Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#153501) Rottweiler89 válasza MaddeNNNN (#153500) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Akkor ok! Még éppen beleférek a 2 hétbe. Addig meg megrendelem a Focus-t, mert hiába várok, olcsóbb nem lesz.

AeroCool Hexform, Gigabyte B550M K, AMD Ryzen 5 3600+Thermalright Assassin King 120 SE, 2x8GB Corsair Vengeance RED DDR4 3200Mhz, Sapphire Pulse RX 6600 8GB, Micron 2450 256GB, Micron 3400 512GB, Kioxia Exceria 960GB SATA3, Fractal Design Anode Bronze 650W, MEETION K9320 RGB, THE G-LAB Kult Helium

(#153502) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok,

1.: Mennyit szánnál rá?
40-50k
2.: Milyen gépre kötnéd?
14600KF, 4070 Ti Super
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
Full modular, fehér és fehér kábelek. 750-850W

A Gigabyte UD850GM PG5W vállalható tápok közé tartozik?
Mindenképp fehér tápot keresek, fehér kábelekkel.
Seasonic-ot vennék de egyszerűen nem találok sehol fehér GX-et.

:R

[ Szerkesztve ]

(#153503) Dave946


Dave946
tag

Sziasztok!
Jelenleg FSP Hyper M 600 w tápegységem van. Elgondolkoztam hogy érdemes lenne nagyobbra váltani.
1.: Mennyit szánnál rá?
30-40eFt
2.: Milyen gépre kötnéd?
I5 12400f, ASROCK B760m Riptide ddr5, 16 gb 6000Mhz Kingston Fury Ram RGB-s, kettő darab HDD (1tb és egy 500gb), egy samsung 970 evo plus 500gb ssd, arctic cooling liquid freezer ii 240 argb, ház chieftec hunter rgb ( 4db ARGB ventivel)
Jövőben RTX 4070 vagy egy AMD 7800 XT jöhet szóba plusz még egy SSD.
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
Teljesen modurális legyen.

Köszönöm előre is!

SOD

(#153504) Rowon válasza Dave946 (#153503) üzenetére


Rowon
veterán

Szia,

Ár szerint növekvő sorrendben 30-40k-ig:

CHIEFTEC PPS-650FC 650W - 2 év garancia
ENDORFY Supremo FM5 Gold 650W (EY7A007) - 7 év garancia
XPG CORE REACTOR 750W Gold - 10 év garancia
MSI MPG A650GF 650W 80Plus Gold - 10 év garancia
Seasonic FOCUS 650W Gold Modular (SSR-650FM) - 10 év garancia

Ha 4070-ben is gondolkozol, akkor érdemes olyan kártyát választani, aminek nem 12VHPWR csatija van, hanem 8 pin PCIe.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#153505) palfitom válasza Rowon (#153504) üzenetére


palfitom
félisten

Tök nevetséges ez a 2 év garancia akkor, amikor hasonló áron kapni 10 év garis egységeket.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#153506) Rowon válasza palfitom (#153505) üzenetére


Rowon
veterán

Teljesen igazad van. Szerkezetileg a táp rendben van, nyugodtan vállalhatnának rá többet is. A konkurenciával összehasonlítva nem is egy jó vétel, de azért belinkeltem, hátha az illető Chieftec-fan. :D

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#153507) palfitom válasza Rowon (#153506) üzenetére


palfitom
félisten

Igen, ezt értem és tudom, de én nem venném meg 2 évvel.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#153508) Dave946 válasza Rowon (#153504) üzenetére


Dave946
tag

Köszönöm a válaszod.
Endorfy és az XPG számomra nem ismert.
Ezek is jó minőségű tápok? Jó belük van?
köszönöm

SOD

(#153509) Pikari


Pikari
addikt

Kövekkel töltött pfc: [link]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#153510) jeni válasza Hoffer (#153502) üzenetére


jeni
félisten

Alapból nem rossz tápegység,GOLD kategória és 5év garanciás (a kábelek színeit nem tudom milyen is)
itt van fehérben is,igaz ehhez ha kell a 12VHPWR csatis kábel,az külön vehető.
ennél az a legfőbb gond,hogy kevés a garancia rá.
ez viszont nem olcsó.

