Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) MUŁĐER válasza sza.sa (#1400) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Oly E-500 sokkal jobb gép, mindenképp azt vedd. Az már tükörreflexes.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#1402) Mercutio_ válasza emitter (#1399) üzenetére


Mercutio_
félisten

pixmania szóra ha itt rákeresel is találsz negatív véleményt, de ha a honlapjukon olvasol vásárlói véleményeket ott is lesz sok, garanciaintézési probléma, szóval nem ajánlom :(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1403) emitter válasza Mercutio_ (#1402) üzenetére


emitter
őstag

gondoltam.. kétesek még ezek a netes áruházak :(
akkor eDigitallal van valakinek tapasztalata? Ki lehet próbálni a gépeket?
MediaMarktban sajnos csak megtapizni lehet, bár már az is jobb mint a semmi..

(#1404) sparx válasza emitter (#1403) üzenetére


sparx
tag

Edigitalban ki van állítva elég sok gép, ha megkéred raknak bele elemet, így ki is lehet próbálni.
A Saturnban bekapcsolva vannak kirakva a gépek ha jol emlékszem.

(#1405) Dare2Live válasza MUŁĐER (#1396) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

sony r1

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1406) Dare2Live válasza emitter (#1399) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

panák a legalacsonyabb ISOn is rémisztően zajosak és/vagy nagyon mosnak. jézus azt nemszereti, fujit vedd. :DDD (elnézést)

f20/f30 közti különbségek itt:
[link]
képminőségben gyak vszeg semmi különbség sincs.



szerk: Nem a netes áruházakkal van gond a töbségük teljesen korrekt. A pixmaniaról van rengeteg rossz vélemény.


[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1407) Hydra SR válasza Dare2Live (#1406) üzenetére


Hydra SR
addikt

Sajna a mostani Fujik is nagyon mosnak. Szégyen-gyalázat, eddig kimaradtak ebből de most valami arra késztette őket, hogy beletegyék az ISO1600-at olyan gépbe amiben teljesen indokolatlan. Ehhez meg muszáj volt egy agresszív zajelmosás is, legalábbis ők úgy érezték. Elsősorban az S5600-ra és a 6500FD-re gondolok.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1408) Dare2Live válasza Hydra SR (#1407) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

6500 zajban/mosásban csúnyán ellett szurva f30hoz képest. 5600ról nem nyilatkozok mégcsak nemis fogtam olyan gépet, mindenesetre sok jót nemnézek ki belőle....


Kis összegzés az elmúlt pár hónap nálam járt kompakt fotoirol. Mivel képeim 80%a Canon A610el készül ehez viszonyítok.

Síelésnél 2Pana kompakt is volt velünk hát a képminőségükről zaj szempontjából (is) lesújtó véleményem van.
Mitismondjak..... ha nincs nappali ragyogás legalacsonyabb ison is zajosak és mosnak. Annyira, hogy még 10*15ös előhívásnál is a nemnehéz felfedezni kategóriába esik.
Dinamika átfogásban ha nemis sokkal de már érezhetően rosszabbak mint az A610.

1 régebbi 3mpeles canon kompat is járt velünk az nemvolt zajos ellenben dinamika átfogása még a panaknal is rosszabb volt + automatika képtelen volt kezelni a havas viszonyokat gyak az összes havas kép beégett(ez spec nem csak a kamera hibája) az objektíve meg vmi rémítően aberált. 3mpelen 4-5pixel vastag lila csík.....


Fuji F30al már jópár hónapja találkoztam. Az nemtudom mennyire aberál, mekkora a dinamikája viszont a panakhoz képest abszolute nem zajos és nem mos. Még ISO200on is elfogadható a képe míg ha egy panas ilyen magasra meri tornászni az iso értéket akkor attol a képtöl én kifutok a világból. ajánlom az iso100-200as képeket dpreviewen megnézni pananal majd F30nál.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1409) erdey_a


erdey_a
őstag

Na kéremszépen, megvan a mai nap sikerélménye.
2 év után, ma végül sikerült beruházást indíttatnom egy digitális fényképező beszerzésére.

Canon A460 lesz. De jó lesz. :))

Egy szakadt HP photosmart 635-tel szenvedünk egy ideje, de fél éve beadta a kulcsot, azót a saját gépemmel dolgoztunk.

[Szerkesztve]

Vérboci

(#1410) oak


oak
tag

Sziasztok! Milyen lényegi különbségek vannak a Canon PS A530 és A540 között, leszámítvan a megapixeleket és az LCD méretét (na meg az árat)?

