Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-18 22:59:26

LOGOUT.hu

Egy kis előszó a totyikhoz, amit jó ha mindenki elolvas:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105101) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Hová tűnt Daemon Tools? :F

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#105102) daninet válasza TeeBee73 (#105101) üzenetére


daninet
veterán

Bár értem a "popkultúrális utalást" azt nem tudom megítélni mennyire gondoltad komolyan :DDD
[link] :F
duplaklikkelsz az iso-ra és csatolja a windows :P Azon kívül, hogy a különféle exotikus képfájlokat is csatolja mindenféle drm emulációval az átlag embernek mit ad ez a szoftver? :F

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#105103) TeeBee73 válasza daninet (#105102) üzenetére


TeeBee73
addikt

RaptorTéEm Kolléga hozzászólására reflektáltam volna, de eltűnt.
Mint Brüsszelből az eresz 50 átnyalata.

MOD: Lehet, Ő is Modi. Csak épp erre Kalandozott... ;]

Ha megnézed, néhány hsz. hiányzik, pedig sértő tartalom nem volt benne.

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#105104) daninet válasza TeeBee73 (#105103) üzenetére


daninet
veterán

Nincs időm a számokkal foglalkozni, összezavarnak :DDD

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#105105) TeeBee73 válasza daninet (#105104) üzenetére


TeeBee73
addikt

Tényleg: Ha oly' jól kerestél Dubajban, miért itthon mereszted a pucád? ;] :P

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#105106) Zeki válasza TeeBee73 (#105105) üzenetére


Zeki
nagyúr

Van amit nem lehet hosszú távon kibírni, mindegy mennyi a pénz. A család.

(#105107) TeeBee73 válasza TeeBee73 (#105105) üzenetére


TeeBee73
addikt

No Offense, csak úgy érdekel. Bàr, ha nől a tőgye az emlősnek, ott várható a golyva. Goya.
Nemnem.... Gólyszimovics!!!
Hà...

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#105108) DeltaPower válasza TeeBee73 (#105103) üzenetére


DeltaPower
őstag

nagyon warez nem lehetett mert banánt nem kapott :DDD

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#105109) daninet válasza TeeBee73 (#105105) üzenetére


daninet
veterán

Két féle kivándorló van: Van akinek a töke tele van az országgal, minden szar, itt akarja hagyni és soha vissza se jönni, a másik pedig kalandból elmenne pár évre. Mi az utóbbiak vagyunk. Meg volt a diplománk, itthon semmink nem volt (1 diákhitel asszonynak, nekem meg 1m hitel anyámék felé a dubaji repjegy+szállodák). Eredetileg is úgy mentünk oda, hogy X év (x+1 lett :DDD ). Volt pénzügyi célunk, a ház ára amit most építünk. illetve ott mindenki rengeteget dolgozik, az az igazi nagyvárosi betegre dolgozós hangulat van. Fél 8-ra mentem reggel, este 8-9 körül értem haza, ezt első két évben heti 6 napot csináltam, utána a második két évben "csak" öt napot. Kurva gyorsan ki lehet égni, de ezt el tudjátok képzelni szerintem, mert többnyire mindenkinek vannak rövidebb hasonló szakaszok az életében. Asszony munkarendje nagyon hasonló volt. Nagyjából 4.5 évig bírtuk.
Érdekességeket kipörgeted első évben, második év végéig már minden szart megvettél magadnak amire valaha vágytál, utána maradnak a drága éttermek és a pár szünnapban valami utazás amik meg kell jegyezzem nagyon hiányoznak :) Elég jó helyekre eljutottunk viszonylag olcsón, lévén Dubaj egy tranzit központ.
Plusz ott nagyon kevés barátunk volt (eleve kevés a magyar), az az egy pár akivel "összemelegedtünk" elvált a szemünk láttára. Család, barátok itthon. Kutya itthon. Gyereket is akartunk amit ilyen munka mellé biztos nem csinálsz, pénzünk is megvolt. Nem volt értelme maradni.
Kinéztük mennyi a maximum feladható csomag wizzair-en két főnek (meglepően sok). Vettünk dobozokat, ami nem fért bele eladtuk vagy elajándékoztuk.
Én pedig a végén megegyeztem a céggel, és mai napig nekik dolgozok távmunkában.
Igazából sokkal boldogabbak vagyunk most független attól, hogy a munkatempót hoztam a cégtől és továbbra is sokat melózok.

