Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-01 12:38:22

LOGOUT.hu

Magisk
root jogosultság
Android rendszereken

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) crok válasza pvt.peter (#5250) üzenetére


crok
Topikgazda

Kérdeztem hogy kell-e de egyébként az összefoglalóból is kivadászható.

(#5252) pvt.peter válasza crok (#5251) üzenetére


pvt.peter
őstag

köszi, most már jó is

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#5253) LaySoft válasza Trailblazer (#5249) üzenetére


LaySoft
tag

Nyilván, hogy nyissál, mi vagy te, buzi?

(#5254) Archttila válasza Trailblazer (#5249) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Szerintem csak akkor ha kell a backup. Minden masra ott a tokban megbujo MasterCard :D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#5255) crok válasza LaySoft (#5253) üzenetére


crok
Topikgazda

Nyelvezetre figyeljünk már oda, kéremszépen. Köszönöm!

(#5256) LaySoft válasza crok (#5255) üzenetére


LaySoft
tag

Bocs, ő közeli haverom, nem fog megsértődni. De ügyelek, rendben.

(#5257) energiezolee válasza LaySoft (#5253) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Ezen újfent jót nevettem! :DD

Üdv : Energie Zolee

(#5258) Trailblazer válasza crok (#5255) üzenetére


Trailblazer
addikt

Tőle pont nem veszem zokon. :D

#5254 Archttila: Hogyne hogy kéne, de a dolog nem ilyen egyszerű. 1 hónapja adták ki a holmit, még TWRP-re sem igen akadtam... Úgy meg azért nehéz érvényesülni. Meg hát ugye a Google szórakozik a fingerprintekkel, így felmerül a kérdés, hogy egyáltalán érdemes-e ebbe az adok-kapokba belemenni.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#5259) crok válasza crok (#5131) üzenetére


crok
Topikgazda

zygisk-detach v1.13.0 frissítés.

(#5260) AcCEsS válasza crok (#5251) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Ezzel nekem is hibátlanul megy (Nord-2T), köszönöm szépen!

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#5261) mizoli válasza crok (#5251) üzenetére


mizoli
addikt

Köszönöm, működik.

(#5262) crok


crok
Topikgazda

Ahogy az írtam már ugye az LSPosed dev-ek most archive-ra tették az összes munkájukat (LSPosed, Shamiko, ZygiskNext..) és úgy néz ki abbahagyják.. aztán ugye a KernelSu-ra még akkor bejelentkeztek..
És akkor van pl. az LSPosed amire mywalkb csinált egy fork-ot LSPosed_mod néven ami itt érhető el és most kapott egy frissítést: v1.9.3. Azóta több is volt már úgyhogy hátha mostmár ez így marad is.

(#5263) crok


crok
Topikgazda

Vannak érdekes hírek.. Chiteroman gyak. beszántotta a PIF Telegram csoporot (XDA hogy miért..) és az eredeti linken mostmár csak egy amolyan "hírek" hírfolyam lesz.. viszont publikált egy új dologot ami valahol a PIF és a BootLoaderSpoofer LSPosed modul közt van mégpedig a FrameworkPatch amivel a ROM framework.jar-t lehet megpatkolni és egy leak-elt keybox.xml-el (mint pl. ez) akár mindenféle bűvészkedés nélkül lehet StrongIntegrity-t elérni amíg ugye a keybox-ot le nem tiltja a Google ami nem annyira egyszerű mert előtte a leak-elt készülékre frissítést kell kiadni hogy a régit letilthassa a Google (mert a legitim felhasználókat nyilván nem szivathatja). Mostmár "csak" automatizálhatóvá injektálhatóvá kell tenni.. de a PoC működik (a BootloaderSpoofer-nél már le volt tesztelve).
Új és még kiforrotlan metódus -- de van újdonság a nap alatt! Hátha.. :))

(#5264) LaySoft válasza crok (#5263) üzenetére


LaySoft
tag

Szuper, hogy StrongIntegrity is megoldható! Bár tudtommal nincs olyan alkalmazás, ami azt figyelné. Mindenesetre ez azért jó hír, mert ezek szerint nincs lehetetlen!

