Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#216303) yusukee


yusukee
aktív tag

Sziasztok!

XR-em van. Eddig nem használtam tokot egyik telefonon sem, mert mindig zavart, illetve szerintem tönkreteszik a telefon eredeti kinézetét / fogását. Azonban ez az eddigi legdrágább telefonom és nem szeretném ha összekarcolódna a hátulja. Tudtok valami vékony, egyszerű tokot, ami nem akadályozza a vezetéknélküli töltést és az apple pay-t? Valami matt, nem átlátszó, apple kivágás nélkül. Dbrand skint próbáltam, de hamar levált sajnos. Esetleg létezik üveg védő a hátuljára? (mint a kijelzőre).

Köszi

(#216304) jenei1994 válasza yusukee (#216303) üzenetére


jenei1994
addikt

(#216305) ILLDisPozed válasza Noxy (#216297) üzenetére


ILLDisPozed
aktív tag

+1
Az asszony i7-ese megvan 2017 óta és semmit sem lassult, rohadt gyors.
Biztos azért raktak a tavalyi sima ipadbe is A10-et mert lassú mint a sz@r.

iPhone 11, Apple Watch SE 44mm, iPad 6th gen., MacBook Air M1

(#216306) Serpiko válasza yusukee (#216303) üzenetére


Serpiko
addikt

Pitaka tokot nézd meg azok elég vékonyak.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#216307) koxkids válasza pecccccccca (#216296) üzenetére


koxkids
őstag

Nem tudom mi van apukád telefonjával, én 7-t használok 2.5 éve, és semmi baja. Hasít ahogy kell.. Nyilván, biztos gyorsabb egy 11, vagy Xs.. de semmi röccenés. ;)

(#216309) yusukee válasza ILLDisPozed (#216305) üzenetére


yusukee
aktív tag

Rossz helyre ment a válasz

(#216304) jenei1994:
Köszi, ilyesmit kerestem.

(#216306) Serpiko:
Köszi, a Pitaka aramid elég jónak tűnik

[ Szerkesztve ]

(#216310) lugosi válasza yusukee (#216309) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Pitakából a vékony van nekem is, teljesen bevált, már a második telefonomra vettem ilyet. Később ha kelleni fog autós tartó, van hozzá a gyártónak a pitaka magmount tartója, nagyon jó együtt a kettő.

(#216311) anderledani válasza yusukee (#216303) üzenetére


anderledani
őstag

szinte minden tok megy ami nem fém, vezetéknélküli töltéssel. Nekem ahogy közelítem a töltőhöz a telefont már kb 1,5 centiről felveszi a töltést. Átlagos tokjaim vannak amik 1-2mm vastagok és műanyagból vannak, ezek mind jók apple payhez is.

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#216312) tuzpenge válasza pecccccccca (#216296) üzenetére


tuzpenge
őstag

Már ne is haragudj de szerintem ez egyszerűen nem igaz! Mármint hogy a 7-es lassú sz@r lenne. Még egy sima 6-os is van ismerősi körben és az se sz@r. Szóval a faterodnál más a hiba!

ˣ

(#216313) csaba1203 válasza tuzpenge (#216312) üzenetére


csaba1203
addikt

Kolléga rosszul fogalmazott.
Kár összehasonlítani egy lassan 4 éves telefont egy 1 éves készülékkel.
Erősebb proci több memória nyilván lesz sebességbeli eltérés nem kicsi.
Nekem is i7-em van és kolléga XS max-a gyorsabb nála de nekem ez a tempó is megfelel még a hétköznapokra.... :B

[ Szerkesztve ]

