Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) katt777 válasza JanR (#4775) üzenetére


katt777
félisten

Egészen egyszerű: jól kell beállítani. ;) Nem okoskodásból mondom, Haswell-t még nem tapasztaltam ki, de Sandyvel ugyanezt már végigjátszottam, és ott is ez volt. Aki nem tudta belőni, az persze tolta ott is fix fesszel.
Említettem anno, hogy -0,1V-nál kidobott a windows. Tegnap a proci vezérléseit mindenütt Extrém LLC-re tettem (mást még semmi nem állítottam), és lementem ugyanide (lejjebb még nem volt időm), gond nélkül működik a rendszer, LinX is vidáman futott, megingás nélkül (9 körre volt időm). Jelenleg 3.8GHz-en folyamatosan 195-196GFlops között termel, miközben minden rendszerfolyamat aktív.
Idle fesz min 0.644V, terhelés alatt 1.032V, csak LinX tolja fel 1.184V-ra időnként. Pont ennyi volt a gyári auto beállításokkal a max, viszont a min fesz 0.796V volt, tehát elég sokat sikerült nyerni vele ráadásul az auto LLC (T.Probe, másoknál, gondolom, normal) szinte mindig elengedte 1.184-ig, extreme meg nem, ez lent tartja 1.032V-on vagy alatta, bármekkora terhelésen, LinX-et leszámítva.
Alapon egyébként a 0.644-1.032V elfogadható? (Már, ha valaki tesztelt takarékosságot.)
Ha tuningot is ilyen szépen követi a vezérlés, akkor az ASUS Digi+-a lesz az első hardver, amelyről elhiszem, hogy intelligens. :DDD

Szóval nálam emelkedett a sebesség offset-tel, hiszen 160-ról indultam, tehát nem vett vissza, és hibajavításra sem volt szükség. Ja, mindig elfelejtem, pedig fontos: 6GB-tal tesztelek LinXben, 6440 körül marad szabad RAM a rendszerfolyamatok mellett, azokat meg nem kapcsolom ki, mert úgy szerintem hamis a teszt.

Ami viszont érdekes, hogy nyomtam képfájl-konvertálást és videó kódolást, full terhelésen, 54°C volt a proci, max 64°C-osak a magok. LinX viszont most valamiért 80°C fölé tolja a procit, magokat meg 90°C fölé, de ezt is érdekesen csinálja, mert elvan ez is 60- 65°C körüli magokkal, csak egyszer aztán felugrik, majd tesztek között rögtön 55°C-ra zuhan vissza, miközben végig legfeljebb langyos a légáramlat. Mellesleg a sebességből sem vett vissza a hővédelem, tehát megint csak nem lehet olyan forró a proci, mint jelzi Ctemp v. Aida (hajlok rá, hogy tévesen olvassák ki az adatokat). Mondjuk az első teszteknél 2 12cm venti pörgette ki a proci fölül a levegőt a régi házban, most meg be van zárva a hangszigeteltbe, szóval lehet, hogy csak ennyinél már megszorul. Holnapra talán át tudom szerelni a ventiket (2db 14cm a ház tetejébe), és akkor lesz rendes hűtésem.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#4802) Picturemaker válasza katt777 (#4801) üzenetére


Picturemaker
őstag

Na! Csak megjöttek a normális hőfokok! :))
Nekem ugye magasabb fesszel a hőfokaim is magasabbak LinX alatt, viszont képkonvertálás alatt 50 fok a max.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#4803) NFree


NFree
addikt

Nem, a haswel - így viselkedik linx alatt, mert az állat programozó aki csinálta a progit, nem csak csipegeti az új utasításkészlettel a procit hanem rázudítja, pörgeti 1000el, majd vissza veszi. Az aida intel burn rendesen meg van írva folyamatosabba lágyabban terhelli , pedig tartalmazzák ezek is az új utasításkészletet. Tehát 90 sajnos normális. Esetleg ha kipróbálod az új prime-ot egy darabig az is csak teker normálisan aztán befűt az is mint állat és vissza , de mondom a linx a legbrutálisabb. Ezért volt vmeik nap itt mindenki kiakadva az 50-60 fokon :) ;)

Így néz ez ki aa valóságban. [link]

[ Szerkesztve ]

vga

(#4804) katt777 válasza Picturemaker (#4802) üzenetére


katt777
félisten

Mondom: nem hiszek a 90°C-os hőmérsékletben, amíg megvan a proci teljesítménye (már hamarabb vissza kellene vennie, mert, akárcsak a többi biztonsági funkciót, a hővédelmet sem kapcsolom le soha), és csak langyos a hűtő.
A Merc-ben LinX alatt volt a proci 50°C-on, magok fölötte, de hőértékeket majd holnap (bár akkor is csak a kiolvasott értékek lesznek, nem feltétlenül valósak).

