Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Office és Office 365 topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5801) peter889 válasza BigManus (#5800) üzenetére


peter889
őstag

Köszönöm szépen a válaszaitok. :R

Nekem van 2 db. 500 GB-os WD blue HDD-m, egyelőre azon is vannak biztonsági másolataim. Csak ritkán csatlakoztatom az asztali gépembe.
Egy 1 TB-os Blue HDD-men is vannak biztonsági másolataim.
Csak arra gondoltam, a kis helyfoglalású fontos adataimról készítek plusz biztonsági másolatot DVD lemezre is. Hogy nyugodtabb legyek. :)
Az egyszer írható DVD lemeznek van egy olyan előnye is, hogy semmiképpen sem íródhat felül - de lehet csak én akarom túlbiztosítani magam.
Aztán, ha van egy fájl, ami időről-időre módosul, elméletileg tönkremehet, olvashatatlanná válhat. Ha ilyen fájlról készítek időről- időre biztonsági mentést, rendre felülírva HDD-re, akkor a biztonsági másolat is a tönkrement fájlt fogja tartalmazni. Míg ha időközönként DVD-re van mentve, akkor előbányászhatom a múltból az utolsó működőképes változatot. Persze azt is meg lehet tenni, hogy egy HDD-n vannak tárolva a különböző időállapotok...
----
#5796 Fire/SOUL/CD, nincs M-Disc íróm, és ahogy nézem az árait, szerintem sem lenne érdemes beruháznom rá.

#5797 wwhy,
Felhővel kapcsoltban van egy olyan félelmem is, hogy tévedésből megosztom a tartalmát olyan helyre, ahová nem kellene. Valamit nagyon félreklikkelek mondjuk.
Nyilván ennek nagyon minimális az esélye, de akkor is.
Bár vannak a GoogleDrive-on is biztonsági másolataim.

Tényleg igaz, hogy ha ritkán van használva a HDD, akkor a bad szektorosodás esélye is kicsi.

#5798 Dzsekó, jó hogy írtad a Maxellt, mert már majdnem olyat vettem, akkor inkább veszek helyette Verbatimot majd. :)
Nekem már sajnos volt olyan is, hogy márkás (talán TDK) újraírható DVD lemezről évek múltán nem tudtam ismételten telepíteni a Win7-et.
Illetve noname pendrive-ot szintén nem tudtam Win7 telepítőnek használni.

#5800 BigManus, vannak ingyenes fiókjaim a Google-ra, OneDrivre még nincsenek.
RaiDrive az egy gépre telepíthető fájlkezelő, ami nem igényli a Google és OneDrive webes felületeire való belépést?

[ Szerkesztve ]

(#5802) #46824192 válasza peter889 (#5801) üzenetére


#46824192
törölt tag

Google és ms felhőnek is van saját kliense.
Mi értelme harmadik felet beengedni a játékba?
(raidrive)

(#5803) peter889 válasza #46824192 (#5802) üzenetére


peter889
őstag

Értem, köszi.
A Google felajánlotta: Asztali Drive letöltése:GoogleDriveSetup.
Erre gondolsz a Google esetében?

