Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-18 22:59:26

LOGOUT.hu

Egy kis előszó a totyikhoz, amit jó ha mindenki elolvas:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27301) csaszi72 válasza alázógyík (#27299) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Február 15. péntek, este 19 óra, Mogyi intézi a helyet, elvileg Red Rock

M_o_g_y_i (elvileg közel lakik)
aXXon (fuvarnak örülne, de remélhetőleg gyalog is haza talál)
Wunderkinder (fuvarra vár)
gyík(én nem strihelek, ezért nem várok fuvarra)
csaszi(22-től, kicsit meszebb lakok mint,M_o_g_y_i)

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#27302) aXXon


aXXon
senior tag

Ezt egy másik topikban találtam ;)

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#27303) aXXon válasza Devid_81 (#27239) üzenetére


aXXon
senior tag

Erre én is kíváncsi lennék, ami azt illeti. Kezdődött a paukemberrel, aztán mostmár van minden sz@r....

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#27304) Devid_81 válasza aXXon (#27302) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Otletes! :)
Ez meg egy jofele sator!

Szerk: csabai topikban a Dani_KP vilagositott fel, allitolag innen ered a bajszos-parasztbeszed eredete.

[ Szerkesztve ]

...

(#27305) M_o_g_y_i válasza aXXon (#27294) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Én nem szervező, hanem felbújtó vagyok. :D
Azért köszi! :R
Holnap v. holnapután beugrok hozzájuk.

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#27306) csaszi72


csaszi72
aktív tag

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#27307) Norb3rto


Norb3rto
senior tag

NitrósTdisGtis :DDD

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#27308) DeltaPower válasza M_o_g_y_i (#27289) üzenetére


DeltaPower
őstag

Ok, szólok ha elhatároztam magam. A héten kiderül mennyibe fáj az autó javítása, attól függ.

Ha nem 15-én lenne a kocsmázás még mennék is, viszont 16-án valszeg irány pest, amit nincs kedvem full másnaposan abszolválni :D

Norberto: ez a rész tényleg muszáj volt? :W

[ Szerkesztve ]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#27309) M_o_g_y_i válasza DeltaPower (#27308) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Van sima USB 2.0 is, még BSH bsh-tól vettem, de már nem használom. :N

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#27310) bsh


bsh
őstag

házilagos fényszóróállítgatással szórakozott már valaki?

(#27311) DeltaPower válasza M_o_g_y_i (#27309) üzenetére


DeltaPower
őstag

Az is bőven elég, a mostani lapon úgysincs csak 2.0-s usb. Mennyibe fájnak mostanában az ilyenek?

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#27312) M_o_g_y_i válasza DeltaPower (#27311) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

2.0 "szerintem" olyan 1000 lehet, 3.0 pedig ezeöccá'-kétezer között. :U

(#27310) bsh: MZ-n igen ;]

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#27313) bsh válasza M_o_g_y_i (#27312) üzenetére


bsh
őstag

azon jó bonyolult lehet :DDD

(#27314) M_o_g_y_i válasza bsh (#27313) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Menet közben lefelé könnyű állítani, fölfelé kicsit (de csak alig-alig) nehezebb. :))

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#27315) WunderKinder válasza bsh (#27310) üzenetére


WunderKinder
tag

Ha van egy világos színű fal, akkor nagyjából be lehet lőni. Ez sokat segít benne.
De sosem lesz olyan mint műszerrel. Ennek ellenére vagy 10 éve nem állíttattam be fényszórót. :)

(#27316) bsh válasza WunderKinder (#27315) üzenetére


bsh
őstag

már negyvennyócadszorra állítgatom, és sehogy nem jó. a műszerrel meg úgy beállították, hogy 10 méterig világított el, aztán vaksötét. :U

(#27317) akom válasza bsh (#27316) üzenetére


akom
senior tag

Vedd le a napszemcsit!

(#27318) bsh válasza akom (#27317) üzenetére


bsh
őstag

(#27320) M_o_g_y_i válasza bubi92 (#27319) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

BAN! :DDD

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#27321) bsh


bsh
őstag

lefogadom ezt dzsordzsi találta ki:

(#27322) bubi92 válasza bsh (#27321) üzenetére


bubi92
őstag

topikkiller!

első!

