Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) junior11 válasza sz.j (#1250) üzenetére


junior11
veterán

Az ingyenes védelmét még nem használtam, kérdezz rá a korábban említett topikban vagy akár a Kaspersky saját topikjában.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1252) sz.j válasza junior11 (#1251) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi az infókat.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1253) daimonion válasza sz.j (#1246) üzenetére


daimonion
senior tag

Windows 10 alatt egyértelműen az MS megoldása .hiszen teljesen komplett jól van integrálva és semmivel sem rosszabb mint a tsai.
Levelezésnél meg nem értem hiszen már régóta mindegyik AV megoldás azt tartja szem előtt hogy addig mig a levél csatolmányát nem töltöd le addig megbizható minden levél.
Ami ha belegondolunk igaz is. DE ha pl kapsz egy hamis linket és MS Dge böngészőt használsz alapnak abban ott az MS smatscreen védelme ami az egyik legjobb...Ma már az MS a védelem terén simán utolérte az ugymond "nagyokat" Ingyenes vonalon meg ( meg merem kockáztatani) a legjobbak között van

(#1254) sz.j válasza daimonion (#1253) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi az infót.
Azt azért megkérdezném, hogy az alapbeállításokon kívül kell valamit még beállítani, és ha igen, akkor mit és azt hol kell?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1255) junior11 válasza sz.j (#1254) üzenetére


junior11
veterán

Kapcsold be a szabotázsvédelmet és a zsarolóvírus elleni védelem is ajánlott, itt hozzá lehet adni védett mappákat.
Milyen böngészőt használsz? 🤔

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1256) sz.j válasza junior11 (#1255) üzenetére


sz.j
nagyúr

Gyakoriság szerint: FireFox, Chrome, Opera és olykor Edge-t

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1257) junior11 válasza sz.j (#1256) üzenetére


junior11
veterán

Chrome-hoz van Windows defender browser protection az áruházban, bővítmény formájában + ott a Google biztonságos böngészés is, ha engedélyezve van.
Lehet, hogy az Opera alatt is működik a WD bővítménye, de nem tudom megerősíteni.
Firefoxhoz nincs, de fel lehet rakni pl a Bitdefender trafficlight bővítményt, a vírusírtó topikban ajánlottak között van, valamint a FF elég jó beépített követésvédelemmel is el van látva, de akkor is ajánlott mellé egy bevált reklámblokkoló pl uBlock Origin vagy Adguard, ahogy a többihez is.
Az új Edge is elég jó követésvédelemmel van ellátva, három fokozatban lehet állítani, tetszés szerint + ott a beépített Smartscreen és mellé egy reklámblokkoló is már sokat dob a védelmen + ahogy mondani szokták a józan ész.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1258) sz.j válasza junior11 (#1257) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi az infót.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1260) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Rendkívüli hibajavítást adott ki a Windows 10-hez a Microsoft(Defender javítás)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#1261) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!
A Windows Defender Offline vizsgálat során 92-es készültségi szintig jut el, ezt követően leáll és újraindul betöltve a Windows 10-et. Van valakinek ötlete, hogy miért nem fut le végig az offline vizsgálat?

(#1262) Dévacsen válasza timelord1987 (#1261) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Szia,lefut az, amit kell azt át is vizsgál,csak hamarabb éri el az állapotát mit hogy a számláló 100% ot elérne,előfordul más antivírusnál is,comodo nál nálam kb. 87-93 között kilép,azután kiírja hogy 100%..aviránál is hamarabb végez mint 100 % és kilép..biztos nincsenek jól szinkronba hozva,a keresés és a számláló,de a keresés végbe megy.Sokkal fontosabb lenne számomra pl:hogy offline vizsgálat után mikor újra indul,kapjak valami jelzést az eredményről,stb..de az nincs. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#1263) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Volt valahol a Windows Defendernek egy magyarul tudó extra-beállításokat adó programja, de nem találom. Nem a ConfigureDefender-re gondolok, hanem magyar volt.
Mi a neve?

(#1264) Frenk


Frenk
aktív tag

Sziasztok!

Windows 10 Pro 1909 18363.836

Érdeklődöm, hogy a "Zsarolóprogram elleni védelem" - "Mappákhoz való hozzáférés szabályozása" opciónál az alapbeállítás "ki" - vagyis így "települt" - ez így jó és utána kell beállítani?
Érdemes/kell átállítani "be" állásba? Ezt követően mit kell még beállítani?

Segítségeteket előre is köszönöm.
Nem használok más védelmi programot csak a Win 10 "sajátját".

