Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) laychi válasza NFree (#5800) üzenetére


laychi
veterán

Nincs ezzel semmi probléma,nem ezt mondtam.
Ahogy írod is,hogy izgulsz érte,és örülsz ha sikerül,az pont az amit írtam: "egyéni siker"

De proci beállításon,OC-n veszekedni szerintem full felesleges.
Nem verseny ez,mindenkinek meg vannak a maga kis kitűzött céljai,amit a hardver fog befolyásolni,nem másnak az elképzelése,de még csak nem is a sajátunk.

De ez az én véleményem,nem kell sem támogatni,sem megkövezni érte :)

Mindenkinek meg van a maga véleménye,de inkább segítsük egymást itt a fórumon,minthogy ócsároljuk a másikat.Ez lenne a lényege nem? Lehet ezt kulturáltan is.

[ Szerkesztve ]

(#5802) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Mindenkinek igaza van! Az hogy kinek mi az őröm a pc-ben változó.
De ha eredményeket hasonlítunk össze, akkor mindenki úgy mérje és kész. Ha valaki ezzel nem ért egyet, megteheti, de ne dobja be az eredményét azok közé, akik más beállítással tesztelnek. Kb. Ennyi a véleményem erről. No flame, No war :))

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#5803) NFree válasza h1mpi (#5802) üzenetére


NFree
addikt

Neklem tök mind1 ;] asszem jól tudjátok mind , hogy nekem bugzik a linx, és sajnos a procival van valami ezért soha nem lessz olyan gflops értékem mint nektek, de nem érdekel egyébkén, ezért akartam eladni, viszont máshol nem marad el semmiben, csak ez a fránylinx. beszéltem szinte mindenkivel, na mind1.

Más srácok , tesztelt itt egyébként valaki 3 dmarkal? sajnos még 4.9 könnyen kicsalható a prociból de fölötte kínszenvedés , és nem is próbálkozom jelenleg mert nincs hideg, de hátha van valakinek ötlete mért akad ve 5ghz környékén , mit kéne állítsak , hogy jobban menjen?

vga

(#5804) bul07


bul07
nagyúr

Eldöntöttem hogy i5-4670 veszek csak azt nem hogy K-s legyen e
Szerintetek megér +10e Ft-ot a K proci , de én nem tervezem húzni míg el nem fogy az ereje de lehet utána se , csak majd esetleges eladásnál lehet jobban elmenne a K-s

i5-4670 + ASROCK Fatal1ty B85 Killer(Ez az alaplap nagyon tetszik) 79.000Ft
i5-4670K + ASROCK Z87 Extreme3 89000Ft

Amúgy milyen vga fognám meg a i5-4670 alapon?
Egyáltalán egy vga elég lenne ahoz hogy 100%-on járjon a processzor?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5805) csabsz13 válasza bul07 (#5804) üzenetére


csabsz13
aktív tag

általában az a közvélemény, hogy az r9 290esekhez már tuningolni kell az i5 4670-et (gondolom akkor GTX780-nál is ez a helyzet). nekem is ez a kombóm (290+4670) van, de még nem volt lehetőségem megnézni hogy mit hozna az FPS számban - de azt észrevettem, hogy több játék esetében is 90% felett terhelt a proci.

ha van plusz 10K-d, akkor vegyék K-t! :DD

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#5806) B.Á.L.!.N.T válasza bul07 (#5804) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Nem az én dolgom,de ha nem K-s procit veszek tuti nem adnék ki ennyi pénzt egy alaplapra. Szvsz teljesen felesleges.
i7 4770 alá egy 18K-s B85-ös giga deszát tettem. Tökéletesen jó mindenre,minden meg van benne ami kell.
i3 4130 alá meg egy 14K-s H81-es giga deszkát tettem. Szintén nagyon jó.
De te tudod.

