Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) daimonion válasza riki (#750) üzenetére


daimonion
senior tag

Maximum a home verziónál ugyanis a CU ban a proban benne van

(#753) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. Hogy kell ideiglenesen (fél-1 órára) kikapcsolni win10 alatt a Defendert hogy amíg másolgatok a hdd-k közt addig se lassítson, ne akadályozza a szerinte káros tartalom átmásolását..?

(#754) daimonion válasza Doky586 (#753) üzenetére


daimonion
senior tag

Windows Defender biztonsági központ kinyit
Vírusok és veszélyforrások elleni védelem fülre rámegy
Vírusok és veszélyforrások elleni védelem beállításainál katt
Majd Valós idejű védelem KI állásba.
Ezután jön egy felugró ablak hogy engedélyezed-e hogy módosításokat végezzen akkor igent nyomsz és ki lesz kapcsolva. Viszont a jobb alsó sarokba felugrik egy figyelmeztető ablak .Na azt figyelmesen elolvasva NEM CSINÁLSZ SEMMIT. Csak az ablak jobb felső sarkában levő x re kattintasz.Mert ha a közepére kattintsz azzal a mozdulattal vissza is kapcsolod és kezdhetsz mindent előről.

(#755) Doky586 válasza daimonion (#754) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

:R

(#756) #41133696


#41133696
törölt tag

Most átnézem, aztán mivel Windows 10 PRO-m van felhúzom a védelmet :)

https://www.windowscentral.com/how-change-windows-defender-antivirus-cloud-protection-level-windows-10#change_windows_defender_protection_gpedit

De addig is:

Itt a letiltást lehet belőni, és akkor automatikusan cselekszik :)

(#758) #41133696 válasza #41133696 (#757) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ezért is kell az Edge használata mellé:

https://support.microsoft.com/en-ie/help/4013218/windows-10-app-browser-control-in-windows-defender

App and browser control in Windows Defender

The settings on the App & browser control page let you:
Block unrecognized apps, files, malicious sites, downloads, and web content.
Set up warnings for unrecognized apps, files, malicious sites, downloads, and web content.
Turn off blocking and warnings altogether.

(#759) Szellem. válasza #41133696 (#757) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Na, ez jó videó. Ez kellett. :R

(#760) #41133696 válasza Szellem. (#759) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi, itt a folytatás:

A Windows Defender biztonsági képességeinek kiaknázása Windows 10 PRO rendszeren II. - Youtube

Óránkénti automatikus frissítés keresés, a SmartScreen szűrő megkerülhetetlenné tétele Edge böngészőben, valamint a Hyper-V szolgáltatás bekapcsolása a Windows Defender Application Guard csoportházirenden belüli kezeléséhez.

(#761) Szellem. válasza #41133696 (#760) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Ez is jó. Ezt szerintem a sima vírusírtós topicba is megoszthatnád. Nem lenne rossza azok számára akik szidják a Defendert és nem értenek a beállításaihoz! :R
Javaslom, hogy mind a két videót oszd meg ott.

(#762) #41133696 válasza Szellem. (#761) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi, beraktam :K

(#763) Szellem. válasza #41133696 (#762) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Szerintem érdemes volt berakni, meg dolgoznod vele. Sokan nem ismerik ezeket a beállításokat!

(#764) #41133696 válasza Szellem. (#763) üzenetére


#41133696
törölt tag

A Windows Defender biztonsági képességeinek kiaknázása Windows 10 PRO OS-en III. - Youtube

