Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15451) geotigris9 válasza AliasB (#15415) üzenetére


geotigris9
tag

6 nullával beteszteltem tudott csatlakozni így már. :R Viszont mindig kéri külön a kódot bluetooth-l mindig külön be kell állítgatni, hogy működjön a kommunikáció. :U

App-ban a "motorblokkolást" nem engedi nálam.

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#15452) andrisbandi válasza KrAt (#15450) üzenetére


andrisbandi
őstag

(#15453) geotigris9 válasza geotigris9 (#15451) üzenetére


geotigris9
tag

Vélhetően azért szívok mert már nem volt dobozos a gép.
Sajnos azt is észre vettem már az első nap, hogy összecsukva a hátsó sárhányónál található akasztó gumis része már le volt amortizálódva. (Gumis bevonata)

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#15454) geotigris9


geotigris9
tag

Tapasztalat, hogy érdekesen van megoldva a roller összecsukást/rögzítést gátló kar biztosítása. Amit egy darab műanyaggal oldottak meg folyamatosan zörög kopik, koptatja ott a rollert. Úgy lehet összecsukni a rollert és nyitni a gyors zárat , hogy ezt a műanyagot csak fel kell csúsztatni.

Erre valamit ki kell találni tök zavaró főleg a zörgése a rázkódás miatt főleg rossz utakon.

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#15455) ZS3NI válasza KrAt (#15450) üzenetére


ZS3NI
őstag

kondibérletet. :D

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#15456) KrAt válasza ZS3NI (#15455) üzenetére


KrAt
veterán

200+ centi mellé nem csak zsír az a 140kg ;)

(#15457) bajnokpityu válasza janes1976 (#15449) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ez felvinne a 10% lejtőn 100kilót min 10km/h val?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#15458) AliasB válasza geotigris9 (#15451) üzenetére


AliasB
senior tag

Örülök, hogy a bluetooth csatlakozás megoldódott ;) biztos van valami megoldás a kód nélküli automatikus csatlakozáshoz is ;)

Járj nyitott szemmel.

(#15459) AliasB válasza geotigris9 (#15454) üzenetére


AliasB
senior tag

Valami tépőzáras gumis dolog biztos megoldja a problémát ;)

[ Szerkesztve ]

Járj nyitott szemmel.

(#15460) indulok


indulok
csendes tag

Hello,

Újonc lennék itt....
Kérdezném lenne-e valakinek eledó/felesleges...stb, Esegw. 500 2021. 2. gen. jobb első fékkar, a "hosszú" elektr. kábel fogadására alk. verzió.
Előre is kösz,
30/9541238
Tamás

(#15461) DigitXT válasza indulok (#15460) üzenetére


DigitXT
félisten

Ez nem piacos topik, hanem szakmai: adj fel apróhirdetést a keresett termékre...

(#15462) szpali válasza szpali (#15424) üzenetére


szpali
addikt

Tegnap sokmindent el kellett intéznem, így nézett ki a napi móka

18,5 km után rátöltöttem 51%-ról 79%-ig, majd a nap végére 5% maradt olyan 32,5km megtétele után, mire visszaértem az autóhoz.

Összesen 51km-t mentem, viszatöltést kikapcsoltam, és többnyire D-ben használtam

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#15463) DigitXT


DigitXT
félisten

"Rendszámos" Lime?

(#15464) tothjozsi96 válasza KrAt (#15450) üzenetére


tothjozsi96
addikt

El kell engedni ezt a súlykorlátot. Én egyébként diétába kezdek, és visszamegyek a régi súlyomra, ~90kg körül voltam. De én jelen pillanatban sem törődöm azzal hogy 100 felett vagyok. Nézd meg ezt a videót, [link] ez a roller 120kg-ig terhelhető, de a srác nem 120kg, abban azért szerintem nem tévedek. Hosszú távon lehet hogy probléma az ha a megengedettnél többel van terhelve, nem tudom, majd kiderül. :DDD

(#15465) Casseius válasza DigitXT (#15463) üzenetére


Casseius
tag

Már vagy 2-3 hete, Tierek és a többi is "kapott"

Don't Worry, Be Happy

(#15466) Dr V válasza DigitXT (#15463) üzenetére


Dr V
őstag

Vajon a híres O1G rendszámot is kiosztják?