(#5804) wwhy válasza peter889 (#5801) üzenetére


wwhy
veterán

Utolsó off részemről adattárolás tekintetében: kicsit az az érzésem, hogy nagy benned a para ;] DVD-t használni - szerintem - kb. olyan, mintha az autód mögé kötnél két ökröt, és vinnéd magaddal, mert ki tudja ... Vagy van egy kanna benya is tartaléknak az autódban ;]?
Elméletileg minden megtörténhet, lehet élet a halál után, lehet reinkarnáció, sőt, még Krisztusnak is lehetett felesége.
Kicsit ellentmondásos, ahogy a dolgokhoz állsz: nagy biztonság kellene, de az M-disc - értelemszerűen - kiesik a kosaradból, viszont jó neked egy DVD, amit egy HDD-vel még csak nem is lehet egy lapon emlegetni. A felhőtől meg parázol. Aztán meg minden DVD-det havonta/félévente ellenőrzöd, hogy olvasható-e :F
Egy a lényeg: minőségi adathordozót kell venni, és mivel adattárolásra használod, a meghibásodás/adatvesztés esélye nagyon lecsökken. Van lassan 30 éves 64MB-os (!) Kodak CF-kártyám, a rajta lévő 3 kép mindmáig olvasható. Vannak BlueRay mentéseim is, legalább 10 éve rájuk sem néztem, mert ha kellett valami, akkor egyszerűbb, gyorsabb a felhő.
És hogy ne csak a számat koptassam, elmondok egy "titkot": minden backup CD/DVD-m Taiyo Yuden. Nem volt ócó/egyszerű beszerezni, de az akkori tesztek alapján nem volt jobb (földi halandó szinttel mérve). Keress ilyen eredeti lemezt - nem CMC, mert az állítólag már nem nem olyan jó (a TY eladta a CMC-nek CD, DVD, BR részlegét - ha jól tudom). Volt TY-es Verbatim DVD-R, médiakód TYG03, vagy JVC, Plextor. És max. 4-8x legyen az írási sebesség ...
Uff, én beszéltem :K

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#5805) BigManus válasza #46824192 (#5802) üzenetére


BigManus
addikt

Szerintem nekem akartad címezni...
Nos egyszerűbb a mentéseket úgy kezelni, hogy meghajtóként vannak csatolva.
Annak nem látom értelmét, hogy kettő klienst telepítse, minek?
A RaiDrive kiváltja a kettőt.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#5806) #46824192 válasza BigManus (#5805) üzenetére


#46824192
törölt tag

Nem neked akartam címezni...

DE /ha már írtál/

inkább két saját kliens a gyártóktól és akkor az automatizált menetés is meg van oldva, mint egy random harmadikat telepíteni (és átadni az accounokat) :)

[ Szerkesztve ]

(#5807) peter889 válasza wwhy (#5804) üzenetére


peter889
őstag

Köszi a választ.
Igazából mindig is ritkán használtam CD-t/DVD-t, meglehet nincs elég tapasztalatom a megbízhatatlanságukra.
Majd utánanézek annak a Taiyo Yuden lemezeknek, bár lehet nehéz a beszerzése, hogy ne kelljen nagyon magas postaköltséget fizetni.
Kíváncsi lennék, mondjuk 200 év múlva mi lesz olvasható a különféle adattárolókon. :) Bár addigra mindegy lesz. :)

(#5808) BigManus válasza #46824192 (#5806) üzenetére


BigManus
addikt

Át adni? Ne már... A Google-nek, a Microsoft-nak nem adod át?
RaiDrive-nál volt esetleg probléma az accountok-nál?
Érdekes dolog a paranoia... ;)

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#5809) #46824192 válasza BigManus (#5808) üzenetére


#46824192
törölt tag

Ms és googlenek nem kell átadni, mivel tőlük kaptad, ők az account kibocsátói.

A példád kb olyan buta volt most,mint ha pl. a szerencsejáték zrt-nek nem mutatom meg a nyertes szelvényt, mert megtudják a nyerőszámokat :))

Nem követem a raidrive előéletét , de azt gondolom ez nem paranoia ,hanem józan ész.
Nem tudni mit pofázik hazafelé a program, azt ők hogyan kezelik, stb ..stb ...
Ezek kiderítése helyett , sokkal egyszerűbb ,ha nem is tudják.

(#5810) BigManus válasza #46824192 (#5809) üzenetére


BigManus
addikt

A példám buta volt... Értem 😂

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#5811) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

2021-es Microsoft Office-t szeretnék vásárolni.
Tudtok valakit ajánlani hardverapróról / máshonnan aki megbízható és tényleg jó terméket kapok?

köszönöm!

(#5812) #46824192 válasza smallmer (#5811) üzenetére


#46824192
törölt tag

Dextypremium ! Gyors ,korrekt ,megbízható és ha kell minden kérdésre válaszol.

(#5813) #54597376 válasza smallmer (#5811) üzenetére


#54597376
törölt tag

allkeyshop.com
Kb. olyan mint az arukereso.hu, több eladó árait hasonlítja össze. Attól olcsóbbat nem találsz.

