Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18001) TeeJay válasza n0is3es (#18000) üzenetére


TeeJay
félisten

Akkor lehet hogy a srác már kijátszotta az akku lelkét és ahogy lehúztam meg visszadugtam már úgy érzékeli hogy vége az akkunak és ezért nem akarja tölteni? :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#18002) n0is3es válasza TeeJay (#18001) üzenetére


n0is3es
aktív tag

Hát attól hogy kijátszotta az akku lelkét még kellene hogy töltsön :) Lehet újra lekellene húzni és vissza dugni, nem egy nagy művelet, kontakt hiba miatt is csinálhatja azt hogy nem tölt

Pixel 6 & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#18003) PAtr0n válasza TeeJay (#18001) üzenetére


PAtr0n
addikt

Buzin csinálja a Lenovo ezt az aksi dolgot, próbáld meg ezt:
- töltő leválaszt
- aksi leválaszt
- reset gomb, tűvel benyom, úgy tart kb 10-15mp-ig, valahol oldalt lesz a káván. A ledeken lesz valami visszajelzés, hogy megtörtént a buli.
- töltő bedug, aksi visszatol.

Ha így nincs változás, akkor a reset megnyomása úgy történjen, hogy a töltő be van dugva, de az aksi le van választva.
Ha megtörtént a reset, dugd be az aksit.

Nekem a mélymerült aksit az Y900-nál csak így lehetett feléleszteni 2x is, mert enélkül, csak 3-at villogot sárgán a led, win10 alatt meg 255%-ot mutatott, de nem töltött.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#18004) TeeJay válasza PAtr0n (#18003) üzenetére


TeeJay
félisten

Köszönöm kipróbálom szerdán :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#18005) TeeJay válasza PAtr0n (#18003) üzenetére


TeeJay
félisten

Köszönöm
Az akku lehúzás + reset gomb + táp bedugás segített
szépen tölti az akkut. Nem értem mi a francért kell szívni a Lenovoval :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#18006) cserewarrior


cserewarrior
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Legion Y540-15IRH típusú laptopom és azt szeretném kérdezni hogy érdemes-e beletenni 2x8GB 3200Mhz-es RAM-ot vagy teljesen felesleges?
Bírja egyáltalán ezt a frekvenciát? Gyártói oldalon nem láttam kizárólag erre kitérőt hogy csak 2666Mhz mehetne bele.
Jelenleg 2x8GB Kingston HyperX 2666Mhz van benne.

A másik, hogy mindig bedugva használom. Nincs valami alternatíva hogy ne károsítsam ezzel az akksit? :))

(Bocsánat ha hülyeséget írtam vagy valamit elírtam :DD )
Köszönöm a segítséget! :R

(#18007) Máté94 válasza cserewarrior (#18006) üzenetére


Máté94
addikt

Lenovo Vantage-ban tudod bekapcsolni a "Tárolási mód"-ot. Az majd 55-60% fogja tartani a töltöttséget.

(#18008) wanted5 válasza cserewarrior (#18006) üzenetére


wanted5
őstag

nincs értelme, ha inteles akkor jó esetben tudja kezelni 2900-ig, de átlag inkább a 2666, nézz teszteket, nyernél vele 2-5 fps-t
inkább vegyél 32GB-ot, vagy ssd-t, vagy valami piát :)

(#18009) cserewarrior


cserewarrior
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszaitokat! :) :R #18007 #18008
SSD is tervben volt, akkor így maradok egy Samsung 980 Pro-nál és veszek egy jó piát. :DD

(#18010) PAtr0n válasza TeeJay (#18005) üzenetére


PAtr0n
addikt

Tényleg szerdán próbáltad :D
Örülök hogy jó lett, ez a megoldás nekem mindig bejött a Lenovo-nál. Bár nem értem miért hülyül meg, valószínűleg a gyári askiban lévő védelem van vagy hülyén, vagy szándékosan hülyén megcsinálva.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#18011) wanted5 válasza cserewarrior (#18009) üzenetére


wanted5
őstag

Samsung 980 Pro

igazából az is full felesleges, mint a neve is sugallhatja az olyanoknak való, akik aktívan dolgoznak vele, egész nap videót vágnak, nagy méretű fájlokkal dolgoznak stb
Evo simán jó helyette (vagy más gyártó WD, Crucial, amik jelentősen olcsóbbak tudnak lenni a samsungnál)
nyilván jó a samsung, de átlagfelhasználónak felesleges

