Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85651) jaffa 2843 válasza Viktor81 (#85647) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Hihetetlen, hogy nem sikerült értő olvasással átfutni a hsz-t. :U

+ (#85648) pzolika9512

"A jelenlegi konfig (később változni fog):" ..és nem, nem downgrade lesz. :N

Árat meg szándékosan nem írtam, bármi jöhet.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#85652) Viktor81 válasza Ribi (#85649) üzenetére


Viktor81
senior tag

Nem vilagos, mire gondolsz...
500W-ot is tud passzivan huteni, nem 200-at... (nem egesz 50W-nyi hot kell atadni a kulvilagnak, 200-nal kb 20-at)

(#85653) pzolika9512 válasza jaffa 2843 (#85651) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

mindegy, seasonic tápok amiket írtam, még akkor is jók lesznek, persze ha nem akarsz sli/cf-et :R

[ Szerkesztve ]

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#85654) Viktor81 válasza jaffa 2843 (#85651) üzenetére


Viktor81
senior tag

Olvastam. Akkor kozel sem ilyen agresszivan kozlom, csokken a komponensek fogyasztasa... Ha nem SLI/CF a konfig es nem High-end CPU kerul bele 130W TDP-vel tuningolva, akkor tovabbra sem fogod atlepni meg a 400-at sem.

[ Szerkesztve ]

(#85655) MMIX válasza Viktor81 (#85652) üzenetére


MMIX
addikt

De az egész gép 500W-ot fűt. Hiába 500W-os a passzív táp. (persze ha az alkatrészek kérnek 500W-ot)
Ezért se lett semmi a 800W-os kiállítási passzív tápból.
Van egy vizes táp is az árlistákon, vagy legalábbis mintha láttam volna.

[ Szerkesztve ]

(#85656) Viktor81 válasza MMIX (#85655) üzenetére


Viktor81
senior tag

Ha 200W-os tapot keres, hogy a manoba futene el a gep 500W-ot ? Nyilvan, ha azt feletelezzuk hogy 100%-ig ki van hasznalva, akkor a hazban 500W-nyi ho van, de ilyen nincsen, mert ezt SLI/CF configgal lehet megoldani, ott pedig a VGA-kat mar eleve huteni kell. Nalam egy 460 Seasonic Platinum Fanless visz egy Haswell i7-et Nofan CR-95 hutovel es nincsen meleg. Szerencsere a meleg ismeri a fizikat es ami termelodik, az kiszall a haz "likacsos" tetejen (CM690II)

(#85657) MMIX válasza Viktor81 (#85656) üzenetére


MMIX
addikt

Ha likacsos a ház, akkor meg úgyis zajos. Ha nem HTPC, akkor a passzív tápnak nem sok értelme van, szerintem. Már akkor is zörög egy átlagos PC, hogy a billentyűzet vezetéke hozzá ér a ház oldalához.
Legalábbis az enyém olyan. :)
HTPC is zajos, ha görbe a DVD lemez. (bár gondolom a beállításokkal lehet próbálkozni, hogy ne pörgesse annyira)

[ Szerkesztve ]

(#85658) pzolika9512 válasza MMIX (#85657) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

plusz ha nem ssd-t használ, azért hdd-nek is van hangja... :U

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#85659) Viktor81 válasza MMIX (#85657) üzenetére


Viktor81
senior tag

Nalam a "lik" nem zajos... Illetve igen, de azt nem szamitogep. (csak szamito :D )
Mivel semmi nem general zajt, nem jon ki a lyukon. Abbol, amit a kollega irt, arra kovetkeztetek, hogy szeretne egy letolto/filmnezo gepet amiben nincsen dedikalt VGA, ezert nincsen szukseg nagy tapra. (ilyet keresek en is az AMD A4-5000 melle) Mivel allandoan megy en is szeretnek abba is egy fanless tapot, de mivel a fogyasztasa HDD-vel (jo van benne, mert 2 TB SSD meg eleg draga) ugy 50W, nem veszek masik 420W-os Seasonicot kb 45e-ert...

