Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Foglalt név válasza dragonfx (#147) üzenetére


Foglalt név
addikt

Egy körforgalom az legalább 990 fokos, azt hittem, hogy ezt csak az elsőkerekes sütyerákok nem tudják... :U

(#152) ferkoboy válasza deicide (#150) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Bakony #dragonfx

hazánk dunántuli részének legnagyobb kiterjedésü hegysége s a Magyar középhegység legdélibb tagja; Veszprém-, Zala- és Fehérmegyében terül el a Zala széles völgylapályától ÉK-re a moóri horpadásig s a Balaton medencéjétől Ény felé a Rába síkságáig. Határai ÉNy. és D. felé határozottak K. felé a moóri völgy választja el a Vértestől. Egész kiterjedése DNy-ÉK-i irányban 110 km., szélessége ÉNy-DK-i irányban 30-50 km. A B. szilárd váza (Hunfalvy szerint) egyoldaluan ÉNy-ra emelt régi lánchegység, melyet hosszanti és haránttörések külsőleg határolnak és belsőleg sokszorosan rögszerüen szétdaraboltak s félretoltak.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#153) norbiphu


norbiphu
senior tag

kritikán aluli hülyeségért nincs ban? :D

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#154) dokar


dokar
addikt

dragonfx-el behajtni tilos:

[kép]

mod: ->off

[Szerkesztve]

extra - SEXRay

(#155) Gyuri27 válasza ferkoboy (#152) üzenetére


Gyuri27
félisten

''Fehérmegyében'' az hol van az? :F
A mundat végi u,ü mindig hosszú. Pl. dunántúli. :P

[Szerkesztve]

Amd - Radeon - Ryzen

(#156) ferkoboy válasza Gyuri27 (#155) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

mondat=szó? Volt értelme belekötni.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#157) Calogero válasza dabadab (#123) üzenetére


Calogero
addikt

Az Audis megérdelemlte amit kapott.
Városban nem kell versenyezni.
A versenyző társát egy Golfot még mindig keresi a rendőrség, az segítségnyújtás nélkül tovább száguldott.

(#158) dragonfx válasza dokar (#154) üzenetére


dragonfx
veterán

kabbe :D

Amugy hétvégei dolgok még:

Előttem dízel kombo régi opel előz, szembe levő már villog előttem 2vel levő autó elé besorolt, erre a villogó én rám legyez a kocsijával??? :U :Y ......

Ja és egy irtó nagy kérdés, a rajzhoz magyarázat.
LKK, előzés, szemből senki nem jönkb 2kmes egyenes szakasz belátható, korlátozás nincs, index ki, elözők 4 autót egyszerre, amikor a 2., tartók a sor fékez mert a 4ből az első kirakta indexét hogy balra át akar kanyarodni, kinek van elsőbbsége??..nekem aki szabályosan előzőött, de ugye 3mal előre nem láthattam és mikor én belekezdtem még nem volt indexe közbe tette ki, vagy neki mert ő kanyaródni akar? :U [link]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#159) dragonfx válasza Calogero (#157) üzenetére


dragonfx
veterán

Azért én ilyet nem kívánnék másnak, nem tudhatód veled mikor történhet ilyne véletlen hiba esetén, neked sme esne akkor jól :U :Y ...Ezek szerint a golf jobban bírta.
Az hogy itt sokan nekem azt kívánják az egy dolog, ők mind köcsögök, de én különb vagyok mert én nem kívánom nekik viszont...-mod>>ez nem neked szólt csak 1hsz.-be írtam bele

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#160) bambano válasza Gyuri27 (#155) üzenetére


bambano
titán

''A mundat végi u,ü mindig hosszú:'' mint például kapu, satu, daru, anyu, falu. De akárhogy is erőltetem a szemem, a dunántúli-ban nekem az ú se nem mundat-, se nem szóvégi.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#161) Foglalt név válasza dragonfx (#158) üzenetére


