Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23801) mexel válasza balpis (#23799) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! Akkor marad az fsp :)

(#23802) zoleeno1 válasza Mengele (#23800) üzenetére


zoleeno1
addikt

Elég lesz. GTX465 TDP-je 200W. Ha a híreknek hinni lehet, akkor GTX660Ti-nek 225W. Még azt is bírnia kell.

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#23803) Mengele válasza zoleeno1 (#23802) üzenetére


Mengele
tag

Hi

Koszonom a Helpet :R

(#23804) zoleeno1 válasza Mengele (#23803) üzenetére


zoleeno1
addikt

Gyors kérdés, mert lehet félre értettem: a táp már megvan ugye és nem most készülsz megvenni?

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#23805) Mengele válasza zoleeno1 (#23804) üzenetére


Mengele
tag

Hi

Csak a Tap nem volt meg.

Minden mas megvan.
Osze is szereltek,csak a Chiftek 550W -es tap ventije nagyon hangos volt.
Bekapcsolas utan maxon porgot. :F
Rendesek voltak,garba kicserelik CX500 -ra :R

(#23806) zoleeno1 válasza Mengele (#23805) üzenetére


zoleeno1
addikt

Ja értem, akkor nem szóltam, mert pont azt akartam mondani, hogy azon az áron én inkább Chifi CTG-600-at vennék :D Nálam az 500-as szinte hangtalan, a ház ventik szélzaja mellett nem is hallom. CTG-550 volt ami hangos volt és cseréltek?

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#23807) szasanyi


szasanyi
félisten

Megköszönném, ha vki hozzáértő segítene egy megfelelő tápegység kiválasztásban. Leírom a fontosabb körülményeket, elvárásokat és annak megfelelően várok javaslato(ka)t konkrét tápegység(ek)re. :R
Egyébként egy Corsair VX450 tápot váltana - ezt hozzáértőknek ugye nem kell bemutatnom -, és most is hasonló "színvonalú" utódot szeretnék.
- 550/650W moduláris leginkább, bár nem feltétlenül (árkülönbözet függvénye)
- egy erős, egykártyás rendszert halkan és megbízhatón, valamint jó hatásfokkal szolgáljon ki (CPU 95W+, VGA 250W+, ODD, SSD + HDD)
- a jó ár/érték arány sem utolsó szempont, mert sajna nem mind1 mennyi az ár (ha nem így lenne, én is tudnék választani olyat, ami tuti jó :B )

(#23808) Mengele válasza zoleeno1 (#23806) üzenetére


Mengele
tag

Hi

Pontos tipusat nem tudom de 550W AB-A volt.
Nagyon hangos volt :W

[ Szerkesztve ]

(#23809) ktg3


ktg3
őstag

Szeretnék tápot venni. 15K lenne a felső határ és teljesen jó a használt is.

Követelmények:
-minél halkabb legyen
-ne legyen 400W alatti (igaz, hogy a mostani konfigot fogja hajtani, de nem akarok új tápot venni ha a többi cuccot kicserélem)
-modularitás előny
-esetleg passzív is lehet, de sztem azok nem férnek bele ebbe az árkategóriába

Corsair tápokkal nagyon szimpatizálok, mert azt olvastam, hogy nagyon halkak. Nomeg ennyiért kapok is akár modulárisat is használtan. Enermaxokat is nézegettem, de azok jó drágák + nincs a használt piacon. Milyen passzív tápok férnének bele a keretbe még amit érdemes is lehet megvenni? Corsairből melyik a leghalkabb ami belefér a keretbe?

Előre is köszi :R

(#23810) ZozzHUN válasza 04ahgy (#23772) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Bezzeg a multkor valaki 600ast akart, mondtam neki hogy melyiket erre lenyomtatok hogy eleg oda kevesebb is neki, hiaba kesobbre is tervez :D

(#23811) ZozzHUN válasza ktg3 (#23809) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Se passziv se modularis nem fog beleferni az arba. Egy ctg 500/550 chieftec lesz neked szerintem, hasznaltan meg nezz korul aproban.

(#23812) pyxystyx válasza 04ahgy (#23777) üzenetére


pyxystyx
tag

Köszönöm Corsair ügyben a felvilágosítást.

Hehe, még hogy 7970...
Még a táp sincs meg, nem beszélve a GTX580-ról, meg akkor már előtte egy nagyobb monitor... :D

[ Szerkesztve ]

(#23813) ZozzHUN válasza pyxystyx (#23812) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Proji +1 :P

(#23814) fgabo


fgabo
tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni tápügyben. Konfig: I3 530@4Ghz,HD4890,2Hdd.Elsősorban moduláris tápot szeretnék hozzá de fix kábeles megoldás is érdekel. A mostani cx 400 nem igazán birja,játék alatt mint egy turbina úgy üvölt. Elöre is köszi :R

Privikre illik válaszolni!

