Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:47:56

LOGOUT.hu

Ebben az összefoglalóban megtaláljátok a leírást arról, hogy hogyan állítsátok össze magatoknak egy saját sorozat illetve filmes jukeboxot. Az eredmény ehhez hasonló lesz:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Nagyon jó érzés, hogy a fejlesztők folyamatosan javítanak, foltoznak, hozzáadnak. Így éri meg egy terméket megvenni! :)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#352) rappit4 válasza Zsmester89 (#351) üzenetére


rappit4
őstag

Igen, példaértékű terméktámogatás.

(#353) martinkeet


martinkeet
aktív tag

Sajnos nekem támadt egy csepp gubancom az új 2.0-val.
Konkrétan a torrent kliens egy kis idő múltán az összes futó torrentre az írja ki,hogy "Tracker returned an error:tracker gave HTPP response code:(No response)",és a torrent futtatása le is áll.
Valakinek ötlet?

(#354) kene84 válasza martinkeet (#353) üzenetére


kene84
senior tag

Ez van most jelen nálam NAS esetében magos torrenteknél, szóval ez nem a lejátszó hibája

(#355) martinkeet válasza kene84 (#354) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Erre jutottam én is.Már a márciusi bétáig visszaraktam,de még mindig ez a jelenség.
Köszi!

(#356) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Sziasztok! Last Stand blu-ray lejátszása során ezt írja ki:
"Mismatch between disc and player region codes."

Ezt ki lehet cselezni valahogy?

Köszönöm,
Zs

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#357) snemeth válasza kene84 (#354) üzenetére


snemeth
aktív tag

A level1 blocklistet szoktam használni a Transmissionben. Próbaképpen kikapcsoltam és most jó az általad "magosnak" nevezett torrenteknél. Előtte viszont nekem sem volt jó.

(#358) snemeth válasza snemeth (#357) üzenetére


snemeth
aktív tag

Vissza minden. Így sem jó.

(#359) Joshi


Joshi
titán

Érdeklődési szinten, esetleg aki közelebb áll a tűzhöz nem tudja véletlenül hogy a Mede8er nem szándékozik kiadni egy Blu-Ray meghajtós lejátszót? Nagyon szimpi a cucc de nekem mindenképpen kellene a BD optikai meghajtó is. :U

[ Szerkesztve ]

(#360) martinkeet válasza snemeth (#358) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Megkérdeztem a "magos" oldalt. A válasz annyi volt, hogy "globális szolgáltatói probléma áll fent". Megy vissza a 2.0.

(#361) jamez


jamez
senior tag

Sziasztok!

tudtok egy összehasonlító táblázatot hogy miben különbözik a 600-800-1000?

köszi

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#362) martinkeet válasza jamez (#361) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Én azt hiszem,hogy túl sok különbség nincsen,de cáfoljatok meg!
Az 1000-es széria a 2,5-3,5"-es belső merevlemezekkel bővíthető,míg a többi külső adathordozóról üzemeltethetők.Azt hiszem minden más egyforma...??
...most olvasom hogy a 800-as sorozatban van hűtő ventilátor.Gondolom a műanyag ház miatt.
a 600-as széria fémházas,nincs venti,de nincs is rá szükség.Volt,hogy egy hétig ment a kütyü (torrentek,mesék,BD-k),és még csak melegnek sem volt nevezhető a ház hőmérséklete.

[ Szerkesztve ]

(#363) Zsmester89 válasza jamez (#361) üzenetére


Zsmester89
őstag

600 és 800 között az usb 3.0 a 800-ban.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#364) martinkeet válasza Zsmester89 (#363) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Mi az előnye a mi esetünkben a 3.0-nak?

(#365) Zsmester89 válasza martinkeet (#364) üzenetére


Zsmester89
őstag

Nekem semmi :) Jó a 600-as, én blu-rayeket nézek külső 2TB-ról.

Amúgy:

Amivel másabb a 800 csatlakozóiban ugyan az mint az 1000-es.
Ezeket nem sorolom fel, még ami másabb a 600-nál:
- belső merevlemez
- kis venti hűti
- kijelző

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#366) martinkeet válasza Zsmester89 (#365) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Igen-igen de a kellő sebesség már a 2.0-án is elegendő filmek lejátszásához,legyen akármilyen tömörítésű,bitrátájú...stb.
Miért kell a jelenlegi asztali MP-nek a 3.0?

