Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62187) Miuka92


Miuka92
csendes tag

Jelenleg egy HKC USP - 5580 tápom van és az a jelenség hogy a gép mindig csak 2-3szorra indul be(elindul leáll és magátúl ujra indul aztán vagy elindul vagy megint egy ilyen kör). Ezt a dolgot egy intel celeron procival csinálja, az új procivel pedig csak folyamatosan pittyek. Utánna néztem a bios jelzésnek és táp hibára utal.

Azt szeretném megkérdezni hogy van itthon egy 350W tápom próbaképpen kipróbálnám hogy csinálja -e ezeket a hibákat, Szerintetek elbirja 350W táp ezt a gépet?

Alaplap: Gigabyte P41T D3
CPU: Intel E8400
Ram: 2 x 2GB DDR3
VGA: Gainward 8600GT

Régi gépből:
350W táp:
+3,3V 15A
+5 V 22A
+12V 15A
-5V nincs
-12V 0,5A
+5V SB 2,5A

(#62188) Potzee válasza Miuka92 (#62187) üzenetére


Potzee
addikt

Igen, próbaképp elbírja, de hosszú távon nem terveznék vele...úgy látom, hogy nem mai gyerek...
A HKC pedig nem táp :(
Ruházz be egy SEASONIC SS-350ET 350W-re vagy ennek a 400-as változatára esetleg egy Chieftec CTG 500 80P-re
(ingyen szállítás PickPack pontra!)

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#62190) Potzee válasza Miuka92 (#62189) üzenetére


Potzee
addikt

A paraméterei alapján fogja bírni...az állapotát nem ismerem...
Mi féle táp? Valami gagyi ISO izé?
Akkor hagyd a fenébe a tesztet, a HKC-t mindenképp cserélned kell...
Üzemeld be a korábban említettek közül valamelyiket! :K

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#63195) flajoss


flajoss
újonc

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy tápegységet szeretnék venni a gépembe azonban nem tudom, hogy mit vegyek. A gépemben most egy HKC 400 W tápegység haldoklik.

Számítógép :
alaplap : Gygabyte GA-m61pme-s2p rev 1.0

processzor: AMD Phenom II X4 945 3 Ghz 95 W C3 step

memória: 4 gb 800 mhz ddr2

videókártya: Gygabyte Ati Radeon 6570 HD 1 Gb DDR3

Egyéb: 1 db 320 gb Winchester; 1db 8cm-es hűtőventillátor; 1 db CD/DVD író/olvasó

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv.,

flajoss

[ Szerkesztve ]

(#63375) oravecz56 válasza Taifa Díaz (#63374) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Igen beirtam csak meglepett a kérdés,nem is gondoltam rá hogy iljen körültekintőek itt a forumtársak.Egy 580 HKC van de elég volt,tartalékba elrakom.Szeretném lecserélni.

[ Szerkesztve ]

Oszika

(#63376) Grave_444 válasza oravecz56 (#63375) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Én a helyedben egy XFX Pro 550W-os tápot rendelnék.
HKC-t ne használd azzal a géppel csak valami régivel, aminél nem nagy gond ha tönkremegy valami. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#63383) Grave_444 válasza oravecz56 (#63380) üzenetére


Grave_444
nagyúr

XFX Pro 550 elég a 290-hez is.
580W-os HKC felér talán egy 300W-os normális táppal, arra ne alapozz. :N
360W-ot tud papíron 12V-os ágon, az 550-es XFX 528W-ot.

[ Szerkesztve ]

(#64267) 4tune


4tune
csendes tag

Sziasztok!
A HKC tápokról mit gondoltok?
Egy HKC 550W mennyire biztonságos manapság?
Helyi számtech-es boltban nagyon dicsérte a srác, s majdnem megfogott vele. :D
Köszi a segítséget srácok! :)

(#64835) Potzee válasza #78213120 (#64834) üzenetére


Potzee
addikt

Igen...és még mindig jobb, mint az új GPS vagy iArena sorozat...vagy egy vatta új Akyga, HKC, stb...
Át kell nézni, hogy van - e púpos kondi, azokat kicserélni.

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#64957) jenei1994


jenei1994
addikt

Muszáj leszek magam rászánni egy új tápra. Ami igaz énis félek ezektől a tákolt cuccoktól.

