Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24751) ZozzHUN válasza balpis (#24749) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Csak a ketto 6850 eszik 250 wattot, fsp 350 meg 300at tud leadni osztott agon. Miert mondod ezt?

(#24752) Daffchy válasza balpis (#24749) üzenetére


Daffchy
őstag

Igen csak két molex van rajta, azért kérdeztem, hogy 1molex-1VGA csati átalakítóval(x2) elbírná-e. Nem két molexből egyet, hanem 1-1.

Kacifántos, de biztos érted. :))

Jó lenne, ha nem kellene tápot cserélni most. Egy HEXA 500 lesz az utód, de az is most + 12-14E lenne... :(

Köszönöm a segítséget! :R

(#24753) ZozzHUN válasza Daffchy (#24748) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Azt irjak kiraly :)

(#24754) balpis válasza ZozzHUN (#24751) üzenetére


balpis
őstag

Milyen kettő 6850?
Én csak egyetlen 6850-et látok. Most integrált VGA van az alaplapon. Vagy még harmadik próbálkozásra sem tudok olvasni?

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#24755) Daffchy válasza ZozzHUN (#24753) üzenetére


Daffchy
őstag

Akkor 1molex-1vga csatis felállásban elbírj a táp?
Nem baj, hogy egy szálról veszi mind a két molexet?

(#24756) F.B.I. válasza balpis (#24749) üzenetére


F.B.I.
veterán

Akkor sehogy nem tudom meg, hogy értelmes belsővel szerelt? Chieftech iArena tápok esetleg? Sajnos szűkös a keret és új kell.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#24757) ZozzHUN válasza balpis (#24754) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Én hibám! Bocsánat! :)

"még egy HD 6850-et hozzá."

Emiatt azt hittem, hogy már van egy HD6850 :B

(#24758) ZozzHUN válasza Daffchy (#24755) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Nem baj, mert általában úgy szokták, hogy egy ág a molex-sata-24pin-4pin és külön a másik ág a PCI-E.

(#24759) gabrielarky


gabrielarky
tag

Sziasztok!

Ugyan volt már egy Corsair tápom ami elfüstölt (VX 550) 21 ezerért vettem 2-3 éve, 1 évet bírt talán amíg meg nem halt. Utána mivel pénziányban voltam, meg féltem tőle, egy 6-7 ezerrel olcsóbb tápot vettem, régről volt bizalmam a CHieftec felé. Ez egy OEM 650W-s Chieftec táp.

A problémám az vele, hogy ahogy elkezdek játszani, olyan brutál hangerőre teker fel, hogy döbbenet, amibe valószínűleg belejátszik az is, hogy az AMD 6000X2 procis Gigabyte alaplapom Northbridge hűtője tűzforró. (ha jól olvastam ez Gigabyte betegség).

Namármost új gépet szeretnék venni, (saját káromon sem tanulok, ismét Gigabyte és ismét COrsair táp) a következő konfiggal:

proci: Intel Core i5 - 2550K - 56.388 Ft
alaplap: Gigabyte Z68AP-D3-B3 - 28.067 Ft
memória: Corsair 8GB Vengance CMZ8GX3M2A1600C8 18.288 Ft
ház: Cooler Master Centurion 5 II RC 502-KKn1 - 17.971
táp Corsair 700W CMPSU - 700 GEU - 26.657 Ft

A VGA-m: MSI Radeon 4890 OC 1GB, és egyelőre ez is marad, fél évet még várok vele legalább, ha eddig elég volt (WoW + Startacft 2 + új játákokat kipróbálok, de inkább Photoshoppolok nagyrészt illetve videózni szeretnék (After Effects).

Ezen kívül van most egy WD 250GB és egy 500GB SATA, illetve egy 120as ATA winyó. Az új konfigba backup céljából bekerülne 2 egyforma WD CAVIAR GREEN 2TB és a régi winyók közül az 500GB, tehát ezt kéne elbírnia a tápnak.

