Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-19 06:49:10

LOGOUT.hu

Parfüm topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21551) Elektrosokk válasza niof (#21549) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Nincs mit, megláttam és eszembe jutott hogy kerested. :)
Majd írj róla.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#21552) niof válasza Elektrosokk (#21551) üzenetére


niof
addikt

Lesz, de nem az emag-ról (ha minden jól megy). ;)
Pár sort biztos írok róla.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#21553) Piftuka válasza Azie (#21537) üzenetére


Piftuka
veterán

Például a klasszikus "Dunhill", az Antonio Puig illatai, vagy a Coty Aspen.

"Aquila non captat muscas."

(#21554) bluntside válasza Sanyi.il (#21541) üzenetére


bluntside
csendes tag

Elvileg 30.-tól forgalmazza a Müller tehát akkortól már találkozhatunk vele kitéve. De ha mégsem akkor passz.

(#21555) bluntside válasza Piftuka (#21553) üzenetére


bluntside
csendes tag

Aspen-t rendeltem, de csak akkor érdemes, ha nincs még GIT klón a polcon. A Rasasi Egra pl sztem jobb és talán egy ezressel drágább csak.

(#21556) Sanyi.il válasza bluntside (#21554) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

pont láttam én is az egyik fb csoportban hogy kiírták, majd benézek 30. után még egyszer, mert tegnap csak annyit nyögött ki a hölgy a Müllerben, hogy "az van ami a polcon van" :DDD

(#21557) Piftuka válasza bluntside (#21555) üzenetére


Piftuka
veterán

Amennyiben a CREED "Green Irish Tweed"-jére gondolsz, olyan illatú parfümöm nincsen itthon.

Érdekes, hogy sokan ahhoz, és a Davidoff "Cool Water"-hez hasonlítják az Aspen-t, ám kiemelik, hogy messze nem 1:1 a hasonlóság, egyesek szerint pedig merőben más friss/citrusos/"zöld" illat, mint az említett klasszikusok.

Engem éppen az utóbbi miatt érdekel. Már fiatalon is kedveltem, és manapság egyre inkább keresem a "zöld" illatokat. :) Ha lehetséges, akkor a "klasszikusok" palettájáról.

Sajnos a "vintage" illatokat keresni igen hálátlan feladat! Mindig elolvasom a vonatkozó véleményeket, amelyekből rendre kiderül, hogy szinte az összes klasszikus parfümöt meggyengítette, vagy akár meg is változtatta a gyártója napjainkra.

"Aquila non captat muscas."

(#21558) bluntside válasza Piftuka (#21557) üzenetére


bluntside
csendes tag

Igen arra gondoltam :). Azért írtam azt, mert az hittem GIT klónt keresel).

Aspen Vs Cool water: igen, tény hogy "zöldebb" az Aspen, a CW sokkal "vizesebb". Ha ilyet keresel akkor érdemes kipróbálni, főleg, mivel annyira olcsó. Rajtam pl. a CW-t kb 2 órát érezni, az Aspen ennek mondjuk a duplája, de azért ez bőrtípustól függ (emiatt nem is tudom átérezni a CW népszerűségét - nekem csalódás).

(#21559) iatti válasza Piftuka (#21557) üzenetére


iatti
aktív tag

encre noir sport-ot ismered? nekem ez zöld. bár másnál lehet másképp jön le ;)

(#21560) Putyin90


Putyin90
senior tag

Létezik olyan Montale illat, amelyben ezek a jegyek dominálnak főként?

Vanília, karamell, fahéj, rózsa

(#21561) Piftuka válasza bluntside (#21558) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi az újabb info-t! ;)

A "Cool Water"-t ismerem, elismerem a szerepét az illatok között, de éppen nem "vizes" illatokat keresek. Az soha nem volt az én világom.

Nyári friss illatként is inkább a "zöld" (cédrus, zöldfűszerek), a citrusos-fás, ill. a "barber shop" (pl. Yardley English Blazer) kedvelem.

Szóval, ha az "Aspen" tényleg eltér a "vizes" vonaltól, akkor megfelelő lehet. :K

A "Ralph Lauren Polo" mozgatja még a fantáziámat egy ideje, de sajnos helyi üzletben nem tudtam még kipróbálni, és illatmintát sem lehet rendelni belőle sehol!

"Aquila non captat muscas."

(#21562) Piftuka válasza iatti (#21559) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem ismerem, de az "Encre Noir" EDT számomra annyira kellemetlen illatú volt, hogy azóta tartózkodom a három Lalique "Encre" illattól. :)

"Aquila non captat muscas."

