Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) daimonion válasza Dévacsen (#799) üzenetére


daimonion
senior tag

Igen csak ezzel megint az a baj, hogy szerintem ezzel a lépéssel és újítással nem a mezei userek fognak jól járni hanem az Vállalati felhasználók.Most is van olyan beállítás a defenderben ami feltétele az enterprise kiadás.Pont ez a Wdag dolog vagy mi.
azt ha jobban megnézitek a képeket ezt az Defender ATP-t csak vállalati ügyfelek érhetik el.Bár szerintem otthon is sok hasznát venné a mezei user.

(#802) Dévacsen válasza daimonion (#801) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Igen így van sajnos,első felindulásból nagy örömömben nem ellenőriztem le kikre vonatkozik :) de azt mondják lassan lefog csurogni hozzánk is.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#803) daimonion


daimonion
senior tag

Van egy jó hírem a Home tulajdonosoknak gpedit.msc ügyben
Most telepítettem fel egy Win10 home rendszert a legfrissebb creator update-vel
innen lekell tölteni egy Group Policy Enabler .bat file-t elindítani administrator módban és miután végzett voálá van gpedit .msc ahol lehet a Windows Defender beállításokat állítani.

Mondjuk ahogy nézem szerintem annyi lehetőség nincs benne mint a proban de azért lehet konfigurálni a Windows Defendert

Morrowind-
Majd lecsorog az :K

[ Szerkesztve ]

(#804) Dévacsen válasza daimonion (#803) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Fúúú de kafa,ugrok is neki. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#805) riki válasza daimonion (#803) üzenetére


riki
senior tag

:R :R :R

(#806) Dévacsen válasza daimonion (#803) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Rágom meg a zúzádat,ez tökéletes...nem hiszem el,ez már a teljes értékű,így elsőre,meg van ami kell..juuj de izgi..megyek belövöm,karácsony van.. :R köszönöm hogy fáradtál.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#807) daimonion


daimonion
senior tag

Nincs mit használjátok egészséggel. Azt nem tudom ,hogy ha jönnek frissítések akkor marad-e majd elválik. Remélem sokáig tudjuk használni

(#808) Szellem. válasza daimonion (#801) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nem merik meglépni, hogy az "Otthoni" felhasználók is rendelkezzenek egy komolyabb védelemmel. Nem hülyék ülnek ott. Egyszerűen nem akarnak belemenni egy újabb beperelésbe. Pedig, simán kiadhatnának egy nagyon komoly védelmi terméket és a felhasználó döntse el, hogy akarja e használni vagy sem.
Persze, ezzel a lépéssel nagy mértékben csökkenne azok tábora akik pénzt fognak adni egy 3rd party termékért. De, legalább megvan a választás joga és ha jelzik ezt a felhasználók felé, akkor nem tudnak beléjük kötni. A böngészőháborúban is az volt a gond, hogy nem jelezték a felhasználók felé, hogy van választási joguk. Amikor a böngészőválasztóval ezt megtették, mindenki befogta a pofáját.

(#809) Dévacsen válasza daimonion (#807) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Szépen működik a Defender,mindent amit hasznosnak véltem beállítottam rajta,SmartScreen szűrőt is,elmentettem az oldalt és a fájlt is a jövőben ha kellene,nehogy eltűnjön.Nem vettem észre lassulást vagy ilyesmi.Egyébként erről az oldalról csináltam délelőtt is,csak a bat fájlt nem telepítettem.A Microsoft oldalán jelezték tegnap hogy a Petya zsaroló,bekerült az adatbázisba,gondoltam megemlítem. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#810) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Azt írják az oldalon hogy a Windows 10 Home verzió is tartalmazza a csoportházirend funkciót,csak alapértelmezetten le van tiltva,és ezzl a bat fájlal,ami nem 3. személytől van,hanem hivatalos,ezzel engedélyezni lehet.----The good news is that Windows 10 Home Edition includes Group Policy feature on default installation but this feature is disabled by default. You just have to enable the feature to bring back gpedit.msc. The first step is to download the following file.

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#811) Doky586 válasza daimonion (#803) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

-

[ Szerkesztve ]

(#812) daimonion válasza Dévacsen (#809) üzenetére


daimonion
senior tag

:R Ez tényleg jó hír.Petya akkor kilőve. :C

(#813) Doky586 válasza daimonion (#803) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szuper, a végén nekem is sikerült Home-ra rakni a Csoportházirend-szerkesztőt.