Keretem olyan 6000 - 7000 ft körül lenne egy új tápra.

Néztem a HKC 430W USP-3430 PFC tápot. Ez a táp mennyire ajánlott ?

[ Szerkesztve ]

(#64970) Potzee válasza kriszute (#64967) üzenetére


Potzee
addikt

Megfelelő védelem hiányában egy feszültség ingadozás, túláram miatt elszállhat egy-két kondi az alaplapon vagy a VGA kártyán...volt olyan is, hogy egy HKC táp miatt egy hónapon belül 3 db 100%-os vinyó lett 85-90%-os tele bad sectorral...5 év gari. Lehet, hogy a tápnak nem lesz baja...és a többi hardvernek?

20 rongy ide vagy oda...a Coolermaster, Corsair, stb. csak matricáz...valamikor jót valamikor szart...épp attól függően, hogy mit kíván az anyagi érdekük. Pl. a Corsair régebben felfuttatta magát mert minőségi belsőre épített, aztán leadta a szintet és elkezdett profitot termelni mert a mostani tápjaik elektronikáját jóval olcsóbban szerzik be más OEM gyártóktól...de ez a Corsair már nem AZ a Corsair...hiába van mindenki elájulva tőle. Hasonló a helyzet a Coolermasternél is...ez van. Piacgazdaság, marketing...

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#64994) BomiBoogie válasza Potzee (#64993) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mi lenne, ha egyszerűen csak bemenne, és megpróbálná ráfizetéssel egy másikra cserélni? :D

Kedvenc helyi boltomban:
A HKC táp az olcsóbb, az LC Power már a komolyabb, ha igazán jót akarsz, azt ajánlják, "azért a tápon ne spórolj" címszóval. :D

(#65015) jenei1994


jenei1994
addikt

Na kinéztem három tápot a hétfőn meg is venném az egyiket. :K Csak nem tudom melyiket? :U

- Approx 550W APP550PS tápegység

- Chieftec-iARENA GPA-400S8 400W tápegység

- HKC V-POWER 450W tápegység

A három közül melyiket válasszam szerintetek ?

Ami fontos,hogy halk legyen és többnyire megbízható.

[ Szerkesztve ]

(#65809) Intel fan11 válasza Potzee (#65808) üzenetére


Intel fan11
őstag

Tehat akkor ez a tap jo minosegunek szamit? Oszinten ehhez a konfighoz chieftec ctg 500w 80p akartam venno. De mikor mentem a gepert mondtak nem kaptak olyat csak ezt a cmet meg kodeganyt meg hkct ajanlottak mondtam az nem kell! Igy maradt eza cm tap!

Battletag: hojszi#2983

(#66099) vittorio7 válasza 3.Aragorn (#66098) üzenetére


vittorio7
őstag

Pedig ezen annyi csatlakozó van, hogy 2 gépnek is elég lenne. :DDD

Le se merem írni, hogy hol dolgozik az az ember, akitől van. Mondjuk Ő a HKC tápokat ajánlja. És PC szervizben dolgozik, gondolom ügyelnie kell arra, hogy legyen mindig munkája.

[ Szerkesztve ]

(#66100) 3.Aragorn válasza vittorio7 (#66099) üzenetére


3.Aragorn
addikt

HKC? Na jó. :DDD :N

Nem minden vándorút céltalan...

(#66102) tornas válasza vittorio7 (#66097) üzenetére


tornas
őstag

Látatlanban annyit mondanék rá, hogy jobb, mint a Logic 500 W-os táp. Ebbe még varisztor is van így bemeneti túlfesznél megvédheti a gépedet, nem úgy mint a Logic, Codegen, M-tech, HKC stb.

De annyival nem jobb, hogy használnám is, mert attól még a feszek zajosak lehetnek valamint az az 550 W csak "Peak" így elvileg olyan 400 W-os lehet "papíron". És eléggé soványan van kondizva ez is...

Viszont a Q-tec tápok között is vannak CWT belsővel szereltek is (ez nem az), amiket én már nyugodtan használni mernék egy kisebb konfigban (használt, "öreg" PC-ben).