(#153511) Pikari válasza Dave946 (#153508) üzenetére


Pikari
addikt

Ezek modern low end gaming tápok, amire te akarod használni, arra jó. Én a helyedben nem cserélném ki a mostani tápodat, csak akkor, ha nem bírja el őket, vagy ha épp elhalálozni készül.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#153512) Hoffer válasza jeni (#153510) üzenetére


Hoffer
őstag

Közben sikerült szereznem egy Thermaltake TOUGHPOWER GF A3 Snow 850W tápot 10 év gar, BB áron volt.
Remélem ez megteszi egy darabig.

:R

(#153513) Rowon válasza Dave946 (#153508) üzenetére


Rowon
veterán

Az Endorfy SAMA beles, az XPG pedig CWT. Az előbbi gyártója talán kevésbé ismert itthon, pedig jó minőségű tápokat készít. A CWT-t pedig szerintem nem szükséges bemutatni, a Corsair RMx szériás tápjaikba ők gyártják a belet (meg még nagyon sok jó minőségű tápba).

Mindkettő jó tápegység, talán a nagyobb kapacitás, több év garancia és a hasonlóan halk üzemmód miatt az Adatát venném a kettő közül. Az Adatáról az is kiderül a cég honlapján, hogy az ATX 2.52 specifikációnak megfelel, míg az Endorfyról nem találtam adatot.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#153514) Rowon válasza Pikari (#153511) üzenetére


Rowon
veterán

Ez low end táp??? A low end táp az a belépőszintű bronz tápoknál kezdődik, amiben már van DC-DC konverter, valahol 20k forint körül. Ezek nem low end tápok, simán mid tier.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#153515) Pikari válasza Rowon (#153514) üzenetére


Pikari
addikt

Ez maximum keleteurópai szemmel középkategóriás táp.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#153516) Dave946 válasza Rowon (#153513) üzenetére


Dave946
tag

Köszönöm!
CWT az ismerős, szimpatikus ez az Adata plusz mellette szól a 10 év gari.

SOD

(#153517) Rowon válasza Dave946 (#153516) üzenetére


Rowon
veterán

Nincs mit. Bátran vehető és van benne tartalék is egy erősebb kártyához.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#153518) Grave_444 válasza Pikari (#153509) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Hasonlót láttam én is. Ott méretre vágott vaslemezzel volt feltöltve súlynövelés céljából.

(#153519) Graphics válasza Pikari (#153511) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez mitől low end? Ezek elég jó tápok ezen az árszinten...

Bocsi, de olyan hülyeségeket írsz néha... És nem bántani akarlak...

És de, a Hyper M-et érdemes lecserélni egy modern konfighoz.

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#153520) Pikari válasza Graphics (#153519) üzenetére


Pikari
addikt

Melyik az az "ez", amelyikre gondolsz? Több darab tápot ajánlott Rowon. Abból párnak rágoogliztam a PCB-jére, mind nagyon foghíjas volt, van, pl a chiefteknek (példának okáért leírom ezt) ránézésre harmad akkora hűtőbordái vannak, mint kellene, hogy biztosan felrobbanjon a két éves garancia lejárta után két héttel, alkatrészek kispórolva, a kondizása fele akkora tápokhoz is kevés lenne. Az 5v-os ág a maga 110w-jával az abszolút minimumot igyekszik közelíteni abban reménykedve, hogy úgyse dugod rá régebbi gépre, ahol esetleg az 5v-ot is érdemben csócsálja valami. Tételesen az összes tápon nem mennék végig. Megítélésem szerint ez a középkategóriától messze van. Nem azt mondom, hogy rossz, csak ez nem középkategória, vagy egyáltalán mit tartunk annak, hogy moduláris, és ki lehet huzigálni belőle a kábeleket, vagy hogy feketére van szinezve? Nem vargáné nyilván, de 30-40 ezerért ennyi fér bele, lehet belőle szép világítós gamer gépet építeni, ebből a szempontból tökéletesen helyt álló volt Rowon javaslata, csak ne hívjuk középkategóriának, az manapság olyan 100k körül indul.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#153521) Graphics válasza Pikari (#153520) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Maradjunk ennyiben, hogy ez a Te szubjektív listád és elgondolásod.