Egyébként teljesen megértem, hogy vannak emberek akik nem tudnak ebből a magas fizetéses világból kilépni. Eléggé megmérgez. Valójában a sok munkát leszámítva baromi gondtalan volt az életünk. Úgy vásároltál a boltban (akár az elektronikaiban is!), hogy nem kellett az árral törődni, nem gondolkoztál hova utazhatsz, mi fér bele stb. Maldív szigeten 600 dollárt költöttem a minibárra :DDD és teljesen elfogadhatónak tartottam negyedik nap végén mikor fizettem. lol Mostani szemmel ez leírva is abszurd. De tudni kell kezelni, hogy ez ott olyan, és az a normális, de hazajöttünk, most ez van. Sokat segít, hogy nem azonos a pénznem. Szándékosan nem számoltunk át soha semmit forintra, mert nem volt értelme.
De egy nagyon jó élettapasztalat megtudni, hogy a pénz nem boldogít abban a formában ahogy sokan elképzelik. Mert boldogít, de csak bizonyos dolgokban. Például a mindennapi életet piszkosul megkönnyíti.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#105110) TeeBee73 válasza daninet (#105109) üzenetére


TeeBee73
addikt

Banyek', cifra kis regényt kanyarítottál ide.
Szóval: Fél évig ment a Dajcstompizás, aztán 4 évet ráhúztál, hogy ne akadjon gyikics a bélésbe.
;]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#105111) daninet válasza TeeBee73 (#105110) üzenetére


daninet
veterán

Nem minden szót ismerek, de szerintem ez a tl:dr verzió, igen :DDD

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#105112) Zeki válasza daninet (#105109) üzenetére


Zeki
nagyúr

Emelem kalapom!

(#105113) Gyuri27 válasza daninet (#105109) üzenetére


Gyuri27
félisten

A boldogság a szeretet a szerelem nem pénz kérdése.
A szar ember az szer ember üres zsebbel is meg egy q7-be is.
Persze, jobb ha az ember nem eszi a kefét. Bár az emberek 90-95% a pénzéhez igazitja a szinvonalat a költést. És bizony itthon sir a szakmunkás pénzes is meg a cég vezér is. Mer ugye kevés, nem erre és arra.
Pedig a pénz mindig illik beosztani. Meg hát lemondani is tudni kellene. Mindegy hány évesek vagyunk, hol dolgozunk, mennyit keresünk. Csak ez nincs meg. Azért ennyi roncs ebben az országban. Azért ennyi boldogtalan pár, kapcsolat, házasság (többek közt).

Amd - Radeon - Ryzen

(#105114) bsh


bsh
őstag

itt senki sem alszik? :Y

(#105115) Zeki válasza bsh (#105114) üzenetére


Zeki
nagyúr

Utazok Pestre dolgozni. Napi inga.

(#105116) Gyuri27 válasza bsh (#105114) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az ördög sose alszik. Néha szendereg.
Amúgy meg melós készülödik és közbe osztja az eszet kicsit. :)
Ha urak lennénk 9-kor kelnénk (vagy ha gangszterek mondjuk akkor később mint 9). :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#105117) alázógyík válasza daninet (#105109) üzenetére


alázógyík
őstag

Húgom lassan 20 éve, hogy kiköltözött Londonba.
1x se fordult meg a fejében, hogy haza költözzön. :N
Pár év babysitterkedés és házvezetés után letette a nemzetközi felsőfokút, majd elment dolgozni nagy cégekhez. Gyűjtött, félretett amennyit lehetett, majd felmondott, és elment világkörüli utazásra 2 évre.
Után visszament dolgozni még nagyobb cégekhez, (New Scotland Yard, Metro Underground), vett új lakást Londonban, és most már azon kivül egy céget is beindított.
Itthon a tizedét se tudta volna megvalósítani. :N

