Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4301) Trailblazer


Trailblazer
addikt

No váltottam én is i7 4770K-ra, maradok a kényelmes 4.2 ghz-en (mint előtte a 4670K-val), állítottam neki egy fix 1.170V-ot (ami szerinte 1.171), LinX-szel jónak bizonyult, most örülök. :)

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#4302) NFree válasza Trailblazer (#4301) üzenetére


NFree
addikt

Örülhetsz is elég kellmes a fesz, viszont érdekelne , melyik linxet használod , mert az enyém bugzik HT-val , ha engedélyezve van keveset mér a gigaflopsnak, de nállad rendben van ahogy látom :F ;)

[ Szerkesztve ]

vga

(#4303) Trailblazer válasza NFree (#4302) üzenetére


Trailblazer
addikt

Azt írja, v0.6.5.0.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#4304) NFree válasza Trailblazer (#4303) üzenetére


NFree
addikt

Nekem is volt sima 6.5 de az meg fegyott egyből , most 6.5 11.1 van de ez meg bugzik ha rajta van a HT nekem ez már magas :F :W

[ Szerkesztve ]

vga

(#4305) Trailblazer válasza NFree (#4304) üzenetére


Trailblazer
addikt

Fura. De mi az effekt, ha rajta van nálad a HT?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#4306) sg22 válasza NFree (#4300) üzenetére


sg22
senior tag

Hany fokos a viz ?

what should I do about this?!

(#4307) NFree válasza Trailblazer (#4305) üzenetére


NFree
addikt

Hát a hyper threading Ha engedve van a 8 szál.

#4306) sg22
Kb 31-37 fokos , nincs még benne szenzor a vga-ból lehet következtetni , mert az pár fokkal melegebb 2-4 fok terheletlenül mint a víz, raktam egy csatira egy hőfok szenzort és kb ahoz mérten.

[ Szerkesztve ]

vga

(#4308) Trailblazer válasza NFree (#4307) üzenetére


Trailblazer
addikt

Azt tudom hogy mi a HT, de mit csinál vagy mit csinál nálad máshogy teszt alatt? Ez a kérdés. :)

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#4309) NFree válasza Trailblazer (#4308) üzenetére


NFree
addikt

Ja bocs , semmit sokkal kevesebbet mér a gflops nak, [link] az első 2 képen látszik a külömbség. máshogy nem vettem észre semit.

vga

(#4310) Trailblazer válasza NFree (#4309) üzenetére


Trailblazer
addikt

Hm, tényleg nem túl sok, főleg 4.3-on...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#4311) apollo12


apollo12
veterán

hali új konfigon gondolkozok, 4670k procin olcsón keresek hozzá lapot amin lehetne tuningolni 4.5ghz környékén

hűtés egy ThermalRight Silver Arrow SB-E Extreme

(#4312) Stitch válasza apollo12 (#4311) üzenetére


Stitch
őstag

CPUID HWMonitor vs. HWiNFO64.

Ti mit tapasztaltatok, melyik szoftver a megbízhatóbb, pontosabb?

HWiNFO szimpatikus, mert átlagot is számol, viszont pl. Vcore-ra kevesebbet mér, mint a HWmonitor.

(#4313) Gery15 válasza Stitch (#4312) üzenetére


Gery15
addikt

Többnyire CPU-Z-vel monitorozzuk a CPU Vcoret, hőfokokat pedig HWiNFO64. :K

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#4314) Picturemaker válasza apollo12 (#4311) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

MSI Z87-G43, egyik tesztoldalon mindenféle trükközés nélkül simán elérték vele a 4,6-ot.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#4315) NFree


NFree
addikt

Sziasztok akkor szasanyi kollégának köszönhetően, mivel türelmre s kitartásra intett. itt az én drágám, jelenleg minden fesz autón kivéve cpu v core 1.175v fix. majd ha következő fázisba ér a tesztelés akkor megpróbálkozom az energiatakarékos sémákkal.

De már úgy érzem alakul ez , csak kitartás és türelem kérdése. :R

[ Szerkesztve ]

vga

(#4316) Trailblazer válasza NFree (#4315) üzenetére


Trailblazer
addikt

Asszem ez eddig elég jónak mondható... :C

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#4317) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Sziasztok!

4670K-nál hány fok a maximum, amit még bír a proci tartósan? Láttam itt 90-100 fok közötti értékeket is. Nem sok ez?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#4318) NFree válasza h1mpi (#4317) üzenetére


NFree
addikt

De sok, én azt mondom tartósan ne menjen 80 fölé, és akkor rendbe van ;)

vga

(#4319) h1mpi válasza NFree (#4318) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Oké, akkor így tesztelem. 4.4 a cél lehetőleg 1.30 v alatt..

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#4320) NFree válasza h1mpi (#4319) üzenetére


NFree
addikt

Ha szrencséd van meglessz az , nekem egy közepes gyenge 4770k-m van s s meglett a 4.4 igaz ott már nagyon melegszik.

vga

(#4321) Gery15 válasza h1mpi (#4319) üzenetére


Gery15
addikt

Az enyém átlagos darabnak mondható és 1,3v alatt sikerült összeszedni vele a 4,4GHz-et. :K Melegedésre pedig Intel bácsi szerint, ne haladja meg a processzor kupak a 72 fokot. A magok szerintem is jobb, ha 80 fok alatt vannak, de csak, ezek a teszt programok fűtik így fel... Grid2 2,5ó után kupak max 60°C magok pedig 55-62-57-57°C alakultak.