Menj nyugodtan végig a többin, most kiemelek én egyet.

Ez neked low-end?

Vagy ez:

Tehát szerinted 100 ezer a középkategória... Oké, akkor mi a felsőkategória? És ne azt mondd, hogy a 2KW-os tápok...

Azért egy rendes Gold táp nem igényel akkora ormótlan bordákat mint régen...Nincs melegedés, nagyrészük már passzívan is elvan...

Értem, hogy hatásfokilag is van fentebb minimális eltérésekkel, de azért low--endnek nevezni vicces, annak fényében, hogy pár napja meg még az LC-Power volt felemelve a magasba általad..

Jó lenne, ha a topic úgy megmaradna normálisnak és nem ilyen bedobott csontokkal etetnéd a többieket.

De nekem ehhez már érzem nem lesz türelmem... Csinálj , amit jónak látsz.

Még egy kérdés felmerül bennem, ha az otthoni gép LC-Powerrel üzemel, neked milyen jellegű tapasztalatod van a low-end gamer tápokkal?

Mert akkor vagy van otthon valami komolyabb technika is , vagy nagyon messziről van kerülgetve ez a téma.

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#153522) Rowon válasza Pikari (#153520) üzenetére


Rowon
veterán

Erre akkor tudnék valami értelmesebb választ adni, ha a szakmában dolgoznék, de sajnos nem a szakmában dolgozom, csupán hobbi jelleggel érdeklődöm az ilyen elektronikai kütyük iránt, abból is most az asztali számítógép tápegységek az egyik, amik iránt érdeklődöm.

A kevesebb hűtőbordának biztosan megvan az oka, pl. egy magasabb hatékonyságú tápegység már nem termel annyi veszteséghőt, hogy szükség legyen nagyobb méretű hőelvezető elemekre. A másik, amit írtál, hogy felrobban. Mi az, ami szerinted felrobban benne? A primer oldalon 105 fokos japán kondi van benne, abból is az egyik legjobb márka, annak biztosan nem lesz baja 10 év múlva se. A szekunder oldalra is jó minőségű gyártók kerültek. A ventilátor állandó üzemű benne, ami a folyamatos hűtést garantálja. Az, hogy erre a gyárt(at)ó 2 év garanciát ad, az valószínűleg azért is lehet, hogy így a termék árát kedvezőbbé tegye a versenytársakéval szemben.

ne hívjuk középkategóriának, az manapság olyan 100k körül indul.

Ezt írod úgy, hogy elmondásod szerint egy 20 éves számítógépet használsz egy egymagos Athlon procival, DDR2 rammal és egy hasonló korú LC Power tápegységgel, minden más márkát pedig leszólsz. Szerintem lemaradtál egy kicsit, ideje lenne szétnézni a hardverpiacon, hogy MOST mi újság?

De nem is értem, hogy mire akarsz kilyukadni? Néha az az érzésem, hogy szándékosan csak trollkodni jössz be a topikba. Persze, ha ez nincs így, akkor elnézésedet kérem, hogy meggyanúsítottalak.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#153523) Pikari válasza Rowon (#153522) üzenetére


Pikari
addikt

Ezt írod úgy, hogy elmondásod szerint egy 20 éves számítógépet használsz egy egymagos Athlon procival, DDR2 rammal és egy hasonló korú LC Power tápegységgel

Azt a számítógépet nem én használom. Az egy családi PC, amit főleg anyám szokott adóbevallások készítéséhez használni, illetve netes rendeléseket, banki ügyeket intéz róla. Egy ilyen célra, ilyen gépbe nem 100 ezer forintos táp kell, meg nem is 30 ezer forintos, de ilyet nem is mondott senki.

