Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55551) galervin93 válasza hermanyi (#55550) üzenetére


galervin93
őstag

Plusz mélyebb vízben előfordul, hogy nem fenéken esznek, akkor nem is feltétlenül a halak étvágya miatt kell sűrűn dobálni, hanem hogy egyáltalán jusson be kaja, képezzen kis felhőt a fenék felett, ahol a halak tartózkodnak.
Ugyanez vízközti feederes keszegezésnél meg már kötelező, könnyen oldódó kaja kicsit szárazra keverve, esetleg földes szúnyog 1-2 percenként dobálva, hogy folyamatosan felhőzzön.
Ezek a tavaszi melegedő (meg majd az őszi hűlő) vizek csalafintaságokra késztetik az embert. :))

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#55552) Spoon16


Spoon16
tag

Így van, én szeretem is ezeket az "agyalósabb" pecákat. Főleg,ha még megspékeli az ember az egészet egy folyóvízzel, akár mélyebb folyóvízzel, akkor aztán igazán mókás a dolog :D
Bár én szeretem a hangulatát a nyári "bedobom a fűzött kukoricát, aztán majd jön a ponty,addig meg bóbiskolok a székben" pecáknak is :D

(#55553) gban


gban
Közösségépítő

Fűzvölgyin sajnos még mindig teljesen algás a fenék, csak úszózni lehetett.
Arra viszont gilisztára szépen jöttek a keszegek, etetés nélkül is.
Elmúlhatna már ez a zöld trutyi :O

Postázást nem vállalok.

(#55554) Sungoo


Sungoo
addikt

Valaki ismerős a dabasi Malév tavon? Az ünnep alatt megnézném, ha a kormány nem húzza be a kéziféket.

(#55555) Jofi81


Jofi81
őstag

Horgászat közben magamnál kell tartanom a horgászkártyám, vagy elég az állami jegy, a fogási napló és a területi jegy?

(#55556) yanna válasza Jofi81 (#55555) üzenetére


yanna
őstag

Nem mindegy, hogy fél gr-mal több papír van nálad? :)

(#55557) @mriya@ válasza Jofi81 (#55555) üzenetére


@mriya@
őstag

sőt, még a személyid és a lakcímkártyád is jó ha nálad van. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#55558) Sungoo válasza Jofi81 (#55555) üzenetére


Sungoo
addikt

Nekem a hétvégén azzal nyitott az ellenőr.

(#55559) KunEmber válasza Jofi81 (#55555) üzenetére


KunEmber
senior tag

Hivatalosan nem kell. "A jogszerű halfogási tevékenység végzéséhez a horgász köteles magánál tartani a nyilvántartott halgazdálkodási vízterületen folytatott horgászat esetén az állami horgászjegyet vagy a turista állami horgászjegyet, a területi jegyet és a horgász fogási naplót, nem nyilvántartott halgazdálkodási vízterületen az állami horgászjegyet és a fogási naplót vagy a turista állami horgászjegyet és a fogási naplót." + "A halfogásra jogosító okmányokat a halfogásra irányuló tevékenység végzése közben a
jogosult köteles magánál tartani, amelyek csak a személyazonosság igazolására szolgáló
arcképes igazolvány birtokában jogosítják az okmányok birtokosát a halfogásra."

[ Szerkesztve ]

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#55560) KunEmber válasza @mriya@ (#55557) üzenetére


KunEmber
senior tag

Mondjuk attól, mert a törvényben nincs nevesítve, én sem szórakoznék és magamnál tartom. Jobb a békesség, nem kell mindig mindenért perre menni :)

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#55561) gban válasza Jofi81 (#55555) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem tudom egy év múlva megtalálnám-e ha külön tárolnám :U

Postázást nem vállalok.

(#55562) Sungoo


Sungoo
addikt

Hogy kell a horgaszjegy.hu-n regisztrálni? Nekem “a regisztráció nem sikerült” üzenetet dob. Mondjuk az online napijegy tényleg gyerekcipőben jár, nem sok lehetőség van.

