Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55851) hermanyi válasza BogyóBP (#55849) üzenetére


hermanyi
őstag

Sok pontyot szedtem én ki ezzel az FXT vel . Voltak benne kisebbek nagyobbak . Az élmény amit nyújt leírhatatlan .

Steady : ez dobásnál nem remeg úgy mint az új Guru bot . :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#55852) BogyóBP válasza hermanyi (#55851) üzenetére


BogyóBP
addikt

Nekem valamiért a walter Dart II 3,30 as bot nagyon kézre állt. Azzal olyan pontosan tudtam dobni...Pedig csak egy kis okuma carbonite match baitfeeder 40 es orsó volt rajta. Nyilván nem kellett nagyot dobni max 15m. Vajon a nagyobb seria walter bot is van olyan jó? Állítólag azokat a daiwa gyártja a fickónak, mig a dart II-t még nem.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#55853) hermanyi válasza BogyóBP (#55852) üzenetére


hermanyi
őstag

sok sw botot nem a Daiwa gyárt .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#55854) BogyóBP válasza hermanyi (#55853) üzenetére


BogyóBP
addikt

Nos akkor ezt is megtudtam. Valami jó 3,30 ast vadászok, ami hasonlo mint a dart II. Ezt a Fox Matrix vagy mi márkát annyira nem tarton jónak, amikor néztem kézbe véve is egy nagy durungnak tűnt. Tudsz valami jobb féle 3,30 ast ajánlani ami nem a horror áron van?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#55855) hermanyi válasza BogyóBP (#55854) üzenetére


hermanyi
őstag

mi a nem horror ?

Jobb mint a Dart [link]

Csak ,hogy Jivan is boldog legyen :D

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#55856) A Zéé válasza BogyóBP (#55854) üzenetére


A Zéé
addikt

így nagy hirtelen legalább 4 féle 330-as finomabb bot lett megemlítve ma délután... :)
De akkor mégegyszer:
Supernova Light (én bedobom a Fine-t)
Bydöme Pro Method
Frenzee FXT
MAP Parabolix
Nagyon mást nem fogsz hallani. Lehet válogatni :K

Just a simple Lineman...

(#55857) BogyóBP válasza A Zéé (#55856) üzenetére


BogyóBP
addikt

Ez a frenzee FXT tetszik. Ha véget ér az ünnep rendelek is egyet belőle. Orsóbol mit javasolsz rá?

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#55858) vendingo válasza BogyóBP (#55857) üzenetére


vendingo
veterán

Írjál árat, mert megint drága ajánlásokat fogsz kapni.
Kezdem is: Shimano stella.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#55859) BogyóBP válasza vendingo (#55858) üzenetére


BogyóBP
addikt

Daiwa ninja match feeder? Bakker ebbe mi a fene ilyen drága? Gyémántkerekek vannak benne? Shimano Sahara?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#55860) galervin93 válasza A Zéé (#55856) üzenetére


galervin93
őstag

Bedobok én is egyet, SW World Champion II. ;] (Minap úgy láttam már csak egy-két darab van boltban, neten egyáltalán nincs is, valszeg kifutott, de gondolom jön majd valami új széria.)

Más: voltam késő délután, kicsit az estébe nyúlóan a Dunán. Mozgott a hal, ugrott, forgott, és evett is, 6-tól 8-ig gyakorlatilag folyamatosan jöttek a keszegek (lapos vagy bagoly, nem tudtam belőni, egy méret, 25 deka körül), és két kölyök márna is benézett. :) Maradtam még fél tízig, de a teljes sötét már nem adott halat.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#55861) Steady74 válasza galervin93 (#55860) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Tween kolléga is azzal a bottal nyomatta fórumpecán. Neki is nagyon tetszett.

Hamár tween: [link] dejó is volt!

[ Szerkesztve ]

(#55862) cool13


cool13
őstag

Esetleg Leeda nem lenne jó BogyóBP nak?