(#18012) Kezai


Kezai
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy a radiumnál vásárolt Lenovo Legion 5 15ACH6H - 32 GB RAM - 512 GB SSD gép. Észleltem egy aggasztó problémát, amit nem tudok megoldani. Ahogy látom, ez nem egy egyedi probléma, ahogy ebben a fórumban is olvasható:
Lenovo Legion 5 Mikrofon - Support / PC hardver és szoftver - TheVR Fórum

A hiba a mikrofont érinti. Mind a beépített mikrofon, mind az esetleges jack-be dugott headset hangja elképesztően halk. A létező összes beállítást igyekeztem már állítani (winreinstall, hangbeállítások igen mélyen stb.) Természetesen minden maxra van húzva + mikrofon boost. A hibajelenséget erősíti, hogy USBC-be dugott headset esetén tökéletes a hang, csak a beépített mik és a jack-es halk. És ahogy írtam, nem egyedi probléma látva pl. a fent linkelt fórumot.

Van bárkinek tippje ezzel kapcs? Köszi

(#18013) Kezai válasza Kezai (#18012) üzenetére


Kezai
csendes tag

Bocs, közben úgy tűnik megoldódott a probléma. Nem jó sem a default driver, sem a Lenovo Vintage által lehúzott driver. Viszont a lenovo honlapon lévő igen:

Bár pont előtte még mókoltam az audio szolgáltatások totál újraindításával, lehet az volt a megoldás, de a driverre tippelek :D

Lenovo Vantage Gaming Feature Driver for Windows 10 (64-bit) - Notebooks - Lenovo Support SK

(#18014) flashike válasza Máté94 (#17962) üzenetére


flashike
tag

Hali! A tárolási mód rontja akkor ezekszerint az akksi élettartalmát?

Lenovo Legion 5 82RB00HHHV - i7 12700H, RTX 3060, 16GB DDR5, 512 SSD, IPS 144Hz

(#18015) Máté94


Máté94
addikt

Nem? Éppen ez lenne a lényege, hogy olyan töltöttségi szinten tartja, hogy a legkevésbé károsodjon. :)

(#18016) szabolint


szabolint
csendes tag

Sziasztok! Egy elég érdekes jelenségre lettem figyelmes Legion 5-15ARH05H Laptop (Lenovo) - Type 82B1 esetében. A monitor közepén elhelyezkedő piros/kék/zöld/narancssárga színek furcsán jelentek meg mostanában, mintha egy kis fehér fakó kockák lennének a színekkel együtt (képet sajnos nem tudok csinálni mert printscreen esetében más monitoron jók a színek, mobilos felvételnél pedig az interferencia miatt kb semmi nem látszik, így megpróbálom jobban körbeírni). Szóval adott pld egy piros gomb a képernyő közepén egy honlap esetében. A piros szín a monitorom közepén nem klappol olyan mintha fakó lenne és kis fehér pixel méretű kockák sokaságával találkozok. HA megfogom az ablakot és elkezdem kivinni a monitor széléhez ezt a piros gombot akkor a színek helyreállnak :S Szerintetek mehet gariztatásra vagy driver lehet vagy esetleg javaslat? Annyira nem zavaró csak így hogy észrevettem folyamatosan arra áll rá a szemem. Köszönöm előre is a segítségeteket.

(#18017) #89874944


#89874944
törölt tag

Sziasztok!

A Lenovo hogy áll hozzá az otthoni ram és M2 SSD bővítéshez? Ugrik a gari ha otthon cserélem ki? Ideapad laptopról lenne szó.

[ Szerkesztve ]

(#18018) Energie X válasza cserewarrior (#18006) üzenetére


Energie X
őstag

Annyin fog menni a ramod amit a proci memóriavezérlője támogat. Gyorsabbat felesleges venni bele.