(#5265) crok válasza LaySoft (#5264) üzenetére


crok
Topikgazda

A metódus már ismert volt (lsd. BootloaderSpoofer) csak ugye kell hozzá egy leak-elt valid keybox (hardware attestation-el nyilvánvalóan ez se tud menni).. volt is már vagy három amit mind visszavontak azóta csak itt a Google-nek nehezebb dolga lesz (ha minden jól megy) :D

(#5266) Narxis


Narxis
nagyúr

Elvesz egy fontos funkciót a Google azoktól, akik babrálnak a telefonjukkal [link]

Thanos was right.

(#5267) mizoli válasza crok (#5263) üzenetére


mizoli
addikt

Jó hír ez a StrongIntegrity. Köszi az infót.

(#5268) crok


crok
Topikgazda

(#5269) rErEaT válasza Narxis (#5266) üzenetére


rErEaT
senior tag

Hát őszintén szólva amennyi SMS-t küldök évente...
Ez a legkevesebb szerintem, bár erre is hamar kitalálnak valami Spoofing opciót és behazudnak valamit a google felé

(#5270) rErEaT válasza crok (#5262) üzenetére


rErEaT
senior tag

Az gond, Shamiko-t is és a ZygiskNextet is használok, LSPosedből pedig rengeteg fork jött létre, azt eddig nem cseréltem le, mert nem akartam tesztelgetni hogy melyik jó, de megadtad a választ helyettem köszi :D

(#5271) energiezolee válasza rErEaT (#5269) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Szerintem nem sms-ekről van szó! Ha jól emlékszem a Google messages az egy keretrendszer féle amit használ sok app, hogy te megkapd az értesítéseket. Mint pl banki appok... Azért is írtak hogy a banki appok bemondják az unalmast. Szóval ez mindenkit fog érinteni, aki telón bankol.

Üdv : Energie Zolee

(#5272) rErEaT válasza energiezolee (#5271) üzenetére


rErEaT
senior tag

Nem hiszem, mivel az RCS-t direkt a iOS példájára van Androidon (ugye ott mobilneten és/vagy WiFi-n is SMS-ezhetsz a szolgáltató nem számít fel díjat, RCS ugyanez)
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.messaging
https://www.telekom.hu/lakossagi/ugyintezes/gyakori-kerdesek/3797/mi_az_az_rcs_

[ Szerkesztve ]

(#5273) energiezolee válasza rErEaT (#5272) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Akkor miért írták hogy a Wallet és a banki appok bemondhatják az unalmast?

Üdv : Energie Zolee

(#5274) rErEaT válasza energiezolee (#5273) üzenetére


rErEaT
senior tag

Strong Integrityt ha bevezetnék

(#5275) HUNited válasza energiezolee (#5271) üzenetére


HUNited
őstag

Xiaomin gyárilag nincs is fent a Google Messages (legalábbis az enyémen nem volt fent)

(#5276) rErEaT válasza HUNited (#5275) üzenetére


rErEaT
senior tag

Nem mert a saját alakalmazását használja, Google Messages-t letöltheted bármikor és beállíthatod alapértelmezettnek, vagy értelemszerűen ha custom romod van akkor valószínűleg ez van rajta :D

(#5277) G48


G48
senior tag

[Ez a modul] "létrehozza" azt az Óra alkalmazás bugot mikor nincs beállítva ébresztés, de mégis látszik az alkalmazásban, álltalában egész órákra beállítva.
LOS 20.
Csak ez, és a legújjab PIF van fent. Ha csak, a PIF van engedélyezve, nincs gond.
Nem tudom mennyire érthető, nem találok az istennek se a bugról, most semmit.

