Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6301) Sheld


Sheld
senior tag

Google Chrome-ban nektek is homályosak a betük? Olvasható, de zavaró. Explorerben tűéles minden.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#6302) taboros válasza Sheld (#6271) üzenetére


taboros
tag

Igen, pl. én.

(#6303) Sheld válasza taboros (#6302) üzenetére


Sheld
senior tag

Jól megy? Nincsenek fura pillanatai? Minden driver megvan hozzá?

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#6304) Darth_Revan válasza Sheld (#6301) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Win 8/8.1 beállítása miatt olyan homályos.

(#6305) Sheld válasza Darth_Revan (#6304) üzenetére


Sheld
senior tag

Lehet vele valamit kezdeni? (Esetleg windows 7-en is homályos, vagy ott jó?)

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#6306) Anubris válasza Sheld (#6305) üzenetére


Anubris
őstag

Szerintem neked is hasonló problémád van mint amit itt múltkor más kérdezett.
Tulajdonságokban, futtasd xp service pack 3-ban, esetleg még a DPI-t is belehet kapcsolni.

(#6307) marilllyo


marilllyo
veterán

Vezérlőpultban a képernyőbeállításoknál a nagyítást 100% rakod és tökéletes lesz. Asszem összes elem méretének módosítása ....valami ilyesmi

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6308) taboros válasza Sheld (#6303) üzenetére


taboros
tag

3 x igen

(#6309) kmisi99


kmisi99
addikt

Na ez nem ide akart menni. törölhető!

[ Szerkesztve ]

(#6310) Radványi


Radványi
aktív tag

Sziasztok, ugynezki elviszik ma az asztali gepemet.
A kerdesem az lenne erdemes-e megvenni $1200-ert ezt vagy inkabb varjak a Maxwell es verziokra?

[ Szerkesztve ]

(#6311) kzolee216 válasza Radványi (#6310) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Én ha tehetném, akkor nem venném meg újból. Inkább egy gyengébbet, hűvösebb és nem SLI-s kártyával szerelt gépet vennék.

Ha gondolod, akkor eladom neked olcsóbban? (1 hónapos)
Kell? :)

(#6312) kacsip


kacsip
tag

Az a kérdésem, hogy y500-ra fel lehet tenni mac-et? Próbálta már valaki?

(#6313) Radványi válasza kzolee216 (#6311) üzenetére


Radványi
aktív tag

Ha kihozod Texasba akkor ok :)

De viccet felreteve az sli melegedese miatt es, hogy a game profilok nem a legjobbak ha mar egyaltalan vannak, meg meg nehany apro kulonbseg miatt inkabb a kovetkezo noti mellett dontottem.

ASUS

(#6314) action294 válasza Radványi (#6313) üzenetére


action294
csendes tag

Ennyiért bon marché.

(#6315) Radványi válasza action294 (#6314) üzenetére


Radványi
aktív tag

Meg is rendelem egy oran belul amint elvittek a gepemet :)

(#6316) teguran


teguran
tag

vga-t, procit milyen progival szabályoztok (feszültség, Mhz stb)?

olyat, amit biztonságos kereteken belül van, tudtok hozzá értékeket is mondani, mit állítsak? köszi :)

(#6317) Sheld válasza teguran (#6316) üzenetére


Sheld
senior tag

Én erőteljesen gondolkozom, hogy váltsak vissza windows 7-re. USB pendrive-ból lehet UEFI-s boot eszközt csinálni?

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#6318) v1kt0hr


v1kt0hr
tag

üdv! hogy lehet kihasználni 8giga ramot? a játékok 90%a ha jól tudom 4gigát használ, azért érdemes inkább 8gigával venni ilyen készüléket? Főleg játékra (elszórtan photoshopra, esetleg programozásra) szeretném majd használni, de nem tudok dönteni hogy melyik konfigurációval a legérdemesebb a készüléket megvenni.
így hirtelenjében ezeket találtam

Lenovo y510p, OnePlus 6

(#6319) kacsip válasza v1kt0hr (#6318) üzenetére


kacsip
tag

Nekem 4 gb-os változat van, és meg kell hoyg mondjam, rengeteg alkalommal látom azt a feladatkezelőben, hogy 80% körül van a memória használat, úgy, hogy kb nem is játszom. Érdemes a 8 GB szerintem.