(#1411) Zoli bácsi válasza oak (#1410) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Az 540 tud 640x480-as VGA videót 30fps-el, a kistestvér csak 10fps-el. Az 540-esen van zársebesség, és blende előválasztás, az 530-ason nincs. Én is most rendeltem az edigitáltól egy 530-ast zsebrevágható kompaktnak, Nikon D50 mellé. Kollégámnak 540-ese van, tegnap megnéztem. Hiába nagy a kijelző, nekem nagyon pixelesnek, fakónak tűnt, és még ''villódzott'' is, gyenge a képfrissítés.

(#1412) Szten Márs válasza oak (#1410) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Annyit még hozzátennék, hogy manual mód ettől még van A530-nál, azaz blende és záridő értéket tudsz változtatni, persez ez nem ugyanaz mint az előválasztás.

(#1413) oak válasza Zoli bácsi (#1411) üzenetére


oak
tag

Köszönöm nektek. Gondolkodom melyik legyen. És az A550-est nem érdemes megvenni?

(#1414) Zoli bácsi válasza oak (#1413) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Az 530-as és az 550-es ugyananazt a méretű (És gondolom gyártástechnológiájú) CCD érzékelőt tartalmazza. Viszont az utóbbira két megapixellel több van rázsúfolva. Szerintem az ekkora érzékelőre rázsúfolt hétmillió pixel már sok. Ebben a kategóriában, ahol szerintem az épeszű ember maximum normál papírképet rendel a jólsikerült fotóiról, bőven sok az öt megapixel is. Igazából az 550-es egy ráncfelvarrott 530-as, akkor lett volna értelme, ha a nagyobb felbontáshoz nagyobb érzékelőt építenek be.
Persze ez a személyes véleményem, ha tetszik az 550-es, akkor vedd meg, rosszul nem jársz egyikkel sem.

szerk: Normál papírképnél a 9x13-as méretre gondoltam.

[Szerkesztve]

(#1415) oak válasza Zoli bácsi (#1414) üzenetére


oak
tag

Engem a 3 megapixel is kielégít, sőt. Ez nem szempont. Köszönöm.

(#1416) germanh válasza Dare2Live (#1408) üzenetére


germanh
senior tag

csúnya vagy :P :DDD szeressük az 5600-at :R

Enjoy the pain!

(#1417) cloud2


cloud2
csendes tag

Szeretnék venni használt digitális fényképezőgépet, aminek legfőbb tulajdonságai a következőek lennének:
- nagyon kicsi (legjobb a sony dsc-t7-hez hasonló:)
- 3-4 megapixeles
- 3x optikai zoom
- jó vaku
- esetleg compactflasht használ
Minderre max. 20ezer forintom van. Mit ajánlotok?

Back to the Future!

(#1418) Dare2Live válasza cloud2 (#1417) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

használtpiacon nézz körbe én azt.


germanh: olcsó ultrazoom ár/értékben bestbuy ez nemkétséges.
Én inkább a nem ultrazoom de nagyobb érzékelő kissebb zaj, hordozhatobb creativ kompaktokat szeretem főleg, hogy a 140feletti rész bizony stabi nélkül sokszor nagyon nehézkes.
Persze izlések pofonok, ottmeg 300mm nincs.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1419) spammer


spammer
veterán

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, vásárlás előtt állok. Milyen digi gépet ajánlotok kb. 30-35 ezer ft-ig ? Első látásra a Canon powershotok és Fujik tűnnek szimpinek, de sajnos nem vagyok szakértő és persze a személyes tapasztalatokra jobban adok, mint a számokra :)

Szóval Canon, Fuji, Nikon, Olympus, mit és melyik típust ajánljátok 30 ezer ft-ból kb ?

Növények, virágok, tárgyak fotózására lenne használva elsősorban (viszonylag közeli képek tehát), tehát fontos hogy éles és színhű képet adjon.

Várom a véleményeket, és előre is köszi!

üdv!

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#1420) Szten Márs válasza spammer (#1419) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát igen behatárolt pénz, de valóban Fuji illetve Canon.
Egy Canon PowerShot A530 már 39 ezerért megvehető, igencsak meggondolandó az a +4 ezer beruházás és egy nagyon best buy géped lesz.