[ Szerkesztve ]

(#5278) llaszlo


llaszlo
veterán

Hello! Belefutottam abba a hibába, hogy frissítettem a Gránit bankos programot.
Előtte minden ok volt.
A magisk legújabb verziója van fent. (kb két hónapja frissítettem) Mielőtt ezt frissíttettem be volt állítva a Magisk Hide a banki app működött is rendesen a mai napig. A legújabb verzióban ilyen hide funkciót nem találtam.

Most nem működik a Gránit bank programja. Mit tudok tenni, hogy működjön?

Ezek vannak most beállítva.Nincs elérhető leírás.
Nincs elérhető leírás.Nincs elérhető leírás.

Nincs elérhető leírás.

[ Szerkesztve ]

(#5279) crok válasza llaszlo (#5278) üzenetére


crok
Topikgazda

Milyen ROM és mikori volt az a Magisk? Mi volt a verziója? Hogy érted hogy nincs Magisk-on belül nálad hide? Adsz pár screenshot-ot? DenyList van ma már nem Magisk Hide.. az nagyon nagyon régen nincs már.

Ja látom már a screenshot-ot.
A MagiskHidePropsConfig durván elavult. Takarítsd le.
Shamiko kell majd ide.
A DenyList-en már rajta van a Gránit bank. Az jó.
De nem látok friss PlayIntegrityFix-et csak egy v15.5-t - szerintem azt is frissítsd. Az kelleni fog, meg egy most működő pif.json. Play Integrity-n átmegy a ROM most?
Meg Enforce Denylist-et kapcsold ki és tedd fel a Shamiko nevű modult.
Meg szedd ki a DenyList-ből azt a három Google tételt.

Összefoglalót olvasd át alaposan.

PS: a youtube prémium modult ha a valóban onnan szedted le ahonnan leszedted akkor szólok hogy valszeg malware-es (a weboldal ahonnan van az biztosan).

[ Szerkesztve ]

(#5280) llaszlo válasza llaszlo (#5278) üzenetére


llaszlo
veterán

Egyelőre sikerült vissza tenni egy régebbi verziót azzal működik :)

(#5281) llaszlo válasza crok (#5279) üzenetére


llaszlo
veterán

Ok, most látom, hogy írtál..Köszönöm. Egyelőre egy tavalyi verzióval működik az aptoide-ről töltöttem le. Így most nem nyúlok hozzá.

(#5282) HUNited válasza rErEaT (#5276) üzenetére


HUNited
őstag

Nyilván ezt tudom, és használom is, csak a kollégának reagáltam, hogy nem feltétlen kell az értesítésekhez és az RCS-hez a Google saját appja.

(#5283) PpenoO válasza llaszlo (#5281) üzenetére


PpenoO
őstag

Nekem is leállt a gránit app frissítés után, csak Shamiko és enforce list off kombóval indult újra.

(#5284) pingwin92


pingwin92
aktív tag

Üdv, mindenki!

OFF:

A könnyebb olvashatóság érdekében inkább mégis ON-ban hagyom, de amúgy OFF. TL;DR a végén.

Tudom, talán nem a legjobb helyen járok, ezért az OFF.
A MIUI / HyperOS és a Mi 11 Ultra topikokban nem kaptam választ, nem is pörögnek annyira, ez meg igen, és elnézve az összefoglalót itt olyanok vannak, akiknek egy sima update custom ROM-on nem nagy kunszt; vagy legalább el tudnak irányítani egy olyan topikba, ahol kapok választ a kérdésemre.

Szóval egy Xiaomi Mi 11 Prót szeretnék OTA update-elni Xiaomi.eu V13.0.9.SKACNXM-ről Xiaomi.eu V14.0.13.0.SKACNXM-re. Azon túl, hogy ROM-olásban kezdő vagyok, nem én raktam fel a meglévőt (meg a TWRP-t) sem. Így vettem használtan.
Ezek a ROM-ok már hibridek, így frissíthetők TWRP-ből. És azt is tudom már, hogy van TWRP-m. Hurrá! Először nem tudtam

