Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) orbano válasza Foglalt név (#100) üzenetére


orbano
félisten

én a panasonic vagy a canon megfelelő kategóriájú készülékét választanám :) persze ez továbbra sem mérvadó...

A vér nem válik VAZZE!™

(#102) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Tudtok olyan oldalt, ahol DSLR gépek képminőségét hasonlítják össze?
A Pentax K10D és a Nikon D200 képére vagyok kíváncsi. (zaj, részletek, stb.)
Jó lenne, ha ugyanaz a kép lenne mindkét géppel.

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#103) Dare2Live válasza Bici (#102) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

dpreview.com

egyébként RAWban nincs eltérés mivel az érzékelő gyak uaz, jpgben ha A3mértnél nagyobban is szoktál előhívni már észlelhető különbségek vannak, A3alatt nemtudod megkülönböztetni őket.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#104) BEE válasza Dare2Live (#103) üzenetére


BEE
addikt

Dehogynem tudod megkülönböztetni !
A Nikon gépek, de főleg a D200 jellemzően elsárgítja a képeket.
Ezt mondhatjuk melegebb színnek is, de mindenképp látható.
A K10D képe közelebb van a természeteshez, ezért fakóbbnak tűnhet néha.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#105) werttzui válasza BEE (#104) üzenetére


werttzui
őstag

Túl fakónak :DDD

PENTAX

(#106) BEE válasza werttzui (#105) üzenetére


BEE
addikt

A másik véglet pedig hogy rikítóak lesznek a színek a képen.
Ezért kell csínján bánni a kép dögösítésével.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#107) Bici válasza Dare2Live (#103) üzenetére


Bici
félisten

Okkés, köszi!!

És szerintetek a K10D ugyanaz a kategória, mint a d200-as?? Csak azért kérdezem, mert sok tesztben azt írják, hogy a sorozat módot leszámítva megszorongathatja a d200-at is. ez azért meglepő számomra, mert 150 pénzzel olcsóbb nála. (Pentax: 250, Nikon: 400)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#108) Dtomi válasza Bici (#102) üzenetére


Dtomi
őstag

Nem értem miért pont ezt a két gépet hasonlítod nem ismerem egyiket se talán u.a az érzékelő van benne?? A D200 másfélszer annyiba van mint a K10D de gyanítom, hogy ezért az árkülönbözetért azért meg is kapod azt a plusszot amit kifizetsz.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#109) Dtomi válasza Bici (#107) üzenetére


Dtomi
őstag

Megelőztél! Abszolut nem egy kategória. Sztem nikon D80 canon 400D sony alpha és K10D ezek kb 1 szinten vannak.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#110) werttzui válasza Dtomi (#109) üzenetére


werttzui
őstag

Jobbnak igérkezett mint a d80. Strapabíróságban pedig igen is a d200 színtjét hozza valahol a d80 és a d200 között helyezkedik el.

PENTAX

(#111) Dtomi válasza werttzui (#110) üzenetére


Dtomi
őstag

Papírforma szerint. Amúgy biztos, hogy közelébe sincs a d200 nak vagy szerinted jobb a K10D mint a 30D??? mert az van a 80D és a d200 között. sztm.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#112) Szten Márs válasza Dtomi (#111) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A 30D a D200 szintje és konkurense.

(#113) werttzui válasza Dtomi (#111) üzenetére


werttzui
őstag

Kérdezd dare2live-ot ő biztos elmagyarázza neked a tutit :)

PENTAX

(#114) Dtomi


Dtomi
őstag

Engem nem érdekel annyira, hogy kérdezősködjek nem hiszek a kisebb márkák jövőjében.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#115) Dare2Live válasza Bici (#107) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ugyanaz a kategória? Hát kb egykategória, pl mind2ő víz/porálló, 100Kra tervezett zárszerkezete van..... de rengeteg ''kis apró'' dologban meg különböznek pl d200 +2fps tud, k10dben meg van stabi ésatöbbi....

Én mert árérzékeny vagyok egyértelműen pentaxra teszem le a voksom. Ellenben ha ''végtelen'' mennyiségű (min! 800k+) nyi pénzel rendelkeznék lehet elgondolkoznák Nikonon.

Árkülönbség oka meg egyértelmű, pentax csak akkor tud piacot szerezni ha érezhetően olcsobban adja mint Nikon és mivel alig van piaca muszály neki.....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#116) Bici válasza Dare2Live (#115) üzenetére


Bici
félisten

Aha, értem. Tehát az egész marketing... :(
Köszi a választ!