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#4805) sg22 válasza katt777 (#4801) üzenetére


sg22
senior tag

¨LinX viszont most valamiért 80°C fölé tolja a procit, magokat meg 90°C fölé¨

:C

what should I do about this?!

(#4806) katt777 válasza sg22 (#4805) üzenetére


katt777
félisten

Esetleg elolvashatnád a többi mondatot is. :U

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#4807) NFree válasza katt777 (#4804) üzenetére


NFree
addikt

Hidd el sajnos a 90fok valós lessz küld bele a 100ba ott kezd el throtingolni a proci s meglátod , az a baj a 22nm már olyan picike hogy a maghő megvan , és kicsi a felület nem is tudja úgy átadni a hőt. Sőt én azt vettem észre mivel szétpengéztem a procimat, hogy az enyém már hamarabb el kezd throtingolni kb 90 fok környékén, úgyhogy a gyári pasztázással anyit nyer az ember, hogy hamarabb letíltja a tuningot a szemét intel, én ha elmegyek 4.5ghz ig csak akkor tudok tesztelni ha a szobába hűvös van , mert egyébként nagyon belassul ez a kis dög. 90 fok fölött vissza esik a gflops , ha alatta tudom tartani akkor jó.

vga

(#4808) Gery15 válasza NFree (#4807) üzenetére


Gery15
addikt

Pontosan erre jöttem rá ma én is, voltam egy kis időm tesztelni és rányitottam az ablakot és kaptam pluszba 3GFlopost minden eddigi beállításomhoz. Mindezt, azért mert 90°C alatt volt a proci. Szóval 90°C felett már throtingol a proci.

HyperX

(#4809) JanR válasza katt777 (#4801) üzenetére


JanR
addikt

4670, vagy 4770K-d van?

Tudom, hogy normális beállítás kell hozzá :) Ezt 2600K-val és 3770K-val is eljátszottam, csak ott előbb összejött :D Ma cserélek hűtőt, szóval neki tudok állni a tesztelésnek.

(#4810) Picturemaker válasza JanR (#4809) üzenetére


Picturemaker
őstag

Milyen hűtőt cserélsz milyenre?

Aztán majd Te is jössz a csoda LinX 50 fokokkal! :DDD

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#4811) Gery15


Gery15
addikt

katt777 és Dealer20 milyen származású processzorotok van? Costa Rica vagy Malay? Nfree a tied is érdekelne.

HyperX

(#4812) katt777 válasza JanR (#4809) üzenetére


katt777
félisten

Még mindig 4670K. Be is cseszne a HT hőtermelése... :Y

Csak azt a normális beállítást telik hetekbe megtalálni. :((( Kihívás! :C (AMD-nél 1-2 óra. :DDD ) Én egyelőre még próbálok lejjebb menni -0,1V-ról, hátha... :DDD 2500K -0,165V-ig ment. Aztán rá kell jönnöm, hogy a 20 másik feszből mit lehet még lejjebb vinni, AZTÁN nézem meg, hogy LLC felviszi-e a feszt 4GHz-hez. 2500K-nál megcsinálta, bár itt kicsit más lesz, hiszen ott nem kellettek extrém (összes fázis) LLC-k a default beállításokhoz min feszen.

PCH-t lehet-e, érdemes-e tuningolni? Pl. 4GHz-es órajelhez felvinni? (AMD-n nem lehetett, el sem indult a gép.)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#4813) NFree válasza katt777 (#4812) üzenetére


NFree
addikt

Pch-t csak akkor kell babrálni ha a biciglivel tuningolsz elvileg
esetleg magas nb frekinél adhatsz neki egy kis +, asszem

Gery
Costarica

[ Szerkesztve ]

vga

(#4814) Gery15


Gery15
addikt

Szóval. Ma volt egy kis időm, tuning terén nem jutottam előre semmivel sem, különféle biosokat próbáltam, de semmi változás. LLC-t próbálgattam, de a feszt sehogy sem tudtam csökkenteni, amit offset üzemmódban pluszban rátol nálam ez pontosan 0,068v. Akár auton vagy normal, standard, turbo, high, extremre van állítva. Szóval erről még vagy okosítást várok vagy, ha nagyon ráérős leszek majd akkor tovább kínlódok vele.