(#55863) Steady74 válasza cool13 (#55862) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Jó ajánlás, jó márka, kedvező árral! Akinek van tapasztalata vele, írjon.
[link]

(#55864) hermanyi válasza Steady74 (#55863) üzenetére


hermanyi
őstag

Match bot volt a kezemben . Iszonyat könnyű ,tetszetős akció . De féltem ,hogy az ólom neki koppan akkor ki is lyukad .

szerk :
Pupos tavon a Frenzee azé dolgozott rendesen a végén . Szépen kiért mindenki a kocsihoz és nagyjából be is pakolt mire merítettem :D

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#55865) anytime válasza Steady74 (#55838) üzenetére


anytime
őstag

Szia!
nagyon szépen köszönöm az összefoglalód. Végül is írásom után, tegnap még sikerült 1 darab 1,20-as pontyot fogni ~ 20 méterről, fűzött kukoricával :).

Szeretném megkérdezni, hátha Te vagy valaki ismeri a Préri horgásztavat, akkor kérhetnék egy kis véleményt?

A holnapi napon a lányomat szeretném elvinni horgászni egy olyan helyre, ahol "biztos" élmény várhatja. Olvastam, hogy van egy kárászos tavuk, amit úszós készséggel lehet meghorgászni. Mi a vélemény róla?

Köszi,
A

(#55866) anytime


anytime
őstag

Esetleg kérhetek egy ajánlást a részetekről, hová érdemes elmenni innen Budapest IV. kerülettől 30 - 50 km-es körzetben, ha ismertek halban gazdag, telepített tavat?

(#55867) BlackmMmDog válasza cool13 (#55862) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

GT van de nagyon szeretem és ajánlom.

de ez is beraknám ide [Delphin Opium Feeder Bot V2 Cork 330Cm/80G]

(#55868) csababarca


csababarca
őstag

Jövőhéten beruháznék egy új botra, kaptam itt már ajánlást, két botra, de nem tudom eldönteni melyik legyen. (a vanity felé hajlok)

[link]

[link]

50g-os method kosaram van, gondolom megtöltve 70g-nál nem lesz több. vagy rosszul gondolom?

orsóra ezt az ajánlást kaptam:

[link]

van esetleg valami más is ilyen árban, vagy ez jó lesz?

(ugye holtág horgászat, de tavakra is mennék, erre kéne bot.)

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#55869) A Zéé válasza anytime (#55866) üzenetére


A Zéé
addikt

Törökbálinti Horgászpark. Nem ideális úszós pálya, inkább feederes, de olyan, hogy fogás nélkül gyere el, kb. kizárt. Elég nagy a halsűrűség, rendezett a part, épp ezért elég sokan szoktak lenni. Napijegy most 2500 pénz.

(#55857) BogyóBP
Valami 4000-es elsőfékes.
Okuma CB40, MAP Carptek 4000 ACS, vagy MAP Dual 4500, meg vmelyik Spro jött elő a napokban.

Just a simple Lineman...

(#55870) Grillo válasza Steady74 (#55861) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja, púpostó fasza volt. Jó a vörösszárnyú állománya is. :DDD

(#55871) Steady74 válasza csababarca (#55868) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Bottal maradj a Vanity-nál, de inkább M vagy MH legyen, a H túl merer (olyanom van etetőbotnak használom csak), orsóból inkább Döme, jobb minőség kissé magasabb áron. [link]

anytime: Ezersziget horgásztó, Tereskei horgásztó, Nőtincsi víztározó, Érsekvadkerti víztározó, Kána horgásztó, az RSD budapesti szakasza, Kisváci horgásztó, Veresegyházi Haldorádó horgásztó, Cser-tó, Vadkan horgásztó, Nagyrédei horgásztó, Barina horgásztó, Sinkár horgásztó (Mester mesterműve [link] ), Őrbottyáni horgásztó, Pontyfészek horgásztó, Kisbleró horgásztó, Peremvárosi horgásztó, Naplás tó, Ordas tavak, Jakabka horgásztó Majosháza és Dunaharaszti környékén vagy 15 tó van. Hirtelen ennyi.
Préri eléggé szar lett az utóbbi időben, sok kis pontyot telepítettek az egyes tóba, a régi vonzereje elszállt már.

Nabzmeg, ide lehet szervezni a fórumpecát! [link]

Grat a pontyodhoz!

[ Szerkesztve ]

(#55872) csababarca válasza Steady74 (#55871) üzenetére


csababarca
őstag

https://www.walterland.net/nevis_vanity_carp_feeder_360_mh_40-100g_52013

mh-sat találtam ebben a méretben.

köszi az orsó tippet!.