(#5807) bul07 válasza csabsz13 (#5805) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát engem akkor ez a veszély nem fog fenyegetni 70-80e Ft-nál többet én nem adok vga-ért, soha

(#5806) Bál@
Én ASROCK lapot akarok min 6 fázisú táp ellátással (bocs ha nem így nevezik), meg azért a lapon is legyen egy két hűtőborda nehogy túlmelegedjenek az áramkörök nyáron (szobába szokott 27-28 fok is lenni)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5808) h1mpi válasza NFree (#5803) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Én 4.7-ig jutottam utána már nagyon sok fesz kellett neki és a physics score nem dob olyan sokat, hogy megérje kínozni.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#5809) #Morcosmedve válasza bul07 (#5807) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Szerintem ASUS Hero+4670k és még marad is pénzed! Ezzel a kombóval meg lehet húzni is, adott esetben. :)

© asszongya'hogy

(#5810) katt777 válasza NFree (#5800) üzenetére


katt777
félisten

Nincs ezzel semmi baj, éppen az lenne a lényeg, hogy ha valaki már tuningolja a gépet, tesztelje is le rendesen, ne azzal szórakozzon, hány GFlops-a van 4GB RAM-mal. Én erre értettem az értelmetlenséget, és nem is reagálok már olyan hsz-okra, amelyek erről szólnak.

bul07: ASUS Z87 Deluxe 70k-ért 16 fázis. Ilyenem van. Sokkal jobb, mint az AsRock, noha azok sem rosszak, sok ilyenem is volt (csak a hűtésvezérlésükkel nem tudtam soha megbarátkozni).

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5811) bluyoo válasza #Morcosmedve (#5809) üzenetére


bluyoo
nagyúr

(#5810) katt777
Amit bul07 nézett (Z87 Extreme3) nincs 30K ... erre ajánlatok neki több mint 2X annyiért. Még szép hogy jobbak! :DDD

Bazinga!

(#5812) laychi válasza bul07 (#5807) üzenetére


laychi
veterán

Nálam most van 27 fok,szóval nekem a téli hőmérsékletem szinte annyi mint nyáron,minimális változásra számítok :)

(#5813) NFree válasza h1mpi (#5808) üzenetére


NFree
addikt

4.7 nél mennyi fesz kellett neked?
Nekem 4.8 hoz olyan 1.37-1.38v ig.
4.9 hez 1.4v.
5ghz hez ment már egyszer 1.415v -al de akkor nagyon hideg volt legutoljára 1.43kellett neki , de szinte épp egy mérést bír ki utánna le is hal. és nem bírom lefuttatni még1x , létezik hogy valami elmelegedne? de általába az 5ghz már nagyon instabil ha nincs lehűtve, bent aszobába el sem indul csak kékhalál, de 1.44v nál nem fogok addig többet adni neki amíg le nem hűtöm legalább -1 alá.
csak furcsa , hogy még aidá-t is ráengedhetem 4.8-on és utánna 4.8 felett meg megál s nagyon instabil, nehéz kifacsarni belőlle , még egy mérésre való pár percet is s nem tudom mi legyen. általába ilyenkor még nem ment 70fok fölé soha a kis drága. De már elég sok ez is .
Most várom a hideget hátha még lessz , ha nem akkor nem kínozom idén többet, majd csak a télen.

(#5810) katt777
;) Én úgy vagyok vele mivel valami gond van ha végig fut a teszt akkor rendben linx 4gb , linx 6gb , szoktam tesztelni , általában mindennel, mert ha stabilitásra megyek akkor , megteszem a a megfelelő lépéseket.

Nem is értem, miért harabdáljátok egymást, habár velem is előfordul, hogy félrenézek valamit, meg szar napom is van , s rögtön nem a megfelelő hangsúlyal kezdek :B

vga

(#5814) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Itt a 4.7-es tesztem. De Te vizezed ugye? Meg nincs kupkod.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#5815) katt777 válasza bluyoo (#5811) üzenetére


katt777
félisten

Elnéztem, hogy prociárral együtt számolt. :R még mindig munkahelyről lopakodok fel néha, megesik. :B

NFree: Nem harapdálok én senkit, egyszerűen csak semmire nem tartom a nem megfelelően beállított teszteket, a rájuk való hivatkozásokat meg még ennyire sem. :DDD Nem is értem, hogy ha valaki stabilitást tesztel, miért akarja eleve becsapni magát.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5816) apollo12 válasza bul07 (#5807) üzenetére


apollo12
veterán

nálam egy 4570 van, gtx 770 agyon húzva és bőven elegendő neki a proci

(#5817) katt777 válasza apollo12 (#5816) üzenetére


katt777
félisten

Naná, hogy elég, sokkal kevesebb is elég lenne.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5818) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Beüzemeltem a Silverarrow sb-e extremet de úgy hallom ez folyamatosan maxon pörög... Tud valaki segíteni?
Kétféleképpen próbáltam bekötni: először úgy, hogy az egyik fant a CPU_1 konnektorba dugtam a másikat meg a CPU_2 konnektorba.
A másik módszer meg a hozzá adott tartozékkal, adapterrel: CPU_1-be bekötöttem (két vezeték ment oda), az adapterre rákötöttem mindkét ventit, az áramot meg a tápegységből kötöttem rá. Most ez utóbbival üzemel a gépben.