Na most én állok elő nektek egy csodával. :DDD
(#4792) JanR: Igen, fix fesz mellett is visszaveszi a feszt, mivel a tápom Haswell kompatibilis és AIDA szerinte 0,050v-ig szépen leveszi a feszt, ha be van lőve a C1E, C3 State, C6/C7 State. :U De beszéljenek a képek.

Itt alapon van a proci: Turbo ON, offset -0,100v, C1E, C3 State, C6/C7 bekapcsolva.

Ez pedig 4GHz, offset -0,045v, C1E, C3 State, C6/C7 bekapcsolva.

Ez pedig 4GHz, fix 1,116v, C1E, C3 State, C6/C7 kikapcsolva.

Ez pedig 4GHz, fix 1,116v, C1E, C3 State, C6/C7 bekapcsolva.

Ahol be volt lőve a C6/C7 State ott mindig lement a fesz 0,048v-ra, de ahogy hozzáértem az egérhez vagy screenshotot csináltam egyből változott, ezért van pl valahol 0,060v, 0,084v. Hőfokon is látszik, hogy a fix + minden C-State be illetve kikapcsolva mellet 1°C eltérés van egyes magok között, ami szerintem hibahatáron belül van. Szerintem jól látható, hogy fix feszültség mellet is visszaveszi a feszt, tehát mégsem FIX-en kapja, ha be van lőve a C6/C7-State... az egyik képen Linx is van, hogy lássátok tényleg fix a fesz nem dob rá pluszba semmit. :N Hogy ezen beállításon felül miért van offset is, azt még nem tudom pontosan, ahogy ezt sem pl miért csak az AIDA képes kiírni, ezt a minimális feszt, CPU-Z és HWinfó sem jelzi, ezt ki. A táp biztosan tudja, ergo hiszek az AIDA-nak.

Ha valakinek van kedve ezzel szórakozni az tesztelhetné magánál. :R

HyperX

(#4815) Picturemaker válasza Gery15 (#4814) üzenetére


Picturemaker
őstag

Azért az a 0,084 valami mérési anomáliának tűnik. 0,7-0,8 körül van az alapjárati fesz.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#4816) Gery15 válasza Picturemaker (#4815) üzenetére


Gery15
addikt

Nem értem pontosan mit szeretnél. Ott is lement a fesz 0,048v-ig csak amikor a kép készült akkor éppen annyi volt. Ha megmozgatom az egeret vagy billentyűt amikor 0,048v-on áll egyből ugrik 0,060v, 0,076v, 0,084v mikor hogyan... szinte állandóan változik.

HyperX

(#4817) Picturemaker válasza Gery15 (#4816) üzenetére


Picturemaker
őstag

Az az összes mérési hiba, rossz szoftver, akármi. Az alapjárati fesz 0,7-0,8V körül van.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#4818) Gery15 válasza Picturemaker (#4817) üzenetére


Gery15
addikt

Hmm, és akkor arra mit tudsz mondani, hogy a magok nem melegednek jobban a fix fesz ellenére? Továbbá...

4GHz, fix 1,116v, C1E ON , C3 State, C6/C7 OFF.

Így pedig már normálisan 0,756v-ot ír.

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#4819) Picturemaker válasza Gery15 (#4818) üzenetére


Picturemaker
őstag

Az alap 800MHz-en már elfogadható az 0,756V, de a CPU-z-nek is annyit kellene írnia. Az AIDA azon része egyszerűen xar.
Az előző képeknél remélem Te sem hitted el, hogy 800 MHz-en megy a proci 6 század volttal? Azért ennyire nem jó még a 22nm.

Nálam most tálcán van egy játék, az AIDA ugrál 1000 és 2000 MHz között és sokszor 0,124V-on megy a procim. Felettébb hihető.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#4820) Gery15 válasza Picturemaker (#4819) üzenetére


Gery15
addikt

Lehet efelett elsiklottál: "Na most én állok elő nektek egy csodával. :DDD". :)
Csak ez, amit nem értek hogyha bekapcsolom, ezt a sok fost akkor mégis, mintha visszavenné a feszt, mert nem melegszik egyáltalán jobban. De holnap vagy még ma késő este neki ugrok mondjuk 1,250v offsettel meg fixen ezzel a sok szarral és megnézem a min hőmérsékletet, mert is úgy mond "kevés" a fesz, nem nagyon van mitől melegednie.

