Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55651) horcsog válasza Sungoo (#55597) üzenetére


horcsog
tag

Amurt? Rengeteg van a vizekben. Nyáron ha jövök ki csónakkal többször ott tépik a nádat a csónakhelynél amik lehajlottak , vagy letörtem 1-2 szálat ne lógjon be pakolásnál a csónak fölé. Néha ha csendesen jövök pár méterig megvárnak és akkor ugrik el. De messziről hallom csapkodja a nádat a vízre , tépi. :)

Legjobb kaja rá etetésnél vsz csíráztatott búza. Azt imádja. Arra kell vigyázni ne legyen nagy csíra mert akkor nem süllyed le. Csíráztatott búzával nem tudod túletetni egy diszperzites vödörrel beszórsz és van ott amur és eszik egyszer rááll amíg van kaja nem megy el onnan nyári dög kánikulában.

Úszóssal ilyen etetésen part mellett , a fárasztás az etetésen ment 10-20 percig , utána negyed óra fél óra megint viszi az úszót. :) Bolond egy hal.

Vagy ha nem akarod bonyolítani esténként nyáron mikor csendes a vízpart nádas mellett 1-2 szál nádat lehajtasz és hallani fogod tépi akkor ott a nád elé etetni 1-2 marok kukoricával és mehet a peca.

[ Szerkesztve ]

(#55652) Sungoo válasza horcsog (#55651) üzenetére


Sungoo
addikt

Ha lenne nekem állandó helyem, biztos tudnék fogni. De sajna csak napijegyes vendégpecás vagyok.

(#55653) horcsog válasza Sungoo (#55652) üzenetére


horcsog
tag

Nem szeretem az amurt mert ha pontyozok és etetek megjelenik és ha horogra akad amíg megfogom úgy szétveri a helyet minden normális hal világgá megy. :)

De ha fogni akarsz és olyan vízre mész amiben van jó amurállomány és nyáron éjszaka mész esetleg. Akkor ahol a nádas előtt van vízmélység legalább méter körüli víz , de nem baj ha mélyebb , ott jó esélyed lesz kis kaját beszórsz. Este sötétedés környékén ha csendes a vízpart kijönnek tépni a nádat. Tavaly pontyoztam egy helyen rendszeresen a parttól 20-30 méterre etettem a hínár elé csúzlival, a part végig nád minden alkalommal ott kajáltak. Este 9-10 között ahogy sötétedett már kezdték a nád lezabálását.

[ Szerkesztve ]

(#55654) tepenzed


tepenzed
őstag

Súlyos elvonási tüneteim vannak, a környéken bezártak a horgász tavak, de hétvégén amúgy sem mennék ennyi ember közé, nagyon felelőtlen dolog, hogy sok helyen azt látom, hogy egymás szájában ülnek, bográcsoznak, ülnek a tó büféknél.
Gondoltam akkor irány a Duna, viszont itt állok 3 light feeder bottal, method szerelékkel :D

Azon gondolkodtam, hogy ilyen cuccal szerintetek pl pilismaróti öbölben vagy visegrádi öbölben lehet próbálkozni vagy teljesen esélytelen a dolog a távolságok, kagylók, meder miatt?
Illetve van még bomb feeder szerelékem egy ultra light boton, gondolom az sem túl jó :D
Jegyet meg veszek az interneten, így emberrel sem kell érintkeznem.

[ Szerkesztve ]

(#55655) A Zéé válasza tepenzed (#55654) üzenetére


A Zéé
addikt

jó a light bot, csak ne methodozz, hanem próbálj keszegezni hosszú előkével. Methodot nekem nem hitték el a halak sem a sződligeti, sem az újpesti öbölben.
Bár a pilismaróti öbölben laknak pontyok is, egy bottal lehet, hogy érdemes lehet próbálni kicsit azt is.

Just a simple Lineman...