(#21563) anri-ur válasza Piftuka (#21561) üzenetére


anri-ur
tag

Az Armani Eau De Cèdre kiváló Zöld illat,ha még nem volt szerencséd hozzá a mullerben azt hiszem elérhető!

(#21564) bbdzyx válasza Piftuka (#21562) üzenetére


bbdzyx
senior tag

EN Sport sokkal másabb karakterű illat, adhatsz neki egy esélyt, mert abszolút egy zöld illat. Nyirkos levelű tuja leveleket dörzsölsz grapefruit héjhoz. Nagyon zöld.

Más: na már a Douglas-ben is kint van a Sauvage Elixir. Engem csak nevében emlékeztet a széria többi darabjára, ez tényleg egy powerhouse fougere. FB-n és fragranticán voltak, akik Kurkdjian Masculin Pluriél-jéhez hasonlították, habár ezt a véleményt én nem osztom. Hasonlóan erőteljesen levendulás mindkét illat, de az MP sokkalta púderesebb, ez pedig sokkalta harsányabb, élesebb. Engem leginkáb a régiúj Beau De Jour-ra emlékeztet, de ahhoz képest elenyésző a pacsuli benne, így nincs is olyan mélysége.
Majdnem egyezik a mililiterenkénti áruk, ami igazán vicces, tekintve, hogy ennyi pénzért a TF-on legalább érződnek a minőségibb, kevésbé szintetikusnak ható alapanyagok.

[ Szerkesztve ]

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#21565) #86883328 válasza bbdzyx (#21564) üzenetére


#86883328
törölt tag

Én még nem szagoltam a Dior-t, de pont a Masculin Pluriel és a Beau De Jour a két illat amit azért kellett elengednem - és rettentően sajnálom mivel nagyon tetszenek - mert fejfájást okoztak akárhányszor viseltem őket. Általában csak akkor fáj a fejem ha lázas beteg vagyok. Ezt a minőség rovására írom az én olvasatomban. Bár a Sauvage EDT-ben és az összes más illatban lévő ambroxan nálam a "legalja" az alapanyagoknak. Ha megérzem egy niche kreációban elfordulok a brand-től is.

[ Szerkesztve ]

(#21566) kk831228


kk831228
addikt

Üdv!!

Szagolt esetleg valaki mostanában Black Afgano - t?

Rendeltem egy kicsit de sokkal durvábbra emlékszem, ez most egy Noir Extreme kb. 10 perc után... :) Ilyen volt ez régen is? :F

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#21567) Jhonny06 válasza kk831228 (#21566) üzenetére


Jhonny06
veterán

Azt mondják reformos, de nekem van vintage üvegem, illetve szagoltam mostanában is és nem volt komoly eltérés.

(#21568) kk831228 válasza Jhonny06 (#21567) üzenetére


kk831228
addikt

Akkor ez ilyen, nekem nagyon hasonlít Noir-ra így emlékezetből... :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#21569) Elektrosokk válasza kk831228 (#21568) üzenetére


Elektrosokk
addikt

vagy csak az emlékek mindig szebbek ? ;]

ilyen szempontból szerencsém hogy a régi nagyágyú illatokat nem ismerem, még kb mindennek tudok örülni. :DDD

ma egy Parana Bois 1920 volt a bőrömön, uuuhhhh csodás illat! :)

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#21570) kk831228 válasza Elektrosokk (#21569) üzenetére


kk831228
addikt

Igen az emlékek, Reflection Man volt az egyik best of, múltkor rendeltem belőle és sajnos már nem tetszik annyira, pedig milyen egyszerű lett volna pár év után 1000 minta után vettem volna egy üveg Refi-t, és el lenne felejtve a parfüm téma, de sajnos nem így van... :O :DDD

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#21571) estikornel válasza estikornel (#21421) üzenetére


estikornel
tag

Valaki már megkapta a notino-s Prada Luna Rossa Ocean mintát? Már több mint két hete sehol semmi, újat rendelni nem lehet már és csak másik email címmel tudtam volna mégegyszer igényelni de nem tettem, nehogy érzékelje a rendszer hogy erre a címre már érkezett "rendelés".