(#27323) bartucc válasza bsh (#27316) üzenetére


bartucc
addikt

Milyen tipusú autó? Egyébként ja, egy fehér falnál a legegyszerübb, én is így tudom.

A hajvasalósat meg biztos nem Dzsordzsi, ö nem felejtette volna le róla a tojást. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#27324) bartucc válasza csaszi72 (#27301) üzenetére


bartucc
addikt

GrandeP-nek azért írjon majd valaki... vagy ha már nem prohardveres, nem is hívjuk?! ;] :DDD

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#27325) alázógyík válasza bartucc (#27324) üzenetére


alázógyík
őstag

B@sszunk ki vele, hívjuk szombatra. :DDD

(#27326) DeltaPower


DeltaPower
őstag

blokkónám! [link] :K

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#27327) bsh válasza bartucc (#27323) üzenetére


bsh
őstag

már többször beállítottam falon. :U sík placc, térkövezve, úgyhogy a térkövek vonalához állítottam be a kocsit, és így merőleges a flara is. 7 méter távolság. kimértem a fényszóró közép távolságot és a magasságot a földtől, felragasztottam a falra szigszalaggal, ráállítottam a fényszórókat függőleges és vízszintes irányba. eredmény: egy távolabbi falon (20-30 méter). a ferdén felfelé világító háromszög alakú részek már fedésbe kerülnek, és olyan közelre világít, hogy a fékutat sem világítja be... aztán feljebb állítottam, hogy messzebbre világítson, de akkor meg az 5 kilométerre lévő közlekedési táblákat is vakítóan bevilágítja, valamint pl. átjövök a barneválnál a vasúti átkelőn, és onnan bevilágítja a körúti kereszteződésnél a szemben lévő ház falát (2-300 méter!) (és így sem villogott rám még senki).
meg furcsa, hogy a falon nekem nem olyan határozott vonal van a világos/sötét rész között, hanem kicsit elmosódott, szórja a fényt. mintha nem lenne fókuszban az izzó? pedig helyén van az izzó és a foglalat is. meg ez, hogy 20-30 méterre lévő falon fedésbe kerülnek a középpontok, azt nem értem, hogy lehet. ha 7 méteren beállítottam 1cm pontosan, szóval elvileg párhuzamosan előre világítanak, akkor a beállításom pontatlansága miatt 30 méteren lehetne benne max 4cm eltérés, de hogy fedésbe kerüljenek (~ 1 méternyi) semmiképp. hacsak nem görbíti a fényt valahogy :DDD
néztem céges kocsinál, ott a távoli falon a két fényszóró közt van vagy 10-15 centi magasságkülönbség, és mégis ilyen a fényfolt az úton (egyébként nekem is ilyen)
szóval sehogy sem akar jó lenni. pedig jó a foncsor is, az üveg is hibátlan, az izzók is, jól vannak berakva, stb.

(#27328) bartucc válasza bsh (#27327) üzenetére


bartucc
addikt

Ha nagyon nem lehet kivenni a határait a még bevilágított, és a már nem megvilágított részeknek a határait, akkor ott valami gond van. Tiszta minden, a fényszórók sincsenek bemattulva nagyon?

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#27329) faragojof válasza bsh (#27327) üzenetére


faragojof
senior tag

Lehet hogy a te autód valamelyikből lett

ilyenre kalapálva, de nem jó méretű volt a kalapács feje.. :U

"Formicate Under Command of the King,,

(#27330) bsh válasza bartucc (#27328) üzenetére


bsh
őstag

ki lehet venni, csak mondjuk nem ilyen éles (jó nyilván ez valami projektoros halogén izé), hanem van egy ~5cm-es átmenet a sötétből a világosba. (mondjuk kábé ilyen, de azért ennél határozottabb) most annak melyik részét kell mérjem?

(#27331) God Vazzeg válasza bsh (#27327) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Én úgy szoktam, hogy kimegyek éjjel egy elhagyatott betonútra, és beállítom úgy hogy a bal jól világítson (az én szememhez) a jobb meg kicsit előrébb mert az az útszéli.. Nekem se villogtak még, bár nekem van fényszóró magasság állító is :D

(#27332) george11 válasza bsh (#27330) üzenetére


george11
senior tag

Az átmenet az normális, mert nem projectoros.
A másik témára meg az lesz a megoldás, hogy fel kéne újítani a lámpát belülről.
Már az is csodákat tesz, ha az üvegét belülről (szétszedés után) lemosod. Ha a foncsor is mattult, akkor meg vagy újra kell foncsoroztatni, vagy csere.