(#23815) fgabo


fgabo
tag

Véletlen kétszer ment

[ Szerkesztve ]

Privikre illik válaszolni!

(#23816) pyxystyx válasza ZozzHUN (#23813) üzenetére


pyxystyx
tag

Mi is az a proji?

(#23817) ZozzHUN válasza pyxystyx (#23816) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Projektor

(#23818) ZozzHUN válasza fgabo (#23814) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Adata hm 550

(#23819) fgabo


fgabo
tag

Használt HX520 elvinné? Annak is 1 ága van 12v-n?

Privikre illik válaszolni!

(#23820) ZozzHUN válasza fgabo (#23819) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Az 3 agas, en nem ajanlom.

(#23821) Bozsi80


Bozsi80
tag

Sziasztok!

Tudom nem FSP vagy Chieftec, de azért használható ez [link] vagy ez [link] a táp az alábbi konfighoz?
Az 1.hsz-ben nem láttam sehol...

- Asus V3P5V900
- Intel E4400 Core 2 Duo
- CSX 800Mhz 2×2Gb
- Sapphire HD 5670 GDDR5 512Mb
- WD 320Gb SATA

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Ha sikerül elég gyorsan felkapcsolnod a villanyt, megpillanthatod a sötétséget!

(#23822) ZozzHUN válasza Bozsi80 (#23821) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Vegyél inkább használt 400as FSP-t, még az is jobb.

(#23823) 04ahgy válasza Bozsi80 (#23821) üzenetére


04ahgy
nagyúr

NEM, nem, nem és nem. Nagyon nem. Veszélyes. Nem csak a gépre, de még az emberi életre is némelyik díszpéldány.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#23824) 04ahgy válasza ZozzHUN (#23820) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Tévedés. Egy ágas, és én pedig ajánlom...

Nem látogattam a topikot egy ideig, mert úgy látom tápos analfabéták ajánlgatnak. Olvass vissza legalább. [link1] és [link2].

(#23807) szasanyi: FSP Aurum Gold AU-600 / AU-700. A nagyobb csak azért, mert később hangosodik fel. Az ár-érték aránya nagyon jó. Esetleg az Aurum CM Gold 650W, az moduláris, és a kondijai is jobbak.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#23825) 04ahgy válasza Alcaponee (#23786) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A Kraun az olaszok Mercuryja / Kolinkje / Codegenje / Everpowerje.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#23826) ZozzHUN válasza 04ahgy (#23824) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Elnézést kérek, hogy tesztből indultam ki, ahol 3 ágat mondtak, csak használtam a google-t amit más nem igazán tud megtenni, és ezt dobta ki.

(#23827) 04ahgy válasza ZozzHUN (#23826) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Más teszt meg rendesen leírja, hogy csak címke szerint egyágas. Ha ismernéd korrekten a tápok belvilágát, akkor egy hibás teszten is eligazodnál. Részemről befejeztem, nem tépem tovább a számat.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#23828) ZozzHUN válasza 04ahgy (#23827) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Ha még az történt volna, hogy egy szar tápot ajánlok, mert egy teszt jót írt róla megértem, hogy kiakadsz, de így... Egyszer írtam rosszat, azt is teszt alapján, nem saját fejemből és máris kiakadsz. Valahol el kell kezdeni szerintem, gondoltam csak segítek a lökötteken, akik nem tudják használni a keresőt, de ha nem hát nem, akkor csak olvasok nem írok. Jézusom... :N

(#23829) Mentior


Mentior
csendes tag

Üdvözlet!

Kérlek ajánljatok egy tápot ehhez a confighoz. A házam egy Cm Elite 335 (fekete alsó tápos)

LAP: ASROCK H61M/U3S3
CPU: INTEL Core i5-2310 2.90GHz 1155 BOX
RAM: KINGSTON 8192MB HyperX XMP Blu DDR3 1600MHz CL9 KIT
SSD: OCZ 60GB SATA3 SSD 2,5" Vertex 3 VTX3-25SAT3-60G
Videokártya: GTX560Ti

TÁP: Coolermaster Gx450 -et ajánlottak a srácok a Milyen asztali gépet vegyek a forumban (de itt láttam, hogy benne van a nem ajánlott listában)

Üdvözlettel: Mentior

(#23830) szasanyi válasza 04ahgy (#23824) üzenetére


szasanyi
félisten

Más alternatíva esetleg? Ez drága nekem.