Pusztán attól, hogy abban a gépben egy LC power tápegység van, attól még egy másik tetszőlegesen felsorolt tápegység sem lesz feltétlenül középkategóriás. A két dolog nem következik egymásból logikailag, gondolom ennek belátásához nem kell filozófusok és érveléstechnikai szakértők segítségét igénybe venni.

A bemeneti oldalon a kondik tapasztalataim szerint eltévtve az fsp beles cuccokon szoktak tönkremenni, de az esetek döntő többségében az elhullás a kimeneteken szokott bekövetkezni a márkák szélesebb körében.

Alapvetően jó helyen kapirgálsz, amikor gyanúsnak tartod, hogy egy állítólag középkategóriás tápon ott miért csak egy darab ilyen kondenzátor található, sőt, elég ironikusnak találom, hogy szó szerint a második dolog a bemeneti oldalon már extrém gyanús és - okkal - elbizonytalanít, bár tegyük hozzá, hogy ezek a kondik nagyobb kapacitásúak annál, mint a régebbi tápok kisebb dupla-kondijai a bemeneti oldalon, itt már azért az ember gyanakodni kezd.

És hogy mit akarok mondani? Amit leírtam, hogy ez egy low-end gaming táp, szerinted egy középkategóriás táp. A különbség az, hogy te lejjebb húztad meg a középkategória lécét, és mintha úgy érezném, hogy valamiért személyes támadásnak értékelnéd azt, hogy én low end tápnak neveztem azt, amit te ajánlottál. Tegyük hozzá, annak ellenére, hogy én előszeretettel ajánlok low end tápokat, transzparens módon és következetesen low-end tápnak minősítve őket, ugyanis nekem ezekhez a hardverekhez nincs lelki kötődésem.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#153524) Rowon válasza Pikari (#153523) üzenetére


Rowon
veterán

Jó lenne, ha érteném az elektronikai oldalát, mint írtam, nem vagyok szakmabeli, így külső forrásra vagyok kénytelen hivatkozni: [link] . Ha kevesebb a kondi, de lényegesen jobb minőségűek, akkor annak sem kellene gondot okoznia.

Az FSP tápot pedig pár napja írtad, hogy utoljára 10-20 éve láttál.

Viszont többet nem is akarok erről itt vitázni, mert már így is elég sokat offoltam.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#153525) Pikari válasza Rowon (#153524) üzenetére


Pikari
addikt

Nem azt írtam, hogy utoljára 10-20 éve láttam fsp tápot, hanem azt, hogy azokkal van nagyobb tapasztalatom.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#153526) stfreddy

Sziasztok,

Jelenleg egy Seasonic Focus Plus 650W Gold moduláris tápegységem van, de szeretnénk VGA-t cserélni, ez a 3 lenne a jelölt: 7900XT / 4080(S) / 4070TiS. Valószínűleg lenne undervolt, szeretném majd kicsit visszafogni a fogyasztásukat.
Ez a mostani 650-es táp elég lenne ezekhez a VGA-khoz?
Ha nem, akkor pl egy 850-es , pl ez [link] jó lehetne?
A 650-es táp kábelei használhatók lennének a 850-es táphoz és fordítva? Találtam egy táblázatot erről, de nem egyértelmű nekem. [link]

(#153527) Pikari válasza stfreddy (#153526) üzenetére


Pikari
addikt

Nem érdemes kockáztatni a kábelekkel, előfordulhat, hogy kicserélik generációk között a pinoutot, és akkor volt egy számítógéped. Használd csak szépen azt, amit adnak hozzá.

Ezekhez a videókártyákhoz 700w fölötti tápot javasolnak a gyártók, annak ellenére, hogy fele annyit se fogyasztanak a valóságban. Nyilván a gépben vannak más dolgok is: processzor, alaplap, memória, hűtés, ssd, esetleg vinyó, usb eszközök, ez eléggé meg fogja terhelni azt a tápot, viszont elméletileg nem fog kikapcsolni. Valószínűleg nem kell most rögtön tápegységet venned, de készülj rá lélekben, hogy majd ha lesz rá pénzed, akkor cserélned érdemes ezt is.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#153528) stfreddy válasza Pikari (#153527) üzenetére

köszönöm a gyors választ, nem fogok kockáztatni.
Jelenleg 2 HDD, 2 SSD, 4 ventilátor, 3950X proci és Vega56 VGA van a gépben.
A kinézett 850-es jó választás lenne?