(#6320) marilllyo válasza v1kt0hr (#6318) üzenetére


marilllyo
veterán

Hát...BF4 az szét tud tespedni olyan...5,5 GB-re a 8-ból. A többi játék ahogy néztem az még bírja egyelőre....de kelleni fog. Szóval rakj csak bele. Mondjuk 16 GB (annyival is lehetett venni ezt a gépet) ...az azért túlzás:D

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6321) sethyx válasza v1kt0hr (#6318) üzenetére


sethyx
csendes tag

Virtualizációval igen hamar eltűnik 8 giga :) de ha 16 van, akkor még játszani is tudsz mellette :DD

(#6322) Sz4bolcs válasza Radványi (#6313) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Az szép! grat! :)

(#6323) kacsip


kacsip
tag

Valaki meg tudja mondani nekem, hogy gariztatásnál meg kell e "tartani" az eredeti dolgokat? Például én cserélek memóriát, akkor gariztatásnál nekem az eredetivel kell visszaküldenem? Vagy esetleg például ha beadom szervizeltetni akkor a második vga-t is kell adnom hozzá, vagy nem fontos? (pl ha már nincs meg a második vga, az bezavar gariztatásnál?:)

(#6324) Danex válasza kacsip (#6323) üzenetére


Danex
addikt

Minden alkatrészével együtt vissza kellett küldenem. (CD-k, számla, útmutatók nem kellettek.) Pontosabban nem mondták, hogy merevlemez, stb ne legyen.

Illetve az általad beszerelt merevlemez stb, egy esetleges támadási pontot adhat a garanciális javíttatásnál.

Szóval én minden eredeti holmit megtartanék.

[ Szerkesztve ]

(#6325) panpeter92


panpeter92
tag

Sziasztok
Tudja valaki, hogy kb mikor fog megjelenni az Y50?

(#6326) Punisher15 válasza panpeter92 (#6325) üzenetére


Punisher15
tag

Amikor ki adják :C :C Lehet találgatni hogy mikor de pontosat sztem senki se tud.Volt itt is pár ember aki május juniust tippelt.De ez olyan mint a lottó ötös:) :)) :))

Origin/Psn ID.: HU_Bunyec ....Az élet egy szar játék. De a grafikája nagyon ott van!

(#6327) depe95 válasza panpeter92 (#6325) üzenetére


depe95
tag

Májusra van bejelentve, így itthon június - szeptember.

(#6328) Sheld


Sheld
senior tag

Sziasztok! A mai napon megyek vissza a laptopszalonba. Ők is érdekesnek találják a helyzetet, miszerint a gépem a GT750M5-öt GT755m-nek látja az eszközkezelőben. Erre vetnek majd egy pillantást.

Az jutott eszembe, hogy elképzelhető, hogy az alaplapra GT755M-et raktak, és emiatt látja a gép GT755M-nek az ultrabay-es kártyát is?

Továbbá. NFS-Rivals-ban nem működik a SLI-om. Minden másban használja a két VGA-t, de ott nem. Ti próbáltátok?

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#6329) Tybee000 válasza Punisher15 (#6326) üzenetére


Tybee000
aktív tag

és vajon mennyi lesz az ára? :D 350k?

(#6330) kzolee216 válasza Sheld (#6328) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Ja! Nem támogatja az SLI-t.

Sli bitekkel kell szórakozni, hogy ki tudd használni.

