Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Dare2Live válasza Dare2Live (#771) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ez az SP-550 a 28-504es zoomján kívül másban is ütős.
vanbenne CCD stabi és vanbenne optikai stabi is. (wertzui nem erről beszéltél te anno féléve?)

és a 7/15fps es képkészítési mód is nagyon szimpi nekem.

Nomajd meglátjuk az IQt és kiderül. ISO50en csaknemlesz rossz. Ráadásul hálisten bennehagyták RAWot nem mint canon....

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#802) domedee válasza Ijk (#793) üzenetére


domedee
senior tag

Szerintem meg éppen, hogy vegye meg ha úgy alakul. Pontosan mik is azok a hátrányok? Max. annyit mondanék, hogy van olyan gép, ami pár dolog jobban meg van csinálva. van pár tény, de hogy ezek közül kinek mi a hátrány? Nekem amúgy ez a vacak gép van... Így talán elfogultabb vagyok. De azért hidd el, jól átrágva a témát, inkább tükörrefis, mint R1. Az a 120mm-es vég bizony kevés tud lenni. Már egy sima portré esetén is, vagy mászhatsz bele a másik fejébe. A képarány meg tökmindegy. Ha wide képet akarsz, akkor úgy csinálod a képet, hogy majd a tetejét/alját levágod valami progivel később.

LCD-s élőkép,...Nekem is kompaktom volt (S7000) előtte, és kell az élőkép. Meg azt se felejtsük el, hogy az a fárnya LCD kihajtható-ha nem lenne, akkor jóval kevesebb értelme volna az igaz, így könnyen lehet a földről, vagy fej fölül fényképezni, és nem kell hasalni, vagy csak találomra lőni a képet. Amúgy az obik sem amiatt jobbak, mert 4/3, hanem mert ilyenre csinálták őket. Ugyanis a többi rendszerhez is kapni hasonlóan jó obikat (kinek mi az igénye), csak itt a kitobikat jobbra tervezte a gyár éppen amiatt, hogy nem a nagyok közül való, ezzel tudja eladni őket jobban. A több zaj sem több, ha jobban megnézed, legalábbis nem annyira. Csak annyi kérdésem lenne, hogy ha kinyomtatod a képet, mekkora méretben fogod nézi?

Amúgy az E330 éppen ezt csinálja, felcsapja a tükröt és az LCD-n mutatja a képet (ez az egyik fajta élőképe -ilyenkor tudsz belenagyítani a képbe bármely pontra 10x-esen, majd itt manuálfókusz és pontosan ott az élesség, ahova te akarod- ez makrónál aranyat ér) a másik élőkép mód az, mikor egy kicsi másodlagos érzékelő van a pentatükörnél és ennek a képe van az LCD-n. Ennek értelemszerűen rosszabb a képe, de arra, hogy komponáljuk a képet, tökéletes. Azért nem nagyon lehet amúgy megcsinálni az első féle módot, mert nem bírná az érzékelő. Egyszerűen megsűlne a sok fénytől. Egyedül még a Fuji Sx (x=2,3,5) sorozata tudja, de az is csak 30 sec-ig és fekete-fehérben.

Modnjuk én annyit mondanék, hogy a mai kínálatban már mindegyik gépnek a képe (kategóriáján belül) felér a másikéval. Egyikkel sem jár rosszabul, mint a másikkal. Meg kell keresni azt a pár tulajdonságot, ami miatt neki ''az'' tetszik. Ez lehet design, ergonómia!!!, fejleszthetőség,...etc

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#803) Dare2Live válasza domedee (#802) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hát IQra a 180Ks R1 pl csúnyán elveri a hasonló árkategóriás dslr+obi kombókat.... Egy 100ks obi minimum kell, hogy elérd amit IQra kitudsz hozni az R1ből.