(#216314) syIex válasza csaba1203 (#216313) üzenetére


syIex
veterán

Amíg nem szoksz hozzá az újhoz és annak a sebességéhez addig nem fogod lassúnak tartani a réget. Ez egyszerű tény almás cuccok esetén! :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#216315) sly54 válasza Valkűr (#216266) üzenetére


sly54
tag

Átlátszóság csökkentése-kikapcs

(#216316) tboldi


tboldi
nagyúr

Reggel arra ébredtem, hogy a XS Maxom arra panaszkodott, hogy kevés a tárhely - 3,7 MB volt szabadon -, úgyhogy kitöröltem egy több, mint 1 GB-os játékot remélve, hogy ez megoldja a problémát. Nem oldotta meg, ugyanúgy 3,7-et írt 10 perccel később is, ráadásul nem akart megnyitni semmilyen appot sem. Oké, következő lépés, nyomjunk force restartot. Na, ez hibának bizonyult, bootloop lett belőle. Kis guglizás után láttam, hogy más is járt már így, az egyetlen megoldás a restore. Rádugtam a telefont recovery módban a MacBookra, felajánlotta, hogy az adatok törlése nélkül újrahúzhatom a szoftvert, rányomtam, majd 30-40 perc elteltével ismeretlen hibával leállt. Jó, akkor kezdjük elölről, telefon kihúz, visszadug, de most már csak a teljes törléses visszaállításra tudtam kattintani. Ezen a ponton már temettem az adataimat, képeimet, stb. Végigment a folyamat, elkezdtem beállítani a telefont, és kíváncsiságból rányomtam az iCloud-mentés visszaállítása opcióra. És milyen jól tettem! Volt egy szombati backupom, amiről nem is tudtam, most szép lassan töltöget mindent vissza. :D

Tanulság: fizessen elő mindenki a havi 300 Ft-os, 50 GB-os iCloud-ra, alkalomadtán életet menthet! :K

[ Szerkesztve ]

(#216318) tboldi válasza #40993792 (#216317) üzenetére


tboldi
nagyúr

Azóta eszembe jutott, hogy nekem is így van beállítva a kezdetek óta, csak teljesen megfeledkeztem róla, ~3 év iPhone-ozás alatt még sosem volt rá szükségem. :D

(#216319) zozzzzzzzzzz


zozzzzzzzzzz
tag

Sziasztok

Miért nem tudok sima sms-t küldeni?
Állandóan a "Nincs kézbesítve" üzenetet kapom.
Viszont ha újraindítom a telót akkor az újraküldésre nyomva meg elmegy .....
Első iPhone-om, valami rosszul van beállítva?

(#216320) Valkűr válasza sly54 (#216315) üzenetére


Valkűr
őstag

Azt próbáltam, de attól meg ott marad az ikonok mögött a szürke háttér. :) Nem sokat javít a helyzeten a kapcsolgatasa, csak picit attetszőve teszi, de igy is eléggé látványos. Mindenesetre Köszi!

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#216321) Tibee86 válasza csaba1203 (#216313) üzenetére


Tibee86
veterán

Bőven távol áll még a -kollégát idézve- a "lassú sz@r"-tól...
Megjelenés óta használom, és az üzemidőn kívül nem nagyon tudok belekötni a mai napig. Már igazából kicsit várom is, hogy csak a közelébe érjen az én ingerküszöbömnek a határához, hogy frissíthessek, de egyelőre nem akar.
Ott apu telefonjánál nagy bajok lehetnek. Néhány példa, ha majd a pihi után visszatér: [link] [link] [link]

(#216322) antocskin válasza #40993792 (#216317) üzenetére


antocskin
tag

Csak egy érdekesség ezzel kapcsolatban…

Napról napra nőt a biztonsági mentés mérete 100-200 MB-al anélkül, hogy ezt bármi indokolta volna. Nem készült újabb fotó, nem telepítettem semmi új programot és frissítést sem csak 1-2 üzenet volt a változás melléklet nélkül. Mégis a biztonsági mentés mérete minden nap feljebb és feljebb ment. Tegnapelőtt kitöröltem az egészet az iCloud-ból és aztán újra bekapcsoltam és új mentést készítettem.
És lássanak csodát a 2,4 GB méretű mentés most 800 MB. Ugyanazokkal az adatokkal.

Hogy mitől van ki tudja de érdekes….

(#216324) Oldman2


Oldman2
veterán

Új iPhone tulajként kérdem... ezeket a mentéseket hogyan lehet "menedzselni"?

