Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5851) taboros válasza zlac800531 (#5831) üzenetére


taboros
tag

Csak óvatosan kérdezem: Win7-ed van? Ha igen, az USB 3.0 Driver for Windows 7 fenn van?

[ Szerkesztve ]

(#5852) taboros válasza Ironduck (#5836) üzenetére


taboros
tag

Én mindenképpen ragaszkodtam volna a cseregéphez, ha 3 napon belül vagyok. Az az ő egyéni problémájuk, ha nincs cseregép. (a) odaadják a Windows-os gépet és benyelik a + 30e Ft-ot (b) rendelnek egy nem Windows-ost (1-2 nap) és akkor megkapod azt. Semmiképpen nem 1 - 1,5 hét (vagy több, ahogy jól sejted).

Nekem volt olyan, hogy eladták a hp-s gépet 3 év garival, aztán amikor felhívtam a hp szervizt - biztos, ami biztos - hogy a rendszerben mennyi garancia látszik, és kiderült, hogy csak 1 év, akkor a cég szépen saját ktg-re megvette a +2 év garancia kiterjesztést. Csak egy kicsit pampogni kellett.

Álljatok a sarkatokra! :K

(#5853) bladd válasza kzolee216 (#5847) üzenetére


bladd
tag

Nálam felment az új driver és a BF4 is hibátlan, ahogy eddig is volt. Talán 2 óra BF4 után jobban melegednének a kártyák ezzel, mint az előző 332 driverral.

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#5854) zlac800531 válasza taboros (#5851) üzenetére


zlac800531
csendes tag

szia.win8 van,a 7 nél ilyen probléma nem volt,ott feltettem a drivert és okk.
szerintem másnak is baja van 8 nál,csak vagy nem tudnak róla vagy annyira nem érdekes a téma.
Lehet várni kell és majd kiadnak rá valami drivert

(#5855) Ironduck válasza taboros (#5852) üzenetére


Ironduck
újonc

Ja, vágesz. Kicsit rutintalan voltam. De most már mindegy, a gépet elvitték hétfőn. Most már csak imádkozok hogy minél hamarabb és minél hibátlanabbul (gyönyörű szó :D ) kapjam vissza. Arra leszek kíváncsi, hogy a pixelgarancia mellett a 14 napos elélési jogom is nullázódik majd, vagy sem.

(#5856) csontisaláta


csontisaláta
csendes tag

Tapasztalat: a winfos a szar

mint korábban írtam gondom volt nV driverrel, de win frissítés megoldotta a gondom
most remekül megy a kis szerkezet :)

win 8.1 van fent
érdemes ezért a frissítéseket bekapcsolni
(bár van akinek meg az rontja el szal nem tom mi lenne a jó :))

(#5857) marilllyo válasza csontisaláta (#5856) üzenetére


marilllyo
veterán

Én fel szoktam tenni őket. De néha néha lementem az op rendszert..

Lenovo-nak ez a one key i recovery vagy mi a rosseb.... win 8.1 alatt ez működik? Nekem azt írja, hogy nem megfelelő az op rendszer. Pedig elvileg olyat töltöttem le ami 8.1 hez volt való..

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5858) Draken


Draken
őstag

Akinek esetleg a wifi kártyával lenne probléma szennyezett környezetben (nem maximális a jelszint), az próbálja ki a következőt: eszközkezelőben a hálókártyák alatt intel centrinon jobb klikk tulajdonságok-speciális, 802.11n csatorna-sávsélesség: 20mhz, bluethooth amp: tiltás.

annyit szórakoztam vele az elmúlt időszakban, hogy ezzel sikerült elérnem, amit szerettem volna, maximális jelszintet az esetek 80-90%-ban

(#5859) marilllyo válasza Draken (#5858) üzenetére


marilllyo
veterán

Ez most magát a bluetooth funkciót is letiltja?

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5860) Draken válasza marilllyo (#5859) üzenetére


Draken
őstag

Igen! Korábban olvastam is valahol, hogy így lehet nyerni egy kis pluszt, csak hogy nem volt elég letiltani az eszközkezelőben, hanem mélyebbre kellett ásni

(#5861) marilllyo válasza Draken (#5860) üzenetére


marilllyo
veterán

Te/Ti mivel tesztelitek a Wifi-t? Jelerősség stabilitás stb.?!