Foglalt név
addikt

Neked, mert a te kocsidon van a bmw jel.
Egyébként.
''Különösen figyelnie kell erre, ha az útkereszteződés előtt egy egész kocsisort kíván megelőzni. Számítania lehet ugyanis arra, hogy a sor elején esetleg valamelyik jármű balra akar bekanyarodni. Ezt a járművet balról már nem előzheti meg.''
Ez egy autósiskola tananyagában szerepel.
Ellenben a közúti jogszabályok szerint:
''Aki járművel irányt változtat (terelővonalat, az úttest szélét vagy képzeletbeli felezővonalát átlépi, forgalmi sávot változtat, másik útra bekanyarodik, főútvonalról vagy szilárd burkolatú útról letér stb.) köteles az azonos irányban vagy szemben haladó, irányt nem változtató járműveknek elsőbbséget adni.''
Tehát ha te már megkezdted az előzést, akkor amellett, hogy nem szabad balra tartással és a sebesség növelésével hátráltatni ezt a műveletet(neked sem!!!) neked van elsőbbséged, mivel te haladsz irányváltoztatás nélkül. Tehát te megelőződ őket, az első autó fékez, a többiek megvárják, míg elkanyarodik/jobbról megelőzik.

Erről szól még ez is:
''A balra bekanyarodó jármű vezetője párhuzamos közlekedésre nem alkalmas úton a bekanyarodást akkor hajthatja végre, ha meggyőződött arról is, hogy balról járművének előzését vagy kikerülését másik jármű nem kezdte meg.''
De ez mivel sort előzől annyira nem egyértelmű, mivel nem az ő járművének előzését kezdted meg.

''(4) Csak jobbról szabad előzni
a) azt a járművet, amely a balra bekanyarodási szándékot irányjelzéssel jelzi és az úttesten a 31. § (1) vagy (2) bekezdésében foglaltaknak megfelelően helyezkedik el;''

Persze ha már ő megkezdte a bekanyarodást, akkor te vagy hunyó, mert ugye csak akkor szabad előzni, ha ''a vezető az előzés befejezése után a járművel a megelőzött jármű elé, annak zavarása nélkül vissza tud térni.''

(#162) dragonfx válasza Foglalt név (#161) üzenetére


dragonfx
veterán

Ha már belekezdett volna az kanyarodásba maximuma másvilágról írhatnék.
Aumgy kaptam egy jó nagy dudát szeritnme jogtalanul, ő később tette ki az indexet mint ahogy én az előzésbe belekezdtem, ő és a mögötte levő közé nem fértem volna be mert ők folyamatosan lassultak, értsd, 30-40re fékeztek(mivel az első fékezett mivel kanarodni akart, igen földútra), míg én gyorsítottma tehát kb 100-110zel haladtam.Oda nincs az a fék ami befékez engem, de mondom fizikálisan sme fértme volna oda be, ha nem néz tükőrbe és behúzza elém, válaszhattam volna, bele a vezetőbe, bal oldal árók, jobb oldali kocsi :Y ...egyik rosszabb mint a másik.

u.i.:de a legnagyobb parasztságnak tartóm előz valaki szembe kb 3km belátható szakasz, abból 2 kmnél kb jönnek. Belekezd előzésbe, mint a tetű, kimegyke én is mert ugye hely van, de ő annyira nyomja cska meg ő beférjen az előzendő elé, lexarja hogy én is ott vagyok mögötte előz folyamatába, és én is az előzendő elé és ő mögé szeretnék besorolni. :Y ....ilyenkor nem értme hogy bírok ráesni egy 2.3as dízel omegára....mikor nekem 1.6os van csak :U ...hát igen ez a bmwpower :R :C
Ez tudom íratlan kresz szabály, d eén ilyet sosem teszek mássla hogy ő az előzendő mögé satuzhassa magát vissza miattam.....hagy szóljon az a 3as ;]

[Szerkesztve]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#163) ferkoboy válasza dragonfx (#162) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Neked volt elsöbbséged, ha ott már te tényleg rég elözted a sort, miközbe ő behuzodott a felezőhöz, s jelezte kanyarodási szándékát.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#164) Calogero válasza dragonfx (#159) üzenetére


Calogero
addikt

Ilyen velem nem történhet, én nem száguldozok/versenyzek se városban, se lakott területen kívűl.
S képzeld még 100 főlé sem mentem az autómmal soha.