(#55656) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. A topic nyomására illetve ahogy itt olvastam rendeltem egy Tica FEEDER MENTOR 4000 es orsót mert nagyon megtetszett a MH 3,6 os feederemre, elég jónak tűnik specifikációja szerint is, két fékcsillag jár hozzá, dob ból nemtudom jár e plusz de azt hiszem 5k ért lehet rendelni hozzá tartalék dobot is. a 3,3 as Dart II re is rátudom majd tenni a 40 es feeder orsómat majd? :R Imádom azt a pálcát mert nagyon könnyű, én a zöld spiccével használom. Esetleg tudtok ajánlani hozzá egy fasza parabola akciós lágy de mégis erős botot? :) Azt olvastam hogy a 2 részesen ilyen szempontból jobb botok, van egy 60G os Maver Abyss X feederem is 3,6 os talonba eltéve annak már teljesen el is kopott a piros spicce, szállitási hossza miatt ritkán viszem de az nagyon lány bot. Szó szerint taknyol a közepétől majdnem olyan mint egy match bot. Ja és még valami. Lehet valamit azzal tenni hogy a feeder spicc apró gyűrűi ne törjék meg a zsinort? Annyira sarkitottan vannak a belseje kialakitva hogy amikor tekerem a cvájgot rendesen hallom ahogy vágja a damilt holott nem sérti meg csak olyan mintha megtekeredve tekerném

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#55657) Kelvin


Kelvin
őstag

Sziasztok! Rendelt már valaki a TOTAL FISHING TACKLE-től a forumon? Milyen cég hozta a csomagot? Az oldalukon nem találtam róla infót.

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#55658) galervin93 válasza A Zéé (#55655) üzenetére


galervin93
őstag

"Methodot nekem nem hitték el a halak sem"
:DD

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#55659) csƵ válasza Kelvin (#55657) üzenetére


csƵ
őstag

GLS

(#55660) sityupityu válasza tepenzed (#55654) üzenetére


sityupityu
veterán

A Visegrádi öbölnél nem szükségesek nagy dobások, oda érdemes lenne kinézni.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#55661) Zolabol


Zolabol
tag

sziasztok.

Végül is elvetettem a multi pergetést :)

Helyette tudnátok ajánlani egy pergető orsót? (természetesen nem multit :DDD )

Elsősorban csuka, süllő, balin horgászatára.
Típus/méret ~20-30e ft környékén valami best buy?

Illetve milyen jó minőségű fonott zsinórt tudtok ajánlani hozzá?

köszi

(#55662) BogyóBP válasza Zolabol (#55661) üzenetére


BogyóBP
addikt

ryobi ecusima pl. Ryobi nagyon jó orsókat gyárt. Egy pergetős haverom csak azokat használ. Daiwa is még jó.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#55663) @mriya@ válasza Zolabol (#55661) üzenetére


@mriya@
őstag

nekem egy ősrégi shimano twinpower van, nagyon sokat balinoztam vele a balcsin 40 grammos pilkerrel, 18-as fonottal. amit az az orsó kibírt.......... :R

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#55664) csababarca


csababarca
őstag

Voltam bevásárolni szereléket, de kifelejtettem a gumi ütköző golyót.
Szükséges az vagy a forgóclips megfogja a kosarat annyira amennyire kell?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#55665) BogyóBP válasza csababarca (#55664) üzenetére


BogyóBP
addikt

Method modszer? Vagy a hosszúelőkés feeder?

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#55666) Interceptor válasza BogyóBP (#55662) üzenetére


Interceptor
addikt

Addig amíg el nem kezd rágni, meg lötyögni. Daiwban nincs tapasztalatom, de sokan szidják, hogy hamar szétmennek, már többször lebeszéltek róla.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#55667) @mriya@ válasza csababarca (#55664) üzenetére


@mriya@
őstag

Apró gyöngyöd nincs valahol?

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#55668) csababarca válasza BogyóBP (#55665) üzenetére


csababarca
őstag

[link]

Ilyen.

