Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-18 22:59:26

LOGOUT.hu

Egy kis előszó a totyikhoz, amit jó ha mindenki elolvas:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108151) daninet válasza bsh (#108148) üzenetére


daninet
veterán

ha 2-300m a digi bizniszeljétek le valakivel aki ott lakik és 60ghz antennával lőjétek át :U

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#108152) alázógyík válasza bsh (#108148) üzenetére


alázógyík
őstag

A Digi leállított minden fejlesztést a 4iG-be való kerülése óta.
Így nyugodtan várhatsz rájuk. :K

(#108153) daninet válasza bsh (#108148) üzenetére


daninet
veterán

tudok egy jót! Deltanet ;]
Most folyik velük az ügyem az nmhh-nál, becsületes megbízható cég :D Ügyintéző is mondta, hogy sokat hallja a nevüket annyira jók :DDD

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#108154) 313313 válasza daninet (#108153) üzenetére


313313
addikt

Majdnem oda mentem dolgozni, bár nem volt túl meggyőző a dolgozott óraszám és kapott fizetés kombó :D

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#108155) bsh válasza Stylewars_kp (#108150) üzenetére


bsh
őstag

ahhoz a sebességhez ami kéne, ahhoz 5g kéne ahhoz meg itt lefedettség az nincs...
daninent: dettó. fák meg épült is van útban. ismerni se ismerünk ott senkit. csak a cím keresőre dobja ki a digi az utcát, de az is lehet, nincs is bekötve senki :D

gyík: de ennyire? hogy még egy üzleti megkeresésre se válaszolnak? és az fejlesztésnek számít, hogy bekössenek egy ügyfelet? :F
arra gondoltam, hogy valami kisebb cég a digi vagy telekom optikai hálózatát használva továbbértékesíti a szolgáltatást, és esetleg azok bevállalják akár a kábel kihúzását is. vagy ilyen nincs magyarországon?

egyébként itt a wesselényi utcában most feltúrták a járdákat és leraktak kábelnek csövet, és már be is húzták ahogy láttam, házakhoz megy fali bekötés. gondolom az is valami optika és net. lehet a digi jön végre a belvárosba is? de mondjuk ha nem fejlesztenek akkor nemtom. telekom lenne? nem tudja valaki?

amúgy az is vicces, hogy fibernet-invitel-upc után most már én is digi vagyok elvileg, de a digi címkeresője szerint itt nálam semmiféle internetszolgáltatásuk nincs nem is volt és nem is lesz :D elfelejtették beimportálni az előző cégek adatbázisait, vagy csak nem akarnak ezzel a foshalmaz kábeltévés szutyokkal foglalkozni már :)

(#108156) bsh válasza daninet (#108153) üzenetére


bsh
őstag

igen őket is találtam guglin, és ők papíron tudnának gyors netet adni, de aztán megnéztem google értékeléseket... ;]
a 3lan is ez, papíron van optika meg minden, de hogy aztán jó cég-e az? weboldalon nincs semmi térkép vagy leírás, hogy mégis merre mit tudnak, tele helyesírási hibákkal, stb. elég sufni cégnek tűnik.
opticon/wificon meg egy vicc. ügyfélszolgálat nem érhető el, műszaki hibát nem lehet bejelenteni, csak faszbúkon bazzeg :Y :W

(#108157) 313313 válasza bsh (#108155) üzenetére


313313
addikt

Belvárosba a Telekomnak húzzák az optikát... Szépen ki akarják vátabi az összes rézdrótot....

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#108158) daninet válasza bsh (#108156) üzenetére


daninet
veterán

Deltától kaptam annó üzleti ajánlatot, mikrón a standard az a 1000huf/megabit. Azaz 100megás kapcsolat 100ezer/hó :)

Keress még rá microsystem-re. Ők lakosságit nem csinálnak. Itt lakik máriahegyben a faszi, tőlük lesz a netem ha megszabadulok deltától. Weboldalukon nem friss az infó, nekem most 100mbps csomagra adtak 15k/hó ajánlatot. Tudok adni kontaktot is.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#108159) daninet válasza 313313 (#108154) üzenetére


daninet
veterán

csaló szarházi banda. Idióta voltam, hogy aláírtam a hűséget. Mentségemre váljon irreális árazással belekergetik az embereket a szerződésbe.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#108160) TeeBee73 válasza bsh (#108155) üzenetére


TeeBee73
addikt

Nálunk a Telekom húzta be februárban a Gigabites optikát.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#108161) 313313 válasza TeeBee73 (#108160) üzenetére


313313
addikt

Hozzám is jöhetnének, jó a Digi optika, csakhát nah...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#108162) Astroboy válasza TeeBee73 (#108160) üzenetére


Astroboy
őstag

Ész nélkül húzzák most mindenhol, de ugye az árazáson kívül mi mással lehetne átcsábítani a konkurens ügyfeleket, mint hálózatfejlesztéssel..