Valaki fentebb bemásolt egy linket, ahol össze lehet hasonlítani a tápokat. de sajnos pont a hangerőre nincsen infó a compare-ban a Corsair oldalán. Ami tápot választottam az a Gaming series, de pl. az Euthanasist tápoknál van külön kiemelve a marketing rizsában, hogy halk is, a Gaminges tápnál nincsen.

Azt tudom, hogy a Corsair V550 olyan csendes volt játék alatt is, hogy hihetetlen, a Chieftec viszont brutál hangos (szerintem nem csak a +100W miatt, de nem értek hozzá.).

Kérdés, hogy kelle egyáltalán 700W tápegység és ilyen 26.000 Ft-ig bezárólag melyik más változatát javasoljátok a Corsair tápoknak, ha nem a Gaminget (nem a led miatt fogott meg).

Köszönöm előre is a segítséget.

SEO & Content Strategist - https://www.linkedin.com/in/imregabri/

(#24760) balpis válasza F.B.I. (#24756) üzenetére


balpis
őstag

valahol volt itt kép a jó és a bizonytalan belsejűről. Talán MMIX linkelte be. AZ egyik hűtőrácsa a doboz anyagából készül, a másik rácsavarozott. De sajnos nem emlékszem, melyik melyik :(

Az iArenat nem szokták itt javasolni, de azért gagyinak nem számít még, csak hát nem is a jobbak közül való.

FSP350 kicsi lenne?

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#24761) F.B.I. válasza balpis (#24760) üzenetére


F.B.I.
veterán

Kösz! Szerintem az lesz belőle. :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#24762) Daffchy válasza ZozzHUN (#24758) üzenetére


Daffchy
őstag

Köszönöm szépen neked és balpis-nak is! :R :R :R

(#24763) spartan1 válasza rambustibi (#24676) üzenetére


spartan1
aktív tag

Megkaptam,beépítettem.A kábelei megfelelő hosszúságúak.kép1kép2kép3kép4kép5kép6

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#24764) forestwow


forestwow
csendes tag

üdv!

Chieftec ctg-500 as tápom ma érkezett meg. Be is üzemeltem.
Nagyon jók az eddigi tapasztalataim, semmi zúgás,ciripelés, teljesen csendesen üzemel.
Szép hosszú kábelekkel, így alsó tápos házba is tökéletes, csak ajánlani tudom, minőségi, 500W átlag felhasználásra teljesen elég, ja és 3 év gari van hozzá. 13ezer nem volt érte pénz.

Ami elromolhat, az el is romlik.

(#24765) zoleeno1 válasza F.B.I. (#24746) üzenetére


zoleeno1
addikt

mindössze 10 db hsz-t kellett volna vissza olvasni... [link]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#24766) bajaki


bajaki
őstag

Na srácok, rádobtam egy kis pénzt és megrendeltem az FPS HEXA 500W-os tápot. Két haveromnak is ilyen van, eddig nem volt rá panasz. :R :C

(#24767) F.B.I. válasza zoleeno1 (#24765) üzenetére


F.B.I.
veterán

Köszönöm neked is de azért írtam hátha vett mostanában valaki, vagy rakott össze vele gépet, mert a net áruházak kapcsolattartóinak lövésük sincs, hogy néz ki a táp, amit megrendelek, a képekről meg nem dönt az ember 7K kidobásáról. ;)

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#24768) rambustibi válasza spartan1 (#24763) üzenetére


rambustibi
őstag

Zsír lett :K

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#24769) spartan1 válasza rambustibi (#24768) üzenetére


spartan1
aktív tag

Köszönöm uram :R

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#24770) Multikiller


Multikiller
tag

Sziasztok! Tudnátok ajánlani az FSP Hexa 500-től halkabb, de teljesítményben megegyező tápot. Ha kicsit erősebb hasonló árkategóriában az sem baj.