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#27333) bartucc válasza bsh (#27330) üzenetére


bartucc
addikt

Ezért kérdeztem a típust, mert nem mindegy, hogy projektoros, vagy sem, meg hogy van-e automatikus magasságállítás, stb. De a lényeget Dzsordzsi megmondta. :K

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#27334) bsh válasza george11 (#27332) üzenetére


bsh
őstag

de már vagy 3x leírtam, hogy nem piszkos, nem matt, jó a foncsor, stb. :DDD
asszem aksittápot kell cseréljek.

(#27335) akom válasza bsh (#27327) üzenetére


akom
senior tag

Ne fényszóróval közlekedj! :DDD

(#27336) DeltaPower válasza bsh (#27334) üzenetére


DeltaPower
őstag

tápcsere helyett vegyél ilyet [link] :DDD

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#27337) alázógyík válasza bsh (#27334) üzenetére


alázógyík
őstag

lábot mostál-e mán? :D

(#27338) bsh válasza alázógyík (#27337) üzenetére


bsh
őstag

tessék, le is fényképeztem nektek, minden teljesen kifogástalan gyári állapotban van: [link]

(#27339) bartucc válasza alázógyík (#27337) üzenetére


bartucc
addikt

Szerintem a lemezfelni csinál zűrt a kocsi Feng shui-iában, és a negyedik csahrájában.

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#27340) bsh válasza bartucc (#27339) üzenetére


bsh
őstag

(#27341) alázógyík


alázógyík
őstag

bsh: Lool. :DDD

Vegyé kicioccó kszenyontot, az majd a holdat is megvilágítja. :DD

[ Szerkesztve ]

(#27342) george11 válasza bsh (#27334) üzenetére


george11
senior tag

Ha egy idős az autóval a fényszórója, akkor hidd el, hogy koszos, és matt, csak épp az autóval együtt öregedett meg így nem feltűnő ;)

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#27343) bartucc


bartucc
addikt

Van szobatársnál egy ASUS laptop, aminél most az FN-el elérhető billentyűfunkciók lettek az elsődlegesek, és az eredetileg elsődleges betűk, számok csak az FN lenyomásával érhetőek el. Bios vagy windows beállítás a hiba oka? :U

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#27344) faragojof válasza bsh (#27338) üzenetére


faragojof
senior tag

:Y :C

Na! George megmondta. Ha te esetleg úgy látnád hogy nem, akkor is de. És különben is... Az autó megöregszik, akkor kioltódik a lámpája! :DDD

MOD:

A nagy viháncolásban meg lemaradt a konklúzió. Új autót kell venni. :K

[ Szerkesztve ]

"Formicate Under Command of the King,,

(#27345) gabe_ válasza bartucc (#27343) üzenetére


gabe_
őstag

sztem bios

Sovány szakácsban sose bízz!

(#27346) alázógyík válasza faragojof (#27344) üzenetére


alázógyík
őstag

Nem lehet hogy bsh szeme romlott el? ;]

(#27347) faragojof válasza alázógyík (#27346) üzenetére


faragojof
senior tag

Akkor sajnos magát kell lecserélnie. :K :Y

"Formicate Under Command of the King,,

(#27348) alázógyík


alázógyík
őstag

Nem is mondtam, csak 1-2 emberkének itt a fórumon, akivel találkoztam személyesen.

Szeretettel várok mindenkit Július 27-én, 18:30-kor a Polgármesteri Hivatalban tartandó Esküvőmre. :))

(#27349) bartucc válasza alázógyík (#27348) üzenetére


bartucc
addikt

Bekötik a Gyík fejét, elveszítjük a fórum egyik Muzsáját :DDD :C

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#27350) KTU válasza bartucc (#27343) üzenetére


KTU
addikt

nem hiszem hogy a BIOS-t macerálták, szerintem billentyűkombináció: FN + valami

ha macerálták a bios-s mást is nézz meg :DDD

alázógyík: Gratula! :C

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.