Én butapesti vagyok, ősrégi T-köm ADSL-el, már számtalanszor érdeklődtem, hogy ha a peremkerületekben optika van, akkor mégis mi a heréért nincs a város közepén egy zsákutcában?

A válasz eddig az volt, hogy 1 előfizető miatt nem húzzák be ~50 métert az utcába.

Múlt héten behúzták, tegnap bekötötték.
5 megabitem volt le/fel és 30-40-es pingem, most 100/100 és a ping 1, ugyanazért az árért.

Érdekes most ezek szerint 1 előfizető is előfizetőnek számít, ilyen ínséges időkben :DDD

(#108163) bsh válasza daninet (#108158) üzenetére


bsh
őstag

3lannál mikrón 100/50 (egyik sem garantált) a legnagyobb csomag, az is 100e nettó, szóval... optikán meg a telekom hálózatát használják mint kiderült.
nekem legjobb volna ha a wificom maradna, de ott 20/10 a max és nem bírom őket elérni telefonon, hogy nem-e lehetne-e -e, hogy mondjanak egy összeget egy 100/100-ért...? 100 méterre van a torony, se fa se fűszál nincs köztünk, tetőantenna, szerintem menne egy nagyobb sávszélesség (persze lehet másnak akkor nem maradna de az kit érdekel? :D)
de kihúzatnánk mi az optikát ha valaki megcsinálná. lenne itt még pár cég akik szintén mikróznak (mert más nincs), szerintem beszállnának a költségekbe (vagy megvárnák amíg mi kiépítjük saját költségen és aztán meg rácsatlakoznak olcsón :D )
a telekom keresőjével 1 címre dobot katonatelepen netet: szupergyors szélessávú internet című 5/0,5 :D és az vagy 1 km-re van.
a microsystemsnek nem itt van a bótttya a bocskai/wesselényi sarkán? vagy az csak szerviz? vagy itt a naygkőrösi budai út sarkán mintha rémlene valami. majd megkérdem őket is. de ha csak mikrójuk van, és akár nincs is katonatelepen, akkor nem foglalkozok vele. neked hogy lett annyi havi díj? van arra antennájuk, nem kellett építeni semmit?

(#108164) ekrisztian válasza alázógyík (#108152) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Meg kell cáfoljam, fejlesztenek, csak a másik irányba. Első körben adók szűntek meg. Második körben illetve faszt ez volt az első, árat emeletek. Harmadikként pedig egyenlőre a HD adók bitrátáját vágták le. Valaki írta a fórumban, biztos jön a 4K és annak csinálnak helyet :DDD :DDD

(#108165) daninet válasza bsh (#108163) üzenetére


daninet
veterán

Nekem úgy lesz annyi a havidíj, hogy a faszi akié a microsystem itt lakik 50m-re. Ők mikrósok közül is amugy a jobbik mert vesznek saját vonalat bix-ből. Na ő feldobott egy 60ghz antennát a kertje végébe, nyíri út dombbal szemben van a 10esen a bázisuk. Kilövi magának a gigabites netet és eladja itt máriahegyben a helyi őslakosoknak. Zsebpénz

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#108166) TeeBee73 válasza Astroboy (#108162) üzenetére


TeeBee73
addikt

Nekem 30/15Mb helyett lett 1/1Gb, kevesebbért. :D

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#108167) Stylewars_kp válasza daninet (#108165) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Okos a faszi! Bírom az ilyen leleményes helyi vállalkozókat.

(#108168) Astroboy válasza TeeBee73 (#108166) üzenetére


Astroboy
őstag

Csókos :DDD

(#108169) Zeki


Zeki
nagyúr

10 fős családi banzájra, ha nem sültestálat akarok rendelni, mit és honnan érdemes?
Köszi!