(#1421) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

új canon rebate hátha érdekel vkit

Objektívek

http://www.digicamabholshop.at/pd-1505630167.htm?categoryId=44
http://www.digicamabholshop.at/pd-527369149.htm?categoryId=44
http://www.digicamabholshop.at/pd-877818241.htm?categoryId=44

EOS 30D

http://www.digicamabholshop.at/pd-779378259.htm?categoryId=3
http://www.digicamabholshop.at/pd1452793489.htm?categoryId=3
http://www.digicamabholshop.at/pd1653148455.htm?categoryId=3
http://www.digicamabholshop.at/pd-1390971997.htm?categoryId=3

EOS 5D

http://www.digicamabholshop.at/pd2073576168.htm?categoryId=3
http://www.digicamabholshop.at/pd-778418581.htm?categoryId=3

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1422) Ramius


Ramius
őstag

Sziasztok. Ezekről a gépekről szeretnék felhasználói véleményeket gyűjteni:
Olympus SP-510 UltraZoom
Fujifilm FinePix S5600
Kodak EasyShare Z650
Előre is köszi :)

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#1423) Dhany


Dhany
csendes tag

Sziasztok!

Gépvásárlás előtt állok; a keret ~50k.
Lehetőleg SD kártyás legyen, ceruza akksival menjen. Manuális beállítás nem annyira lényeges (annyira nem értek hozzá), inkább az optikai zoom, kis fogyasztás, gyors működés, jó autofókusz, makró.
Ki is néztem már két gépet de nem igazán tudok dönteni.
Az egyik a Canon A530, a másik a Panasonic LZ3. A Canonról már sok jót hallottam, de a Panasonicról nem igazán találtam véleményeket. A nagy optikai zoom és a képstabilizátor miatt tetszett meg. Jó gép? Van itt valakinek? És ugy egyáltalán a Panák milyenek? Kidolgozás, minőség, tartósság? Megérné a +10k a Canonhoz képest?
Esetleg más ajánlat ebből a kategóriából?

üdv: Dani

[Szerkesztve]

(#1424) Zoli bácsi válasza Dhany (#1423) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Sajnos, a Panasonic gépek az átlagosnál zajosabbak, főleg nagyobb ISO értékeken. Valakit ez nem zavar (Talán nekik van igazuk), engem személy szerint zavar. Szerintem nézzél meg pár tesztképet, pl itt [link]. Én is most rendeltem Canon A530-ast, pénteken hozza a futár az e-digitálból, nekem kattintgatós, zsebrevágható gépnek kellett a tükörreflexes mellé. Sokan mondják, hogy a Canon ebben a kategóriában a Best Buy.

(#1425) orbano válasza Dhany (#1423) üzenetére


orbano
félisten

barátomnak LZ3 van és meg van vele elégedve. az tény, hogy zajosabb, de cserébe kapsz képstabit. manuális beállítások meg asszem nincsenek is rajta

A vér nem válik VAZZE!™

(#1426) emitter válasza Dare2Live (#1406) üzenetére


emitter
őstag

Igencsak megtetszettek a fujik a tudásuk miatt :)
Az, hogy a CCD 1/1,7''-es, azt jelenti, hogy nagyobb a fizikai mérete, mint az átlag 1/2,5''-ös gépeké, tehát jobb képet csinál?

Közülük is az F31fd-t nézegetem, ugyanannyi, mint az F30, de több újítás is került bele. Az is imponáló, hogy 580 lövést bír az aksija. Bár ezt nem tudom, hogyan mérték ki, gondolom folyamatosan kattintgattak. Szóval a valóságban ez kevesebb, mivel sok időt elvesz, míg keresem a jó témát, ill. megkomponálom a képet..
Az igaz általában, hogy a Li-ionosok többet bírnak, mint a 2xAA-s gépek? Érdemes lehet biztonságból Li-ion pótaksit venni? (bár elég borsos az áruk..)

Asszem vmikor elmegyek edigitalba kipróbálni a gépeket :)

(#1427) Dare2Live válasza emitter (#1426) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

''ökölszabály'': ''nagyobb érzékelő jobb érzékelő'': jobb képet csinál.

aksi: Tapsztalatbol mondom: Szerintem tökéletesen fölösleges a potaksi.

Mindkét Fuji azaz a F30/F31fd is príma választás.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1428) emitter válasza Dare2Live (#1427) üzenetére


emitter
őstag

értem. És arra mit mond a tapasztalatod, hogy AA v Li-ion? Lehet, h rosszat fogtam ki, de a régi Samsung 360-asom eléggé gyorsan megette a 2600mAh-s ceruzaaksikat.. ezért bizalmatlan vagyok velük szemben :)

(#1429) ftc válasza oak (#1413) üzenetére


ftc
nagyúr

ha most kellene vennem gépet akkor:

tuti nem venném meg a Canon A540-t...Már töb mint 1000 képet előtem vele,de még nem mondtam egyikre se,hogy igen ez jól sikerült...