(#24771) JackShephard


JackShephard
tag

Sziasztok!
Egy teljesen egyszerű H61-es lapon i5-2500 procival, 4gb rammal, egy hdd-vel és egy dvd íróval raknék össze egy gépet. Milyen tápot ajánlanátok ehhez? Semmi extra nem kell, semmi csicsa, csak tegye a dolgát, valószínűleg egy fractal design core 3000 házban lesz.
Köszi a segítséget.

(#24772) bajaki


bajaki
őstag

Az FPS HEXA 500W-os táp mennyire mondható hangosnak? Egy nyitott házban lenne használva, ami nem túl hangos alapból, remélem a hexa sem lesz az. :K

(#24773) ZozzHUN válasza JackShephard (#24771) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Szia

Valami 400as tapot ajanlok. Ctg 400 pl chieftectol jo cucc :)

Es akkor kesobb egy nagyobb vga-t el tud latni.

(#24774) volvoguy


volvoguy
addikt

üdv! A következő tápkról mit gondoltok?
- Sharkoon 500W WPM Series 80Plus - 16.710Ft (MODULÁRIS!!)
- Chieftec 500W 80Plus (CTG-500-80P) - 15.030Ft
- Gigabyte Superb 570W E570 (GE-E570A-C3) - 15.150Ft

Köszi üdv!

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#24775) Krissz5435 válasza volvoguy (#24774) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Szerintem a választ meg is adtad magadnak. Ilyen sorrendben vannak kb.
A sharkoon az első, a chieftec a második és a gigabíte a harmadik. Legalábbis ár/érték arányban.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#24776) zoleeno1 válasza volvoguy (#24774) üzenetére


zoleeno1
addikt

A 3-ból giga kilőve. Sharkoon még elég új, sok tapasztalat nincs vele, de tesztek szerint [link] jól sikerült, főleg ebben az árfekvésben. CTG már bizonyított, megbízható, csendes táp. WPM mellett szól a CTG-vel szemben: moduláris, 12V 1 ágon, meg akinek számít a "csicsa": fekete festés, harisnyázott kábel. Hátránya: 2 év gari, (a chifire 3 van, egyenlőre legalábbis), nincs vele még sok tapasztalat. CTG Sirtec, WPM CWT beles. Ez mind2 megbízható, kb egy kategória szerintem. Mind2 jó alsó tápos házakhoz is.
Nekem CTG 500-am van, nem bántam meg, nagyon meg vagyok elégedve vele. De akkor még nem volt WPM. Ha most venném, valszeg sharkoon-t venném.

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#24777) balpis válasza zoleeno1 (#24776) üzenetére


balpis
őstag

"Nekem CTG 500-am van, nem bántam meg, nagyon meg vagyok elégedve vele. De akkor még nem volt WPM. Ha most venném, valszeg sharkoon-t venném."

Ezt mintha én írtam volna :)

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#24778) Sonny C. válasza Szotyi25 (#24520) üzenetére


Sonny C.
tag

Szia!

Köszönöm a választ! :R Azért csak most, mert egy hétig nem volt gépem, a kérdést is egyik barátom mazsó nevében írtam. Ma jött meg az FSP Aurum, eddig szépen duruzsol.

(#24779) Sonny C. válasza lsc (#24521) üzenetére


Sonny C.
tag

Szia!

Neked is köszönöm a választ, hogy miért csak most lásd az előző hozzászólásom.

(#24780) MMIX


MMIX
addikt

Az IPON elkezdett Antec tápokat forgalmazni. Az árcédulán sajnos vastagon fogott a ceruza.
10 ezer Ft alatt érdekes lehetne az ANTEC VP350P. Keveslem az 1 év garanciát. Delta belső Antec matricával röhej.

Van a listán ANTEC EA-450 Platinum 25.349 Ft (FSP)
Hát nem olcsó. 1 év garancia.

Van moduláris ANTEC HCG-520M 24.935 Ft (Sesonic S12II)
Ezek is csak 1 év garanciával. IPON, Antec, nagyker hahóóóóóóóóó! :(

Azt írja IPON: ANTEC HCP-1200 86.257Ft 1év garancia!

