Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54051) joe979 válasza dik (#54050) üzenetére


joe979
aktív tag

(#54049) gban : nagyon péntek van feléd :)

A tornado sajtos az jó lehet nyári döglött vízen, de amit veszek talán max. a fekete zsinórja lesz ....

Szissz

(#54052) gban válasza dik (#54050) üzenetére


gban
Közösségépítő

Erre ráéreztél, valakivel lebeszéltem valamit szombatra, mondom, akkor holnap...
Mondja, nem, szombaton, ma még csak csütörtök van :DDD

Postázást nem vállalok.

(#54053) joe979 válasza gban (#54052) üzenetére


joe979
aktív tag

Hajnalban éreztem hasonlót, képbe voltam : basszus pénteknek kellene lennie, de nem az van, de ha péntek lenne akkor is fos lenne ... pedig nem vagyok ilyen típus

[ Szerkesztve ]

Szissz

(#54054) dik


dik
őstag

Nincs még annyira péntek. :D Még jó hét addig bármi lehet nyugalom van...
Nem lesz túlzásba esés a vásár fiát nézve az tuti csak óvatos mustra... :) (Aha jaj a persze persze hogyne ez mindig így szokott kezdődni aztán meg jön a..... ;] :DDD :D )

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#54055) horcsog válasza joe979 (#54048) üzenetére


horcsog
tag

Megnéztem a videóját az új termékekről. Egy olyan van amire kíváncsi lennék. Champion Corn etető amivel Dél-Afrikában nyertek finomszemcsés 100% kukorica és jól felhőz de lemegy fenékre. Ebben is igazán arra mi van pontosan benne ami tizenakárhány féle kukorica. Illetve még arra miben más mint egy ledarált kukoricacsíra pellet ami szintén nagyon jól felhőz és lemegy a fenékre . :) Mennyivel fogósabb annál pontosabban mert nyilván bonyolultabb. Ezt a kaját megnézegetném egy kicsit közelebbről a többi cucc nem hozott izgalomba.

Dupla/tripla színű csalik hát ezer éve használjuk a különböző szendvics csalikat eltérő színek legjobb vsz amikor pici hungarocell van az élénkebb szín mellett . Mit lát belőle a hal talán annyit, hogy egy sötétebb árnyalat mellett egy világosabb . Erre nincs jobb vsz mint a hófehér hungarocell kontrasztnak. Kipróbálás nélkül jobban bízom benne mint az összes ilyen sárga/piros/bordó stb keverék drága csaliban 1-ben 10 szín cuccban. :) Kipróbálni nem fogom de ha látok valakit a vízparton ilyennel csalizni majd megfigyelem . :)

[ Szerkesztve ]

(#54056) Spoon16


Spoon16
tag

Urka,kéne egy kis segítség:

Jövő hét végén megyünk a visegrádi öböl környékére 2-3 napos kintalvós pecára. Dunai pecában nem vagyok otthon, gondolom oda kevés lesz a max 150 gramm dobósúlyú feederem. Mit vegyek helyette? Átnéztem a kínálatot nagy dobósúlyú feederben és a byDöme új kék fehér cucca elég kompromisszummentes cuccnak tűnik a 100-300-as dobóval ,de nem akarok csakakék botot :D Esetleg Nevis Vanity 390 XXH? Vanityből van két kisseb-lightosabb itthon,azokat szeretem, de kérdés,hogy ez a nagy elég-e a Dunára. Lesz még az évben néhány alkalom a Dunán, így valami olyan cucc kéne,ami kb. mindig jó oda.

A másik: kajával mivel készüljek? Egy botot bedobnék süllőre kishallal,ha tudok addig szerezni, de a feederrel jó lenne békéshalazni. Szemes/finomszemcsés? Nagy mennyiség/kicsi? Édes/halas? Pelletes/porkaja?

(#54057) A Zéé válasza Spoon16 (#54056) üzenetére


A Zéé
addikt

ilyen hidegben kinnalvós :Y :Y
Ilyenkor az öbölben keresném én a halakat, nem a főágban, de sok halra nem számítanék.
Kajából a sajtos ment nekem legjobban hidegebb vízben is. Lesötétítve egészen sötétre, dúsítva angolmorzsával, pellettel, csontival.
Tímár sajtos, feedermánia sajtos is eredményesnek bizonyult. Esetleg egy kis keszeges édes mehetme bele.

