Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  JiaYu G4

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:09:19

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#872) ngnr5


ngnr5
csendes tag

...nem birom ki, hogy hozza nem szoljak ehhez a GPS-es temahoz (persze amint megerkezik a G4A majd leirom az ott tapasztaltakat is).

A jelen allas nalam a kovetkezo: adott egy kicsit koros HTC Desire HD amit anno meg 2.3-mal vettem es szinte hibatlan is volt.... csak hat a GB (es kesobb kiderult a Sense felulet) miatt valahogy indokolatlanul lassulgatott. Nem voltak komoly anomaliak, de az az erzesem volt, hogy en nem erre fizettem be.

Ekkor gondoltam kiprobalok egy fozott Sense mentes ICS ROM-ot. (HTC uzleti politikajanak szegyene a velemenyem szerint -vegye masikat miatt-, hogy hivatalosan soha nem kap a keszulek ICS-t. Pedig joval gyengebbek a sajat muhelyukbol igen. ez miatt van bennem a HTC-t soha tobbet). Tok veletlen egy AOKP-s ROM volt ami alatt azt hittem minden mukodik amig el nem kezdtem hasznalni a harom betus navit (itt fontos a verzoszam 9.x vagyis nem 8.x-es). Nalam is azt produkalta amit itt az elozo hozzaszolasokban olvasgattam, de hogy konkret legyek:

1. a GPS modul 100%, hogy jo (hasznaltam mas szoftverekkel amiknel nem volt semmi gond a jellel, pl.: Sporttacker, Endomondo, es majd kesobb irom hogy mikent vielkedig JB alatt)
2. a navi elinditasa utan relative gyorsan talal muholdat
3. amikor a teljes kepernyos navi ablakban vagyok kb 2 perc es dobja a jelet es nincs tovabb... hacsak
4. ki nem lepek a tejes kepernyos modbol (pl menu gombbal a "Navigacios menu", vagy a muhodak allapotat figyelo "GPS-adatok"). Ekkor azonnak tudja hol vagyok es oda rakja a helyzetem a terkepen ahol vagyok.
5. ekkor ha vissza megyek a teljes navi modba ujbol elveszti a jelet :((

Na mondom itt valami programhiba lehet. Elso felindulasbol ki is probaltam egy regebbi verziot a 8.x-es szeriabol ami alatt minden hiba eltunt (csak hat nem annyira tetszik mint az uj). Vagyis reszmrol megerositve hogy a programmal van a hiba. Ha valakinek van lehetosege G4-en kiprobalni akkor tegye, de hamarosan remelem en is fogom csinalni.

Ezzel meg nem ert vege a tortenetem ezzel a navival. Eljott a JB kor nalam is amirol nem szivesen mondanek le. Itt is tettem egy-ket probat: Itt a 9.x-es rigo szinte hiba nelkul mukodott (nem GPS hiba van vele, itt meg az a hiba, hogy valamiert a navigalashoz hasznalt hangero nagyon halk... tovabba azt vettem eszre, hogy nem a fo hangero beallitasa szamit hanem a telefonalashoz beallitott ertek).

A fo elteres az altalam hasznalt ICS es JB kozott a kernel:
- ICS -> 2.6.x
- JB -> 3.0.x

Egy szo mint szaz: nem hinnem, hogy a G4 GPS modulja gyenge lenne (ezt remelem ma-holnap meg is tapasztalom). Az adott program, a gyerekbetege miatt nem hasznalhato sajnos ugy, ahogyan szeretnenk a kedvenc "kis" keszulekunkon.

ui.: ki mondja, hogy nincs hivatalosan? bar en ennyit egy ilyen fejletsegi szinten levo alkalmazasert nem adnek: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nng.igoprimoisr.javaclient , bar az is igaz hogy ezt az uj verziot meg nem is probaltam.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  JiaYu G4
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.