Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Egorov válasza Gorneck (#100) üzenetére


Egorov
aktív tag

:R

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#102) koshmar


koshmar
őstag

Szerintem ingyenes létére egy elképesztően jó vírusírtó.
A múltkor talált a "laptopomon" egy trójait, egyből elkapta, és eltávolította.
Respect!! :R

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#103) #41133696


#41133696
törölt tag

Úgysem használtam, így engedtem neki, hogy karanténozza :)

(#104) Lars válasza #41133696 (#103) üzenetére


Lars
őstag

Erről írtál cikket is ? Remélem hogy csak vak riasztás.

(#105) #41133696 válasza Lars (#104) üzenetére


#41133696
törölt tag

http://logout.hu/cikk/microsoft_security_essentials_2_0/eloszo.html :K

Szerintem nem fals, mert emlékeim szerint van a Diskmarnak reklám sara.

[ Szerkesztve ]

(#106) #41133696 válasza #41133696 (#105) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#107) Lars válasza #41133696 (#105) üzenetére


Lars
őstag

Diskmark-ra gondoltam :B
MSE-t tudom, olvastam, használom, miegymás :D

(#108) #41133696 válasza Lars (#107) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja, arról készülök írni, együtt lesz a DiskInfoval ;)

(#109) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló, nekem kb negyedszer csinálja mióta újratelepítettem a Windows-t hogy néha elakad a frissítésben, ilyenkor csak annyit lehet csinálni, hogy a gépet újraindítom , és a Windows Update-ről szedem le a frissítést. Ezzel a jelenséggel más is találkozott már ?

(#110) ro_bert17 válasza #41133696 (#109) üzenetére


ro_bert17
őstag

Én igen, bár azt tapasztaltam, hogy csak "vállalati" környezetben (dhcp=>proxy) (magán célra) telepítés esetén.

(#111) #41133696 válasza ro_bert17 (#110) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi :R, akkor nem egyedi az eset, bár én itthon helyi hálózatban használom egy gépen .

Most már csak W.U-n keresztül frissítem.

[ Szerkesztve ]

(#112) Lars válasza #41133696 (#111) üzenetére


Lars
őstag

Nekem csak megakadni szokott, van hogy 2-percig is. Mondjuk nem egy atomreaktoron futtatom, a laptop el tud szöszölni vele. Neked teljesen megáll, vagy csak nem győzöd kivárni ?

(#113) #41133696 válasza Lars (#112) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nálam totál megáll, de 5 percnél tovább szerintem nem vártam :)

Szerk : Azért bosszant mert a régi Windows-on sohasem csinált ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#114) Lars válasza #41133696 (#113) üzenetére


Lars
őstag

Hát bosszantó is lehet. Nekem a laptopon asus féle windows van, meg mondom nem is acélos az a 2 mag 1.2 Ghz-n, annak is tudtam be. Mondjuk 5 perc az tényleg sok, elég erősek azok a gépek amik neked vannak.

(#115) #41133696 válasza Lars (#114) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igazság szerint arra lennék még kíváncsi , hogy vajon akkor is előfordulna e ha hagynám, hogy magától frissítsen. Gondolom igen, de mivel manuális frissítés esetében sem jön elő minden alkalommal, így ennek kipróbálása is időigényes műveletnek adódna, szóval marad a W.U :)

(#116) #41133696


#41133696
törölt tag

0:06-kor kerestem frissítést a Windows Update-n keresztül MSE-hez, azt mondta, hogy nincs. Furáltam, ezért 0:08-kor kézzel kerestem frissítését az MSE-ből, talált, töltött , telepített :F

(#117) Gorneck válasza #41133696 (#116) üzenetére


Gorneck
titán

Túl sokat foglalkozol már sztem ezzel a témával...hagyd hogy végezze a dolgát a progi...

Gorneck#1239

(#118) F34R válasza #41133696 (#116) üzenetére


F34R
nagyúr

lol . mivel én nem olyan régen kezdtem el használni és nem is Win 7-m van én arra gondolok hogy MSE előbb találna update-t mint WU , csak a programon belül kesze-kusza erre a megoldás reggel néztem én is volt már frissítés de automatikusan nem töltött le semmit , csak manuálisan nekem kicsit fura ez :F

(#119) Gorneck válasza F34R (#118) üzenetére


Gorneck
titán

Amelyik előbb keres az fog találni.
Nem folyamat csekkol MSE, hiába jön ki a napi háromból egy friss, ha már ő ellenőrzött és nem talált frissebb adatbázist. Ezért van az, hogy manuál keres lehúzza az újabb definíciós fájlt...
Nem kell túlbonyolítani ennyire ezt...