Én most erre utazok:
[link]

vagy erre: (ez drágább,de okosabb is)

[link]

(#1430) Dare2Live válasza emitter (#1428) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

új tipusu gépeknél jellemzően nincs aksiprobléma.


FTC: képeket tudnál fellöni? lehet hibás a canonod, vagy te rontasz el vmit.
Ha ultrazoomot akarsz mindenképp stabisat vegyél különben nagyon nehéz kihasználni azt ami 200felett van. (aka ezen nesporolj) z612 ezért nomeg az mpeg4miatt baromi szimpi nekem. :)
hjaj mitadtam volna én nemrég azért az mpeg4ért......

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1431) Szten Márs válasza ftc (#1429) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Konkrétan mi gond van a géppel?

(#1432) somé válasza ftc (#1429) üzenetére


somé
őstag

Ismét Kodak P850-et veszek(persze nem újat),holnap hozzák ;)

[Szerkesztve]

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#1433) slayer006


slayer006
addikt

Sziasztok

A szakiktól kérdezem, hogy egy új FUJI FINEPIX S5600 megér 55.000,- -t ??

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#1434) oak válasza emitter (#1426) üzenetére


oak
tag

''Bár ezt nem tudom, hogyan mérték ki, gondolom folyamatosan kattintgattak.''

Erre szabvány van:
CIPA szabvány: összehasonlító eljárás digitális kamerák energiafogyasztására. 23 fokon LCD monitor használatával, kikapcsolt AF segédfénnyel, az optikai zoomot széleslátószögű állásból tele állásba mozgatva, majd vissza, 30 másodpercenként, minden második felvételnél maximális vakufényerő villanással. Minden 10. kép készülte után ki- majd bekapcsolva.

(#1435) oak válasza emitter (#1428) üzenetére


oak
tag

Nekem is az van, zabálja az elemet, egy rakás ... . :((( Ráadásul bedöglött benne a CCD, potom 15eFt-ért cserélnék. Állítólag ezek ennyit bírnak.

(#1436) somé válasza slayer006 (#1433) üzenetére


somé
őstag

Attól függ mit adnak hozzá..47900.-ért van már gyári kiszerelés.

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#1437) Hydra SR válasza slayer006 (#1433) üzenetére


Hydra SR
addikt

Szerintem nagyjából igen, de ahogy Somé is mondta: attól függ, mit adnak hozzá. Valószínűleg jobban megéri fapados kiszerelésben venni, memóriakártyát meg számtech boltban venni hozzá, ha van XD-jük, mert ott olcsóbb (ahogy nemrég megtudtam). Vagy használtan. Láttam apróhirdetésben egész olcsón 1 gigásat.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1438) DiVaD


DiVaD
senior tag

Sziasztok!
A segítségeteket kérném. :B
Most 1 Canon A530as gépet nyüstölök. Már egy ideje megvan és elégedett is vagyok vele, viszont 1 dolog zavar. Az előtétlencsék hiánya. :( Ugyanis ahogy nézegettem, azért tök jó dolgokat lehet művelni velük.
Egy időben gondolkodtam az FZ7-es Panán is, de sajnos arra nem volt keret anno. Most viszont megláttam egy Konika Minolta Dimage Z3-as masinát. Igaz használt, de még garis. Szerintetek ez mennyire használható gép?
(Be is számítaná az én gépemet, 10k-t kéne rátennem)
THX előre is a segítséget :R

(#1439) Dare2Live válasza DiVaD (#1438) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

A6xx sorozatra van előtét meglepödnék A5xxre nemlenne.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1440) DiVaD válasza Dare2Live (#1439) üzenetére


DiVaD
senior tag

A520,A540-re van. De A530ra nem találtam. :(

A540:
''Szűrőméret adaptertubus szükséges''
[link]
A530:
''Szűrőméret nem helyezhető rá szűrő''
[link]

Én eddig nem találtam rá. De ha van, az is tökéletes lenne :))

(#1441) somé válasza DiVaD (#1438) üzenetére


somé
őstag

A két gép természetesen ég és föld a Z3 javára.12x stabilizált (CCD antiShake) optika,evf,vga videó (zommal,night móddal)full manuális.A 10-est megéri.