(#55563) jansky1


jansky1
senior tag

Tudom, hogy vannak ryobi használók itt. Szabó Ádám fb oldalán láttam rá jó akciót.
Li [link] nk

(#55564) Jofi81 válasza yanna (#55556) üzenetére


Jofi81
őstag

Nekem mindegy lenne, magamnál tartanám. Viszont a horgászegyesületem távol van, édesanyám váltotta ki az állami jegyemet. Ma hívott, hogy postára adta, de csak azt, mert a kék könyvre azt mondta az ember, hogy rakja múzeumba. Persze abban volt a kártyám is.

(#55565) joe979 válasza jansky1 (#55563) üzenetére


joe979
aktív tag

Nekem nem rémlik, ami nem MAP az szar :))

Szissz

(#55566) Steady74 válasza joe979 (#55565) üzenetére


Steady74
Topikgazda

;] :DD

(#55567) sityupityu válasza joe979 (#55565) üzenetére


sityupityu
veterán

:DD :DDD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#55568) vendingo válasza joe979 (#55565) üzenetére


vendingo
veterán

Mindig van új a MAP alatt :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#55569) sityupityu válasza jansky1 (#55563) üzenetére


sityupityu
veterán

Szerintem ez jó ár.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#55570) yanna válasza Jofi81 (#55564) üzenetére


yanna
őstag

Hm... Én Kérnék róla fotót, amíg nem lesz nálam fizikailag. Biztos ami biztos alapon.

(#55571) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Ez milyen fajta babahal? [kép]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#55572) diablo1984 válasza BogyóBP (#55571) üzenetére


diablo1984
veterán

Szerintem így félig alsó nézetből nézve ez jászkeszeg lenne. De akár leánykoncér is lehet, a szája állásából látszana leginkább, de ebből a képből az annyira nem egyértelmű.

mod: Jászkeszeg lesz, az újabb képből egyértelmű!

[ Szerkesztve ]

(#55573) BogyóBP válasza BogyóBP (#55571) üzenetére


BogyóBP
addikt

[kép] [kép]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#55574) BogyóBP válasza diablo1984 (#55572) üzenetére


BogyóBP
addikt

Rendkívül széles lapos feje volt felülről nézve a szája pedig széles és nagy volt hasonló mint egy amurnak de ugyanakkor pedig úgy néz ki ez a hal mint egy domolyko..en kis Amur ra gondoltam de nemtudom ez a kis hal konkrétan mi lehetett feederre jött lebegő Pelletre. A hat úszó tokre olyan volt mint egy Balin nak úgyhogy ezt se zártam ki :F bármilyen kishal is volt ez gyorsan ment vissza a vízbe hadd növekedjen :)

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#55575) A Zéé válasza BogyóBP (#55571) üzenetére


A Zéé
addikt

fejes domolykó. 100% Nem olyan pici, bár nem is az a csúnya nagy.
Jásznak, meg a leánykoncérnak is magasabb a háta.

Just a simple Lineman...

(#55576) BogyóBP válasza A Zéé (#55575) üzenetére


BogyóBP
addikt

De vicci en úgy tudtam az folyami hal :)

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#55577) diablo1984 válasza BogyóBP (#55574) üzenetére


diablo1984
veterán

nézd meg a Döme Gabi írását, ott vannak közte képek a jászról, éppolyan bús szájtartásúak mint a tiédnek! Az amúrnak kicsi korában sem narancsos az úszója.

(#55578) A Zéé válasza BogyóBP (#55576) üzenetére


A Zéé
addikt

Kána tó?
Oda néha szoktak járni legyezni is, pont miattuk. De a Balatonban is előfordulnak, leúsznak a patakokból, csatornákból.
Piros hasi úszók, szürke farok és hátúszó, az csak domi.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#55579) saen válasza A Zéé (#55575) üzenetére


saen
veterán

Igen, ez egy domolykó.