Gorneck#1239

(#120) koshmar


koshmar
őstag

Nem tudom, hogy próbáltátok-e már a teljes vizsgálatot.
Én egy kicsit soknak tartom a 4 órás vizsgálatot.... van, hogy egész nap nem gépezek annyit, nemhogy egyszerre.
De ha ez kell a teljes átvizsgáláshoz, akkor ez.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#121) Lars válasza koshmar (#120) üzenetére


Lars
őstag

GoodSpeed kolléga amikor írta a tesztet a programról, kifejtette, hogy nagyon nem mindegy, milyen összetételű cuccot vizsgál át a program. A tömörített dolgokkal sokat szöszmötöl. Ő mondjuk a Linux iso-kat emelte ki, az még ráadásul sok file is, és még úgymond " csomagolva " is van. Nekem a laptopomon ilyesmi nincs, azon hamar végez, pedig nem egy számítás bajnok a gép :D

(#122) ro_bert17 válasza Lars (#121) üzenetére


ro_bert17
őstag

Én a múltkor egy elég erős vistás laptopon intdítottam el, amire rá volt dugva egy 320 GB-os zip, és jelszóval védett fájlokkal majdnem tele külső HDD. Majdnem 10 óra alatt végzett is. :)

(#123) F34R válasza koshmar (#120) üzenetére


F34R
nagyúr

nem tudom nálam akkor elég nagy kutyvasz van 20 perc alatt lezavarta persze 190.000 fájlt csak többsége zene ,film

(#124) koshmar válasza F34R (#123) üzenetére


koshmar
őstag

Hát én lényegében még egyszer sem csináltam teljes vizsgálatot, csak GoodSpeed kolléga linkelt képén láttam, hogy 4 óra 18 perc és még nem is végzett.

Én naponta szoktam csinálni gyors vizsgálatokat, szerencsére sosem talál semmi gyanúsat. :)

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#125) Lars


Lars
őstag

No én most megcsináltam felbuzdulva kissé. A Laptop, egy telepített win 7 x64-el, meg pár telepített program, jó sok családi kép, nagyjából erős 3/4-ig van a winyó, és könnyed 1 óra 50 percig csinálta. Hozzáteszem, ez egy ulv-s c2d celeron 1.2 Ghz-n :D
Ja és 250-es winyó. Kb 680.000 file-t nézett meg. Mondjuk ilyet gyakran nem fogok csinálni az biztos, jó nekem a gyors keresés :D

(#126) #41133696 válasza Lars (#121) üzenetére


#41133696
törölt tag

Jaja, mostanában 2 óra alatt végez :K

No rájöttem , hogy mi akaszthatta meg a manuális frissítést. Az alvó módnak is ez tett be, miután uninstalláltam egyik probléma sem fordult elő.

(#127) koshmar


koshmar
őstag

MSE-nél be lehet állítani, hogy a gép bekapcsolásakor ne jöjjön be automatikusan?
Ha igen, akkor saját menüjében, vagy az msconfig menüben?

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#128) TRob1


TRob1
veterán

Ez mennyire lehet valós? (mert ha az, akkor gáz)

¤ R'n'R ¤

(#129) blattida válasza TRob1 (#128) üzenetére


blattida
nagyúr

Egy bő háromezres minta alapján ítélni meglehetősen botor dolog, nem kell foglalkozni vele. :N
Nem az mse védelmében írtam, csak a tényszerűség kedvéért, ráadásul azt sem tudni, mely programverziókat tesztelték a drága brazilok...ez komolytalan. :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#130) Lars


Lars
őstag

Nekem csak az ezzel a problémám, hogy ezt miért közli le akkor a Vírus híradó ?
Esetleg a cikk írója oda tehetné, hogy fenntartásokkal kell kezelni a leírtakat, vagy a cikkben szereplő számok mellé egy másik vizsgálati metódus számait is oda tenni, mert az egyszerű laikus ( én sem vagyok sokkal jobb ebben a témában, baromira nem foglalkozom vele ) ne kapjon egyből szívszélütést.
( Irónia on )
Én azzal nyugtatgatom magam, hogy az egyik gépemen avast van, legalább 50 %-ban megúszom :D
( irónia off )