(#15467) eFeMeR74 válasza KrAt (#15450) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Ilyen súly mellett a " pálcika' rollereket felejsd el. A Xiaomi Pro is max 120kgig.
Nálad az ugynevezett "tank" rollerek jöhetnek számításba és mindenképpen dualmotoros.
400+ felett kezdődik az áruk és a roller súlya is 25kg+ felett van.

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#15468) PociAti válasza eFeMeR74 (#15467) üzenetére


PociAti
senior tag

A jelenlegi Xiaomi rollereknél a terhelhetőség felső határa (max. load) 100 kg, és nem 120!
Ember + ruházat + hátizsák és egyéb cuccokkal együtt értendő a legfeljebb 100 kg.

140-150 kg és 200 cm-nél már nem hinném, hogy a roller lenne az ideális eszköz.

(#15469) aelod válasza PociAti (#15468) üzenetére


aelod
veterán

Ott már inkább robogó. Vagy elektromos robi. Bár ezek elég drágák...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#15470) eFeMeR74 válasza PociAti (#15468) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Igen tudom mi van ráirva köszi.
2019 óta nyúzok egy Prot 125kgval.
Jól megvagyunk defekt(4,8bar) és egyéb gondok nélkül. Minden gyári(firm is) kivéve fék Xtech. Ennyi.
Bár most fogytam 116kg legyünk pontosak. :D

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#15471) tothjozsi96 válasza eFeMeR74 (#15470) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Mennyi kilómétert tettél bele?

(#15472) eFeMeR74 válasza tothjozsi96 (#15471) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Nem sokat, ( 1000km)mert van egy komolyabb gépem azzal többet járok.
Mondjuk nálam hobby nem minden napos használat. Mindig ellenőrzök mindent. Viszont szerintem a legjobb gyári firm van rajta. Jól húz és sik terepen Sport mod szinte végig.nyél gáz 26.km hatótávja volt 125kgval. De a párommal, ha turázunk akkor 40km benne van. Pont múlt hétvégén mentünk 36.km és még volt 20% az akkuban
Szerintem nem véletlenül lett a legfelkapottabb.
[kép] [kép]

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#15473) palik


palik
csendes tag

Valaki meg tudja mondani miért van az,hogy szeretnék rendelni egy g30-at dhgate-ről és 592 dollár ami 255.000ft.nekem sehogy nem jön ki a matek.430-as árfolyammal számol?tegnap aliról amit rendeltem az max 410 el számolt.

(#15474) zs2994


zs2994
tag

Sziasztok , ingyen sisakos ~130ezres ninebot D28 spanyolbol:

Tudom semmit mondó a 3 nap , de eddig szuper , 80kg , kigurultam a gyari ertekeket minden nap ..
szerintem egyben van , a szine jo , nagyon feltuno 🤷🏻😆
4baron a gumik,
- nekem elso roller , kollega szerint neki jobban “recsegett” a xiaomi …
meglatjuk …..

[ Szerkesztve ]

(#15475) PociAti válasza eFeMeR74 (#15470) üzenetére


PociAti
senior tag

Ha tudod mi van ráírva, akkor miért nem azt írod te is?
Ha a marketingesek megtehetnék, simán ráírnák a 120 kg terhelhetőséget, vagy akár a 150-et is.
A specifikációban nem azért adtak meg 100 kg-ot, mert így vonzóbb lenne eladni, vagy több ügyfelet nyernének. Sőt, épp az ellenkezője igaz.

(#15476) eFeMeR74 válasza PociAti (#15475) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Ha 100kg a roller max súlyhatára akkor miért 45 km hatótáv van megadva?
Amikor azt 75kg adják meg.
A te olvasatodban a 100 kg felett ez a roller használhatatlan. Azért adják meg mert erre a súlyra tudják garantálni, hogy mindenféle károsodás nélkül birja a váz, kormány a terhelést akkor is ha leugratsz vele a járdáról is.
Normál használat mellett ( mint mindent) 20-30% nagyobb terhelést is el kell tudni birnia gond nélkül visszont, ha gond lenne nem reklamálhatsz.
Ezért szépítik a hatótávot felfelé a súlyt pedg lefelé. Marketing. Szerinted, hány ember használja 100kg+ felett. És ebből hány törés származott?
Itt inkább azzal kell foglalkozni, hogy 100+ felett már a roller inkább sík terepen és rövidebb etapokra jó az emelkedőket el kell felejteni.
A gyári adatokat mindenki megtudja nézni. Itt a tapasztalatokat kell megosztani és ezért ajánlottam 120kgig a Xiaomi Pro rollert
Csak megemlítem használtam 130kgval is.