[ Szerkesztve ]

(#367) Zsmester89 válasza martinkeet (#366) üzenetére


Zsmester89
őstag

Torrenthez lehet jól jön, ha lefelé töltesz, de szerintem csak olvasásnál tudja kihasználni a 3.0-át, vagy legalább is valami ilyesmit olvastam anno. Ha tévednék, lőjetek egy komit :D

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#368) rappit4 válasza jamez (#361) üzenetére


rappit4
őstag

Az 1000 ezekben nyújt többet a 600-hoz képest: Belső merevlemez, USB 3.0, Digitális Coax csatlakozó.
A 800-as ebben nyújt többet az 1000-hez képest (ezen kívül megegyeznek): Egy kijelző a készülék elején és egy kis ventillátor.

(#369) jamez válasza rappit4 (#368) üzenetére


jamez
senior tag

köszi a válaszokat.
Érdekes a 1000-es 70e ft az iponnál. a 800-as 58e a 600-as 51e wifivel.
pedig nincs nagy különbség. Nézegetem a dune-ket és a popcornt. A mede 5 év garival elég jó.
Nem tudok választani...

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#370) Bandikut válasza rappit4 (#368) üzenetére


Bandikut
tag

Lényeges lehet még az is, hogy a 800-ban rögzített a HDD, az 1000-ben egy mozdulattal cserélhető. Az 1000-nél van IR hosszabbító csatlakozó is. Az 1000 háza masszív fém, a 800 műanyag (sokaknak nem tetszik az 1000 dizájnja, de érdemes kézbe fogni, mielőtt dönt az ember!!)

Szerintem kijelző egyiken sincs, a 800 több kezelőgombbal rendelkezik az előlapon, mint a 600. Fontos felhívni arra is a figyelmet, hogy az USB 3.0 csati slave (vagyis akkor használható, ha a számítógépről másolunk a lejátszóra).

[ Szerkesztve ]

(#371) jamez válasza Bandikut (#370) üzenetére


jamez
senior tag

az ára miatt a 800-as tűnik befutónak. De a dune és a popcorn is esélyes lehet. Csak 3D verzió.
Megnéztem a bemutató vidijót a youtubon.
Mellékesen nem értem hogy a gyártók miért nem használnak androidos op rendszert. bár gondolom ha minden szarral telerakjuk vesziti a stabilitást. Mintha a mede rendszere is linux alapú lenne?

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#372) rappit4 válasza Bandikut (#370) üzenetére


rappit4
őstag

Köszi a pontosítást :) :R

(#373) jamez


jamez
senior tag

Mit tudtok erről a hivatalos szövegről meg regisztáriós kártyáról? Hol érdemes megvenni?
[link]
Itt vannak wifivel 50 körül ugyanakkor amagát hivatalosnak mondó oldalon meg 60e.

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#374) kene84 válasza jamez (#373) üzenetére


kene84
senior tag

Szia!

A lejatszo.hu is hivatalos forgalmazó.

Med600 wifi

(#375) jamez válasza kene84 (#374) üzenetére


jamez
senior tag

jó lenne egy bolt ahol ki is lehetne próbálni előtte

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#376) kene84 válasza jamez (#375) üzenetére


kene84
senior tag

Miből gondolod, hogy náluk nem lehet?
Én személyesen vettem át náluk a készüléket és úgy vettem észre, hogy ez simán megoldható.
Szép számmal voltak náluk eszközök kibontva, összedugdosva.

De kerestem Neked más hozzászólótól is véleményt ehhez:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#377) jamez válasza kene84 (#376) üzenetére


jamez
senior tag

köszi megnézem :K

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#378) zharmat válasza rappit4 (#2) üzenetére


zharmat
csendes tag

Sziasztok,

azt szertném megkérdezni, hogy a filemekt tartalmazó könyvtáraknál szükség van-e a beszédes elnevezésű könyvtárakra, vagy hagyhatom egy az egyben úgy, ahogy a torrentről lejött?
köszi
z.

