Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  JiaYu G4

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:09:19

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) szpali válasza bigrock (#845) üzenetére


szpali
addikt

ez a GPS dobálós probléma Google Navigáció, Runkeeper és sygic esetén is fennáll?

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#852) agent_k


agent_k
őstag

Eddig a G4 volt a preferált telefon nekem a lumia leváltására... de amiket itt olvasok... nem épp bizalomgerjesztőek. Vagy csak túldramatizálom?

(#853) bigrock válasza icons (#849) üzenetére


bigrock
addikt

Ezelőtt HTC Desire volt, illetve Galaxy Nexus. Soha nem kellett bekapcsolni az AGPS-t, patentül ment a Rigó, Nav****n, stb... Biztos, h. nem Droid gond van.
Szpali: ezekkel még nem próbáltam, de rászánom az időt.
Kicsee: a navi gond az egyetlen probléma, amúgy szinte tökéletes a telefon, nagyon bejön.

[ Szerkesztve ]

(#854) mclane_ válasza agent_k (#852) üzenetére


mclane_
aktív tag

Feleségemnek Lumia 610-e van, szóval kíváncsi leszek a különbségre. Nekem mondjuk bejön a Win7.5, szerintem teljesen jól használható a rendszer, nyomkodtam, nézegettem, egy darabig. Erről jut eszembe Nokia Here-t próbálta valaki navira?

[ Szerkesztve ]

(#855) agent_k válasza mclane_ (#854) üzenetére


agent_k
őstag

Nekem is bejön az L800, mert gyors, de olyan megkötések vannak benne, amik az elején nem zavartak, mostmár viszont igen. Meg a vezérhangya is elindult. G3 óta. Csak nem merem megrendelni, mert hekkelni nincs kedvem.

(#856) Jazz válasza Cyborg (#847) üzenetére


Jazz
veterán

Csak általánosságban értettem, hogy ha választani kéne ez és ez között. Hogy ilyen fontos a gps. Az hogy milyen telefon, az nem is került szóba.:)

free your mind

(#857) mclane_ válasza agent_k (#855) üzenetére


mclane_
aktív tag

Dettó, de ahogy írták korábban, a gyári állapotában is teljesen jól használható a G4. Bár nálam úgyis elindul majd a vezérhangya és elkezdek idétlenkedni vele....Huawei U8220al is így voltam...Tegnap elfelejtettem belinkelni, elkezdtek pletykálni az első Ubuntu touch telefonról az Egde-ről. Mivel ez is nyílt platform lesz, remélem a kínai mobilokon is elérhető lesz(mármint gyárilag), nagyon kíváncsi vagyok rá.

(#858) agent_k válasza Jazz (#856) üzenetére


agent_k
őstag

Annyira nem fontos a gps, kocsiban van rendes navim, sétálgatásnál jött most többször elő, hogy jó volt a gps jelenléte. A nokiámnál ne legyen rosszabb a gps. Egyszóval ha benne van akkor működjön, erre irányult az okfejtésem.

[ Szerkesztve ]

(#859) icons válasza agent_k (#858) üzenetére


icons
addikt

Nem neked írta :)

KÁÁOOOSZ!

(#860) agent_k válasza icons (#859) üzenetére


agent_k
őstag

És tényleg :D Most vettem csak észre.

(#861) Cyborg válasza Jazz (#856) üzenetére


Cyborg
őstag

Hónapok óta filózok, hogy milyen telefonom legyen majd, megannyi értelmetlen böngészéssel(normális emberi kapcsolatok kiépítésététől elvéve az időt :-)) nagynehezen megyszülöm a döntést, és hetek óta elégedetten és nyugodtan fekszem le azzal a tudattal, hogy G4-em lesz, ez a tökéletes telefon, nem kell romolni, mókolni, alapból is megy minden rajta, és akkor jön egy igo-s hsz., ami felforgatta az életem egy pillanat alatt :-)
Idegileg teljesen összeroppantam:-)
...úgy tűnik, még nem született tökéletes dual-simes telefon, legalábbis számomra.

...remélem így már érthető volt a "kirohanásom" :-)

[ Szerkesztve ]

(#862) mclane_ válasza Cyborg (#861) üzenetére


mclane_
aktív tag

Na kábé én is így voltam március óta, aztán most szartam le és megvettem. Btw, a múlt heti kupon után, most már hivatalosan is 240$.