A beállítások appban, ahol felkínálta a frissítést, letöltöttem egy közel 5 gigás fájlt. Aztán nem sima Update gomb jelent meg, hanem "Check MD5 and update". Ez nem tudom, mi, de rányomtam. Szerintem lecsekkolta, amit le akart, és mindent rendben talált. Nyilván.. Majd ezt írta ki: "Your internal storage is encrypted. After device is rebooted to recovery, please enter your device unlock password to continue."
Na, most szerintem – vagyis inkább tudom, hogy – nincs se jelszó, se ujjlenyomat, se semmi beállítva, de még egy SIM kártya sincs benne, hogy ahhoz kelljen valami passcode. Mindegy, leokéztam.
Aztán kiírta, hogy most a TWRP update-elni fog nekem, és majd kell egy reboot, meg szól, hogy majd válasszam a "Slot A"-t a TWRP-ben, amikor felkínálja.
Aztán bootolt, és bedobott a TWRP főmenüjébe. Mivel azt mondta, hogy ő majd update-el, csak a rebootra nyomtam. A következő képernyőn lent volt egy ilyen Slot A / Slot B választási lehetőség, rányomtam a Slot A-ra.
Majd ezen a képernyőn, hogy:
Changing Boot Slot Complete
Successful
kiírta, hogy:
"Updating partition details...
...done
Unable to mount storage
Full SELinux support is present.
Unable to mount /data/media/TWRP/ . twrps
Unabile to mount /data/media/TWRP/, twrps"

Itt alul csak egy"vissza" és egy"reboot system" gomb van. Ha ez utóbbira rányomok, visszabootol ugyanabba a MIUI 13-ba, amin eddig is voltam.

Na, már azt is megtudtam, hogy ez nem elég, nekem kell a főmenüben az installra nyomni, kiválasztani a .zip fájlt, és aztán reboot. (Tán még kell valami Dalvik/Cache wipe, de itt már kezdem nem érteni, hogy mit beszélek.)

Ezután kipróbáltam ezt a Install gombra nyomást, de ahol ki kéne választani a .zip-et, meg ahol elvileg lennie kéne, nincs semmi. Felül azt írja: internal storage 0 MB. Pedig a \sdcard-ban vagyok.

Közben olyat is olvastam, hogy a TWRP-nek "kell egy jelszó". Sőt, itt egy PH!-s irományban azt is olvastam, hogy nem jó a PIN, pattern kell, hogy "lássa" a tárhelyet – vagy valami ilyesmi...
Kipróbáltam mindkettőt, ugyanaz az eredmény.

Mit kéne csinálni, hogy menjen az update?
Igazából még nem laktam be nagyon a telefont, tehát nem tragédia, ha teljes wipe kell, csak jó lenne, ha mindent meg tudnék oldani a telefonról. A gépre kötést, SDK installálast, adb-vel szórakozást szeretném egyelőre elkerülni.
Ha és az update-hez sem ragaszkodom, sőt, csak jelenleg netezés közben össze-vissza bugzik a telefon. Szétesik és "vibrálgat" a kép – ez nem tudom jobban leírni. Ezért gondoltam, hogy megnéznék egy update-et, hátha megoldja.

TL;DR:
Xiaomi Mi 11 Pro, Xiaomi.eu ROM, 13 -> 14 update
Nem látom a .zip-et (meg mást se) a \sdcard mappában a TWRP-ben. // Internal storage 0 MB. //
Illetve van egy ilyen hibaüzenet is a Reboot system után:
"Updating partition details...
...done
Unable to mount storage
Full SELinux support is present.
Unable to mount /data/media/TWRP/ . twrps
Unabile to mount /data/media/TWRP/, twrps"
Mondjuk ennek ellenére visszabootol, csak ugye update nélkül.
Ötlet?

Előre is köszönöm szépen a válasz(oka)t! :R

[ Szerkesztve ]

(#5285) SerialWin7 válasza pingwin92 (#5284) üzenetére


SerialWin7
újonc

A TWRP nem tudja olvasni a titkosított (Encryption) partíciókat, ezért TWRP felrakás után szoktak csinálni egy "Format Data"-t a "Format" menüpontból majd reboot és onnantól kezdve látszik a belső tárhely (/sdcard) és a /data tartalma. Samsung-os tapasztalat, de gondolom, hogy ez más gyártók készülékeinél is így lehet...

