Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:47:56

LOGOUT.hu

Ebben az összefoglalóban megtaláljátok a leírást arról, hogy hogyan állítsátok össze magatoknak egy saját sorozat illetve filmes jukeboxot. Az eredmény ehhez hasonló lesz:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) 206 cc válasza kiwi1hu (#250) üzenetére


206 cc
senior tag

Jó gép!!
Vigyétek!...bár inkább az apróban a helye!!! :R

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#252) TVMaci válasza kiwi1hu (#250) üzenetére


TVMaci
tag

Kíváncsi lennék amúgy, hogy mi lehet az eladás oka.
Egyszerűen hibátlan a gép, ráadásul jövő hónapban jön az általam nagyon nagyra értékelt jukebox app iOS-re.

(#253) kiwi1hu válasza TVMaci (#252) üzenetére


kiwi1hu
csendes tag

hali!

Azért adom el mert van 2 DB. :D Annyi meg nem kell.

(#254) martinkeet


martinkeet
aktív tag

Lenne egy nagyon-nagyon bagatell kérdésem!
A 3D-s media player mitől 3D-s?
Volt egy Asus HDP-R1-es lejátszóm,és azon is tudtam ilyen típusú filmeket nézni,csupán a TV-t kellett átváltanom a 3D-s nézetre.
Simán elboldogult a BD 50-es 3D-s filmekkel is.
Mi az előnye a a 3D-s lejátszóknak?

(#255) rappit4 válasza martinkeet (#254) üzenetére


rappit4
őstag

Annyi a különbség, hogy lejátssza a frame packed 3D-s filmeket is, ez BD25-nél kezdődik. Amit a TV-n kell átváltani az a felezett 3D (half-sbs/ou) Az asus biztosan nem jeleníti meg 3D-ben a frame packedet.

(#256) martinkeet válasza rappit4 (#255) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Igazad van,volt olyan 3D amivel nem boldogult az asus. Mostmár tudom,hogy az volt a frame.
Köszi!

(#257) Sanyyka


Sanyyka
aktív tag

Sziasztok,

annyi jót írtatok erről a készülékről, hogy tegnap megvettem egy MED600X mediaplayert.

A WDTV-t Live-ot cserélné, ha beválna, de már a beüzemelésnél problémásnak tűnik néhány dolog:

1. Nincs hang(!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) Biztos valami blődli user error, de hiába állítgatom nem oldódik meg. :W

2. Az Avatar 3DMVC iso 42GB-os file-t 2D-ben tudom csak elindítani. ( combinedimage a képfile neve ),
ha "kombi", akkor nem lehet kiválasztani a 3D-t valahogy? ( BD menüt kikapcsoltam, így egy másik változat, ami 3D-s BD25 már OK, de a fenti maradt 2D, 3D-s médialejátszó menüvel. :F )

3. Amazing Ocean 3D iso-t sem ismeri fel.

4. Valami novemberi FW van rajta. Online lehet frissíteni, vagy csak USB-ről? Előbbit és utóbbit hogyan?

Szófal jópofa cucc, csak eddig alig valamivel tesz többet mint a WD...
Illetve a némasága miatt annyit sem. :(

Bocsi a sok láma kérdésért, segítsetek kérlek, köszönöm szépen előre is!

[ Szerkesztve ]

(#258) bendeguz76 válasza Sanyyka (#257) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

tedd fel a 2.0-ás bétát mindent vinni fog.

bendeguz_HUN

(#259) Sanyyka válasza bendeguz76 (#258) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

Köszi, nagyon röviden lennél kedves leírni, hogy miként kell?

(#260) bendeguz76 válasza Sanyyka (#259) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

http://mede8erforum.hu/forum/viewtopic.php?f=5&t=35 a meder forumban a terméktámogatás-ban regisztrácio után le tudod tölteni a magyar nyelvű útmutatót.

[ Szerkesztve ]

bendeguz_HUN

(#261) Sanyyka válasza bendeguz76 (#260) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

A hang hiányára nincs ötleted?