(#153529) Pikari válasza stfreddy (#153528) üzenetére


Pikari
addikt

Amikor oda jutsz, hogy cseréled a tápot, megveheted azt a tápot. Vagy bármelyik hasonlóan ismert márka bármelyik hasonló árú és teljesítményű modelljét, kb ugyanazt kapod.

Esetleg érdemes lehet az 1 kw-os tápok körül szétnézned, hátha a 2 vinyóból idővel 5 lesz (amilyen gyorsan emelkednek a játékok méretei, erre van is esély), és emellé még tuningolni is akarod a videókártyát (500w-os fogyasztástüskék), processzort, akkor maradjon tartalék a tápban, és ne járasd határon az újat is.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#153530) DDaniel


DDaniel
tag

Sziasztok!

1.: Mennyit szánnál rá?
Nincs különösebb keret. A minőség, és hogy az esetleges gépcserékhez is elég legyen az sokkal fontosabb.
2.: Milyen gépre kötnéd?
7800X3D, MSI B650 Carbon Wifi, MSI 4070 Super Gaming X slim, 1 db M.2 SSD, 4 HDD, 1 ODD, Meshify 2 XL ház. De tekintve a jelenlegi csúcskategóriás energiazabáló procikat és GPU-kat, nem tudni mit hoz a jövő, így bőven rászámolnék, hogy a későbbiekben is jó legyen a táp. Egy Corsair TX650v2 fut még mindig mellettem, szóval én tényleg sokáig használok egy tápot :) Emiatt kicsit elfogult is vagyok a Corsairrel, de persze más márka is szóba jöhet.

+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
Gondolom ATX 3.0-t érdemes vennem. Nem létszükséglet, de jó lenne ha a venti állítható lenne.

Köszi előre is!

(#153531) Zoo123


Zoo123
senior tag

Sziasztok!

Az alábbi konfighoz szeretnék új tápegységet:
CPU: Ryzen 5800x3D
Mem: 2x16 GB DDR4 3200
Sata eszközök: 1db m.2 SSD, 1 db Sata SSD, 2 db Sata HDD
VGA: Asus Tuf 7900 XTX OC (350-400W-ot kér, 3 db 8 tűs PCi-E tápcsatlakozón.
Venti: 2db 14-es a procihűtőn, 2 db 14cm-es front, 1db 12cm back, 1 db 23 cm Top

Jó lenne olyan táp aminek 4 db különálló PCI-E 6+2 tűs tápvezetéke van, tehát olyan táp nem játszik amin daisy chain-ben van közös kábelen 2db tápcsatlakozó!

A jelenlegi Tápegység Corsair TX 750W (Bronze) még 2010-ből, sajnos a tápegység hangos Coil Whine-t produkál!
Kipróbáltam egy EVGA 750BQ (bronze), valamint egy Corsair TX850 V2 (Bronze, 2010-es gyártás) tápokkal -ezek vannak itthon kéznél- de mind borzasztó coil-whinet produkál!

Füleltem órákig 90% hogy a tápegység vonyít, a VGA-nak is lehet minimális hangja, de a tápegység rendesen "sír", az FPS-el változó hangmagasságú nagyfrekvenciás rezonanciát produkál, eléggé zavaró.

Ajánljatok kérlek -garantáltan Coil-Whine mentes- tápegységet!
Jó lenne értelmes árú minőségi darab, olyan max 70 ezer forintot szánnék rá.