Nincs semmim itthon ezért mentem el bevásárolni de a gumit elfelejtettem.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#55669) sityupityu válasza @mriya@ (#55663) üzenetére


sityupityu
veterán

Azok még orsók voltak :K

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#55670) horcsog


horcsog
tag

Még az amurról , Dunában is rengeteg van, busával együtt. De ha pályázol rá én úgy vettem észre ezekben a régi víztározókban amiket még a 60-70-80-as években töltöttek fel. Vagy dunai tiszai holtágakban amik horgászhasznosításban vannak régóta . Busával együtt amurt is nyomatták bele annak idején. Az öntöző csatornákban is. Akkorák vannak mint egy víziló. Ha van lehetőséged ilyen helyen horgászni , esetleg eltölteni pár napot és etetni az még jobb, szinte biztos találkozol vele. :)

Nagyon jó kaja rá még a tejeskukorica. Amikor azt tudod szedni az amúgy is amurra ideális időszak augusztus környéke, nyári nagy meleg. Ezzel se tudod túletetni a helyet. Régen mikor sokat horgásztam így, szedtem 20-30 csövet lefaragtam és a 2/3-át beetettem , a maradék 1/3 ráetetésnek. Minden békéshal imádja de ha megjön az amur elver mindent onnan. Ha tiszta a víz néha lehet látni bezavarosodik ha megjönnek, ha magasabb partról nézed, ilyen opálosabb lesz a víz úgy kavarnak ott ki tudja hány darab zabálnak fel mindent. :) Elvetemült egy jószág ez az amur ha a meleg víz letarol mindent. De elég annyi is megnézd van e vízben ránézel a nádra , ahol van ott ami a víz fölé hajlik megvan tépkedve a levele ami betört a vízbe arról lezabálta a leveleket. Ott nincs olyan nyáron a vízben elrohad a nádlevél annyi ideig megmarad 1 nap alatt eltűnik ha belóg a vízbe. Ha nem ilyen a hely akkor nincs amur. Imádja a nádat ez is az egyik dolog amiért nem hiányzik ide vsz.

[ Szerkesztve ]

(#55671) BogyóBP válasza csababarca (#55668) üzenetére


BogyóBP
addikt

Gumigyöngy elég alá. Ha az sincs akkor akármelyik ócskásnál kapsz szelepgumit az is jó. Levágsz egy kb 3-4mm hosszút és kész. Ha van olyan forgód aminek a szeme bele megy az aljába de a teste már nem tud átszaladni rajta akkor bele is húzhatod a forgót, ekkor a szerelék önakasztós lesz.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#55672) csababarca válasza BogyóBP (#55671) üzenetére


csababarca
őstag

Köszi a tippet!
Elugrok a horgászboltba holnap aztan veszek gumigyöngyöt, az a tuti.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#55673) BogyóBP válasza csababarca (#55672) üzenetére


BogyóBP
addikt

Én ezt használom: [link] filléres cucc és sokáig elég 2 ilyen doboz.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#55674) horcsog válasza csababarca (#55668) üzenetére


horcsog
tag

Gyöngy helyett rakhatsz pici gömbólmot és a kosár és a csúszó gömbólom közé szelepgumit. Mikor még nem volt divatban ez a gumigyöngy akkor mindig úgy szereltünk az előke felett 1 gramm környéki csúszóólom gömb vagy csepp szelepgumi pici darab és kosár. Szelepgumi azért kell mert a kosár ahogy ütődik az ólomhoz megsértheti a zsinórt , ez letompítja. De ha forgókapocs is van rajta akkor lehet elég lesz a szelepgumi is a kapocs és a kosár közé ha nem akarsz nagyon nagyokat dobálni.

(#55675) BogyóBP válasza horcsog (#55674) üzenetére


BogyóBP
addikt

Én is ezért írtam a szelep gumit. Mert az teljesen jó volt a célra. Igazából az átcsapodás ellen is véd hogy ne essen rá a kosár az alsó előkére.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#55676) dik


dik
őstag

Helló!