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#15477) PociAti válasza eFeMeR74 (#15476) üzenetére


PociAti
senior tag

Ha egy járműnél megadják a felső határt, azt nem azt jelenti, hogy csak azon az értéken lehet és szabad használni. A megtehető hatótávot sem annál a max terhelésnél fogják mérni.

Szó szerint idézlek: "A Xiaomi Pro is max 120kgig."
Ne ajánlgassunk már terhelhetőség feletti rollert!
Nem önkényesen lettek a határok megalkotva.

"A te olvasatodban a 100 kg felett ez a roller használhatatlan."
Használhatatlan? Élő példa van rá, hogy rövid távon használható. Két ember is elfér rajta, vagy három gyerek.

Ha otthon gyerekágyon alszol, legyen a saját problémád ha összetörik alattad. Négy fal között marad az ügy. De forgalomba nem menj már ki túlterhelt eszközzel. És ami még fontosabb, ne ajánlgasd másoknak!

(#15478) eFeMeR74 válasza PociAti (#15477) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Csak 1 kérdésem van.
Van ilyen rollered? És had én döntsem el mit ajánlok. Majd az információkkal akit érint eldönti mit kezd.
Maradjunk ennyiben.

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#15479) wanted5 válasza eFeMeR74 (#15478) üzenetére


wanted5
őstag

Nem, ebben nincs igazad. Ajánlhatsz telefont, laptopot, cipőt, órát, akármit. Azokból, ha nem jó, akkor maximum nem olyan ár/érték arányú, vagy gyengébb a wi-fi, vagy nem olyan az anyagminőség / összeszerelés.

DE egy olyan eszköznél, amivel a saját és mások testi épségét is veszélyeztetheti, ha nem a megfelelő van, ne mondj hülyeséget!
Én se mondom, hogy 101 kg-nál összecsuklik alattad, nyilván nem. De nem véletlenül van 100 kg ráírva, addig a határig vállalja a gyártó, hogy kibírja huzamosabb ideig a rendeltetésszerű, napi használatot.
Valamint azt sem szabad elfelejteni, hogy tömegcikkről van szó és ezáltal a gyártástechnológiából fakadóan simán lehet, hogy egyik széria bírja a 120 kg-t is, másik meg mondjuk csak 110-et.
És nem hiszem, hogy te felelősséget fogsz vállalni azért, mert egyszer 25-el száguldva az autók mellett egy 115-120 kilós ember alatt az anyagfáradás vagy egyéb hiba miatt kifordul a roller és szanaszét töri magát. Mi lesz a válasz? "hát az enyémnek semmi baja pedig 120 kg vagyok én is?"

Mások pénzével lehet játszani, de az életével ne, maradjunk ennyiben.

Nem véletlen tartják a többiek is a gyári adatokhoz magukat, valamint nem véletlen nincsenek ajánlva noname kínai vackok se, mert azokon nincsenek rajta a szigorú EU-s tanusítványok.

[ Szerkesztve ]

(#15480) Somatom válasza wanted5 (#15479) üzenetére


Somatom
veterán

+1
Egyetlen topiklakónak sem jutna eszébe hekkelni a rollerét. Ha 25 a max., akkor annyi. Itt senki sem próbálna nagyobb akkufeszültséget, motort, vezérlőt barkácsolni bele, mint amire tervezték.;]

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15481) Casseius válasza Somatom (#15480) üzenetére