Még lenne egy elméleti kérdésem:

Ha a Pentax-Nikon-Canon triót nézzük (K10D D200 30D), akkor az objektívek, amiket hozzájuk lehet kapni, hogyan viszonyulnak egymáshoz ár-érték arányban, és minőségben? A gyári, magasabb kategóriásokra gondoltam a halszemtől kb. 300mm ekv.-ig.

köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#117) Dare2Live válasza Dtomi (#111) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Miszerint nem? Engem komolyan érdekel a konstruktív véleményed!

A Pentax új neve pedig HoyaPentax azpedig Canon, Nikon kaliberű cég arról nembeszélve, hogy ott áll mögöttük a Samsung úgyhogy ha kis cégek jövőjében nemhiszel akkor gondolom evvel a Canon, Nikonra céloztál.? :DDD

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#118) Dtomi válasza Dare2Live (#117) üzenetére


Dtomi
őstag

Nem akarok újabb érveket felhozni meggyőzni se akarlak. Ha komolyan golndolod a fotózást 2év és belátod.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#119) Dare2Live válasza Bici (#116) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Igen marketing, ha nemadja olcsón hiába egykategória a többivel nemfoglal piacot.

Sajnos én nem vagyok kompetens Pentax-Nikon-Canon obik ár/érték öszehasonlításában. Alapkategoriájával mindnek vannak problémák a felsöbbkategirájuk meg mindnek bazijó és bazidrága ennyit tudok. :) Egyébként ittis érvényesülni fog, már érvényesül a pentax olcsobb mert piacot akar foglalni azaz olcsobban kapsz jot. (16-50 hsm 2.8 pl 1100$ ra igérik nézd meg mennyi egy canon L 16-50 2.8 usm!)

egy link pentax obikról az egyik kedvenc fotós oldalamról: [link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#120) Dtomi válasza Bici (#116) üzenetére


Dtomi
őstag

Bici keress m.o-i pentax forgalmazót, pentax szervízt, és pentax objektívet. Persze ezeket lehet külföldön is intézni nekem 2 rendelésből kettővel probléma volt. egyikből 150minusz lett.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#121) Dare2Live válasza Dtomi (#118) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Kérlek indokold meg! Hozz érveket! Gyözz meg Canont vagy Nikont vegyek! Komolyan és szeretném a legjobbat kapni a pénzemért!


De ilyen nem akarlak meggyözni, meg nemhozok érveket... na neee ez olyan büdösnagy kamudumának tűnik....

aki komolyan fotózik az 2év után kidobja a pentaxját monológod meg végképp röhelyes már bocs.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#122) Dare2Live válasza Dtomi (#120) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

segítek picit pl obi [link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#123) Bici válasza Dare2Live (#119) üzenetére


Bici
félisten

Okés, akkor körülnézek obi-ügyben.
Tulajdonképpen egy olyan gépet keresek, ami olyan fogású, mint a Nikon D2x, Full Frame-es legalább 16MegaPixel-el, 10FPS-t tud max. minőségben RAW formátum esetén is, és nincs zaja még ISO 3200-nál sem. :DDD :DDD
Na, a viccet félretéve, társastánc versenyeken szoktam újabban fotózni a haver 350D-jével, és ha lenne egy saját gépem, ami mindig kéznél van, akkor pénzt is kereshetnék vele... A táncversenyekről azt kell tudni, hogy a táncosok mozognak, elég gyorsan, és nem fognak a kedvemért kitartani egy pózt, vagyis nem árt a nagyon gyors sorozat. Ráadásul elég sötét van, tehát nem árt, ha az érzékelő nagy érzékenységnél sem produkál zajt.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#124) Dtomi válasza Dare2Live (#122) üzenetére


Dtomi
őstag

Te megnézted már mit linkeltél??????????
http://optiform.hu/arak/pentax.xls


D FA Macro 100mm F2,8 tokkal 162 031
D FA Macro 50mm F2,8 tokkal 141 313
DA 18-55mm F3.5-5.6 AL 53 125
DA 40MM F2.8 Limited tokkal 89 824
DA 50-200MM F4-5.6 ED 73 313
DA 12-24MM/F4 ED AL (IF) 220 469
DA 10-17mm ''halszem'', tokkal 134 938
SMC DA 21mm F3.2 AL Ltd 147 688

Ennyi az itthon kapható objektívek listája.

Tőlem rárejszol6tsz a pentaxodra az se érdekel.
És azt is megmagyarázhatod az érdeklődöknek, hogy a pentax a legkirályabb a világon. csak éppen nem igaz.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#125) werttzui válasza Dtomi (#124) üzenetére


werttzui
őstag

A canonok se olcsóbbak sigma meg gyárt mindegyikhez .