Az egyik pc bontó kínálatában lévő használt és minőségibb 300-350-400 W-os tápok nehezebben kelnek el, mint a "hasonló teljesítményű" Le-Szí Power és társai. Ebből is látszik, hogy a "hozzáértők" és a PC boltok is kitesznek magukért tápajánlás terén. Valamiért a tápegység az mindig csak egy "mostohagyerek" státuszát tölti be, pedig áram nélkül nincs élet a legbrutálisabb PC-ben sem.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#66426) tornas válasza _DiEGO_ (#66391) üzenetére


tornas
őstag

Amennyire én tudom Macron belsős, ami azért bőven jobb, mint a Codegen Kolink, HKC és társinál. Viszont van rajta -5 V is, kérdés hogy mikor gyárthatták. Mivel a 12 V-ja 28 A-os, szerintem olyan 2005-2006 körüli lehet. Gépet nem fog tönkretenni és max. kondicserére szorulhat. Ezek a régebbi Macron-ok legalább olyan masszívan vannak megépítve, mint a PNF sorozatú FSP tápok. Legtöbbször csak kondicserére, tápventi-cserére vagy átkenésre szorulnak. A mai napig megállják a helyüket (szigorúan csak "irodai konfigban", általános tevékenységre otthonra), sőt időtállóbbak mint a mostanában forgalomba kerülő ATX tápok.

A Macronban (DTK) 2 db 1000 mikroFarad-os primer pufi van (eredője 500 mikroFarad), nem sok olyan 400-500 W-os táp van amiben ilyen van. A szekunder oldalon is 4700-as van a 12 V-on, előfordul 3300-as is az 5 V és a 3,3 V meg 2 x 2200-asokkal vannak pufferelve. Vagyis komolyabb áramingadozásokat is kivédenek, a bemeneti túlfeszre meg ott vannak a varisztorok (nem egy hanem 3 db) is.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#67509) Charinthy válasza Charinthy (#67507) üzenetére


Charinthy
csendes tag

Mivel szerkeszteni már nem tudok az előző hsz-en, ezért kénytelen vagyok így módosítani.
Összeállt a gépem közben, úgy néz ki véglegesen!

- Processzor: INTEL Core i5-4570 3.20GHz 1150 BOX
- Videókártya: ASUS GTX760-DC2OC-2GD5 GTX760 2GB GDDR5 OC PCIE
- Alaplap: GIGABYTE GA-B85M-D3H
- HDD: Western Digital 3,5" 1000GB SATAIII 7200RPM 64MB Blue Caviar WD10EZEX
- Memória: Kingston 4GB/1600MHz DDR-3 HyperX (KHX1600C9D3/4G) (CL9) x2
- Ház: Cooler Master N300 NSE-300-KKN1
- Táp Chieftec CTG-500-80P 500W PFC 12cm vent (Szerkesztve)
- Monitor: LG 21,5" 22MP55HQ-P LED IPS-panel HDMI
- Billentyűzet: Ozone Blade

Szerk: Most látom, hogy érkezett válasz, így maradok az 500W-s megoldásnál!

Linkelni nem tudok de az alábbi márkákból van náluk sokféle. Igazából, ha ez a Chieftec gond nélkül viszi akkor nem nagyon kell más alternatíva, de hátha! :D

Ami márkák vannak náluk: Chieftec, Cooler Master, Gigabyte, HP, Keep Out, Fractal Design, HKC, Mtech, Spire

Köszönöm a válaszokat, és bocsánat a dupla hsz-ért!

[ Szerkesztve ]

(#67689) tornas válasza vittorio7 (#67686) üzenetére


tornas
őstag

Csak halkan súgom meg, hogy a néhány Codegen táp (nagy a szórás) "jobb" minőséget képvisel mint az M-tech, Akyga, HKC és társaik. A régebbi 2006-2007-esek egész "tűrhetőek" voltak, nem tették tönkre a gépet és nem sz@rtak maguk alá.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#67778) Potzee válasza BullZeye (#67776) üzenetére


Potzee
addikt

Akyga Basic 500W AK-B1-500E
HKC 550W Vpower V-550
Modecom Logic 620W 10k-ért

Szerintem ezeket teszteld, hogy érezd és tapasztald a különbséget egy 10 ezres és egy drágább táp között... :D

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#67803) Tomazzo válasza Grave_444 (#67799) üzenetére