(#262) 206 cc válasza Sanyyka (#257) üzenetére


206 cc
senior tag

Szia!
Már bocs,de ....."Szófal jópofa cucc, csak eddig alig valamivel tesz többet mint a WD...
Illetve a némasága miatt annyit sem."...ez tipikus user error!!!
Ne minősítsd az alapján a készüléket ,mert te nem tudsz rajta beállítani valamit!!!
Mi az hogy nincs hang???...minek nincs hangja?....mivel van összekötve?...támogatja az erősítőd?...a menüben mi van beállítva?
Avatar 3DMVC iso 42GB-os file-t ez Evo verzió akkor?...hát ott volt aki panaszkodott,hogy nem tökéletes a release...próbáld a 46GB-s Mont félét!!

A firmware ügyben 1.3 van akkor rajta frissítsd min 1.5-re....mert a 2.0 még beta de elég jól működik...

Amennyiben a 2.0 betat választod ez első kiadást keresd....tedd fel elsőként a bootaloadert...ez frissíti a készülékedet...utána töltsd le a 03.28-i frissítést és tedd azt fel.Ez az utolsó jelenlegi javított verzió.
FONTOS!..először a bootloadert tedd fel!!!
Ez az:bootloader

legfrisebb fimware:03.28

[ Szerkesztve ]

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#263) bendeguz76 válasza Sanyyka (#261) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

;] de van.volume-t állitsd 30-ra.nem szeretem a páratlan számokat.viccet félretéve jol mindja kolléga ur ezer és egy oka lehet a hang hiánynak.

bendeguz_HUN

(#264) Sanyyka válasza bendeguz76 (#263) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

Hdmi-vel van a tv-re kötve.
Így talán néhány százzal csökken a lehetséges okok száma.
Gondoltam hátha van valami tipikus hiba, ami elő szokott fordulni...

(#265) 206 cc válasza Sanyyka (#264) üzenetére


206 cc
senior tag

A hdmi milyen minősítésű kábel,..megfelel ugye a 3D-s követelményeknek.A menüben a hang kimetet hdmi opciónál át van kapcsolva sztereo lekeverésre?...illetve aac/mp3 dekoder ki vagy be van kapcsolva,...milyen a firmwared száma azt még nem tisztáztuk?? :F :F

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#266) rappit4 válasza Sanyyka (#264) üzenetére


rappit4
őstag

A 3D azért nem működik, mert ISO-nál ki kell kapcsolni a menüt. Nyomd meg az F3 gombot a távon és ki fogja írni, hogy BD Menu Off és be fog jönni a 3D. Ha HDMI megy a TV-ből az erőlködőbe onnan pedig a Mede8er-be, akkor a menüben a hang alatt állítsd a HDMI-t Automatikusra a S/PDif-et továbbküldésre a Force decode mp3/aac-t "Ki"-re. A formátumokat meg minden formátumra, ha támogatja az erőlködőd a HD hangokat, ha nem akkor DTS/AC3 asszem.
(#265) 206 cc :
A HDMI csatlakozótól nem függ a 3D képessége, az erősítőtől annál inkább. A kábel az mindegy milyen (ha félre tesszük a képminőséget) az a lényeg, hogy az erősítője támogatja-e a 3D-t.

[ Szerkesztve ]

(#267) Sanyyka válasza rappit4 (#266) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

Köszi, de egyszerűen a tv hangszóróján át szeretnék hangot kicsikarni, csak "kétszereplős" a rendszer, nem használok erősítőt.
Próbálgatom más kábellel és bemenettel, hátha...

[ Szerkesztve ]

(#268) rappit4 válasza Sanyyka (#267) üzenetére


rappit4
őstag

Akkor mindent állítsd downmix-re. A Force decode AAC/MP3-at pedig Be állásra.

(#269) 206 cc válasza rappit4 (#266) üzenetére


206 cc
senior tag

Mi van a menűvel?...erősítőről pedig szó sem volt! :W :W :W Menűt nem támogat a Mede8er nem vette meg a jogokat.Nem kell kikapcsolni ha jó a release mennie kell automatikusan,átvált a tv 3D-re.
A kábel mizériába nem mennék bele de egy régi kábellel nem megy a 3D....

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#270) rappit4


rappit4
őstag

Új hírek a Med8er-el kapcsolatban. 1-2 infó illetve kép az új iOS-es alkalmazásról illetve a TV sorozatokról egy videó.
(#269) 206 cc: De, támogatja a menüt a lejátszó, csak a javásokkal nem birkózik meg. Az F3-mal ki/be lehet kapcsolgatni. Figyelj, nekem van itthon legalább 30 HDMI kábel, a teszkós 900FT-os tól kezdve a Monster 1000HD-ig és mindegyik megjeleníti a 3D-t.