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#4821) JanR válasza Picturemaker (#4810) üzenetére


JanR
addikt

Egy Intel vízhűtőt, egy Corsair H75-re. Nem nagy váltás, igazából a belső színvilág miatt teszem :)

(#4822) Picturemaker válasza Gery15 (#4820) üzenetére


Picturemaker
őstag

Keresd meg Fiery-t, ha jól tudom Ő az egyik fejlesztő. Mindig itt "ólálkodik" valahol. :)

JanR: Érdekesek ezek a vízhűtők, ezekhez nem értek, mert még nem használtam/szereltem egyet sem. Azt mondják, hogy a kicsik hosszabb terhelésnél "elmelegednek".

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#4823) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Nálam ez az offsetes mókázás nem lesz cool (szó szerint), mivel az 1-es mag megütötte a százast LinX alatt. A feszkó meg mint látszik, felszalad egész 1.229-ig, mindez -0.014-es offsettel. Elvileg nem LinX/Prime95 alatti max load esetén 1.151 az érték. Itt látszik, hogy mennyire kupakolni kéne... ("Hab a tortán", hogy még a GFlops is kevés.)

Mondanom se kell, hogy bekapcsolt C-state-ek mellett sem veszi vissza fixről a feszt, 1.148-1.152 között csupán, már persze amikor fixre van állítva, ahogy eddig, az offsetes tesztig volt.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#4824) Picturemaker válasza Trailblazer (#4823) üzenetére


Picturemaker
őstag

Ez az offset egyébként érdekes dolog. Az ember azt gondolja, hogy egy mérésnél beáll egy fesz, aztán offset értékkel változtat rajta (egyszerű matek) de mégsem annyi az annyi. Tök kaotikus az egész, nem annyi a végeredmény, mint az előtte fesz-offset érték.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#4825) NFree válasza Picturemaker (#4817) üzenetére


NFree
addikt

Nállunk a gigánál ha ofsettel - ba mész azt is leveszi.

vga

(#4826) Trailblazer válasza Picturemaker (#4824) üzenetére


Trailblazer
addikt

De csak ezeknél az extrém stresszprogramoknál, mindenhol máshol semmi bajunk nem lenne, ha nem dobna rá plusz egy lapáttal a kakaóra.. És ahogy kiderült, teljességgel márkafüggetlen, és a power fázisok száma sem nagyon számít.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#4827) Picturemaker válasza Trailblazer (#4826) üzenetére


Picturemaker
őstag

Leveszi, de nem annyit amennyi be van állítva. FX-hez való ASUS lapom is offsettel van beállítva, de ott is próbálkozással kellett belőni, mert pl. -0,006V-nál simán nem annyival csökkent az adott fesz.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#4828) Gery15 válasza NFree (#4825) üzenetére


Gery15
addikt

Igen, ez itt is látszik, hogy nem a terheltből, hanem a terheletlen feszből is elveszi.

HyperX

(#4829) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Summa summárum: én saját kútfőből arra a következtetésre jutottam, hogy kupakolatlanul csak és kizárólag a fix feszkós út járható. Még így is necces lesz a nyár, kicsit melege lesz a cájgnak...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#4830) NFree válasza Trailblazer (#4829) üzenetére


NFree
addikt

Én azt mondom , nem mert nállam pont be tudom állítani ami kell a procinak offsettel max terhelésen, elősször kimértem mit kíván a drága adott órajelen hogy tudjam utánna addig vettem el az ofsettel míg teljes terhelés alatt, nem azt a feszt kaptam ami kell a drágámnak, és tökéletesen müködik 4.3-4.4ghz en 4.2 még nem lőttem be mert még nem volt időm, meg lehet ott már nagyon alul kell feszelni a procit amit lehet nem szereten nem avx es terhelés alatt , de holnap lehet szánok rá egy kis időt s megbabrálom :)

vga

(#4831) Picturemaker válasza NFree (#4830) üzenetére


Picturemaker
őstag

Ez érdekes. Ha normál terhelést adsz a procinak, akkor nem száll el?
4,2-ön kb.1,28-at kap és kb. 1,18 kell (LinX-hez). Ez egy tized. Normál terhelésnél elmegy 1,13-al. 1,03-mal is el fog? Szerintem nem.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#4832) Trailblazer válasza NFree (#4830) üzenetére