Szóse róla ha 250K+d van már DSLR, de itt ha jóllátom nem ez az eset áll fent.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#804) domedee válasza Dare2Live (#803) üzenetére


domedee
senior tag

te szerintem a Zoli bácsi-ra gondolsz, mert én a Szten Márs ->Ijk ááltal írtakra gondoltam. hiszen ők a 350D,D80,D40,D70,D50 mezőnyhöz írtak. Ha tényleg csak kvesebb van rá, akkor a kérdés a 24-120 vs. 28-300. Melyik a fontosabb, árban kb. ugyanott vannak, de az egyiknek jobb a képminősége, míg a másikkal messzebre látsz és később jobban tudod fejleszteni.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#805) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Köszönöm a tanácsokat. Most értem haza, végigolvastam, mennyi mindent írtatok. Igazából nem lettem sokkal okosabb, mert mindenki szinte mást ajánl. Néztem az R1-est is, megtapogattam a győri Saturn-ban. Igazából azért nehéz döntenem, mert nem próbáltam az enyémen kívül más fényképezőt. Próbáltam tesztképeket nézegetni a neten, de ezek a kicsinyített, utándolgozott képek, még a legalsó kategóriás gépeknél is lenyűgöző minőségűek. Többen írtátok, hogy mennyi pénz van rá. Nos, a mai világban, hitellel bármit meg lehet venni. Ki tudnám perkálni zsebből a legalsó kategóriás tükrösök árát (150 e.), csak nem tudom megéri-e a kétszeres ár egy jobb kompakthoz képest. Másra is jó lenne a pénz, és az is biztos, hogy nem fogok objektíveket vásárolni, ha tükrös gépet veszek. Azért írom le a dilemmámat, mert úgy látom, sokan vannak hasonló helyzetben mint én, hogy a sok adat és tulajdonság közt nehéz döntést hozni, főleg hogy most pl. én az egy-másfél (két?) havi fizetésemet fogom kiadni egy olyan gépre, ami lehet hogy két év múlva semmit nem ér, elavul.
Évek óta olvasgatom a fórumokat itt a PH!-n, itt a fotós topikokban, meg máshol is, nagyon segítőkész, és hozzáértő emberek vannak, akiknek lehet adni a véleményére. Na, nem írok ám itt regényt, akkor ha jól olvasom a tanácsokat, akkor megéri a kétszeres árat a tükrös gép , egy jobb kompakthoz képest?

(#806) Rolly


Rolly
veterán

nagyon jó kis gép z r1 de tény hogy túl van árazva. Nekem pl nagyon tetszik, csak annyiért már kapok 2 giga memcsivel egy pentaxot s ott van stabi, meg cserélhető az objektív, s egy régi objektívet nem túl bonyolult rápakolni ja és mellesleg nem is drága, az más kérdés hogy az af-re nem sok esélyed van, de a gép nagyon cukin jelzi manuál fokusznál ha éles adott ponton. Most nálam a pentak k100-asa a top vagy is a k10d de az sajna 100e-rel drágább :(

(#807) Szten Márs válasza Zoli bácsi (#805) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ha nem fogsz objektíveket cserélni, akkor tényleg Oly E-500 duplaobis kittel és lefeded a 28-300 mm tartományt, ha szükséged van a nagy telére.
Ha nincs, és BIZTOSAN elég a 120mm, akkor jobban jársz egy Sony R1-el szerintem. Itt egyel felettem azt írják, hogy túl van árazva, valójában alul van árazva, mert abban szerintem mki egyetérthet, hogy maga az objektív, ami rajta van megéri az egész gép árát...

Na meg ergonómia, feeling, melyiknél milyen.

[Szerkesztve]

(#808) Dare2Live válasza Rolly (#806) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

kérlek keress bármely DSLRhez obit ami 24-120t lefog 2.8al indul és minőségi obi.
Aztán írd be ide az árát kérlek.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#809) Szten Márs válasza Dare2Live (#808) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Na igen, meg a 24 mm nehezen elérhető, ha kell.... belépőszintű DSLR-eknél ugyebár 12-16mm-el kezdődő obi kell hozzá....

(#810) Ijk válasza Dare2Live (#799) üzenetére


Ijk
nagyúr

-családi fotózáson rawba fotózok- fehéregyensúly probléma kiesett
-nem szoktam makrózni (szép tevékenység, de nem az én műfajom)
-nem volt még kihajtható lcd-s kompaktom, bár biztos jól jön alkalomattán
Én elhiszem hogy jó az élőkép, de azért nem kell annyira túlbecsülni.