Esetleg valami progi van venti szabályozásra illetve fordulatszám ellenőrzésre?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#5819) h1mpi válasza Dyingsoul (#5818) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Elvileg az első módszerrel is mennie kellene, hisz az alaplap szabályozza.

És mit ír a biosban a cpu1 és cpu2 fordulatra?

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#5820) Dyingsoul válasza h1mpi (#5819) üzenetére


Dyingsoul
veterán

De nem megy. :S Olyan hangos hogy ordibálni kell mellette.. Igaz, hogy most 26-28 fokon tartja a procit de mehet az nyugodtan feljebb idle-ben csak legyen nyugtom.

Másrészt azért kötöttem a 2. módszerrel, mert az alaplapon 3 pines mindkét cpu cooler csati, ezek a ventik meg 4 pinesek. Igaz tökéletesen ráilleszkedik igy is, de gondoltam hátha amiatt a plusz érintkező miatt nem tudja jól szabályozni bár ez hülyeség lenne... Na most mit csináljak? próbáljam meg megint visszakötni az alaplapra? Nagyon szenvedős lenne... :S

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#5821) h1mpi válasza Dyingsoul (#5820) üzenetére


h1mpi
nagyúr

PWM miatt automatikusan kellene szabályozni. Noise adaptort nem adtak hozzá?
Esetleg kérdezd meg a cpu hűtő topicban, hátha ismerik ennek a típusnak a sajátosságait.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#5822) Dyingsoul válasza h1mpi (#5821) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Milyen noise adaptort, mire gondolsz?

Amugy kikerestem most: PWM Y cable-nek hívják azt, amivel most be van kötve.
oké.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#5823) bul07


bul07
nagyúr

Milyen processzort vegyek? fórumba azt tárgyalták ép hogy nem is muszáj Z-s lap K-s processzorhoz mert mondjuk egy B-s lappal is megy a tuning. idézet: (Gigabyte és Asrcok biztosan)
K-s proci és B-s lapot fogok venni szerintem

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5824) NFree válasza h1mpi (#5814) üzenetére


NFree
addikt

Lefuttattam én ism, 4.7ghz en , ő 13400pont lett a fizix a többi ratyi. A lényeg 1.32v ot adtam én is csak elfelejtettem kitenni a cpu-Z ablakot . max 65fok volt fizkás tesztnél a proci. igaz , így nem linx stabil de ilyenkor nem arra gyúrunk ;]

vga

(#5825) Dyingsoul válasza h1mpi (#5821) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Bemegyek a biosba gondoltam körülnézek. Hát apám mint gyermek az édességboltban: azt sem tudtam mi után nyúljak! :Y A cpu fan 1-2 standard módban volt... Átállítottam silentre és most már jó. Érdekes, hogy a coretemp igy sem mutat túl sok különbséget: 28-29 30 fokos hők vannak viszont síri csend is van. :D
Egyébként ilyen fokozatok vannak: Custom, Silent, Standard, Performance, Full Speed. Ezek szerint ez nem is a maximum volt? O_o Nah mindegy érdekes mert bootoláskor a gyárit is kipörgette max speedre és ennek viszont nem változott a hangja.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#5826) laychi válasza Dyingsoul (#5820) üzenetére


laychi
veterán

Nekem a noctuánál volt ez. A 4 pines cpu csatin nem szabályzott.Bekötöttem a sysfanok helyére és minden ok vele.50-100% közt megy.

(#5827) h1mpi válasza NFree (#5824) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Én most felnyomtam 4.8-ra kellett neki a fesz keményen, de eddigi rekord:

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#5828) Erdei88 válasza h1mpi (#5827) üzenetére


Erdei88
veterán

1.52ig meg se állj! ;)

(#5829) beci43 válasza h1mpi (#5827) üzenetére


beci43
senior tag

:C :C

(#5830) h1mpi válasza Erdei88 (#5828) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nevetni fogsz de 64-65 fokos volt a cpu.. ;]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#5831) #Morcosmedve válasza Erdei88 (#5828) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Mondjuk tegyük fel, hogy valaki auto seten hagyja a CPU-t, de mivel K-s, ezert felteszi, "csak" 4,2GHz-re...
nah ekkor is 1,38-1.4 közé tolja a CPU magfeszt... szvl nem igazán lenne érdekes, 1,4-et használni, a gyártó(k) szerint.

