Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143601) talamasca válasza Ateszpapa (#143598) üzenetére


talamasca
senior tag

Nekem developer van, de valahol azt olvastam, hogy a publikusnak is kint van.
Ezek szerint nem vagy lehalnak a szerverek... :U

“Black as midnight on a moonless night.”

(#143602) Ragnar95 válasza zuioch (#143596) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Keynote-on sosem hangzik el információ a RAM méretéről, majd az első geekbench tesztek után talán kiderül.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#143603) shteer válasza talamasca (#143594) üzenetére


shteer
titán

thx, jön már lefelé

..szerintem jónak tűnik

(#143604) koxkids


koxkids
őstag

Zenehallgatás közbeni töltés ? Erről nem nagyon meséltek ;]

(#143605) shteer válasza koxkids (#143604) üzenetére


shteer
titán

airpods ;]

..szerintem jónak tűnik

(#143606) IntelKiller7 válasza koxkids (#143604) üzenetére


IntelKiller7
veterán

EZ azért elég ritka.. :D én még egyszer sem használtam így a telefonom. Ha otthon vagyok akkor úgyse a telefonról megy a zene. :D

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#143607) nederlanden


nederlanden
senior tag

Tegyetek mar lszi kepeket minden szogbol a sima i7-rol mert az ideg szetver h meg mindig nem latok/talalok egy hovatalosat"
Koszi
(csak ne azt a lakkfeketet mert abbol sokat nem latunk)

[ Szerkesztve ]

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#143608) pzstm válasza Def26 (#143592) üzenetére


pzstm
titán

Bécsben is 128-as fényes fekete van.....hmmm...és jövő péntektől :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#143609) Ateszpapa válasza talamasca (#143601) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Akkor várok még, ha nem ajánlja fel, akkor hagyom.
A publik hetet nem akarom felrakni, csak a GM érdekelt volna.

(#143610) koxkids válasza IntelKiller7 (#143606) üzenetére


koxkids
őstag

Úgy látom te nem vonatozol heti 2x2 órát :DD :DD
Sokszor powerbankon van a telefon közben :)

(#143611) Totheground válasza koxkids (#143610) üzenetére


Totheground
addikt

"The high-gloss finish of the jet black iPhone 7 is achieved through a precision nine-step anodization and polishing process. Its surface is equally as hard as other anodized Apple products; however, its high shine may show fine micro-abrasions with use. If you are concerned about this, we suggest you use one of the many cases available to protect your iPhone."

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#143612) bigdady válasza pzstm (#143608) üzenetére


bigdady
nagyúr

Németben iphone 7 32gb sima fekete 233e fr (6s 32 meg 203e ft lett)
Használt 6s árak már mennek is lefelé (úgy látom 64-es megszűnt mint ahogy i6 és 5s is)

[ Szerkesztve ]

(#143613) talamasca


talamasca
senior tag

“Black as midnight on a moonless night.”

(#143614) shteer válasza talamasca (#143613) üzenetére


shteer
titán

szép nagy :)

..szerintem jónak tűnik

(#143615) Ragnar95 válasza IntelKiller7 (#143606) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Aki sokat van úton, annak egyáltalán nem ritka, csomószor van, hogy mire hazaérnék, lemerül a telefon, ezért rákötöm a külső akkura hazafele, de közben zenét is hallgatok a metrón.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#143616) shteer válasza #51177472 (#143512) üzenetére


shteer
titán

és vajon ez most gomb, vagy nem gomb? kattanós fizikai vagy csak nyomásérzékelős felület?

..szerintem jónak tűnik

(#143617) Coc@s válasza talamasca (#143613) üzenetére


Coc@s
őstag

Nekünk pont tegnap jött egy levél a cégtől, hogy az iOS10 nem úgy működik együtt 1-2 programmal - ami a céges használathoz kell - , mint a 9.3.5, ezért amíg nem értesítenek a megoldásról, ne telepítsük a 10-et.
Mondjuk nem kerültem miatta letargiába. :N

18 éve itt

(#143618) idntknow666 válasza Totheground (#143611) üzenetére


idntknow666
tag

Pont ezt néztem,aranyos kis figyelmeztetés 🙄

(#143619) nederlanden


nederlanden
senior tag

Ok.megvan.http://www.apple.com/hu/iphone-7/

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#143620) talamasca


talamasca
senior tag

Új háttérkép nincs, viszont a multitask nézetnél még mindig el tud tüntetni alkalmazás-nézetet. ;)
Az Outlook-t nem én PS-oltam le! :D

“Black as midnight on a moonless night.”