[ Szerkesztve ]

(#271) rappit4 válasza 206 cc (#269) üzenetére


rappit4
őstag

Ezen az oldalon megtudhatsz még többet a HDMI-ről. Ja és igen, az erősítős dolgot félre olvastam bocsi :B .

[ Szerkesztve ]

(#272) 206 cc válasza rappit4 (#271) üzenetére


206 cc
senior tag

Pontosan vágom a hdmi szabványokat.Nem is arra gondoltam hogy 1.3 vagy 1.4 vagy high speed with ethernet...hanem régi kábelen nem megy át full hd 3d kép...a többi kókányolt 3d nem érdekel...

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#273) rappit4 válasza 206 cc (#272) üzenetére


rappit4
őstag

Milyen régiről beszélsz? Mi a különbség egy régi és egy új között :)? Nyugi én sem beszéltem egy szóval sem a felezett trágyáról, ha azt néznék akkor nyilván nem vettem volna egy rendes 3D képes lejátszót.

(#274) 206 cc válasza rappit4 (#273) üzenetére


206 cc
senior tag

Azt nem tudom ,mert nem szedtem szét a kábelt,de kb két éve rendeltem egy már nem is emlékszem milyen shopból.Kinézetre elég vastag,aranyozott csatlakozó na mondom biztos jó lesz a 600-as mede8erhez ....erre sehogy sem akart 3D-t adni.Kapcsolgattam mindent ES7000 tv-m van szóval kipróbáltam mindent míg végül arra jutottam kicserélem a kábelt...na vazze egyből mint az Avatar :W :W :W olyan csodálatos effektekkel,látvánnyal,hogy még a kábel kidobását is elfelejtettem. :C :C :C :
Szóval relatív de nekem a régi most a két évet jelenti...

[ Szerkesztve ]

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#275) martinkeet válasza 206 cc (#272) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Nem minden beállításnál vált át automatikusan 3D-s nézetre!
Saját tapasztalat,és hidd el azzal is tisztában vagyunk,hogy a gyártó nem vette meg BD menü licenszet,mint azt feljebb is kitárgyaltuk. :R

[ Szerkesztve ]

(#276) rappit4 válasza 206 cc (#274) üzenetére


rappit4
őstag

Elviekben azzal is működnie kellet volna. Valószínűleg hibás volt a kábel.

(#277) 206 cc válasza martinkeet (#275) üzenetére


206 cc
senior tag

Akkor a release-el van baj.Én igaz csak BD25 vagy BD50 verziókat gyüjtök de még eggyel sem volt gondom.

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#278) martinkeet válasza 206 cc (#277) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Én is csak BD 25-50 release-el foglalkozok,de egy ideje nem vált át automatikusan a 3D-s nézetre.
Még eddig nem volt kedvem kibogarászni,hogy mit is barmoltam el...

[ Szerkesztve ]

(#279) Sanyyka válasza rappit4 (#268) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

Ez volt a baj, megvan a hang.

Köszi mindenkinek a többi jótanácsot, 206g cc linkjeit külön is!

A bétára frissítéssel nem veszíthetem el a nyolcnapos elállási jogomat ( visszaállítható gyárira)?

Még valami: a bétában is van magyar nyelvű menü?

[ Szerkesztve ]

(#280) bendeguz76 válasza Sanyyka (#279) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

van magyar menü persze.

bendeguz_HUN

(#281) rappit4 válasza Sanyyka (#279) üzenetére


rappit4
őstag

Van és az elállás sem veszik el.

(#282) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Egy kérdés, ti milyen winyót használtok hozzá (600x3D)? Én Red WD-n gondolkozom, 2TB-on. A kérdés, hogy jó -e ez s ha igen milyen tokkal (lehetőleg dokkolóval)?

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#283) rappit4 válasza Zsmester89 (#282) üzenetére


rappit4
őstag

3TB-ig támogatja a Mede8er a vinyókat.

(#284) Sanyyka válasza 206 cc (#262) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

A bootloadert és a frissítést is egyszeren úgy kell, hogy kicsomagolom egy pebdrive-ra breakom azt a plajába, azután menüből elindítom a frissítést, vagy kéne még tudnom valamit ehhez?