Just a simple Lineman...

(#54058) Spoon16 válasza A Zéé (#54057) üzenetére


Spoon16
tag

10 fokot mondanak,az még meleg is :D Mondjuk az vízparton lesz vagy 3.

December utolsó napjaiban voltunk sátorozni Mogyrodó környékén, akkor -4 volt, úgy aludtam mint a bunda.

A hálózsákom komfortja asszem -18 :D

A kajás tippet köszi, más oldalról is a sajtosat javasolták.

(#54059) saen válasza Spoon16 (#54058) üzenetére


saen
veterán

Öböl nincs befagyva egyébként? Itt a városban ma reggel is -5 volt, kinnt simán lehetett néhány fokkal kevesebb.

(#54060) vihartigris válasza Spoon16 (#54058) üzenetére


vihartigris
őstag

Szúnyogirtót nem kell vinni :D

bármi reciproka a semmi

(#54061) tepenzed válasza saen (#54059) üzenetére


tepenzed
őstag

De be van , maróti és visegrádi is. Maróton dobálni sem tudtam, csak a Nagy Dunáról, öbölben csak koppant a csali. :W

[ Szerkesztve ]

(#54062) Spoon16


Spoon16
tag

Na, változott, elvileg kisoroszi lesz a cél. Arról van valakinek infója? Bár gondolom ott nem igazán tud befagyni.

(#54063) saen válasza Spoon16 (#54062) üzenetére


saen
veterán

Az élő is be tud fagyni ha elég hideg van, de az most azért nem játszik. Ott biztos tudtok horgászni.

(#54064) dik


dik
őstag

Amin látom azért Döme is csinált egy Kill Bill utánzatot. :D Nem bírta kihagyni... :DDD :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#54065) Spoon16


Spoon16
tag

Bot tekintetében tud valaki mondani valami okosat? Illetve a kaját tekintve még valami tipp?

(#54066) Zoli bácsi válasza Spoon16 (#54065) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Bothoz szólva, nekem CXP River feeder van, Rábán használtam, nem tudok róla rosszat mondani. FB csoportokban is vagyok, volt aki Döméset is használt, azt mondta a CXP jobb....
Ha óvatosan indítod a dobást, és nem messzire, a ráírt dobósúlynál nagyobbat is eldobhatsz, a meglévő botoddal. Amúgy attól függ mekkora a sodrás, van-e visszaforgó A Rábán ha visszaforgóba dob az ember, a 30gr-os kosár megáll, pár m-el odébb a 120-as sem akar megállni. Amúgy 120gr-nál nagyobb kosarat nem szoktam használni, ha elviszi a víz, kihozza a sodrás széléhez, a spicc meg megtartja hogy lejjebb ne menjen..... Nekem nagyon nem jöttek be ezek az erős dióverő feederek, ezért szeretem a River feedert, mert az erőssége mellett (viszonylag) kecses és rugalmas.
Kaja tekintetében én MMX kaját szoktam venni (Nem tudom máshol van-e, Szákó mester nálunk forgalmazza) ez nagyon tapadós, nehezen ázik ki. Szóval valami tapadós kaját keresnék, és jól megraknám csontival. Vagy csak csonti, ragasztva. Szerintem ilyenkor élőanyagnál nincs jobb csalogató. :)

[ Szerkesztve ]

(#54067) A Zéé válasza Spoon16 (#54065) üzenetére


A Zéé
addikt

azok a Döme botok durva karók lehetnek. Van a Sipos Gábornak filmje róla, húzza a ~200g-s kosarat, meg rajta a másfeles marcit, aztán sztem még az utolsó tag sem hajlik meg teljes hosszában. Az biztos, hogy egy fél Zetort be tudsz dobni velük, de hogy fárasztási élményt mennyit adhat...
Nehéz kérdés ez a folyóvízi bot, az tuti. Márnázó botok vannak majd 2 méteres szállítási hosszal, meg a dióverők.