Ezért nem értem, mert az R1-ben működik. Szóval elvileg tényleg annyi lenne, hogy a tükröt felcsom és akkor átvált live view-be, mint a kompaktokon evf->lcd.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#811) Szten Márs válasza Ijk (#810) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

''Ezért nem értem, mert az R1-ben működik''

Ezt nem értem, hogy jön a DSLR gépek élőkép problémájához? :F

(#812) Ijk válasza Szten Márs (#811) üzenetére


Ijk
nagyúr

Azért, mert az egyetlen akadálya talán az lenne, hogy a dslr-ek szenzora nem bírná hosszú távon a folyamatos működést, de az r1-ben is hasonló van, tehát megoldható lenne.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#813) Ijk válasza Zoli bácsi (#805) üzenetére


Ijk
nagyúr

Esetleg tudom ajánlani a Kodak p880-at ha még kapsz belőle. Ha nincs túl nagy keret, akkor az is egy viszonylag jó kis gép, jó áron, igaz csúnya szegény, de azért szeretjük...:)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#814) Mercutio_ válasza Zoli bácsi (#805) üzenetére


Mercutio_
félisten

Első körben gondold át mi az amire szükséged van a lehetséges funkciókból, és az alapján kezd el belőni a dolgokat.
Ha pl. a nagy zoom fontos, akkor Pana fz-30 ideális, sony r1 kilőve.
Ha megszeretted a tükörreflexes dolgokat, jó vagy a munális módok használatában, élvezed a fotósbörzéken régi cuccok tapizását:), akkor menj el dslr irányban és ott keresgélj (pl. Canon 300D/350D egész olcsón kifogható, sok a használt motoros obi a piacon, PentaxK100D/ist D(S)-re sok munális régi obi felmegy, van élességvisszajelzés) ha óvatos vagy keresgélj garanciával rendelkező gépek között...szerintem.
Ami még szóbajöhet esetleg, az mondjuk a sógoréknál egy használt fotósbizi, sajnos nem tudom ott milyen árak és választék lehet, de az éetszínvonalbeli eltérések miatt gyanítom jobb mint nálunk:(

PILÓTA: Megtennéd, hogy a 694-es hsz-emet megnézed?:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#815) pilóta válasza Mercutio_ (#814) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát erre nehéz konkrétan válaszolni. Itt nézd meg [link]

Aztán ha szimpatikus valamelyik, akkor arra még rájön a postaköltség (30-50$) és erre 20% áfa.

Ha nem vásároltál még e-bayen, akkor szerintem először vegyél pár apróságot, hogy kitapasztald a dolgokat, csinálj paypal számlát stb., és csak utána ilyen értékesebb dolgot. Érdemes hosszabb ideig figyelni a forgalamat, és amikor tényleg van valami nagyon jó vétel, akkor arra lecsapni az utolsó pillanatban. Én például így vettem 110$-ért egy oly 40-150-et (újat). Általában 180-200$ körül mentek, aztán volt egy, ami olyankor végződött, amikor az amcsik alszanak :D, és nem licitált rá senki. Így postával-áfával együtt 30k alatt hozzájutottam egy itthon 80k-ért árult vadonatúj obihoz.

Szóval türelem és szerencse is kell hozzá...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#816) Rolly válasza Dare2Live (#808) üzenetére


Rolly
veterán

tisztában vagyok vele hogy jó gép

(#817) Mercutio_ válasza pilóta (#815) üzenetére


Mercutio_
félisten

Sajos elég gyenge az angolom :O
És időm sincs a gép előtt ülni és nézni a netet:(

Ellenben ha tegyük fel kifogok 300$-ért egy gépet arra jól számolom: rájön 30$ posta, és 60$ áfa, és még esetleg a magyar vám is rámnyomhat egy így hirtelen nem is igazán tudom megbecsülni mekkora összeget?
Ha azt nézem, hogy 90ért már itthon is kifoghatok egy DS-t, akkor eszerint csak úgy éri meg, ha meg tudom spórolni a posta, áfa és vámköltséget mert van ismerős kint, aki hazahozza? :O
Persze objektív az más tészta, kisebb, gondolom a vámosok is lazábban kezelik... :F

