Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6951) whatupchief válasza telefonfulke (#6939) üzenetére


whatupchief
csendes tag

"Tudom, hogy az újabb videó-szerkesztő programok már használják az SLI-t, de ez mennyire érezhető?"

Ezt kifejtenéd bővebben, érdekelne, hogy honnan az info. Pár hete olvastam utána külföldi fórumokon, mindenhol azt írták, hogy egyelőre csak a játékok használják az SLI-t, az egyéb grafikus programok még nem. Én 3D modellező, CAD, és renderelő programoknak néztem utána (3dsmax, Archicad, Vray, stb.), de ha jól emlékszem pl. a Vegas-ról, is azt írták, hogy nem használja ki.

(#6952) Sz4bolcs válasza aclandiae (#6918) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Nekem Y500-am van i7-tel, és soha nem tapasztaltam olyan melegedést, mint amiről itt többen y510p-nél beszámolnak.

(#6953) teguran válasza whatupchief (#6951) üzenetére


teguran
tag

ez erdekelne engem is, hasznalok pinnacle-t, neha vegast, de a 2. vga-t nem hallottam meg zummogni hasznalat kozben :DD

(#6954) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Ez a TMX tényleg hülyének néz engem :DDD

Pár napja kaptam tőlük sms-t, hogy mehetek a csereutalványért. Gondoltam, hogy mi a fene, nyugat-európai stílusban rendezik a dolgot és cserélik a gépet? Nagy fenét...szerencsére nem bíztam bennük és előtte odatelefonáltam, hogy tényleg mehetek-e...srác aki felvette nem tudott erről semmit, ezért megígérte, hogy visszahív, amiből nem lett semmi és inkább emailt írt, hogy bocs, mégse, véletlenül küldtünk SMS-t...

Ma meg jött postai úton egy levél, hogy kivizsgálták a panaszom és leirták ua a sablonszöveget, ami a jegyzőkönyben volt, hogy szerintük a 98C normális és, hogy ők kiállnak a mellett, hogy már karcosan vittem be, ezért a gyártóhoz fordultak, akitől még nem kaptak választ. Na és a Lenovo mi a fenét tud kezdeni a dologgal? Amennyi infót a TMX megosztott velük 100%, hogy nem fognak tenni semmi pozitívat rám nézve...

1 utolsó esélyt adok nekik és emailt írok nekik, hogy komolyan gondolták-e, hai gen akkor szépen megy a fogyasztóvédelmi és Rendőrségi feljelentés. Szerencsére több tényállásba is lehet ütköztetni a cselekményeiket, amiket tanúsítottak.

[ Szerkesztve ]

(#6955) Criton válasza Darth_Revan (#6954) üzenetére


Criton
veterán

Sajnos ilyen esetben a fogyasztóvédelem és a rendőrség sem fog sokat érni. Annyi lesz szerintem, hogy a fogyasztóvédelem, békéltető testülethez fog küldeni. Tudom, sajnos, tapasztalat, de persze nem a Lenovo esetében volt ez.

(#6956) Sz4bolcs válasza Darth_Revan (#6954) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Egyszer szervízbe kell küldenem a notit, tuti előtte gipszlenyomatot veszek, meg 3d-s hologramfelvételt készítek róla. xD

(#6957) Darth_Revan válasza Sz4bolcs (#6956) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ennél a cégnél lassan már az kell...

(#6958) nggabi


nggabi
nagyúr

megjött a dvd helyére az optibay átalakítóm és ma a 120as samu ssdm is :C

simán klónozhatom acronis-szal a mostani belakott win8at az ssdre vagy kell még valamit bűvészkedni?

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#6959) marilllyo


marilllyo
veterán

Más: Felraktam 8.1-hez a legfrissebb updateket. Ezt a nagyot...~800 mega körüli. Volt szó róla, hogy optimalizálnak a nagy dpi-s kijelzőkön való megjelenítésen....és úgy néz ki valóban.... Élesnek tűnik minden.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6960) Criton válasza marilllyo (#6959) üzenetére


Criton
veterán

ez a 800megás dolog mi? Nekem alapból 8.1 volt, és nem kaptam semmi nagyobb frissítést.