(#105118) daninet válasza bsh (#105114) üzenetére


daninet
veterán

a kis dzsínó szórakoztat minket éjszaka, így most 0/24 tudok válaszolni bármire :DDD

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#105119) alázógyík válasza daninet (#105118) üzenetére


alázógyík
őstag

Foga nő vagy a hasa fáj? :D

(#105120) daninet válasza alázógyík (#105117) üzenetére


daninet
veterán

Ez a karrier hajszolás van akinek bejön, van akinek nem. Én rájöttem nekem inkább nem.
De ismerek sok embert akinek itthon is jól megy a saját cég, köztük mondjuk szüleim is. Én nem mondanám, hogy itthon nem lehet ilyet elérni.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#105121) troll81 válasza daninet (#105120) üzenetére


troll81
addikt

Ez nem sok embernek jön otthon össze, illetve ismeretség kapcsolatok szükségesek.
Eszem ágában nincs haza költözni. Nem is fogok tavaly voltam otthon, augusztus elején.nem hiányzik semmi itthonról.

(#105122) Devid_81 válasza troll81 (#105121) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ezzel kb en is igy vagyok, pedig meg "csak" 9.5 eve elek Angliaban.
A mai napig sokszor gyomorgorgato amiket otthonrol hallok, hogy mi hova valtozik.
En 3 eve nem voltam otthon, most jutottam el oda, hogy lassan hianyzik.Iden talan megyek ha ha a foskovid nem szol bele, ha igen akkor meglesz a 4ik ev is ;)

...

(#105123) daninet válasza Devid_81 (#105122) üzenetére


daninet
veterán

rengeteget javít az életminőségen ha nem törődik az ember a politikával. Valójában a mindennapi életedre elég kevés kihatással vannak azok a hírek. Az egyetlen ami zavar itthon az a sok negatív ember. De ezért vettem a város szélén telket :DDD

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#105124) Devid_81 válasza daninet (#105123) üzenetére


Devid_81
nagyúr

A sok negativ emberrel nehez mit kezdeni, de nem csak az, igazabol engem mar az is zavarna, ahogy a szolgaltatok allnak az emberhez az hogy konkretan jogodban all befogni es huzhatsz el ha nem tetszik, vagy legyen az egy etterem ahol mint egy kutyaval ugy bannak veled (itt se jartunk sokat, kb 1x egy evben) vagy csak az, hogy egyszeruen nem tudsz annyit keresni, hogy akarcsak evente elmenj nyaralni es mellette lehessen ez kozel anyagilag gondtalan eleted stb :((
Nekem nagyon nem menne mar az otthoni elet. :(
Itt sem szeretek lenni, mert itt meg az idojaras egy raklap sz@r de mar jo ideje ezt hivom az otthonomnak, inkabb ez mint azt ahol felnottem. :)

...

(#105125) troll81 válasza Devid_81 (#105122) üzenetére


troll81
addikt

egy xar kb igy vissza nézve az egészet.
van sok jó dolog de nem akarom a haza térést erőltetni.
minden itt van munka család gyerek.gyerek nem is magyar,semmi köze nem lett az országhoz :) egy pozitivum,
ahogy daninet is mondja sok a negatív meg keseredett ember .....
meg az irigy stbb
de h tegyen ellene azt nem inkább ül és majd jobb lesz alapon vár.
jó lehet szar az első pár év de jobb mindig.
6.éve vagyok kint én is.

Fozumozók 75% külföldi munkás lassan :DDD

[ Szerkesztve ]

(#105126) Devid_81 válasza troll81 (#105125) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Tobbi forumoban is ahol jovok-megyek nagyon sok a kulfoldrol forumozo.
Az elmult kb 20 ev de talan tobb is arrol szolt a fiataloknak, hogy elhagyjak az orszagot egy jobb elet remenyeben.
Nem jo dolog de ez van, mindekinek csak 1 elete van, azt kell elni valahogy :)

Nalunk is itt van minden, munka, haz, meg majd lassan gyerek is.
Ha egy picit ez a foscovid rendezodik akkor vallalkozast akarok majd csinalni helyben, otthon ez eszembe sem jutna, pedig anno sok eve tesommal egyutt vittunk egy vallalkozast, de soha tobbet nem szaladnek neki ott :N

...