- A Windows Defender víruskereső kikapcsolásának letiltása
- Rutin szerű szervizelés kikapcsolásának letiltása
- Viselkedés figyelés bekapcsolásának engedélyezése
- Az összes letöltött fájl és csatolmány vizsgálata - engedélyezése
- Fájl és programtevékenység figyelése a számítógépen - engedélyezése
- Nyerskötet írásával kapcsolatos értesítések engedélyezése
- A folyamat-ellenőrzés bekapcsolása, ha a valós idejű védelem engedélyezve van - szolgáltatás konfigurálása engedélyezett állapotra.
Ellenőrzés:
- Archív fájlok vizsgálatának engedélyezése nem konfigurált állapotról
- A pótlólagos teljes és gyors ellenőrzés engedélyezése
- E-mail ellenőrzés bekapcsolásának engedélyezése
- Heurisztika bekapcsolása engedélyezve
- Becsomagolt végrehajtható fájlok ellenőrzésének engedélyezése
- Cserélhető adathordozók (Pendrive pl) ellenőrzésének engedélyezése
- A CPU kihasználtság alapértelmezett 50%-ról való átállítása 80%-ra, a gyorsabb ellenőrzés céljából

Természetesen számos helyen a NEM konfigurált kvázi ugyanazt jelenti mint a manuális engedélyezés, de az utóbbi azért javasolt, mert ekkor nem térhet el esetileg sem.

(#765) Szellem. válasza #41133696 (#764) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Az a helyzet ezzel, hogy amikor átnyálaztam a gpedit.msc alatt a Defender beállításait, azt láttam, hogy egy csomó ezekből nincs konfigurálva azaz nincs engedélyezve, bekapcsolva! Mondjuk úgy a 80-90%-a. Ez meg azt jelenti, hogy jelentősen meg lehet vele növelni a Defender védelmi képességeit. Nem is értem egyébként, hogy mindezt miért kell ennyire bonyolulttá tenni. Lenne egy alap, meg egy kiterjesztett kezelőfelület és ott lehessen mókolni annak aki a Defender válassza. Ja, lehet, hogy ugatnának a 3rd Party szoftvergyártók?
Azért megnéznék egy tesztet a Defenderről, úgy, hogy a beállításai "feljebb" legyen húzva. Lehet, közel sem olyan rossz, mint amilyennek beállítják.

Fasza ez a videó, de ha nem lenne gond, szerintem összeszedhetnéd egy szöveges állományba magyarázattal és mehetne a topic első hsz.-ébe!
Meglepődne egy pár ember tőle, persze, pozitív értelemben! Meg szerintem bőven hasznos lenne!

[ Szerkesztve ]

(#766) #41133696 válasza Szellem. (#765) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja, én is most kezdem lépésenként beállítani :) Home-nál is meglehet, csak ott registryben. Muternál az van, nálam meg Pro.

Azért is írom le ide a videó alá szövegesen, meg a Youtube-on, illetve csinálom a videókat, ha egyszer újra kell húzni a Windows-t ne kelljen fejből mindent visszaállítani. Bár a GPMC megoldaná. Egyébként lehet ha így van beállítva Kaspersky sem tudja kikapcsolni. Azért mondom, hogy lehet, mert azért telepítéskor az UAC engedélyt kér.

(#767) Szellem. válasza #41133696 (#766) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Azt jól teszed, hogy ezeket le is írod.
Én fel is iratkoztam a csatornádra, hogy ezek meglegyenek. :)

Jó dolgok ezek és remélem, kicsit felnyitja azon userek szemét, akik abban a hitbe élnek, hogy szar a Defender és semmit sem ér.

(#768) Szellem. válasza #41133696 (#766) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Egy dolgot még elkészíthtnél. A Creators Update alatt a Windows Defender PUA védelem bekapcsolása.
Ez még jó lehet! Ha jól láttam, ezt nem lehet a gpedit.msc-ben megadni, hanem regisztrációs adatbázis módosítást kell elvégezni.

(#769) Doky586 válasza #41133696 (#766) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Lesz ebből Home verzión használható verzió leírás is?

A PRO verzióba bele se néztem, mert nincs csoportházirendem és hasonlók..

(#770) #41473792 válasza Szellem. (#768) üzenetére


#41473792
törölt tag

PUA bekapcsolása:
[link]

(#771) Szellem. válasza Doky586 (#769) üzenetére


Szellem.
nagyúr

A videó pedig Windows 10 Por-n készült. Szóval, ott kell gpedit.msc előhívásával elvégezni a videón látottakat.