(#6961) Tybee000 válasza Criton (#6960) üzenetére


Tybee000
aktív tag

A windows 8.1 update 1 jött meg április elején, abban lehet van valami ilyesmi ha haza megyek megnézem

(#6962) Tybee000 válasza Tybee000 (#6961) üzenetére


Tybee000
aktív tag

most megnéztem azért olyan sokat nem javult...

(#6963) Cyber_Bird válasza Criton (#6960) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Windows 8.1 Update for x64-based Systems (KB2919355)

Download size: 890,2 MB

You may need to restart your computer for this update to take effect.

Update type: Important

Windows 8.1 Update is a cumulative set of security updates, critical updates and updates. You must install Windows 8.1 Update to ensure that your computer can continue to receive future Windows Updates, including security updates. For a complete listing of the issues that are included in this update, see the associated Microsoft Knowledge Base article for more information. After you install this item, you may have to restart your computer.

More information:
http://support.microsoft.com/kb/2919355

Help and Support:
http://support.microsoft.com

(#6964) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

Micsoda divat(táska)bemutató az utolsó oldalon. :D

Egyből átkapcsoltam kisgyerek üzemmódba tőle.

(#6965) Criton válasza Cyber_Bird (#6963) üzenetére


Criton
veterán

Ezt (KB2919355) én megkaptam, de mindössze pár MB volt.

(#6966) Bozso68


Bozso68
senior tag

I7 Y500-asom van 8Gb RAM-mal, egyenlőre SSD nélkül.
Ha valaki WOT-ozik ugyanezzel a konfiggal, súgjon beállítást, hogy árnyék kikapcsolása nélkül 9.0-ban elérjem a 40 fps-t. Állandóan 20-25 körül megy. Egyszer-kétszer meg felugrik 45-re, aztán megint pár meccs csak cammogás... SLI bekapcsolva. Mi fogja vissza?

(#6967) Cyber_Bird válasza Bozso68 (#6966) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

windowed fullscreen-t kell bekapcsolnod, ha jol tudom. De ha visszakeresel a forumban ki volt targyalva.

(#6968) Bozso68 válasza Cyber_Bird (#6967) üzenetére


Bozso68
senior tag

Köszi!

(#6969) -dajer- válasza Criton (#6935) üzenetére


-dajer-
csendes tag

World Of Tanks-ban milyen beállításokat használsz és mennyi fps-ed van?

(#6970) telefonfulke válasza whatupchief (#6951) üzenetére


telefonfulke
tag

Például:
http://blogs.adobe.com/premierepro/2013/06/adobe-premiere-pro-cc-and-gpu-support.html

Utolsó bekezdés:
"Premiere Pro CC has support for multiple GPU configurations on export"
Vagy ez nem vonatkozik az SLI-re?

(#6971) Magill válasza kacsip (#6945) üzenetére


Magill
csendes tag

Szia!
Rájöttünk, hogy a fülessel volt a probléma, mondhatni, hogy nem igazi füles mert telóhoz headset volt és nem tetszett neki. Ha egy rendes simát raktam rá semmi zaj nem volt. Nekem azt mondtál, hogy ilyen alapzajok földelésből adódnak.

(#6972) Malonee válasza Bozso68 (#6968) üzenetére


Malonee
tag

Hello!

Valaki betudta állítani a -wot-ot? nekem is nagyon alacsony az fps

[ Szerkesztve ]

(#6973) -dajer- válasza Malonee (#6972) üzenetére


-dajer-
csendes tag

Nálam majdhogy slivel és nélküle nincs különbség.

(#6974) Malonee válasza -dajer- (#6973) üzenetére


Malonee
tag

Nem az sli miatt, hanem az új patch óta ilyen alacsony. Előtte 60 kb most meg 25 körül....