(#863) melkah válasza Cyborg (#861) üzenetére


melkah
tag

Szerintem ezeket a hisztiket itt nem kellene komolyan venni feltetlen. Hogy sw vagy hw problema? Van akinek jo van akinek nem.

Anno vettem egy lenovo a750-et, megerkezett 2.3.6-al es kb hasznalhatatlan rossz volt a gps.
5-10 perc alatt talalt eppen csak muholdat ha talat, varosban epuletek kozott inkabb nem mint igen. Egyszer futottam vele egy margitsziget kort es trackelesnel vegig a vizben usztam szerinte :D.
Telt mult az ido raraktam egy legtobbet dicsert 4.0-as romot, es a gps azota is tokeletes vele. Pikpakk talal muholdat es nem pontatlanabb mint akarmilyen kocsiba szant gps.
Most is ezt a telefont hasznalom de mar lassucska a mukodese es a keves ram miatt legeltetem itt a szemem folyamatosan. Nekem valoszinuleg G4-em lesz es nem tartok attol , hogy jajj hw problema. Majd jone egy jo rom, felrakom mukodik es boldogsag. Sok telefonnal volt mar itt a forumon ilyen hiszti, megoldas szerintem mindig szuletett.

Ez egy sajat story sajat nezopont nem muszaj mindenkinek egyeterteni velem, en igy latom ezt a helyzetet.

(#864) tolvaj! válasza Cyborg (#861) üzenetére


tolvaj!
őstag

Sajnos én a vodás előfizetésem miatt szívtam meg. Ezért kellett másikat néznem... így lett lenovo

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#865) FunkyBoy válasza Urby66 (#848) üzenetére


FunkyBoy
tag

Teljesen megegyeznek a tünetek Urby66 kolléga leírásával. Ma én is csináltam egy tesztet és az alapján azt gondolom, hogy nem hardver gond. Budapest-Balaton távon a Gps-Test progi szempillantás alatt indult és a Balatonig szakadás nélkül átlag 3-6 méteres pontossággal ment miközben a sebesség mérés is full pontos volt.
Megérkezve a Balcsira átkapcsoltan navira, ahol kezdődtek az anomáliák pl.: hódot vesztett rendszeresen, ha volt jel akkor is a főúton haladva azt mutatta hirtelen, hogy kb 100 méterrel odébb egy párhuzamos úton haladok, de volt olyan is, hogy kamikáze módon merőlegesen a főútra nekirontottam a sztyeppén keresztül a Balcsinak. :DDD

Szóval a két helyzetet összegezve tényleg úgy tűnik, mintha a navi progik nem tudnák kezelni rendesen a gps modult a GPS Test meg igen. Nem tudom, hogy ez valami adattovábbítási, vagy protokol, vagy valami szabvány probléma-e, de ha a teló konstrukció hibás lenne akkor a GPS Test is bénázott volna végig.
Az is megérne egy misét, hogy Mobileuncle-n belül Engeneer módban esetleg lehet-e a számomra sok ismeretlen opció közül állítani valamit amitől esetleg gyógyulna a probléma.
(vajon a többi mtk6589-es teló amiben ugyan ez az mt6628-as chip van, azok is ezt produkálják?)

Groop -hoz hasonlóan én is azt gondolom, hogy kifejezetten jó hw szinten a gps modulja, de szoftosan még hibázik valami.

[ Szerkesztve ]

(#866) Cyborg válasza tolvaj! (#864) üzenetére


Cyborg
őstag

Miért, mi a gond, az,hogy 900-on nem tud 3g-t? Ez olyan nagy veszteség lenne? Én is vodás vagyok, de nem ismerem a lefedettségi térképet.

(#867) kcsa válasza Cyborg (#866) üzenetére


kcsa
veterán

Gond. Bp belvárosban nem gond, ott 2100-on megy WCDMA, de kb. bárhol máshol (értsd: nem sűrűn lakott város) 900-on. És ahogy járkálok, egyre biztosabb vagyok benne hogy G4-ben nincs 900-as WCDMA, a Mobile Uncle-ben látottakkal szemben.

(#868) Cyborg válasza kcsa (#867) üzenetére


Cyborg
őstag

Most néztem, a defym tudja, azért nem tűnt fel eddig.
...viszont amit eddig számításba vettem dual-simest, kb. egy se tudja :-)

[ Szerkesztve ]

(#869) kcsa válasza Cyborg (#868) üzenetére


kcsa
veterán

Hát igen. És ez az egyik oka, hogy másik topikokban látott hurráoptimizmussal ellentétben szerintem a Lenovo nem a meglévő típusokat fogja árulni EU-ban.