(#85660) MMIX válasza Viktor81 (#85659) üzenetére


MMIX
addikt

Van 32 ezerért passzív SuperFlower. Ha befülled a ház, akkor a táp is kevesebb wattot fog tudni leadni (ha odaírják, hogy 25 fok az adatlapjára és nem 40-50 fok szerepel rajta, a közkedvelt FSP APN sorozat, például 25 fok) és a hatásfok is romlik.
A 80+ plecsnit, környezeti 23 fokon mérik.

[ Szerkesztve ]

(#85661) MMIX válasza MMIX (#85660) üzenetére


MMIX
addikt

Ez kimaradt ez még fontos, hogy a siklócsapágy sem szereti a meleget, hamarabb elkopik.
Lehet, hogy vannak tápegység szidók, hogy zörög, pedig lehet hogy a gépházon belül ér hozzá valamelyik vezeték vagy kábel a házhoz és az adja a hangot. Vagy egy nem meghúzott csavar. (természetesen nem szakadásig kell a csavar húzni)

[ Szerkesztve ]

(#85662) MMIX válasza MMIX (#85655) üzenetére


MMIX
addikt

Itt van a vizenyős (vizes), ha valakit érdekel.
SilentMaxx Fanless watercooled 600W

Úgy látom ez is SuperFlower gyártmány. 72 830 Ft
-------------------------------------

Nofan P-500A 54 590 Ft ez meg egy jó drága FSP Xilenser 500W (más néven FSP***-60TOF) másik fémdobozban.


FSP Xilenser 500W TechPowerUp.com teszt.

[ Szerkesztve ]

(#85663) Viktor81 válasza MMIX (#85660) üzenetére


Viktor81
senior tag

Nyilvanvalo, hogy ez egy osszetett, bonyolult jatek. Aki kihasznalna egy kb. 500W-os passziv tap teljesitmenyet, annak mar lesz "zajos" alkatresze a gepben. Masreszt a passziv uzemben fontos a jo szellozes, szoval annyira elvileg nem lehet meleg a hazban (de ha mondjuk 35 fok van es a platinum minosites gold-ra romlik, nem szurjak tokon magukat a delikvensek) Meg lehet otletesen is: nalam a Seasonic kapott egy ilyet, igy a tap majdnem fele a hazon kivulre esik es remekul szellozhet. Ez a SuperFlower most meglepett (na, nem mintha olcso lenne), de nem fogok egy 50-70W-os konfig melle 430W-os tapot venni. (Ha 250-300 lenne, ok)

V.

(#85662) MMIX
Eleg luke, aki ezt a Nofan-t megveszi ennyi penzert... Ennel kevesebbert jobb minosegu es hatasfoku 520W-os Seasonic is van.

[ Szerkesztve ]

(#85664) LógaGéza válasza Viktor81 (#85663) üzenetére


LógaGéza
addikt

De 50-70W igénybevételre neked miért nem jó a PicoPSU, vagy egy paneltáp? Hatásfokban is jóval feljebb vannak a mezei tápokhoz képest, némák is, egyedül az teljes szett ára kicsit borsosabb...

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#85665) Viktor81 válasza LógaGéza (#85664) üzenetére


Viktor81
senior tag

Elmondom, mi zavar (cafolj meg, ha nem igy van). Szamomra gagyik. Kinai sz@rok, amikre nem biznek ra a sajat aruknal ertekesebb holmit. Masresz, hova teszed az adaptert ? Mit csinalsz az ATX tap helyevel a hazban ? Jobb a hatasfokuak egy gold, vagy platina minositesu tapnal ? Ha pedig ugy allok neki elorol, mint ahogyan azt a kozelmultban tettem, veszek egy Thin-Mini-ITX hazat es bele egy lapot, amibe csak beszurom a laptop toltojet es kesz... A konfig az en peldamban (ahova szivesen tennek egy max 300-as fanless tapot), egy CM Elite 130 hazban van osszepitve. Most ha azt mondom, jo, belevagok a paneltap mokába, akkor a tap helyet lelemezelem (nem nagy ugy, megoldom es meg jol is nez ki) majd veszek panelt es adapter annyiert, amennyiert egy ilyen altalam keresett tapot meg lehetne venni (ha letezne) ? Valahogy nekem idegen. Olyan kenyszermegoldas, kokanyolas, amit utalok.