(#5814) zeorsdfd válasza peter889 (#5807) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Adatmentés DVD-re? 5-10 év múlva garantált az olvasási hiba! Ez iparági standard, nem saját tapasztalat. A saját tapasztalat ennél rosszabb.
A felhőalapú adatmentés (MS, Gdrive) áramellátására és biztonságára nem a folyosón lévő ELMÜ doboz vigyáz és az Elzett lakáskulcs, hanem atomerőművek és 4x-es RAID másolatok + nemzetközi biztonsági szolgálatok és folyamatos monitorozás + szerződésben rögzített enkriptálás + kétfaktoros hitelesítés.
A felhő sztem ma már nem megkerülhető, ha van fontos adatod. Ha nincs biztonsági másolatod akkor nincs fontos adatod, csak adatod.
Egy dolgot viszont érdemes megtenni fizikai adatmentés területén: Biztonsági másolatot készíteni a felhőbeli adatokról! Ezt kb atomtámadás esetére, illetve bizonyos speciális törlési műveletek nem visszaállíthatók felhőből se. Veeam, amit erre szoktak használni.

[ Szerkesztve ]

(#5815) vgyuri


vgyuri
őstag

Microsoft 365 egyszemélyes verzió, 1 tbyte tárhely 1 évre 9.990 Ft, 5 évet előre be lehet regisztálni. 1 termék rendelhető egyszerre, és 2e forintos kupont küldenek később: [link]

(#5816) slett27


slett27
addikt

Sziasztok !

Olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy lett vásárolva Office 2021 Professional Plus irodai programcsomag. Ez fel lett telepítve egy notebookra. Aktiválva lett egy Microsoft-os fiókhoz természetesen mert akkor nem is lehetne aktiválni. Több okból kifolyólag másnap egy másik notebookra kellett telepíteni ezt az Office-t. A régiről törölve lett, az a másik noti formázva is lett. Majd az új notebookra telepítve ez az Office természetesen (várható volt amúgy) kiírja hogy ez a termék már fel lett használva egy másik számítógépen.

Hogy lehet Office-t "költöztetni" ? Mivel ez egy ilyen verzió. Microsoftot felhívni lehetetlen az online súgó meg tudjátok....hagyjuk. :)

Köszönöm előre is ! :R

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#5817) májkimiki válasza slett27 (#5816) üzenetére


májkimiki
őstag

Az MS fiókban válaszd le az első notit.

(#5818) zsoltzsolt válasza vgyuri (#5815) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Jó a link? Emag jön be 16.433 Ft-os árral. Kb 10 óra szép kis infláció :D

[ Szerkesztve ]

(#5819) #54597376 válasza zsoltzsolt (#5818) üzenetére


#54597376
törölt tag

Jó volt a link, de úgy tűnik már vége az akciónak.

(#5820) zsoltzsolt válasza #54597376 (#5819) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Csak arra gondoltam, hogy másik hely linkjét rakta be. Előbb kellett volna észrevennem, még több, mint egy évig van élő előfizetésem, de vadászok a 10 ezer alatti árakra, eddig mindig 10 alatt vettem.

(#5821) #54597376 válasza zsoltzsolt (#5820) üzenetére


#54597376
törölt tag

Én allkeyshop.com-on szoktam keresni, általában van huszonX eurós áron. De most épp nincs ott sem.

[ Szerkesztve ]

(#5822) zsoltzsolt válasza #54597376 (#5821) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi, majd figyelem ott is!

(#5823) slett27 válasza májkimiki (#5817) üzenetére


slett27
addikt

Az hogy kell, mert én nem találtam mi a menete. :)

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#5824) ddmb


ddmb
aktív tag

helló, helló, már napok (vagy inkább hetek) óta nem tudok office-t letölteni a techbenchről... valami történt az oldallal? Vagy csak nekem nem megy? Honnan máshonnan tudnék office .iso-t letölteni?