(#165) dragonfx válasza Calogero (#164) üzenetére


dragonfx
veterán

tyűha.... :D

Akkor ilyen alapon mondhatom velem sem történhet.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#166) bambano válasza ferkoboy (#163) üzenetére


bambano
titán

Ilyenért mondott már le közlekedési miniszter, szerintem nem ennyire egyértelmű a dolog.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#167) ferkoboy válasza bambano (#166) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Ha megkezdte már az elözést, akkor egyértelmű, ha nem, akkor meg nem. :)

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#168) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

láttam sárkánybarátunk attóját:

[URL=http://img405.imageshack.us/my.php?image=dsc00264jo4.jpg][kép][/URL]
[link]

;] :DDD

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#169) dokar


dokar
addikt

kötelező megnézni: [link]

extra - SEXRay

(#170) tbs válasza Calogero (#164) üzenetére


tbs
addikt

A Halálcsillaggal..? Nem kell azzal gyorsan menni, így is csak úgy akadnak a feleségek a horgodra... ;)

(#171) Calogero válasza tbs (#170) üzenetére


Calogero
addikt

Nem halálcsillag az, csak egy szimpla országúti cirkáló :)
Hamarabb becsajoztam vele mint BMW-el Mercivel, Audival vagy egyéb nagyvérűvel lettem volna. Vannak lányok akiknek a minőség mellett a méret ;] és az állóképesség is számít ;)

(#172) [HUN]Zolee válasza tbs (#170) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Azt a sztorit sose felejtem el :D :R

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#173) #35692544 válasza ferkoboy (#163) üzenetére


#35692544
törölt tag

ez hülyeség a sort nem is előzheted a kresz szerint csak egyesével a kocsikat

(#174) Foglalt név válasza bambano (#166) üzenetére


Foglalt név
addikt

Azért ha a trabantos incidensre gondolsz, ott tegyük hozzá, hogy 180al romboltak rá, ami azért árnyalja csöppet a helyzetet :U

(#175) Foglalt név válasza #35692544 (#173) üzenetére


Foglalt név
addikt

Ezt hol olvastad :F

(#176) aesir válasza Foglalt név (#174) üzenetére


aesir
veterán

ÉS megkülönböztető jelzéssel. Azt se felejtsük el.

Van saját életem...

(#177) dabadab válasza aesir (#176) üzenetére


dabadab
titán

Amit jogtalanul hasznaltak.

DRM is theft

(#178) Gyuri27 válasza Foglalt név (#175) üzenetére


Gyuri27
félisten

'' Járműsor folyamatos előzése során annak minden tagjával kapcsolatban meg kell győződni az előzés felttételeinek meglétéről.''

Amd - Radeon - Ryzen

(#179) aesir válasza dabadab (#177) üzenetére


aesir
veterán

A használata nem volt jogtalan, csak a célprogram ismeretében nem volt indokolt.

Van saját életem...

(#180) bolondember válasza Foglalt név (#175) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

én is így tudom...
hacsak nem párhuzamos közlekedésre alkalmas útpálya... :F

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#181) Foglalt név válasza Gyuri27 (#178) üzenetére


Foglalt név
addikt

[link]
Szerintem ez az éppen hatályban lévő jogszabály és ilyet nem említ :U

(#182) Foglalt név válasza aesir (#176) üzenetére


Foglalt név
addikt

ÉS az útviszonyoknak megfelelő sebesség megválasztása alól mentesít a megkülönböztető jelzés, ugye? A mentősök is felpakolnak ötödikig és végigrombolnak az üllőin lassítás nélkül, mert szabad... Az a baj, hogy a kék villogó, vagy a bmw jel nem dimenziókapu, az impulzusmegmaradás meg nem egy képlet...

(#183) dragonfx válasza dokar (#169) üzenetére


dragonfx
veterán

Végső állómás :DD

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#184) Gyuri27 válasza Foglalt név (#181) üzenetére


Gyuri27
félisten

Előttem a KRESZ könyv!
''A kiadvány a közúti közlekedés szabályairól szóló, a többször módosított 1/1975. (II.5.) KPM-BM együttes rendelet egységes szerkezetbe foglat szövegét, a legújabb módositásként, a 28/2001. (II.15.) Korm. rendelete előírásait és azok értelmezéseit is tartalmazza.''


Nekem mikor volt bömbim mindenki tisztelt. Pedig csak egy 318i volt. Mióta nincs (bármelyi autóm elé vectra, omega, ford) rendszeresen elém vágnak.