V.

(#85666) MMIX válasza MMIX (#78266) üzenetére


MMIX
addikt

Találtam árlistán dobozos Seasonic full moduláris 80+Gold TFX tápot.

Seasonic SS-350TGM 350W 31 390 Ft (aúúú :) )

Seasonic SS-300TFX Bulk 14 310 Ft fixkábeles. 80+Bronze

[ Szerkesztve ]

(#85667) LógaGéza válasza Viktor81 (#85665) üzenetére


LógaGéza
addikt

Szerintem ebben a témában Potzee többet tud mesélni. Mint mindenből, ebből is vannak kínai szarok, amire egy akksicella töltését nem bíznám rá, de egyszerű - nem olyat kell venni. Vannak bevált típusok, HTPC-s körökben jobban használják őket, tőlük is lehet érdeklődni.
PicoPSUknak ha jól tudom közel 96% a hatásfokjuk, azért elég jónak számít. Kevesebb alkatrész, kisebb hibalehetőség.
Egyáltalán nem kókány/kényszermegoldás, azért ilyen kicsi, mert nem kell foglalkoznia a 120V vagy 240VAC transzformálásával, azt elvégzi a külső kocka. A 12V szinte közvetlen van kötve, egyedül a 3,3V és 5V-al kell törődni, ezeken a feszültségeken meg 6-8A-t dolgoz fel.

Az ATX táphely befedése saját megoldás, mindenki úgy dolgozza fel ahogy akarja, PicoPSUnál elég a tápcsatit beépíteni.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#85668) JordyG


JordyG
tag

Sziasztok!

Kérdésem lenne a gurukhoz az alábbi konfigot kitudja e szolgálni (eddig is ezzel ment, de most került bele egy vga is).

Táp: (2 éves)
Chieftec CTG-500-80P 500W

Lap: Asus z97-Pro Gamer
CPU: I7-4790
CPU hűtő: Arctic Freezer i30 Co

4 db WD GREEN 4TB
1 db SSD Kingston HyperX 240GB
1 db Pioneer BDR-209EBK

Ventik
4 db 20cm CM MegaFlow
1 db 14cm

eddig jól működik a gép, és most kerülne bele egy Asus R9 270x (R9270X-DC2T-2GD5)

Mivel sok minden van benne mint látható így nem vagyok meggyőződve, hogy bírná a jelenlegi táp a vga-t is, főleg, hogy osztott a +12v és a VGA csati 2x6 kell ami a jelen tápon 1 kábelen van.

Ha már cserélni kéne arra az esetre kinéztem kettő tápot Chieftec GDP-750C ami az 550-es változatától alig 3-4 ezerrel drágább ez 1 ágra adja a +12v-t így inkább választanám a nagyobbat, valamint Chieftec CTG-750c ami szintén 2 ágra adja le a +12v -ot de ez azért elég nagy, esetleg ezekről valakinek valami tapasztalata, esetleg olcsóbb netán jobb. Lehetőség szerint modulárisat szeretnék, de nem követelmény.

(#85669) LógaGéza válasza JordyG (#85668) üzenetére


LógaGéza
addikt

750es teljesen felesleges, valószínű az 500-as is elég lesz. Az én konfigom (adatlapom) is hasonló, és volt benne egy darabig CTG-450-80P, és ment vele - azért a biztonság kedvéért cseréltem egy 550esre :)

Sőt, ahogy most visszagondolok, öcsém gépében (i5-4460, és egy Giga R9-270X-WF3) a mai napig egy 450-es XFX Pro van, azon is 1 PCI-E tápcsati van, a másodikat Molex átalakítóról kapja.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#85670) gxcman


gxcman
tag

Sziasztok!