(#5825) #54597376 válasza ddmb (#5824) üzenetére


#54597376
törölt tag

Melyikre kell link?
Home student 2021 magyar [link]
ProPlus 2021 magyar [link]
Professional 2021 magyar [link]
Office365 Home Premium magyar [link]

[ Szerkesztve ]

(#5826) ddmb válasza #54597376 (#5825) üzenetére


ddmb
aktív tag

wow, köszi, magyar ProfPlus, 2021, már húzom is. Ezekhez a linkekhez hozzá lehet férni bárminemű MSDN meg akármilyen regisztráció nélkül? Ha például a jövőben valamilyen más nyelvű office kéne...

céges VLSC hozzáférésem van, de onnan le akartam szedni a 2021-eset, azt nem is sikerült a 2019es meg egy 4 éves, 1 gigás .iso volt :D

[ Szerkesztve ]

(#5827) slett27 válasza májkimiki (#5817) üzenetére


slett27
addikt

Nem volt nehéz, csak nem tudom miért 1 hét után volt erre lehetőség. :U

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#5828) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Továbbra is (már hónapok óta) keresem, hogy miként lehetne Word 365-ben ezt a lebegő menüs listát kikapcsolni a helyesírás ellenőrzés tekintetében! Rendkívül zavaró :(((

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#5829) #54597376 válasza tylerddd (#5828) üzenetére


#54597376
törölt tag

Erre gondolsz?

(#5830) tylerddd válasza #54597376 (#5829) üzenetére


tylerddd
veterán

Lehet, de nálam ilyen nincs a véleményezés fülön. Az én verzióm *2210 buildverzió16.0.15726.20070* Ja, offline verzióról van szó.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#5831) #54597376 válasza tylerddd (#5830) üzenetére


#54597376
törölt tag

A Word 365-nél valamiért az online verzióra asszociáltam. Nálam nem 365, hanem Professional Plus 2021 van, abból pedig 2210 15726.20174 build, de nincs ilyen menü mint nálad.

(#5832) tylerddd válasza #54597376 (#5831) üzenetére


tylerddd
veterán

Értem, köszi! Ez a tisztaszoftveres iskolai verzió. Csak akkor tudom kilőni, ha kikapcsolom a helyesírás ellenőrzést, azt meg ugye nem szeretném. Elvileg tudok helyesen írni, na de na ... :)

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#5833) Bandiahegyro válasza #54597376 (#5734) üzenetére


Bandiahegyro
tag

Szia,

Tudsz segíteni ebben nekem is?
Köszönöm

(#5834) Bandiahegyro válasza arcitec (#5732) üzenetére


Bandiahegyro
tag

Üdv,

Számlával, 3 gépre cégnek van ettől jobb ajánlat, mint az ebben linkelt 19?
Köszönöm

(#5835) kammler


kammler
senior tag

Heló!

Csak hogy biztos legyek benne. Vettem egy éves office 365-öt. Így is olcsóbb volt mint ms-től. Eddig havi számlázással fizettem elő. Akkor most a havit le kell mondanom a ms fiókomban, utána meg a kulcsot beírni az office.com/setup oldalon? Vagy amúgy is szól mikor beírom a kulcsot, hogy nem ok, mert havi számlázásom van?

(#5836) Sanyi.mTs válasza kammler (#5835) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Beírod a kódot és a következő számlázási időpontnak 1 évvel ki kell tolódnia.

(#5837) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!
Eddig böngészőből használtam az Office Outlook-ot és most feltelepítésre került az asztali verzió (Office 2019). Viszont bejelentkezve a fiókkal, csak augusztusi e-mailek jelennek meg, küldés/fogadás nem megy, a friss üzenetek még mindig a böngészős felületen jelennek csak meg.
Milyen beállítás hiányzik, amivel az asztali outlook legyen a működőképes kliens?

(#5838) kammler válasza Sanyi.mTs (#5836) üzenetére


kammler
senior tag

És valóban, köszi!

(#5839) kammler


kammler
senior tag

Jött nektek email? Mi lesz a tárhellyel? Beleszámít az 50 gb outlook, mert az eddig nem számított bele?