Trailblazer
addikt

No igen, de saját elmondásod szerint te kupakoltad magadnak a procidat. Én pedig még mindig kupakolatlan alaphelyzetről beszélek.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#4833) NFree válasza Trailblazer (#4832) üzenetére


NFree
addikt

Kupakolástól függetlenül, 4.3-on simán működne meg 4.4 ghz en is csak engem baromira zavar a 90 fok fölötti proci, mondhatnám sokkol. annyi a történés hogy nállam kb -10 fok külömbség van az átlaghoz képest, és így nyugodtabban alszom :)
;)
(#4831) Picturemaker
4.3 al is működik és 4.4 el is erre most ezt találtam [link]

[ Szerkesztve ]

vga

(#4834) Trailblazer válasza NFree (#4833) üzenetére


Trailblazer
addikt

No akkor helyben vagyunk. Engem meg 4.2-n sokkol a 100 fok. :)

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#4835) NFree válasza Trailblazer (#4834) üzenetére


NFree
addikt

Nagyon sajnálom , hogy nállad már 4.2-őn olyan sok feszt kér hogy belenyal a 100-ba nekem asszem 4.2höz 1.17v körül kell , holnap megpróbálom belőni offsettel s teszek fel képet.

(#4833) NFree
Itt van még [4.3] de itt még nincs finomítva a fesz csak kisérleteztem vele.
Majdnem a 4.4ghz es fesz kell itt neki , de asszem már lejebb vettem.

[ Szerkesztve ]

vga

(#4836) Trailblazer válasza NFree (#4835) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ha fixre van állítva (mint most megint), akkor beéri 1.152-vel.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#4837) Gery15 válasza Picturemaker (#4831) üzenetére


Gery15
addikt

A-a. :N A fentebb linkelt képeken 0,661v-ot kap 800mhz-en és tesóm vígan fb-ozik, youtube-ozik. Tehát elég neki. :K

HyperX

(#4838) Picturemaker válasza NFree (#4833) üzenetére


Picturemaker
őstag

NFree:
Ezt írod a kép fölött: "Alap 800mhz 0.72v , terhelés alatt avx off 4400mhz 1.175v avx es terhelés 1.259v". Ezen mit kellett állítgatni? Nálam full automatán kb. ezeket (na jó, kicsit többet) az értékeket állítja be, de persze a LinX megfőzi a procit. :)

A gond az offsettel, hogy ha annyit leveszel, hogy AVX-es teszt alatt mondjuk max. (legyünk engedékenyek) 1,2V-ot kapjon, akkor ez mindenhol levonódik és lehet, hogy sima terhelésnél megbukik a proci.

Gery15: Bocs, de f..búk, meg a tecső nem terhelés. Kezd mondjuk fotókat konvertálni, vagy fotófeldolgozó programban egy komolyabb kötegelt feldolgozást futtatni. Én azt gondolom, hogy ott egy AVX-es csúcsfesz miatt offsettel visszavett értéken kifekszik a proci.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#4839) NFree válasza Picturemaker (#4838) üzenetére


NFree
addikt

Igen igazad van , mert 4.4ghz nél szinte semit nem kell elvegyek , mert megy ugymond a normál beállításon alapfeszen :)
De 4.3 nál már el kell vegyek kicsit többet, most jelenleg betöltöttem a 4.3 as beállítást.
800mhz nél 0.68v 4.3 on linxel avx nélkül 1.149v avx el 1.229v itt valószinú kb olyan ofset -25-30 körül lhet beállítva nem néztem és nem emlékszem, de holnap rámegyek a 4.2 re is és közlöm.
Adj egy olyan progit ami nem használ avx et s tesztelem a stabilitást neked , de 64-es nem avx es linxel szoktam tesztelni. hogy megy-e kis feszen .

[ Szerkesztve ]

vga

(#4840) NFree válasza Trailblazer (#4836) üzenetére


NFree
addikt

Akkor vegyél el belőlle annyi toffsettel hogy teljes terhelésnél ne kapjon annál többet, és teszteld hogy működik -e rendesen

vga

(#4841) Gery15 válasza Picturemaker (#4838) üzenetére


Gery15
addikt

Ööö szerintem félre értettelek, offsettel úgy lőttem be direkt, hogy ne halljon meg. Kiteszteltem, hogy 4GHz-et fixen 1,115v-on tudja és akkor offsetet úgy lőttem be, hogy 1,115v-ot kapjon és erre jön pluszba az AVX-es fesz. És akkor a normal 1,160v-ból -0,045v vettem el így van meg a 1,115v és kapok 800MHz mellé is 0,661v-ot és így nem hal meg.