(#772) #41133696 válasza Szellem. (#768) üzenetére


#41133696
törölt tag

Eredetileg azt kerestem volna pont :-) Csak mivel nem találtam kezdtem el, a többivel finomkodni. Lényegében annak köszönhetem, hogy a gpedit. Msn-ben benéztem, na meg az Edge még biztonságosabbá tételének pl ( Windows Defender Application Guard).

Anyumnál W10 Home verzió van, ott kénytelen leszek registry mókolással megoldani. Ahhoz a videóhoz az kell, hogy TeamViewer segítségével itthonról csináljam meg, mert az egy olyan régi gép, ami nem alkalmas korszerű videórögzítésre (AMD Radeon HD 3850 256 MB VRAM VGA kártya van benne, 3 GB RAM, AMD Athlon 64 X2 4200+ s939 CPU, ASUS A8N-SLI alaplap) de van benne egy Kingston SSD Now 64 GB. Os rendszer tárhely, és évek óta jól megy benne, mert a TRIM működik a Microsoft féle driverrel annak ellenére, hogy az alaplap nem ismeri az AHCI-t).

(#773) Szellem. válasza #41133696 (#772) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nem baj. Ez így pont elég lett! Egyébként, nem egy bonyolult dolog beállítani manuálisan a Defendert. Ha valaki nem nézi meg a videóidat, de elolvassa a beállításokat figyelmesen amik elérhetőek a gpedit.msc-ben, akkor simán meg tudja csinálni.
Baromi egyszerűek és kézenfekvőek a leírások hozzá. Nyilván attól bonyolult, hogy mindezt nem egy GUI-n keresztül oldod meg, hanem be kell menni a beállítás szerkesztőbe.

(#774) daimonion válasza #41473792 (#770) üzenetére


daimonion
senior tag

Creator Updateben NEM KELL így mókólni már

Egyszerűen gpedit.msc-t és szépen lehet konfigurálni a PUA védelmet.Elég részletesen és jól.

(#775) #41133696 válasza Szellem. (#773) üzenetére


#41133696
törölt tag

Pontosan. Alapértelmezés szerint is jól véd, de így biztosabb.

A Windows Defender biztonsági képességeinek kiaknázása Windows 10 PRO rendszeren IV. - Youtube

Beállítottam, hogy ne 2 hetes def.állományok után jelezze, hogy elavult a mai világban, hanem 1 nap után. Az MBAM Premium is így van egyébként nálam belőve.

Valamint a videóban látható a beállított helyicsoportházirend-szerkesztő biztonsági mentése is.

(#776) Szellem. válasza #41133696 (#775) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Szuper lett! :)
Köszi Laci! Szerintem ezzel a 4 videóval le van fedve a Defender beállításainak lehetősége. Ennél több szerintem nem is kell.
A lényeg benne van mind a 4 videóban.

(#777) Szellem. válasza daimonion (#774) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nekem ebből a második beállítást nem engedi valamiért bekapcsolni. Le van tíltva de én nem tíltottam le.

(#778) Szellem. válasza Szellem. (#777) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Megoldódott.

(#779) #41133696 válasza Szellem. (#776) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi :R

Elvileg, Home verziónál is lehet külön letölteni GPO-t-t de inkább a Registry mókolás, mint nem ellenőrzött forrás :)

Valami DeviantArt-os link volt :)

(#780) Dévacsen válasza #41133696 (#779) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Próbáltam pár hónapja ezt a DeviantArt-os exe. témát,meg van ügyesen,működik is a csoportházirend,előjön szépen,csak az a baj hogy nem úgy mint a PRO verzióban,sokkal kevesebb lehetőség van,és ráadásul csak a defender miatt csináltam meg,és pont az nincs benne,(legalábbis én nem találtam)nem tudtam sehogy állítani sajnos a HOME verzióban,úgy hogy ha tudsz valami kis iránymutatást adni,az jól jönne, majd ha lesz időd..registryben is néztem de nem tudtam sehogy előcsalni semmilyen lehetőséget ahol konfigolhatnám. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#781) Szellem. válasza #41133696 (#779) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nem ide tartozik, de a Creators Update után nem akar leállni a laptopom.
Hiába a leállításra nyomok, van amikor kikapcsol a kijelző, de megy a ventillátor és világít a bekapcsoló gomb.
Lehet erre megoldás?