Kicsit én is morcos vagyok a 900-as WCDMA hiánya miatt, de valahogy kibírom. Esetleg szolgáltatót váltok.

(#870) Jazz válasza Cyborg (#861) üzenetére


Jazz
veterán

Még mindig jobban jártál így, mintha megvetted volna. Előbb-utóbb biztos megoldják a problémát. Csak jön valami ügyes orosz főzőmester....de lehet csak az engineering módban kell buherálni valamit, mint anno G3-nál.

Nekem szerencsém volt. Én annak idején kinéztem a tökéletest: V1277, és azóta is remekül szuperál. A mérete is ideális 4.3", a felbontás is 960x540, nagy aksi, erős gpu cpu, led-lámpa, mindent tud amit kell, minden flottul működik, és még Hdmi kimenet is van rajta. Egy dolgot hiányolok, a magnetic sensor-t (iránytű). (itt ez a kötelező valami, ami miatt hogy nehogy már abszolút tökéletes legyen egy termék). Másnak haszontalan, de nekem sokszor nagyon kéne. Az alaplapon van egy szabad usb csati, ahhoz rálehetne egyet kapcsolni, de utána még a rom-ot is átkéne írni hogy támogassa...:S

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#871) tolvaj! válasza Cyborg (#866) üzenetére


tolvaj!
őstag

Nekem sajnos baj, mert több mint másfél évem van a netcsomagból hátra, és ha valamiért fizetek azt használni is akarom. :)

Kcsa:
Elvileg a minidealen az indiai verziót árulják a lenovo p780 ból és az tudja a 900 at.

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#872) ngnr5


ngnr5
csendes tag

...nem birom ki, hogy hozza nem szoljak ehhez a GPS-es temahoz (persze amint megerkezik a G4A majd leirom az ott tapasztaltakat is).

A jelen allas nalam a kovetkezo: adott egy kicsit koros HTC Desire HD amit anno meg 2.3-mal vettem es szinte hibatlan is volt.... csak hat a GB (es kesobb kiderult a Sense felulet) miatt valahogy indokolatlanul lassulgatott. Nem voltak komoly anomaliak, de az az erzesem volt, hogy en nem erre fizettem be.

Ekkor gondoltam kiprobalok egy fozott Sense mentes ICS ROM-ot. (HTC uzleti politikajanak szegyene a velemenyem szerint -vegye masikat miatt-, hogy hivatalosan soha nem kap a keszulek ICS-t. Pedig joval gyengebbek a sajat muhelyukbol igen. ez miatt van bennem a HTC-t soha tobbet). Tok veletlen egy AOKP-s ROM volt ami alatt azt hittem minden mukodik amig el nem kezdtem hasznalni a harom betus navit (itt fontos a verzoszam 9.x vagyis nem 8.x-es). Nalam is azt produkalta amit itt az elozo hozzaszolasokban olvasgattam, de hogy konkret legyek:

1. a GPS modul 100%, hogy jo (hasznaltam mas szoftverekkel amiknel nem volt semmi gond a jellel, pl.: Sporttacker, Endomondo, es majd kesobb irom hogy mikent vielkedig JB alatt)
2. a navi elinditasa utan relative gyorsan talal muholdat
3. amikor a teljes kepernyos navi ablakban vagyok kb 2 perc es dobja a jelet es nincs tovabb... hacsak
4. ki nem lepek a tejes kepernyos modbol (pl menu gombbal a "Navigacios menu", vagy a muhodak allapotat figyelo "GPS-adatok"). Ekkor azonnak tudja hol vagyok es oda rakja a helyzetem a terkepen ahol vagyok.
5. ekkor ha vissza megyek a teljes navi modba ujbol elveszti a jelet :((

Na mondom itt valami programhiba lehet. Elso felindulasbol ki is probaltam egy regebbi verziot a 8.x-es szeriabol ami alatt minden hiba eltunt (csak hat nem annyira tetszik mint az uj). Vagyis reszmrol megerositve hogy a programmal van a hiba. Ha valakinek van lehetosege G4-en kiprobalni akkor tegye, de hamarosan remelem en is fogom csinalni.

Ezzel meg nem ert vege a tortenetem ezzel a navival. Eljott a JB kor nalam is amirol nem szivesen mondanek le. Itt is tettem egy-ket probat: Itt a 9.x-es rigo szinte hiba nelkul mukodott (nem GPS hiba van vele, itt meg az a hiba, hogy valamiert a navigalashoz hasznalt hangero nagyon halk... tovabba azt vettem eszre, hogy nem a fo hangero beallitasa szamit hanem a telefonalashoz beallitott ertek).