(#55580) KunEmber válasza Sungoo (#55562) üzenetére


KunEmber
senior tag

Írj az ügyfélszolgálatnak, egy napon belül válaszolnak.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#55581) BogyóBP válasza A Zéé (#55578) üzenetére


BogyóBP
addikt

Igen a kana to volt :) fogtam ma pontyot is meg lapatdevereket is a haverral ma adott a víz rendesen halat jo nap volt de par éve amikor a víz meg feljebb volt akkor volt nap amikor 12-15 pontyot is behuztam feederrel. Bár sose volt nagyobb mint 3 kiló nekem ez a to meg nem adott extra nagy halat (5+) sajnos, egy 8 kilós amurt sikerült meg egy ejszakai pecanal itt akasztanom amit a spanom csevelt ki az egesz uszos felszerelést szétverte az úszóval együtt úgyhogy szerelhettem újra.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#55582) sityupityu válasza A Zéé (#55575) üzenetére


sityupityu
veterán

Így van, ez egy domi.
diablo1984 Gyerünk újra vizsgázni... :DDD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#55583) sityupityu válasza BogyóBP (#55574) üzenetére


sityupityu
veterán

"Rendkívül széles lapos feje volt felülről nézve a szája pedig széles és nagy volt hasonló mint egy amurnak de ugyanakkor pedig úgy néz ki ez a hal mint egy domolyko."

Tényleg hasonlítanak egy bizonyos mérten belül... Régen, még a haldoradó fórumán is napirenden volt ez a téma, hogy a régebben bejegyzésre kerülő és nem is hitelesített 6-7 kilós domolykó rekordok is esélyesek lehetnek arra, hogy valójában amurok voltak. :K :DDD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#55584) twine válasza BogyóBP (#55571) üzenetére


twine
addikt

[link] ;)

Nekem mondjuk kapitalis domikban sajnos nincs gyakorlatom, mert ilyen és ehhez hasonló méretűek jönnek a "nagyobbak" közül a környékemen,

de....
Azért szvsz. Az "öregeink" akik az amurt és a domolykokat összekeverik, csúnyán elszegyelhetik magukat :U
Őszintén bevallom nem hiszem ,hogy én lennék a kvíz bajnok ha halismeretrol lenne szó, de valahogy nekem az amur meg a Domi annyira különböző, mint a ponty meg a dévér....
De persze lehet csak azért mert nekem az amur volt gyerek korom "álom hala" a "nagy vágyott torpedók",,amit nem is nagyon sikerült fognom...
Ezért aztán bevésődött vágyam tárgya mikor láttam ha fogott valaki,hogyan is néz ki egy amur...
(Már akkor is inkább támolygoztam, meg korforgokkal dobáltam a horgász időm nagyobb részét...mer'az nem volt olyan uncsi :DDD :B )

[ Szerkesztve ]

(#55585) BogyóBP válasza twine (#55584) üzenetére


BogyóBP
addikt

Eddig csak egyszer sikerült ekkorát fogni a Kána tón. De legalább tudom hogy néz ki ez a fajta hal előtte sose láttam még :) Csak ismertem a kinézetét. (8 kilós volt)

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#55586) diablo1984 válasza sityupityu (#55582) üzenetére


diablo1984
veterán

Már több mint 20 éve volt és erre nem igazám divat a domi, vagyis ahol én horgászok biztosan. Igaz még élőben márnát, tokot sem láttam, de ilyen kelet, erre nem nagyon divat, Tiszán és a Bodrogon jászt fogtam annó, mikor 15-20éve voltam arra.
Nézd el nekem, hogy a jászt és a domit összekevertem, még mindig jobb, mintha a törpeharcsát írtam volna! :))

(#55587) twine válasza BogyóBP (#55585) üzenetére


twine
addikt

Szép fogás, :Rgratulálok hozzá....

(#55588) galervin93


galervin93
őstag

Kártya témához: nem szükséges magadnál tartani (legfeljebb azt mondod, hogy még nem érkezett meg). Indok: élő regisztráció (=kártya) nélkül nem kaphatnál állami jegyet. Azaz ha van államid (ami nálad van mindig!), akkor kell hogy legyen kártyád is (hogy az most fizikai valójában nálad van-e vagy sem, nem számít).
(De én azt mondom, ha már van kártya legyen nálunk, nem kér enni.)