PENTAX

(#126) Dtomi válasza werttzui (#125) üzenetére


Dtomi
őstag

Te életedben hány objektívet vettél eddíg? [link]
[link]

persze gyárt mindegyikhez csak senki nem forgalmazza.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#127) werttzui válasza Dtomi (#126) üzenetére


werttzui
őstag

Majd fogja ha megéri ha sokan vesznek pentaxot és most már lehet,hogy sokan fognak venni.Mondom LEHET ezt ne vedd készpénznek.(de ha gépet elkezdik komolyabban árulni obit is fognak hozzá ) /gondolom/ :U

PENTAX

(#128) orbano válasza werttzui (#127) üzenetére


orbano
félisten

egyelőre akárhogy nézzük, magyarországon a legkényelmesebb Canont vásárolni. nem hinném, hogy a gépváz ár-érték aránya lenne a leginkább meghatározó egy ilyen gépnél, amikor obira majd elköltöd az öt-tízszeresét. obi kínálatban meg valahogy nem kényeztet el minket a pentax, ellenben mondjuk canonhoz rengetegen gyártanak, a canon saját bőséges kínálatáról nem is beszélve, amihez a Pentaxnak még jócskán fel kell zárkóznia...
Persze amatőr fotózáskor biztosan nem jönnek ki a különbségek, de el tudom képzelni, hogy valaki kizárjon jónéhány márkát, amikor mondjuk a munkájához kell egy 1-2-3 millás csúcsobi.

a canon másik nagy előnye emellett, hogy használtan sokkal több mindent lehet hozzá venni...

A vér nem válik VAZZE!™

(#129) Dare2Live válasza Bici (#123) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

350Dn milyen obi van és mennyire vagy vele elégedett? (sorozat módja+zaj szempontjából pl) Mert ez egy jó kiindulopont.
A másik ami fontos, hogy össz mennyi pénzed van a komplett rendszerre ami áll: egy váz + legalább egy-két obi + álvány + egy vaku se hátrány.... Mert rendszerbe kell gondolkodni.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#130) Dare2Live válasza orbano (#128) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

jah ezért is fontos a mennyi pénzed vanrá. Mertha 1-2milkás obikat tervezel venni akkor aztán annyira mindegy 250 vagy 400 vagy 700 a váz.....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#131) Dare2Live válasza Dtomi (#126) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nemtudom én bementem ccswebshop-ba és aszondták 2héten belűl bármely NOban kapható Pentax és Sigma-Pentax ésatöbbi obit beszereznek nekem.

Akinek hátrány, hogy nem tudják polc alól a legnépszerübb pentax obikon kívül a többit elédrakni az vegyen canont, nálam spec nem ez dönti el milyen vázam lesz.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#132) Dtomi válasza Dare2Live (#131) üzenetére


Dtomi
őstag

Pedig hidd el gyakoribb az, hogy valaki az obihoz vesz vázat mint fordítva. nálam ez döntött semmi más. Akármilyen jó egy váz, obi nélkül vak marad. Én pl azért maradtam le 1 rókafotózásról, és egy ürgézésről mert 1 hetet késett az obi. És ilyenkor ha nincs kölcsön mint az én esetemben, 1év minusz.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#133) Dare2Live válasza orbano (#128) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

mielött elfelejtem, írd fel az obi listádra a sigma 24-70 2.8 at is. Ittvan egy nálam egy kölcsön 30Dvel és hiperszuper, csak egy hsm hiányzik belőle meghogy nem 20-120. :DDD
és még az árát is össze lehet hozni vhogy.....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#134) orbano válasza Dare2Live (#133) üzenetére


orbano
félisten

Fu annak tényleg nagyon szép képei vannak. Csak hát, ahhoz sokat kell még spórolnom. (Ezt különösen megnehezíti, ha az ember másik hobbija pl. a búvárkodás :U)

A vér nem válik VAZZE!™

(#135) Dare2Live válasza Dtomi (#132) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

''Akinek'' című bekezdés.... :)

megpár pentax obi:
[link]

K10Dről megérkezett az első kép fotozz-ra, persze van baja 300Ks korlát miatt de azért nemrosz....
[link]

Énmeg most epályázok mert holnap vissza kell adnom a kölcsi 30Dt.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#136) Bici válasza Dare2Live (#129) üzenetére


Bici
félisten

Hali!