Ma délután megfeküdt a tápom, 20Amperest leverte a villanyóránál.....Chieftech CFT-650-14CS min 6 éves volt.

Helyette kellene valami táp, ha csak az ment tönkre.

Config: Lap ASUS P5Q Deluxe...CPU E5440...VGA GTX 275..HDD WD10EADS..és Asus hangkártya.

Ja és ( esetleg ) tapasztalat szerint mennyi esélyem lehet , hogy csak tápot kell cserélnem.

(#85671) Viktor81 válasza LógaGéza (#85667) üzenetére


Viktor81
senior tag

Ertelek es sok minden logikus, amit mondasz, de egy mar meglevo ATX hazas konfignal szamomra akkor is erthetelen az atalakitas... Termeszetesen konnyeden lehet helyet talalni a panelnek es lefedni a tap helyet, de mi ertelme a sok melonak, ha ugyanannyiert 0 munkaval belerakhatok egy fanless PSU-t ? (a veszteseg csaloka, hiszen nem csak a panelon van, hanem az adapteren is) Nekem akkor is koztes megoldas, hiszen ha van "nagy" haz, nem akarok egy csomo szerelest, vezetek atalakitast es egy logo kulso adaptert +-ban, ugy, hogy a vegen semmi pluszt nem ad ugyanannyi penzert. Ha pedig most kezdem az epitest, akkor itt van.

V.

[ Szerkesztve ]

(#85672) DR|FTK|NG válasza gxcman (#85670) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Mennyit szánnál rá?

Nagy valószínűséggel csak a táp ment tönkre, de egy gagyi táppal nagyobb arra az esély, hogy a többit is magával rántotta volna.

(#85673) gigollo


gigollo
tag

sziasztok!

xigmatek maverick 400 w moduláris tápegységről mi a véleményetek?
megbízható?

https://ipon.hu/webshop/product/xigmatek_maverick_s_400w/851125

(#85674) LógaGéza válasza Viktor81 (#85671) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ez is ahogy nézem táppal együtt 40e körül van - de mi van ha akarsz berakni egy 3,5" vinyót, netán egy DVD írót? Akkor nem ez lesz a te választásod :)
Nekem is tervben van egy HTPC építése (igazából évek óta :) ), ahogy utánnajártam a dolgoknak a PicoPSU mindenképp jó választás, van itthon egy használaton kívüli X360 tápom, még a Falconos korszakból (175W), megy mellé egy 160-as PicoPSU (Hardveraprón néha feltűnik egy-egy 10-15 között), Fanless PSU-t meg nem veszek 50e alatt...
A másik oldal meg hogy ha 0db elérése a cél, akkor teljesen jó, amit linkeltél, mivel nem lesz bővítés mozgó alkatrészes eszközzel, és nincs még megvéve semmi, akkor jó lehet. De ha már van egy alaplapod, amin nincs ilyen tápcsati, akkor csak kell egy PicoPSU :)

gigollo
Andyson belső, nem a legjobb. Ennyiért már normális tápot is kapsz - igaz nem modulárisat. Mindenfélképpen kell a modularitás?

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#85675) pzolika9512 válasza gigollo (#85673) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

andyson belsős, szerintem nem a legjobb,

inkább:
fsp hexa+ 400W
chieftec ctg-450-80p

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#85676) gigollo


gigollo
tag

igen jó lenne ha moduláris lenne, mert mini itx konfigba szánom ahol akadály a sok kábel :S

(#85677) pzolika9512 válasza gigollo (#85676) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

hát a legolcsóbb fél moduláris is 18 ezer körül van, ami ér is valamit, de ez sem a legjobb, legalábbis nem sok teszt van róla :(((

FSP 500W Hyper M [link]

max ha használtan keresgélsz egy-kettőt, és ide beírod őket, akkor tudunk segíteni

[ Szerkesztve ]

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#85678) gigollo


gigollo
tag

esetleg a corsair cx 430 modulárisba?