[Szerkesztve]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#818) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Régebben már feltettem ezt a kérdést, de most újra aktuálissá vált.
Családnak szeretnék venni egy olyan digit gépet, aminek jó a képminősége, és minél jobb minőségű videót tud felvenni. A kártyára rögzíthető video mennyiség másodlagos, a lényeg a minőség, és hogy videó közben működjön a zoom, a fókusz, meg minden, és zoomoláskor ne legyen több mp késés az újrafókuszálásig. Nem kell sztereónak lennie, de ne is szokol rádió minőségű legyen. A gépnek stabilizátorosnak kell lennie. Ez fontos.
Természetesen, a fényképezés minősége is fontos, és elsősorban fényképezőt akarok, de azért írtam ennyit a videóról, mert ez egy f.gépnél nem szokott kiemelt fontosságú lenni. Itt most 60% fényképező, 40% kamera a felállás.
Kézi beállítások egyáltalán nem lényegesek, csak a képminőség. Megapixel nem számít, a zoom sem első szempont, de a kromatikus aberáció ne legyen túl zavaró.
Elfogadom azt a választ, hogy ilyen gép nem létezik, és engedjem lejjebb a vidóval kapcsolatos elvárásokat, de azt nem, hogy vegyek kamerát, mert az a jó videóra. Evvel egyébként tisztában vagyok, de most egy gépet akarok, ami mindenre jó (lehetőleg).
A gépet egyébként családtagok is fogják használni, köztük gyerekek, és a felnőttek közül is olyanok, akik nem értenek a fényképezéshez, és így is jó minőségű fotóknak kell születniük. TEhát automata módban jó legyen.

Köszi!

[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#819) perempe válasza Mercutio_ (#817) üzenetére


perempe
addikt

*ist D-t árul(t) vki 90K körül az Aproneten...

* Brahms: 4. szimfónia *

(#820) perempe válasza Bici (#818) üzenetére


perempe
addikt

[link]

Stabis gépet könnyű keresni, de ''videó közben működjön a zoom, a fókusz, meg minden, és zoomoláskor ne legyen több mp késés az újrafókuszálásig'' fícsörökkel nehezen fogsz gépet találni. Talán a Sanyo Xacti, esetleg más erre a célra kifejlesztett gép...

Az első linken kikeresheted a stabis gépeket, és Steve oldalán[link] találhatsz videómintát.

[Szerkesztve]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#821) orbano válasza Bici (#818) üzenetére


orbano
félisten

Mivel árat nem írtál, FZ50. Alul van mintamúví: [link]

A vér nem válik VAZZE!™

(#822) pilóta válasza Mercutio_ (#817) üzenetére


pilóta
nagyúr

A vám 0% digit fényképezőnél, csak az áfát kell kifizetni (ha épp van kedvük dolgozni, és nem megy meccs a TV-ben :D). Általában 100$ alatt nem nézik, de nekem 200$ felett is volt már, hogy átment a vámon.
Természetesen (mint már írtam), csak akkor érdemes e-bayről venni, ha minden egyéb költséggel együtt jóval olcsóbbra jösz ki, mint ha itthon veszed. Ha van ismerős, aki hazahozza, akkor nyilván bővül az érdemes tételek köre.
Ez józan ész kérdése. Nem azért kell az e-bayről vásárolni, hogy elmondhassa az ember, hogy bibibí, én e-bayről vásárolok, hanem mert ki lehet fogni nagyon jó vételeket. :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#823) Bici


Bici
félisten

Perempe, Orbano: Köszi a válaszokat, körülnézek a linkeken. :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#824) Yahoo


Yahoo
aktív tag

Sziasztok!Az alábbiak közül melyiket ajánlanátok egy egyszerű otthoni felhasználásra?
Ami nagyon megfogott az a Panasonic 6x-os optikai zoom-ja, igaz ennek vmivel magasabb is az ára!Mennyire megbízható a Pana??
PANASONIC Lumix DMC-LZ3 ezüst
CANON PowerShot A530
SONY Cyber-shot DSC-S500
Előre is köszi a választ!Üdv :R