(#143621) Coc@s válasza nederlanden (#143619) üzenetére


Coc@s
őstag

A nagy iPone7 meg iOS10-es lázban egy más kérdés.
Használ(t) közületek valaki iPhone-val nem Apple Watch ( !!!) okosórát?
Akár márkásabb, akár noname valamilyet?
Ha van tapasztalat, hogy milyen az, ami a lehető legjobban együttműködik a szifonnal, köszönettel venném.
Tudom, hogy a legtöbbnél vannak korlátok, de mégis.
Ténylegesen - nem hobbyból - fontos lenne a Hearth Rate "alkalmazás" együttműködése, de nem akarok annyit kiadni egy cuccért, mint amennyiért az Apple adja. (Már ha meg tudom úszni olcsóbban.) És azért nem egy Fittness karkötőre gondolok. Bár jobbhíján esetleg...

18 éve itt

(#143622) szupersanyi válasza TheMarci (#143554) üzenetére


szupersanyi
aktív tag

Új, mindenképpen.

Arra lennék még kíváncsi, hogy mennyi szabad hely van egy 16 gb-os készüléken újonnan? Mert én nem szoktam filmekkel telepakolni a telefont, a képeimet is átmásolom néha gépre és zeném sincs sok gb-nyi. Ha van legalább 10 gb szabad hely, akkor lehet, hogy nem kell nekem a 64-es.

(#143623) bigdady


bigdady
nagyúr

Nekem az az a10 fusion chip kék csepp háttérkép kell. Most :)

(#143624) oszy válasza Coc@s (#143621) üzenetére


oszy
veterán

Én a Pebble-t használok. Szeretem. :) Most jött ki új verzió ezekből. Nézz szét szerintem. Ha nem lenne ez, venném az újat.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#143625) DaWe94 válasza szupersanyi (#143622) üzenetére


DaWe94
senior tag

iOS 10 alatt kb 12gb

[ Szerkesztve ]

(#143626) majestic


majestic
őstag

Tudja valaki, hogy hogy írják a nevét annak a csajnak, aki a keynote végén énekelt meg a szám címét?

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2024), G30

(#143627) DaWe94 válasza majestic (#143626) üzenetére


DaWe94
senior tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#143628) nzolo76 válasza Coc@s (#143621) üzenetére


nzolo76
tag

Én LG G Watch R-t használok jelenleg SE-vel. Üzenetek szépen megjönnek, hívás, mail, iMassage, whatsapp, ilyesmik. Pulzusmérés csak az óráról megy úgy vettem észe. Nincs folyamatos pulzus monitorozás pl. futas alatt. Watchface szivte csak a gyáriak vannak, nincs nagy választék.

Számomra az egyetlen zavaró tényző, hogy az Android Wear alkalmazásnak mindíg a háttérben kell maradnia, nem lehet kilőni a futó programok közül.

Végül is én veszek egy Apple Watch Series 2-t amint kapható. Azzal tuti megy minden.

*** iPhone 12 - iPad Pro - Apple Watch S6 ***

(#143629) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Hát...a sima iPhone 7 annyira nem izgatott fel, az iPhone 7 Plus már jobban a kamera és az akksi miatt, viszont egyszerűen túl nagy és órmótlan, ez a dizájn így ebben a méretben ocsmány, ahog eddig is az volt. Két elvárható dolog volt, az optikai képstabi a kisebb modellbe és a vízállóság, ezeket kipipálták. A wide color gamut nekem speciel eddig se hiányzott, jelentsen a valóságban bármit is, a kijelzők pedig elég régóta közel színhelyesen a dobozból kivéve. A jack elhagyása no komment, nyilván majd átalakítókat fogok mindenhol tárolni (az első ingyenes, mert a csomag része, minden további gondolom, 5 ezer forint vagy Kínából 500 és utóbbi kb. rosszabb hangminőséget fog produkálni, mintha eleve jack dugót használnék). Gondoltam a keynote végén, hogy majd jól leviszik az iPhone 6S árát, de drágább lesz, mint most akciósan (oké, 16 helyett 32 giga lesz benne, hurrá), szóval nem, 217 ezer forintot nem ér meg nekem egy tavalyi iPhone, sorry...