(#85679) LógaGéza válasza gigollo (#85676) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én 2hete raktam össze egy Mini-ITX konfigot, abba be quiet! System Power S7 350W-os változata ment, nem moduláris, de egy pár kötegelő segítségével szépen el tudtam rejteni a kábeleket.
IPonból a legolcsóbb moduláris ami ajánlható az a FSP Hyper M 500.

#85678
CWT, az se az igazi :(

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#85680) pzolika9512 válasza gigollo (#85678) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

én nem ajánlom azt a tápot, de ha nagyon nincs pénz, akkor mondom használtan nézz egy garisat, normálisat, ide írd le őket, és megmondjuk hogy okés-e

de a cx430 nem a legrosszabb táp, tehát még valamilyen szinten elfogadható, de ettől függetlenül én nem ajánlom :R

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#85681) Viktor81 válasza LógaGéza (#85674) üzenetére


Viktor81
senior tag

Kollega nehany hsz-el korabban hivta fel a figyelmet erre. Ez nem keves penz, de nem kell Kinabol rendelni, atalakitani, faragni, stb. Persze csak olyan esetben, ha ATX tapos a kucko. (a legtobb esetben nyilvan, hiszen speci hazakba speci lap kell, ami nem marad meg csak ugy). Van letjogosultsag a paneltap/picoPSU megoldasnak, csak az olvasatomban nagyon keves. (magambol indulok ki). Epitettem az utobbi idoben mini-ITX konfigokat: hugomnak Xigmatek Nebula-ba, anyunak CM Elite110-be, magamnak CM Elite 130-ba (pont a Blu-ray olvaso miatt). Sehol nem indokolt a a paneltapos+adapteres megoldas. Nyilvan Te is olyan hazba fogod rakni, ahol van hely tapnak, akkor minek kiserletezni a teljesitmennyel, a kabelezessel, csatlakozokkal, meg mint az altalad linketl irasbol kiderult, meg a kompatibilitassal is. Komolyan nem latom azt a helyzetet / hazat, amikor a legjobb megoldas a pico+adapter... Amikor elkezdtem epiteni az Akasa Euler hazba, rengeteg ilyen passziv mini-ITX hazat megneztem es ott nemelyikben volt paneltap, de az is csak akkor OK, ha mar van bele lap. Ha 0-rol indulok inkabb veszek olyan lapot, amin att a csatlakozo az adapternek. (ha ez a lap olyan hazba kerul, meghajt egy ODD/HDD parost a rajta levo tapcsatirol)

Udv.: V.

[ Szerkesztve ]

(#85682) gigollo


gigollo
tag

az a baj hogy 18.000 et nem szivesen költenék tápra, 350-400W al bőven ellenék, a fentmaradó pénzt meg inkább beleölném prociba vagy RAM ba. Ez esetben kénytelen vagyok lemondani a modulárisról, majd kötegelek én is :) Tudnátok akkor ajánlani nem moduláris megbízható jó tápot 350-400 w körül? ami ár érték arányba szerintetek fasza? Egyébként cooler master elite 110 es házba megy.
Köszi!