(#131) blattida válasza Lars (#130) üzenetére


blattida
nagyúr

Azért, mert mögöttük olyan cég áll, amelynek az az érdeke, hogy fizetős av-t használjon a kedves felhasználó, azaz fizessen.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#132) Lars válasza blattida (#131) üzenetére


Lars
őstag

Én ezt értem, csak gusztustalan dolog :U

(#133) TRob1 válasza blattida (#129) üzenetére


TRob1
veterán

Ok, köszi, akkor még bízok benne (addig ameddig nem lesz valami kissebb-nagyobb baj :D )

¤ R'n'R ¤

(#134) sz.j


sz.j
nagyúr

Ha esetleg még nem lett volna téma:
Biztonsági hiba a Microsoft víruskeresőjében

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#135) #41133696 válasza sz.j (#134) üzenetére


#41133696
törölt tag

Csak volt ;]

(#136) szente


szente
addikt

hali

egy korábban vírusosnak vélt file figyelmen kívül hagyását hol lehet vissza vonni?

üdv.

(#137) TRob1 válasza szente (#136) üzenetére


TRob1
veterán

Katt az MSE ikonra, előzmények/csak engedélyezett elemek elé pötty, és pipa annak amit mégse szeretnél engedélyezni, majd alul eltávolítás.

¤ R'n'R ¤

(#138) szente válasza TRob1 (#137) üzenetére


szente
addikt

kész,de ha a minden felderített elemet választom ki a listából,akkor ugyan ott van,engedélyezettként. :F akkor most tuti jó?

(#139) TRob1 válasza szente (#138) üzenetére


TRob1
veterán

Milyen dátummal van ott? És a karanténba helyezett elemeknél mit mutat?

¤ R'n'R ¤

(#140) szente válasza TRob1 (#139) üzenetére


szente
addikt

karantén üres,és mai dátum van a fertőzött file-oknál.(ma is történt az incidens)

(#141) polonic válasza szente (#140) üzenetére


polonic
félisten

Beállításokban kizárt fájloknál esetleg?

(#142) szente válasza polonic (#141) üzenetére


szente
addikt

tök üres minden...na mindegy,amúgy semmi anomália.csak nem szoptam be.
azért köszi nektek a segítséget! :R

(#143) #41133696


#41133696
törölt tag

A Microsoft Security Essentials 2.0 remekül együttműködik az Internet Explorer 8-al és 9-el. Az iménti ablakocskák épp akkor jelentek meg amikor IE9-el egy ingyenes képtárhelyre keveredtem , egy fórumba voltak a képek Thumnailjei beágyazva :)

Csak gondoltam megmutatom mi be futottam :)

(#144) Lars válasza #41133696 (#143) üzenetére


Lars
őstag

Megnyugtató, hogy dolgozik, néha olyan csendesen bújik meg a gépen, ogy felmerülnek bennem kétségek :)
Életem során nem nagyon találkoztam még ilyen néma vírusirtóval :D
Talán pont ezért is szimpatikus. Köszi a megfigyelést :R

(#145) moonman válasza #41133696 (#143) üzenetére


moonman
titán

"ingyenes képtárhely", mi...? ;]

(#146) bobsys válasza moonman (#145) üzenetére


bobsys
addikt

:D

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#147) Egorov válasza Lars (#144) üzenetére


Egorov
aktív tag

Már én is kezdtem azt hinni, hogy valami nem stimmel, mert nem "pofázik" csak akkor, amikor már 1 hónapja nem volt teljes vizsgálat. :DDD De látom működik rendesen.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#148) T_Stark


T_Stark
őstag

Az MSE olyan mint Isten. Mindenki tudja hogy ott van a háttérben, de még senki sem látta dolgozni :DDD

(#149) Gyufaaa válasza T_Stark (#148) üzenetére


Gyufaaa
veterán

:DDD Az de kemény! :DDD

(#150) #41133696 válasza moonman (#145) üzenetére


#41133696
törölt tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.