HyperX

(#4842) Gery15


Gery15
addikt

Lehet már közzétették, ezt az oldalt itt most kicsit átbogarásztam és meg van pár beállítás.
BLCK tuninghoz tartoznak ezek:
CPU PLL Selection
Filter PLL
PCH voltage - Chipset 1,15-1,2v max léggel

RAM tuninghoz:
System Agent +0,23v max léggel
CPU I/O Analog +0,20v max léggel
CPU I/O Digital +0,20v max léggel

CPU, ami érint minket is:
CPU VRIN LLC - VDropot állítja, erről már beszéltünk, hogy mennyire legyen szigorú stb.
CPU VRIN override - max 2,4v léggel egyedül, ezt nem sikerült megtalálnom/lefordítani. :D
CPU Vcore - max 1,45V léggel, ez egyértelmű.
CPU Ring - Uncore illetve chace stabilizáslására szolgál 1,35v max léggel.

vRing-ről még ennyit írnak:
1,0-1,1v között Uncore 3,5-4,5GHz - CPU 3,5GHz-4,8GHz léggel
1,1-1,2v között Uncore 4,5-4,8GHz - CPU 4,8GHz-5,3GHz léggel

Nagyjából ennyi van a proci tuningra.

(#4843) Picturemaker: Pontosan, annyi talán, hogy nem auton kapja a feszt, hanem normalon, ami nálam 1,160v másképpen, ez a VID. És ebből tudsz elvenni illetve hozzáadni, 0,300v-ot, és erre tolja még rá +0,068v-ot nálam AVX-es utasítás esetén. Ezt nem tudom, hogyan lehetne csökkenteni... Hogyha többet veszek el, mint amin stabil akkor szerintem ugyanúgy megfog halni. Tehát 1,115-ön megy, ehhez elvettem -0,045v-ot, ha -0,055v-ot akkor már lehet eldobja mindjárt megnézem.

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#4843) Picturemaker válasza Gery15 (#4841) üzenetére


Picturemaker
őstag

Kezd világosodni (de csak kicsit :) ).

A feszt akkor most automatán kapja, de offsettel leveszel belőle. Amikor AVX befigyel, akkor meg úgy is többet kap?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#4844) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Ennyi. Hiába veszünk el a VID-ből, hogy az extrém nyúzóprogram túlterhelésének megfeleljen (még épp elviselhető hőmérsékleti viszonyok mellett), meglehet, hogy sima max load esetén fog elhasalni a kisebb feszkó hatására. Jó lenne tudni, hol húzódik az alsó vonal a "sima" max load feszkóját tekintve, különféle órajeleken...

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#4845) Gery15 válasza Gery15 (#4842) üzenetére


Gery15
addikt

Így van -0,055v-al lefagyott 5. körben a linx. Szóval nem lehet lejjebb menni offseten belül, de pluszba ráküld 0,068v-ot. :(

(#4844) aero2zero: Ma már nem, de holnap megpróbálok lejjebb menni a fesszel 0.6.4-es Linx alatt tesztelek majd.

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#4846) Picturemaker válasza Gery15 (#4845) üzenetére


Picturemaker
őstag

Az MSI nem szarozik, AVX terhelés esetén 0,114V dob rá! :Y

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#4847) Gery15 válasza Picturemaker (#4846) üzenetére


Gery15
addikt

Ha állítod az LLC-t sem csökkenti?

HyperX

(#4848) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Valaki nem tudja, hogy miért van LINX 0.64 mérésnél 65GFlops -om :(( :F

LINX 0.65 -öt nem merem ráengedni, mert egyből 95-100 fokokat írogat ki :Y

(#4849) Gery15 válasza HoReSz1975 (#4848) üzenetére


Gery15
addikt

Azért, mert az még nem tudja az utasításkészletet. 0.6.5-tel kellene tolni, de az meg fűt, mint állat, ahogy Te is írtad. Alap órajelen melegszik, így fel 0.6.5 alatt?

HyperX

(#4850) korcsi válasza HoReSz1975 (#4848) üzenetére


korcsi
veterán

Nagyobb számítási teljesítmény, nagyobb hőtermelés!

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.