[Szerkesztve]

Amd - Radeon - Ryzen

(#185) bambano válasza Foglalt név (#182) üzenetére


bambano
titán

''az impulzusmegmaradás meg nem egy képlet...'': nem, az is csak egy ajánlás :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#186) bambano válasza Foglalt név (#174) üzenetére


bambano
titán

Ha igazak az ide beírt hsz-ek (bár némely hsz-szel kapcsolatban már merült fel kétely...), akkor az a miniszter se ment sokkal gyorsabban, mint amiről itt szó van...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#187) ferkoboy válasza Gyuri27 (#184) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Kérlek olvasd el a KRESZ Elözésre vonatkozó szabályait!
pl. 2.feltétel - Előzni abban az esetben szabad,ha az előzni kivánó jármű előzését más jármű nem kezdte meg. Itt nem feltétlenül a közvetlen Ön mögött haladóról van szó, mert lehet ez egy távolabbi, már korábban előzésbe kezdettmásik jármű is...



Csak egyszerre több gépjármű nem elözhet egy járművet/járműoszlopot. Meg kell várni, mig az elözö gépjármű befejezi az előzést.
A kresz nem tiltja az összefüggő járműoszlop előzését.

....
Balra kanyarodás
Általában a balra kanyarodást akkor kezdheti meg, ha maggyőződött arról is, hogy balról járművének előzését vagy kikerülését másik jármű nem kezdte meg.
A besorolást követő ismételt visszatekintés - elöször az uttest felezővonalához történő besorolásnál, majd közvetlenül a bekanyarodást megelőzően - a párhuzamos közlekedésre alkalmas úttesten nem kötelező, de célszerű elvégezni.


Itt ugyebár nem párhuzamos közlekedésre alkalmas úttest volt, tehát kötelező a bekanyarodónak közvetlen a balra kanyarodás elött is még hátra-tekintenie.




Ugyvélem elég egyértelmű a szituáció, de akinek kedve van, az valami értelmes rendőr ismerösével, vagy a Közlekedési főfelügyeletnél valami hozzá értövel nézesse meg, véleményeztesse.


mod: okos67-nek is szólt ez részben

[Szerkesztve]

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#188) Gyuri27 válasza ferkoboy (#187) üzenetére


Gyuri27
félisten

Olvastad amit írtam? Irtam, hogy a kresz tiltja?
Értelemszerűen ha a feltételek fenn állnak.

Amd - Radeon - Ryzen

(#189) dragonfx


dragonfx
veterán

Látjátok sosem hiszitek el hogy szabályos vagyok :C :DD

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#190) ferkoboy válasza Gyuri27 (#188) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Olvastam, igen. Te láttad a hozzászólásom végén a ''mod:...'' hozzáfüzést?
Az nem neked szolt.
Csak igyekeztem alátámasztani, hogy dragonfx eme momentuma pont egy a sok közül, ami szabályos volt. :)

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#191) aesir válasza Foglalt név (#182) üzenetére


aesir
veterán

Mondtam én ilyesmit, mint amit megpróbálsz a számba szuszakolni?
Nem.
Úgyhogy hátrébb az agyarakkal.

Mellesleg megmondhatnád nekem, hogy egy aránylag széles, kilométerekig tökegyenes, száraz úttesten mennyi az útviszonyoknak megfelelő sebesség?

Van saját életem...

(#192) biga válasza ferkoboy (#190) üzenetére


biga
senior tag

dragonfx-nek pusztán a léte sem szabályos. Majd a természet (és az a fránya fizika) intézkedik hamarosan ez ügyben. ;]

[Szerkesztve]

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#193) Gyuri27 válasza ferkoboy (#190) üzenetére


Gyuri27
félisten

Akkor elnézést. Azt irtad részben, gondoltam többi az enyém.

dragonfx: egy bömbis nem szeg szabályt soha. Mert amikor közlekedik az autóval olyan mintha vele lenne [link]! :o

Amd - Radeon - Ryzen

(#194) ferkoboy válasza biga (#192) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

:)

Gyuri27: bocs, rosszul intéztem a válasz gombot. Csak veled kezdtünk el erröl a forglami helyzetröl vitázni, igy klikkeltem a te nevedre, de válaszom tényleg nem elsösorban neked szolt [csak neked is :) ]

mod: illetve mégis más volt, aki szerint kétes forgalmi helyzet. Sorry még1x!