Just a simple Lineman...

(#54068) Zoli bácsi válasza A Zéé (#54067) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

"fél Zetor" :D :D :D :D (Vizuális típus vagyok, elképzelve láttam....)

(#54069) saen válasza A Zéé (#54067) üzenetére


saen
veterán

A fárasztási élmény az nem igazán érdekes, sokkal inkább az, hogy tudj finoman horgászni és legyen esélyed kiszedni a halat. Pici horog, vékony zsinór, stb.

(#54070) Spoon16 válasza A Zéé (#54067) üzenetére


Spoon16
tag

Igen,aszem 5 Oz-s a "leggyengébb" spicc.
Szerintem vagy Vanity lesz vagy Nevis Barbel River. CXP van kettő is a csapatban, szeretik is a srácok, de ellenérzéseim vannak a márkával kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#54071) Zoli bácsi válasza Spoon16 (#54070) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

"ellenérzéseim vannak a márkával kapcsolatban."
Felejtsd el. :K Orsóiban sokan csalódtak, de botból vannak sikeres, nagyon jól sikerült szériák. Pl. Elite feeder is. Vedd a kezedbe mindegyiket. A CXP árkategóriájában üt mindent, szerintem. Engem nagyon nem érdekel a legújabb Energo-s marketing, ez az "Ibite" elemes világítós spicc, de ha látsz benne fantáziát, ez is érv lehet mellette.
Suhogtasd meg mind, aztán vedd meg amelyik tetszik, az legyen az utólsó szempont, milyen logo van a nyélen. :) :)

(#54072) A Zéé válasza saen (#54069) üzenetére


A Zéé
addikt

hát ki miért horgászik. Nekem az ad élményt, ahogy dolgozik a hal a zsinór végén, és érzem minden mozdulatát. A kicsörlőzés annyira nem :N

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#54073) gban válasza A Zéé (#54072) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ilyen hideg vízben lehet hogy egy 10g-os bottal se sokat éreznél, bár nem annyira ismerem a Dunát meg a halait, pláne nem télen.
Nekem a legnagyobb csalódás a Zoltán & Diána 0.5 - 1 kilós kárászai, meleg vízben is csak akkor derült ki hogy van-e valami a horgon amikor kitekertük teljesen.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#54074) Spoon16 válasza Zoli bácsi (#54071) üzenetére


Spoon16
tag

Na,keresek a környéken egy boltot és megnézem magamnak.

(#54075) KunEmber válasza gban (#54073) üzenetére


KunEmber
senior tag

Van értelme spiccbottal mennem a D&Z-re? (A lámák biztos tetszenének a fiamnak :D )

[ Szerkesztve ]

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#54076) gban válasza KunEmber (#54075) üzenetére


gban
Közösségépítő

Végülis jött mindenhonnan minden, de pár éve voltunk, nem rémlik annyira.
Partközelben azért kisebb volt a mozgás.

Postázást nem vállalok.

(#54077) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Üdv.

Mivel megváltam a Korum X25 székemtől, így újra szék vásárlás előtt állok.

Hasonló széket keresek, de felesleges számomra úgymond ilyen "komoly". Ki milyen széket tudna ajánlani? Külföld is lehet.

Köszönöm

Gergő

(#54078) BlackmMmDog


BlackmMmDog
aktív tag

[HALDORÁDÓ Termékkatalógus 2020]
;] lehet elverni a pénzt

(#54079) yanna válasza BlackmMmDog (#54078) üzenetére


yanna
őstag

Valahogy 1990 tájékán reklámoztak (úgy rémlik TV-ben is) egy amerikai csoda sprayt vagy mit. Csak az üres horgot kellett befújni, és ették a halak.
Ez jut eszembe. :B

(#54080) pöpö válasza Spoon16 (#54065) üzenetére


pöpö
tag

Nekem egy OREEL CANTERBURY + D.A.M BIG RIVER van mind a 2-őt 150-es kosárral vagy 175-ős ólom dobom megy fel,eddig jól bírják :) nem durung látni a finom kapásokat is rajtuk.