(#23831) fenergie84


fenergie84
addikt

Sziasztok!
Rendeltem egy Corsair CX430v2 tápot és egy CM Elite 342 házat. A házat nem tudják hozni és választanom kellene másikat, ami tetszik a CM 431, kérdésem az lenne, h a táp kábelei elég hosszúak az alsó tápos házakhoz?
Előre is köszönöm a választ! :R

Ha ez a házas topikba tartozik, akkor elnézést kerek :R

[ Szerkesztve ]

(#23832) Qru válasza szasanyi (#23830) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Chifi CTG550 is elég lenne oda.

#nincsbennetarcsi

(#23833) szasanyi válasza Qru (#23832) üzenetére


szasanyi
félisten

Azt pont nem ismerem, de van itthon egy CTG450 ami elég átlagos. Ez is olyan csak nagyobb teljesítménnyel? Mert ha igen, annál kicsit minőségibb kellene, és ha lehet akkor moduláris - vagy ilyen nincs csak 30k fölötti árkategóriában? :F

(#23834) 04ahgy válasza szasanyi (#23833) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ott a TX550M, de nem túl nagy előrelépés a VX450-hez képest, max. kicsivel több teljesítmény, kicsivel több csatlakozó, kicsivel több modularitás. Sokkal több ár.

Ha olyan szintű tápot akarsz venni most, mint a VX450 volt 3-4 éve, valamint nagyobb teljesítményű is legyen, meg minőségében és felszereltségében a VX450-től nézve fejlődés legyen, valamint a modularitás is igény, akkor sajnos azt a 30 ezret nagyon súrolni kell, ha nem túllépni.

Esetleg a TX650V2, de az alapjáraton hangosabb a VX450-nél, terhelve meg kb. ugyanannyira hangos.

A CTG-550 ugyanaz nagyobb teljesítménnyel, mint a CTG-450.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#23835) 04ahgy válasza ZozzHUN (#23828) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Konkrétan az a gond, hogy egy nagyon hibás következtetés alapján mondtad egy korrekt tápra, kifejezetten egyértelműen, hogy nem ajánlott.

Amúgy pedig egy táp még nem lesz nem ajánlott azért, mert nem egyágas. Ott az Aurum széria, az összes FSP-vel egyetemben, a CTG-k és az E8/E9 BeQuiet!-ek. Mind többágasak. Mind ajánlott.

Tehát a konkrét baj itt az, hogy butaságot írtál, ráadásul olyan dologról, amit a fórumon már kitárgyaltunk, konkrétan ebben a topikban (HX520-ra 50 találat alatt dob, csak át lehet futni), és még neked állt feljebb. Én is írtam már hülyeséget, szóltak nálam tájékozottabbak, hogy tévedtem, oké, igazad van haver, és hello. Nem nekem állt feljebb. Bárki tévedhet, de az nem mindegy, hogy a tévedésére rávilágító véleményre hogy reagál.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#23836) ZozzHUN válasza 04ahgy (#23835) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Nekem csak az nem tetszett, hogy analfabétának neveztél, szóval sajnos te süllyedtél le egy szinte, amit nem kéne, de túl sok ilyen ember van már, megszoktam.

Volt CTG-600-om, két ágas, és nem tetszett, hogy kifogyott a második ág, ami a PCI-E-re volt kötve és MOLEX-ből kellett áthoznom a második 8 pin-t, ezért írtam, hogy ÉN nem ajánlom. Direkt nem írtam csak úgy, hogy nem ajánlott.

Nem mindegy, hogy a rávilágító véleményed milyen stílusban adod elő. És utólag is köszönöm, hogy kijavítottál :R

[ Szerkesztve ]

(#23837) vzsryl válasza szasanyi (#23830) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Esetleg ADATA HM-550, vagy 650.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#23838) csevede


csevede
tag

Sziasztok!

Egy fsp 350w táp elég lenne a következő konfighoz?

- phenom II x4 965
- hd 6850
- ide 80gb hdd
- 2x2gb 1333mhz ram
- lg dvd
- 12cm házventi

Nem tudom, egyéb információ szükséges-e.

Amennyiben nem, hány wattos lenne elegendő?