(#285) bendeguz76 válasza Sanyyka (#284) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

először bootloadert frissitsd. a pendrive-on semmi más ne legyen.vészhelyzeti eljárással csináld.használati utmutato 18-as oldal.

bendeguz_HUN

(#286) Sanyyka válasza bendeguz76 (#285) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

Köszi, legkésőbb ma éjszaka megcsinálom.

Remélem megoldódik az a bosszantó hiba is, miszerint több esetben nem tölti ki a felvétel a teljes képernyőt, még 16:9-es túlpásztázással sem... :(

(#287) Zsmester89 válasza rappit4 (#283) üzenetére


Zsmester89
őstag

ILYET néztem ki.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#288) Sanyyka válasza bendeguz76 (#285) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

Hoppá, most látom, hogy az én készülékemhez nincs magyar nyelvű leírás. :(
Az angol 18. oldalán egészen más van.
Ez a vészhelyzeti izé elég rosszul hangzik ahhoz, hogy ne próbáljam meg saccra.
Honnan szedhető le a magyar nyelvű használati útmutató?
Esetleg leirnád röviden, hogy mit csináljak?
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#289) 206 cc válasza Sanyyka (#288) üzenetére


206 cc
senior tag

Ne ijedj meg nem olyan bonyolult az a frissítés. A pendrive-ot fat32-re formázod.Rámásolod a bootloadert kicsomagolva.Kikapcsolod a készüléket,kihúzod a hálózatból,bedugod a pent (én a bentebbi usb-t ajánlom).Amikor helyén a pendrive a készüléken -NEM a távon!!- benyomod a jobb oldali bekapcsoló gombot és bedugod a hálózatba de közben ne engedd el a bekapcsoló gombot kb 10-20másodpercig.Ez alatt bebootol a mediaplayer és automatikusan frissíteni fog...ki is írja %-ba hogy hol tart a képernyőre.
Amint ez lefutott kikapcsolod rámásolod a pendrive-ra a legutolsó firmwaret és ahogy az előbbiekben azt ismét végrehajtod.

[ Szerkesztve ]

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#290) bendeguz76 válasza Sanyyka (#288) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

baromság ez a tulpásztázás.van olyan opcio meder-en-hogy be tudod állitani a képet a tv-dre viszintesen is és függölegesen is.beregelsz a magyar meder forum-ra terméktámogatás menüpont alatt van a letölthető magyar nyelvű használati.

bendeguz_HUN

(#291) martinkeet válasza Sanyyka (#288) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Magyar nyelvű használati útmutató
...persze a belépéshez regisztráció szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#292) Sanyyka válasza martinkeet (#291) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget, beüzemeltem, frissítettem,
de nem győzött meg. :(
Korrekt gép, ha nem lenne meg a kis WDTV Live-om, lehet, hogy megtartanám, de az mellett durván túlárazottnak érzem.

Ami tetszik:
- érezni, hogy erős, gyors a gép
- 3DBD iso lejátszás ( többnyire )
- 2DBD iso lejátszás menüvel - ez nagyon király
- a távirányító világítása

Ami nem:
- 3 3DBD iso file-omból csak kettőt játszott le
- Ez nem a lejátszó, hanem az én szemem hibája ( az egyik sajnos gyengébb ) de ezek sem nyújtottak nekem az SBS-nél lényegesen nagyobb "wow" érzést.
- néhány mozis képarányú filmnél ( főleg rajzfilmek ) kb. fél cm fekete sáv oldalt, nem tölti ki a képernyőt.
- a képméret változtatáshoz ki kell lépni a filmből és saccolva kell mókolni a piros csíkkal, ráadásul csak csökkenteni tudtam...
- ami nagyon gáz: van olyan filmem, aminek a magyar hangsávját egyik nap látta, másnap pedig feliratosan kellett megnéznem, mert eltűnt ( WD TV-vel meg van )
- 2D-ben nem láttam jobbnak a WD-nél a képminőséget, pedig egy jó szemem azért van ehhez :).
- nem emlékszem milyen formátum volt, de másik felvételt sem volt hajlandó lejátszani
- a bazinagy távirányító formája, szögletesben sokkal jobb lenne.

Biztosan van néhány dolog, amit csak a lámaságom miatt nem tudtam beállítani rendesen, mivel még hétvégén nyúzom a kicsikét megköszönném, ha rávilágítanátok a sutaságaimra.