[ Szerkesztve ]

(#24781) dances válasza MMIX (#24780) üzenetére


dances
tag

Az Antec VPxxxP -kben ugyanaz a Delta belső van, mint a Chieftec GPSxxxA -kban?

Only the Good die young.

(#24782) MMIX válasza dances (#24781) üzenetére


MMIX
addikt

Antec VPxxxP nem mind Delta. Van köztük FSP is, azok FSP APN belesek.
A Deltákat nézd meg. Antec Basiq sorozat. Teszt adatbázis.

[ Szerkesztve ]

(#24783) M107


M107
addikt

;)

Lenne egy két kérdésem.

Tegnap elment az áram nincs szünetmentesem a géphez.
Visszajött bekapcs s észrevettem hogy a procim 60-78% jár, system s az ürejárati teljesítmény felét levette a cpu-nál.
(nem vírus sem kémprogim nem volt) az usb-m viszon 2 kivételével teszt halott volt.

Akármit csináltam pedig csak 6 hónapos volt a rendszer újra húztam de már natúran semmi nélkül is u.a a probléma.

A vércukor meg a pumpa 1200% :C
Aztán gondolkoztam lehúzom a tápot az alaplapról s a 4 pint a proci mellöl.
Újra ki-be kapcs és láss csodát működik minden, ezek szerint a táp valamiért behülyíthette az alaplapot, vagy az alaplaptol kellet elvenni a tápot (a vegyelemhez) nem nyúltam viszont tehát teljesen nem vettem áram alól a alaplapot.

A gép azóta tökéletesen megy minden ok.

Kérdés:

A táp csinálhat e ilyet? - A védelemek miatt én csak 25% esélyt adok neki
/hisz ha magas és alacsony a feszültség érték a táp nem kapcsolhat be + még a többi védelem/
Esetleg az alaplap hülyült e meg?

Táp: Fsp arum 550W gold 2.5 hónapos
Alaplap : Gigabyte GA-M720-US3

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#24784) Padree válasza MMIX (#24782) üzenetére


Padree
senior tag

Akkor ezek szerint az Iponnál kapható Antec VP350P 9500Ft-ért Delta belsős. Kérdés, hogy miben jobb az FSP 350APN-nél (az ugyanott 8500Ft jelenleg)?

"I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

(#24785) ZozzHUN válasza Padree (#24784) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Abban jobb, hogy Delta belsős :)

(#24786) gabrielarky


gabrielarky
tag

Sziasztok!

Ismét én, kicsit jobban körvonalazódott a dolog tegnap óta bennem. Azon még filózom, hogy i2500k vagy 2550K legyen, ugyan az IGP-t buknám, de alapból 100MHZ-el gyorsabb, ebből gondolva kicsit többet is lehet rajta húzni (magasabb a vége) mint a másiknak. Tuningból még amatőr vagyok, finoman szeretném húzni indulásként :)

proci: Intel Core i5 - 2550K VAGY 2500K
alaplap: Gigabyte Z68AP-D3-B3 - 28.067 Ft
memória: Corsair 8GB Vengance CMZ8GX3M2A1600C8
ház: Cooler Master Centurion 5 II RC 502-KKn1
táp CORSAIR Enthusiast Series TX650W v2
VGA: MSI Radeon 4890 OC 1GB
Monitor: Dell U2410 (1920x1200)
HDD: 1 db SATA WD 500GB
2DB WD CAVIAR GREEN 2 TB!

Kérdésem a következő. Egy nagyon rendes fórumozó (Berguson) írt nekem privátba, miután tegnap nem jött senkitől válasz, hogy szerinte ne a Corsair 600W Gaminget válasszam, hanem a fentebb leírt Corsair TX650W v2 -t, mert jobb a minősítése. (vagy inkább FSP 600W Aurum Gold-ot).