(#108170) 313313 válasza Zeki (#108169) üzenetére


313313
addikt

Mi a Rómából szoktunk pizzát :C

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#108171) ekrisztian válasza Zeki (#108169) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Ha jöttök lesztek, ha hoztok esztek szlogent kell a meghívora írni ;]

(#108172) Zeki válasza 313313 (#108170) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem pizzára gondoltam. Szülinapi összeröffenés lesz.

ekrisztian

Ja, mint a kanadai Magyar Házakban az összejöveteleknél. Mindenki eszi amit hoz. :)
De itt a nagyszülők, szülők jönnek el. :)

[ Szerkesztve ]

(#108173) daninet válasza Zeki (#108172) üzenetére


daninet
veterán

az a "potluck" és mindenki összedobja a kaját. Ha nagyon utálod a többieket aszpikot csinálsz répából meg borsóból, te meg eszed a sülthúsokat :D

Nekünk az egyik új kedvencünk a foodpandán a "Gangnam Koreai csirke". Sajnos hektikus a nyitvatartásuk, de nagyon jó a kaja. Nagyon ízes, kiadós. Persze kell hozzá hogy a társaság ne ódzkodjon a földimogyoró szósztól vagy a szójaszósztól, kimchitől.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#108174) Zeki válasza daninet (#108173) üzenetére


Zeki
nagyúr

Köszi, maradnék olyan ízeknél, amit az öregek is megesznek. :)

(#108175) daninet válasza Zeki (#108174) üzenetére


daninet
veterán

Faterom ilyen, hogy szalonna, kolbász, zöldségből krumpli paradicsom. Rendszeresen borzoljuk az idegeit ázsiai kajával. Nincs sok opciód :D csárdatál, halászlé

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#108176) 313313 válasza Zeki (#108174) üzenetére


313313
addikt

Balkán Grill and ....
Sült csülök, meg egyéb szerb sültek...

Ha az nem jó grill csireke/csülök a KisTeskónál...
Auchan grill pult: hurka kóbász

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#108177) ekrisztian válasza Zeki (#108172) üzenetére


ekrisztian
senior tag

A sültes tálon kívül nem hiszem lenne jobb opció, majd nekünk már mindegy lesz, ha mi megyünk vendégségbe, már pizzán és kínain nevelkedtünk :)

(#108178) trebrona válasza Zeki (#108174) üzenetére


trebrona
nagyúr

Állítólag a bográcskirály jó. Leves, pörkölt is van. :)

Vagy átugrasz a Nádasba Jakabra ételessel. :)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#108179) Zeki válasza trebrona (#108178) üzenetére


Zeki
nagyúr

Köszi!

Mondjuk 5000Ft/főért remélem rendes adag is van.

(#108180) Astroboy


Astroboy
őstag

A kupiban lassan meglesz a cázeze', sok szeretettel várunk mindnyájatokat: [link]

( Csak nehogy Chaseré legyen... :DDD )

(#108181) Ramius


Ramius
őstag

Bográcskirály tényleg jó. És nem kis adagot adnak.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#108182) DeltaPower


DeltaPower
őstag

Valaki tudna nekem küldeni egy originál, magyar nyelvű kékhalál fotót? A "0E végzetes kivétel történt" kezdetűt, nem a modern grafikus fajtát :)

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#108183) daninet válasza DeltaPower (#108182) üzenetére


daninet
veterán

rule 34? :DDD

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#108184) DeltaPower válasza daninet (#108183) üzenetére


DeltaPower
őstag

képernyővédőnek kell :D

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#108185) ekrisztian válasza DeltaPower (#108184) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Már nem @inás képet rakunk ki? ;]

(#108186) bsh


bsh
őstag

telekom is bejelentkezett, hogy rézdróton tudnak 100 megabitet. hát azt megnézem itt a halál faszán... :U várom, hogy kijöjjenek mérni.
telekom rézdrótos amúgy jó, megbízható? :F
persze a hülye értékesítő picsa váltig állította, hogy csak és kizárólag okoswifi rendszerrel fog működni a 100 megabit így azt is kell venni plusz felárért :DD :W

(#108187) tibibi válasza bsh (#108186) üzenetére


tibibi
őstag

Lof@sz lesz ott nem sávszélesség :))

(#108188) tocsek18 válasza bsh (#108186) üzenetére


tocsek18
senior tag

mágusok, itt érdekes őskori rézen 50-es van papíron de csak 30-at bír a drótocska :U

(#108189) Zeki válasza bsh (#108186) üzenetére


Zeki
nagyúr

Rádsózta az okoswifit?