(#21572) Elektrosokk válasza kk831228 (#21570) üzenetére


Elektrosokk
addikt

hát az ember ízlése sem állandó. :DDD

#21571estikornel írták a facebook oldalukon hogy annyi rendelés érekezett amit nem tudtak kiszolgálni, türelmet kértek.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#21573) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

A KöKiben bezár a Müller, ezért végösszegi -20% van. Nem tudom, hogy mióta tart, mert már vannak, amik nincsenek.
Mármint amiből készlet nincs.

Kapott infó, nekem sajnos messze van, és tegnap volt életem egyik legkeményebb edzése úgyhogy nem megyek sehova. :DDD

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#21574) bbdzyx válasza #86883328 (#21565) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Nem gondolnám, hogy ez minőségbeli probléma lenne, hanem szimplán te nem tolerálod a levendulát.
Nekem a Chanel AHSEE és a Rasasi Daarej-ben lévő tonka illóolajok nagyon hamar elfárasztják az orrom, egyenesen fizikai tüneteket, fejfájást okoznak. Ellenben az MFK Amyris Homme-ja is erősen tonkás, mégsem zavaró.

Pasha de Cartier Parfum érdekel valakit? A ferihegyi duty free-ben volt alkalmam fújni egyet a csuklómra és azóta nem ereszt az emléke, nagyon kellemes meglepetés volt designer vonalon, igaza volt az éltető review-knak. A bolti ára lehetne kedvezőbb, de találtam egy jó dealt, viszont nekem elég lenne 30-40 ml belőle.

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#21575) mufi válasza tonermagus (#21505) üzenetére


mufi
senior tag

Parfumhaz.eu-val ugyan ez tortent ma velem. Aventus tesztert rendeltem, kb 5 ml hianyzott flbelole... Es hogy en ezt mar hasznaltam...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#21576) tibbike01 válasza mufi (#21575) üzenetére


tibbike01
őstag

Ez a jele annak, hogy le kell állnod az Aventusok kutatásával. ;]

(#21577) Elektrosokk válasza tibbike01 (#21576) üzenetére


Elektrosokk
addikt

:DDD

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#21578) mufi válasza tibbike01 (#21576) üzenetére


mufi
senior tag

Szégyeld e magad! :DDD

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#21579) trassher


trassher
addikt

Boss Bottled Intense EDP-re alternatíva? Hülye voltam, hogy nem vettem egy plusz üveget mikor még volt.

Redmi Note 7

(#21580) El Gringo válasza trassher (#21579) üzenetére


El Gringo
senior tag

jó, hogy említed, le is vettem KM-ről. a két üveg kelleni fog ;]

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#21581) El Gringo válasza mufi (#21575) üzenetére


El Gringo
senior tag

ezért kell videót csinálni minden nyitásról - nem tart semeddig! Persze lehet cikinek tűnik, de ki látja?! Nekem most jött egy üveg törött nyakkal, nem volt benne már semmi. Biztos nem kaptam volna vissza a pénzem, ha nem videóval nyitom ki. Így ott volt a videó, szó nélkül küldték a zsét!

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#21582) trassher válasza El Gringo (#21580) üzenetére


trassher
addikt

Kirabolható e vagy? :D Mást nem viszek ígérem. ;]

Redmi Note 7

(#21583) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

vettem 5 mili Ajmal Hatkora Wood mintát. Nagyon tetszik ez az illat, de ez nem inkább Női oldalra hajlik nagyon ? Kicsit bizonytalan vagyok most ezzel kapcsolatban...

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#21584) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!
Megköszönnék néhány ajánlást őszi parfümöket illetően olyan 10.000 Ft körül (+-).

Köszönöm! :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#21585) Drielz válasza freelanced (#21584) üzenetére


Drielz
újonc

(#21586) Freddycom


Freddycom
őstag

Őszi/téli fűszeresebb, édesebb illatokat keresnék. Amim van teljes üveg, szeretem, használom: JPG Ultra Male, V&R Spicebomb Extreme, Burberry London.

Tavalyról ezekre emlékszem h ki akartam próbálni dekantként:

Maison Martin Margiela - By the Fireplace
Maison Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540 EDP

Milyen ajánlásaitok lennének?

(#21587) -secret- válasza Drielz (#21585) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Hű ez szimpi nekem is a vanilla miatt.

Müllerben esélytelen ismét gondolom. :D

(#21588) Elektrosokk válasza -secret- (#21587) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Nekem azt mondták hogy szofisztikált kisimuló illat. (bár ez nyilván nagyon szubjektív)

Al Haramain Amber Oud most akciós bizonyos helyen (V).