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#4322) mrobes válasza Gery15 (#4321) üzenetére


mrobes
tag

Lehet,hogy hülyeséget kérdezek,de mitől lehet melegebb a kupak,mint a magok?

(#4323) Gery15 válasza mrobes (#4322) üzenetére


Gery15
addikt

Rossz a paszta a kupak alatt, plusz a hőmérőszenzor sem a kupakot méri, hanem mellette van valahol úgy tudom.

HyperX

(#4324) Stitch válasza Gery15 (#4313) üzenetére


Stitch
őstag

Igen, a CPU-Z is nagyon jó.

Egyébként én még csak készülök a Haswell tuningra, egyelőre a régi gépemen próbálgatom a szoftvereket.
Viszont itt és egy külföldi fórumon is olvastam, hogy érdemes inkább AIDA64-gyel nyüstölni a processzort, mivel az nem csak egyfajta utasítást használ, emiatt magasabb hőfokra viszi a cpu-t, mint például a Prime95 (28.1).

Na most én a K10-es AMD-mel (X4-640) pont az ellenkezőjét tapasztalom. Nálatok mi a helyzet?

(#4325) Gery15 válasza Stitch (#4324) üzenetére


Gery15
addikt

Igen, ezt olvastam én is valahol... De nem mindegy, hogy melyik AIDA-val teszteled, gondolom a legfrissebb tudja ezt. Melyik verzióval próbáltad? Most nem tudom megnézni, mert nem vagyok gép közelben, de rá nézek majd. :K

Itt fent van a legfrissebb béta, nézd meg azzal hátha.

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#4326) Stitch válasza Gery15 (#4325) üzenetére


Stitch
őstag

Szerintem ez a legújabb; 4.00.2760. Még arra tudok gondolni, hogy ez a K10 nem tudja az összes utasítást, amit az AIDA kiad(na).

(#4327) Gery15 válasza Stitch (#4326) üzenetére


Gery15
addikt

4.00.2766 Beta ez a legfrissebb. Elképzelhető, sőt biztos. AVX2, FMA3 ezeket nem tudja tuti.

HyperX

(#4328) h1mpi válasza Gery15 (#4321) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nice :C

Az, hogy lehet, hogy vissza veszi az óra jelet? Be van kapcsolva az energia takarékosság?

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#4329) Gery15 válasza h1mpi (#4328) üzenetére


Gery15
addikt

Igen. Úgy szoktam, hogy míg tesztelgetem addig ki van kapcsolva aztán, ha stabil akkor rátolom az energia takarékossági cuccokat és nézek még egy stabilitást.

HyperX

(#4330) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Most kipróbáltam egy ilyet: -0.075V adaptive, 4.2 ghz-en. Tízkörös LinX így is végigment, 1.166-ra jött ki így a feszkó.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#4331) Stitch válasza Trailblazer (#4330) üzenetére


Stitch
őstag

LLC, offset?

Turbo mode-ot te kikapcsolod?

[ Szerkesztve ]

(#4332) omikron23 válasza Trailblazer (#4330) üzenetére


omikron23
senior tag

:Y Alaplap max. 111 C°?

[ Szerkesztve ]

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#4333) Trailblazer válasza Stitch (#4331) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem, de nem is lehet kikapcsolni tuning mellett. Amint a default órajel fölé rakom a biosban a szorzót, azonnal visszakapcsolja.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#4334) Trailblazer válasza omikron23 (#4332) üzenetére


Trailblazer
addikt

Felteszem, valamelyik szenzor nincs a helyzet magaslatán...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#4335) NFree válasza Trailblazer (#4330) üzenetére


NFree
addikt

linx-edet amit használsz elküldenéd nekem? modzso1@t-online.hu vagy esetleg ha pont tudsz egy linket azt is megköszönném :R
Gratt a cumóhoz

vga

(#4336) Gyurma23


Gyurma23
senior tag

Én most ezzel szenvedek :D
Sajnos combosabb hűtés kellene ez fölött már.....,

aero2zero: A linx-et énis elkérném :) :R

[ Szerkesztve ]

(#4337) NFree válasza Gyurma23 (#4336) üzenetére


NFree
addikt

Gratt , én tegnap szenvedtem ;]

De tegnap átgondoltam a dolgokat mostmár megvan , nagyjából hogy melyik frekihez mennyi cpu v core-t kér. mostmár csak a többi részével fogok szenvedni, valószinű nyáron itt már nem tudom lehűteni, jelen esetben is nyitott ablaknál teszteltem , kb 17-19fokos víz mellett.

vga

(#4338) h1mpi válasza NFree (#4337) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nyáron meg be kell tenni 2-3 db 5KW-os klímát. Simán megéri az a pár száz MHZ :DDD

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#4339) NFree válasza h1mpi (#4338) üzenetére


NFree
addikt

Feltétlen :), szerintem , magskalpolom, s akkor simán veszi majd az akadályt, de nem látom értelmét egyenlőre ennyin járatni, sőt alapnál feljebb sem .
Én általába megveszem elszórakozok vele 2 hétig, ki tesztelgetem , aztán alpon megy amíg megy. csak nehogy aladjam mint anno a q9550-öt, az is volt 3 db ebből az egyik szinte a legjobb volt ami megfordult itt ph-n. de eladtam me nem kellett lappal együtt, svettem giga es2l-t meg e 5300-at. 4 évig használtam.
Tán 3 darab volt ami nagyon jó volt . Amire persze én emlékszem.