(#825) quantal válasza Bici (#823) üzenetére


quantal
tag

Egyetértek az előttem szólókkal, annyival egészíteném ki, hogy bár az FZ50-nel tényleg jó minőségű a videórögzítés, meg működik a folyamatos fókusz, zoom stb, de meglehetősen nagy quicktime fájlokat generál (bár gyors kártyával nincs limitálva a fájl méret).
Viszont ha nagyon fontos a jó videó szolgáltatás, fénykezésnek meg elég az automata kattintgatás, akkor lehet, hogy egy Sanyo-val jobban jársz (néhány típus olcsóbb is mint az FZ50), mert az mp4 formátum miatt jóval helytakarékosabban bánik a sd kártyával. Erre van egy saját topik is:
[link]
A pixinfo-n is vannak tesztek a Sanyo Xacti VPC-C és talán a HD sorozatából is.

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#826) quantal válasza Yahoo (#824) üzenetére


quantal
tag

Konkrétan az LZ3-mal nincs tapasztalatom, de a Pana gépek megbízhatóságát nem szokták megkérdőjelezni, optikailag pedig saját kategóriájukban a top környékén szoktak lenni.
Én az első kettő közül választanék: ha szükséges a sok manuális beállítási lehetőség akkor Canon, ha nagyobb szükség van a nagy átfogású stabilizátoros optikára, akkor Pana.


[Szerkesztve]

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#827) quantal válasza quantal (#825) üzenetére


quantal
tag

Annyival kiegészíteném, hogy mivel gyerekek és hölgyek is használnák ezt a kamerát, akkor már csak a mérete, és formája miatt is a Sanyo lenne az előnyősebb a számodra.
(Én pl. szeretnék egy ilyen ''másodgépet'' az fz30 mellé, kimondottan kamerázási célból)

[Szerkesztve]

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#828) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

Nah utolsó utáni kérdés: Canon A710 vagy Pana FZ7? használt FZ30ast nem találtam különben nem lenne kérdés.
a panához ajándék 10k-s fotokidolgozás jár most [link]
esetleg: [link]
illetve olcsobban:
[link]
[link] esetleg Fuji?
[link] kodak? [link] Olimpus?
probáltam a pana és a canon között lezongorázni a dolgot de mégis csak van pár gyártó még.. szerintetek melyik a nyereő? holnap de legkésőbb szerda délutánig fényképezőt szeretnék venni, csütörtöktöl kéne használni mert akkor kezdünk szétszedni egy motort aminek a folyamatát szeretnénk dokumentálni.

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#829) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok!Van valakinek tapasztalata a Drogerie Markt papírképeinek minőségével.Valószinüleg a legolcsóbbak a piacon,[kép][link]csak nem tudom,hogy mennyire jók.Köszi!

(#830) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Halihó!

Azt hittem, végre megérkezett az álom gép, egy képstabis Fuji, aztán kiderül, hogy az IS nem a stabit jelöli, hanem az infravörös tartományt.

[link]

Ez annyira, de annyira átverés..... :( Úgy vártam.

Amúgy mit gondoltok? Felteszem, nem ebből ad el legtöbbet majd a Fuji.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#831) quantal válasza TexT-BoY (#828) üzenetére


quantal
tag

Pedig árulnak használt FZ30-at:
[link]
1 éves gép, még 1 év garancia, ára: 100k. Kb ilyen áron mennek..

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#832) erdey_a válasza pinnacle (#829) üzenetére


erdey_a
őstag

DM-ben és Rossmannban szoktam előhívatni. Jó minőségű, merem ajánlani.

Vérboci

(#833) quantal válasza Fryskitt (#830) üzenetére


quantal
tag

Ősszel szoktak megjelenni az új gépek, úgyhogy kitartás, ne csüggedj, lehet reménykedni, fel a fejjel stb. :)

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#834) Jockey85


Jockey85
csendes tag

Helló! Szeretnék digit fényképezőt venni...Ki is néztem kettőt mindkettő Lumix gép.Az egyik a Lumix DMC-TZ1, a másik a DMC-LZ5... Nem nagyon tudok dönteni a kettő között...Bár a TZ1 jobbnak tűnik.De nem tetszik benne,hogy beépített akksis.Mert ki tudja,lehet 3év múlva már nem kapok hozzá akksit.De az LZ5-höz akárhol,szerezhetek elemet ha úgy adódik...
A másik oldalon ott van a 10X-es Optzoom,meg az hogy a max zársebesség 8s...