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#21589) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Próbálgatom a Layton-t ebben a már olykor hűvősebb, szelesebb, de azért még 20-25+ fokos időben. Elég meggyőző.

(#21590) mufi válasza El Gringo (#21581) üzenetére


mufi
senior tag

Az már régen rossz ha a bolt az állítja, hogy ők teli üveget kértek neked meg az orruk alá kell dörgölni, hogy na mégsem úgy volt. Ilyen esetben én világgá kürtölném ami történt.
Bukják az ügyet, a kislány azt írta emailben, hogy, látszik, hogy a csőben váltakozik a parfi és a levegő, szóval már fújtam belőle - a kis butus csak azt nem tudja, hogy ez akkor van amikor először próbálsz fújni az üvegből és még nincs tele a cső parfival...
Lényegtelen, meg vissza nekik, 14 nap, a többit lesz@rom. Érdekes, hogy parfümházból rendeltem amúgy viszont számla meg a futárplázától jött...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#21591) jolti válasza Drielz (#21585) üzenetére


jolti
senior tag

Egy pont most van úton hozzám! :K :D

[ Szerkesztve ]

(#21592) bbdzyx válasza Freddycom (#21586) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Pasha de Cartier Parfum! fás, szantálos, boozy, enyhén édeskés, de nagyon elegáns őszi-téli illat.
imho az utóbbi idők legjobb hideg idős designer megjelenése, ár-érték arányban talán csak az előbb említett Moustache előzi be.
jön egy üveg belőle, tudsz próbálni, ha gondolod.

valamint Costume National Homme Parfum. A sima Homme nekem nagyon szegfűszeges, ez a változat ezerszer jobb, kiegyensúlyozottab, nem csak tömény fűszer. Ropion mestere ezen fajta illatoknak. Rómában próbáltam és azóta bánom, hogy nem mentem vissza egy üveget venni. Beszerezni nehéz, de nem fog veled szembe jönni az tuti.,

[ Szerkesztve ]

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#21593) Freddycom válasza bbdzyx (#21592) üzenetére


Freddycom
őstag

Köszi a tippeket, felírtam, átgondolom.

(#21594) jolti válasza bbdzyx (#21592) üzenetére


jolti
senior tag

Givenchy Gentlemen volt nekem ilyen! Pedig nagyon jó minőségű cucc lenne, de túl sok benne a szegfűszeg!

(#21595) freelanced válasza Drielz (#21585) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm, ígéretesnek tűnik. :R

Notinotól vehető, van valakinek tapasztalata vele?

Illetve bármilyen más ajánlást is örömmel veszek, szeretek többet kipróbálni. :K

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#21596) niof válasza Drielz (#21585) üzenetére


niof
addikt

Ez a Bajusz :DDD kb. mindig ennyibe szokott kerülni?

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#21597) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Bejött ma egy idősebb pár az üzletbe, vásároltak is. A végén megkérdeztem az úrtól, hogy milyen parfümöt használ. Mondta, hogy valami Prada, de menjek ki vele a kocsihoz, megmutatja. Fújt is egyet a csuklómra, nézegeti, hogy már nincs sok benne, úgyhogy ideadta. Nagyon jófej volt. Kicsit a tartóságga lehetne hosszabb. Amúgy Prada Infusion de Vetiver (2015). Tudtok esetleg nagyon hasonló, de tartósabb parfümöt ajánlani? Engem nagyon emlékeztet a DSQUARED He Wood Rocky Mountain-re. Úgy látom annak is vetiver az alapja, szóval lehet hogy ez az illatjegy fogott meg ennyire. Nagyon gondolkozok ezen a Prada-n, hogy berendeljem-e, vagy nézzek valami hasonló, tartósabbat.

(#21598) Dottorei válasza KisTücsök (#21589) üzenetére


Dottorei
tag

az kurvajó illat

(#21599) pohár válasza KisTücsök (#21589) üzenetére


pohár
félisten

múlt héten én is elővettem, reggelente még hidegecske van, pont jó akkor :K

ma például egy MFK Amyris Extrait-t fújtam, de megint olyan meleg lesz a héten, hogy vissza kell váltsak a Hacivatra, meg Greenley-re :D

sőt, elő kéne vegyem még a Bvlgari Tygarom, ha már szereztem belőle decantot :U

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#21600) Elektrosokk válasza niof (#21596) üzenetére


Elektrosokk
addikt

a városban majd felismerjük egymást illatról:
- Csak nem a prohardver fórumról vagy ? :DDD

;]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.