[Szerkesztve]

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#1442) quantal válasza DiVaD (#1440) üzenetére


quantal
tag

Látszatra ugyanolyannak tűnik a két gép optikájának kialakítása, ha ez igaz, akkor azt az adaptertubust az 530-ra is rárakhatod.

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#1443) oak


oak
tag

Nem tudjátok melyik cég forgalmazza a Samsung fényképezőket Magyarországon?
Mert nem a Samsung Electronics Magyar ZRt.

(#1444) ftc válasza Szten Márs (#1431) üzenetére


ftc
nagyúr

4x optikai zoom az összes kép szó szerint használhatatlan....AF segédfénnyel is....

200-s iso eléggé zajos bár én a 100-s iso-t is annak mondanám....

azt amin meglepődtem...

olyan 140 kép után kifingik az aku....mind1,hogy vaku vagy anélkül....
az élesítés érdekes....1x azt mondja nem tud élesiteni,elengedem utánna meg hirtelen tud...a legtöbbször arra élesít amire nem kéne...

majd mutatok képeket....

(#1445) Szten Márs válasza ftc (#1444) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Érdekes tünetegyüttes, az A530 amit szoktam használni egyiket sem mutatja.
Az hogy a 4x-es optikai zoomhoz hogy jön az AF segédfény nem tudom... :F
Mit csinál a zoom a képekkel, véletlen sincs digitális zoom rajta?

A zajosodást sem tartom vészesnek, persze ultrakompakt, ahhoz kell mérni, de bőven elfogadható szerintem.
140 kép vaku nélkül meg pláne durva, 2500 mAh-s Varta akkukat használok, többszörösét lehet vele lőni.

(Ezeket figyelembe véve lehet garis probléma van a gépeddel)

[Szerkesztve]

(#1446) ftc válasza Szten Márs (#1445) üzenetére


ftc
nagyúr

ott lett volna egy fesző vagy nem tom mi..Nincs digit zoom-t alapból kikapcsoltam..
olyan elmosottak lesznek a képek....
AF segédfény irtam..ugye kellene használni ha azt akarjuk,hogy pontos legyen a fókusz....de az én szememt is kiviszi nem egy gyerekét....

Az LCD-ről meg megvan a véleményem növelték a méretet,de a pixel számot nem



Philips aku-t használok 1800mA




[Szerkesztve]

(#1447) Szten Márs válasza ftc (#1446) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem tapasztaltam, hogy tényleg kell AF segédfény a pontos fókuszhoz, legtöbbször szvsz nem. Amúgy olyan helyzetekben ahol télleg kell nagy zoom, úgysem segít az AF segéd.
Szerintem rakj fel képeket, hogy lássuk is. Ha meg vmi nem stimmel gariztasd, ne add el, ill csak utána ;)

(#1448) Ramius válasza Ramius (#1422) üzenetére


Ramius
őstag

Valaki?

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#1449) emitter válasza emitter (#1426) üzenetére


emitter
őstag

érdemes lehet várni az F40fd-re? Ki tudja, vajon mikor jön MO-ra, és kb hol alakulhat az ára a 31fd-hez képest (Amcsiban 58k-ról indult)? Az számít, hogy ''csak'' iso2000-t tud a 3200 helyett?
Viszont fogad SD-karit, ami nagy előny a szememben! És maga a készülék is jobban tetszik!
A 8Mpixel mondjuk fölösleges számomra, de legalább a lapka mérete is nőtt egy picit a 6 Mpixeles 31fd-hez képest (1/1,7''-ről 1/1,6''-ra)

mod: hmm, azért jópár dologban visszalépés történt a 31fd-hez képest: rosszabb makro, kevesebb max-expo-time, kevesebb manuális beállítás :U

[Szerkesztve]

(#1450) Szten Márs válasza emitter (#1449) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

''Az számít, hogy ''csak'' iso2000-t tud a 3200 helyett?''
Nem. Épeszű ember kompakt gépeknél úgysem megy ISO400 felé, nemhogy 2000 :Y felé.

''A 8Mpixel mondjuk fölösleges számomra, de legalább a lapka mérete is nőtt egy picit a 6 Mpixeles 31fd-hez képest (1/1,7''-ről 1/1,6''-ra)''
Így is az egy pixelre jutó érzékelő-terület csökkent. Szóval valójában ez is visszalépés.

Összességében nem éri meg várni, valószínűleg jobbat nem kapsz a pénzedért és türelmedért majd, sőt...

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.