#18017 Geli. :
M.2 SSD bővítéssel óvatosan! Először nézz utána fórumokon, hogy melyikkel megy biztosan! SATA vagy PCI-E és pontosan melyikkel használják mások! Nekem egy V310 (tudom nem gamer) volt, azzal jártam, úgy, hogy a Plextor M8PEGN-t nem volt hajlandó felismerni, pedig tudta a laptop az összes szervízkönyv és hivatalos leírás szerint a PCI-E SSD-t. Gyakorlatilag Kingston Sata-s (m2 sata) ssd működött benne. Nemigazán akarták a boltba visszavenni az SSD-t, de nagy nehezen sikerült...

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#18019) domotorpeti


domotorpeti
csendes tag

Sziasztok!
Kíváncsi vagyok, hogy más is belefutott-e már ebbe a hálózati problémába.
Egy Y510P IdeaPad az alany, Intel Centrino Wireless-N 2230 wifi modullal. Egy CBN coax-routert használunk itthon, Vodafone egyetlen opciója (coaxon jön a net is)
A következő a probléma:

- 2Ghz hálózatot látja és csatlakozik rá, de alvás vagy újraindítás után az esetek nagyobb részében már nem látja
- Más wifi-hálózatokat lát és csatlakozni is tud rájuk
- Más eszközök továbbra is látják a CBN routert és csatlakozni is tudnak rá
- Wifi ki-be, winsock reset, újraindítás, semmi nem segít
- Az egyetlen megoldás a CBN router újraindítása, onnantól ismét látja a Lenovo a hálózatot, a laptop következő alvásáig vagy újraindításáig.

Bárkinek bármi ötlete? Kezdek szétesni :))

[ Szerkesztve ]

Sic transit gloria mundi.

(#18020) Diego2002


Diego2002
tag

Üdv!

Egy két éve vásárolt Legion y540-em van. A kérdésem, hogy lehet ehhez valahogy garancia hosszabbítást eszközölni? Ha igen, tud valaki valamilyen elérhetőséget? A Lenovo honlapon képtelen vagyok rátalálni.

[ Szerkesztve ]

..::Diego::..

(#18021) flashike válasza Diego2002 (#18020) üzenetére


flashike
tag

Lenovo vantage appon keresztül lehet

Lenovo Legion 5 82RB00HHHV - i7 12700H, RTX 3060, 16GB DDR5, 512 SSD, IPS 144Hz

(#18022) Diego2002 válasza flashike (#18021) üzenetére


Diego2002
tag

Köszi, sajnos itt nem enged tovább menni. Ma jár(t) le a garancia egyébként. De nem tudom, hogy kizáró ok-e ez. Ezért is gondoltam, hogy valami kedves embert telefonon megkérdezek :)

..::Diego::..

(#18023) flashike válasza Diego2002 (#18022) üzenetére


flashike
tag

Akkor lehet azért nem engedi mert aktívnak kell lennie a garanciának.

Lenovo Legion 5 82RB00HHHV - i7 12700H, RTX 3060, 16GB DDR5, 512 SSD, IPS 144Hz

(#18024) Dhampir válasza Diego2002 (#18022) üzenetére


Dhampir
félisten

Amennyiben a későbbiek folyamán jelentkezne valamilyen gyógyítást igénylő gond, többen is ismernek a Gaming notebook topikból egy kedves és böcsületes szakembert, akár őt is felkeresheted: KillHates

(#18025) Diego2002 válasza Dhampir (#18024) üzenetére


Diego2002
tag

Köszi, jó tudni!

..::Diego::..

(#18026) flashike


flashike
tag

Valakinek van már személyes tapasztalata, Legion 5-ról (i7-9750H, 8G, 1GB SSD, GTX1650) Legion 5 PRO-ra váltással kapcsolatban? Lassan 2 éves lesz a Legion-öm és ez a pro változat, nagyon megfogta a fantázimat, jövőre szeretnék váltani.

Lenovo Legion 5 82RB00HHHV - i7 12700H, RTX 3060, 16GB DDR5, 512 SSD, IPS 144Hz

(#18027) Dhampir válasza flashike (#18026) üzenetére


Dhampir
félisten

Esetleg itt? :)

Gaming notebook topik

(#18028) flashike válasza Dhampir (#18027) üzenetére


flashike
tag

Megpróbálom köszi :)

Lenovo Legion 5 82RB00HHHV - i7 12700H, RTX 3060, 16GB DDR5, 512 SSD, IPS 144Hz

(#18029) TGArtist


TGArtist
tag

Sziasztok!