Lenne 2 kis kérdésem. az egyik a D. van egy carbon rakós száknyele 3,3 m nézegetem esetleg van valakinek tapasztalata róla? Mennyire stabil szerkezet ez? Vagy felejtős téma. Kellene valami 3 m merítő nyél ha esetleg valaki tudna jobb lehetőséget azt is szívesen veszem.
Nem tudom ezek hajlamosak-e maguktól esetleg szétcsúszni mikor épp nem kellene...
A másik esetleg valaki horgászik Gerjen környékén a Dunán? Érdekelne tud-e arra valami jól megközelíthető viszonylag nyugodt helyet?

Válaszokat javaslatokat előre is köszönöm!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#55677) csababarca válasza horcsog (#55674) üzenetére


csababarca
őstag

Ezt a szelepgumit hogy kell elképzelni?
Lehet teljes tévúton vagyok, de bicaj szelepre gondoltok?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#55678) BogyóBP válasza csababarca (#55677) üzenetére


BogyóBP
addikt

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#55679) horcsog válasza csababarca (#55677) üzenetére


horcsog
tag

igen, nagyon jó ütközőnek is 2 szer átfűzve a zsinór és meghúzva. Pl amurra ha már szóba került 10 grammos gömbólom alatta szelepgumi kétszer átfűzve meghúzva és egy méretesebb horog. Kész a cucc. Nagy súlyt nem tart etetőkosárral így önmagában nem ideális de ilyen kis ólommal beejteni teljesen jó. Pl amurra partszélen, vagy pontyra. Nincs plusz kötés az előkének nem gyengül a cucc még azzal is.

Ez és a befőttesgumi alapfelszerelés egy horgásznak. Vagy volt valamikor, most már újhullámos dolgok vannak . Nem lennék nyugodt ha a ládámban és a mellényem zsebében nem találnék befőttest és szelepgumidarabokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#55680) KunEmber


KunEmber
senior tag

Felmerült bennem, hogy esetleg nem túl hatékony az etetésem az RSD-n. Parti spiccbotozáshoz ugye még nem kell föld, lösz, agyag meg földesszúnyog, meg mittudomén. Etetőanyag+kukorica+csonti?

Hermanyi? Mit mondasz erre?

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#55681) Sungoo válasza horcsog (#55679) üzenetére


Sungoo
addikt

Eszembe jutott a gyerekkorom szelepgumiba gyufaszál ütköző. Tökéletes volt úszóhoz. :K

(#55682) hermanyi válasza KunEmber (#55680) üzenetére


hermanyi
őstag

Snecihez nem kell a lösz . Keszeghez nem árt ha van benne , fojtott csonti vagy pinki megint jó ha van benne . Szúnyogot max horogra de etetésnek felesleges .
De egyenlőre nagyobb halakra még ne számíts 5m es bottal , ahhoz még hideg a víz . Május közepe után viszont tuti lesznek jó pecáid szép halakkal .

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#55683) horcsog válasza BogyóBP (#55675) üzenetére


horcsog
tag

Te írtad pár napja valamilyen csatornán nem jön a hal és tippeket kértél?

Ha igen akartam mondani csak elfelejtettem ha tudsz menni minden nap érdemes lenne már etetni egy helyre. 2 hétig vagy meddig írtad rendszeresen voltál. Ha így tudsz menni darával naponta 3 kilót beetetsz egy fix helyre meg kell jöjjön rajta a ponty is vsz. Csali csonti , vagy puha kukorica ha keszegféléket is fognál.

Ha meg csak pontyra akkor etethetsz már főtt kukoricával is akár így áprilisban. Nem kell most még vödörszámra csak naponta fél kilót 1 kilót becsúzlizol és csali főtt kukorica , főleg ha este kint tudsz maradni kicsit sötétben is, de napközben is meg kellene jöjjön. Csak a helyválasztás a nagyon nem mindegy az ideális hely az lenne ilyen etetésre ahol ha sima ólommal minden dara nélkül csontival bedobsz azzal is fogdosod azért a keszegféléket. Rendszeresen etetsz vszínű megjön bárhol csak ha a hely is ideális mellette akkor sok. Legalábbis én ezt csinálnám ha minden nap tudnék horgászni egy ilyen csatornán és pontyot szeretnék most. A kukoricát én egy öreg kuktában szoktam megfőzni nem főzöm teljesen puhára mert akkor a keszegek is nagyon eszik. Még bonyolíthatod azzal amikor megfőzted berakod egy zárható vödörbe és öntesz rá valami jóféle aromát vagy aromaport szívja még magába egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#55684) galervin93 válasza KunEmber (#55680) üzenetére


galervin93
őstag

Hogyan etetsz most? Miért gondolod, hogy nem hatékony?