[ Szerkesztve ]

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#55873) Steady74 válasza csababarca (#55872) üzenetére


Steady74
Topikgazda

a 3m-esből van medium, a 3,6ból csak az MH, ha nem akadós terepen horgászol, teljesen jó. Csak, hogy lásd, egy példa miért a lágy botokat mondjuk itt többen:
[link] ezzel a light, vagy maximum medium bottal, 0,20-as zsinórral, 0,17-es előkével nagyjából 5 perc alatt szákban volt az alábbi ponty. Nem mértem, jó vastag volt, 7-8 kg közé saccoltam.

(#55874) csababarca válasza Steady74 (#55873) üzenetére


csababarca
őstag

Köszi.
3,6-os méretben gondolkozom, bár lehet elég a 3 méteres is igazából.
na még kigondolom.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#55875) Sungoo válasza csababarca (#55872) üzenetére


Sungoo
addikt

Nekem az egyik ez a bot. Karcsú, gerinces, én szeretem.

(#55876) vendingo


vendingo
veterán

Fene se érti a számozásokat. Gyártónként full eltérő. Valakinél a 60g Mh, valamelyiknél 100g az MH, valahol a 100g már H, valahol az 50g M, másiknál meg L.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#55877) Steady74 válasza csababarca (#55874) üzenetére


Steady74
Topikgazda

3m es bottal 40, 3m3as bottal 50-55m-ig kevésbé jó dobótechnikával el tudsz dobni. Ez is segitség lehet a választásban, nekem a 3 és a 3.3as botok allnak kézre.

(#55878) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Üdv.

Erről a 2 székről mi a vélemény?

[link] és [link]

Gergő

(#55879) csababarca válasza Steady74 (#55877) üzenetére


csababarca
őstag

[link]

[link]

most találtam kecskeméten (közel is van) 3,3 vagy 3,6os méretben mh-t,

lehet hogy a 3.3-as lenne az aranyközépút.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#55880) saen


saen
veterán

Akik a Nevis Vanity-t nézegetik, szerintem érdemes megnézni a Nevis két újabb botszériáját is. Folyóvízre a Barbel River Feeder sorozat, állóvízre pontyozni meg a Method Carp feeder szériát. Ez egy picit drágább, mint a Vanity, de szerintem jobb is. A folyóvizi változatból én tavasszal megvettem, nekem jobban bejön, mint a Vanity széria hasonló botja. Mivel ezek újabb szériák, még kevésbé vannak bennt a köztudatban.

(#55881) Steady74 válasza csababarca (#55879) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Én a 3.3ast választanám így látatlanban.

Saen: walterben 3 félét látok csak, elképzelhető, hogy csak ennyi lenne?

Gergo: állítható legyen a lába, a többi szerintem egyéni izlés kérdése.

(#55882) BogyóBP válasza Steady74 (#55881) üzenetére


BogyóBP
addikt

Igen úgy tűnik, én is csak 3 at láttam..

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#55883) KunEmber


KunEmber
senior tag

Skacok, kicsit amatőr kérdés... De! Ti hogy rakjátok fel úszós szerelékre a sötétólmokat?

Nekem egy SwissTool fogóm van, azzal csippentem fel, de egyrészt nem egyenletes (tehát a zsinór nagyon az ólom szélén van, vagy épp teljesen a vágatban) így elég hülyén néz ki, hogy nincs egy vonalban, másrészt meg a pici ólmokat kb lehetetlen felhelyeznem. Harmadrészt, és ez is fontos indok, van amit jobban rányomok és nem tudom állítani a zsinóron, van amelyik meg szinte magától leesik. Hermanyi kollégánál láttam valami leszedőt, azon van valami összenyomó rész is? Vagy...?

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#55884) saen válasza Steady74 (#55881) üzenetére


saen
veterán

8 vagy 9 féle van, fishingtime-on fennt az egész kínálat.

(#55885) vendingo válasza KunEmber (#55883) üzenetére


vendingo
veterán

Foggal. Lehet mással is? :D

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#55886) A Zéé válasza vendingo (#55885) üzenetére


A Zéé
addikt

én sem ismerek más módszert :D

Just a simple Lineman...