Kérdés, hogy szerintetek a fenti teljes konfignak fullos terhelés mellett (játék és majd Adobe After Effects render) elég-e a 650W táp ennyi winyó mellett is, vagy mivel pl. iPon-nál szinte nincs is árkülönbség, a jövőre gondolva (VGA csere, nem akarok dupla VGA-t de majd egy felső középkategóriás 7xxx befigyelne egy fél év múlva, illetve esetleg plusz egy SSD winyó) vegyem meg inkább a TX750-et? Az erősebb táp nem jár nagyobb zajjal, vagy mivel kevésbé van kihasználva, nem is teker annyira?

Segítségeteket előre is köszönöm!

SEO & Content Strategist - https://www.linkedin.com/in/imregabri/

(#24787) Cobra. válasza gabrielarky (#24786) üzenetére


Cobra.
őstag

Ha nem akarsz 2 felső kategóriás videókártyát vagy extrém feszemeléses processzortuningot, akkor felesleges a 600W-os táp. Egy jó 500W-os táp bőven elég, 400W fölé nem fog menni a géped fogyasztása.

(#24788) gabrielarky válasza Cobra. (#24787) üzenetére


gabrielarky
tag

Valakinél olvastam azt is, hogy ha nem üzemel "közel teljes terhelésen" a táp, hanem mondjuk csak fél terheléssel megy, az a legideálisabb minden szempontból neki, illetve akkor sokkal halkabb, kevésbé melegszik, tovább él, stb. Emiatt akkor bőven elég lesz a TX650W.

Elnézést, hogy ilyen sötét vagyok a témához, webshopokat, weboldalakat tervezek Photoshopban illetve szeretnék elmélyülni Adobe After Effects-ben is), a hardverekhez nagyon keveset konyítok, de a 3 winchester kb. mekkora terhelést okozhat? Előfordul, hogy még lenne egy 4. winyó is akkor, ha elbírja egy 250gigás szintén WD, satás.illetve 6-9 hónap múlva szeretnék egy Radeon 7950 VGA-t amikorra valamivel lejjebb megy az ára.

SEO & Content Strategist - https://www.linkedin.com/in/imregabri/

(#24789) Qru válasza gabrielarky (#24788) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pl egy 2TB-os winyó kb 5-6W-ot fogyaszt maximum. Szóval no para.

#nincsbennetarcsi

(#24790) MMIX válasza Padree (#24784) üzenetére


MMIX
addikt

Miben jobb Antec Basiq VP350P 350W (teszt) az FSP 350APN-nél

- fekete festék
- 8pin CPU tápkábel 41,5 cm (ilyen az 500W-os APN beles Hexán van)
ATX connector 39 cm (felső tápos házhoz jó ez is)
- 6pin pci-e csatlakozó (ilyen a 400W-os APN beles Hexán van)
- +12V ugyan olyan erős, mint egy 400W-os APN ~336W
- a bolttal ellentétben a gyártó 2 év garanciát ír. Rá kell kérdezni, hátha elírás az 1 év.

Az Antec hangerejét nem tudom milyen, az APN-hez képest.

[ Szerkesztve ]

(#24791) M107


M107
addikt

24783-re valaki tápszakértő fórumozó kolléga.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#24792) balpis válasza gabrielarky (#24788) üzenetére


balpis
őstag

a géped furmark+prime kivételével sose fog full terhelésen menni egyszerre a CPU és a VGA.
Úgyhogy az 500W bőségesen elegendő. Ha nagyon túl akarod lőni, akkor legyen egy 550-es Aurum. Muduláris is és a minősége is kiváló.

De egy XFX450 se lenne kevés sose...

(a 2550K meg egy jó nahgy lehúzás. Drágábban adják és elveszíted az IGP-t - ami egy VGA cserénél/hibánál jól jöhet - az a 100MHz plusz meg nudli alapból. Tuningnál meg ha nem csúcsdöntésre készülsz, nem számít, hogy a proci elvi határa 4.8 vagy 5GHz, a hűtés miatt úgyis beállsz majd pl. 4.4-re...)