(#105127) troll81 válasza Devid_81 (#105126) üzenetére


troll81
addikt

Egyenlőre azt mondom kialakult életét ne rugja fel az ember, azért ami otthon van várná.
A foskovid helyzet most mindenhová szól lassan.
A fiam itt született meg. Minden ellátás jobbnak ítéltek meg,annak ellenére h külföldi vagy....
Nem tudom mit csinálnek otthon..
Itt meló után még bőven jó vagy bármire és az egész hét péntek délig tart.
Ha ezt tudom hogy így is lehet stress mentesen dolgozni otthon egy percet nem csinálok semmit.

(#105128) tibibi


tibibi
őstag

Most ébredtem mi a f@sz folyik itt ;] én már öreg vagyok elmenni,de a Lányomék amint elengedik a férjét( orvos vészhelyzetben nem mondhat fel) már mennek is.Tárt karokkal lakással 8500.- euros alap fizetéssel,lakhatással, két kézzel kaptak utána a németek.Lehet ha végleg megunom ami itt folyik eladok mindent és kiköltözünk mi is....

[ Szerkesztve ]

(#105129) Devid_81 válasza tibibi (#105128) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Most ébredtem mi a f@sz folyik itt ;] én már öreg vagyok elmenni...
....Lehet ha végleg megunom ami itt folyik eladok mindent és kiköltözünk mi is....

Osszefoglaltam neked amit irtal :D :R
Szerintem addig amig az ember tud a sajat ket laban allni es beszel alap szinten barmilyen kulfodi nyelvet siman mehet :K

...

(#105130) TeeBee73 válasza alázógyík (#105117) üzenetére


TeeBee73
addikt

Metro Undoground? Az hányadik epizód? (Az ilyen Reflux verziók óta elveszett a fonál.)

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#105131) TeeBee73 válasza alázógyík (#105119) üzenetére


TeeBee73
addikt

Fáj a hasa, mert nő a foga. Teccikérteni'? ;]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#105132) daninet válasza TeeBee73 (#105131) üzenetére


daninet
veterán

ma az a sztori, hogy megtanult hasra fordulni, de amikor hasra fordul az nem tetszik neki és elkezd üvölteni :DDD Szerintem most ez elkövetkezendő hét erről fog szólni, míg ki nem találja a másik irányba fordulást.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#105133) TeeBee73 válasza daninet (#105132) üzenetére


TeeBee73
addikt

Dúdoljál Neki.
"Kuss Fiam, így szólt hozzám a deadapám."
Meg "Aludj, aludj, álmodjál székletet!"
Jó pénzért elmegyek gitárostól altatót játszani, bár, lehet, a Slayer meg a Testament még nem az Ő műfaja. Tudok Médent is. "Fírofdödaaark!" ;]

MOD: Szóval, megtanultad, hogy a legszorosabb pelenkából is utat vág magának hátközépig a híg fos. ;]

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#105134) 313313 válasza daninet (#105118) üzenetére


313313
addikt

Áá mimdig van/lesz valami.
Nálunk most született meg a harmadik gyerkőc.

Szekeres témához meg: ha van elhatározás, jövőkép és értelmes elgondolás itthon is lehet boldogulni, csak olyan szakma/szakmák kellenek és folyamatosan kell tanulni és képezni magunk.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#105135) faragojof válasza 313313 (#105134) üzenetére


faragojof
senior tag

Párszor már elgondolkodtam azon, aki ilyeneket mond, "... ha van elhatározás, jövőkép és értelmes elgondolás itthon is lehet boldogulni, csak olyan szakma/szakmák kellenek és folyamatosan kell tanulni és képezni magunk", azok vajon látják e, aki az átkozott nyugaton csinálja ugyanezt, adott idő alatt mennyivel messzebbre jut? :U
Ráadásul még mindig ott van! NEM mindenkinek egyformán adottak a lehetőségei! :W