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5862) Draken válasza marilllyo (#5861) üzenetére


Draken
őstag

inssider. a másik, annyira szúrta a szemem hogy van egy 40/20 netem, és a jelszint csökkenéstől máris a felére esik a sebesség, ugye leginkább torrentezésnél érezhető a dolog. ha garanciában nem cserélik a kártyát, akkor csak egy lehetőség marad, router csere+wifi adapter és átállás 5ghz-es sávra.

(#5863) marilllyo válasza Draken (#5862) üzenetére


marilllyo
veterán

Igazából én vidéken élek. Ahol a laptopot használom ott az enyém az egyetlen elérhető wifi hálózat. Le még nem dobott soha. Gyakran bekapcsolva hagyom és munkahelyről Teamviewerrel matatok rajta. Még soha nem volt gondom. De azért letesztelgetném. Enyémben is inteles az adapter. Sajnos ez a hülye whitelist miatt nem lehet cserélni benne kártyát:( Pedig nem lennék szívbajos ha gondom lenne vele.

Mondjuk nem tudom valaki gariztatta már le emiatt a gépet?

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5864) Szakiii


Szakiii
addikt

510p-hez tudtok valami jó hűtőpadot?

(#5865) Mustek87 válasza Szakiii (#5864) üzenetére


Mustek87
újonc

Cooler Master notpal u3-at nézegetem, nálam a lesz a nyerő a teszteket nézve. Oda teszed a ventiket ahova akarod. Nagy előny. Ha valaki tud jobbat engem is érdekelne.

Mustek87

(#5866) marilllyo válasza Mustek87 (#5865) üzenetére


marilllyo
veterán

Tesztelte valaki y50p alatt,hogy terheléskor csökkent e a hőfokokon? Szerintem amúgy az ultrabay hőmérsékletén semmit sem visz lejjebb. A többinek meg semmi baja.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5867) Mustek87


Mustek87
újonc

Sziasztok. Olyan kérdésem lenne hogy y510p dual vga-s laptopot vettem és alapból így lesz használva. Lehetséges hogy kivegyem amikor nem kell a 3d, mert mondjuk csak netezni akarok? Így ugye sokkal tovább bírja az alap vga-val. Szóval az lenne a kérdés hogy nem hülyíti meg a windows-t, vagy a gépet? Utazásoknál nem kellene a 3d pl.

Mustek87

(#5868) marilllyo válasza Mustek87 (#5867) üzenetére


marilllyo
veterán

Kiveheted...de sokak panaszkodnak, hogy macera van vele.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5869) Mustek87 válasza marilllyo (#5868) üzenetére


Mustek87
újonc

Köszönöm a gyors választ. Milyen macera? A kiszerelés és visszarakás? Csodálom hogy nem kattan be a win. Az ilyet nem nagyon szereti ha jol tudom, de akkor nyugodtan fogom használni. Magyarországon tudtok valahol egy helyet ahol tudok az ultrabay- be venni coolert, vagy ìrót? Mert csak külföldön találok.

Mustek87

(#5870) Szakiii válasza Mustek87 (#5869) üzenetére


Szakiii
addikt

Miert vennéd ki? Csak kapcsold ki az sli-t és addig le lesz tiltva a másik vga. Nekem is 2 gt755 van benne és tökéletesen megy ha nvidia kezelőfelületénél ki be kapcsolom az sli-t

[ Szerkesztve ]

(#5871) tpv válasza Szakiii (#5870) üzenetére


tpv
csendes tag

Amíg benn van a az ultrabay VGA, nem működik az optimus.

De amúgy az is elég, ha bootkor az ember kiveszi az ultrabayt, és utána visszarakja, akkor is olyan, mint ha nem lenne benn, én pl most linuxszal ezt csinálom (és mindig csak sleepel a gép). És akkor alapból az integrált intel vga megy, ami nem zabálja az akkut.