Tomazzo
tag

Néztem a Hexa+ 500-ast, ami annyiban más, hogy osztot ágas, nomeg figyelemre méltó a CTG500 is, de a helyi boltban csak ez a Cooler Master van ennyi pénzért, vagy olcsóbban HKC és N-power, meg van egy 450-es Chieftec smart series 12k-ért, de az kilőve mert kevés a csatlakozója.
Ha nem gáz az Enhance belső akkor a CM marad. Mondjuk az eladó a HKC-t eröltette, mert abból sokat eladnak és mutatós, érzetre minőségi az is, harisnyázott kábelekkel, piros ventivel. :DD

[ Szerkesztve ]

(#67891) vittorio7 válasza Vhaerun (#67889) üzenetére


vittorio7
őstag

Nem szívfájdításból tettem fel, csak hogy mások is képben legyenek, kinézet, kábelezettség véget. Reméljük lesz hamarosan újra. Bár akinek beépítettem a gépébe, emberileg nulla, inkorrekt példány. Megérdemelte volna a "szakértői" által javasolt HKC-t.

LEC-nek szokott lenni XFX-e.

[ Szerkesztve ]

(#68152) zolee0307 válasza Nowi (#68150) üzenetére


zolee0307
őstag

a webshopoknál lévő ajánlásokból ne indulj ki, olyan jókat szoktam röhögni azokon, ott még a hkc és társai tápokat is megbízható, jó tápoknak tartják :Y .

Inkább az előttem szóló által ajánlott tápok közül döntsél.

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#68210) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Van két olcsóbb tápom, melyeket el szeretnék adni, ha érnek valamit, és nem számít szándékos károkozásnak az eladásuk.

- HKC USP5550 (550W) - pár perces használat
- Deer DR-8400BTX (400W) - 4 évig vitt egy 150W fogyasztású gépet hiba nélkül

Mindkettő 12cm-es ventivel van ellátva, elég halk mindkettő, és púposkondi-mentesek.
Egyszer lettek szétszedve átvizsgálás céljából - általam.

Érnek valamit? Vagy inkább tartsam meg őket alkatrésznek?

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#68211) Grave_444 válasza Bici (#68210) üzenetére


Grave_444
nagyúr

2-3000-ért megpróbálhatod eladni, a HKC-t szerintem el is vinnék. Bár normális FSP tápok is vannak ennyiért..
Azért az érdeklődőt világosítsd fel.

[ Szerkesztve ]

(#68323) quailstorm


quailstorm
nagyúr

egyszerű kérdésre kéne gyors válasz
xfx pro 450 műanyag terelőlemez a venti alatt
kiszedjem vagy ne?
minek jó az?
a fél levegőt blokkolja

egyébként 5 év garis és most szétszedtem mert poros
el nem tudom képzelni milyen lenne 5 év alatt
a hkc az egér méretű port szívott 2 év alatt
most akkor gari bukó?

(#69242) Potzee válasza C. s. (#69241) üzenetére


Potzee
addikt

A passzív hűtés lényege, hogy a konfig egy jól szellőző tágas házban van, nincs mozgó alkatrész (pl. ventillátor) és így nincs zaj sem.
Csak hűtőbordák vannak...valahogy így

Szünetmentesekhez sajnos nem értek de az Általad linkelt HKC, LC-Power és Codegen, Mercury, M-Tech, stb. messze elkerülendő, a többi alkatrészre veszélyes holmi!

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#69286) jim bcs válasza MMIX (#69282) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ennyi terhelésnél és ilyen netezős konfigok alá mindegyik tökéletes, mindegyiket szereltem már mert ugye az ár nem mindegy és így esett a történet, nincs egyikkel se gond, mindegyik hangtalan, a lényeg hogy nem a legalja HKC/Codegen és társai, ha nem 5 akkor minimum meglegyen a 3 év gari bár utána se lesz gond, valamint a mostani szabványoknak megfeleljen

ritkán megesik hogy ilyet rakok be, ha rajtam múlik egy sima netezős gép is egy 20k-s minőségi tápot kap és ez az esetek 97%-ban így is van, szinte mindig sikerül meggyőzni a delikvenseket

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#69489) Graphics válasza sloth400 (#69480) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Bokán fosom magam...

Ki látja amúgy a tápot a gépben? azt nézed megvan-e még? :U

Amúgy meg miért kérdezed, ha ajánlunk egy jó tápot... de nem veszed meg ,mert ocsmány...