Vagy máshonnan nézve, ami szükséges a horgászathoz:
- állami jegy
- fogási napló
...ez a fentebbi kettő egyben van, egy füzetben
- az adott vízre érvényes területi jegy (napi, heti, éves stb.)
És ahogy fentebb írtam, állami jegy csak élő regisztráció (=kártya) esetén váltható.
Ha ebbe beleköt valaki, akkor vagy el kell küldeni melegebb éghajlatra, vagy rendőrt hívsz, hogy jogtalanul b*szogat egy ellenőrzésre jogosult közeg. Ettől vagy még nagyobb vehemenciával támad, vagy lenyugszik, de mivel az igazság nálad van, úgyis te nyertél. :DDD De kötve hiszem, hogy eddig fajulna egy ügy, kár is róla beszélni.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#55589) @mriya@ válasza galervin93 (#55588) üzenetére


@mriya@
őstag

Ha rendőrt hívna emiatt, jó ha van nála valamilyen fényképes irat (személyi, jogosítvány, útlevél). :Y

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#55590) saen válasza @mriya@ (#55589) üzenetére


saen
veterán

Az egyébként is kell...

(#55591) Jofi81 válasza galervin93 (#55588) üzenetére


Jofi81
őstag

Köszi, akkor megnyugodtam addig is, amíg nem ér ide.

@mriya@: Igazolvány mindig van nálam.

(#55592) @mriya@ válasza saen (#55590) üzenetére


@mriya@
őstag

Sokan nem így gondolják. :(

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#55593) @mriya@ válasza galervin93 (#55588) üzenetére


@mriya@
őstag

Én a régi horgászigazolvány tokjába raktam a horgászkártyát, az állami horgászjegyet, és a területi engedélyt.
Így minden egy helyen van, problémám még sosem volt ebből. :N

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#55594) BogyóBP válasza BogyóBP (#55585) üzenetére


BogyóBP
addikt

Még a tegnapi poszt margójára pár gondolat:

Alig bírtam kimeríteni ezt az amúrt, nem fért bele a szákba sehogy sem, a farka kilogott amikor szákoltam, pedig láthatóan az a manta merítő nem éppen a kicsi karimások közt van. Amúgy vicces volt mert viszonylag elég hamar megadta magát, a móka a partra kerülés után kezdődött. Először is a horog kivétet követően egy jó nagyot ráharapott az ujjamra ami nem volt kellemes, sose gondoltam volna hogy ekkorát tud szoritani. A második kör az volt amikor adott de szó szerint tényleg egy pofont a farkával. Na itt már azért annyira röhögtem hogy sajnos kiugrott a kezemből a hal egyenesen az apró murvára ezért is ilyen apró köves a hal szája körül..Gyorsan lemostam megnéztem hogy nem ütötte e meg magát (szerencsére alig 15cm re volt a földtől ekkor), lefertőtlenitettem az horog ütötte sebet és a nádba való mászkálás okozta sebeit is és septiben ment vissza eredeti élőhelyére. :) Sajnos amióta alacsony a víz a tavon nem találkozom vele, pedig nincs szebb látvány amikor látni hogy húzza lefele a belógó nádszálat. Amúgy meg furcsa kinézetű hal ez a fűponty felülről inkább olyan mint egy tengeralattjáró mert semmiképpen sem mondhatni laposnak mint egy ponty pl :D A feje viszont haláli, na az tényleg az és hatalmas szája van 3 ujjam is simán belefért egymás mellett. Nagy élmény volt.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#55595) Jofi81 válasza @mriya@ (#55593) üzenetére


Jofi81
őstag

Eddig én is pont így csináltam, csak jelenleg nem tudom ezt megtenni.