© asszongya'hogy

(#5832) h1mpi válasza #Morcosmedve (#5831) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Teljesen egyet értek. A fesz nem öli meg max ilyen 1.8 körül

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#5833) NFree válasza h1mpi (#5827) üzenetére


NFree
addikt

Gratt szép eredmény :C de szerintem nyugodtan visszaveheted 1.38v ra ott is le kell fussona teszt ennyi fesz már mondom 5ghz -hez kell nekem ;) ami persze csak hidegbe dolgozik máskép kékhalál szobába.

Nekem most valami ismeretlen hiba miatt folyton leál a teszt , bármit csinálok megőrít , pedig csak 4.3ghz en gurulok.
Pedig elvileg a proci linx stabil me most tököltem vele kb 2 órát. mert fixfeszesre lőttem be , mert ha ofsettel mentem , nem mindíg volt elég a fesz, meg így stabilabb a cucc, kb 10gflopsal többet kapok.

(#5831) hpeter10
Én a multkor kipróbáltam ezt az autó tuningot. a lényeg , és nem fér a fejembe , hogy a giga mint lapgyártó hogy csinálhat ilyesmit, hogy kinyírja a procit kb 1.5-1.6v ot adott a procinak , amikor ezt megláttam nyomtam egy resetet egyből, még jó hogy nem terheli semmivel , habár nem értem azt a stabilitás csíkot ami végig szalad a képernyőn. hogy ugyan mien tesztet futtat , mert nem terheli a procit , még szerencse. :(((

[ Szerkesztve ]

vga

(#5834) ffodi válasza #Morcosmedve (#5831) üzenetére


ffodi
veterán

Az általad (általatok) említett feszültségtartomány (1,4-1,5V) nem olyan értelemben öli/ölheti meg a CPU-t hogy egyik bekapcsolásról a másikra (persze bekövetkezhet ilyen is), hanem szépen lassan degradálja. Itt persze az is közrejátszik, hogy itt a hőmérsékletek lehetnek eléggé elszabadultak....... Nyilván van különbség hosszútávú és rövidtávú (bench) használat között (az említett beállítások esetén), ami a degradálódás mértékét és sebességét is nagyban befolyásolja......

Ha valaki így használja, ahogy írod, akkor az hamar futhat melegedési és fagyási problémákba, mígnem eljut valamelyik neves fórumra, ahol jobb híján segítenek neki.....

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#5835) h1mpi válasza ffodi (#5834) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ezt egyszer próbáltam ki, nem is fogom többet. 4.4-en fog ketyegni 24/7-be ;)

Nfree: ez alatt win betöltés alatt már kékhalál...

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#5836) NFree válasza h1mpi (#5835) üzenetére


NFree
addikt

Érdekes értem. ;) kipróbálhatod töbször , is a lényeg , hogy ne tartson sokáig, és a lehető legjobban próbáld hűteni, én ha benchelek mindíg kiköltözöm az erkélyre. Ígyekszem gyors belőni a cuccokat , és hajts, igaz van mikor a 3. báallításra jön össze a kívánt eredmény . És amíg nem nitrózom meg lehet soha, addig 1.43v lessz nállam a plafon.
Na úgy néz ki kicseréltem a vga drivert s megy minden flottul ;)

[ Szerkesztve ]

vga

(#5837) h1mpi válasza NFree (#5836) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Én a szobába teszteltem zárt házban. Lehet ez a baj.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#5838) SRII


SRII
őstag

Sziasztok!
kezdő létemre kérdeznék..
Használ it valaki 2133 vagy 2400MHz ramokat haswell i5 vagy i7 processzorral?
Mi a tapasztalat? mivel 1600MHz az amit a processzor enged!

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#5839) #Morcosmedve válasza SRII (#5838) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Működik-és működik, nálam a 2,4-es 1.6v-al is elmegy, de 1,65v os már szerintem mindegyik, hivatalosan, mármint a 2,4ghz+-os RAM.