(#782) Szellem. válasza Szellem. (#781) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Bocs, az offért, de lehet megvan a gebasz. Ki kellett kapcsolni a DPTF-et a biosban.

[ Szerkesztve ]

(#783) #41133696 válasza Dévacsen (#780) üzenetére


#41133696
törölt tag

A beállítások után, most így néz ki a Defender GUI-s egyik releváns panelje:

A SmartScreen szűrőt immár a felhasználó nem kapcsolhatja ki :K

Ezen az oldalon: http://www.amtso.org/feature-settings-check-potentially-unwanted-applications/ pedig lehet tesztelni a PUP-védelmet.

Eredmény :) A GPO beállításnak köszönhetően :)

Délután lehet megcsinálom a Home verzión is a registry beállítással :K

(#784) #41133696 válasza #41133696 (#783) üzenetére


#41133696
törölt tag

Természetesen a megbízható cuccok továbbra is letöltődnek EDGE-dzsel :

(#785) Dévacsen válasza #41133696 (#783) üzenetére


Dévacsen
senior tag

PUP védelmet beállítottam,ebben az új verzióban már ott a mappa,amit előzőben még létre kellet hozni :) Sok sikert,ha nem lehet kivitelezni sehogy,legközelebb pro verziót veszek a win ből,jövőre akarok új gépet építeni,és mivel játékra lesz nem kell rá más védelem,nem akarom hogy bármi bezavarjon miközben barangolok,meg nem azért épít erőművet az ember hogy 1db szoftver lelakja,gondolok itt a vírusirtókra.Sok vírusirtó cég azt hiszi az ő szoftverüknek építi a felhasználó az erőművet. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#786) #41133696 válasza Dévacsen (#785) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja, magamnak én is PRO-t vásároltam csak én főleg a BitLocker miatt. Viszont tény, hogy a Helyiházirend-szerkesztő adta komfort is jelentős pozitívum.

(#787) Dévacsen válasza #41133696 (#786) üzenetére


Dévacsen
senior tag

No még a Bitlocker hez sem volt szerencsém,az is jó lesz biztos,mindig home verzióm volt.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#788) ra^ven


ra^ven
senior tag

Üdv!

Jelenleg avast internet securityt használok, defenderről nem nagyon láttam tesztet, megbízható az is, vagy még gyerekcipőben jár?

Köszi.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#789) #41133696 válasza ra^ven (#788) üzenetére


#41133696
törölt tag

Megbízható.

(#790) daimonion válasza ra^ven (#788) üzenetére


daimonion
senior tag

Az előző HSZ -t kiegészítve.
megbízható a Defender ha:
- Ismered a gpedit.msc használatát és Win10 pro oprendszerd van
- Nem vagy egy next next finish user és tudod hogy mire is kattintgatsz
- plusz igen tudatos felhasználó vagy, akkor igen sok örömet okoz a Defender a maga módján.
Ajánlom figyelmedbe az előző hsz irójának a videós Defender útmutatóját.Igen hasznos dolog

(#791) #41133696


#41133696
törölt tag

Ehh:

[ Szerkesztve ]

(#792) Doky586 válasza daimonion (#790) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én (hírből) ismerem a gpedit.msc -t. Na és..?
Win Home verziót használok legálisan.
Nem lopom a win-t, se a pénzt hogy lecseréljem. :K

Egyébként miket lehet(ne) állítani rajta?