[ Szerkesztve ]

(#6331) marilllyo válasza Sheld (#6328) üzenetére


marilllyo
veterán

Nem minden játék támogatja...és a támogatottak közül nem mindegyik támogatja jól:D(és sajna az utóbbi a jellemzőbb ;] )..Elvileg most már ac4 az pl egész jól megy rajta:D...legalábbis a driver changelogok alapján.
Amúgy Rivals megy egy vga-val is szépen...nem?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6332) Sheld válasza marilllyo (#6331) üzenetére


Sheld
senior tag

Kimaxolva néha-néha mintha leesne az fps, de szépen megy. :D

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#6333) teguran válasza marilllyo (#6331) üzenetére


teguran
tag

acs4-en slivel sokkal jobban megy a jatek nalam! meglepodtem en is. szerintem idovel egyre jobbak leszenk ezek a kerdesek..

(#6334) marilllyo válasza teguran (#6333) üzenetére


marilllyo
veterán

Azért mondom.... benne is van/volt az utolsó pár nvidia driver chagnelogjában, hogy ezt-azt javítgattak az ac4 sli támogatásán...és lám... Na most akkor kérünk szépen egy ilyet a bf4-hez is.

Egyébként tudjátok mit a vicc....?! Ennek a laptopnak a hűtésproblémáján simán segíthetne a lenovo azzal, hogy engedi, hogy magasabb fordulaton pörögjön a venti.
Az SLI problémát meg az nvidia, ha akarná tudná orvosolni...és hopp....nagyon boldog laptoptulajdonosok lehetnénk..

Mivel a gondokon valamit szoftveresen lehetne lazítani....bízom benne, hogy előbb vagy utóbb...valami történik:)

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6335) M.T. válasza marilllyo (#6334) üzenetére


M.T.
senior tag

Az Y500hoz lett tervezve a hűtés....
A probléma az újabbakkal ott kezdődik hogy az új CPU többet fogyaszt és a videokártyáknak is gyárilag több a feszültsége, tehát az is többet fogyaszt.
Elég lenne kicsit vissza vennie a feszt annak akinek melegedési gondjai vannak, és ha ettől unstabil lesz a gép akkor az órajelet is csökkenteni kell picit.
Moddolt vbiossal (ha van hozzá) lehet lejjebb venni a feszt, a CPU-t meg gyárilag lehet állítani valami software-el.

[ Szerkesztve ]

(#6336) kzolee216 válasza M.T. (#6335) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Én úgy vagyok vele, hogy le*zarom. :D
Leég, akkor leég.... Garanciálisan majd javítják, cserélik. 3 év úgy is van rá.
Szívesen szétszedném és agyonmódolnám, de nem ér nekem annyit, hogy a garanciát bukjam.

Pl.: vbiost frissítem, majd elszáll közben a kártya. A szerviz secc perc alatt észreveszi, hogy milyen bios is van rajt, majd onnantól ugrik az egész gépre a gari.

(#6337) Danex válasza kzolee216 (#6336) üzenetére


Danex
addikt

Vissza lehet állítani a BIOS-t (ahogy tettem azt én is, garanciáztatás előtt)

A melegedésre meg azért figyelek, mert oké, hogy 3 évig bírja, de utána azért nem egy 5 kilós porfogónak szeretném használni. Anyának meg még talán túl jó lenne ez a gép :P , de szerintem 3 év múlva még egy 120-at érhet
Olyan mint a használt autóvásárlás. Nem mindegy, hogy szarrá volt-e hajtva a gép, vagy éppen garázsban, szakszerűen használva. :U

Persze Te géped azt csinálsz vele amit akarsz. :K

[ Szerkesztve ]

(#6338) marilllyo válasza Danex (#6337) üzenetére


marilllyo
veterán

Na hát pont ezért...valószínű, hogy eladom a garancia lejártával...:D Mint ahogy minden műszaki terméket.

Mondjuk én...nagyon vigyázok mindenre...sőt sajnos mondhatni a rabja is vagyok. :F Inkább játszom medimon kisebb felbontással...minthogy izzadjon high-on. De az még semmi... Asztali gépként használom. Soha nem csukom le a fedlapot...Hanem egy vékony lepellel letakarom. Nem porosodik...nem lazul a zsanér:D.
Rá van kötve egy monitor...így a beépített kijelző nem mutatott képet összesen 30 percet még a 3 hónap alatt. Ugyanúgy a billentyűzetén még nem írtam annyit, mint ez a hsz.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6339) kacsip


kacsip
tag

Hali.
Valakinek nincs meg a második vga eredeti biosa? Szükségem lenne rá, de nem találom sehol.