[ Szerkesztve ]

(#1265) Dévacsen válasza Frenk (#1264) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Szia,addig amíg nincs bekapcsolva inaktív,utána ha valami a mappához akar férni,pl:egy program akkor jelez és lent jobb oldalt dob egy kis értesítést,akkor arra rámegy az ember és ha te kezdeményezted a program futását akkor engedélyezed,és máskor már nem fog zaklatni,ez az egyik megoldás,a másik hogy a programjaid indítása előtt már eleve hozzáadod a kivételekhez azokat amik majd próbálnak a mappához férni,pl:takarító program(ccleaner) vagy külsős vírusirtó(Emsisoft E.Kit) stb..ezekre egyből ugrik mert tevékenységükből kifolyólag hozzá kell férniük a mappákhoz.Én úgy szoktam hogy előre nem engedélyezek semmit,csak akkor reagálok bármire is ha jön az értesítés,ha esetleg emiatt megzavarná a program indulását,újra indítom..viszont programok telepítésénél is közbe zavarhat,így sokan nem kapcsolják be mert kényelmetlen tud lenni,viszont azt nem mondanám hogy haszontalan,mert házi vírus teszteken van hogy csak akkor ismer fel valamit a defender ha ez a gomb aktív,és gondolom a májkroszoft sem dísznek rakta bele. :)

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#1267) GEPESZ66 válasza #90384640 (#1266) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Sajnos egyszerű módszer nincs.
Ez is egy hiányosság szerintem.

(#1269) olasz61 válasza #90384640 (#1268) üzenetére


olasz61
tag

How to manually clear Windows Defender Protection History in Windows 10
[link]

(#1270) Dévacsen válasza olasz61 (#1269) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Ez hasznos infó köszi. :) .mondjuk 1 icike picike parányi gombocskát elhelyezhettek volna a felhasználói felületen,és egy kattintás alatt eltűnne mind,vírusteszteléskor tengernyi maradék gyűlik fel,de ez így már elviselhetőbb lesz,bár már ritkán használom a win-t.További szép napot. :R

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#1272) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

No ránéztem a defenderre,csoportházirendben(windows 10 pro verzióban elérhető csak) van rá lehetőség hogy karanténból hány nap elteltével törölje automatikusan a fájlokat(alapértelmezetten ez 30 nap)..a másik dolog,hogy hány perc elteltével törölje automatikusan a bejegyzéseket,találatokról,hibákról stb..ez utóbbit nem próbáltam még,sajnos akinek home verziója van azokon ez nem segít,úgy hogy lehetne egyszerűsíteni ezt a módszert.Itt van két kép. ez a karanténos téma..lejjebb a bejegyzésre vonatkozó.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#1274) Cs1csó válasza #90384640 (#1273) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akkor jobb ha tudod az uTorrent egy adware, bányász cucc, a régi verzió pedig már inkább biztonsági kockázat mint fájlcserélő program, használj Qbittorrent-et.

(#1275) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Még erősebb lett a Microsoft Defender...a tegnapi cikkben mintha a vállalati verziót ecsetelték volna,ebben viszont nem tér ki hogy most akkor mi a szitu,mintha minden win 10 ben benne lenne majd idővel.

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#1276) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Ma reggel ránéztem a win es gépemre,és frissült a defender az update en keresztül,lehet hogy most kapta meg a fentebbi plusz funkciót,nyomát,vagy valami utalást nem találtam egyébként a beállításoknál, Bár lehet az is mivel ritkábban használom ezt a gépet,csak most kaptam meg egy olyat amit más már megkapott. :)

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#1277) jobesz válasza huan (#1263) üzenetére


jobesz
tag

Én is keresek, mi a neve?

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1278) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Súlyos biztonsági kockázatnak tekinti a Microsoft ezt a Windows 10-trükköt

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#1279) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Jön Androidra a Microsoft Defender

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#1280) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Akadt egy nem is olyan kis gond a Windows 10 beépített víruskergetőjével

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#1281) Cs1csó válasza Dévacsen (#1280) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezen a részen jót röhögtem:

A Bleeping Computer egyébként megkérdezte a Microsofttól, hogy miért adták hozzá a parancssori programhoz az említett funkciót, a cég elhárította a válaszadást, s csak azt ismételte meg, hogy a Microsoft Defender kiszűri a rosszindulatú programokat.


A Plag által indított levelezésben is kb. hasonlóan informatív válaszokkal operáltak. :DDD

(#1282) Dévacsen válasza Cs1csó (#1281) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Igen,emlékszem.Döbbenet.