Pár megjegyzés:

- az AirPods szerintem brutál ronda, nem tudom elképzelni, hogy valaha ilyet viseljek, ráadásul az 5 órás üzemidő elég halvány, a dobozát mindenhova magammal kell vinni feltöltve, hogy érdemben használható legyen. Kérdés, vajon mennyibe fog kerülni külön a doboz a 60 ezer forintos (no komment ez is) fülesből? Mert, hogy lesz, aki elhagyja az fix.
- tök jó, hogy lesz lightning-jack adapter a csomagban (kísért a mini DVI korszak, akkor is nagyon bátor volt valaki ott) viszont jack-lightning adaptert vajon mennyiért fognak kínálni? Mert nyilván nem csak iPhone-nal vagy újabb Mac-kel akarja mindenki használni az egyébként szerintem jó hangminőséggel rendelkező EarPods-ot.
- hiába a legjobb üzemidő az iPhone-ok között, az átlag plusz 2 óra gyakorlatilag maximum 10%-os előrelépés, ami túró.
- fantasztikus, hogy négymagos A10 Fusion processzor van a telefonban, viszont egyszerre használni tudja-e mind a négyet? Jó lett volna tudni. Azt meg se merem jegyezni, milyen jó lenne, ha beállíthatnám, hogy csak a két energiatakarékos magot használja a jobb üzemidő érdekében...
- az esemény fele nettó marketing volt, semmi egyéb (oktatás, iWork Collaboration (hűha...), Pokémon Go bammeg..., Mario és egyéb kreténségek), az emberek csak azért nem aludtak el, mire eljött az iPhone ideje, mert állandóan tapsoltak minden ötödik mondat után.
- a vízállóságra nem érvényes a garancia (a telefonnál)
- síri csend az iPhone 6 szériahibájának kinéző képernyő problémáról, ami lassan visszahívás gyanús lesz
- az Apple Watch Series 2 többet fejlődött az elődjéhez képest, mint a bevételek legnagyobb részét hozó iPhone 7 a 6S-hez képest...
- egy árva büdös szó nem esett róla, hogy lehet majd tölteni a telefont, ha közben zenét szeretnék hallgatni vele fülesen keresztül? Ja, sehogy?
- király, hogy lehet majd RAW-ban fotózni, de ezt tudja a gyári alkalmazás is? Mert, ha nem, akkor az nettó szopó.
- oké, hogy We Love Japan, de lesz végre rendes NFC támogatás a telefonban?

Hirtelen ennyi jutott eszembe, amire emlékszem a keynote nézése közbeni élményeimből...

[ Szerkesztve ]

(#143630) Sur1G


Sur1G
aktív tag

Üdv!
A korábbi évek tapasztalataiból kiindulva kb mikorra várható, hogy a szolgáltatók felveszik a kínálatukba (Vodafone-ra gondolok első sorban)? Gondolom eleinte nem lesz túl nagy engedmény (mostani 6S-t 60k-val olcsóbban megkapnám.

(#143631) Lefty válasza Ragnar95 (#143615) üzenetére


Lefty
addikt

Pontosan, autóban is a telefonról megy a zene nálam, de közben töltöm. Na most ezt 7-tel hogy? Továbbra sem értem a jack elhagyásának "előnyét".

(#143632) majestic válasza DaWe94 (#143627) üzenetére


majestic
őstag

Nagy vagy, köszi! :R

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2024), G30

(#143633) metju válasza Lefty (#143631) üzenetére


metju
tag

Kollegám pont most mesélte, hogy egy bizonyos autohifi-re dugva a telefon (USB-n keresztül) ment a zene az autó hangszóróján + töltött is a telefon.

(#143634) Lefty válasza metju (#143633) üzenetére


Lefty
addikt

Ok, na de mondjuk utazás közben powerbank + füles kombót hogy oldja meg? :) vezeték nélküli fülest kell venni... nekem speciál az iphone gyári fülese úgy nettó 6 másodpercig marad a fülemben, csak az agybadugósak jöhetnek szóba.

[ Szerkesztve ]

(#143635) -Ben- válasza Alvin_ti4200 (#143629) üzenetére


-Ben-
veterán

Alaposan felszívtad magad.... :DDD

(#143636) Coc@s válasza oszy (#143624) üzenetére


Coc@s
őstag

A pulzusmérése folyamatos és korrekten együttműködik a telefonnal?

nzolo 76:
Nálam lényeges a folyamatos pulzusmérés.

laca1212:
Akkor már két szavazat a Pebble-re. :K

[ Szerkesztve ]

18 éve itt

(#143637) Alvin_ti4200 válasza -Ben- (#143635) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ha egyszer nem látok innovációt ettől a cégtől az elszomorít és egyben felháborít. Pláne, ha innovációnak állítanak be valamit, ami adott esetben egy visszafejlődésnek néz ki...