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#24793) vzsryl válasza M107 (#24791) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nagyobb esély van arra, hogy az alaplap hülyült meg, de az ilyen esetek általában megfejthetetlenek maradnak. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#24794) M107 válasza vzsryl (#24793) üzenetére


M107
addikt

Köszönöm szépen

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#24795) rambustibi válasza gabrielarky (#24786) üzenetére


rambustibi
őstag

Simán a TX750-et ajánlom. Miért? Mert tápegységből sosem elég. Inkább méretezd túl a tápegységed. Nem fogod megbánni. Inkább vigye lazán a rendszered, és ha később esetleg fejlesztenél, akkor nem kell megint tápegység vételén gondolkoznod.
A zaj, gyártó és típus, na meg persze terhelés kérdése.
Saját véleményem és a jól bevált tapasztalatomat írtam, a döntés a te kezedben lesz úgy is :R

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#24796) vzsryl válasza rambustibi (#24795) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A vázolt konfig nagyon max. 400W-ot fogyaszt. Ehhez rengeteg táp elegendő. Továbbá az asztali számítógépek legalább 90%-ának bőven elegendő egy jó minőségű 400W-os táp. Tehát a "tápegységből sosem elég" megállapításod helytelen.
Az újabb hardverek fogyasztása vagy stagnál vagy csökken, mivel a gyártástechnológia fejlődik. Így egy esetleges kategórián belüli fejlesztésnek nem lenne gátja egy optimális táp használata. Jelen esetben egy jó minőségű, erős 12V-os ágú, 500W-os táp teljes mértékben optimális lenne.
Ha kicsit jobban érdekel a téma, akkor olvasd el az erről szóló cikkemet: [link]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#24797) fazi115


fazi115
csendes tag

Üdv fórum társak!

Egy új konfigot építek:

Alaplap: Gigabyte GA-990FXA-UD3
Processzor: AMD FX-8120 x8 3,1GHz
Proci Hűtő: Corsair Hydro CWCH70 vízhűtés
Memória: KINGSTON HYPERX DDR3 8GB 1600MHz kit
Videókártya: Sapphire Radeon HD6950 2Gb
SSD OCZ 120GB Agility 3,
1TB Samsung, 2TB WD vinyó
2x Samsung SH-222AB dvd író
Cooler master Haf 922 ház 3db 20cm és 2db 12cm venti

A masinát egy Corsair TX750M 750W Moduláris táppal tervezem hajtani. A kérdésem az lenne hogy a későbbiekben ez a táp elég lenne, ha még 1db Sapphire Radeon HD6950 2Gb-ot raknék be Crossfire-be?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#24798) zoleeno1 válasza fazi115 (#24797) üzenetére


zoleeno1
addikt

elég

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#24799) gabrielarky


gabrielarky
tag

Köszönöm az újabb válaszaitokat és köszönöm a cikkajánlót is!

SEO & Content Strategist - https://www.linkedin.com/in/imregabri/

(#24800) pigsty


pigsty
aktív tag

Szervusztok!
Előreláthatólag vagy egy ASRock H61M/U3S3 vagy H61DE/S3 alaplapot veszek, talán INTEL Celeron G530 2.40GHz 1155 BOX CPUval,
régebbről jönne bele 2 db IDE merevlemez (Hitachi T7K250, felpörgési áramfelvétel:3 100 mA, teljesítmény 7 W), valamilyen SATA ODD és SATA rendszervinyó, utóbbi kettő még bizonytalan, (mostani tápokhoz jár egyáltalán molex kimenő ág??)
talán tunerkártya, meg talán VGA lesz, a jővőben az alaplapon,
ATX természetesen,
a régi konfigomat cserélem, a FSP tápom idén 5 éves, gondolom cseréljem? (300W ATX/EATX tápegység, 12cm (FSP300-60THN-P))

elég sokat menne, napi több órát, ma mi a jó táp az én igényeimhez? Igény: halk legyen a venti, de a 8,12 centis ventik általában halkak, passzív megoldáson nem gondolkoztam, de lehet, mert a házat eddig átszellőztettem 2 ventivel (áer ki és be).

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.