(#216326) Valkűr válasza Oldman2 (#216324) üzenetére


Valkűr
őstag

Ezt én is kérdezni akartam, mert en csak képeket látok elmentve, semmi más nincs bent....

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#216327) antocskin válasza #20749568 (#216325) üzenetére


antocskin
tag

iCloud Tárhely kezelése, bizt. mentések, az eszköz kiválasztása és ott lehet ki-be kapcsolni, hogy mik legyenek benne és mik nem, ill. a méretek is ellenőrizhetők.

(#216328) anderledani


anderledani
őstag

Az icloud-os biztonsági mentés TELJESEN ugyanaz mint amit itunes-ban csinálnék? Az itunes-os a képeket is lementi, ha visszaállítom ott lesznek a képek a telefonon. Az icloud-os is, vagy külön még a fotókönyvtárt is be kell kapcsolni?...

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#216329) Fox Mulder


Fox Mulder
aktív tag

Mostanában elég idegesítő, hogy a Safari gondol egyet és nem jeleníti meg az oldalakat. Legfrissebb szoftver van fent de az előző verziónál is csinálta. Nem csak nálam (Iphone Xs), ismerőseimnél is elég gyakori jelenség. Tudom a megoldást (beállítások-safari-előzmények és webhelyadatok törlése) de ez már finoman szólva is idegesítő naponta többször. Sajnálatos, hogy egymást követő szoftververziókban is jelen van ez a hiba és nem javítják. :W

(#216330) MasterMark válasza Fox Mulder (#216329) üzenetére


MasterMark
titán

Milyen oldalakról van szó? Nálam még nem fordult elő. Nem szoktam törölni az előzményeket se.

Mit jelent az, hogy nem jeleníti meg? Fekete képet kapsz, vagy mi?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#216331) hitchins válasza MasterMark (#216330) üzenetére


hitchins
őstag

Nalam is van. Feher kepernyo.
Neha segit hogy atvaltok olvaso modba es akkor bejon az oldal.

valoszinuleg nemelyik oldallal van baja

[ Szerkesztve ]

(#216332) Oldman2 válasza #20749568 (#216325) üzenetére


Oldman2
veterán

Mivel semmit nem tudok még az iCloud mentésekről, azt feltételeztem, hogy minden mentés 1-1 "csomag/pakk".

Ezeket hol érem el, hogy a már nem kellőt törölhessem?

Vagy hogy működik ez a gyakorlatban?

Más: OTP-s vagyok, PayPass fizetésre OTP Simple vagy Apple Pay?

Melyiket hogyan választom ki, ez hogyan működik?

Androidról jöttem, ott kiválasztható, hogy az NFC fizetés melyik alkalmazással történjen.

(#216333) Nkboy válasza hitchins (#216331) üzenetére


Nkboy
senior tag

Általában, azok az oldalak szoktak megrogyni, ahol az olvasó mód elérhető. Legalábbis, én úgy vettem észre.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#216334) sirszevenap


sirszevenap
addikt

Sziasztok!

Átjelentkeztem egy másik Apple ID-ba, majd vissza a sajátomba. Azóta küszködök ezzel a problémával.

A Folytatásra koppintva megadom a jelszavam (helyesen), majd tölt egy ideig, és újra a második képen látható screen fogad. Nem történik semmi.

Üzeneteknél pedig a következő.

Szintén megadom helyesen a jelszavam, de nem történik semmi. Restart is volt már.
Tudnátok ebben segíteni?

Köszönöm! :R

Bankkártyával? Hát persze!

(#216335) mtomi95


mtomi95
senior tag

Mi a neve angolul azoknak a pöttyöknek a homescreen-en ahol azt mutatja hol és hanyadik lapon áll éppen a képernyő?

Mármint ezeknek itt:

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#216336) FollowTheORI válasza Oldman2 (#216332) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha jól emlékszem simple nfc nincs iphone-on, mivel az apple nem nyitotta meg 3rd party részére.