Oké, a kamera az rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#143638) Laca1212 válasza Coc@s (#143621) üzenetére


Laca1212
őstag

Pebble

(#143639) pzstm


pzstm
titán

Microsoft BAnd2-vel is tökéletesen működik :K

Iphone 7 fényes fekete lesz, abból viszont csak 128-as van...szóval egye fene legyen az :DDD :C

Bécsben 869EUR az jó is lesz nekem :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#143640) Szabikaa20 válasza Lefty (#143634) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Blúútúúsz... :) A mostani rádiók már tudják...

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#143641) -Ben- válasza Alvin_ti4200 (#143637) üzenetére


-Ben-
veterán

Nekem 3 dolog van, ami csípi a szemem és emiatt nem is fogom megvenni az iPhone 7-et.

Az első - és talán legfontosabb -, hogy csak a tepsi modell kapta meg a fullos kamerát. Pedig talán ez lett volna a legvonzóbb számomra (is).
A második, hogy a jack elhagyására nincs ésszerű magyarázat, ami egyértelművé tenné, hogy ez nekünk jó. Mert nem jó. Sajnos. :N
A harmadik, hogy azé' ha már iPhone 7 lett a neve, akkor illett volna valami komolyabb design újítást is odaverni, nem csupán egy-két új színt, amit speciel pont leszarok, mert úgyis mindig fehér-ezüst iPhone -t vettem. Nekem ez a design kialakítás még a sima i6/i6S/i7 modelleknél se számít szépnek és rettentő szar a fogásuk.. Ez a méret és ez a design nem túl szimpatikus így.

(azt csak zárójelbe teszem, hogy nem tudom hogyan fog muzsikálni a régebbi iphoneokon az iOS10, ha ennyire a bika 4 magos procikjukra optimalizálnak, pláne majd a köv. iOS11 esetében. De nyilván csak azért lesznek durva lassulások, mert sok biztonsági rést foltoznak... ;] )

[ Szerkesztve ]

(#143642) Coc@s válasza pzstm (#143639) üzenetére


Coc@s
őstag

Az túl "fittnesskarkötős", no meg nem tetszik a csempés kinézet. :N

18 éve itt

(#143643) pzstm


pzstm
titán

Bécsben valaki vásárolt már? esetleg fog? :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#143644) VipJoco válasza pzstm (#143643) üzenetére


VipJoco
tag

Ha kint veszed meg hivatalos apple boltban akkor van 2.év gari itt Magyarországon? (Szavatosság)

(#143645) DJosef válasza VipJoco (#143644) üzenetére


DJosef
őstag

En ugy tudom csak magyar piacra szant keszulekre van.

Forget about it

(#143646) -Ben- válasza VipJoco (#143644) üzenetére


-Ben-
veterán

Elvileg a szavatosság már nem működik Mo-n. Ausztriába kell vinni, ha a 2. évben gondod van..

(#143647) Laca1212 válasza -Ben- (#143646) üzenetére


Laca1212
őstag

Így van. Plusz ha valaki biztosítást is kötne hozzá, akkor a szolgáltatókon kívül más alternatíva nincs csak az istyle.

(#143648) VipJoco válasza -Ben- (#143646) üzenetére


VipJoco
tag

Akkor inkább itthon kell venni egy gsm boltban. Ott se lesz drágább és apple szerint ha van magyar számla és európai piacra szánt a telefon akkor van szavatosság 2 évben. (Telefonos Apple ügyfélszolgálat mondta, saját gsm boltban vett telefonom imei alapján német piacos, de Magyarországon vettem és van számlám...)

(#143649) Roland93


Roland93
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek az iPhone SE-t érdemes most megvenni? Vagy lejjebb fog menni az ára az iPhone 7 megjelenésével T-Mobile-ba? :)

(#143650) pzstm válasza VipJoco (#143644) üzenetére


pzstm
titán

nem ezért kérdeztem, hanem hogy melyik apple boltban esetleg...van-e bármi ajánlás, mert úgy fest az lesz a befutó :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.