Segítségeteket előre is köszönöm!
Üdv: Zoli

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#153532) jeni válasza Zoo123 (#153531) üzenetére


jeni
félisten

Márkás min 1000W körül (esetleg 1200W) keress de olyant, hogy garantáltan CW mentes legyen ezt senki sem fogja garantálni. Ezt csak a vásárlás után fogod tudni hallani,tapasztalni.
Mivel AMD karid lesz és nem Nvidia,így nem kell feltétlenül olyant venned amiben van 12VHPWR vagyis 12V-2X6 csatlakozási lehetőség.
[link] 3db
[link] 4db
[link] 3db
[link] 3db
az egyik kábelen biztos lesz 2x 6pi+2pin PCIe VGA csati.
olyan nehéz lesz ami 4 kábelt adva,csak 1 lenne rajta mint 1db PCIe 6pin+2pin csatlakozó

[ Szerkesztve ]

(#153533) Zoo123 válasza jeni (#153532) üzenetére


Zoo123
senior tag

" de olyant, hogy garantáltan CW mentes legyen ezt senki sem fogja garantálni. Ezt csak a vásárlás után fogod tudni hallani,tapasztalni."

Tiszta sor, vissza is fogom vinni ha ez is vonyít!

Ez esetleg jó lehet? EVGA Supernova 850 P6
Van bármi tulajdonsága ami miatt nem ajánlott?
Tetszik hogy 80+Platinum minősítést kapott, nagyobb hatásfok, kevesebb zaj. :)

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#153534) jeni válasza Zoo123 (#153533) üzenetére


jeni
félisten

Volt nekem Evga P6 650W tápom amit az apróról vettem 10év garival valakitől és az már volt javítva CW-vel és venti kerregéssel.
Az elektronika CW-t megjavították benne de a venti hangját azt nem de abban volt zéro RPM funkció. Így hallani nem lehetett igazából,az része nem volt zavaró.
Tehát az Evga is lehet CW-s még akkor is ha az Platinum kategóriás. Tehát ugyan az a típus amit kiválasztanál csak 650W helyett 850W.

(#153535) creedszl


creedszl
aktív tag

Sziasztok

A kövi konfighoz szeretnék tápot: R5 3600 és szeretnék hozzá beújítani egy 6700XT-t.Jelenleg egy 1060 van a gépben és egy 5-6 éves Chieftech táp, 500-as.Ideje hát lecserélnem. Szeretnék kölcséghatékony megoldást, nem írnék árat. Egy moduláris tápra gondoltam. Semmiféle tuning nem játszik szóval tök alapon használom a gépet.
Javasoljatok kérlek egy pár opciót.

Hulligaaan

(#153536) Rowon válasza DDaniel (#153530) üzenetére


Rowon
veterán

Szia,

Ha nincs keret, állítható ventilátor és jövőállóság a cél, akkor a Corsair HX1000i.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#153537) Rowon válasza creedszl (#153535) üzenetére


Rowon
veterán

Szia,

Modulárisban (és félmodulárisban) legolcsóbbak:

CHIEFTEC SteelPower 550W 80Plus Bronze (BDK-550FC)
LC-Power GP4 Series LC6560GP4 V2.4 560W

De, ha hajlandó vagy kompromisszumot kötni, akkor ugyanennyiért lehet, hogy jobbakat is találnál fix kábelezéssel.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#153538) creedszl válasza Rowon (#153537) üzenetére


creedszl
aktív tag

Köszi a választ! Inkább maradnék a modulárisnál és emelem a keretet.35k-ig mi jöhet még szóba?

Hulligaaan

(#153539) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Sziasztok!
Úgy néz ki VGA csere lesz. A 850-es Focus Gold elég lesz egy 6900 XT-nek, ugye? :)) Vagy gondolkozzak már 1000-es Focus Plus-ban?

AeroCool Hexform, Gigabyte B550M K, AMD Ryzen 5 3600+Thermalright Assassin King 120 SE, 2x8GB Corsair Vengeance RED DDR4 3200Mhz, Sapphire Pulse RX 6600 8GB, Micron 2450 256GB, Micron 3400 512GB, Kioxia Exceria 960GB SATA3, Fractal Design Anode Bronze 650W, MEETION K9320 RGB, THE G-LAB Kult Helium

(#153540) Rowon válasza creedszl (#153538) üzenetére


Rowon
veterán

Fractal Design ION Gold 550W (FD-P-IA2G-550-EU)

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#153541) KAMELOT válasza creedszl (#153538) üzenetére