Szerdán vásároltam egy Legion 5 15ITH6 laptopot, és sehogy sem tudom működésre bírni a touchpad-et.

- biosban nem látszik a kurzor, ha csatlakoztatok egeret, úgy lehet navigálni
- a Device Manager-ben a Human Interface Devices alatt a I2C HID Device hibát jelez:
"This device is currently waiting on another device or set of devices to start. (Code 51)"
- driver a lenovo oldalán nem található a touchpadhez
- FN+F10 nem reagál
- Vantage-ban nincs letiltva a touchpad

Találkozott már valaki ezzel a problémával? Lehet, hogy hardverhiba?

Köszönöm a válaszokat előre is!

xbox live gamertag: XGabrielThornX

(#18030) Dhampir válasza TGArtist (#18029) üzenetére


Dhampir
félisten

A Lenovo Vantage fent van?

[ Szerkesztve ]

(#18031) TGArtist


TGArtist
tag

Megoldódott, egy BIOS frissítéssel, úgyhogy elég amatőrnek érzem magam, hogy ez nem jutott előbb eszembe :) Máig töröm a fejem, hogy jöhet ki egy laptop úgy, hogy a BIOS nem elég up-to-date ahhoz, hogy felismerje a perifériákat.

xbox live gamertag: XGabrielThornX

(#18032) Dhampir válasza TGArtist (#18031) üzenetére


Dhampir
félisten

A lényeg, hogy megtaláltad a megoldást. :)

[ Szerkesztve ]

(#18033) karamblo


karamblo
tag

Sziasztok ! Y510P -be mennyi a max. memória , amit bele lehet pakolni ???

(#18034) trefx


trefx
friss újonc

Sziasztok!

Lenovo Legion Y540 15IRH PG0 81SY tulajdonosok segítségét szeretném kérni egy igen banális dologban... Történt ugyanis, hogy a gyerek kiszedte legalább a fele billentyűzetet, amíg én telefonáltam. Minden gombot visszaraktam a helyére, de azóta az enter nagyon nehezen reagál. Nem tudom, hogy én helyeztem vissza rosszul, vagy esetleg egy gomb alatti drótocska hiányzik-e, de valami nem okés teljesen...
Tisztelettel kérdezem, hogy valaki tudna egy fényképet küldeni az enter gomb alatti drótszálak gyári elhelyezkedéséről? Szeretném az alapján működőképessé tenni a sajátomat.

Köszönöm szépen a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#18035) kmiki19


kmiki19
csendes tag

Sziasztok,

Szeretnék egy kis segítséget kérni a tapasztaltabb fórum tagoktól. A minap érkezett meg a Lenovo Legion 5 pro laptopom (pontos típus: Legion 5 Pro-16ACH6H Laptop - Type 82JQ).

Lennétek olyan kedvesek és összefoglalnátok mi az amire figyelnem kellene a gép beüzelemését követően? Szeretném sokáig örömömet lelni a gépben.

Jelenleg odáig jutottam, hogy felhúzta, egy friss Windows 10 pro-t (+Windows update), majd a Lenovo honlapján keresztül frissítettem a drivereket.

Köszönöm előre is a segítségeteteket! :)

(#18036) Fiddlestick


Fiddlestick
aktív tag

Udv! Nemreg vettem egy lenovi legion y520-at. Eszrevettem hogy napok ota ezerrel porog a venti (ha jatek alatt 100%-on akkor itt legyen mondjuk 40-60%), es mar zavaroan hangos, akkor is ha csak fel van nyitva a gep, de nem fut semmi rajta, igy kb hideg levegot fuj ki. Ergo semmi sem indokolja hogy "zugnia kene", mert nem meleg.Eddig ilyesmit nem tapasztaltam. Szinte frissen van telepitve. Neha a System hasznalja uresjaraton is a procit kb 16-17%-on, pedig nem fut semmi. Mi lehet ennek az oka ? Kerestem fan speed allitos progit, de amit a lenovo anno kiadott, az meg is szunt. Probaltam meg msi aferburnerrel, de nem engedi allitani. Mi okozhatja ezt ? Most ket eves a gep. Emlekszem anno ugy ment a youtube hogy zero hangja volt a gepnek... Koszonom a segitseget ! :R

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#18037) Magnat


Magnat
veterán

Üdv,

Y540-be milyen 16GB-os modul az ajánlott? (Tudom, h nem fog dualban menni a másik 8gigással, de annyira nem forszíroz :) )

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#18038) Tibe


Tibe
aktív tag

Sziasztok!