(#6340) conqver


conqver
aktív tag

Szevasztok!
A barátnőm Y500 gépén ki szeretném cserélni a gyári Intel Wifi kártyát egy Killer 1303-ra......típusidegent ír ki és vissza kell cserélnem mert el sem indul a gép????
Hogyan lehetséges?

Köszönöm előre is a segítséget!!

Shadow&Dust.....

(#6341) kovadika


kovadika
őstag

Sziasztok!

Nézegettem ezt a laptopot, és érdekelne, hogy honnan tudnám megvenni a legolcsóbban azt a változatot, ami i7es processzorral szerelt, viszont a sli nem fontos, akkor se ha csak 10ezerrel drágább:)

(#6342) Sheld válasza kovadika (#6341) üzenetére


Sheld
senior tag

Én a laptopszalon-t mondanám, vagy írj rá Spyduck-ra itt a PH-n.

Hardveraprós hirdetése: [link]
Szerintem biztos tud adni olyat, ami neked kell.

[ Szerkesztve ]

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#6343) Sheepczx válasza conqver (#6340) üzenetére


Sheepczx
tag

Moddolt biossal, de akkor a garanciát bukod, azthiszem a techinfernon van fenn ilyen bios.

(#6344) buborekosviz válasza buborekosviz (#6147) üzenetére


buborekosviz
tag

Mégsem... 3 nap után instabil lesz vagy elszáll a rendszer. :(

win7 legacy mode lesz ebből

(#6345) buborekosviz válasza buborekosviz (#6344) üzenetére


buborekosviz
tag

Vaaagy...

Lehet bekavar az SSHD? Vélemény?
Elvégre lehet a 2 külön cache vezérlő furcsa dolgokat okoz a rendszerben.

Lehet nem véletlen volt, hogy kimaradtak az ngff csatik az SSHD-val szerelt gépekben ;]

(#6346) sethyx válasza buborekosviz (#6345) üzenetére


sethyx
csendes tag

Nekem volt NGFF csati az SSHD mellett.
Szerintem nem az kavar be, az SSHD csak a saját adatait cacheli automatikusan, mindenféle OS szintű szoftveres vezérlés nélkül (asszem). :)

(#6347) Danex válasza buborekosviz (#6345) üzenetére


Danex
addikt

Csak 2-3 féle WiFi kártya engedélyezett a gépbe, ezt úgy lehet megváltoztatni, hogy felraksz egy módosított BIOS-t amiben már nincs benne ez a megkötés.

(#6348) Tybee000 válasza buborekosviz (#6345) üzenetére


Tybee000
aktív tag

Az ssd- kulon meghajtokent hasznalod amire win-t telepitesz vagy ez csak cache valami trukkel?

(#6349) buborekosviz válasza Tybee000 (#6348) üzenetére


buborekosviz
tag

Cacheként használom. A gyári 1TB-os SSHD-n van a rendszer és minden más.

Nem kell semmi trükk, Mydigitalssd adott egy FNET Hybridisk nevü szoftvert illetve licence kulcsot hozzá. Csak fel kell telepíteni, picit konfigolni és már működik is.

Van egy pdf ami tartalmazza hogyan kell y510p-be beszerelni, installálni, konfigolni az ssd-t cacheként. Este belinkelem de most telóról nem erőltetném. :DDD

(#6350) G@ms


G@ms
csendes tag

Halli valaki tudna nekem segiteni Ma boldog tulaja lettem 1 Lenovo Y510p i7 4700MQ nak de már a win telepitésénél elakadtam első laposom :D win 7 usb minden rendbe elindul de utána bejőn 1 ablak hogy jelőlje ki a telepitendő illesztőprogramot és semmi nincs lehet én nem értek hozzá de már a gép első bekopcsolásánál nem töltöte be a freedost hanem valami new időt és dátumot kért és semmi :O :O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.