Picit más:
Win 1-2 kártya probléma: most éppen megoldódott nálam, és megy mindkét verzió.
Előtte a baj az volt, hogy nem volt login screen, csak kurzor köröcskével, mint kiderült, valami olyasmi okozta, hogy a win update elrontotta az nvidia drivert valahogy. Csináltam egy resetet az egyik korábbi verzióra, és most jó, vagy legalábbis amikor legutóbb próbáltam, még jó volt.

(#5872) Mustek87


Mustek87
újonc

Köszönöm a válaszokat.

Mustek87

(#5873) csontisaláta válasza marilllyo (#5857) üzenetére


csontisaláta
csendes tag

feltettem én is ezt a one key-t de még nem próbáltam
telepítés közben nem szólt
(cd-n lévőt tettem fel)

viszont most meg FF-al van baja :(
néha ha flashet nyitok meg akkor lehal az nV driver
de egy hiba üziből úgy tűnik, hogy valami letiltja a 2. vga-t
mert azt írta ki, hogy valószínűleg fizikailag el lett távolítva vagy valami ilyesmi
(majd előjön megint lekapom)

[ Szerkesztve ]

(#5874) marilllyo válasza csontisaláta (#5873) üzenetére


marilllyo
veterán

Nem telepítéskor szól hanem amikor akarsz csinálni egy backupot. Kiírja (nekem), hogy nem támogatott os.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5875) buborekosviz


buborekosviz
tag

Tudna valaki linkelni egy gépet árral ahol biztosan van ngff csati az alaplapon?

(#5876) marilllyo válasza buborekosviz (#5875) üzenetére


marilllyo
veterán

Azt hiszem azokban van NGFF csati amik nem SSHD-vel jöttek. Amúgy elég lutri és csak úgy tudod megnézni ha szétcsavarozod:(

Amúgy kérdésedre válaszolva....nem nagyon találtam boltot ahol jelezték volna, hogy van vagy nincs benne. Talán egyenesen a boltokat kéne felkeresned ezzel. Iponosok ha épp olyanjuk van segítőkészek. Megmondod, hogy te egy olyat szeretnél amiben van. Árban nem változtat rajta.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5877) taboros válasza marilllyo (#5876) üzenetére


taboros
tag

Az első mondat nem áll. Nekem 1 TB-os SSHD van, 8GB az SSD, mégis van benne NGFF.
A második bekezdéssel egyetértek. A Computerimperiumnál megnézik neked szerintem.

(#5878) nggabi válasza buborekosviz (#5875) üzenetére


nggabi
nagyúr

és honnan lesz hozzá m.2 ssd? :)

am üdv mindenkinek. egy ideje már figyelek egy i5ös y510-el.

"szenyor dzsíííí"

(#5879) nggabi


nggabi
nagyúr

hmmm ebayen feltűntek új ngff ssdk pl [link]

"szenyor dzsíííí"

(#5880) Balázzs válasza taboros (#5877) üzenetére


Balázzs
senior tag

Laptopszalon-nál is megnézik neked, ott a háromféle modell közül kettőben volt, egyben nem amikor én vettem.

Garivesztéssel jár, ha szétszedem és megnézem van-e benne? Ha rakok bele az hogyan érinti a garanciát?

(#5881) Sheld


Sheld
senior tag

Y580
i7-3610qm+gtx660m+8GB RAM+1TB HDD még egy év garival mennyit érhet kb? (200-at?)

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#5882) nggabi válasza Balázzs (#5880) üzenetére


nggabi
nagyúr

az alsó burkolat szabadon leszedhető. nyilván ne fejszével :)

"szenyor dzsíííí"

(#5883) marilllyo válasza nggabi (#5882) üzenetére


marilllyo
veterán

Ja ...k@rva óvatosan:D Azok az apró kis műanyag kampós csatocskák....én kb remegő kézzel szedtem le, nehogy lepattanjon valamelyik.

(#5877) taboros : Igaz...bocsánat!

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5884) Sheepczx válasza Balázzs (#5880) üzenetére


Sheepczx
tag

Ha rakok bele az hogyan érinti a garanciát?