(#108190) daninet válasza bsh (#108186) üzenetére


daninet
veterán

okoswifi AP-ja kikapcsol, a routered portját DMZ-be rakod rajta és beqrod a sarokba porosodni :DDD

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#108191) tibibi


tibibi
őstag

szerintem jó lesz a vélemények alapján :N

(#108192) bsh válasza daninet (#108190) üzenetére


bsh
őstag

de az mi az? valami wifi router meg ap faszságok? engem az kurvára nem érdekel, nekem adjon egy ethernet csatlakozót egy kábelmodemen oszt a többi engem nem érdekel. vagy csak a saját cuccukkal fog menni a net? azt nem hinném.
amúgy csak ígérte a picsa, hogy majd jönnek a technikusok megnézni meg megmérni, de persze azóta se jelentkeztek. szerintem azt se tudják mi van, mert ez gondolom nem adsl net ami telefonvonalon menne, hanem valami koaxos, nem? mer az itt kurvára nincs a környéken se szerintem, csak azt ők se tudják.
mindegy, majd kijönnek aztán koppannak akkor :D
hihetetlen bazz hogy nem is reagálnak a megkeresésekre meg ajánlatkérésekre. nem kell bazmeg az ügyfél meg a pénz? :W de nem csak itt, munka ügyben is írtam egy cégnek egy termékükről kérdést, 2 hét után válaszoltak. de 1 hét után meguntam, és írtam inkább a német anyacégnek. na azok meg basztak egyáltalán válaszolni :W
mi a faszom folyik ebben a világban? :U

(#108193) bsh


bsh
őstag

segíccsetek mán: android, viber. megnyitom, működik. de ha leszscrollozok a csevegések listájában, scrolloz szépen, majd megáll mint a szög, és onnantól sehova semmi. ha sokat simizem akkor kábé 1 percenként 1 pixelt görget. de ha visszaszenvedek felfelé egy kicsit, akkor megint normálisan megy. mintha valami csevegésen végtelen ciklusba kerülne a cpu és nem reagál vagy nemtom. mit lehet ezzel csinálni? próbáltam régi csevegéseket törölni (egy szenvedés...) de nem lett jó.
im történik ha eltávolítom az alkalmazást és újratelepítem? minden csevegés meg minden elveszik? meg a kontaktok is minden? azt se tudom van-e ott valami online fiók vagy akármi. :)

(#108194) Astroboy válasza bsh (#108193) üzenetére


Astroboy
őstag

Sztem simán újrarakhatod, manapság minimális adatot tárolnak ezen progik a telefonon.
Szinte majdnem tuti, hogy mindent IS a felhőbe ment, de ha biztosra akarsz menni kérdezd meg itt: [link] ;)

(#108195) trebrona válasza bsh (#108193) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ugyanígy van Androidon is Viber beállításában: kép
Androidon GDrive-ra ment.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#108196) bsh válasza Astroboy (#108194) üzenetére


bsh
őstag

hát ha az alkalmazásokban nézem, ott azt mondja, hogy valami 550 mega adat meg mittoménmennyi gyorsítótárazott izé, azért az nem kevés. ha azokat törlöm, akkor mondjuk elvesznek a küldött képek, oszt annyi? vagy minden fullra elveszik? :F és ha eltávolítom és újra telepítem, akkor ezeket is törli? :F

(#108197) bsh válasza trebrona (#108195) üzenetére


bsh
őstag

na ezt megcsináltam, play store uninstall, reinstall, és most jól scrolloz és a lényeg megvan. :R

(#108198) Astroboy válasza bsh (#108196) üzenetére


Astroboy
őstag

Szerintem azok a képek amiket a beszélgetésekből lementettél, de ahogy a borostás kolléga jelezte is feljebb, van biztonsági másolat.
Vagy ha nincs, csinálj most egyet és utána legyalulhatod.

Vagy ha nem hiszel nekünk nyaljál sót linkeltem a topikot ahol segítenek.

(#108199) trebrona válasza bsh (#108197) üzenetére


trebrona
nagyúr

👍

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#108200) gzoli2 válasza bsh (#108186) üzenetére


gzoli2
tag

Ótemetö utcán olyan szuper a telekom 50 mbit hogy a youtube videok csak 480 p ben indulnak sokszor....

Vhk clán , még aktiv uo hq klán. www.vhkclan.atw.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.