Casseius
tag

Hova gondolsz, már a feltételezés is sértő :DD

Don't Worry, Be Happy

(#15482) eFeMeR74 válasza wanted5 (#15479) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Ez egy fórum ahol megvitathatjuk a tapasztalatainkat. Hány ember perelte be a gyártot anyaghiba miatt lásd DigitXT. Ô tudna beszélni a törésről pedig ugy tudom gyári súly alatt használta a rollerét és mégis nem egyedi eset. Mondom az egyik legelterjetebb Xiaomi rolleről beszélünk. Elég sok tapasztalat van vele. Defekt,kormánykopás,recsegés stb. Te nyugottan tarsd be a gyári ajánlásokat ( Mindenben) és ne vegyél olyan rollert ami 100kg enged hivatalosan. Sőt levegős gumis rollert se használj, mert defektet kaphatsz és tolhatod vagy fejreállsz. Nem a súly határ miatt lesz balesetveszélyes egy roller. (Müxaki állapot,guminyomás,fék állapot,sebesség stb.)A gyári guminyomás ajánlás a 8,5col Xiaomi roller esetében 3,5bar használd azon és ne foglalkozz azzal, hogy aki 90+(Az alatt is egyébként) annak már 4-4,5 bar javasolt. Tapasztalatok alapján. A firm módosításról már ne is beszéljünk Én értem mit akarsz mondani, de ha én vagy bárki leirja a véleményét ami a te elképzelésed szerint felháborító, mert ez és ez van akkor ne foglalkozz vele.
Átlapozod. De én akkor is leirom, hogy ez a roller használható (Szerintem)120kgig is sik terepen és kész.
Ha valaki ragaszkodik a gyári adatokhoz és mondjuk 110kg akkor majd eldönti, hogy ez jó igy neki vagy nem. De , hogy jogilag megállja a helyét hozzáteszem " Csak saját felelőségre"
Ami egyébként amúgy is igy van minden veszélyes eszköz használatánál. Na ennyi.

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#15483) wanted5 válasza eFeMeR74 (#15482) üzenetére


wanted5
őstag

Az ajánlás és a vélemény között van némi különbség.
Saját felelősségre mindenki azt csinál amit akar, amíg másokat nem veszélyeztet.
Továbbra is figyelembe kéne venni, hogy ez egy közlekedési eszköz, nem egy sokadik tech kütyü

(#15484) Thunderzolee

Megjött.

Már csak fel kell őket szerelni.
Hjajjh, de nincs hozzá kedvem. :/

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15485) Somatom válasza Thunderzolee (#15484) üzenetére


Somatom
veterán

Azért csak hajrá! :) Kíváncsi vagyok az eredményre, véleményedre.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15486) szpali válasza Thunderzolee (#15484) üzenetére


szpali
addikt

honnan rendelted?
G30-ra lesz?

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#15487) Casseius válasza Thunderzolee (#15484) üzenetére


Casseius
tag

Nagyon irigyellek h a tiedre van, Xiaomira baszták megcsinálni a hátsó lengőt :W

Don't Worry, Be Happy

(#15488) PociAti válasza eFeMeR74 (#15478) üzenetére


PociAti
senior tag

(#15478) eFeMeR74
"Csak 1 kérdésem van.
Van ilyen rollered?"

Van. Több, mint 1 éve és kb. 1.200 laza kilométerrel ezelőtt vettem ilyen, legfeljebb 100 kg teherbírású Xiaomi 1S rollert. Firmware kivételével minden az eredeti.

63 kg vagyok, ha 10 kg súlyt viszek magammal látványosan megérzi a roller, teljesen máshogy gyorsul. De most nem erről van szó.

"És had én döntsem el mit ajánlok.
Majd az információkkal akit érint eldönti mit kezd."

Pont ezért fogom hangoztatni, hogy ne hallgassatok ilyen emberekre!

(#15480) Somatom,
hackelés kifejezést nagyjából annyit tesz: más viselkedést kihozni az eszközből, mint amit azt a gyártó eredendően megalkotott. Ez rendszerint a "védelem" kikerülésével érhető el.

Ha egy 25 km/h sebességű rollerből valaki többet passzíroz ki, azzal az akku, a vezérlő élettartamának csökkenését kockáztatja (ennyi extra amortizáció sokaknál belefér). A kellemetlenebb eset az, amikor a fékrendszer nem követi le a sebesség növekedést, és az így létrejött alulméretezettség már veszélyes szintet ölt. De vannak olyan módosítások, hackelések, amik nincsenek negatív hatással a rollerre. Szóval hackelés, nem feltétlenül "bűnözés", vagy károkozás. Én a tempomat bekapcsolásának idejét vettem alacsonyabbra, az indulási sebességet 3 km/h-ra, és a Drive mód sebességhatárát kb. 26 km/h-ra (20 helyett). Néha szükségem van 20 km/h fölötti sebességre, de a Sport mód indokolatlanul dinamikus alattam, kíméletesebb a Drive mód.