(#55596) twine válasza BogyóBP (#55594) üzenetére


twine
addikt

Egyetértünk... Csodás halak...
Említettem itt már, hogy én gyermek korom nagy részét a sződligeti tavakon töltöttem...( kiskolyokkent engedély nélkül, de a halőrök "kedvezményezettjeként", mégis bohockodhattam,,, később gyermek, majd ifjúsági jeggyel,,, aztán persze felnőttként engedéllyel) Akkor még egy kezelésben volt az egész az Alagi Tangazdaság kezében...
Itt volt tag az egész családunk...
Gyönyörű vadregényes tórendszer volt ez valamikor...
Na itt láttam rengeteget hatalmas "tengeralattjárót"... Ahogy törték a nádat derékba, hogy aztan az általad említett módon rángassák... De láttam ugyanezt hatalmas vízbe dőlt faagaknal is... Szinte az egész mozgott, ahogy az amurok rángatták, csemegézték a leveleket...
Vagy amikor a víz tetején láttuk nyáron napozni a "méteres" dögöket....
Apám fogott belőlük, innen azért tudom, nagyjából milyen a sportélmény általaban...
Volt hogy úgy tekerte ki, hogy azt mondta nincs meg, majd a partnál kiderült, mégis ott van.... És itt indult a meló vele,,, többször vissza a tó közepéig szinte....
Rengeteg élményt éltem meg mind látványban, érzésben és fizikailag is azokon a tavakon....
A családban a tiszán a mai napig bérelnek rokonok halaszatra folyam szakaszokat...(a dedszuleim konkrétan halászok voltak) Ott is gyűjtöttem elég sok élményt...(kézzel készítik a varsát ma is a családban)
De valahogy Sződliget után én mindig "tavi horgásznak" vallottam magam...
Egy-két éve, hogy sikerült a pergetés által mégis megkedvelni az öreg hölgyet,,,a Dunát....
Az amurozas szerintem már végleg kimarad... :U
Hacsak nem megélem a nyugdíjas kort, és akkor már tkm-nek lesz kedve a parton koszalva dobalni a wobit...
Akkor valszeg kellemesen a székben ülve visszatérek a békés halakhoz :B :D

[ Szerkesztve ]

(#55597) Sungoo válasza twine (#55596) üzenetére


Sungoo
addikt

Fiatalkorom legnagyobb amúr élménye talán 40 centi volt. Azóta sem fogtam, de mióta visszaültem a botok mögé, az egyik legnagyobb vágyam. Sajnos nem sikerült fognom még belőle, de nem adom fel. Lehetőleg olyan vizeket próbálok látogatni, ahol előfordul. Remélem nyáron én is összeakadok egyel. :)

(#55598) BogyóBP válasza twine (#55596) üzenetére


BogyóBP
addikt

Megértelek igen. Én a pergetéssel vagyok úgy hogy sose tudott magához kapcsolni. Mártogatni tapogatni szoktam de már nagyon rég nem horgásztam ezzel a modszerrel tekintettel arra hogy a jelenlegi felszerelésem a finomszerelékes modszerekhez lett igazítva, feeder és match, bár utóbbi bot állitólag remek tapogató és mártogató horgászathoz is. A lényeg hogy igen a kánán is lehetett látni ahogy a viz felszinén egybe tömörödve napoztak a halak vagy csak szimplán pipáltak, de olyankor sose lehetett fogni, egyszerüen nem ettek. Tegnap mondjuk pecáztam 5mm es pellettel és füstölgő wafflett el is, az utóbbi nagyon tetszett nekik, de az előbbi is. Rájöttünk hogy a pirost és a sárgát részesítik a halak előnyben mig a zöldhöz kb hozzá se nyúlt semmi sem, így a feketét nem is probáltuk. A cirádás szines 10mm-es csalira meg csak egy babakárász érdeklődött minden más hal nagyivben leszarta. Nagyon szerettem volna amúrt fogni bár most csak laposhalas(halibut) és mézes kajával mentünk ki tekintettel hogy még nagyon hideg a víz, nemtudom mivel kéne probálni hogy a rakétahalat is horogra csaljam. Ánizst tudom nagyon szereti. Bár csak methodoztunk és rá kellett jönnöm hogy igencsak sokat számított ott is hogy nem monofil hanem fonott volt e horogelőke, de lehet hogy hosszú előkés módszerrel is megkellett volna probálni vagy az jobb ötlet lenne?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#55599) vendingo válasza Sungoo (#55597) üzenetére


vendingo
veterán

20+ éve horgászok, még soha nem fogtam, pedig amuros vizekre járok.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#55600) Sungoo válasza vendingo (#55599) üzenetére


Sungoo
addikt

Ettől félek én is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.