(#6975) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok. Az lenne a kérdésem hogy hol tudnék optikai meghajtót venni az y510p-be ?? Előre is köszönöm. Ui: kérlek ne azt kezdjétek el hogy minek az nekem, kell és kész!!! :R

(#6976) aclandiae válasza nggabi (#6958) üzenetére


aclandiae
senior tag

Erre tessék! :K

Én így csináltam.

XuChi: ez engem is érdekelne!

[ Szerkesztve ]

(#6977) Dicker válasza XuChi (#6975) üzenetére


Dicker
őstag

USB-s?

(#6978) kacsip


kacsip
tag

Hali. Y50rol meg semmi hir? Venni szeretnek gepet, es nemtudom higy varjak e a megjeleneseig, vagy vegyem az 510et. Egyebkent az egy vga-s gepet szeretnem i7el.

(#6979) marilllyo válasza kacsip (#6978) üzenetére


marilllyo
veterán

Ez esetben nem biztos, hogy várnék az y50-re. Egy vga-s géppel tuti nem lesz semmi gondod.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6980) XuChi válasza Dicker (#6977) üzenetére


XuChi
addikt

Akkor elmondom miért kellene :)

A lényeg hogy én ha elviszem a gépet suliba akkor nem akarom elvinni a töltőt is és jó lenne ha az optimus működne és az intel vga menne a word, excel alatt és nem az sli :) Ehhez itthon elmenetel előtt ki kell vennem a második optibay vga-t és nem szeretném ha egy hatalmas üreg tátongana a gép oldalán amin az összes szöszmösz és szemét belemehet a gépbe ;).

(#6981) XuChi válasza marilllyo (#6979) üzenetére


XuChi
addikt

Na igen, de az y50 egy vga-val tud annyit mint az y510 2 vga-val :D

(#6982) Danex válasza XuChi (#6980) üzenetére


Danex
addikt

Y500, i5-SLI egy olyan 3, 3,5óra körül kibírja akksiról, csökkentett fényerővel. (legalábbis haver ezt mondta :) )

(#6983) marilllyo válasza XuChi (#6981) üzenetére


marilllyo
veterán

Persze...De ilyen alapon mindig várhatunk egy újabbra.:) Meg azért egy egy gpu-s 510p és egy y50 között én egy 100-as különbséget megsaccolnék

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6984) nggabi válasza aclandiae (#6976) üzenetére


nggabi
nagyúr

én végül újraraktam :R jó lett, ráadásul így van ssd-m és 1terrám is :)

"szenyor dzsíííí"

(#6985) marilllyo válasza nggabi (#6984) üzenetére


marilllyo
veterán

Végül nekem is reinstall lett....A clean install-t ..(ahogy a nevében benne van) tisztábbnak érzem.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6986) XuChi válasza marilllyo (#6983) üzenetére


XuChi
addikt

Én csak megvárom ezt az y50-t :). Nekem 300k lesz a max keretem a dologra. Ha kijön az y50 és látom a teszteket és el tudok menni megtapizni a gépet akkor döntök.

Eddig az i5, 755m sli, fullhd, 1tb, 8gb gép lenne nekem a nyerő, de nem találok sehol. Az i7 nekem a magas hőtermelés miatt nem kellene. :((

(#6987) marilllyo válasza XuChi (#6986) üzenetére


marilllyo
veterán

Voltam tegnap PlayIt-en végig ki volt pakolva az y,z sorozat a lenovo-ból. Y510p-n a GRID 2 futott. Y50 et nem nagyon láttam.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6988) kacsip válasza marilllyo (#6979) üzenetére


kacsip
tag

Én se nagyon várnék, viszont arra is gondoltam, hogy ha megjelenik az y50, akkor gondolom az 510 ára valamennyivel lejjebb fog esni, még ha nem is sokkal, nekem már az is jó lenne :) Viszont ha tényleg az y50 annyival tudna többet, mint az 510 akkor lehet megvárnám. Elvégre nem kellene fél éveket várni, csak pár hónapot, nem? :)