(#5286) Trailblazer válasza SerialWin7 (#5285) üzenetére


Trailblazer
addikt

De persze ezzel bukózza az addigi belakott rendszerét, ezt tudni kell.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#5287) koppasz1986 válasza pingwin92 (#5284) üzenetére


koppasz1986
tag

Próbáld meg pendrive-ról otg kábellel

(#5288) troller válasza pingwin92 (#5284) üzenetére


troller
senior tag

Én most updateltem a xiaomi.eu romot a saját telómon, szerintem sokkal egyszerűbb és bolondbiztosabb fastboottal megcsinálni.
Nem pont a te telódhoz való leírás, de én is ezt szoktam elővenni, mert magyar és elég szájbarágós.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#5289) pingwin92 válasza SerialWin7 (#5285) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Hát, "Format" menüpont nincs a főmenüben, csak "Wipe", de gondolom erre gondoltál. Itt a "Format data"-ra nyomva csináltam egy ilyen formázást, de szerintem, nem lesz jó. Fölül ugyan kiírta, hogy Data Format Complete, meg, hogy Successful, de alul / középen ezt írta:

Updating partition details...
...done
Unable to mount storage
Full SELinux support is present.
Unabe to mount /data/media/ TWRP/.twrps
Unable to mount /data/media/ TWRP/.twrps
Done.
You may need to reboot recovery to be able to use data again.
Formatting Metadata using mke2fs...
Done.
Updating partition details...
...done
Megnézem, hogy így megy-e. Aztán, ha nem, még kipróbálom ezt. Itt ugyan nem pont ugyanaz a hibaüzenet, de hasonló.

(#5290) Trailblazer válasza pingwin92 (#5289) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ez csak annyit tesz, hogy mivel leformattáltad, olyan file-t keres, ami már nincs jelen. Lévén üres a tárhely. Ettől még a /data formattálása lezajlott.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#5291) pingwin92 válasza pingwin92 (#5289) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Ehh, jó lassan töltött le megint ez az update...
Na, mindegy, így a Wipe / formázás után sem látom az Install menüben a /sdcard tartalmát.
Aztán kipróbáltam, hogy Change / repair file system, ott átállítottam a fájlrendszert ext2-re, majd vissza(?) ext2-re, de nem, hogy nem oldotta meg a problémát, most a Főmenü -> Reboot -> Slot A után más hibaüzenetet dob. Ezt:

"Android Rescue Party trigger! Possible solutions?
Either:
1. Wipe caches, and/or
2. Format data, and/or
3. Clean-flash your ROM.
The reported problem is:
--reason-init_user0_failed'
Updating partition details...
...done
Full SELinux support is present.
MTP Enabled"

És, ha utána a Reboot system gombra nyomok, nem bootol be, csak visszadob a TWRP-be...
Basszus, csak szarabb lett. :O

Ja, viszont most az Install menüpontban – ahol amúgy nem látom a /sdcard tartalmát – fönt már nem azt írja, hogy 0 MB, hanem 106450 MB. Tehát valami történt..

Szerk.:
Illetve most jut eszembe, hogy ezúttal nem jelentkeztem ki a Google fiókokomból. Bár elvileg "minden adat megtartásával" szerettem volna update-elni de lehet, hogy ez bekavarhatott a fájlrendszer piszkálásánál...

[ Szerkesztve ]

(#5292) pingwin92 válasza koppasz1986 (#5287) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Hát ilyen kábelem nincs, úgyhogy ez kiesik.

(#5293) pingwin92 válasza pingwin92 (#5291) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Áh, hallelujah!
Kipróbáltam a megoldási javaslatokat, amiket írt. A wipe cache alatt gondolom a Wipe -> Dalvik/cache-t értette, ez nem változtatott semmit.
Aztán a jó öreg Format data után visszakaptam a tiszta MIUI 13-as rendszeremet. Most kezdhet(t)em elölről a setupot, meg tölthetem le újból az update-et..

