk-cache-dir="b:\BrowserCache" és ezt nyomja a Win:

Tehát konkrétan így néz(ne) ki a Target mező:
"C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe" –disk-cache-dir="b:""

Waccdöpráblöm? :F

(#274) Soma01


Soma01
veterán

Tudtok olyan ingyenes programot ajánlani, ami:
- automatikusan ( de külön kérésre, gombnyomásra is) elmenti restart (és hibernálás) előtt a vinyóra a disk tartalmát,
- a mentés során csak azt írja ki újra, ami változott az utolsó mentés óta,
- indításkor újra betölti az elmentett adatokat a ram disk-re,
- gyors, megbízható?

(#275) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Értelmes lenne gameplay-t rögzíteni ramdrivera? Elvileg meg se röccenne a rögzítés során...

(#276) kispx válasza bobalazs (#275) üzenetére


kispx
addikt

Ha a játék közben alacsony a merevlemezhez tartozó írás/olvasás, akkor nincs értelme.

(#277) jockas válasza jockas (#254) üzenetére


jockas
senior tag

Úgy tűnik megoldva az ID engine-es játékoknál tapasztalt fagyás (Doom 3 probléma nélkül elindul, eddig meg csontra fagyott a gép még a betöltés előtt): új rendszer, RAM Disk nélkül. Így tuti, hogy a RAM Disk kavart be.

(#278) dealerman


dealerman
senior tag

Üdv :)

RAMdisket readyboost-al lehet,vagy van értelme használni ? :))

underground techno will never die

(#279) jockas válasza dealerman (#278) üzenetére


jockas
senior tag

Nincs értelme.

"A ReadyBoost szolgáltatás akkor nyújt segítséget, amikor fogytán van a számítógép memóriája."
Vagyis csökkentenéd a memóriát a RAMdiskkel, hogy aztán a Readyboost-tal segítsd a rendszert? :D Mintha azért használnál RAMDisket, hogy arra a swap fájlt rakd... :DDD

(#280) dealerman válasza jockas (#279) üzenetére


dealerman
senior tag

de pl a bootolásnak mi köze van a memóriához ? hiába van 6gb-m,és ha 16 lenne benne akkor is sokára jön be a rendszer (ha lassú a winyó) kipróbáltam,és sokkal gyorsabban bootol (az üdvözlő fiókkép win 8-nál gyorsan eltűnik ) eddig meg alaposan meg lehetett nézegetni :D

Na mindegy,jövő héten úgy is veszek már egy ssd-t rendszernek :K

underground techno will never die

(#281) shield


shield
őstag

melyik a legjobb/megbízhatóbb ramdisk program? 16GB-ot kellene kezelnie.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#282) kispx válasza shield (#281) üzenetére


kispx
addikt

A datagram ramdisk nekem bevált és stabilan működik, viszont ez 16 GB mellett fizetős.

(#283) Hunork


Hunork
veterán

Üdv!

Korábban is használtam már Ramdisk-et, de rég volt.
Kérdésem: mit érdemes használni vele a böngészési dolgokon kívűl (Firefox, Edge cache). Azaz, rá lehet telepíteni, mint egy igazi meghajtóra pár olyan alkalmazást, melyek nem nagyok, de mindig elindulnak a rendszerrel? Engedi is a program? Ilyenre gondolok, mint: Afterburner, Aida64, Malwarebytes, Ccleaner...stb.
Ha hülye a kérdés, elnézést! :B

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#284) Hunork


Hunork
veterán

Apám, itt két éve volt hsz előttem :Y ;]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#285) Rimuru válasza Hunork (#283) üzenetére


Rimuru
veterán

linuxoskent kontarkodok ide, de szerintem nem sertodsz meg.
A mai vilagban mi szukseged van ramdiskre mikor mar ssd-k eleg olcsoak?
Windows alatt nem tudom milyen lehetosegek vannak, de amit korabban lattam az olyan volt hogy a rendszer szamara eltuntette azt a mennysegu memoriat amit a ramdiskre szansz, ha nincs sok ram (mondjuk 16Gb+), szerintem hulyeseg meg tovabb csokkenteni.
A rendszerinditas/leallitas is annyival lesz lassabb minel tobb dolgot raksz bele, mert el kell menteni/vissza kell masolni a ramba az adatokat.

Vigyázat, csalok!

(#286) Hunork válasza Rimuru (#285) üzenetére


Hunork
veterán

Köszönöm! Már nem aktuális, és hülyeség volt... :))

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#287) juliabrilke válasza Hunork (#283) üzenetére


juliabrilke
addikt

Böngésző cache gyors net mellett már fölösleges.
Én arra használom, szétdarabolt log fájlokat tömörítek és bontok ki rajta, ami ha nem kell akkor utána törölhető.A bennük való keresés így sokkal gyorsabb és a sok pici apró fájl nem tenne jót a winchesternek/SSD-nek.

(#288) Rimuru válasza juliabrilke (#287) üzenetére


Rimuru
veterán

Nagyon sok mindenre hasznalhato, es Linux alatt rohadt kenyelmes is.
Viszont ha mar itt jarok mit erdemes Windowson erre hasznalni? Olyan erdekel ami konstans nem foszt meg ramtol ha nem hasznalom ki

Vigyázat, csalok!

(#289) Rimuru válasza Rimuru (#288) üzenetére


Rimuru
veterán

Megvalaszolom magamnak, az imdisk nem tunik rossznak (es meg a licenc is jo).

Vigyázat, csalok!

(#290) csixy


csixy
addikt

No. Nem rossz ez az imdisk. 1 giga cash a google chrome részére és száguld. Akadásmentes videók. :) Kíméli az SSD-t. Nem kell annyi cellát másolgatnia keresztbe-kasba, hogy egyformán kopjon. Vajon mire érdemes még használni_ Eddig tetszik.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#291) 5leteseN válasza csixy (#290) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Én is próbálgatok párat. Azt hogyan leget megcsináln, hogy egy korábban telepített prigramot a RAM-drivban futtatok? Az meg a dolgok netovábbja lenne, ha kilpéskor lementené magát az eredeti helyre, ahonnan egy jól megírt *.bat parancsikonjával indul a RAM-driveban.

A Firefox akár, de kompletten gondolom, nem csak a cache.-t

(#292) 5leteseN


5leteseN
aktív tag

A Windows-zal induláskor elinduló iMDisk-be be tudok automatikusan tölteni könyvtárat más meghajtóról és azt tudom leállításkor szinkronizálni az eredetivel(vagy visszamásolni)?

Ha valaki már megoldotta, nem kellene 1-2-3 napig Gugli-bogarásznom!

Meghálálom! :R :C ;]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.