(#85683) gbors válasza gigollo (#85682) üzenetére


gbors
nagyúr

Írd le, mi lesz a gépben - a VGA-tól nagyban függ, mi az ideális megoldás.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#85684) gigollo


gigollo
tag

ASROCK FM2A78M-ITX+ alaplap

Kingston 2x4GB DDR3 1866MHz HyperX Fury Blue HX318C10FK2/8 memória

AMD A8-7600 3.10GHz FM2+ BOX processzor

Intel 120GB 535 Series SSDSC2BW120H601 SSD meghajtó

Cooler Master Elite 110 Advanced Black számítógép ház

Toshiba 500GB 32MB SATA3 DT01ACA050 merevlemez

integrált vga lesz benne.
esetleg ez?

http://ipon.hu/webshop/product/evga_power_supply_430w/546756

(#85685) pzolika9512 válasza gigollo (#85682) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

sajnos pedig a táp az egyik legfontossabb, ha nem jó minőségű, illetve nincsenek megfelelő védelmek, akár egy kisebb áramingadozástól halálba viheti az egész gépet :R

FSP HEXA+ 400W
Thermaltake 430W Munich W0391RE
Be Quiet! System Power S7 350W
Be Quiet! System Power S7 400W
FSP 350W FSP350-60APN
Super Flower 350W SF-350P14HE
Chieftec 450W CTG-450-80P

ezek ilyen 9-14k között vannak

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#85686) DR|FTK|NG válasza gigollo (#85684) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Nem jó, HEC belsős.

Ezek jók, és olcsók:
-Be Quiet! System Power S7 300W, 350W
-Be Quiet! Pure Power L8 300W
-Thermaltake Munich 430

(#85687) Viktor81 válasza gigollo (#85682) üzenetére


Viktor81
senior tag

Ugyes vagy ? Volt mar forrasztopaka a kezedben ? Veszel egy 300W-os FSP-t 10k-ert es miutan jarattad egy hetig, szetcsapod es olyan hosszu es darabszamu kabelt hagysz rajta, amekkora Neked kell. En az ossze altalam epitett konfignal igy tettem. Minden kabel es csatlakozo pontosan annyi, amennyi kell, igy pl a CM Elite 110-ben sincsen dzsungel. Sokan olyan nagy problemat latnak ebben, hogy meg lejart garanciaju tapot is toldokkal meg kotegelokkel probalnak meg "hasznalhatova" tenni, mikozben 4 csavar valasztja el oket a tokeletes megoldastol. Nem kell elektronikat tervezni, csupan vezeteket elvagni, forrasztani, zsugorcsovezni. (nyilvan a 24 tus ATX tapcsatit nem allok neki meretre szabni)

[ Szerkesztve ]

(#85688) gigollo


gigollo
tag

be quiet! Pure Power L8-300W

ez ár/érték arányban nagyon bejön, 300W nál egy ilyen kos konfignál nekem nem kell erősebb, ha meg egyszer a fejemet adnám egy GTX 750 vásárlásra még azt is elviszi ha jól számolgattam.

forrasztásos dolgot megtudom oldani, van itthon szerszám is, értek is hozzá. ha nagyon nem tudom elvezetgetni megcsinálom én is, köszi a tippet és a segítséget mindenkinek!

(#85689) pzolika9512 válasza Viktor81 (#85687) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

én egy régi akksis fúrót (halott volt az akksija)hajtottam egy szintén régi 200 wattos tápról :DDD szétkaptam, beleforrasztottam a kábelt, előtte többit kikaptam, és még egy usb-t tudtam rá rakni (akár közben telőt is tudtam tölteni)
persze még két kábelt összekellet forrasztanom, hogy bekapcsoljon a táp ha áramot kap :R

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#85690) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Nemrég járt le a tápom 3 év garanciája,gondolta belenézek,és megmutatom véleményezésre az itt jelenlévő szakértő uraknak.Érdemes-e még megtartanom(rendszeresen tisztítom a melóhelyen sűrített levegővel) vagy inkább cseréljem sokkal jobbra.Eddig tökéletesen szolgál,írtak erről a tábról már hideget meleget,vélemény?
Egy i5 3570k,hd7790,3hdd+1ssd,8Gb ramot hajt.


[L:/dl/upc/2015-08/22/211025_dwimayfif1juxkep_dscf1550.jpg](IMG:/dl/upc/2015-08/22/211025_dwimayfif1juxkep_dscf1550.thumb.jpg)(/IMG)[/L]


[ Szerkesztve ]

Wasabi...