Valakinek esetleg tapasztalata valamelyik géppel van?Előre is köszi... :)

(#835) orbano válasza Jockey85 (#834) üzenetére


orbano
félisten

Az a 8mp-es záridó szerintem ne izgasson. Kb. ilyen képeket tudsz majd vele készíteni:

[kép]


:DDD

A vér nem válik VAZZE!™

(#836) werttzui


werttzui
őstag

Nikon d50 118-ezer újra kapható az ed-ben [link]

[Szerkesztve]

PENTAX

(#837) pinnacle válasza erdey_a (#832) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!Remélem jó lesz.Én már próbáltam MM-ben,nagyon gyenge,Fuji,túl szines,nem eléggé részletgazdag,talán a Kodak volt a legjobb.Szerintem az a gond,hogy automatikus javítást használnak,nem vacakolnak egyedi beállítással.

(#838) orbano válasza werttzui (#836) üzenetére


orbano
félisten

ejjha, micsoda olcsó dslrje lehet manapság az embernek :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#839) wendy


wendy
csendes tag

sziasztok!
milyen kompakt gepet ajanlotok? canon g7-et neztem ki, de eleg sokan lehuztak tobb helyen is. :(

(#840) ThufirHawat válasza wendy (#839) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Igen. Azoknak nyílván nincs ilyen.

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#841) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

fz8
[link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#842) ISZOLE válasza wendy (#839) üzenetére


ISZOLE
senior tag

S3 [link]

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#843) orbano válasza Dare2Live (#841) üzenetére


orbano
félisten

kíváncsi leszek. jól értettem, hogy a venus III egy javított verziója kerül bele, vagy csak a vensu II-t cserélték le venus III-ra? ha ez utóbbi, akkor már most felejthető a gép :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#844) wendy válasza ThufirHawat (#840) üzenetére


wendy
csendes tag

koszi a 2 linket

thufirhawat, szerinted jo a g7?:)

(#845) Zozzant válasza pinnacle (#829) üzenetére


Zozzant
addikt

mi mindig ott szoktuk családnak albumba bőven jó:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#846) hali01


hali01
őstag

Emberek!Dobjatok el mindent!
Kijött az új Hasselblad: [link]
Aki eddig dilemmában volt annak most minden gondja megoldódni láccik.Az elődnek biztosan rengeteget fog zuhanni az ára. :DD
Ne habozzatok!Irány vásárolni!!! :D :D

[Szerkesztve]

(#847) werttzui válasza hali01 (#846) üzenetére


werttzui
őstag

:) :)

PENTAX

(#848) ThufirHawat válasza wendy (#844) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Én csak egyszer fogtam kézbe, sosem használtam.
De ha M. Reichman-nak jó zsebgépnek, akkor talán másnak is az. [link]

Én személy szerint nagyon haragszom a Canonra, amiért minden kompaktból kihagyja a RAW-t, de ha nem vagy egy Photoshop őrült (én az vagyok), akkor jó vétel lehet.

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#849) #56474624


#56474624
törölt tag

Tököm tele van... Nikon Coolpix L3 fényképezőgép eheti úgy az elemet, hogy beletettem most nemrég, készítettem vele kábé 3-4 fényképet,majd jelzi, hogy gyenge az elem? Régebben azért kellett készítenem úgy hozzávetőlegesen 30-at, mire kijelezte hogy gyenge az elem. Az akkumulátor egy Duracell 2650mAh-s szarság, amit eddig kb 10-20-szor töltöttem fel a vásárlása óta, de már bekrepálni látszik vagy nem tudom. Kisütve volt az akksi, ugyanis annyit állt csak simán nemrég, hogy teljesen kimerült, és még egy kis áramigényű discman sem indult be vele. Létezik, hogy ilyen hamar tönkremenjen egy akksi? Tudtam, h szar a Duracell (több pénzem lett volna, nem is ezt veszem, hanem valami komolyabbat), na de ennyire. :O

[Szerkesztve]

(#850) orbano válasza #56474624 (#849) üzenetére


orbano
félisten

nem lehet hogy a fkgép szar? próbáltad másik akksival vagy elemmel?

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.