2133-asok nem mind 1,65 voltosak, de ezt nem tudom pontosan, viszont azt igen, hogy marhára nem éri meg, vagy 1866-ost vegyél árban vagy 2400-et, mert nincs különbség kb. CL9, ha 1866, ha 2133 vagy nagyobb, akkor CL10 is elegendő!

Üdv!

(4770k+Asus M6F+TriddentX 2400 CL10 @1,6v)

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#5840) SRII válasza #Morcosmedve (#5839) üzenetére


SRII
őstag

köszi, konkrétan,

jelenleg egy Patriot Viper3 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9 memória van nálam
DE
8 ezer forint ráfizetéssel megtudnám venni a Corsair 8GB (2x4GB) DDR3 2133MHz CL9
szerintetek megéri megvenni a hosszabb távú tervezésem miatt, ez a fontosabb szem előtt tartva a hosszabb táv??
ahogy írtad, is az időzítést itt mind két ram CL9 és 1.5 V megy! amely megfelel a haswell processzoroknak 1.5V
jön a DDR4 és ahhoz szeretnék egy kicsit közelebb lenni teljesítményben, ezt azért is írom mivel a megvásárolt i7 haswell procimat 4-5 évig biztos nem cserélem ,az hogy kevesebbet eszik a memória pl: 1.2v vagy 1.3 V megy az engem nem érdekel jó nekem az 1.5 is!!
videó vágás, renderelés heti egy- két videó, és főleg játék a szempont!

ebből jön a kérdésem, van e hiba, vannak e kompatibilitási problémák.

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#5841) laychi válasza SRII (#5840) üzenetére


laychi
veterán

Nekem 1600MHz-s TeamGroup Zeus ramom van,ami 2400Mhz-en fut laza időzítéssel(11-12-11-21 CR1),lemegy vele a videókódolás zokszó nélkül(x264)

Elméletileg a maximum javasolt feszültség Haswellnél 1,575V-os ram,ez még nem cseszi szét a memória vezérlőjét(de szerintem magasabb feszültségűvel sem lenne semmi probléma),ezt még tudom vele szerencsére tartani.

(#5842) SRII válasza laychi (#5841) üzenetére


SRII
őstag

köszönöm, akkor ahogy az írtátok, az ami fontos ,hogy 1.5- 1,55v felett ne legyen az a biztonságos.

a kiszemelt ram az 1.5V mellett CL9 időzítéssel tudja a 2133MHz -akkor ez megfelelő lenne, és a processzor nem sérül, vagy ahogy írtad a memóriavezérlője.

Csak abban nem vagyok biztos, hogy gyorsaságban nyernék e vele, és nem e fog nekem alapra 1600MHz re visszaállni minden indulásnál, vagy valami probléma ami használta közben felléphet!
A proci az amit féltek, természetesen! Az alaplapom tudja kezelni a 3000+Mhz is, attól nem félek!

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#5843) #Morcosmedve válasza SRII (#5842) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ha az alaplap tudja kezelni, akkor 2133 elvileg XMP-ben megy, manualban mindenképpen, nem lesz gond!

Ennyi ráfizetéssel jó a váltás, sebességben fog hozni! :)

© asszongya'hogy

(#5844) laychi válasza #Morcosmedve (#5843) üzenetére


laychi
veterán

Nekem is jól sikerült még a csere :)
2x2GB Geil evo one 2200Mhz-t váltott le,és csak 5k-t kellett ráfizetni :P :D(és újonnan vettem ezt :) )
2x4 GB a Zeus :)

(#5845) #Morcosmedve válasza laychi (#5844) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Csak is okosan! ;)

Én 13k-ért vettem a Vengeance 2x4GB 1600 Cl9-et (2012-ben, újonnan), 23,5k-ért adtam el idén novemberben, majd 24k-ért vettem a 2,4-es TridentX-eket 2x4GB, a 4770k-hoz, hwkerben (és ez a bruttója...)! :B :)

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#5846) laychi válasza #Morcosmedve (#5845) üzenetére


laychi
veterán

Nyertél :P :D

Időben vettél jó ramot,amit jó áron el is lehetett adni.
Sajnos én akkor még nem így gondolkodtam,nem volt képbe a tuning.