Viszont most előbb kipróbáltam, hogy mindenek előtt bebootoltam TWPR-be, és megnéztem, hogy így mi a helyzet.
Hát, továbbra sem látok semmit a /sdcard-ban – nem csak a még le nem töltött .zip-et, de egy rohadt mappát se –, viszont most felül megint 0 MB-ot ír.

Amúgy, ha kilépek, és a Rebooton belül a Slot A-ra nyomok, megint az "első" hibaüzenetet kapom ("...Unabe to mount /data/media/ TWRP/.twrps...").

Mondjuk azóta rájöttem, hogy elég fönt a Systemre nyomni, és akkor piros üzenetek nélkül bebootol. :)

Illetve kipróbáltam még egy "Repair file system"-et, de el se akart indulni, mondván, hogy:
"/system/bin/fsck.f2fs /dev/block/sda34 process ended with ERROR: 255
Unable to repair Data."

Amúgy közben azt is megnéztem, hogy a TWRP-m a legfrissebb verzió, tehát azzal sincs gond.
Csak ezzel a 0 MB-os belső tárhellyel...
Most mielőtt mégegyszer letöltöm az 5 gigás update-et, jó lenne erre megoldást találni.

(#5294) SerialWin7 válasza pingwin92 (#5293) üzenetére


SerialWin7
újonc

Ha van külső sd kártyád akkor arra letöltött .zip-et még meglehet próbálni. Azt mindenképp látnia kell, ahogy szerintem a /data/media-t is, merte eleve ott keres valamit. Ha nincs külső sd kártya akkor marad az adb. Ez csak TWRP-ből nem fog menni ezek szerint... kicsit utánaolvastam külföldi fóruokon is és ott is pont ugyanerről panaszkodnak. Sok helyen írják például, hogy az adott titkosítás feloldásához a TWRP verziószáma sem mindegy...

(#5295) pingwin92 válasza SerialWin7 (#5294) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Nincs SD kártyám, de a Mi 11 Próba amúgy se lehetne beledugni. Pendrive-hoz meg kábelem nincs.

Közben én is próbáltam guglizni, és én is csak olyan megoldásokkal találkoztam, hogy gépről, fastboottal újrarakni a rendszert, bár pontosan ezt a hibaüzenet, amit én kapok nem láttam, meg nekem úgy tűnt, mások akkor futottak bele ebbe az "unable to mount /data..." dologba, akkor mountolni akartak valamit – bár ez már csak találgatás.

Amúgy, ha már itt tartunk, beléptem a főképernyőről a Mount menüpontba, és a fönti listában ki van véve a pipa a data elől. Nem kéne az nekem? Meg itt alul van egy olyan gomb, hogy "Decrypt Data".
Bár nem tudom, milyen titkosítást kéne feloldani, amikor nincs jelszó...

(#5296) SerialWin7 válasza pingwin92 (#5295) üzenetére


SerialWin7
újonc

A "Decrypt Data"-t megpróbálhatod. A telefon beállításaiban megadsz egy 4 jegyű PIN-t majd TWRP "Decrypt Data" megadott PIN beüt és elméletileg jó kell legyen. Egy próbát megér!

(#5297) LaySoft válasza SerialWin7 (#5296) üzenetére


LaySoft
tag

A mai TWRP-k alapból tudnak decrypt-et, ahogy beindul, rögtön kéri a kódot, akár PIN, akár minta.

(#5298) szimi57 válasza pingwin92 (#5295) üzenetére


szimi57
őstag

OrangeFox?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#5299) mobilizmo válasza pingwin92 (#5295) üzenetére


mobilizmo
addikt

adb sideload lehet a megoldás ha van PC-d.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#5300) the radish


the radish
senior tag

ez tényleg jó hosszú OFF lett

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.