Akkor tök mindegy mit mondunk, vegyél csillogó HKC-t majd lelövi a villanyszerelőt is..

, Amúgy Etasis régebbi gyártó, de az a táp is elég régi, hogy már instabil legyen.
Alapvetően jó a felépítése, jóféle kondikkal szerelt táp

Ahhoz a géphez amit linkeltél egy Seasonic SS400-ET ajánlanék, mert elég bőven,de mivel az is ocsmány, hagyd a fenébe :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#69806) MMIX válasza Gyuri27 (#69804) üzenetére


MMIX
addikt

Átcímkézett CWT GPA. Nem szoktuk ajánlani itt. Irodai vagy olcsó gépbe való, ha a választék ez, vagy Kolink i-box, HKC, N-base, Gembird, Ewent és társai az ellenfél.
Ezek helyett inkább CWT GPA. De a minőséginek nevezhető tápok között a legvégén van a sorban.

(#69970) zolee0307 válasza Balathruin (#69969) üzenetére


zolee0307
őstag

Meg a súlya :F Szoktam olvasgatni pár webshopnál az ilyen hkc, lcpower és társai tápokhoz, meg a gagyi alkatrészekhez írt kommenteket és olyan jókat röhög rajtuk.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#70182) #75128832 válasza Gyuri27 (#70181) üzenetére


#75128832
törölt tag

A betonkeverő mellé még egy elektromos targoncát...

Az én régi Duo2, P35 Neo, 6GB RAM, 9600GT-m eszik kb. 160W-ot teljes terhelés mellett, persze lehet, hogy nem tudna többet, mert egy HKC táptól kapja a kaját... :D

(#70692) zuzu000


zuzu000
őstag

Sziasztok!

Haverom gépet vesz, és a tápegység még kérdéses.
Proci: FX8320
Vid. kártya: HD6850
4GB RAM, 500GB vinyó.
Egy 550 wattos HKC-t nézett ki, gyorsan lebeszéltem, és ajánlottam neki Chieftec iArena-t, de most itt azt olvasom, hogy az nem a legjobb széria. Max 10 ezre van rá. Mit ajánlanátok?

(#70848) RaZroX


RaZroX
addikt

Sziasztok, haveromnak van egy gépe 2 magos Athlon Amd procival 3ghzen megy, 2 hdd van a gépben illetve 2 venti a házban (nem ledesek). Menne bele egy R7 260x 2gb-os kártya.
A kérdés az hogy egy 430w-os HKC táp elbirná-e ezeket és mennyire megbizhato? 1 honap mulva tudna tápot cserélni fsp-re.

This is the way

(#70850) Balathruin válasza RaZroX (#70848) üzenetére


Balathruin
veterán

2 magos Athlon mellé a nem ajánlott 260X + tetőzöd HKC táppal. Tökéletes.
A kártya fekete képernyővel ajándékozna, táp kigyulladna, majd leégne az egész gép. :D

(#71124) grrpowa


grrpowa
aktív tag

helló egy Asrock extreme 3 laphoz 4 Gb ramhoz 2 db vinyóhoz 5 ventihez phenom II x4 b55 procihoz és egy 6870 videokarihoz mekkora tápot ajánlotok :F most egy 550 W HKC tápom van de ugye azt értelemszerűen nem ártana lecserélni valami márkásabbra :)

0631 7710098

(#71166) zolee0307 válasza Jakab66[hun] (#71163) üzenetére


zolee0307
őstag

Anno az én gépemhez egy helyi boltban 750 w-os hkc-t akartak adni :DD

Nem is vásárolok ott :N

Sajnos sok boltos ilyen, az átlag felhasználó meg beveszi a maszlagjukat. Mondjuk elég olvasgatni pl. a pcx, iponon is, hozzászólásokat az ilyen tápokhoz, jókat lehet röhögni rajtuk.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#71200) Limiter82 válasza jim bcs (#71199) üzenetére


Limiter82
csendes tag

Köszönöm. Persze lehet én túloztam.A gtx 480 40 amper igényére gondolva.440 wattot mértem fogyasztásmérővel. Jelenlegi hkc ups 5565 lesz lecserélve.