(#55887) hermanyi válasza KunEmber (#55883) üzenetére


hermanyi
őstag

Én [ezt] a fajtát használom . És [itt] van hozá alkalmatosság is

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#55888) Steady74 válasza KunEmber (#55883) üzenetére


Steady74
Topikgazda

[link]

[link] ezt nézd meg feltétlen!

(#55889) KunEmber válasza vendingo (#55885) üzenetére


KunEmber
senior tag

Jézusom. Fogorvosom levágja a fejem egy életlen szikével, ha ezt felvetem neki.

@többiek: köszönöm a gyors választ, nézem.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#55890) @mriya@ válasza anytime (#55866) üzenetére


@mriya@
őstag

Veresegyház-Ivacsi "Haldorádó".
A Prérire online kell jegyet foglalni jelenleg!

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#55891) @mriya@ válasza Steady74 (#55871) üzenetére


@mriya@
őstag

Ordas zárva, Őrbottyán sokszor betli.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#55892) Steady74 válasza @mriya@ (#55891) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Ordas igen, mostanra kiesett, Őrbottyánt nem ismerem ilyen szinten, de jó az infó, köszi.

Anytime: én is újpesti vagyok, nekem is sokáig kérdés volt merre legyen a peca.

(#55893) @mriya@ válasza Steady74 (#55892) üzenetére


@mriya@
őstag

Én kizárólag Őrbottyánban horgászom, már valamennyire ismerem a tavat.
Bár én a "bedobok, oszt majd lesz valami" típusú öreg fenekezős vagyok.
A tóban sok az 5 kiló feletti ponty-amúr, keszeg is van rendesen.
De háromszor akkora víz, mint a Haldorádó Ivacson.

Nőtincs a nagy kiszáradás előtt volt híres a kárász állományáról, most nem tudom, milyen.
Nógrádban sok csodálatos víz van, de azok már 50+ kilométerre vannak Újpesttől.
Háziréti, Határréti tározók esetleg?

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#55894) szab13


szab13
aktív tag

Sziasztok!

Ezersziget Nógrádban milyen mostanság?
Köszönöm

(#55895) Interceptor válasza Steady74 (#55892) üzenetére


Interceptor
addikt

Ti az Újpesti Öböl nevezetű helyet kerülitek mint békés halas horgászok? :D Amúgy én nem látom soha, hogy ott fognának is halat, hallani hallom csak, pedig baromi sokan vannak, főleg mostanában...

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#55896) A Zéé válasza Interceptor (#55895) üzenetére


A Zéé
addikt

én 2x próbáltam ott, gében kívül mást nem sikerült. Bár akkoriban nem volt még ennyire kifinomult a békéshalas pecám, az volt az az időszak, amikor kötöttem valamilyen előkét valamilyen horogra, aztán nem értettem miért nem fogok semmit sem... :)
Betonfal előtt láttam már csónakból úszózókat, ők húzták szépen a keszegeket.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#55897) yanna válasza KunEmber (#55889) üzenetére


yanna
őstag

Ólom is lehet gagyi.

(#55898) @mriya@ válasza Interceptor (#55895) üzenetére


@mriya@
őstag

sajnos a parton nagyon keves a jo hely. egy ismerosom ott lakott a parton, na o aztan rengeteg halat fogott. csonakbol lehet leginkabb meghorgaszni a jobb helyeket.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#55899) Steady74 válasza Interceptor (#55895) üzenetére


Steady74
Topikgazda

[link] én igen, mások nem.

(#55900) anytime válasza Steady74 (#55892) üzenetére


anytime
őstag

Sziasztok!

Köszönöm nektek a válaszokat: Steady74, A Zéé, @mriya@, remélem nem hagytam ki senkit!

Igen, valamikori közelsége miatt az Ordas volt a kedvenc (igen, most valóban zárva), pláne amióta a lányunk is megvan. Igaz a tavat már ismerem a 2000-es évek eleje óta, jó magam sem húszéves vagyok .... :)

Nagyon köszönöm, elmentettem a tavak neveit.

A Prérit néztem és valóban, látom, most az online foglalás megy.

Steady: Újpestiként most mit favorizálsz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.