(#5840) merqree válasza kammler (#5839) üzenetére


merqree
őstag

Nekem van előfizetésem, de nem igazán értettem, hogy most az outlook mellékletei a OneDrive-ból fognak elvenni, vagy az 50 GB-ból. Vagy ezeket egységesen "behúzzák" az 1 TB alá.

(#5841) kammler válasza merqree (#5840) üzenetére


kammler
senior tag

Jól értettem: "Ez a frissítés nem érinti a Outlook.com postaláda tárterületét. Ez azonban csökkentheti a OneDrive használható felhőbeli tárterület mennyiségét. Ha eléri a felhőbeli tárhelykvótát, az e-mailek küldésének és fogadásának lehetősége Outlook.com megszakad." Ugyanitt outlook.com mellékleteket ír,nlomtárban lévő elemeket, onedrive fàjlokat és fényképeket. Magyarán az outlook 50 gb nem külön lesz, hanem az 1TB-ot terheli. Abból csíp ki. Nem érint. Alig használom az outlook.com-os címem. A googli ezt már meglépte rége pl. a google fotók is ugyanígy. Kíváncsi leszek meddig fognak ezekben a "szigorításokban" elmenni. Az ára meg csak drágább lesz.

[ Szerkesztve ]

(#5842) zolokas


zolokas
aktív tag

Sziasztok,
tudna valaki segíteni ebben a feladatba? Méret stb. a feladatba méretek nincs meg adva csak a lap méret meg a margó.

http://informatika-tanarno.gportal.hu/gindex.php?pg=23199715&nid=4767561&fbclid=IwAR2NfPhJPHLMjiethfSHp1WJy5VcfwViPcn3eFCraQTPxjPloB2zazv0Pic

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#5843) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!
Google alatt a Takeout lehetőséggel lehet biztonsági mentést készíteni, akár egyszeri manuális kiválasztással, akár automatikusan, ismétlődő formában a kiválasztott Google termékekről.
Ugyanezt miként tudom Microsoft környezetben, O365 előfizetés termékeihez kapcsolódóan megtenni?

Köszönettel várom visszajelzésetek.
zsoltip

(#5844) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok.

A képen pirossal jelöltem mi lenne a problémám az előfejnél a margóval.
Tudnátok adni ötletet, hogy mit nézzek meg?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#5845) Qtyii


Qtyii
tag

Személyes 365-el lehet olyat hogy van a rendszer c meghajtón (ssd)
és
van egy merevlemez 2 meghajtóra partícionálva (HDD)
A HDD tartalmát ki lehet választani szinkronizálni onedriveba????, tehát mindent akarok biztonsági mentésbe.
ha ilyet nem lehet akkor semmi értelme a felhőnek ... :W

(#5846) bon válasza Qtyii (#5845) üzenetére


bon
őstag

Biztonsági mentést készítő alkalmaztassál ami képes Microsoft 365 mentésre, működhet a dolog

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#5847) _adaml21_


_adaml21_
őstag

Sziasztok!

Ha vásárolok "dobozos" egyszemélyes Office 365-öt, akkor van lehetőség többet is rárakni a fiókra? Tehát mondjuk veszek 2-t, be is aktiválom őket, akkor 2 év előfizetés jóváíródik a profilon?

Illetve, ha megveszem a dobozos verziót, akkor az meddig "tárolható", meddig lehet beváltani?

Köszi!

(#5848) merqree válasza _adaml21_ (#5847) üzenetére


merqree
őstag

Szia,

Az elsőre tudom a választ: amennyit veszel, annyi ideig lesz használható. Olvastam olyan hozzászólást talán itt, hogy max 5 évre lehet "feltölteni".

(#5849) zeorsdfd válasza zsoltip (#5843) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

A Veeam elég jó erre, asszem az első 10 licensz ingyenes is.

[ Szerkesztve ]

(#5850) kammler válasza _adaml21_ (#5847) üzenetére


kammler
senior tag

Van. Maximum 5 évre lehet előre fizetni így éves licenszekkel

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Office és Office 365 topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.