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#55685) KunEmber válasza hermanyi (#55682) üzenetére


KunEmber
senior tag

:R

Ervin: alapvetően gombóc gyúr és megy be. Semmi más. Aztán ugye látom, hogy angolmorzsa, szúnyog, ezernyi dolog. Nem akarok én nagy dolgot, csak keszeget.

Illetve egyelőre én ezt nem akarom vér-komolyan tolni, kevés cucc, sok napozás. Ezért akarom az optimális egyensúlyt megtalálni.

[ Szerkesztve ]

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#55686) horcsog válasza Sungoo (#55681) üzenetére


horcsog
tag

Befőttesgumit szoktam pontyozásnál úszóhoz. De a szelepgumi is elég sokféleképpen használható. Univerzális eszköz. :)

Kunember: helyválasztás jó akkor azért most így áprilisban vsz a bodorka, keszegfélék, kárász rá kell álljon egy sima darás etetésre, csali csonti és kész. Ponty is bejöhetne elvileg. De én nem ismerem az RSD-t milyen víz.

(#55687) hermanyi válasza horcsog (#55686) üzenetére


hermanyi
őstag

Darát itt el kell felejteni . max sneci elvétve kis bodri főleg spic bot távolságon . Heti szinten kb minimum 1 mázsa minőségi etetőanyag van beszórva a pályán és úgy 10-15 liter szúnyoglárva . Ezen a szakaszon 80% ban versenyzők pecáznak elég rendes szponzori háttérrel ,Így a bejutó kaja 90% is prémium minőség . A halak el is vannak kényeztetve rendesen .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#55688) horcsog válasza hermanyi (#55687) üzenetére


horcsog
tag

El vannak kényeztetve ott a halak. :) Dara alatt arra gondoltam valami ilyen olcsóbb gyári etetőanyag mit tudom én tímár mix 3 kilós akármi.

Mondjuk minden napos etetésre szerintem szuper ilyenkor a kukoricacsíra pellet begombócolva ha valaki tud termelőtől szerezni olcsó is. Pontyra főleg nagyon jó. Egy csatornán 3 kiló sima kukoricsacsíra pellett összegyúrva valamilyen aromával naponta 2 hétig nyerő és olcsó etető és minden hal rááll.

De én a saját mixeimre esküszöm, ami néha sima leforrázott kukoricadara. :) így úgy megbonyolítva ha nagyon megadom a módját. Nagyon szeretem még ezeket a különböző olajos mag pelleteket ha tudok szerezni termelőtől . Tökmag pl vagy lenmag. Folyóvízen az már nagy kényeztetés a halaknak. :) Persze szoktam én is bodorkára pl kendermagos finomszemcsés bonyolult kajákat csinálni. Nem mondom versenyen is elmenne de egy mezei egyesületi versenyen, vagy sör virsli verseny még akár .

[ Szerkesztve ]

(#55689) horcsog válasza KunEmber (#55685) üzenetére


horcsog
tag

Amivel egyszerűen fel tudsz tunningolni egy olcsó gyári darát az egy jó minőségű poraroma és pirított darált kender. Mondjuk van egy alap decathlonos bodorkás kajád hozzáraksz 1 kilóhoz még 20 deka pirított őrölt kendert és bőségesen sensas bodorkás poraromát nem azt mondom verseny bodorkás kajád lesz de sokat dob rajta. Élő anyaggal is kísérletezhetsz csonti az etetőbe, vagy ha kárászos a pálya akkor trágyagiliszta is nagyon fogós csalinak is etetőbe is.