"Formicate Under Command of the King,,

(#105136) 313313


313313
addikt

Nem mindenki akarja elhagyni Magyarországot, lehet kint jobban élnénk, de a család/barátok/hazánk hiányozna.
Mi mikor leültünk gondolkozni, hogyan tovább, 3-an voltunk, havi bevételünk kb 160k volt, ebből kigazdálkodtunk ki egy év alatt egy 400k-s tanfolyamot, és a második gyerkőccel is akkor volt terhes a feleségem. Havi 18 napot 12 óráztam, hétvége rendes munkanap volt+tanfolyam.
(1,5 hónappal tanfolyam elvégzése után írásos pozíció ajánlatom volt a mostani cégem jogelődjénél. Igaz, akartam a munkát, tettem is érte. Általában amit elhatározunk az bejön nekünk, már 6 éve, legyen szó szinte bármiről.)
Most startékiai fontusságú állami cégnél vagyok (MVM), szeretem a mkunkám, megbecsülnek, cég képez tovább. Fizetésem jó, mindent fehéren kapok. Van fizetett szabadságom, kevesebbet dolgozok időben is és munkában is, mint az előző munkahelyemen. Kevesebb ideget eszünk, nyugodtabb vagyok/vagyunk. Többet látnak a gyerekek, a hétvége az hétvége, 12 óránál nem dolgozhatok többet, mert hazazavarnak, bár átlagba havi 5-6 óra túlórám ha van.
Mi a párommal megcsináltuk, bár sokat beszélgetünk mindenről is, és próbálunk több lábon állni. Egymást segíteni.

Én azt látom a környezetemben is, aki akar,az tud is boldogulni, még a fiatalok is, igaz keményen dolgoznak, tudnak feljebb/előrébb lépni és megvan az eredménye.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#105137) daninet válasza faragojof (#105135) üzenetére


daninet
veterán

Mint írtam, van aki a karriert tartja fontosabbnak, és azt hogy sokra vigye a munkában, jó életkörülményei legyenek. Van aki a családi/baráti kapcsolatait.
Előbbiek sokkal nagyobb eséllyel mennek külföldre, utóbbiak pedig megoldják kevesebb pénzből, mert nem az a prioritás. Lehet érveket sorakoztatni mindkettő mellett.
Ez két tábor, nem kell egymásnak állítani az embereket ebben, más az elgondolás.
Én is utóbbihoz tartozok miután bejártam mindkettőt.

Abban azért egyezzünk meg, hogy Mo. a sok politikai gondja ellenére nem egy harmadik világbeli hely, nem egy tál rizsért gürcöl senki, hanem a jólétért, hogy vegyen új telefont, vagy új autót, építkezzen stb. Kevés a mélyszegény, nagy a középréteg amibe szerintem itt a topiklakók közül mind beletartozunk. Ha nehezebben is mint külföldön de össze lehet szedni a pénz ami a fent említett második tábornak elegendő.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#105138) tibibi válasza 313313 (#105136) üzenetére


tibibi
őstag

Nem tudom mennyit keresel a démásznál ,de egy minőségi életvitelhez legalább 300k kell családtagonként, ebben az országban.Nyilván el lehet tengődni kevesebb pénzből is ,de akkor meg minek? Az nem élet csak kínlódás....
" Kevés a mélyszegény, nagy a középréteg."
Az utóbbi 10 évben kezd eltünni a középréteg vagy nagyon gazdagok vannak vagy szegények. Konkrétan ebben az országban nem nagyon találni olyan embert, akinek ne lenne valamilyen hitele. Tudom a média azt szajkózza rengeteg az emberek megtakarítása,de ez kamu.
Egyébként aki nem hiszi, menjen el orvoshoz vagy próbáljon bármilyen egészségügyi ellátást igénybe venni!!