(#379) Zsmester89 válasza zharmat (#378) üzenetére


Zsmester89
őstag

Maradhat, csak akkor a borítót neked kell megkeresni úgy, hogy beírod a film nevét yaDisban.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#380) zharmat válasza Zsmester89 (#379) üzenetére


zharmat
csendes tag

Köszi szépen a választ, hamarosan ki is tudom majd próbálni:)

(#381) kabar válasza zharmat (#380) üzenetére


kabar
senior tag

Nekem az új firmware óta a Hong Kong a városom (időjárás), és nem is lehet megváltoztatni. Valaki másnál van még ilyen gond?

Bocs már megtaláltam a megoldást. Ha hazaérek kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#382) zharmat válasza Zsmester89 (#379) üzenetére


zharmat
csendes tag

Vettem egy 600-ast és próbálom a jukebox funkciót életre lehelni, eddig nemm sok sikerrel. A kiindulási alap, hogy a letöltött torrentekkel szeretnék dolgozni, sem a könyvtárak nevét, sem a fileket nem akarom változtatni, mert akkor a visszatöltés nem fog menni.
Próbáltam yadis 2.2 vel, file manuális átnevezéssel. itt az a bajom, hogy ha ezt a könyvtárat beteszem a készülék kedvencei közé, majd futtatom rá a scannelést, akkor utána csak akkor hajlandó borítóval együtt megjeleníteni a filmet, ha a beállítások között kikapcsolom a jukebox üzemmódot. ha bekapcsolom, akkor egy folder ugrik fel, amire nem lehet rákattintani.
Ez miért lehet?
Egyébként ti a számtalan NAS-ra csatlakozási lehetőség közül melyiket használjátok?

(#383) Zsmester89 válasza zharmat (#382) üzenetére


Zsmester89
őstag

Yadis2merder-el fel is viszed, ott jók vannak bepipálva? :)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#384) jamez


jamez
senior tag

Hogy működik a torrent kliens? pl egy pc-hez viszonyítva mik a tapasztalatok?
Külső hdd-re is dolgozik rendesen?

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#385) martinkeet válasza jamez (#384) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Sajnos a le- ill. feltöltési sebességet 750/750 Kb/s-ra le kell korlázni.
E fölötti sebességen teljesen lefagy.
Én kb kettő hónapja futtatom a torrent klienst,egy pillanat szünet nélkül,egy külső winchesterre mentve az adatokat.
Magáról a készülékről szinte használhatatlan a kliens,csak hálózatból,az asztali gépen működik rendesen.
Asszem ennyi.

(#386) jamez válasza martinkeet (#385) üzenetére


jamez
senior tag

végül is nem kevés a 750kb ha állandóan megy. csak kérdés hány szálat tud futtani egyszerre.

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#387) martinkeet válasza jamez (#386) üzenetére


martinkeet
aktív tag

...ha jól emlékszem,akkor 13 volt a legtöbb egyszerre futtatott torrent.

[ Szerkesztve ]

(#388) kene84


kene84
senior tag

Facebook oldalukról az info:

"Hamarosan a lejátszó firmware-je lesz képes végigszkennelni filmfájljainkat, és letölteni hozzájuk a filmadatokat, borítót, nem lesz szükség számítógépre a jukebox legenerálásához!"

:)

[ Szerkesztve ]

(#389) ITI-san


ITI-san
tag

Sziasztok!
Akkor most YAMJ 2 Mede8er, vagy a YaDIS ajánlott?
Vagy megvárom kene84 ajánlatát...... :-)

[ Szerkesztve ]

A földönkívüliek már közöttünk vannak. Magyaroknak nevezzük őket............ "Enrico Fermi, olasz atomfizikus, aki együtt dolgozott Szilárd Leóval, Teller Edével és Wigner Jenővel"

(#390) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Azt hogy tudom kizárni, hogy pl futtatom a Vasember 2 50gb ISO-ját, és a film adott pontjain előjönnek bevágások (a rendezői kommentárhoz tudnám hasonlítani, csak éppen ennek java rajzolt) alatta pedig megy tovább a film.
Ez valami extra funkció lehet, mégsem tudom kikapcsolni s a lejátszási listában sem tudok olyat kiválasztani, ahol ezt nem csinálná.

Tippek?