A 350D erre a felhasználásra szerintem iszonyat lassú, és kicsi, bár lehet hozzá venni portré markolatot is. A canon gépeknek 30D-től van jó fogásuk szerintem. Elég nagy mancsom van, és a 350D nagyon kényelmetlen nekem. A Canon gépeknek a képminőségével sokkal elégedettebb vagyok, mint a Nikon gépekével. A pentax meg szerintem kb. félúton van a kettő között. Szívem szerint egy 8Mpixel-es Canon CMOS érzékelőt raknék egy Nikon D200-ba, és még kéne a 2D Mark II 8.5 képkocka/mp-es sebessége, és kész lenne az álomgép. :)

A 350D-n valami elég drága SIGMA obi van, majd megnézem a pontos típust. Asszem 70mm-ig megy. Állvány, és vaku nem kell a táncversenyhez, mert nem villanthatok bele a táncos szemébe, és folyton mozognom kell a parkett körül. De az optikai stabilizátor nekem bőven elég, mert elég stabil a kezem, szerencsére. Talán vaku még elmenne valahogy, ha nem előre, hanem felfelé írányítom, de ez csak kisebb termekben műxik, nem pl. sportcsarnokban.
Mennyi pénzem van rá? Semennyi. :( De ha már tudnám, hogy pontosan mit akarok, akkor tudnék kölcsön kérni ésszerű keretek közt. Mivel kell a gyors sorozat, a pentax szóba se jöhet, a 30D, és a D200 5fps-es sorozat képessége éppenhogy csak határeset. A képminőség miatt marad a Canon. A többi ismerősöm Mark II-vel nyomja, és még a 8.5fps-re is azt mondják, hogy ''elmegy''.
Nekem elég lenne 3Mpixel is, mondjuk 15fps mellett. :DDD Az szerintem elég korrekt lenne. Az a legnagyobb baj a tánccal, hogy egy nagyon gyorsan mozgó valamit kell fényképezni, ráadásul el kell(ene) találni a tuti pózt ráadásul úgy, hogy éppen nem pislog se a lány, se a fiú.

[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#137) Dtomi válasza Bici (#136) üzenetére


Dtomi
őstag

Azért ez egy kicsit erős. Amit leírtál Nem hiszem, hogy ha én el tudom kapni a nagykócsagot röptében 1 kockával akkor a versenytánchoz ne lenne elég az 5fps.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#138) Bici válasza Dtomi (#137) üzenetére


Bici
félisten

Pont ez a gáz a táncal, hogy megszabott pózokat kell elkapni.
Nem mondtam, hogy nem elég, csak azt, hogy éppenhogy elég. Nyilván, ha évek óta fogom csinálni (ha összejön), akkor lesz annyi rutinom benne, hogy nem jelent ez majd ekkora problémát, de kérdeztem több olyan embert, aki hivatásszerűen csinálja régóta, és mindenki azt mondta, hogy ha nem akarom a véletlenre bízni, akkor vegyek minél gyorsabb gépet.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#139) adik válasza Bici (#138) üzenetére


adik
őstag

60 évvel ezelőtt is istenien tudtak fotózni az emberek akármit is. táncot is. Tény, hogy nem a vak szererncsére bízták, hogy lesz-e jó képük, hanem szépen, ritmusra nyomták a gombot, érzésből. Addig pedig nem fogsz tudni te se táncot fotózni, amíg nem érzed, hogy mik azok a mozdulatok, pillanatok, amiket el kell kapnod. Persze nem az én dolgom, ha ezt te egy méregdrága géppel akarod helyettesíteni, csak elmondtam az én véleményemet, mintegy olyat.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#140) építő


építő
csendes tag

UP

(#141) Bici válasza adik (#139) üzenetére


Bici
félisten

Igazad van, de nem pénzzel akarom helyettesíteni a tudást, csak besegíteni egy kicsit. Eszem ágában sincs méregdrága gépet venni, de úgy tűnik, hogy a 30D alá a képminőség miatt sem nagyon mehetek, de ez még nem eldöntött tény.
A gyors sorozat szükségességét pedig azok is felhozták, akik már bőven benne vannak a sűrűjében. Egyelőre gyűjtöm az infót, mert ebből úgysem mostanában lesz gép vásárlás. Addig pedig gyakorlok ezerrel a haver 350D-jével, hátha tényleg elég lesz valami lassabb gép is.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#142) BEE válasza Bici (#138) üzenetére


BEE
addikt

Ha jól értem, akkor te most nulla pénzből akarsz egy profi gépet,
ami helyetted fotóz majd. :(
Így tényleg nem kell majd kötődnöd egyetlen márkához sem ! ;]