Két bökkenő volt: hátha másoknak is előjön:
- a cmd-t nem mindegy honnan indítom: eleinte error11-et dobált a dism és 32 bitesnek hitte a 64 bites rendszerem
- sajnos se a képen se a videón nem látszódott hogy a felső részen levő rendszer beállítások mappát kell megnyitni, nem az alsó felhasználóit, ami ugyan olyan, de sokkal kevesebb dolgot tartalmaz. (jobban olvashatóra kellett volna az oldalakat méreteznetek, hogy a szöveg végig olvasható legyen) [kép]

Egyébként ez a Csoportházirend létrehozó bat win7 -en is működne?

[ Szerkesztve ]

(#814) daimonion válasza Szellem. (#808) üzenetére


daimonion
senior tag

Na de ezzel a megoldással újabb rágódni valót kapnak a külsős vírusírtó gyártók. Úgy néz ki, hogy az MS csak kezd egy kicsit komolyabban foglalkozni a biztonság kérdésével

Visszatér az EMET, a Microsoft Enhanced Mitigation Experience Toolkit - Windows Defender Exploit Guard néven, nagyjából hasonló funkciókkal és stílusban.

Announcing end-to-end security features in Windows 10

Windows 10 Creators Update provides next-gen ransomware protection

[ Szerkesztve ]

(#815) Szellem. válasza daimonion (#814) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Ideje komolyabban foglalkoznia az MS-nek a biztonság témakörével. Le kell tojni a 3rd Party gyártókat.
Csináljanak jobb, bugmentes termékeket. Egy jó ideje áll a piac ezen a téren és semmi komolyabb változás.

(#816) GEPESZ66 válasza daimonion (#803) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ezt korábban olvastam:
https://m.logout.hu/bejegyzes/bobalazs/gpedit_helyi_csoporthazirend-szrk_local_group_poli.html

(#817) Doky586 válasza GEPESZ66 (#816) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Win 10 -re a bat-os win10 verzió való: [link]
Az általad linkelt az a win7 verzió, azt én is megtaláltam és a win7-es gépemre raktam fel.

(#818) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Mióta bekapcsoltam a Defenderben a PUP védelmet,dolgozik szépen,Orbit Downloader,Utorrent,kíváncsiságból elkezdtem letölteni,mind a 2-őt likvidálta,még letöltés közben,és kiírta nagy komolyan hogy intézkedett... :D Az Orbitot pár éve a gyártói sunyi módon,kihasználva a nagy fehasználói tábort,DDOS támadáshoz használták fel,miközben a felhasználók töltögették a dolgaikat mit sem sejtve,ezért open candy ként kezelik a vírusirtók,az Utorrent is ebbe a kategóriába került,de ezt tudtjátok,kilett már beszélve.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#820) daimonion válasza GEPESZ66 (#816) üzenetére


daimonion
senior tag

Nem müködik a creator update-val viszont a gpedit bat file igen

(#821) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Lenne egy pár kérdésem:
Amióta megcsináltam a videókban lévő beállítást azóta Windows Defender Biztonsági központban a Felhőalapú védelem be van kapcsolva, de szürke illetve a Minták Automatikus beküldése is. Ez nálatok is ilyen aki elvégezte a beállításokat?

Az alábbi ablakot hogy tudom megnyitni:

(#822) #41133696 válasza Szellem. (#821) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az ablak nálam véletlen jött elő CU alatt: [link]

A másik két dolognak az oka, hogy a helyi biztonsági házirend szerkesztőben úgy lett beállítva, hogy a felhasználók ne kapcsolhassák ki ezeket az opciókat, ezért szürke.

(#823) Szellem. válasza #41133696 (#822) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Ok, ezt értem, de ezt hogy lehet elővarázsolni? valami módja csak van?

(#824) Doky586 válasza Szellem. (#821) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

1 = frissítés
2 = előzmények
3 = beállítások
4 = gyors, teljes, ...
4 = keresés most

ezeket nem tudtad? :))

(#825) Szellem. válasza Doky586 (#824) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Ez most mi volt? Mire írtad? Vagy csak jöttél és egy felesleges hsz.-t írtál, hogy közelebb kerülj a PH!Fisten ranghoz?

[ Szerkesztve ]

(#826) Doky586 válasza Szellem. (#825) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az általad bekeretezett pontok...

(#827) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Ez elérhető nekünk is?Windows Defender Advanced Threat Protection (ATP)
Ha megnézitek az oldalt akkor van egy ilyen, hogy Trial.
[link]

Vagy kell hozzá Enterprise?

Plusz itt egy videó

[ Szerkesztve ]

(#828) daimonion válasza Szellem. (#821) üzenetére


daimonion
senior tag

Amióta kijött a CU frissítés elméletileg ennek az ablaknak nem volna szabad eljönni ugyanis ezt váltották a Windows Defender Biztonsági Központtal. Tehát a pirossal bekeretezettek megtalálhatók a Windows Defender biztonsági központ egyes területein.
Ha úgy állítottad be ahogy Goodspeed videóján van akkor nagy valószínűséggel azért szürke és bekapcsolt mert azokat a rendszergazda kezeli és nem tudjátok kikapcsolni. Csak a Group Policy ban .Nálam pl símán ki és be lehet kapcsolni.