A fo elteres az altalam hasznalt ICS es JB kozott a kernel:
- ICS -> 2.6.x
- JB -> 3.0.x

Egy szo mint szaz: nem hinnem, hogy a G4 GPS modulja gyenge lenne (ezt remelem ma-holnap meg is tapasztalom). Az adott program, a gyerekbetege miatt nem hasznalhato sajnos ugy, ahogyan szeretnenk a kedvenc "kis" keszulekunkon.

ui.: ki mondja, hogy nincs hivatalosan? bar en ennyit egy ilyen fejletsegi szinten levo alkalmazasert nem adnek: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nng.igoprimoisr.javaclient , bar az is igaz hogy ezt az uj verziot meg nem is probaltam.

[ Szerkesztve ]

(#873) kiSSrac


kiSSrac
tag

Sziasztok!

(két) leendő G4A tulaj nevében kérdezném: mennyit bír az akksi, egyikünk gyerek folyton nyúzná, kibírhat vajon egy napot legalább? Amúgy sima átlagos használattal (kis e-mail, kis FB, chat és kb napi fél óra- óra telefonálás) kibír-e 2-3 napot?

Előre is köszi a válaszokat!

kissrac

(#874) kisbuba válasza bigrock (#845) üzenetére


kisbuba
tag

Én is pontosan ugyanezt tapasztaltam a Basic verziós G4-mel.

(#875) bigrock válasza kiSSrac (#873) üzenetére


bigrock
addikt

Igen és igen-mondjuk úgy, hogy a második nap végén azért már figyelni kell.. :) (amennyiben a 3000 mAh-s akksival veszed.)

[ Szerkesztve ]

(#876) lolchief70 válasza kisbuba (#874) üzenetére


lolchief70
aktív tag

Sziasztok!
GPS navigációt róbáltátok már más programmal.
Ahogy olvasom a legtöbb gond a rigóval van.
Sygic-ra kiváncsi lennék mit csinál és a Google Navigation használatára (bár ez tudom, hogy ez utóbbi csak online működik).

[ Szerkesztve ]

(#877) kcsa válasza lolchief70 (#876) üzenetére


kcsa
veterán

W100-al használtam Waze-t, az egész jó volt. Néha út mellé rakott, de összességében korrektül működött. Azóta nem használtam, meleg van, motorozok, nem nyomkodom :D

(#878) hunsasa


hunsasa
csendes tag

Sziasztok!

Ezt próbálta már valaki?

[link]

Ha volt már, akkor bocsi!

[ Szerkesztve ]

(#879) kcsa válasza hunsasa (#878) üzenetére


kcsa
veterán

Ez lényegében a G3S féle fix rövidítve, ésszerűsítve :) A teszt-alkalmazás tényleg gyorsan szinkronizál amúgy.

(#880) Cyborg válasza Jazz (#870) üzenetére


Cyborg
őstag

Az a 1277 nem 850/2100 MHz-en tudja a 3G-t, a Vodafonnál meg 900/2100-on van?

Amúgy annyira nem használom a 3g-t,mert marha gyorsan szívja a defy akksiját, uh még nem zártam ki teljesen.

Pl a logouton sacccoo cikkjében írja, h a Lenovo s750 tudja, de a leírásokban csak 2100-at látok mindenhol. Akkor a méret, és súly mellett a freki specifikációkat is fenntartásokkal kell kezelni?

(#881) lolchief70


lolchief70
aktív tag

Valószínű most kaptak nagyobb mennyiséget a webshopok:
pld: Tmallbox
Eddig nem volt a termékek között minden színben mindegyik kivitel.

(#882) dReFiX válasza lolchief70 (#881) üzenetére


dReFiX
senior tag

Minidealen már ajándékba jár a silicone tok is.

(#883) kcsa válasza dReFiX (#882) üzenetére


kcsa
veterán

Rohadékok, én még drágábban is rendeltem és semmi extra :D

(#884) mclane_ válasza dReFiX (#882) üzenetére


mclane_
aktív tag

Ja én is kaptam hozzá:) Rootot nem pipáltam ki, remélem ennek ellenére rootolt lesz:).