Összegezve az eddigieket, tudom, hogy nem lehet ezt így kifejezni, de nekem 5, max 10e forint ráfizetést érne ez a gép, 30-35-öt nagyon nem, ezért, ha a következő napokon nem találok benne valami extra varázst visszaviszem.

[ Szerkesztve ]

(#293) 206 cc válasza Sanyyka (#292) üzenetére


206 cc
senior tag

Szia!
Sajnálom ,de a hiba valószínűleg nálad van!...és nem a készülékre gondolok.
1. Nem játszotta le a 3DBD iso-t...melyiket??... még nem is találkoztam olyan iso-val amit ne játszott volna le
2.hmmm...pedig igen lényeges látvány beli különbség van hsbs-uo és a full hd 3D között...
3.erre nem tudok magyarázatot,de nem lehet hogy a képbeállításod van elnyomkodva?...pl nagyítóval-ikon a távon- úgy állítod be ahogy akarod...
4.mi az hogy képméret váltás??...hol van erre szükség?...
5.hangsáv eltűnt...na ilyet sem hallottam még?...milyen firmware van a lejátszón most?
6. hát pedig valószínű jobb a képminősége már a technikai fejlettsége miatt is...igaz én meg nem láttam a WD képét :R :R
7.azért ennél több infó kellene biztos akad amit nem tud lejátszani,de melyik lejátszó tud mindent :F :F
8.a távirányítóval egyet értek kicsit lehetett volna szögletesebb,mert az én kezemből is ki akar ugrani...

A 30-35K különbséget hogy számoltad ki??? :Y

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#294) Zsmester89 válasza 206 cc (#293) üzenetére


Zsmester89
őstag

1. Én kb. 6 ISO-t raktam fel rá (ebből 4 3D) és tökéletes
2. :) Ez nálam is nagyon érződik, egy mkv 3D sehol nincs egy 3D BD ISO -hoz :)
3-4-5. Frissítsd a szoftverjét a med-nek! A másik, szkenneld a mappát ha új filmet raksz rá fel. (Ha magyar van beállítva a gépen, akkor a filmeket alapból magyarral indítja el)
6. :) Én sem tudom
7. Ezzel nem értek egyet :) A legdurvább bitrátájú filmeket is lejátszotta
8. A távirányító elmegy, de jobban örültem volna, ha meg tudom oldani, hogy az LG távirányítójával vezéreljem (pl: Lg simplink-el)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#295) Sanyyka


Sanyyka
aktív tag

Köszönöm a tippeket.
Ahogy gondoltam is, jórészt az én bénaságom a problémák okai... :)
Az miért van, hogy a film közben nagyítás sehogy sem akar szimmetrikus lenni?
Hiába ugyanaz az x és y érték, jellemzően a felső fekete csík vastagabb és jobbra elcsúszottnak is látom a képet.?
Kezdek már "lejönni" az örökös zoomolgatásról, de 3d-ben nagyon zavarnak a vastag fekete sávok. :B

(#296) Zsmester89 válasza Sanyyka (#295) üzenetére


Zsmester89
őstag

Pedig ha nincs 21:9-es TV-d :) akkor szokni kell. Mert a mozik is ezt használják, kivéve IMAX :) ezért vannak (pl: Avatar) jó 3D-s filmek fekete csík nélkül. Pedig nézegetném egy ilyenen a filmeket..

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#297) FeRkE válasza Zsmester89 (#294) üzenetére


FeRkE
őstag

Nekem működik a SimpLink (a tv LG37LS570S), csak bekapcsolni nem tudom vele a Med-et, de ha már be van kapcsolva, akkor tudom vezérelni az LG távval. Bekapcsolni sajnos nem akar ha rámegyek a bemeneti listában a Med HDMI-jére. Fura, mert kikapcsolni kikapcsol ha a TV-t kikapcsolom.

(#298) rappit4 válasza Sanyyka (#295) üzenetére


rappit4
őstag

Van amikor nekem is elcsúszik oldalra a kép a fenébe, nem tudom mitől függ. Majd megkérdezem a hivatalos fórumon (már akartam csak mindig elmaradt).

[ Szerkesztve ]

(#299) Sanyyka válasza rappit4 (#298) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

Megkerdeznéd a "lecsúszást" is?

(#300) Zsmester89 válasza FeRkE (#297) üzenetére


Zsmester89
őstag

Mik a beállításaid?

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.