Doky586

Miért írsz be ha a kérdést értelmezni sem tudod ? :W :W

[ Szerkesztve ]

(#829) daimonion válasza Szellem. (#827) üzenetére


daimonion
senior tag

Kell hogy legyen céged

(#830) Szellem. válasza daimonion (#828) üzenetére


Szellem.
nagyúr

A képen azért vannak pirossal bejelölve a funkciók, mert épp azt a képet találtam a neten. :)
Nem a funkciók voltak a lényeg, hanem a "régi" Defender GUI.:)

De, a lényeg, hogy a szürke opciók azért szürkék, mert a gpedit.msc-ben bekapcsoltam, engedélyeztem, konfiguráltam őket.

(#831) Dévacsen válasza Szellem. (#830) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Ha hiszed ha nem,mióta megjelent ez a legutóbbi frissítés,én nem is tudtam hogy meg van a defendernek ez a régi GUI ja,most hogy betetted a képet,mégha nem is a gépedről azt hittem hogy a tiéd,ezért gondoltam egyet és keresni kezdtem,nem nagyon kellet,a program file mappában ott van,most már így használom a defendert,mert nekem meg hiányzott ez a régi téma,de mivel alapból nem töltötte be,azt hittem hogy nincs is,úgy hogy öröm van.. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#832) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Ezen hozzászólásomban írtam egy videóról és egy tesztolaldról. Lehet tesztelni a Defendert a ransomwarek és egyéb dolgok ellen. Az oldal abszolút veszélytelen. Nem valós kártevőt készít csak emulálja a veszélyt! Abszolút ártalmatlan!!!

Kaspersky pl. elbukott a Ransomware teszten!

[ Szerkesztve ]

(#833) daimonion válasza Dévacsen (#831) üzenetére


daimonion
senior tag

:C
Na bassz...Erre nem is gondoltam.Jó pap is holtig tanul.Már csücsül is a tálcán :R

(#834) daimonion válasza Szellem. (#832) üzenetére


daimonion
senior tag

Tegnapi tesztedhez képest ma már véd a Defender

(#835) Szellem. válasza daimonion (#834) üzenetére


Szellem.
nagyúr

A másik topicban válaszoltam! Nem jelez semmit, pedig reggel ellenőriztem a frissítéseket és semmit nem csinált.
Pedig, ugyan úgy van beállítva nekem mint nektek!

(#836) daimonion válasza Szellem. (#835) üzenetére


daimonion
senior tag

Beállításaim plusz a smart screen engedélyezve.

(#837) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Van egy olyan gyanúm hogy nem működik HOME-on a csoportházi..Bármit állítottam be,pl:hogy ne lehessen kikapcsolni a defendert,vagy a smart szűrő,semmi nemváltozott,de egyéb funkciók sem a rendszerben:letiltottam az automatikus lejátszást,kamerát,mikrofont stb...gép újraindít.És mindent simán tudtam állítani,holott nem lehetne.Edge,Firefox al is benyelte azt a kártevőt ez indított el a gyanakvás útján,szerintem nem működik,feltelepült de nem jó a csoportházi.Beállítottam a smart szűrőt hogy senki ne kapcsolhassa ki,és nem szürkült el,simán ki tudtam iktatni.Pro licence lesz ebből.. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#838) Doky586 válasza Dévacsen (#837) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nyilván ez 'csak' pénz kérdése.. Kinek mi éri meg. Havi 1 millkás fix fizuval én se gondolkodnék sokat.. :B

(#839) daimonion válasza Dévacsen (#837) üzenetére


daimonion
senior tag

Nem tudom mert ahhoz fel kéne raknom a pro-mat.
Most ez miatt a csoportházi miatt raktam Home-ot fel .A ranopmware dolgot megfogta.Most nincs időm kipróbálni, kerítést állítok.De a hétvégére kiderítem a dolgot.Ha e igaz akkor a kis progi írója jól átcseszte az embereket.
Doky586