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#1283) hcs57 válasza Dévacsen (#1280) üzenetére


hcs57
őstag

Akit ez nem nyugtat meg, annak érdemes blokkolni az MpCmdRun.exe távoli helyekhez való csatlakozását <- ezt hogyan kell csinálni?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1284) Dévacsen válasza hcs57 (#1283) üzenetére


Dévacsen
senior tag

A windows tűzfalban kell letiltani a kimenő szabályoknál kell neki létrehozni egy tiltást.Én is letiltottam mivel nem is használom a defendert,nehogy nekem letöltsön valamit a háttérben,bár a tűzfalam jelezne ha kapcsolódik úgy sem tudna kisunnyogni. :D

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#1285) Cs1csó válasza Dévacsen (#1284) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha valaki megáltja a gépeden az Izaura összes részét akkor tudod modani, hogy "ez nem is én voltam, hanem a Windows töltötte le magától egy biztonsági kiskaput használva!" :DDD

(#1286) Dévacsen válasza Cs1csó (#1285) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Érdekes egyébként nálam a csoportházirendben minden le van tiltva,ami a defender hez tartozik,kikapcsolja a comodo amit ki kell,de ennek ellenére én még plussz mindent kiiktatok,próbálok valami kicsike kis erőt még a gépnek nyerni, csak ezért egyébként, ne fusson semmi ami nem kell...és erre föl a smartscreen csak menne kifelé rendületlenül,pedig böngészőkben mindenben ahol tudtam lekapcsoltam azt is ne fussanak de ő csak megy a tűzfal jelzi a kapcsolódási kísérleteket,hihetetlen. :D tisztára mint a ccleaner,az detto ugyanezt csinálja.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#1287) Cs1csó válasza Dévacsen (#1286) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD

(#1288) Dévacsen válasza Cs1csó (#1287) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Egyébként már rájöttem hogy miért,nálam ez be van állítva, és ezt a smartscreen ellenőrzi,rendszerszinten még dolgozik és figyeli amit letöltök.Viszont ezt nem kapcsolom BÁRHONNAN beállításra,mert ez is egy jó védelmi vonal. látni is a bitangot hogy ott skubizik a feladat kezelőben,áldozatra várva,tűkön ül hogy lecsaphasson valamire. :D

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#1289) Cs1csó válasza Dévacsen (#1288) üzenetére


Cs1csó
félisten

Harrrr! :DDD

(#1290) Dévacsen válasza hcs57 (#1283) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Ha nem találod az elérési utat,hogy hogy kell ideáig eljutni írjál nyugodtan,akkor pontról pontra vagy képekkel bemutatom.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#1291) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Ne dőljön be senki :) A Windows víruskeresőjének álcázza magát a QBot trójai

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#1292) GoodSpeed válasza Dévacsen (#1288) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

max közeli beállítások, hogy senki ne kapcsolgathasson semmit el 20H2 esetében ;)

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#1293) Dévacsen válasza GoodSpeed (#1292) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Köszi a munkád,jó az ha így összegezve van,amúgy ha defi van fent én is belövök mindent full ra amit csak tudok,és értek. :) Most az ESET IS van fenn,hozzám vágtak egy 1 éves kódot,5 eszközre, az SG fórumon..már másodszor,előzőt le kellet vennem mert kérlek szépen bios jelszóval védtem le a gépet hogy kártevők esetlegesen ne tudják módosítani,de valami megzavarhatott mert nem jegyeztem le,és most hónapokkal később gondoltam ráfrissítek a bios ra,és csak néztem hogy mi a szitu,mindent kipróbáltam hogy betörjek a saját gépembe,4 napig próbálkoztam amíg végre az egyik módszer bejött,1 perces munka volt betörni a gépbe. :D bios jelszó felül ír,bios frissít és béke van,erre megint belebotlottam az ESET IS 1 éves kódba,gondoltam élek vele.No röviden ennyi,úgy is már rég trécseltünk. :R

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#1294) Dévacsen válasza GoodSpeed (#1292) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Olvastad már? Biztonsági lapkát fejleszt Windows 10-hez a Microsoft

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#1295) GoodSpeed válasza Dévacsen (#1294) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Még nem, de elolvasom ma ;)

Köszi, tegnap még csináltam a gpedit.msc-s köröm előtt egy kisebb körutat :)

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#1296) Dévacsen válasza GoodSpeed (#1295) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Jó hogy itt vagy,már mint a fórumon úgy összességében,szerettem,/szeretem a videóidat,sokaknak megkönnyítheti az életét ha belebotlanak valamelyikbe a sok közül :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#1297) GoodSpeed válasza Dévacsen (#1296) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

:R Köszi :R

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#1298) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Azért azt értékelném ha nem a frissítés után derülnének ki az ilyen infók..hanem előtte hogy a felhasználó tehessen ellene valamit amíg nem jön a patch..Aktívan kihasznált, távoli kódfuttatást lehetővé tevő sebezhetőséget javított a Microsoft a Defender-ben

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#1299) Cs1csó válasza Dévacsen (#1298) üzenetére


Cs1csó
félisten

Engedd el, mindig vannak, lesznek, ilyen dolgok minden terméknél.

(#1300) height


height
aktív tag

Sziasztok!

Miért nem engedi be kapcsolni ezt a beállítást ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.