Még volt egy q6600 procim egy gigabyte EP35C DS3r lapban 2x1 GB ddr2 1066Mhz kingmax rammal,amit eladtam,a helyére került 2x2GB 1333-as kingmax az árából(kezelte a lap a ddr3-t is).

Azután jött a váltás 1155-re,asrock b75 pro3m+i5 3450,amit először váltott egy asus p8z vlx-2 alaplap,majd rövid időn belül egy i7 2600(nonK),ami csalódást okozott és eladtam,gondoltam megpróbálkozok egy 3570K-val,és nem bántam meg.Először féltem,hogy nem tudom majd hűteni,de szerencsére pozitívan csalódtam.
Aztán eladtam a ramot,jött a geil evo,aztán1 hónapja kb passzoltam a ramot,jött helyette a zeus.
3 hete sikerült számomra és a vásárló számára is jó áron eladni delidelve a procit,illetve a lapot,egy kb fél tubus liquid ultra társaságában postával 73k-ért és végül itt kötöttem ki a topicban.

Amire én szoktam használni a procit,abban szerencsére ~15%-ban jobb alacsonyabb órajelen,mint a 3570K volt,és mivel a 86k-ból 9k visszajött ~10% árkülönbözettel egy használt,de nem széthajtott cuccost újra cserélhettem le.

Vagy valami ilyesmi :)

(#5847) #Morcosmedve válasza laychi (#5846) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Azért te is ügyesen csináltad! :) Mindig azt mondom, jókor, jó helyen :) Persze, ehhez kell böngészgetni, majdhogy nem napi szinten, sőt...

2600k-ról váltottam, ami 4,4-en volt a 4770k alap környékén, meg ugye dobtam a lapot meg a memót... Aztán jött az 5 éves táp csere, amire még így is volt 1 év gar, ezért hamar eladtam, ezzel együtt lett több watt és goldság, meg C7(s) és végül a VGA, ami azért húzós volt...

Aztán kedvtelésből meg unalomból és részben kinövésből a házat is egy sokkal jobbra/újabbra/nagyobbra cseréltem, így összeállt a konfig, esetleg a 120-as ssd lesz, amit, majd nagyobbra cserélek, vagy RAID.
Sajnos nőnek a játékok és van, amit nem a WD Blackről akarok játszani (online), pölö Titanfall...

© asszongya'hogy

(#5848) Bacusuz válasza SRII (#5840) üzenetére


Bacusuz
őstag

nekem 1866mhz gskillem van,de 2133on megy.
miért nem próbálod meg felhúzni őket?

amúgy csak akkor megy a ramod gyorsabban,ha húzod a procit is.
amúgy játék+mozi szóval otthonira felesleges rákölteni,semmi javulást nem fogsz észrevenni.

szerintem a milyen ramot vegyek topikban több infót kapsz.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#5849) bul07


bul07
nagyúr

És mértétek is hogy van e valami haszna a magasabb frekvenciának dVGA mellet?
Tehát játékba van e több FPS, egy tömörítés gyorsabban lefut e?
És én arra gondolok hogy +8-10e Ft hozott e +10-20% gyorsulást (Mert ez alatt mi értelme?)

Pont ez ügyben gondolkodok amúgy, de hallgatok a tanácsra és nem költök feleslegesen

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5850) laychi válasza #Morcosmedve (#5847) üzenetére


laychi
veterán

Nekem is volt egy über gagyi házam,amit lecseréltem egy Zalman z9 plusra

22k körül mozog az ára,ezt is jól sikerült beszereznem Merlinben 15800 Ft volt+1 tubus liquid ultra+8g mx2+szállítás = 22k :)
Meg nekem is volt egy tápcserém még anno,azt kifelejtettem. BQT SU7 400W-ra / 386W tényleges(ez csak bronz +) 2 ágon van a 12V FSP belsővel,ez volt asszem 13 újonnan szintén.
+ szépkártyára vettem egy HD7770-et,aminek elszállt a venti vezérlése...vissza küldtem gariztatni,nem sikerült ilyet adniuk,ezért vettem az árából egy ADATA sx900 128Gb ssd-t+maradt még ~4000 ft levásárlásom,amit egy hamarosan érkező 15k-s szépkártya utalással megtoldok és lesz belőle egy terás vinyó,vagy valami,(még nézelődök)
VGA egyenlőre valószínűleg nem lesz,inkább agyalok egy 4770k-ra cserélésen.de majd meglátom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.