[ Szerkesztve ]

vga

(#4340) Trailblazer válasza NFree (#4335) üzenetére


Trailblazer
addikt

NFree: Elküldtem!

Gyurma23: Neked is!

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#4341) NFree válasza Trailblazer (#4340) üzenetére


NFree
addikt

Köszi. :R

vga

(#4342) Trailblazer válasza NFree (#4341) üzenetére


Trailblazer
addikt

Egészségedre. :) Én meg erre a vízhűtéses mókára lennék kíváncsi: érdemes ilyen bolti kompakt "olcsójános" verziót vásárolni, vagy mint mindennél, ezen a téren is zsebbenyúlósabb, ha az ember megnyugtató megoldást akar?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#4343) Tikakukac válasza Trailblazer (#4342) üzenetére


Tikakukac
titán

H100-ról jókat hallok, elég jó cucc lehet.

Ha meg tényleg pirítani akarsz, akkor azért érdemesebb összerakni magadnak. Drágább, de 80k körül már olyan szetted lesz, amivel kb. bármit le tudsz hűteni. Bármit. És nagyjából örök élet minden, ha jól választottál, prociblokkon kívül nekem az egész rendszer 4 éves múlt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#4344) Trailblazer válasza Tikakukac (#4343) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ennyire azért nem mély a zsebem :) 20k körülre gondoltam az olcsójánosok emlegetésével, ez is szignifikánsan több, mint az eddigi legdrágább léghűtésem. (Azaz a jelenlegi Scythe Grand Kama Cross 2, 13k volt.)

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#4345) Tikakukac válasza Trailblazer (#4344) üzenetére


Tikakukac
titán

20 ropiból kijön mondjuk a pumpa meg a prociblokk apróról, ahhoz azért még rakni kell pénzt :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#4346) Gery15 válasza Trailblazer (#4342) üzenetére


Gery15
addikt

Ahogy írták is, ha hosszabb távra tervezel vele akkor zsebbe nyúlósabb. Az épített egyértelműen jobb, én ilyen "kis" kompakt vizet nem vennék. Továbbá és a legfontosabb Haswell esetében többet érsz egy kupaktalanítással, mint vízhűtéssel szerintem. Miután megvolt a skalpolás és léggel nem tudod hűteni akkor jöhet a víz, de csak épített. Ez csak az én véleményem. :U

HyperX

(#4347) Gyurma23 válasza Trailblazer (#4340) üzenetére


Gyurma23
senior tag

Köszönöm!
Kompakt rendszerből h100i-alatt semmi esetre sem vennék illetve ha tehetném énis épitenék egy rendes vizes rendszert csakhát arra most nekem se fussa, nyáron vagy tavasszal fogok tudni valamit épiteni de még ez a jövő zenéje......

(#4348) NFree válasza Trailblazer (#4342) üzenetére


NFree
addikt

A kollégák megválaszolták helyettem ;) :R csak anyit fűznék hozzá, hogy egy normálís víz tényleg sokba van, énn anno it vettem ph-egy egész rendszert kivéve radit, de akkor megált 50k-ba , namost azóta csak cseréltem ezt azt, és igen kúszik fölfele az ár, ráadásúl víz-nél a modding miatt még rá locsol az ember nem kevés pénzt , szépen apránként. Jól gondold át , Ha most kezdeném inkább nem jó a levegő is. A víz árából összetolsz egy komolyabb rendszert, és kész. ;)

vga

(#4349) Trailblazer válasza NFree (#4348) üzenetére


Trailblazer
addikt

Értem, akkor el is vetettem a vízes megoldást. Ennyit se nem tudok, se nem akarok költeni rá. Kupaktalanítás nyilván olcsóbb és gyorsabb megoldás, bár az árnyoldala a garivesztés.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#4350) NFree válasza Trailblazer (#4340) üzenetére


NFree
addikt

Na meghülyülök mostmár, tesztelek amit küldtél linxel, és a proci ugye több kakaót kér, ha bekapcsolom a HT-t, ez még rendben jobban is befűt már 90 fok fölött járok, de ami roppant mód idegesít, hogy 13x.xx, nél megint nem több a gflops, 4,5ghz en . :W Én nem értem , hogy másnál megy rendesen nállam meg nem .
Bekajál szegény proci vagy 125W-ot.
Neked oprendszer mi van latta? memcsi mennyi? és mennyin megy vagy ehhez nincs köze?

[ Szerkesztve ]

vga

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.