(#85691) gxcman válasza DR|FTK|NG (#85672) üzenetére


gxcman
tag

Végül is ( mindegy) lenne az ára, még pár évig akarom használni , mert elévül a többi cucc is a gépbe....ha megbízható a Chieftech ( csak pont 650W-st nem árulnak) akkor az lesz....mivel helyileg innen lenne.

[link]

(#85692) Viktor81 válasza gigollo (#85688) üzenetére


Viktor81
senior tag

En a kozelmultaban 4 tapot tettem igy "egyedive". Nekem a konfigoknak nem kellett a 12V 4pin CPU kiegeszito es VGA tap igy azokat kapasbol kivettem, a HDD-nek SSD-nek pedig meghagytam egyetlen akkora agat, amire szukseg volt. Igy lenyegeben csak a 24pin alaplapi latszik. Nem ordongosseg, csak egy kis kezugyesseg es turelem kell hozza (lehetoleg minden vezeteket, amit forrasztasz zsugorcsovezz le !)

(#85693) lenox válasza gigollo (#85684) üzenetére


lenox
veterán

Pont ilyen gepem van (lap, ram, haz, proc), nekem bequiet pure power l8 350 wattos tap van hozza, de siman elfernek a kabelek. Amugy a cpu gyari hutoje tul hangos, vettem egy arctic alpine 64 plust, az idleben jo, terheles alatt hangos, ugyhogy egy jo hutot meg kell talalni hozza. Legujabb biost mindenkepp tedd fel, nekem amivel jott az tulfeszelte a procit.

(#85694) gbors válasza gigollo (#85684) üzenetére


gbors
nagyúr

Ez igy 100w is alig van, ehhez még a 280as FSP is bőven elég. Hardverkerben szokott lenni 5k.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#85695) Dendytv


Dendytv
senior tag

Nah sziasztok :)
Kedves Potzee-írtál nekem tápokat név szerint
SUPER-FLOWER Amazon 450W
SEASONIC ECO-430
Meg kérdeztem a boltban áruló sráctól, hogy található-e itt nálunk Kárpátalján ilyen Tápegység és ő inkább ezeket ajánlotta te mit szólnál hozzá ? LINK--------->(http://rozetka.com.ua/search/?section=%2F&text=+Chieftec&search-button=)

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#85696) pzolika9512 válasza Dendytv (#85695) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

innen a

Chieftec CTG-500-80P 500W
Chieftec CTG-550-80P-Bulk

ez a kettő ami okés, többi nagyrészt nem jó, egy kettőt meg nem ismerek, illetve néhány túl erős

nem kell mindig hinni az eladónak...amiket írtak neked azok nagyon jó tápok...mért nem rendeled neten ? :R

[ Szerkesztve ]

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#85697) gigollo válasza gbors (#85694) üzenetére


gigollo
tag

Igen evvel tisztába vagyok, csak próbálok előre kalkulálni, hogyha egyszer szeretnék VGA t beleférjen, vagy ha új procit akarnék venni még bírja azt is.

Lenox

Gondolkodtam én is plusz házhűtökön, valami airflow megoldásban. Ha a gyári hűtő faszán meghűti és egy kicsit hangos az még nem zavar, de ha azt mondod hogy a CM elite 110 ben jól elférnek a kábelek, akkor még külön meg is nyugszok :)

(#85698) Dendytv válasza pzolika9512 (#85696) üzenetére


Dendytv
senior tag

És elfuttatná a konfigomat a Chieftec CTG-500-80P 500W ?

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#85699) pzolika9512 válasza Dendytv (#85698) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

simán, még egy erősebb gép is menne neki :R

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#85700) Dendytv válasza pzolika9512 (#85699) üzenetére


Dendytv
senior tag

De bíztos látad a gépemet és hogy egy R9 270x dual-x et akarok venni azért váltanék tápot ?

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.