[ Szerkesztve ]

(#71207) Potzee válasza gbors (#71205) üzenetére


Potzee
addikt

Hjaaa, tényleg...látom már...jelenleg egy HKC veszélyezteti a konfig épségét...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#71217) BomiBoogie válasza Kovgabesz (#71216) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mennyi a GTX295 TDP-je? Az egy elég durva VGA.

Kérdés, hány ágas ez a DELL táp.

(#71218) OctoCore
HKC-t sürgősen felejtsd el.

[ Szerkesztve ]

(#71218) OctoCore


OctoCore
tag

Sziasztok, épülőben lévő konfighoz keresek tápot max 8k ig, fx 6300 r7 260x 1hdd
Használt is lehet. Vajon egy hkc 3011ns elég lenne a benne lévő 400w os táppal?
Elore is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#71220) BomiBoogie válasza OctoCore (#71218) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Sőt, keress egy 400W-os HKC-t használtan. :D
Ne.

(#71221) Lacielvtárs válasza OctoCore (#71218) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

'Vajon egy hkc 3011ns elég lenne a benne lévő 400w os táppal?"
szerintem is messze kerüld ezt a három betűs tápmárkát, ha jól tudom a HKC a codegen "neves" márkája...
én nem bántanám, max bottal piszkálnám meg ;]
inkább egy minőségi, HEXA, FSP vagy valami jobb márkának a tápja ami tényleg 400 W-os, az jobb lenne
a táp a lelke a gépnek, azon nem szabad spórolni...
tapasztalatból mondom :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#71233) Limiter82 válasza Potzee (#71201) üzenetére


Limiter82
csendes tag

Igen. 460 watt konnektorból felvett áramnál indult újra a csodálatos hkc. ( csak konfi ) Most úgyvan belőve,hogy 400 watt fölé nenagyon menjen.
Ha jól értem akkor nem fontos nekem 1 ágas 40-50A-s 600wattos tápot venni? Elég a hexa➕ 500w?
Mert ugye a 6600-at kergetni kellene, hogy tolja a gtx 480-at. Q6600 no oc 95w g0
Gtx480 no oc 250w. A gtx egy hd7770 helyére jött (titanfall miatt) . Köszönöm a segítséget!

(#71663) Potzee válasza #75128832 (#71662) üzenetére


Potzee
addikt

Akyga, M-Tech, HKC, Kolink, N Power, stb...500W
Ezek közt párszáz forint különbség van, de csak nevükben 500W, egyik sem fogja tudni valójában ezt a teljesítményt!

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#71699) #75128832 válasza Graphics (#71687) üzenetére


#75128832
törölt tag

Na ja, de ez szerintem külön ág, merthogy valami random HKC 550W-os cucc :D

(#72084) Limiter82 válasza jim bcs (#72083) üzenetére


Limiter82
csendes tag

Gtx480 és q6600 4gb ram 1hdd 1ssd 2db 12venti 1db 9cm venti.A q6600 most 3333mhz gtx 480 szinte alap egy hkc ups 5565 táppal csak terhelve becsörög a gagyi hkc .

(#72388) kill3r23


kill3r23
csendes tag

Sziasztok!
Nem rég cseréltem tápot! Elkövettem azt a hibát, hogy eszetlenül vettem...
Egy HKC 580ast!
Előtte 400W-os noname háztáp volt benne!

Jelenleg a HKC-megy, ezzel a konfiggal:
AMD Phenom x4 455
8GB RAM
GTX 660 2GB
3x HDD

Probléma nincs vele (kopp-kopp) de hamarosan veszek egy AMD FX8350 es procit, és a későbbiekben VGA csere is lesz! :)
Úgy szeretnék tápot venni, hogy a későbbi igényeket is bírja!

Szeretném a segítségeteket kérni, abban hogy milyen tápot vegyek, márka és teljesítmény...
Olvasgattam itt mielőtt írtam, ahogy nézem 40k körül vannak a frankó minőségű tápok....
Viszont nekem jelenleg 20-25 közötti keret van, ha ez magasabb akkor úszik az új proci, viszont a táppal várni nem akarok...annyi rosszat olvastam a HKC-ről...
( az is fontos szempont lenne, hogy ne legyen repülőhajtómű hangja a tápnak :D )
Mit ajánlotok?

(#72391) aram01 válasza kill3r23 (#72388) üzenetére


aram01
nagyúr

hkc? bátor vagy :)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.