[ Szerkesztve ]

(#793) daimonion válasza Doky586 (#792) üzenetére


daimonion
senior tag

Szerintem baromi nem nagy trükk visszaolvasni mondjuk a 756-os Hsz ig / pár görgetés / és onnan szépen végignézni a videókat.Nem véletlenül írtam azt hogy pár Hsz-el feljebb
Mondjuk az ilyen hangvételű Hsz-ek helyett pedig használnád a Google keresőt akkor kapnál egy ilyen találatot

https://www.itechtics.com/enable-gpedit-windows-10-home/
Egyébként miket lehet(ne) állítani rajta?
ez is feljebb taglalva a videókban :R

[ Szerkesztve ]

(#794) ra^ven válasza daimonion (#790) üzenetére


ra^ven
senior tag

Néztem igen, köszi.
Rosszul fogalmaztam, pro rendszernél alapjáraton ezek szerint kevés.
Csak filóztam azon megvenném a malwarebytes egy évre avagy a KIS-t.

Ritkán vagyok tudatos felhasználó. :)

[ Szerkesztve ]

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#795) #41133696


#41133696
törölt tag

Betekintés a Windows 10-ben található fokozott biztonságú Windows tűzfal világába - Youtube

Ezt még ha beböffentem úgy, hogy a kimenők is csak MS termékek, meg egyéb megbízható cuccok lehetnek pláne klassz lesz :)

(#796) Szellem. válasza #41133696 (#795) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Ez is jó lett. :)
Megcsinálhatnád Laci az első hsz.-t. Bele kéne tenni, hogy, hogyan állítsa be a user a Defendert, ha meg Home Windowsa van, akkor ott mit kell tennie, illetve a Windows tűzfal beállítását. Együtt a kettő nem lenne rossz és sok usernek segíthet aki a Defendert válassza.

(#797) Dévacsen válasza #41133696 (#757) üzenetére


Dévacsen
senior tag

No,megnéztem mégegyszer Win 7 HOME-x64 verzión,azt tudom mondani továbbra is,talán az a legjobb szó rá hogy nem lesz teljes értékű a csoportházirend,így utólag telepítve.Ott ahol a videóban neked,a felügyeleti sablonk--windows összetevők rész van,ott a home verzióban csak 15 féle lehetőség van,és sajnos a defender nincs közte,és tengernyi más lehetőség sem,túlnyomó részt angolul jelenik meg majdnem minden,de ha ott lenne megtaláltam volna és be is állítgattam volna,egyenként átnéztem minden sort sehol nincs a defender.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#798) Szellem. válasza Dévacsen (#797) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Sajnos, az a helyzet, hogy nem véletlenül van a Home verzióban a korlátozás. Ergo, nem lehet semmilyen mókolással teljesen feloldani a korlátot. Sosem lesz olyan, mintha egy Pro vagy Enterprise verzió lenne telepítve. Amit egyébként nem értek, mivel azért mert valaki Home változatot használ, attól még kellhet neki, hogy hozzáférjen beállításokhoz. Ez a korlátozás inkább fölösleges mint hasznos.

(#799) Dévacsen válasza Szellem. (#798) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Szép is lett volna ha ilyen könnyen menne. :) Itt a jó hír...A Windows következő, ősszel megjelenő frissítése minden elődjénél biztonságosabb lesz - jelentette be kedden a Microsoft. Redmond több új védelmi technológiát is be fog építeni a rendszerben, amik többek között mesterséges intelligencia, valamint felhős fenyegetéselemzés segítségével állják majd útját a hackereknek és vírusoknak.... :) [link]

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#800) Szellem. válasza Dévacsen (#799) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Na, majd lesz-kapsz az MS-nek! Ismét jön a Kaspersky, meg a többi cég és jól be fogják perelni, mert az MS jóval biztonságossá és bugmentessé teszi a védelmét. Majd megint lesznek nyivákolók, akik ezt fogják szajkózni. Pedig, ha jól belegondolunk, ezt, illetve ezeket a lépéseket, már korábban is meg tudták volna lépni.
Kicsit át fog rendeződni az AV világ. Legalább normális termékeket fognak csinálni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.