A segítséget előre is tisztelettel köszönöm :R

csevede felhasználónak 19 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#23839) balpis válasza Mentior (#23829) üzenetére


balpis
őstag

hol láttad, hogy a GX450 nem ajánlott?
Az 550-nél figyelni kell, hogy D3 legyen és ne E3, de a 450-ből nem is kapható csak D3....
Egyébként lehet pl. XFX450 vagy ha nem kell fekete, akkor CTG500 is. Felső tápos házba jó lehet a Hexa 500 is.
Ne meg persze egy csomó más, drágább is szóba jöhetne (pl. Aurum)

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#23840) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Egy Chieftec GPS-550 AB-A tápom van, és azt szeretném megkérdezni,hogy a három 12v ág hogy van elosztva ? Én úgy tartom logikusnak, hogy 1 a cpu felé, 1 a vga felé, 1 a molex-ek felé. Jól gondolom ? :F Ha a vga egyik 6-pin es dugóját molex felől vinném jobb lenne a tápnak ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#23841) Mentior válasza balpis (#23839) üzenetére


Mentior
csendes tag

didyman veszélyes táp listája:

Nem ajánlott, veszélyes tápok, pár példa:
CoolerMaster gx széria

(#23842) szasanyi válasza vzsryl (#23837) üzenetére


szasanyi
félisten

És ezekről mit lehet tudni? Halk, jó minőségű és megbízható tápok? Azért kérdezem, mert láttam már a gyártók között de azért az A-DATA nem egy Corsair, Chieftek, FSP, stb. ami már bizonyított és (el)ismert név a tápegységek piacán.

04ahgy: értem, köszi!

(#23843) balpis válasza Mentior (#23841) üzenetére


balpis
őstag

A GX E3-as széria veszélyes (seventeam). A D3 ajánlott (enhance).
gyors keresés itt.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#23844) Mentior válasza balpis (#23843) üzenetére


Mentior
csendes tag

Köszi megnézem!

(#23845) balpis válasza csevede (#23838) üzenetére


balpis
őstag

Ha egyáltalán nem tuningolsz, akkor határeset, de elég lehetne.
Azonban a csatlakozókkal bajban lennél, nert nincs 6 pines VGA csatlakozója, egy sem. Lehet, hogy neked meg kettő is kellene a 6850-hez.
Összesen 2 Molex csatlakozója van, az egyik kell az IDE HDD-hez... SATA.ról meg nem gyakori a 6 pines átalakító...

Ehhez a konfighoz én legalább egy Hexa 400-at vagy CTG450-et javasolnék, de ha nem akarsz átalakítózni, akkor méginkább egy CTG500-at - bár teljesítményben ez már valóban sok egy kicsit. De így komolyabb CPU tuningot is bírna.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#23846) Qru válasza szasanyi (#23833) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha az nem elég jó akkor viszont ne filléreskedj.

Esetleg az A-data (am nem gyártanak tápot, ők is csak átcímkézik mint a Chifi, CollerMaster, stb) amit ajánlottak aranyközépút, de attól se fogsz hasra esni a VX450 után.

mod:

Vagy TX650V2 az is baba.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#23847) szasanyi válasza Qru (#23846) üzenetére


szasanyi
félisten

Na b+... aki nem tud 30k körüli árat fizetni egy tápért azt ma már úgy titulálják, hogy filléreskedik? Van még, aki PC-t akar venni alig többért. ;]

(#23848) csevede válasza balpis (#23845) üzenetére


csevede
tag

Nem igen vagyok az a tuningolós, inkább alapon járatnám, úgy is elég nekem mindenre.

Igazából csak azért tettem fel ezt a kérdést, hogy csak egy táp hiányzik a konfigból, viszont a régi tápom még megvan, kíváncsi voltam átmenetileg lehetne-e azzal is üzemeltetni.

De akkor ezek szerint kikell várnom azt a két hetet, nekem szimpatikus az a 450-es :)

Köszönöm a válaszod :R

csevede felhasználónak 19 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#23849) sarpet87


sarpet87
csendes tag

Hali!
A kérdésem milyen tápot vegyek? (a procit most szeretném lecserélni egy
AMD Phenom II X4 960T Black Edition-re)

a jelenlegi konfigom:

Msi 870A-G54
Amd Athlon II X2 250 3.42 Ghz
4x2 GB Kingmax DDR3
Ati Radeon HD5570 1GB DDR 5
500 + 160 GB Samsung HDD
450W Codegen Táp
4 ház hűtő venti + 2 neon cső

(#23850) Qru válasza szasanyi (#23847) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó' van Sanyibá' ne szívd mellre má'. :D

De az igényedinek mindenben megfelelő táp sajnos ennyibe kerül. :( Válság van na. Én lecsapnék egy TX650 V2-re azzal tuti nem nyúlsz mellé. Igaz nem moduláris de hát ki a fr@nc nézegeti a gépe belsejét állandóan?!

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.