Legion Y540-15IRH-PG0 notim van és egy WD SN520 128GB m.2 SSD van benne, ugye ez a kis méretű, van ilyen méretben nagyobb kapacitással is? Vagy bele tudok tenni nagyobb méretű és kapacitású ssd-t a mostani helyett?

Köszi!

(#18039) Dhampir válasza Tibe (#18038) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha ugyanilyen (Part Number: 81SY00NVHV) laptopod van, akkor a gyártói oldal szerint M.2 2242 SSD up to 512GB és M.2 2280 SSD up to 1TB méretig támogatott.

[ Szerkesztve ]

(#18040) Tibe válasza Dhampir (#18039) üzenetére


Tibe
aktív tag

:R :R :R nagyon köszi!

(#18041) Magnat válasza Dhampir (#18039) üzenetére


Magnat
veterán

81SY00ENHV-ban nekem is 1TB van :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#18042) Tibe válasza Magnat (#18041) üzenetére


Tibe
aktív tag

Nem melegszik nagyon? Azt hiszem a samsungról írták 870 pro hogy eléggé meleg az 1 terrása.

(#18043) Magnat válasza Tibe (#18042) üzenetére


Magnat
veterán

Hynix van nekem (utólag került bele), pc601a. Nagyom nem szoktam nézegetni, de most éppen 40 fokos.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#18044) magyar895


magyar895
csendes tag

Üdv!
Van egy ősrégi y510p-m i7-4700 es verzió
Kb 1 éve nem használtam, ma elôvettem hogy kitakarítom és be üzemelem
Viszont valami nagyon nem ok vele
A lap a ventillátor alatti részen iszonyatosan forró :90 fok körül alapjáraton, cpu meg 45 és hűtő is épphogy meleg tapintásra
Pasztázás is megvolt rendesen
Mi lehet a gond van valami ötlet?

(#18045) Dhampir válasza magyar895 (#18044) üzenetére


Dhampir
félisten

Érdemes lehet itt is megkérdezni:

Gaming notebook topik

(#18046) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Van egy Lenovo Legion 5 15IMH05 laptopom és azt szeretném kérdezni, hogy van-e esetleg olyan Lenovo specifikus program amivel a lehető legjobban kitudom használni az akkumulátor időt?
Tehát gondolok olyanra, hogy CPU / GPU órajelet, fényerőt, stb. egy központi alkalmazáson keresztül visszavenni és igazából mindent visszavenni ami feleslegesen szívja az akksit.
(Áramszünet lesz :D jó lenne ha kibírna 6 órát :D)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#18047) Magnat


Magnat
veterán

Üdv, az Y540-em garija kb egy hónap múlva lejár. A bal shift és az A betű gombokról eléggé jön le a festés, valaki gariztatta már esetleg ilyenre hivatkozva?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#18048) Dhampir válasza Magnat (#18047) üzenetére


Dhampir
félisten

Szerintem érdemes bejelenteni, amíg le nem jár a garancia.

(#18049) hadar


hadar
csendes tag

Sziasztok! Vásároltam egy lenovo legion 5 17ACH6 típusú notebookot. 60hz a képfrissítés. De akárhogyan állítom, nagyon bántja a szememet. Az előző laptopom is 60hz-et tudott, de ott semmi gond nem volt.
Van erre megoldás?

Köszönöm szépen!

(#18050) Dhampir válasza hadar (#18049) üzenetére


Dhampir
félisten

Lehet, hogy PWM probléma is van (de nem biztos). Hátha a listákon szerepel az adott laptop modell:

PWM Ranking - The Best Displays for the Eyes

Top Laptop PWM Ranking (Rated by negative impact on eyesight)

Egyéb megoldás lehet az, hogy ha még a vásárlás utáni 14 napon belül vagy, akkor vissza lehet vinni a boltba, ahol vetted.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.