(#6989) XuChi válasza kacsip (#6988) üzenetére


XuChi
addikt

a GTX860M játékok alatt hol jobb 5-10%-al hol gyengébb 5-10%-al mint a gt755m sli. És ha minden igaz most májusban fog megjelenni az y50. Én várok ;)

(#6990) marilllyo


marilllyo
veterán

Ellenben promóztak valami monitort amiben valami spéci chip van..és az fogja a stuttering-et meg a a vsync problémákat foltozni.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6991) XuChi


XuChi
addikt

Amúgy gtx870m-el nem lesz lenovo gép mostanában? Hosszútávra azért jobb lenne az, de eddig csak az asus és alienvare gépekben láttam azt. Azok meg megfizethetetlenek számomra :((

(#6992) Anubris válasza XuChi (#6991) üzenetére


Anubris
őstag

Van már GTX 880M SLI is a Schenker notikban asszem. :)

Én erősen gondolkodom, hogy megválok a Y510p-től mert múlt héten vettem egy új PC-t és bár a játék többsége szépen fut notin és a PC-vel nem igen ér fel.

(#6993) XuChi válasza Anubris (#6992) üzenetére


XuChi
addikt

Na jah, de hivatalosan itthon nem kaphatóak azok sem ;)

(#6994) marilllyo


marilllyo
veterán

Mutattak valami moncsit PlayIT en amiben valami speckó nvidia chip van aminek funkciója( vagy funckiója is), hogy vsync problémákat és a stutteringet megszüntesse...

Szerk: megvan G-sync

Szerk 2: mindegy...750M-et már nem támogatja. Mobil GPU-k közül 850M<

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6995) lackopetyko1


lackopetyko1
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Segítség kellene.
Adott a probléma: Steam-ről töltök játékot(nem wifi, kábel) elindítom szépen felmegy a letöltés max. közelébe(bár kicsit ingadozik) majd lassan elkezd csökkenni a letöltési sebesség kb. 4-6 perc és 2,8MB-ról lekúszik 15-20Kb-ra majd 0. Innen már Chrome nem tudja betölteni a lapokat.
Kicsit tanácstalan vagyok.

(#6996) marilllyo válasza lackopetyko1 (#6995) üzenetére


marilllyo
veterán

A barátnőm laptopja (Toshiba) Wi-fi -je pontosan ugyanezt csinálja....Mi nem jöttünk rá a megoldásra. Külső USB-s stickkel használja.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6997) lackopetyko1 válasza marilllyo (#6996) üzenetére


lackopetyko1
csendes tag

A WI-fi-t még megértem de nekem ezt kábeles nettel csinálja. :( A LAN drivert a lenovotol töltöttem lehet ezzel lenne a gáz?

(#6998) marilllyo válasza lackopetyko1 (#6997) üzenetére


marilllyo
veterán

Ugyan...a Wi-fi se csináljon már ilyet:D....Én is azzal használom. Próbáld meg letörölni és használd azzal amit a windows felrak hozzá.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6999) Danex


Danex
addikt

Nekem ez akkor fordult elő mikor egy nagyobb torrentet rakok be a letöltősorba, és az USB-s merevlemezre (ami lényegében a laptopban lévő HDD) foglalja le a helyet. Olyankor kb behal a gép és nem lehet semmi se csinálni míg azt csinálja (a gépben SSD van de egyszerűen akkor meghal) és várni kell mire magához tér.

(#7000) kzolee216 válasza lackopetyko1 (#6997) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Én már találkoztam ilyen problémával. Mik okozhatják?
A. - Valószínűleg a feltelepített vírusirtód okozza a problémát. Szedd le, majd ellenőrizd a sebességet. (nálam a nod32 csinálta ezt) Be kellett konfigutálni.

B. - Ha routert használsz, akkor engedd ki rajta valamilyen porton a torrent programot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.