(#54081) joe979 válasza BlackmMmDog (#54078) üzenetére


joe979
aktív tag

Amúgy ki ez a spiné teszthorgász ? Adott már ki cikket , vagy valamit ? Nem gond. Istihorgász anno felvásárolta félévente a fél haldorádót, azt gyártotta a dolgokat. Igaz halat fogni nem tudott :))

Szissz

(#54082) Steady74 válasza joe979 (#54081) üzenetére


Steady74
Topikgazda

nem rossz a csaj. hogy hogy horgászik, no azt nem tudom.

(#54083) yanna válasza Steady74 (#54082) üzenetére


yanna
őstag

Kukac fóbiája biztos nincs. :D

(#54084) yanna válasza joe979 (#54081) üzenetére


yanna
őstag

(#54085) vihartigris válasza yanna (#54084) üzenetére


vihartigris
őstag

Megyémbeli, ezentúl többet kell járnom a Csaba tóra :D

bármi reciproka a semmi

(#54086) jpeetr


jpeetr
aktív tag

Sziasztok!
2020ban szeretném kipróbálni a bojlis horgászatot, eddig feedereztem.
Botok és orsók már beszerezve. Még a bojli vétel van hátra, ebben szeretnék segítséget kérni.
Márka, ízesítés, méret, esetleg milyen popup+süllyedő kombináció (méret, íz).
Köszönöm előre is

[ Szerkesztve ]

(#54087) jjohn válasza jpeetr (#54086) üzenetére


jjohn
aktív tag

Szia!
A Decathlonban van 10 kg-os kiszerelésben 7 990 Ft. Ez nagyon megéri etetéshez és jó is ami nem hátrány. Ízre: epres fokhagymás, scopex (vajkaramella), spicy (fűszeres), rák, májas, csoki....
Van lebegő bojli a csalizáshoz 14-18 mm-es 1 990 Ft ez megint jó ár. A felsorolt ízesítéssel kapható.

A kívánt halak mérete is befolyásolja a bojli méretét illetve, hogy akarsz szelektálni. Ami még fontos a víz hőmérséklet az íz kiválasztásánál. Ebben sok eltérő tapasztalat van. Nálam nyáron az erősebb fűszeres, fokhagymás, májas, kolbászos tehát az intenzívebb aroma lett a nyerő. Kicsit hidegebb víznél az édesebb ami jó volt.

Persze az etető bojliból is rakhatsz fel süllyedőre vagy lebegtetheted.
Én ezeket használtam tavaly és bejött. Semmivel sem rosszabbak mint más termékek és az ára is rendben van szerintem.

(#54088) sityupityu válasza joe979 (#54081) üzenetére


sityupityu
veterán

Basszus, én is emlékszem arra az Istihorgászra. :DDD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#54089) jpeetr válasza jjohn (#54087) üzenetére


jpeetr
aktív tag

KÖszönöm, mindenképpen utána nézek

(#54090) twine válasza vihartigris (#54085) üzenetére


twine
addikt

Youtube-on néha belefutok pár horgász "kisasszonyba"...
Mindig ámulattal nézem, milyen ügyesen horgásznak. ;] :B :D

Szerk:
De van még pár hasonlóan tehetséges hölgy... ;)

[ Szerkesztve ]

(#54091) BÁ Nutrition válasza twine (#54090) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

jaja, en fel is vagyok iratkozva rajuk mar egy eve :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#54092) daver88


daver88
aktív tag

Helló!!

tigrismogyoróra valakinek bevált beszerzési forrása?

(#54093) hermanyi


hermanyi
őstag

Ti mind perverz állatok vagytok :)

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#54094) vihartigris válasza twine (#54090) üzenetére


vihartigris
őstag

Próbáltam figyelni, de nem láttam a lányok fürdőruhájának a márkáját ;] :D

bármi reciproka a semmi

(#54095) Gabi atya válasza twine (#54090) üzenetére


Gabi atya
csendes újonc

Hááát tudnak horgászni a lányok...
Vannak még csodák a világon. :)
Bár asszem ezek a hölgyek nem biztos hogy eljönnének a swiftemmel, decathlonos pecaszékből horgászni a carplove-ra. :D

Daver88: asszem rosszkor tetted fel a kérdésed. Lehet hogy a topic most elkanyarodik a Tiszai Vegyi Kombinat szilikon divíziójának irányába. :))
A részemről nem tudok tigrismogyoró beszállítót egyébként.