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#143) orbano válasza Bici (#141) üzenetére


orbano
félisten

''30D alá a képminőség miatt sem nagyon mehetek''

olyan egetverő difit nem látok 30d és 350d között zaj tekintetéebn, ráadásul az is inkább csak akkor jön elő, ha hatalmas nyomatokat akarsz a képekből készíttetni.
nem hinném, hogy nagyon a gépváz megválasztására kellene koncentrálnod, hanem inkább a megfelelő objektívekre. Egy nagy fényerejű fix telére (EF 50/85mm f1.2L pl.), vagy egy képstabis obira (EF-S 17-55) sokkal több pénzed el fog menni, és a végeredményen is jobban fog látszani.

nincs igazam, többiek? :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#144) Athanáz9


Athanáz9
aktív tag

Üdv! Itt is kitört már a Nikon-Canon háború?
( ;) Szilveszterkor béke.)

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#145) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Én rohadtul nem értem, miért nem lehet az alapoktól indulni. Miért akar mindenki Ferrarin megtanulni vezetni? Nem jó az a nyomorult Opel? Majd ha már rohadtul tudsz vezetni és tudod, mi kell és kipróbáltál pár más autót is és pénzed is van és kiderült, hogy a vezetés vagy a versenyzés az életed, akkor eljön a váltás ideje. Hasonlóan van ez a fotózásban is szerintem...

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#146) zsiga667


zsiga667
addikt

Szerintem a legtöbbször a sok fps épphogy rosszabb képeket eredményez mint a kevés, mert egy gyors géppel könnyű ellustulni és csak nyomni a gombot, aztán majd csak lesz valami, míg egy lassúnál sokkal inkább ki kell várni a megfelelő pillanatot. Persze ha szerencséd van akkor a MarkII képei között is megtalálod azt az egy jó képet ami kell, de ha nem vagy tudatos, tapasztalt profi és még mázlista se akkor valószínűleg csak elkényelmesedsz a jó géptől és zsákszámra fogod termelni a szar képeket. Sokkal több értelmét látom a gyorsgépekben az alacsony expozíciós késésnek és a gyors tükörmozgásnak. Pl. a MarkII-nél ijesztő hogy nyomod a gombot és ha nem figyelsz rá tudatosan akkor nem veszed észre hogy exponált, csak annyit látsz mintha pislogtál volna egyet. Illetve tényleg akkor csinálja a képet amikor megnyomod a gombot...

Röviden összefoglalva, szerintem aki ész nélkül nyomja a sorozatokat majd aztán a számítógépen válogat a szemétből az nem fotós hanem fényképezőgép-kezelő szakmunkás... :U

(#147) Hydra SR válasza zsiga667 (#146) üzenetére


Hydra SR
addikt

Na ez meg a másik fele a dolognak. ;)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#148) Dtomi


Dtomi
őstag

fényképezőgép-kezelő szakmunkás...

Tudod hány pénzét fotózással kereső ilyen embert ismerek???

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#149) Hydra SR válasza Dtomi (#148) üzenetére


Hydra SR
addikt

Alighanem többet, mint aki szeret is fotózni és érzéke is van hozzá. :( Ez sajna így van.
Más állásoknál is előfordul, én meg olyan taxist ismerek aki rosszabbul vezet mint a 18 éves húgom, gyakorlatilag totál lesatuz egy fekvőrendőr előtt és 1-ből indul újra, hogy ''kímélje a gömbcsuklókat'' :) Persze a kátyút baszik kikerülni mert későn veszi észre, 12 éve taxizik LOL :D

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#150) Bici


Bici
félisten

Azt hiszem teljesen félreértettétek a dolgot.
Én nem azért akarok egy szupergépet venni, hogy ne kelljen megtanulnom fényképezni... Szó sincs erről. És nem is mondtam, hogy profi gépet akarok venni, csak hogy jól jönne, a minél gyorsabb sorozat. Ez nem azt jelenti, hogy másból sem fog állni a dolog, minthogy nyomom a gombot, aztán válogatok a PC-n. Ez az esetek nagyon kis részénél kell, de van úgy, hogy nagy segítséget jelent. Ez nem elsősorban az én véleményem, hanem nálam sokkal tapasztaltabbak véleménye.
Nem nulla pénzből akarok profi gépet, hanem kölcsönből minél olcsóbbat, ami biztosítja a megfelelő szintet.
És nem Ferrarin akarok megtanulni vezetni, hanem megfelelő tanulás után szeretnék munkaeszközhöz jutni. Ennyi.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.