Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5651) kzolee216 válasza hotib (#5648) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Próbálj egy Max Payne 3-at.

(#5652) marilllyo


marilllyo
veterán

Nekem ez az új beta nvidia driver is jó. Ezt használom. Az előző is jó volt.

Far Cry 3-nál kapcsold be a Vsync-et. Nekem az megoldotta. Így nálam tökéletes. Full HD... a beállítások fele medium a másik fele high-on van és Vsync ON így stabil 60 fps és nincs sli lag.

Bf4 Ultrán már van SLI lag nálam is. Full HD és medium plusz 1-2 dolog high-on van. Így lag nélkül van 70-80 fps. Annyi meg kell is multizni.

L4D 2 az nem ment rendesen ha benn volt a 2 VGA. Azt ha kivettem minden oké full max grafikán.

Cs:go amit még felraktam. Az fura...ott hol van sli lag, hol nincs...addig addig állítgattam amíg felhúztam max-ra úgy, hogy jó legyen.

Szóval nekem SLI lag az csak maximális beállítások mellett jelentkezik.

SLi probléma szinte minden gépen jelentkezhet. Youtube tele van velük.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5653) Danex válasza marilllyo (#5652) üzenetére


Danex
addikt

A fizikailag való eltávolítást annyira nem ajánlom hosszútávon. Nem hiszem, hogy erre tervezték.

Amelyik játék nem megy rendesen SLI-vel akkor az NVIDIA Vezérlőpultban -> 3D Beállítások kezelésénél a megadott játéknál állítsátok be ,hogy csak 1 GPU használata.

(#5654) kzolee216 válasza marilllyo (#5652) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Érdekes. Nekem a L4D2 teljesen jól megy Sli vel :)

(#5655) marilllyo válasza Danex (#5653) üzenetére


marilllyo
veterán

Ezzel teljes mértékben egyetértek...pár hsz-el ezelőtt én is beírtam, hogy ez a második VGA nem arra lett tervezve, hogy ki be cibáljuk.

Nekem ezekkel a beállításokkal a hőfokok nem mentek 85 fölé. Far Cry 3 proci ~80, gpu1 ~75, gpu2 ~80. Ezek a max értékek. Speedfan szerint átlagban 3-5 fokkal alattuk van csak néha ugrik fel ennyire.
Bf4 az összeset ~5 fokkal jobban fűti.
Batman Arkham Origins 75 fok fölé semmit sem vitt. De az unreal 3 engine-t ezért szeretjük:)
Mondjuk pont bf4 az elsődleges cél és az a legkritikusabb.

Egyébként szinte minden általam próbált játékot...vinne fullon, ha ez az SLI probléma ne lenne.

(#5654) kzolee216: Fura...bár mondjuk egy vga-val is maxon viszi:D

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5656) marilllyo


marilllyo
veterán

Amúgy ha valaki bf4-ezik még közületek...vegyen fel friendsbe.

[link]

Az emblémám ne ijesszen meg senkit:D

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5657) #72172032 válasza #72172032 (#5540) üzenetére


#72172032
törölt tag

Megoldódot a Win 8.1 "kékhalál" - összeakadt a hamachival (gugli dobta a megoldást).
Hamachi uninstall, azóta nincs hiba.

(#5658) Balázzs válasza kzolee216 (#5649) üzenetére


Balázzs
senior tag

Nekem azt írja, nem talál hozzá való hardvert és nem kompatibilis a win ezen verziójával. Intel driver fenn, ez meg sz*pat.

(#5659) Sheepczx válasza Balázzs (#5658) üzenetére


Sheepczx
tag

A mobil verziót próbáltad? :U

(#5660) Balázzs válasza Sheepczx (#5659) üzenetére


Balázzs
senior tag

Igen, próbáltam a dvd-n lévő majd egy évest, az sem fut le. Ha manuálisan eszközkezelőből csinálok frissítést felmegy, de nincs nv panel. Megpróbálom mégegyszer az intel vga drivert majd ezt újra.

közben visszaraktam a második vga-t, lehet ez volt a baj, hogy nem volt benne?

[ Szerkesztve ]

(#5661) Balázzs


Balázzs
senior tag

Bios-ban nem kell valamit állítani esetleg?

Visszaraktam a második vga-t, így sem megy :O Intel vga sincs fenn, hova lett nem tudom :Y

Ha ma nem sikerül a telepítés, megy vissza a gép a boltba, mérges vagyok.

(#5662) marilllyo válasza Balázzs (#5661) üzenetére


marilllyo
veterán

Próbáltad az nvidia driverfelismerőkeresőletöltő cuccát?

[link]

Egyébként valami egyértelműen nem stimmel nálad....vga biost frissítetted? 8.1 hez már kell frissíteni.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5663) tpv válasza Balázzs (#5661) üzenetére


tpv
csendes tag

Innen tudod letölteni a frissebb VGA biost.

Nálam ha benn van a második VGA, akkor nem látszik az intel se winen, se linuxon.