(#54096) horcsog válasza Spoon16 (#54056) üzenetére


horcsog
tag

Extrém pecának tűnik. :) Szerintem nem kell a Dunára brutál feeder legalábbis én picker környéki egész finom cuccal is szoktam. Persze ha ezt a "keszeghorgászat új dimenzióját" akarod művelni akkor kell minél nagyobb dobósúlyú. Döme egyik filmjében láttam ezt a folyáson messzebb a parttól 200-300 grammos kosarakkal keszegezett és ezt a folyóvízi keszegezés új dimenziójának hívta. Maximum akkor látom ennek értelmét ha egy horgászverseny van ahol nem ülhetsz bárhová csak 1 fix helyre és ott csak így lehet halat fogni.

Pl süllőre harcsára is szoktam 50-100 grammos dobósúlyú bottal 50 grammos ólommal fenekezni. 30-40-es zsinórral. Harcsára stupekezni szoktam 200-250 grammos ólommal, nem feederezni. :)

Milyen etetővel vsz most a hideg víz miatt a helyválasztás a lényeg. Ha jó helyen vagy sima ólmos cuccal is foghatsz bőven keszeget vagy nemeshalat ha rossz helyen akkor kapásod se nagyon lesz a legminőségibb kajával se. Hol bandáznak a keszegfélék és a többi halfaj ebben az időszakban azon a szakaszon . Ilyenkor én süllőzni szeretek pergetve , mártogatva horgászni. Maximum sötétedés után még 1-2 órát de éjszaka nem szoktam horgászni. Március vége-április amikor éjszaka is megyek már harcsára mikor rendes plusszok vannak éjszaka is. Ha kint kellene maradnom egész éjszaka valószínű süllőre próbálnám .

[ Szerkesztve ]

(#54097) galervin93 válasza horcsog (#54096) üzenetére


galervin93
őstag

"...nem kell a Dunára extrém feeder..."
Azért ez így minimum érdekes kijelentés. A picker meg a 300 grammos dióverő közt van egy kis átmenet.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#54098) horcsog válasza galervin93 (#54097) üzenetére


horcsog
tag

Van olyan hely a Dunán ahol az úszós harcsázó cucc tenyeres csalihallal megáll pár méteres területen . Olyan a víz mozgása nem tud onnan kimenni a tenyeres kárász visszanyomja a víz bármerre indul . Régen mikor nem volt még ekkora divat a harcsázás nem voltak gyári úszók hozzá samponosflakon úszóval ment ott a peca. Annak nagy volt a felhajtóereje könnyű volt belőle harcsázó úszót csinálni és elbírt 100 gramm ólmot . Ez a cucc megáll egy pár méteres tükörben a tenyeres hallal, harcsázó zsinórral. Van olyan hely is a Dunán ahol egy 1 kilós ólommal se biztos lerögzítenéd pár méteres területre mert olyan a sodrás. Ott kell a folyóvízi keszegezés új dimenzióját kipróbálni. :)

Van egy hely egy nagy visszaforgó ahol szoktam harcsázni vízállásfüggő de 15 méteres környéki víz általában . Ott olyan ólmot használok vastag zsinóron is amit kirak a töréshez . Ha puhatestű csali van rajta állandóan piszkálják a keszegek. Nagyobb méretű horgokra sokszor felvarázsolja magát valahogy . Ott egy feederrel bedobsz 20-30 grammal finom horoggal etetőanyag nélkül is 10 kilóra jó vagy valószínű pár óra alatt. Nem szeretek így keszegezni úszóssal sokkal élvezetesebb vsz.

[ Szerkesztve ]

(#54099) BÁ Nutrition válasza vihartigris (#54094) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Van olyan resz ahol felprobal vagy 30at. Ott reszletesen elmagyaraz mindent ezzel kapcsban :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#54100) galervin93 válasza horcsog (#54098) üzenetére


galervin93
őstag

Hagyjuk.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.