[Szerkesztve]

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#195) #35692544 válasza ferkoboy (#187) üzenetére


#35692544
törölt tag

de dragonfx nem párhuzamos közlekedésre alkalmas úttesten előzött hanem aszembelevő sávban elözte a sort
dfx irta a szemből jövő villogot és ráhúzta a kocsit

34. § (1) Előzni abban az esetben szabad, ha
a) az előzés céljából igénybe venni kívánt forgalmi sáv olyan távolságban szabad, hogy - figyelemmel az előzni kívánó és a megelőzendő jármű sebessége közötti különbségre - az előzés a szembejövő forgalmat nem zavarja;
b) az előzni kívánó jármű előzését más jármű nem kezdte meg;
c) az előzni kívánó jármű előtt ugyanabban a forgalmi sávban haladó másik jármű előzési szándékot nem jelzett;
d) az előzés során a megelőzendő jármű mellett megfelelő oldaltávolságot lehet tartani;
e) a vezető az előzés befejezése után a járművel a megelőzött jármű elé, annak zavarása nélkül vissza tud térni.
(2) Az előzési szándékot - ha az előzés irányváltoztatással jár - irányjelzéssel [29. § (2) bek.] jelezni kell.
(3) Az előzést - a (4) és az (5) bekezdésben említett esetet kivéve - balról kell végrehajtani.
(4) Csak jobbról szabad előzni
a) azt a járművet, amely a balra bekanyarodási szándékot irányjelzéssel jelzi és az úttesten a 31. § (1) vagy (2) bekezdésében foglaltaknak megfelelően helyezkedik el;


36. § (1) Olyan úttesten, amelyen az azonos irányú forgalom számára két vagy több forgalmi sáv van (párhuzamos közlekedésre alkalmas úttest)

(#196) ferkoboy válasza #35692544 (#195) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Félreértettél.
Dragonfx kolléga mind az (1) a,b,... mind a (2) pontban leirtaknak megfelelt.
Nézd meg Gyuri27-enk [tévesen] mit is irogattam össze. Abbol kiderül minden szerintem.

Mégvalami. Nem párhuzamos közlekedésre alkalmas utrol beszéltem én sem. Csak a kimásolt szövegemben, volt rá utalás, hogy az esetben nem szükséges a hátratekintés, de ajánlott ott is. [a balra bekanyarodó gépjárműt vezetőnek].

A ''szemböl villogott és ráhuzta a kocsit'' nálam kimaradt.

''LKK, előzés, szemből senki nem jönkb 2kmes egyenes szakasz belátható, korlátozás nincs, index ki, elözők 4 autót egyszerre, amikor a 2., tartók a sor fékez mert a 4ből az első kirakta indexét hogy balra át akar kanyarodni, kinek van elsőbbsége??''

?

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#197) #35692544 válasza ferkoboy (#196) üzenetére


#35692544
törölt tag

a szemből villogó lehet hogy az elöző részhez tartozik

de ott az 1, e, az előzés után vissza tud térni a jármű elé nem írják hogy előzhetsz több autót de azt sem hogy nem

azt kéne eldönteni amit nem írnak le azt lehet vagy nem

a párhuzamos közlekedésnél írják hogy előzhetsz több autót

(#198) ferkoboy válasza #35692544 (#197) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Holnap megmondom neked. Ha levizsgáztam immár második alkalommal KRESZböl.
Elmult 1 hétben sikerült ujra benyalnom a tankönyveket, szoval friss tudásom van.
E szerint pedig lehet elözni összefüggö kocsisort is.
Jelen esetben még vissza is tudott térni a legelöl haladó jármü elé (nem jött szembe senki, söt még meg is állt az 1., szoval annak kellett hátrafelé fordulva meggyőződnie arrol, hogy bekanyarodást megkezdheti e, nem kezdett e korűbban már bele mögötte vki elözésbe.)
Ha tévedek, akkor sorry, de erröl most igy meg vagyok gyözödve.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#199) #35692544 válasza ferkoboy (#198) üzenetére


#35692544
törölt tag

én 84-ben vizsgáztam kreszből

hasonló szitú
Ady Endre út (XIX ker) autó balra nagyívben kanyarodna hülyegyerek 100-al villamosinen elözve telibe verte ki a hunyó?

[Szerkesztve]

(#200) ferkoboy válasza #35692544 (#199) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

B-re én sem mostanában.

A villamos-sín furcsa dolog. Bekanyarodásra-elözésre igénybevehető, de villamos zavarása nálkül. ... jo lenne egy ábrát látni az esetröl.
Temészetesen Dragonfx helyzetébebn is csak akkor adnának neki igazat, ha nem lépte tul a megengedett sebességhatárokat.
Ha tullépte, akkor nem kérdés ki a hunyó.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.