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#391) kene84 válasza ITI-san (#389) üzenetére


kene84
senior tag

Ha elolvasod rappit4 második hozzászólását, abból kiderül, hogy a kettő együtt jár eredménnyel. :K

Idézet:
"4.)A yaDIS használatával végeztünk is, bezárhatjuk a programot.
5.)Most következik a yaDIS2Mede8er használata."

[ Szerkesztve ]

(#392) ITI-san válasza kene84 (#391) üzenetére


ITI-san
tag

Köszi! :)
Én azt hittem ez két külön lehetőség a Jukebox-ra
a yaDis és YAMJ. :F

[ Szerkesztve ]

A földönkívüliek már közöttünk vannak. Magyaroknak nevezzük őket............ "Enrico Fermi, olasz atomfizikus, aki együtt dolgozott Szilárd Leóval, Teller Edével és Wigner Jenővel"

(#393) kene84 válasza ITI-san (#392) üzenetére


kene84
senior tag

Igaz, a YAMJ az más, az is egy lehetőség,de a YADIS sokkal jobb.
A YADIS-hoz kell a yaDIS2Mede8er.

Rosszul értelmeztem a kérdésedet, de a válasz az, hogy YADIS-t érdemes használni. :)

[ Szerkesztve ]

(#394) rappit4 válasza kene84 (#388) üzenetére


rappit4
őstag

Na neeeee! Lehet még ennél is epicebb egy indie cég? Már csak az Androidos progi kell és verhetetlen lesz a játékos.

(#395) ITI-san


ITI-san
tag

Sziasztok!
a Kérdésem a YaDIS és yaDIS2mede8er- rel kapcsolatos.
A YaDIS-ban letöltöm a film adatokat, borítókat, ezt értem és meg is csináltam.

1,. De a yaDIS2mede8er akkor mit is csinál pontosan?

Valamint a yaDIS2mede8er rel ha újra lefuttatom a már meglévő filmeket, akkor felülírja a film beállításaimat.
Gondolok itt felbontásra, meg kategóriákra, amiket beállítottam a filmeknél.
2., Nem lehet valahogy úgy megcsinálni, hogy csak az új filmeket futtassa végig?

Köszi!

A földönkívüliek már közöttünk vannak. Magyaroknak nevezzük őket............ "Enrico Fermi, olasz atomfizikus, aki együtt dolgozott Szilárd Leóval, Teller Edével és Wigner Jenővel"

(#396) rappit4 válasza ITI-san (#395) üzenetére


rappit4
őstag

Hali!
A Y2M az csak egy .xml filet csinál ami ahhoz szükséges, hogy a mede8er meg tudja jeleníteni a yadis-al készített filminfókat, magyarul nem nyúl hozzá, tehát nem baj ha a régebbi filmeket is lefuttatja.

(#397) legenda007


legenda007
aktív tag

Sziasztok!
Serviio-val való wifi-s lejátszásnál 20 perc múlva kiírja, hogy háttértár lekapcsolva, majd "ok" kell nyomni és kilép a lejátszásból. Ez valami beállítási hiba? sehol nem találom, hol kellene állítani rajta.

(#398) bbmt


bbmt
senior tag

Sziasztok,

Kérnék egy kis segítséget! Ma hoztam haza a 600X3D-t.
Nincs hang optikai kimeneten.Minden variációt megpróbáltam a beállításokban,azt is ami a kézikönyvben van.

A kép HDMI-n keresztül megy a projektorba.
A hang, optikán egy Yamaha RXV 550-es erősítőbe.
A Mede8er előtt egy Samsung BD-D7000-es lejátszó volt és tökéletesen ment a hang az optikáján!!
Ugyan azokkal a filmekkel néztem,de a sima mp3 sem szól! :(
Mi lehet a baj????
Amúgy tökéletesen kezeli a 3d ISO-t is,mindent lejátszik,de hang nélkül. :O

A kanál a gyengék villája

(#399) jamez válasza bbmt (#398) üzenetére


jamez
senior tag

át kell állítanod a hangnál a setupban a sdfif kimenet továbbküldés és acc/mp3 hangok dekódolása Be

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#400) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

Hi!

Támogatja ez a lejátszó a Hi10P-t vagyis a 10bites kódolású mkv-kat? Volt olyan fórum ahol azt írta 1-2 ember, hogy igen, de megbízható infót nem igen találtam róla.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.