Vissza kell állitanod a gyári állapotot mielött beküldöd.
Ergó ha raksz bele, ki kell szedned, szerintem! :)

szerk. legalábbis én a 16gb-s msta ssd-t lecseréltem egy nagyobbra és nekem majd vissza kell tennem a kicsit

[ Szerkesztve ]

(#5885) taboros válasza marilllyo (#5883) üzenetére


taboros
tag

Annyira nem vészes, már 3-4x leszedtem. A trükk az, hogy - miután az összes csavart (kivéve, amik az akku alatt vannak) kiszedted - a hátlap "feszegetését" az akku melletti két "fül" kipattintásával kezded. Ha azok már kinn vannak, finom, lassú, felfelé, a gép eleje felé történő mozdítással szépen levehető.

Lásd video, kb 0:38-tól 1:40-ig.

(#5886) taboros válasza nggabi (#5879) üzenetére


taboros
tag

Valóban! Van 128 GB-os is. Bár jóval drágább (+50%), mint amit én lőttem az USÁ-ból. Pedig kínai (mármint onnan szállítják)...

(#5887) Darth_Revan válasza taboros (#5886) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Te milyen áron vetted és melyik boltból a MydigitalSSD-t az USA-ból ?

(#5888) nggabi válasza taboros (#5886) üzenetére


nggabi
nagyúr

jajah, de már az h van más féle is sztem jót jelent. a f@ért nem lehetett ebbe sima msatát rakni? :W

"szenyor dzsíííí"

(#5889) Anubris válasza Darth_Revan (#5887) üzenetére


Anubris
őstag

http://www.mydigitaldiscount.com/mydigitalssd-128gb-super-cache-2-sc2-42mm-sata-iii-6g-m.2-ngff-ssd-with-fnet-hybridisk-software/

Itt tűnik a legolcsóbbnak.

(#5890) Darth_Revan válasza Anubris (#5889) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Jaja ezt én is megtaláltam, de ez nem 50%-al olcsóbb, mint ahogy a kollega fentebb említette ...

(#5891) taboros válasza Darth_Revan (#5890) üzenetére


taboros
tag

Akkor matekozzunk, kedves kolléga. Én $99-ért vettem. A kínai tünemény kb. $145 volt, ha nem tévedek. Szerintem a 99-hez képest a 145 az. kb. 50%-kal drágább. Persze neked is igazad van. Ez valóban nem 50%-kal olcsóbb, de ezt senki sem állította. Ti. "az 50%-kal drágább" (azaz 1,5x annyiba kerül) nem azonos "az 50%-kal olcsóbb" (fele annyiba kerül) kifejezéssel. :Y

Egyébként most már 99-ről 89-re ment le. Tehát a kínai most már nem 50%-kal, hanem 80%-kal drágább. De az USA-ban rendelhető még most is csak 45%-kal olcsóbb... :D

(#5892) #72172032


#72172032
törölt tag

Akkor lett hivatalos magyar szervize az Y510p-nek (Ideapad) vagy nem?
És ha igen melyik az pontosan?

(#5893) Soos95


Soos95
tag

Lehet már tudni valamit az új Y40 és Y50 megjelenéséről?

(#5894) taboros válasza #72172032 (#5892) üzenetére


taboros
tag

(#5895) kacsip válasza taboros (#5894) üzenetére


kacsip
tag

Vissza kaptad már a géped?:)

(#5896) ZPKing


ZPKing
tag

Sziasztok,
tervezek venni egy y510p notit
[link]
ezt
ebbe bele megy ez az SSD a 8GB-os SSD helyére.?
[link]
köszi előre is.
PeTi

[ Szerkesztve ]

(#5897) marilllyo válasza ZPKing (#5896) üzenetére


marilllyo
veterán

Nem. A benne lévő 8 gb az az 1tb-s sshd része.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5898) Punisher15


Punisher15
tag

Üdv
[Ezt a masinát tervezem venni] (3+1 év gari)annyi hogy rakatnék bele még 8giga ramot.Az a kérdésem hogy mennyire melegszik a gép mondjuk játék alatt?Érdemese e venni ilyet alá?

Origin/Psn ID.: HU_Bunyec ....Az élet egy szar játék. De a grafikája nagyon ott van!

(#5899) marilllyo válasza Punisher15 (#5898) üzenetére


marilllyo
veterán

1: nagyon
2: nem:)

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5900) depe95


depe95
tag

Megérné megvárni az y50-et vagy jobb lenne most megvenni egy y510p-t?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.