(#885) FunkyBoy válasza lolchief70 (#876) üzenetére


FunkyBoy
tag

Sygic dettó használhatatlan volt, de próbáltam TamásTamás-t is, ami még a legjobbnak tűnt, de az sem volt jó sajnos.
:(

Azt nem tudja valaki, hogy az MTK6628-as all-in-one chip-hez létezik külön firmware? Illetve, hogy a system/etc/firmware könyvtárban mi az a sok 6628-hoz kapcsolódó patch file?

(#886) CptBoby válasza kiSSrac (#873) üzenetére


CptBoby
csendes tag

már egyszer leírtam ,hogy az akksi iszonyat jól bírja ,folyamatos(kb 5-7 óra) játék és ezen kívül több óra videózás mellett is 1 nap (reggeltől estig , este kb 20% volt még benne xD)

egyéb: az akksi alatt (mikor kiveszem az akkut) a hátlapba szinte bevésve WCDMA 2100. (nincs 900).

(#887) kcsa válasza CptBoby (#886) üzenetére


kcsa
veterán

850 sincs odaírva, aztán meg... :)

(#888) Jazz válasza Cyborg (#880) üzenetére


Jazz
veterán

Az ilyen kínai oldalkról? Mindenképpen. Egymást másolják, és sokszor kihagy a vágólap.

G4 GPS problémához:
- V5-ös rom-al sem működik? [link]
- orosz fórum
- német
- xda itt már kezdik összedobni a pénzt egy profinak.:)

free your mind

(#889) FunkyBoy válasza Jazz (#888) üzenetére


FunkyBoy
tag

Hát igen! Az látszik, hogy a probléma elég egységes és hát nem véletlen asszem, hogy itt a fórumon sem tombolnak a "nekem teljesen hibátlanul működik tartósan" hozzászólások.
Mindentől függetlenül senkit nem rettentenék el a G4-től, mert ár/értékben szuper kis teló, és ez a gps dolog szerintem hamar a múlté lesz.

(#890) chab7 válasza kcsa (#869) üzenetére


chab7
addikt

Már miért ne? Az indiában kiadott P780 tudja a 900-as 3g-t.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#891) mclane_


mclane_
aktív tag

Jut eszembe, milyen nyelvvel érkezett a teló? Bekapcsolás után angol volt, vagy külön kértétek, hogy angol legyen beállítva? :)

(#892) bigrock válasza mclane_ (#891) üzenetére


bigrock
addikt

Angolt volt, szerintem erre ügyelnek Tsengék, hogy ami az EU-ba jön, az minimum angol legyen. (ha már az ungarische hiányzik belőle :O )

(#893) mclane_ válasza bigrock (#892) üzenetére


mclane_
aktív tag

Wait!What? Van benne ungariss, minideal oldalán írják. Na nem mintha létszükséglet lenne, ált angolul szoktam használni a telefonokat valamiért.

(#894) bigrock válasza mclane_ (#893) üzenetére


bigrock
addikt

Nekem még nem vala. Én is angolul használom még a vindózt is, max. eladáskor jöhet jól a magyar nyelv.

(#895) kcsa válasza chab7 (#890) üzenetére


kcsa
veterán

Oké, sikerült egyet kiragadni :)

(#896) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Hány féle verzió van ebből a telefonból te Jó Ég!! :Y

Proci RAM akksi
6589 1GB 1800
6589 1GB 3000 (240$)
6589T 1GB 1800 (230$)
6589T 1GB 3000
6589T 2GB 1800
6589T 2GB 3000 (330$?)

Jól tévedek? :)

És egyiknek sem világítanak a gombjai...

Ja és van még OTG-t tudó is... ajajjj, van választék :D

(#897) Thrawn válasza CoolBoy323 (#896) üzenetére


Thrawn
félisten

Háromféle van, azt meg mindenki eldöntheti mekkora akksival szeretné.

Szerintem ez a "majd az új szériában lesz gombvilágítás" csak urban legend, ellenben az OTG-t már minden most kaphatónak tudnia kell.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#898) szpali válasza CoolBoy323 (#896) üzenetére


szpali
addikt

tudtommal a "T" procis az OTG kompatibilis

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#899) tolvaj! válasza szpali (#898) üzenetére


tolvaj!
őstag

a youth is az ( sima)

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#900) CoolBoy323 válasza Thrawn (#897) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

pedig ha lenne gomb világítás, akkor sokkal többen vennének szvsz! (mondjuk nem értem, miért nincs, mert csak kimaradt elvileg... :F )

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  JiaYu G4
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.