(#5664) Balázzs


Balázzs
senior tag

Lehet akkor ez volt a baj, nem frissítettem még a második vga biost - mondjuk ha benne se volt akkor miért baj? - de azt írja, hogy eszközkezelőben legyen ott a gt755m, nekem sehol semmi.

(#5665) tpv


tpv
csendes tag

Kérdés: cserélt-e már valaki wlan kártyát?

Ami alapból van az enyémben intel, az elég gyér (5 ghz nem megy neki), viszont azt írják mindenhol, hogy bios whitelist van a kártyára, azt meg sajnos nem lehet tudni, hogy mit lehet berakni bios hack nélkül.

Aki esetleg cserélt már, tudna adni biost?

(#5666) Danex válasza Balázzs (#5658) üzenetére


Danex
addikt

Ez volt nálam is probléma, azt hiszem csak nagyon mély és speciális driver törléssel vagy win újrarakással tudtam csak NVIDIA driver-t telepíteni. A probléma nem hardveres volt.

(#5667) Darth_Revan válasza bagyusz (#5639) üzenetére


Darth_Revan
veterán

97c-rôl 64c lett az ultrabay hômérséklet? Vagy bf4 nem megelegíti fel amúgy se 97c-re?
Mit és hogyan moddoltál? Tutorial pls ;)

[ Szerkesztve ]

(#5668) marilllyo válasza Darth_Revan (#5667) üzenetére


marilllyo
veterán

Nekem ablakban futtatva nem melegedett annyira...de nem is futott olyan jól.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5669) bagyusz válasza Darth_Revan (#5667) üzenetére


bagyusz
őstag

Alapjáraton 90°C környékén mozgott az ultrabay gpu.

Hamarosan lesz belőle egy cikk is csak ahhoz még idő kell.

Itt van a kapcsolási rajz NTC-ből 470ohomosat vásároltam.

(#5668) marilllyo:
Én nem ablak nézetben futattam csak így sikerült tálcára raknom, de a hőmérsékleti log-ban látszik is hogy mikor került ebbe az állapotba.

[ Szerkesztve ]

(#5670) marilllyo válasza bagyusz (#5669) üzenetére


marilllyo
veterán

Jaja! Jogos! Látom. Ez mennyire garibarát megoldás? Vissza tudod állítani alaphelyzetbe ha esetleg valami bekákkálna?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5671) bagyusz válasza marilllyo (#5670) üzenetére


bagyusz
őstag

Ha ügyesen letudod szedni a ventin megtalálható fóliát akkor gyakorlatilag bármikor vissza lehet állítani a gyári állapotra. Nekem nem sikerült az ultrabay gpunál mert megnyúlt a fólia sajnos.

(#5672) marilllyo válasza bagyusz (#5671) üzenetére


marilllyo
veterán

Ettől függetlenül ügyes vagy. Ezek a kapcsolási rajzok meg stb. nekem full kínai.
Mondjuk képtelen vagyok felfogni, hogy miért nem engedi a noti, hogy gyorsabban pörögjön a venti. Portalanítás módban kb mint egy helikopter. Játék közben meg...ippen, hogy hangosocska.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5673) Balázzs


Balázzs
senior tag

Csak összejön végre! Harmadik win install úgy néz ki jó lesz!

(#5674) marilllyo válasza Balázzs (#5673) üzenetére


marilllyo
veterán

Frissítsd fel és acronisold le.

A későbbiekben értékes időt spórolhatsz meg vele.

A ramcserebere miatt vagy ...6 win installon esett át a gép az első héten:)

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5675) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Valaki igp-re tud már valamit nekem javasolni ?
az a hibám hogyha kiveszem második vgat akkor feltolja a kijelzőmet és az alsó fele meg fekete

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#5676) marilllyo válasza beloadjoker (#5675) üzenetére


marilllyo
veterán

Drivert felraktad? Ne vedd ki a második vga-t. Felesleges.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5677) Cheiftan


Cheiftan
csendes tag

Egy y510-re szeretnék beruházni. A következő konfigot venném: i5-ös proci, 8GB RAM, 1xNVIDIA GT750 2GB és FullHD kép. 236e forintba jönne ki külföldről. Mit gondoltok ennyiért megéri vagy nézzek inkább egy másik gép után? Ja és ami legjobban érdekel az a fullhd képernyő. Előben láttam egy i7-es vátozat képét, állatul jó volt. De remélem nincsenek különbségek a képet illetően az egyes konfigok között.

(#5678) Danex válasza Cheiftan (#5677) üzenetére


Danex
addikt

Képernyő tekintetben csak az alacsonyabb felbontású gyengébb a FullHD-ssal szemben.

(#5679) Cheiftan válasza Danex (#5678) üzenetére


Cheiftan
csendes tag

Tehát amelyekbe fullhd felbontású megy azoknál nincs különbség. Ha így van, akkor okés.

[ Szerkesztve ]

(#5680) Danex válasza Cheiftan (#5679) üzenetére


Danex
addikt

Én így tudom, hogy ugyan azt a FullHD panelt használják.