De amugyis az applepay jobb erre használd azt.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#216337) sethi válasza Oldman2 (#216332) üzenetére


sethi
senior tag

Apple Pay. Wallet alkalmazásban tudod a kártyád hozzáadni és onnantól úgy tudod használni mint a kártyád. Ha x vagy újabb készüléked van 2x megnyomod a lezáró gombot és odatartod a terminálhoz, ha régebbi, a home gombot kell kétszer megnyomnod. Semmi további költsége nincs csak amennyit költöttél

(#216338) Nkboy válasza Oldman2 (#216332) üzenetére


Nkboy
senior tag

Én letöltöttem PC-re a [iCloud Windows] -t. Ott látod a biztonsági mentéseket, vagy akár törölni is tudod.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#216339) antocskin válasza Fox Mulder (#216329) üzenetére


antocskin
tag

Az iCloud biztonsági mentés egy fájl a tárhelyen. Önmagában nem tudsz vele semmit kezdeni. Arra van, hogy visszaállítsd belőle a telefont, az utolsó – általad használt- állapotába (amikor a mentés készült), ha valamiért elveszne annak tartalma. Gyakorlatiasabb haszna telefonváltáskor van, mert ha visszaállítod mentesből akkor nem kell az appokat egyesével letöltögetni meg a beállításokkal bajlódni. Mindent visszaállít ahogy volt, még a híváslistát is. Gyakorlatban ugyanaz, mint az itunes-os. Az talán annyival „biztonságosabb” hogyha ott kábellel kapcsolódik számítógéphez a telefon (nem pedig wifi-vel egy felhőtárhelyhez) nem szakad meg a folyamat. De stabil wifivel nincs ilyen probléma.

A fotókönyvtár egy másik történet. Ha azt bekapcsolod akkor folyamatosan tölti fel a képeket az iCloud-ba és a fiókban „szemmel is láthatóvá válnak” a képek.

(#216340) Oldman2 válasza Nkboy (#216338) üzenetére


Oldman2
veterán

Igen, erre pontosan gondoltam.

Ez az iCloud for Windows -on kívül máshol is elérhető?

ui. Megvan, a Beállítások / Apple ID / iCloud / Tárhely kezelése / Bizt. mentések alatt érhetőek ezek el.

[ Szerkesztve ]

(#216341) Valkűr válasza sethi (#216337) üzenetére


Valkűr
őstag

Na nekem ezzel olyan bajom van, h a régebbi OTP MasterCardot elfogadja ismerősömnek, az én OTP Visa kátyám amit a master helyett kaptam pedig nem! Erre van valami megoldás?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#216342) SharpSA


SharpSA
veterán

Lehet "hosszú", azaz tovább görgetett képernyő mentést készíteni úgy, ahogy androidon? Mert kilóg a képernyőből az, ami még kellene.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#216343) Valkűr válasza SharpSA (#216342) üzenetére


Valkűr
őstag

Tudtommal nem

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#216344) tboldi válasza Valkűr (#216341) üzenetére


tboldi
nagyúr

MasterCard vagy Maestro kérése. A Visa nem támogatott.

(#216345) SharpSA válasza Valkűr (#216343) üzenetére


SharpSA
veterán

Sejtettem....

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#216346) sanyi0627


sanyi0627
senior tag

Sziasztok.
Kontakthoz be lehet állítani mp3-at csengőhangnak?
Koszi
Udv

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#216347) tboldi válasza SharpSA (#216342) üzenetére


tboldi
nagyúr

A Safariban pl. az iOS 13 is képes rá, minden másra ott a Tailor nevű app, ami több, egymást fedő screenshotot tud összefűzni eggyé utólag.

(#216348) Nkboy válasza tboldi (#216344) üzenetére


Nkboy
senior tag

Mármint melyik visa nem támogatott? Az OTP-s?

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#216349) tboldi válasza Nkboy (#216348) üzenetére


tboldi
nagyúr

OTP.

[ Szerkesztve ]

(#216350) antocskin válasza SharpSA (#216342) üzenetére


antocskin
tag

[link]

Ezt lehet csak

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.