[ Szerkesztve ]

(#105139) 313313


313313
addikt

Havi 600k nettóból (2 főnek nem nehéz összeszedni) elég jól ellehet lenni, akár 3 gyerekkel is. Mondjuk nekünk sose volt/lesz 200-300-800k-s telefonunk, de nem is hiányzik, havi telefon számlánk is megáll 6-7k-ból 3 szolgáltatónál, és ebbe igen sok duma van.
Feleségem is úgy nőt fel nem nélkülöztek, apukája jól keresett, és nem szorta el, targalékolt/befektetett, nem látszott rajta, hogy mennyit visz haza. 61 évesen "kirugták" (közös megegyezéssel elment) és 4 évig nem megy el dolgozni, hogy ne rontsa le a nyugdíját, amit kapni fog.

Nem vagyunk egyformák, kinek mi a sok/mi a jó mi a prioritása. Mi már most jobban élünk, mint apuék, mikor én voltam akkora, mint a gyerkőcünk, és még van terv hova, merre tovább anyagilag.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#105140) trebrona válasza tibibi (#105138) üzenetére


trebrona
nagyúr

Konkrétan ebben az országban nem nagyon találni olyan embert, akinek ne lenne valamilyen hitele.

Jelentkezem, nincs egy fillér hitelem sem.

Azért azt is tegyük hozzá, hogy nagyon sok ember financiális analfabéta, ahogy növekszik esetleg a bevétele, azzal egyenes arányban, vagy még jobban nő a kiadása is.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#105141) 313313


313313
addikt

Na van ilyen ismerősöm is, kereset x, és 2x-et költenek havonta. 57 évesen albérletbe lakik 2 gyerekkel, de csak nívós albi jöhet szóba (Domb lakópark, Erzsébet lakópark)

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#105142) Zeki


Zeki
nagyúr

Amíg az arabok így tele vannak zsetonnsl és így szórják,az építőiparhoz kapcsolódóan lehet sokat keresni.link

(#105143) daninet válasza trebrona (#105140) üzenetére


daninet
veterán

+1

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#105144) tibibi válasza daninet (#105143) üzenetére


tibibi
őstag

#105093daninet :F :DDD
Volt anno fix 1% :U otp hitel ,igaz,hogy felét elengedték, ha kibírtad köhögni ami 1X% lett pillanatok alatt :DD

(#105145) tibibi válasza trebrona (#105140) üzenetére


tibibi
őstag

"Alig" :U ;]

(#105146) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Ha valaki venne egy Asus ac65p routert akkor 20e Ft-ért nálam van egy eladó.
Kb két hete kaptam egy újat garanciális cserében (közben kiderült a szolgáltatónál volt a hiba :DDD ) [link]

(#105147) daninet válasza tibibi (#105144) üzenetére


daninet
veterán

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#105148) bsh válasza daninet (#105147) üzenetére


bsh
őstag

[link] :D
[link]
és így megy 30 fokon a xeon :D

[ Szerkesztve ]

(#105149) daninet válasza bsh (#105148) üzenetére


daninet
veterán

nesze neked mobil processzor.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#105150) akom válasza daninet (#105109) üzenetére


akom
senior tag

A legnagyobb probléma itthon szerintem nem is a fizetés. Hanem az a szocialista hagyaték amiben éltünk, és élünk. Amikor nem tudsz könnyen és gördülékenyen elintézni dolgokat. Amikor egy megyeszékhely postáján egy ablakot nyitnak ki és arra is 50+ ember vár. Amikor egy vízóra átírás hónapokba telik. Amikor egy garanciális ügyintézés évekig húzódik. Amikor egy CT felvételre fél évet kell várnod. Amikor befutó az ajánlatod, de mivel nem vagy a felsőbb politikai kör része, így esélyed sincs. Amikor már 5 éve kerülgeted ugyan azt a kátyút. Amikor a gyerek iskolájába neked kell felújításokat végezned, ha nem akarod hogy ráomoljon a vakolat.
És akkor ne is említsük a világbajnok ÁFÁ-t, és a rengeteg egyéb terhet...

Rengeteg ilyen dolog van ami napi szinten jön szembe veled, és már a t*k*d tele van. Főleg akkor nehéz amikor már megtapasztaltad, hogy egy működő országban milyen élni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.