(#5681) beloadjoker válasza marilllyo (#5676) üzenetére


beloadjoker
őstag

pont ezaz hogyha nem tudom kivenni a második vgat akkor nem tudom felrakni az integrált driverét de ha meg kiveszem a kártyát akkor nem látom mit csinálok :D

miért ne ? így nagyon merül, még jó hogy van linux is fent az megy egy vgaval is szépen

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#5682) marilllyo válasza beloadjoker (#5681) üzenetére


marilllyo
veterán

Ezt beszéltük itt az egyik kollégával is...hogy oké, hogy ki lehet szedni de ha naponta 15x ki be rakosgatod előbb utóbb baj lesz. Nem tartom olyan megbízhatónak azt a csatlakozót...se a kis pöcköket.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5683) beloadjoker válasza marilllyo (#5682) üzenetére


beloadjoker
őstag

En nem hasznalom játékra :D egy heten kb egyszer max kétszer kellene akkor viszont mondjuk sokaig több orara

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#5684) marilllyo válasza beloadjoker (#5683) üzenetére


marilllyo
veterán

Aham...érthető. Mondjuk tök gáz...párszor kivettem már én is...de meg is kopott tőle.:( Nem minthogyha érdekelne, hogy hogy néz ki az ultrabay...de akkor is.

Nekem valamiért win 8.1 nem tudja rendesen ráméretezni az asztalt a full hd noti kijelzőre. Win 7 nél ez tökéletesen működött.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5685) hotib válasza marilllyo (#5684) üzenetére


hotib
csendes tag

Mert 8.1-ben már scalel a windows a nagyobb dpi miatt, de ez nem igazán sikerült jól megoldani.
Vezérlőpult , Megjelenítés és Személyre szabás, Képernyő, Közös méretezési szint választás pipa, 100% kiválaszt. És elvileg egy ki-be jelentkezés után már jó is

(#5686) marilllyo válasza hotib (#5685) üzenetére


marilllyo
veterán

Tudom próbáltam...ezzel csak az a baj, hogy tűéles...de 15" fullhd kép marha pici minden:D Jó a szemem de ennyire nem:D.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5687) hotib válasza marilllyo (#5686) üzenetére


hotib
csendes tag

Akkor mi a probléma a géppel? :)

(#5688) M.T. válasza marilllyo (#5686) üzenetére


M.T.
senior tag

Akkor neked tuti jó lenne az új széria 15" on 4k-s felbontással imádnád :DDD

(#5689) marilllyo válasza hotib (#5687) üzenetére


marilllyo
veterán

Az öcsém régi HP notijának 1680*1050 a felbontása. Win 7 tökéletesen nagyított rajta .Semmit nem lett homályos.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5690) bagyusz


bagyusz
őstag

Nos a bf4 sli problémát úgy lehet orvosolni, hogy az nvidia vezérlőpulton belül a physx-t a cpu vegye át, majd játékon belül a resolution scale vegyük le 70% környékire.

(#5691) M.T. válasza bagyusz (#5690) üzenetére


M.T.
senior tag

Egy másik lehetőség hogy az SLI profil beállítást módosítod a nvinspectorral és utána jó lesz.
A pontos beállítást egy régebbi hozzászólásban linkelte már valaki.

(#5692) bagyusz válasza M.T. (#5691) üzenetére


bagyusz
őstag

Én konkrétan az FHD max részletesség mellett való sli laggra gondolok. Próbáltam az nvinspectorral is megszüntetni az kétkártyás "dadogást", de azzal nem sikerült.

(#5693) kzolee216 válasza M.T. (#5691) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Le tudnád akkor újra írni? Nem találom a hozzászólásod :)

(#5694) M.T. válasza kzolee216 (#5693) üzenetére


M.T.
senior tag

Azt a hozzászólást nem én írtam csak az alapján állítottam be akkor amikor még játszttam azzal a játékkal de megpróbálom megkeresni.
ITT van, a hozzászólás, van benne egy linkelt kép is a könnyebb állításhoz.

[ Szerkesztve ]

(#5695) kzolee216 válasza M.T. (#5694) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Köszi :)

(#5696) marilllyo


marilllyo
veterán

Akinek problémája van a Far Cry 3-mal azt pl. sikerült megoldanom. Hogy ne legyen dadogás.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5697) kzolee216 válasza marilllyo (#5696) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Nos? Hogy?

(#5698) marilllyo válasza M.T. (#5694) üzenetére


marilllyo
veterán

Kipróbáltam...valóban jobb lett és csökkentett rajta...de
ultrán még így is szar...de szerintem y510p bőven kevés az Ultrához.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5699) bagyusz válasza marilllyo (#5698) üzenetére


bagyusz
őstag

Pár hsz fentebb írtam a megoldást. FHD-n minden max részletesség mellett nem fog laggolni.

(#5700) marilllyo válasza bagyusz (#5699) üzenetére


marilllyo
veterán

Ha lehúzod a resolution scalet hasonló minőséget kapsz mintha levennéd 720ba. De 720 ban több az fpsed. Ezt a physx es dolgot nem próbáltam.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.