Itt
már nem olyan drága .40.000 ft és már van pro oprendszered.Nem kell ahhoz milliomosnak lennei csak egy kicsit spórolni.Csak hát az ingyenélő magyaroknak könnyebb sírni mint spórolni.Cirka 5 hónap alatt meg is lehet venni.De ha KP ben gondolkodsz akkor is meglehet nem veszel sok xart, mint Coca Cola energiaital nem mész diszkóba nem cigizel vagy bármi és megvan a pro.Csak akarat kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#840) Dévacsen válasza daimonion (#839) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Ez érdekes,azt hittem neked a pro verzió fogta meg,no mindegy,újra tettem a rendszert nem akarok kisérletezgetni,elég hogy a pup védelmet regeditben belőttem,amúgy sem használom rendszergazdaként a gépet.Nem iszom,nem dohányzok,nem is kávézok,se energia ital,se üdítő se semmi,elég nekem a tiszta csapvíz,szerencsére nálunk kiválló minőségű csapvíz van,abból meg jófajta zöldteát csinálok ha épp kell,mást nem.Úgy hogy össze tudom tenni pro ra a pénzt.Egyébként van a hardveraprón,jogtiszta win 10 pro is,15 ezerért,nem felhasznált, bontatlan, EU-ban továbbértékesíthető licensz.Most nem jön be az oldal valamiért,nem tudom linkelni.Ennél a felhasználónál lehet elérni,sok ajánlással. (Schawo) Jövőre esedékes,mert akkor lesz gép véve..kb :)

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#841) Szellem. válasza daimonion (#839) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Ha jól tudom, akkor ha beírod a Home verzióba a Pro kódját, akkor nem kell újrahúzni a rendszert, mert magát upgradeli a Windows. Vagy ez változott?

(#842) daimonion válasza Szellem. (#841) üzenetére


daimonion
senior tag

majd kipróbálom.A betonoszlopok állnak már csak a vezérdrót kell meg a hálót felrakni
Morrowind
Nem is Neked írtam amit írtam hanem a Doky nevezetű felhasználónak. Néha baromira idegesítő, hogy csak pár kattintás a neten azt már lehet találni olcsón is pro változatot és még mindig vannak olyanok akik felakadnak azon hogy ha valaki prora akar váltani :(

(#843) #41133696


#41133696
törölt tag

No a szigorításnak a gyakorlati haszna:

Csak Filehippo-ról nem engedi :)

(#844) Dhampir válasza daimonion (#842) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez még a Windows tűzfalnál is erősebb védelmi rendszer lesz. :D

(#845) Dévacsen válasza #41133696 (#843) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Van itt egy kis plussz védelmi réteg,ha még nem tudnátok róla,ezt is érdemes bekapcsolni,csak rendszergazda fiókban érhető el,ott kell beállítani,utána már korlátozott fióknál nem is érhető el az opció,így változtatni sem tud rajta senki.Gépház-Alkalmazások és szolgáltatások-Alkalmazások telepítése-itt 3 opció van,érdemes bekapcsolni a középsőt,bármi akar települni az áruházon kívülről,figyelmeztető ablakot dob fel hogy engedi e a felhasználó,ez hasznos mert egy kártevőnél is ha felakar mászni szól,mintha még egy UAC lenne.És elnézést hogy a csoportházirend témával teleszórtuk a topicot. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#846) daimonion válasza Dhampir (#844) üzenetére


daimonion
senior tag

;] :C Azon vagyok.
PLAG

Időkőzben kipróbáltam, mert jól emlékeztél a Win 10 elfogadja a Win 8.1 kódokat így egy kód ebírásával és egy ujraindítással már win 10 64 bit Proban is vagyok.Azt való igaz hogy a Home-ban hiába állítottam a smart screent semmi eredmény a Proban már meg lehet tiltani, hoyg ki legyen kapcsolva meg stb stb.Ergo Morrowind nek igen jó meglátása volt, hogy hiába lehet előcsalni a gpedit.msc -t úgy néz ki nem sokat ér :(

(#847) Szellem. válasza daimonion (#846) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Örülök neki! :)
Úgy emlékeztem, hogy pl. a Windows 8.1-ben már csak kulcsot kellett beírni az upgradre. Alapból mindent telepít a Windows, de a kulcs határozza meg, hogy mely funkciók elérhetőek és melyek nem.

Sejtettem, hogy a Home-nál jól levédte az MS, hogy ne lehessen mókolással előhozni a beállításokat!
Azért a Home verziók túlságosan le vannak butítva!

(#848) Doky586 válasza Szellem. (#847) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"a Home verziók túlságosan le vannak butítva"
konkrétabban?

A publikus butítások abszolút nem hiányoznak..

(#849) Szellem. válasza Doky586 (#848) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Mit nem értesz? Fentebb már kibeszéltük, hogy mikre gondoltam, gondolunk. Lehet, neked nem hiányzik, de van akinek igen. A magam részéről nekem kell a csoportházirend funkció, éppen ezért nem vettem Home-ot.
De, persze, az igények mások és eltérőek. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.