(#15489) Somatom válasza PociAti (#15488) üzenetére


Somatom
veterán

Ahogy írod, a sebesség növekedésével a roller egyéb részei (pl. fék, futómű) alulméretezetté válnak. Ez pont ugyanaz, mintha nagy súllyal túlterheled.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15490) Thunderzolee válasza szpali (#15486) üzenetére

Kroxne.com-ról, a Sharkset oldalán nem lehet rendelni. Nem is értem.

Igen, G30-hoz.
165 az első + 230 hátsó + 70 szállítás = 465 Euro. :((

Sztem nem éri meg, de van pénz lóvéra, úgyhogy úgy voltam vele, ám legyen.

#Casseius:
Igen, tudom, hátra csak Monorim van.
Ez volt az egyik oka, h a Mi 3-asra nem vettem inkább semmit, a G30-ra meg nem nagyon kell, mert a nagyobb kerekek annyival komfortosabbá teszik a használatot, h mondom nem is nagyon fog kelleni, de már inkább nem várom meg, h 450 legyen az Euro, így végül megrendeltem.

Az elsőhöz többfélét is árulnak, ahogy ki tudtam venni, azok légrugósak, és attól függ az ár, milyen rugós tagot adnak hozzá.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15491) janes1976


janes1976
őstag

https://olkt.net/bukosisak-es-jogsi-kell-a-rollerekre-nem-mehetnek-jardan/

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#15492) kovyhun válasza Somatom (#15489) üzenetére


kovyhun
tag

Ha kap egy roller régió korlátozással 20 vagy 25km/h sebességet, akkor spórolnak az anyaggal és pl. gyengébb váz, futómű, fék jár hozzá vagy a "hardver" ugyanaz?

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#15493) tothjozsi96 válasza janes1976 (#15491) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Annyiszor jelent már meg ilyen cikk, most akkor mi az igazság?

Jó lenne tudni, nincs jogosítványom.

(#15494) Somatom válasza janes1976 (#15491) üzenetére


Somatom
veterán

Utánanéztél? Mert ez ugyanaz a 2019 -es Hegylakók cikk és az a parlamenti pdf is 2019 -es. Három éve nem történt semmi.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15495) tothjozsi96 válasza Somatom (#15494) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Ja, most találtam ezt, itt pont most erősítették meg hogy NEM kell jogosítvány hozzá, [link]

(#15496) Bastee válasza janes1976 (#15491) üzenetére


Bastee
tag

Kevesebbet kellene a kék közösségi oldalon lógni, mert ezek az ismeretlen vacak oldalak onnan származnak. alap esetben soha senki nem olvasná sem a hegylakókat,sem ezt a vackot. Kár terjeszteni.

(#15497) Somatom válasza kovyhun (#15492) üzenetére


Somatom
veterán

A hardver ugyanaz, csak a körülmények nem. Nálunk még a 25 is sok ezeken az utakon, ezzel a hardverrel.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15498) kovyhun válasza Somatom (#15497) üzenetére


kovyhun
tag

Akkor németeknél azért 20km/h mert rosszabbak az utak és nehogy tönkremenjen? :)
De komolyra fordítva:
Nekem is nagyon határnak tűnik ez a 25, de biztonságosnak inkább a 20-at érzem.
Lehet csak a 4x évemmel túl óvatos vagyok.

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#15499) anorche1


anorche1
őstag

Egy kedves, 95kg -os baratom teszteleskent elesett a g30 -ammal. Kulserelmi nyom nincs, a srac a vallara esett, viszont azota nyoszorog a gep. Ettol egy picit finomabban, de ugyan ez a jelenseg, ugyanekkor tudom a normal haladas mellett elodiezni:
Rare sound from steering

A "stucni" csavarjait meglazitottam, a belso, kozepso csavart meghuztam, majd a kulsoket, finoman, felvalltva mindket oldalon, de nem mult el, el rohadt idegesito egy 2 hetes rollernel.

Azt megtanultam, hogy soha a budos eletbe ne adjam kolcson masnak.

Lehet ezzel kezdeni valamit? A hozzaszolasokban is csavarak megszoritasarol irnak. Allitottam a szoritos mechanikan is, hogy az is feszesebb legyen, de tovabbra sem jo.
Nem latok sehol semmit eltorve, megrepedve.

Van valakinek esetleg otlete? :R

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#15500) Thunderzolee válasza kovyhun (#15498) üzenetére

A németeknél azért 20km,/h, mert a futó ember sebességéhez viszonyították.

Mondjuk az már sprintelés inkább, mint kényelmes futás. :D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.