De ha minden ideális a hely az idő 2 kiló ilyen alap gyári kaját beszórsz csali csonti egy szák halat kell fognod és hamar elfogy és kell ráetetni. :) Ha két versenyhorgász közé ülsz akkor bonyolultabb lesz a helyzet, vagy nagyon spéci a víz.

[ Szerkesztve ]

(#55690) Janusz001


Janusz001
őstag

Ez lenne a hosszú előkés feeder szerelék? Vagy van egyszerűbb?

[link]

Évekig methodoztam, de idén nagyon elmaradnak a kapások a holtágon, 1 bottal próbálkoznék ezzel a szerelékkel.
Persze az is lehet, hogy szimplán csak jóval kevesebb hal van már a vízben.

(#55691) jansky1 válasza Janusz001 (#55690) üzenetére


jansky1
senior tag

Sodort rész helyett egy egyszerű tört gubanc gátló cső is megteszi. Annál egyszerűbb nincs.

[ Szerkesztve ]

(#55692) Spoon16 válasza dik (#55676) üzenetére


Spoon16
tag

Nekem ilyen van :
[link]
én nagyon szeretem.
Egy cimbi vett döméset,szerintem nem tud 2x annyit,mint ez.

(#55693) A Zéé válasza jansky1 (#55691) üzenetére


A Zéé
addikt

de, ha elhagysz minden ilyent :)
Forgó végére egy nagy gumigyöngy ráhúzva, elé egy gumi ütköző a kötésre, aztán a forgó az etetőkosárnak és kész is.

Just a simple Lineman...

(#55694) diablo1984 válasza jansky1 (#55691) üzenetére


diablo1984
veterán

A sodort is tök egyszerű és nem igényel semmi egyebet csak a zsinórt!És érdekes, mióta én is a sodortat használom tényleg nem gubancolódtam, míg a csővel valahogy sűrűbben előfordult, hogy a hosszú előke valahogy rátekeredett....

(#55695) hermanyi válasza Janusz001 (#55690) üzenetére


hermanyi
őstag

Dovit bodorkás kajája nagyon jó. Ahhoz egy kevés sötét lösz fojtott csonti és aroma sem kell. Kisgyu összeraktam azt a kaját nagyon.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#55696) Janusz001 válasza hermanyi (#55695) üzenetére


Janusz001
őstag

Kajába én már nem bízok. Olyan 6 éve kezdtem el aktívan horgászni, azért is maradt meg, mert folyamatos élmény volt kiolvadástól-befagyásig a holtágon. Aztán szépen elmaradtak a nyári kapások, 2 éve már az ősz is gyalázat volt, idén meg már a tavasz is katasztrofális, még az apróbb se jön, keszeg, kárász és ezt nem csak én mondom a vizünkről. Szerintem az oka, hogy nincs benne elég hal. Sokan elviszik/vitték a méreten aluliakat, a napi kvótát meghaladták és sajnos tudomásom is van, hogy a 10+ pontyikák is a vágóasztalon végezték.
Ellenőrt nagy ritkán ha látok, szigorúbban kellene ezt venni/ellenőrizni.

(#55697) dik válasza Spoon16 (#55692) üzenetére


dik
őstag

Aha értem köszönöm! Akkor a lényeg teljes mértékben használható nem csúszik szét és egyebek!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#55698) Spoon16 válasza dik (#55697) üzenetére


Spoon16
tag

Tavaly elég sokat használtam, de sose jött szét. Idén a baráti körből ketten is vettek ilyet, szerintem ár/érték arányban verhetetlen. Nem zárom ki,hogy a Dömés erősebb vagy ilyesmi, de nekem ez is tökéletes.

(#55699) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Kérlek erősítsetek meg, hogy jól értelmezem-e a leírásokat, miszerint az állami engedély kiváltásához nem szükséges, hogy nálam legyen a horgászkártya, mindössze az a feltétel, hogy rendelkezzek ilyen okmánnyal. (nem találom sajnos, idővel biztos előkerül)

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#55700) saen válasza A_ScHuLcZ (#55699) üzenetére


saen
veterán

Számát tudnod kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.