KAMELOT
titán

+1 FD 550W

Rottweiler89: 850W táp bőven elég oda.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#153542) Rottweiler89 válasza KAMELOT (#153541) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Akkor ok! Meg is rendelem akkor, amint intéznek valamit az Alzanal a másik PSU-val kapcsolatosan.
Köszönöm szépen a segítséget! :R

AeroCool Hexform, Gigabyte B550M K, AMD Ryzen 5 3600+Thermalright Assassin King 120 SE, 2x8GB Corsair Vengeance RED DDR4 3200Mhz, Sapphire Pulse RX 6600 8GB, Micron 2450 256GB, Micron 3400 512GB, Kioxia Exceria 960GB SATA3, Fractal Design Anode Bronze 650W, MEETION K9320 RGB, THE G-LAB Kult Helium

(#153543) DDaniel válasza Rowon (#153536) üzenetére


DDaniel
tag

Köszi szépen! :R

(#153544) GoodSpeed válasza GoodSpeed (#153394) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog (1)

Egy fontos részletet kifelejtettem: Nvidia kártyám lesz, így 12VHPWR csatlakoztathatóság, lehetőleg natívan és nem adapterrel fontos:
Így 50 E Ft-ig, Corsair vagy be quiet! tápokból 650-750W-os példányokból melyek a megfelelőek?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#153545) kemal


kemal
csendes tag

Sziasztok.
A mostani gépem:
egy i5 11500 és sapphire radeon RX580, 16GB Ram m2-es ssd és 1 vinyó összeállítás.
Ezt kiszolgálja egy Enermax Eco80+ 500W-os táp, ami nem mai darab de eddig hiba nem is volt vele, tavaly ki lett takarítva, átnézve műszerész által, eddig hibátlanul megy.
Biztos ami biztos, szeretném lecserélni, hogy tudjak fejleszteni később, nagyobb teljesítményűben gondolkodom, 650 vagy 750 wattosra gondoltam. A modularitás nálam nem fontos.
Az Enermax tápegységeket nem szoktátok emlegetni, ajánlgatni. Régen jó márkának tartották, de most egyre ritkábban hallok felőlük.
Érdemes velük foglalkozni, maradhatok ennél a márkánál? A 30-40 ezres kategóriákat nézegettem (Marblebron, Revolution).

Akinek van velük tapasztalata, az kérem írjon pár szót róluk, segítene.
Köszönöm.

(#153546) GoodSpeed válasza GoodSpeed (#153544) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog (1)

Plusz egy fontos dolog.
Nekem alapvetően az a fontos, hogy megbízható legyen, és el tudja látni a 7900X-et ész Nvidia 4070-et. A modularitás jó dolog, de ha félmoduláris 50K-nál olcsóbban az sem baj.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#153547) Rowon válasza kemal (#153545) üzenetére


Rowon
veterán

Ha Enermaxot akarsz, akkor Aprón néha lehet látni 1000-1250 wattos Enermaxokat nevetséges összegért (persze kérdés, hogy mire használták őket). A régi Enermaxok állítólag jók voltak nagyon, ma már nem ők gyártanak, hanem leginkább a CWT-t bízzák meg.

Az árcédulákon is elég erősen fog a toll náluk, lehet azért sem népszerűek.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#153548) KAMELOT válasza kemal (#153545) üzenetére


KAMELOT
titán

Enermax drága és kevés garancia van rá. Azért nem szoktuk ajánlani.
FD ION 750W

GoodSpeed: FSP G PRO 850W

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#153549) GoodSpeed válasza KAMELOT (#153548) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog (1)

Most olvasom, hogy van már újabb: 12V2x6.
De a PSU felé 12VHPWR ilyen véggel kapcsolódik?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#153550) GoodSpeed válasza GoodSpeed (#153549) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog (1)

ATX 3.0 tápegységeknél mindenhol lenni kell már 12VHPWR-nek

Szóval ATX 3.0- a varázsszó, tehát elvileg akkor ATX 3.0-ra kell keresnem.

Szerk: Most ezt átolvasom:
ATX 3.0, PCI Express 5 és 12VHPWR (bequiet.com)

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.